Page 689 of 1249 FirstFirst ... 1895896396796856866876886896906916926936997397891189 ... LastLast
Results 17,201 to 17,225 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #17201
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Riješiće nam Vučić to.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

    Ahahahahahaha, e kuku mene sa mnom, kad se s tobom objašnjavam

    Druže, ''uživaju zaštitu'', po tom zakonu, znači da ih ne smiješ bačat po zemljji, palit, cijepat, razvlačit... čak ni ***** po njima prosipat.

    Ali ih, ( sve odreda druge, osim zvanične zastave države Crne Gore ), ne smiješ ni koristit, osim u posebnim prilikama, i isključivo uz zvaničnu zastavu postavljenu na dominantnom mjestu i položaju.

    Što onaj skup u subotu nije radio. Kao ni litije prije toga.
    I što su, premijer i ministri na gomilu, doživjeli kao divan gest. Tako bar javno govore

    A ti prestani više sa tim krivinama, zavrće mi se u glavu
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  3. #17202
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Evo, buvice, da se ti ne mučiš našao sam taj Zakon i on decidno kaže da simboli i Knjaževine CG i Kraljevine CG, a i NR CG i SR CG uživaju zaštotu ka' i državni simboli.
    Ko sad laže?
    Tj. isti onaj ka' i uvjek.






    Zato za latriote uvjek ima kec u rukavu u vidu dokazanih patriotskih stranaka.
    EDIT:
    prethodni moj odgovor se odnosio na ovo
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  4. #17203
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Evo, buvice, da se ti ne mučiš našao sam taj Zakon i on decidno kaže da simboli i Knjaževine CG i Kraljevine CG, a i NR CG i SR CG uživaju zaštotu ka' i državni simboli.
    Ko sad laže?
    Tj. isti onaj ka' i uvjek.






    Zato za latriote uvjek ima kec u rukavu u vidu dokazanih patriotskih stranaka.
    Što se mene tiče ne, sledeći put isključivo glasam za neku manjinsku stranku, konsultovaću kolegu @AL no1 oko toga

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  5. #17204
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nisam ja kriv što je preuzeo SPC a samim tim i vladu Crne Gore, xebi ga sistem spojenih sudova tako funkcioniše.

    Nego što ćemo sa zakonom o porijeklu imovine i lustracijom.
    Koliko govoriš suštine, toliko ćeš bit anatemisan ovđe. Nadam se da si trpeljiv

    Mislim da ne postoji demokratska država u svijet, u kojoj bi premijer mogo da izjavi da ''ne očekujete valjda da će ova vlada kažnjavat sveštenike što krše zakon'', a da ostane premijer.
    Ili da mu je protest, protiv ustoličenja jednog sveštenog lica jedne vjerske zajednice u jednom konkretnom mjestu, i zahtjev da se to ustoličenje održi neđe drugo,, pokušaj državnog udara i terorizma. Jer je u njegovu glavu ta vjerska zajednica POTPUNO ISTO ŠTO I DRŽAVA, i to se bar vidi, od početka i prije.

    A sad gledaj kojom ćemo brzinom obojica u DPS ovuda
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  6. The Following 5 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  7. #17205
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Što se mene tiče ne, sledeći put isključivo glasam za neku manjinsku stranku, konsultovaću kolegu @AL no1 oko toga

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    U ozbiljnim sam pregovorima sa ekipm iz Amsterdama koja je porijeklom iz Surinamija,da ovdje registruju stranku,pa da njih podrzimo,a svi ostali neka duvaju tuki!
    P.S,Mislim da imaju i svoju vjersku org.
    Na zastavi im je Gulit,Rud,jeeee
    ...

  8. The Following 6 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  9. #17206
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nego, još uvjek izbjegavaš pitanje podržavaš li one "proteste" na CT ovih par dana.
    Kako izbjegavam? Je li me neko pitao do sad?

    Mirne proteste podržavam.

    Međutim, nisam vjernik, nisam Cetinjanin, ne podržavam agresivne akcije, i ne bih volio da se nađem u situaciji đe neka naoružana budala zapuca, ubije nekoga (pogotovo ako je sa "moje" strane) i pokrene lavinu nasilja.
    Štaviše, u situaciji da se nađem pored takvih smatrao bih svojom dužnošću da ih spriječim rizikujući svoju glavu.

    Sa druge strane, imam drugova i drugarica koji su prethodna dva dana bili na Cetinju i kad pročitam ovdje da su to ekstremisti koji brane kokain, teroristi i najveća ljudska ološ, dobijem želju da im se neke naredne prilike pridružim iako sam ih sada iz gore navedenih razloga odbio.
    Last edited by ASC; 06-09-21 at 12:04.

  10. The Following 5 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  11. #17207
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,130
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ahahahahahaha, e kuku mene sa mnom, kad se s tobom objašnjavam

    Druže, ''uživaju zaštitu'', po tom zakonu, znači da ih ne smiješ bačat po zemljji, palit, cijepat, razvlačit... čak ni ***** po njima prosipat.

    Ali ih, ( sve odreda druge, osim zvanične zastave države Crne Gore ), ne smiješ ni koristit, osim u posebnim prilikama, i isključivo uz zvaničnu zastavu postavljenu na dominantnom mjestu i položaju.

    Što onaj skup u subotu nije radio. Kao ni litije prije toga.
    I što su, premijer i ministri na gomilu, doživjeli kao divan gest. Tako bar javno govore

    A ti prestani više sa tim krivinama, zavrće mi se u glavu

    Koliko ti pojma nemaš, strašno.
    To očemu ti pričaš se odnosi na zastave drugih država ili organizacija, bez ako misliš da su Knjaževina, Kraljevina, NR i SR CG "druge države" ili "organizacije" i da RCG nije njihov pravni nasljednik?

    Što se tiče inažavanja državnih simbola, to najviše rade ovi što ih ti podržavaš, koliko sam vidio patriJotskih skupova sa zastavom na zemlji, ogrnutu oko ziceGu, izblikedjele itd.


    Forever young, i want to be forever young

  12. #17208
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,130
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kako izbjegavam? Je li me neko pitao do sad?

    Mirne proteste podržavam.

    Međutim, nisam vjernik, nisam Cetinjanin, ne podržavam agresivne akcije, i ne bih volio da se nađem u situaciji đe neka naoružana budala zapuca, ubije nekoga (pogotovo ako je sa "moje" strane) i pokrene lavinu nasilja.
    Štaviše, u situaciji da se nađem pored takvih smatrao bih svojom dužnošću da ih spriječim rizikujući svoju glavu.

    Sa druge strane, imam drugova i drugarica koji su prethodna dva dana bili na Cetinju i kad pročitam ovdje da su to ekstremisti koji brane kokain, teroristi i najveća ljudska ološ, dobijem želju da im se neke naredne prilike pridružim iako sam ih sada iz gore navedenih razloga odbio.
    Da, jesam ja na temi o Crkvi, i tebe, a Raskolnikova par puta, nego ne dobih odgovor, poštunjem što od tebe dobih odgovor.
    Što se tiče toga, podržavam i ja svačije pravo na mirne proteste, ono od juče definitivno to nisu bili.
    Forever young, i want to be forever young

  13. #17209
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nisam ja kriv što je preuzeo SPC a samim tim i vladu Crne Gore, xebi ga sistem spojenih sudova tako funkcioniše.

    Nego što ćemo sa zakonom o porijeklu imovine i lustracijom.
    SPC da vodi Vladu... Ja se nadam da nisi ozbiljan.

    Ali ajde da uradimo tautologiju i da pretpostavimo da si ozbiljan. Mogu onda rec da mi se svidja kako SPC vodi vladu u odnosu na DPSSDBS. Steta sto ranije ne dodjose na vlast.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. #17210
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kako izbjegavam? Je li me neko pitao do sad?

    Mirne proteste podržavam.

    Međutim, nisam vjernik, nisam Cetinjanin, ne podržavam agresivne akcije, i ne bih volio da se nađem u situaciji đe neka naoružana budala zapuca, ubije nekoga (pogotovo ako je sa "moje" strane) i pokrene lavinu nasilja.
    Štaviše, u situaciji da se nađem pored takvih smatrao bih svojom dužnošću da ih spriječim rizikujući svoju glavu.

    Sa druge strane, imam drugova i drugarica koji su prethodna dva dana bili na Cetinju i kad pročitam ovdje da su to ekstremisti koji brane kokain, teroristi i najveća ljudska ološ, dobijem želju da im se neke naredne prilike pridružim iako sam ih sada iz gore navedenih razloga odbio.
    Nije bio mirni protest, drugo, nikada se ne bi prikljucio protestu koji je jasno organizovao DPS i to sto je najgore doveo ljude iz drugih gradova koji veze sa CT nemaju i oni ce coce da spasavaju CT, ako su htjeli mirne proteste CT je moglo lijepo da kaze alo vi iz DPS ajde svi polako zabranjeno je da dolazite (ne samo DPS nego bilo koja politicka partija), a oni da prijave skup i mirno se pokupe i tako iskazu nezadovoljstvo i ne bi bilo ovoga juce, tako da je svakla druga prica sbbkbb...

  15. #17211
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kako izbjegavam? Je li me neko pitao do sad?

    Mirne proteste podržavam.

    Međutim, nisam vjernik, nisam Cetinjanin, ne podržavam agresivne akcije, i ne bih volio da se nađem u situaciji đe neka naoružana budala zapuca, ubije nekoga (pogotovo ako je sa "moje" strane) i pokrene lavinu nasilja.
    Štaviše, u situaciji da se nađem pored takvih smatrao bih svojom dužnošću da ih spriječim rizikujući svoju glavu.

    Sa druge strane, imam drugova i drugarica koji su prethodna dva dana bili na Cetinju i kad pročitam ovdje da su to ekstremisti koji brane kokain, teroristi i najveća ljudska ološ, dobijem želju da im se neke naredne prilike pridružim iako sam ih sada iz gore navedenih razloga odbio.
    Danas mi je pretrpan dan, pa bar ovđe koristim priliku da budem, ako ništa, relaksiran

    Ali, da se uozbiljim, reko bih ti da si ovime pogodi svu suštinu, i značaj, i posledice, svih ovih događanja, od izbora u avgustu na ovamo...

    Jer, ko što par puta spočitah ovuda, ali niko ne odgovara, te izbore nisu dobili, i DPS obalili, ni litije, ni DF, ni DCG, ni URA, ni sva ta klika...
    Nego nas dvaes ( i kusur ) iljada. Do tad vječitijh astinenata. Razočarani DPSa koji je počeo da apstinira. Zbog bogaćenja. Kriminala. Sinova. Kamiona i aviona. Ili razočarani DPSa koji je počeo da glasa druge.

    I onda vidiš najveći promašaj trenutne vlasti, koji neđe pročitah i ovđe, u neku od Gandovih analiza,... -
    DPS je partija koja nema pul da iz njega vuče dodatne glasove.

    Užas koliko pogrešno.
    Od svih partija na ovu scenu, kad se okončaju preleti, DPS je jedina partija koja ima pul da iz njega vuče.
    Jer su svi ostali u avgusti ispucali totalni maksimum, i to na jedan genijalni način tvorca onakve izborne strategije.
    Od toga dana na ovamo, onih dvaes i kusr iljada, čine džep koji ih napušta.
    To smo mi. Remark. Zvončica. Ja. Možda Ti. Sasvim nemali broj ljudi, odnosno, većina te kritične grupe koja je riješila prethodne izbore.
    Baš zbog ovih, i ovakvih, stvari, napuštaju vladajuću većinu. O kojima govoriš.
    Baš zbog direktnih greški nove vladajuće većine. Čije elaboracije ovuda slušamo, na sve moguće načine, od angažovanih glasnovornika iste.

    I tako će sve dok ne ukapiraju da su fatalno promašili temu.
    Koja nije bila da se DPS satanizuje.
    No da Crna Gora, vascijela, i crnogorska, i sprska, i albanska, i pravoslavna, i katolička, i muslimanska... Postoji. I živi bolje no ranije.
    Što je, sa ovim ekspertima, oboje totalno isprđeno.
    I to se, ako što drastično drastično ne budu promijenili, a neće, vidi sve više.

    Naravno, to ne znači da će transfer glasova ić u DPS. Ali je o tome ovđe suludno govorit, kad je jasno da tako mora biti...
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  17. #17212
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Koliko ti pojma nemaš, strašno.
    To očemu ti pričaš se odnosi na zastave drugih država ili organizacija, bez ako misliš da su Knjaževina, Kraljevina, NR i SR CG "druge države" ili "organizacije" i da RCG nije njihov pravni nasljednik?

    Što se tiče inažavanja državnih simbola, to najviše rade ovi što ih ti podržavaš, koliko sam vidio patriJotskih skupova sa zastavom na zemlji, ogrnutu oko ziceGu, izblikedjele itd.



    Ja pojma nemam? Jer ti postavljaš član zakona koji dokazujeono što ti sve vrijeme pričam?
    Da zvanična zastava Crne Gore mora na prvenstvo?
    A da to što je zastava Kraljevine Crne Gore, od prije sto i kusur godina, zaštićena ko i zvanična, znači da je ne smiješ bačat, cijepat, urinirat, palit, posipat izmetom? Ali veze nema s time možeš li je za šta koristit?

    E i dalje kuku mene sa mnom
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  18. #17213
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kako izbjegavam? Je li me neko pitao do sad?

    Mirne proteste podržavam.

    Međutim, nisam vjernik, nisam Cetinjanin, ne podržavam agresivne akcije, i ne bih volio da se nađem u situaciji đe neka naoružana budala zapuca, ubije nekoga (pogotovo ako je sa "moje" strane) i pokrene lavinu nasilja.
    Štaviše, u situaciji da se nađem pored takvih smatrao bih svojom dužnošću da ih spriječim rizikujući svoju glavu.

    Sa druge strane, imam drugova i drugarica koji su prethodna dva dana bili na Cetinju i kad pročitam ovdje da su to ekstremisti koji brane kokain, teroristi i najveća ljudska ološ, dobijem želju da im se neke naredne prilike pridružim iako sam ih sada iz gore navedenih razloga odbio.
    Tvoji drugovi i drugarice ne vidjeh da su se distancirali od mafije.

    A ako se od mafije ne distanciras, onda si s njima. Nema trece opcije, pa ti misli sto oces.

    Ja sam mislio da ce DPS uspjeti da izvede makar 10-20 000 ljudi ...

    A oni izveli neke ekstremiste... I mozda saka ljudi koji su izmanipulisani, kao to tvoje drustvo. Sve ukupno nekoliko stotina ljudi.

    Nemojmo...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #17214
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Danas mi je pretrpan dan, pa bar ovđe koristim priliku da budem, ako ništa, relaksiran

    Ali, da se uozbiljim, reko bih ti da si ovime pogodi svu suštinu, i značaj, i posledice, svih ovih događanja, od izbora u avgustu na ovamo...

    Jer, ko što par puta spočitah ovuda, ali niko ne odgovara, te izbore nisu dobili, i DPS obalili, ni litije, ni DF, ni DCG, ni URA, ni sva ta klika...
    Nego nas dvaes ( i kusur ) iljada. Do tad vječitijh astinenata. Razočarani DPSa koji je počeo da apstinira. Zbog bogaćenja. Kriminala. Sinova. Kamiona i aviona. Ili razočarani DPSa koji je počeo da glasa druge.

    I onda vidiš najveći promašaj trenutne vlasti, koji neđe pročitah i ovđe, u neku od Gandovih analiza,... -
    DPS je partija koja nema pul da iz njega vuče dodatne glasove.

    Užas koliko pogrešno.
    Od svih partija na ovu scenu, kad se okončaju preleti, DPS je jedina partija koja ima pul da iz njega vuče.
    Jer su svi ostali u avgusti ispucali totalni maksimum, i to na jedan genijalni način tvorca onakve izborne strategije.
    Od toga dana na ovamo, onih dvaes i kusr iljada, čine džep koji ih napušta.
    To smo mi. Remark. Zvončica. Ja. Možda Ti. Sasvim nemali broj ljudi, odnosno, većina te kritične grupe koja je riješila prethodne izbore.
    Baš zbog ovih, i ovakvih, stvari, napuštaju vladajuću većinu. O kojima govoriš.
    Baš zbog direktnih greški nove vladajuće većine. Čije elaboracije ovuda slušamo, na sve moguće načine, od angažovanih glasnovornika iste.

    I tako će sve dok ne ukapiraju da su fatalno promašili temu.
    Koja nije bila da se DPS satanizuje.
    No da Crna Gora, vascijela, i crnogorska, i sprska, i albanska, i pravoslavna, i katolička, i muslimanska... Postoji. I živi bolje no ranije.
    Što je, sa ovim ekspertima, oboje totalno isprđeno.
    I to se, ako što drastično drastično ne budu promijenili, a neće, vidi sve više.

    Naravno, to ne znači da će transfer glasova ić u DPS. Ali je o tome ovđe suludno govorit, kad je jasno da tako mora biti...
    Ovo bi možda bilo tačno u nekoj paralelnoj stvarnosti, u kojoj je DPS poslije izbora bio konstruktivan i svoje kapacitete upotrijebio za dobro CG...

    No u realnosti u kojoj živimo, DPS je od tada sve svoje kapacitete usmjerio u dodatnu polarizaciju društva, afirmaciju "komitskog" pokreta i neviđenu medijsku propagandu (po kojoj im može parirati samo brat blizanac AV), koja za cilj ima isključivo očuvanje kriminogenih struktura i njihovog "biznisa" u CG...

    Prije ovoga sam mogao razumjeti da ponekog uspiju zavesti svojom retorikom, ali sad, kad su ogoljeni do srži, ne vidim opciju da ih bilo koja pristojna osoba može glasati... Otišli su toliko u desno, da su zauvijek završili karijeru pod trenutnim imenom... Za potvrdu toga nećemo morati dugo da čekamo, izbori u Pg nijesu daleko...
    Last edited by MeDo_JE; 06-09-21 at 12:46.
    #fakenews

  20. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  21. #17215
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ovo bi možda bilo tačno u nekoj paralelnoj stvarnosti, u kojoj je DPS poslije izbora bio konstruktivan i svoje kapacitete upotrijebio za dobro CG...

    No u realnosti u kojoj živimo, DPS je od tada sve svoje kapacitete usmjerio u dodatnu polarizaciju društva, afirmaciju "komitskog" pokreta i neviđenu medijsku propagandu (po kojoj im može parirati samo brat blizanac AV), koja za cilj ima isključivo očuvanje kriminogenih struktura i njihovog "biznisa" u CG...

    Prije ovoga sam mogao razumjeti da ponekog uspiju zavesti svojom retorikom, ali sad, kad su ogoljeni do srži, ne vidim opciju da ih bilo koja pristojna osoba može glasati... Otišli su toliko u desno, da su zauvijek završili karijeru pod trenutnim imenom... Za potvrdu toga nećemo morati dugo da čekamo, izbori u Pg nijesu daleko...
    Mogao bi da pise naucnu fantastiku, malo mu je post inspirisan knjigom "Covjek u visokom dvorcu"...

  22. #17216
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,685
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Tvoji drugovi i drugarice ne vidjeh da su se distancirali od mafije.

    A ako se od mafije ne distanciras, onda si s njima. Nema trece opcije, pa ti misli sto oces.

    Ja sam mislio da ce DPS uspjeti da izvede makar 10-20 000 ljudi ...

    A oni izveli neke ekstremiste... I mozda saka ljudi koji su izmanipulisani, kao to tvoje drustvo. Sve ukupno nekoliko stotina ljudi.

    Nemojmo...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    za tvoju informaciju dobar dio tih ekstremista, kriminalaca i izmanipulisanih su juče uredno zviždali i prozivali bivšeg nam predsjednika

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #17217
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    za tvoju informaciju dobar dio tih ekstremista, kriminalaca i izmanipulisanih su juče uredno zviždali i prozivali bivšeg nam predsjednika

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    'dobar dio' kazes...

    Ja vidjeh da je Veljovic krenuo na policiju. I to su ga zvali da dodje.

    To je dovoljno da diskvalifikuje protest, da ne pricamo o ostalim pipcima mafije koji su gmizali Cetinjem juce.

    Bivsi precEdnik nije jos. Ceka se novi udarac DPSu u Pg.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. #17218
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,685
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    nekadašnji predsjednik ove države je Vujanović. on je za DPS koliko znam, stranku nije mijenjao. juče ujutru je došao i zviždali su mu. uporno pišeš da su juče svi tamo bili kriminalci i ekstremisti. fora je što nisu. samo ti to ne možeš da ukapiraš. da postoje ljudi koji su Crnogorci, nisu za DPS, a juče su bili tamo. imaju svako pravo da iskažu nezadovoljstvo. @remark je ođe pisao protiv DPSa od kad pratim pdf pa ispade za DPS jer napisa neke stvari koje su tačne

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  26. #17219
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Cetinjani su govorili tek se sad sjetio da dođe, đe je bio 90ih...
    Svakako je za pohvalu to što je DPS podržao Cetinjane, ovi što nisu su (tri tačke)
    Love, peace and respect.

  27. #17220
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ovo bi možda bilo tačno u nekoj paralelnoj stvarnosti, u kojoj je DPS poslije izbora bio konstruktivan i svoje kapacitete upotrijebio za dobro CG...

    No u realnosti u kojoj živimo, DPS je od tada sve svoje kapacitete usmjerio u dodatnu polarizaciju društva, afirmaciju "komitskog" pokreta i neviđenu medijsku propagandu (po kojoj im može parirati samo brat blizanac AV), koja za cilj ima isključivo očuvanje kriminogenih struktura i njihovog "biznisa" u CG...

    Prije ovoga sam mogao razumjeti da ponekog uspiju zavesti svojom retorikom, ali sad, kad su ogoljeni do srži, ne vidim opciju da ih bilo koja pristojna osoba može glasati... Otišli su toliko u desno, da su zauvijek završili karijeru pod trenutnim imenom... Za potvrdu toga nećemo morati dugo da čekamo, izbori u Pg nijesu daleko...
    I tvoj odgovor meni bi bio ispravan, u nekoj drugoj realnosti u kojoj sam ja reko da će DPS opet na vlast

    Pa da, opet, citiram sebe:
    DPS je jednina stranka koja ima pul da iz njega vuče. Što će MOŽDA umjet i uspjet, a MOŽDA neće, jer će MOŽDA neko drugi.

    I, opet, prva moja teza, i suština svega što sam napričao:
    VLADAJUĆA VEĆINA je većinu izgubila. Zaključno sa ovim dešavanjima od ovih dana, a počeviši bukvalno od samog dana izbora. Jer jasno gubi, i izgubila je, podršku KRITIČNE GRUPE BIRAČA sa avgustovskih izbora. Ako zbilja treba da vam crtam:
    To vam je, u dobrom dijelu, ta grupa od ''par stotina, ne više, ( terorista i čega sve ne ) '', sa Cetinja ovih dana.

    Tačno je da će se brojat u Podgoricu. I na još mnogo mjesta.
    Isto ko što je tačno da su se brojali u Nikšić. Koji je, ako se izuzmu manjine i blago uvećan dio populacije hercegovačko- sprske provinijencije, poprilično reprezentativan uzorak za Crnu Goru, za razliku od Novog.
    I to su se brojali u vrijeme najvećeg zamaha i euforije nakon dobijenih avgustovskih izbora.
    Od tad je, lagano ili manje lagano, nastupilo osipanje određene grupe glasača današnje pozicije.

    Tako da, milioniti put:
    Pojma nemam kako će proć DPS.
    Ali znam kako će vladajuća većina. I o tome govorim.
    I zbilja bi lijepo bilo kad bi i vi, kad me već tako snalazite sa svih strana
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  28. The Following 3 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  29. #17221
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Hmmm.. Ima i toga, ali dosta je zavisilo i od lose zdravstvene situacije, pa nije bilo klasicnih "glasova iz Rozaja".
    Znam da ce sad da se upre u popis, ali se ispod zita zavrsavaju baze i zakon o prebivalistu....
    Koji DF odlaze do maksimuma, jer ne smije da progovori, pa na kvarno rjesava....
    A da vidimo onda DPS kako ce reagovati....
    Miskim da cemo i u PG gledati zapaljene gume....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  30. #17222
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    I tvoj odgovor meni bi bio ispravan, u nekoj drugoj realnosti u kojoj sam ja reko da će DPS opet na vlast

    Pa da, opet, citiram sebe:
    DPS je jednina stranka koja ima pul da iz njega vuče. Što će MOŽDA umjet i uspjet, a MOŽDA neće, jer će MOŽDA neko drugi.

    I, opet, prva moja teza, i suština svega što sam napričao:
    VLADAJUĆA VEĆINA je većinu izgubila. Zaključno sa ovim dešavanjima od ovih dana, a počeviši bukvalno od samog dana izbora. Jer jasno gubi, i izgubila je, podršku KRITIČNE GRUPE BIRAČA sa avgustovskih izbora. Ako zbilja treba da vam crtam:
    To vam je, u dobrom dijelu, ta grupa od ''par stotina, ne više, ( terorista i čega sve ne ) '', sa Cetinja ovih dana.

    Tačno je da će se brojat u Podgoricu. I na još mnogo mjesta.
    Isto ko što je tačno da su se brojali u Nikšić. Koji je, ako se izuzmu manjine i blago uvećan dio populacije hercegovačko- sprske provinijencije, poprilično reprezentativan uzorak za Crnu Goru, za razliku od Novog.
    I to su se brojali u vrijeme najvećeg zamaha i euforije nakon dobijenih avgustovskih izbora.
    Od tad je, lagano ili manje lagano, nastupilo osipanje određene grupe glasača današnje pozicije.

    Tako da, milioniti put:
    Pojma nemam kako će proć DPS.
    Ali znam kako će vladajuća većina. I o tome govorim.
    I zbilja bi lijepo bilo kad bi i vi, kad me već tako snalazite sa svih strana
    Ono što aktivisti DPSa i DFa uporno pokušavaju, a očigledno im polazi za rukom, je da prodaju sljedeće priče:

    -ko nije za DPS taj je za SPC i srpski svet
    -ko nije za SPC taj je za DPS i CPC

    Od juče, čini mi se a nadam se da griješim, Demokrate su zbog borbe sa DFom za glasove onih koji su okupljeni oko crkve se uključile u tu vrstu podjela.

    E pa izvinjavamo se što ipak ima nas koji nismo ni za mafiju i kriminal, pod izgovorom borbe za Crnu Goru. Elaborirati dalje svaštočinstvo DPSa je bespredmetno. Dostina će uvijek naći izgovor zašto mogu da glasaju kriminalce i one koje je Zapad od juče proglasio faktorom nestabilnosti.

    Sa druge strane, to ne znači da podržavamo SPC, a da ne pričam o srpskom svetu, mahanju srpskim i srbijanskim zastavama, "veseli se srpski rode" hepeninge, etnofiletizam crkve i generalno činjenicu da crkvom u Crnoj Gori upravlja Beograd i da neko van Crne Gore postavlja i odlučuje o mitropolitu i vladikama eparhija u Crnoj Gori.

    Opet, to što nismo za to sve ne znači da smo za Miraševu CPC, pjevanje Tompsona, vraćanje kriminalaca iz DPSa na vlast itd.

    Da ti plastično objasnim na hipotetičkom primjeru. Da se slučajno u drugom krugu predsjedničkih izbora nađu Milo Đukanović i Bato Carević, sa zadovoljstvom bih ostao doma.

    Ko je ovo na Cetinju izazvao? Pa realno DPS. Da nisu oni organizovali besmisleni protest protiv vjerskog obreda u okviru manastira ne bi do ovog došlo. Kad je crkva odustala od "zbora" i povukla se, DPS je trebao da odustane, ali oni su odlučili da eskaliraju. Za svaku osudu.

    Kažem DPS, jer da je na primjer "stara garda LSCG" organizovala ovo sa "ni lopovi ni popovi" pa da čovjek razmisli i da sjedne sa njima da priča ili da skine kapu i kaže ovi su tu iz uvjerenja. Ovako, uz Veljoviću "komadante" i dobro doša Milo gospodare....

    Da li bi SPC možda ispala veći šmeker da je odustala.... ali odmah, a ne nakon dizanja tenzija, mislim da bi. Da su rekli "naše vjekovno pravo i tradicija nam nalažu da Joanikija ustoličimo na Cetinju, ali smo spremni da zbog bratskog mira i sloge i rizika za prolivanje bratske krvi odložimo/ustoličimo u ........, a ovo na Cetinju nek služi na čast organizatorima i inspiratorima".

    Dakle ono, ko na tebe kamenom ti na njega hlebom. Mislim da bi time proširili ugled među svima nama.

    Ono što im ne sporim je da su odustajanjem od zbora htjeli da spuste tenzije. Kad je već eskaliralo i kad su na pokušaj spuštanja lopte dobili barikade, siguran sam da bi DPS samo se dodatno osokolio i krenuo da nešto drugo čini (protest kod hrama u PG ili pokušaj zabrane ulaska u cetinjski manastir).

    Mislim da si baš ti ođe napisao da bi DPS bio lud da je propustio priliku da, na popuštanje od strane SPC, ne iskoristi priliku i dodatno podigne tenzije barikadama.

    Tako da ostaje utisak da su u DPS-u bili spremni da nas gurnu sve u sukob ne bi li nešto politički ušićarili ili oburdali vladu zbog nespremnosti Sekulića ili Dritana da narede upotrebu možda vatrenog oružja.

    Saopštenja zapadnih ambasada uporno preskačete. DPS je postao faktor nestabilnosti, ko onomad Slobo, tako da je DPS politički mrtav skroz, samo im još to nije došlo iz dupeta u glavu. Neshvatljivo mi je da Milo ne ukapira da mu je vakat da pali odavde. Očigledno je želja za očuvanjem moći, DPS je njegovo vlasništvo ako već nekih skoro godinu Crna Gora nije, jača od interesa Crne Gore.












    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  31. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  32. #17223
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,685
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/demokrate-teatar-apsurda/

    Prvu krize 28. decembra nijesu izazvale komite koje su bile ispred Skupštine u većem broju nego na Cetinju, nego odluka poslanika URA da ne glasa za Zakon o slobodi vjeroispovijesti, već da tog popdneva podnese ostavku.

    Drugi događaj su dešavanje 4. na 5. septembar, kao i dani prije toga koje su pratile aktivnosti Veselina Veljovića, DPS-a, ali i odluke Glavnog odbora GP URA da ustoličenje ne treba da se desi na Cetinju. Nećemo govoriti u ime drugih, ali vjerovatno biće vremena i prilike da Crkva kaže kakva su njihova iskustva iz razgovora sa djelovima rukovodstva bezbjednosnog sektora 4. septembra oko mogućnosti ustoličenja na Cetinju, a i da Premijer koji je cijelo vrijeme bio odlučan, saopšti ko se drugačije od njega odnosio i eventualno odbijao naredjenja.

    dakle DCG i Dritan više nisu bff. direktno optužuju Adžića i URA da su krivi. Demokrate, ovako na drugare dobre njihove. možda su ljubomorni što je Božena zaposlila toliko

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  33. #17224
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/politika/demokrate-teatar-apsurda/

    Prvu krize 28. decembra nijesu izazvale komite koje su bile ispred Skupštine u većem broju nego na Cetinju, nego odluka poslanika URA da ne glasa za Zakon o slobodi vjeroispovijesti, već da tog popdneva podnese ostavku.

    Drugi događaj su dešavanje 4. na 5. septembar, kao i dani prije toga koje su pratile aktivnosti Veselina Veljovića, DPS-a, ali i odluke Glavnog odbora GP URA da ustoličenje ne treba da se desi na Cetinju. Nećemo govoriti u ime drugih, ali vjerovatno biće vremena i prilike da Crkva kaže kakva su njihova iskustva iz razgovora sa djelovima rukovodstva bezbjednosnog sektora 4. septembra oko mogućnosti ustoličenja na Cetinju, a i da Premijer koji je cijelo vrijeme bio odlučan, saopšti ko se drugačije od njega odnosio i eventualno odbijao naredjenja.

    dakle DCG i Dritan više nisu bff. direktno optužuju Adžića i URA da su krivi. Demokrate, ovako na drugare dobre njihove. možda su ljubomorni što je Božena zaposlila toliko

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Pravi se strašna fama od toga što je Jovana Marović zamolila, a vjerovatno Dritan, Sekulović i Brđanin pokušavali da "nagovore" Joanikija da odloži/izmijeni mjesto ustoličenja.

    Pa ako vam je to grijeh, onda se zapitajte jeste li dobro s' glavom.

    Ko što rekoh neđe prije, da je SPC pametna ne bi pravila onakve hepeninge ispred hrama, a ispala bi veliki šmeker da su odložili/pomjerlili ustoličenje.

    Kad je već Joanikije odlučio kako je odlučio, država je bila dužna da obezbijedi transport i da smanji rizik na najmanju moguću mjeru. Suzavac, ebi ga.

    Ako se i Demokrate pridruže zahtjevima DFa za smjenu Sekulovića i Brđanina.......evo viđećemo što će se dešavat.

    Neko iskustvo me uči da se ne treba istrčavati sa komentarima.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  34. #17225
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    OEBS (kako se drugačije pišu Demokrate) se uvjek oglašava poslije...
    A noć subota na nedjelju je bila ... intezivna.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  35. The Following 4 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


Page 689 of 1249 FirstFirst ... 1895896396796856866876886896906916926936997397891189 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •