Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #27501
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Za kad je danas najavljen protest?
    društvene mreže vele u 17h. biće i ministri, koji bi nekoj logici prvi trebali da poštuju mjere

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  3. #27502
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Ministri buduce DHS ce biti. Zdravko naredio

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  4. #27503
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Na temu opšteg rastućeg nezadovoljstva forumskih glasača URE, navešću neke moje primjere nezadovoljstva proteklim dešavanjima (a ima ih dosta,samo kratka lista):
    - ogromno nezadovoljstvo konstantnim ćutanjem i pristajanjem na namještanja po dubini,nekvalifikovanih kadrova,rokade po državnim pozicijama tipa niđe veze (uz konstantno forumsko dobacivanje da su i oni bili dio toga što pojačava nezadovoljstvo), ćutanje na npr Bratićkine kombinacije sa mrtvim vd direktorima i bogougodnim huškačima sa društvenih mreža,ćutanje na Mitrovića i slično ..
    - čekanje,konstantno čekanje i titranje df-u i demokratama da iskalkulišu, uslove i ucijene,istrguju i osakate bilo koji predlog ili dogovorene stavke u radu vlade ili parlamenta
    - dopuštanjem da ih Demokrate iznova uvlače u blato javnih izjava koje ni pas s maslom ne bi pojeo, upadanje u narativ da su oni Demokratama najveći neprijatelj jer oni žive u blatu kampanje (demagogije i populizma) i ne znaju drugačije da funkcionišu

    Nezadovoljstvo nedešavanjima:
    - možda su moja očekivanja bila prevelika ali nijesu se desila procesuiranja koja smo svi očekivali zbog paralisanja izbora TS i odgovarajućih reformi u sudstvu i tužilaštvu a za to su krivi ...
    - paralisanje ili tapkanje u mjestu u pregovorima sa EU bez vidljivih i kvantitativnih napredaka a za to su krivi...
    - pomjeranje svijesti iz podjela na dva tabora na građansko otrežnjenje (ovo priznajem da je dugotrajan proces,nerealno je da se očekuje za neki kratak period bilo šta po ovom pitanju ali to ne umanjuje moje nezadovoljstvo) i umjesto toga konstantno vraćanje na devedesete a za to su krivi...

    Ako bih pokušao realno da sagledam situaciju iz ugla glasača URE, rekao bih da se URA nagutala svega i svačega,prešla preko svojih principa i programa i ideja nebrojeno puta a sa druge strane ne vidim nijedan ustupak DF-a i demokrata (izuzetak je Mandin bijeg na začelje predizborne liste i postizborno pristajanje na ekspertsku vladu u kojoj su izmakle fotelje g*zicama koje su ih pikirale,u stvari malo li je?) i da se ogradim mislim da je Vlada takođe imala hiljadu ustupaka. Ako se podvuče crta ovo je (od početka) nefunkcionalan dogovor koji je izgleda došao do svog kraja kada je pukla tikva nakon Cetinja (iako sam isprva mislio da će uprkos svemu ostati status quo) a šta je tu onda izdaja izborne volje,da li je izborna volja da URA ćuti i trpi političko silovanje od druge dvije koalicije ili da pokuša na neki način (pa bilo to i padanje ispod cenzusa) da uradi nešto u skladu sa svojim principima?

    Ako sam dobro shvatio,predlog i ponuda manjinske vlade su samo to za sada, dokaz je i dpsovo uslovljavanje da se prvo obori vlada a posle će se vidjeti šta i kako. Ne sumnjam da su razvijena razna scenarija podrške ili uskraćivanja iste. Lično bilo kakav dogovor u kojem DPS ulazi u vladu,to je meni okidač za otkazivanje podrške URI i to je moj princip kao glasača. Ako DPS podrži manjinsku vladu (u kojoj oni ne bi bili ministri) mislim da je to pokušaj nečega čiji je ishod po meni više osuđen na propast nego na uspjeh a nakon svih ovih intervjua,protesta, najava podrške protestima od strane vjerujućih ministara, najava osnivanja dh i koalicije demokrate dh, izgleda da je najbitnija izborna volja "vjerujućeg naroda" da iskoristim izraz jednog ispitanika sa protesta u Pg. Ko je*e ove nevjerujuće građane drugog reda...

    Uvijek sam bio na strani građanski orijentisanih političkih manjina i priznjem da sam bacio glas svojevremeno na predizbornu retoriku za pzp i pozitivnu,već sam napisao da je moguće da će tako biti i sa CnB ali kad vidim ovu skoro fanatičnu histeriju (na forumu i van njega) protiv njih,nekako imam osjećaj nepravde koji mi govori da možda još nije trenutak da se taj glas baci i pređe u apstinenciju. Što neko napisa,da vidimo kako će se stvari odvijati...
    Najveci deo stvari si u pravu, ali ni djavo nije crn kao sto se prica…

    Recimo sta ce Dritanu ovo sad i ovakva retorika prema Zdravku koji je za njega pojeo govana i govana. Takodje, te recenice mudrog Konatara da nije Dritana ne bi Spajic bio ministar, pa koje izvrtanje teza, to onda moze da kaze i Marko Milacic i Nebojsa Medojevic ili bilo koja 3 pislanika jer bez njihovog glasa ne bi ni Dritan bio podpredsednik vlade.

    Dalje, zameranje osnivanje stranke, sto ovaj jos zvanicno nije uracuo, ali pod pretpostavkom da uradi, opet Dritan ima njamanje prava da prica jer je jedini y toj vladi politicar i setimo se njegovih objava na instagramu oko hapsenja, i ko moze da garantuje da on svoju poziciju nije koristio za forsiranje svoje stranke..

    Pa ajmo posteno ako vec pricamo, najvecu zamerku za osnivanje stranke treba da imaju DF i DCG jer ni jedni ni drugi nemaju nikog u vladi..

    U ovoj citavoj ujidurmi nema nevinih niti ima onih koji su za sve krivi… svak ima svoj deo krivice i potpuno je iluzorno braniti stav da je Dritan svetac, a ZK zli covek iz crkve…

    Licno ja sam ubedjen da i jedan i drugi zele dobro Crnoj Gori, ali jedan pod pritiskom spolja a drugi pod uticajem svojih savetnika su dosli ovde gde sy sad…

    I stvarno steta… zaista sam ih gotivio i pricao da najzad neka nova lica… i to je najvece razocarenje..

    Aleksa manje vise… nikad mi se nije ni dojmio

  5. The Following 4 Users Say Thank You to zaro For This Useful Post:


  6. #27504
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ko je više pojeo govana Zdravko radi Dritana ili Dritan radi Zdravka i ostalih ministara.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #27505
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ja ne znam jel ko svjestan da su tri ministra izgubila podrsku u Skupstini a time i sama Vlada. Svuda na svijetu bi to znacilo i pad same Vlade i raspisivanje novih izbora. Sama Vlada nije imala nijedan dan podrsku u Skupstini tako da prica o dogovoru "parlamentarne vecine" je sizofrena kada te vecine nikad nije bilo. Kako pojedinci misle da Vlada Zdravka Krivokapica funkcionise u tim uslovima? Sa takvom Vladom mozemo samo dalje da srljamo u propast.

    Nezvanicno DF cuti i posmatra jer jos uvijek nijesu ubijedjeni dal je ovo pravi ili fingirani sukob dvije struje a realno ne mogu podrzati ni jedne, ni druge jer su cijelo vrijeme bili protiv svih. Tzv. narodna volja je izdana od svih jos od prvog dana.

  8. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  9. #27506
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ako mislis da je neko glasao za URA zato sto je Dritan obecao da ce da ide u koaliciju sa DF i DCG, znas jos manje nego sto sam mislio. Cak si postavio i link ka clanku iz kojeg se vidi da ga je njegova clanica partije napustila zbog izjave (ne obecanja) da ce sa DF-om.
    Bar 80% njegovih glasača ga je glasalo zbog obećanja da neće sa DPS. Da je tada rekao "manjinska vlada uz podršku DPS" ne bi cenzus prešao.

    To obećanje se krši. Svakako, Dritanovo pravo je da promijeni mišljenje, ali neka podršku toj promjeni provjeri na izborima.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  11. #27507
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...je-kritikovali

    "Dodatno, u državnim institucijama u glavnom nijesu i ne rade profesionalci. Tridesetogodišnja negativna selekcija, promocija poslušnosti i prosječnosti napravila je od njih organizacije kojima je najveći neprijatelj onaj ko misli svojom glavom, zna i ko hoće drugačije. I ko iskreno želi ovoj zemlji dobro. Iste te institucije pravile su odmazdu prema ljudima koji imaju hrabrosti da govore ili se bore za javni interes i pravdu. Smjena vlasti nije dovela do smjene službenika zarobljene pameti. Mnogo je njih bilo i ostalo neupotrebljivo. Isti oni su nastavili da probleme guraju pod tepih, da ne daju prijedloge za unaprjeđenje stanja i guraju ovu zemlju naprijed. Jer neće ili ne umiju. A Vlada CG ih nije pozivala na odgovornost.

    "Postavljanjem kompromitovanih političara ili ljudi iz javnog života za direktore, nekvalifikovanog i neznavenog kadra bez iskustva i znanja u iste te institucije, oslabile su i ono malo volje da se stvari pomjere sa mrtve tačke. Postalo je to previse očigledno. I zato Crnoj Gori treba radikalan zaokret u lijevo, muškatle koje ništa ne rade ne mogu gurati zemlju naprijed. To dosad nije zabilježeno. Vjerujte mi.



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #27508
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,178
    Thanked in
    2,112 Posts

    Default

    Meni još jedno nije jasno. Odnosi se na ove koji kažu možda nešto iz ovog proističe dobro. Kako to mislite da će manjinska vlada imati veću podršku od ove ekspertske a da nešto dobro nije obećanu DPS-u ili DF-u? Na koji to način mislite da će neko od ministara iz manjina biti bolji od ovih sadašnjih koji nisu imali veze sa partijama. Zaklinjali su se uraši sa foruma u ekspertsku vladu. Jel stvarno mislite da će Ibrahimović da predloži nekog eksperta na kojeg neće imati uticaja. A odlično znamo kakvi su ti ministri bili. Bili su gori od svakog ko je trenutno u vladi. Tako da daj malo manje foliranja. Subjektivni ste. Odgovara vam ovo. Ne želite da otkažete podršku URA-i i sve je ok. Ali bar tako recite. A ne nalaženje krivca u drugim za ovo što URA radi. Konatar mi je najveće razočarenje. Nažalost.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  13. The Following 5 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  14. #27509
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...je-kritikovali

    "Dodatno, u državnim institucijama u glavnom nijesu i ne rade profesionalci. Tridesetogodišnja negativna selekcija, promocija poslušnosti i prosječnosti napravila je od njih organizacije kojima je najveći neprijatelj onaj ko misli svojom glavom, zna i ko hoće drugačije. I ko iskreno želi ovoj zemlji dobro. Iste te institucije pravile su odmazdu prema ljudima koji imaju hrabrosti da govore ili se bore za javni interes i pravdu. Smjena vlasti nije dovela do smjene službenika zarobljene pameti. Mnogo je njih bilo i ostalo neupotrebljivo. Isti oni su nastavili da probleme guraju pod tepih, da ne daju prijedloge za unaprjeđenje stanja i guraju ovu zemlju naprijed. Jer neće ili ne umiju. A Vlada CG ih nije pozivala na odgovornost.

    "Postavljanjem kompromitovanih političara ili ljudi iz javnog života za direktore, nekvalifikovanog i neznavenog kadra bez iskustva i znanja u iste te institucije, oslabile su i ono malo volje da se stvari pomjere sa mrtve tačke. Postalo je to previse očigledno. I zato Crnoj Gori treba radikalan zaokret u lijevo, muškatle koje ništa ne rade ne mogu gurati zemlju naprijed. To dosad nije zabilježeno. Vjerujte mi.



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    I ovo je istina.. al ope sto napisa extravaganca ako je Zdravko ovo dao jer je morao da bar nesto progura u skupstini, sta ce URA morati dati DPS ili DF potpuno svejedno

  15. #27510
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Bar 80% njegovih glasača ga je glasalo zbog obećanja da neće sa DPS. Da je tada rekao "manjinska vlada uz podršku DPS" ne bi cenzus prešao.

    To obećanje se krši. Svakako, Dritanovo pravo je da promijeni mišljenje, ali neka podršku toj promjeni provjeri na izborima.
    Bar 80% njihovih glasača nije moglo da vjeruje da će se poslije formiranja vlade dešavati ovo što se dešavalo.
    Aksios.

    Nula

  16. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  17. #27511
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Vratiše li me dešavanja na Forum vratiše... Aoooo više...

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ako mislis da je neko glasao za URA zato sto je Dritan obecao da ce da ide u koaliciju sa DF i DCG, znas jos manje nego sto sam mislio. Cak si postavio i link ka clanku iz kojeg se vidi da ga je njegova clanica partije napustila zbog izjave (ne obecanja) da ce sa DF-om.
    Ne mogu da pričam u ime svih glasača URA-e, kao ni niko ovdje, ali ja sam glasao CnB zato što je Dritan obećao da ide u koaliciju sa DF i DCG, tj., 'ne sa DPS-om', a bilo je vrlo jasno da to povlači i s kime hoće.

    Ne mogu da vjerujem da je Dritan u intervjuu na pitanje 'A što ćemo sa ekspertskom Vladom koju guraste, dobiste, a sad obarate?' odgovorio otprilike 'Pa imali smo je, sad je vrijeme za političku.' nakon godinu i po. Bukvalno ne mogu da vjerujem.

    Nazovite ovo cope-om, ali ja mislim da javnost apsolutno ne zna šta se dešava iza zavjese i mislim da su u pitanju neke vrlo ozbiljne stvari koje javnosti ne smiju biti ni predočene. Ogroman pritisak Zapada, ono 'bezbjednosno pitanje' koje Dritan pomenu u intervjuu ili nešto treće.

    Bilo kako bilo, ne mogu da idem po tome šta ja mislim, nego po onome što se javnosti predočava. A predočava joj se da ja više nemam za koga da glasam, jer ničija riječ ne traje duže od dva mjeseca djeluje. Nije ni bitno, moj lični 'program' je bila smjenjivost vlasti i konačno razvlašćivanje DPS-a. Ni hapšenja, ni blagostanje, ni vraćanje na PRAVU I JUNAČKU CG, ni ulazak u EU. Samo smjena vlasti, jer sam smatrao da smo diktatura.

    Sad mi je udobno i u apstinenciji, dok god ne izađe neka nova informacija, ili neka nova partija koja će opet da baci moj glas i sve tako. Politika je onaj.
    Last edited by LostInHollywood; 23-01-22 at 11:36.

  18. The Following User Says Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  19. #27512
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Oglasio se jos jedan,uz zemlje kvinte, jednako bitan faktor.

    "Dara Radonjić sa Smokovca pozvala je Abazovića da podnese ostavku"

    Adria.tv

    Crna Gora 2022 godine

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 23-01-22 at 11:35.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  20. #27513
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Meni još jedno nije jasno. Odnosi se na ove koji kažu možda nešto iz ovog proističe dobro. Kako to mislite da će manjinska vlada imati veću podršku od ove ekspertske a da nešto dobro nije obećanu DPS-u ili DF-u? Na koji to način mislite da će neko od ministara iz manjina biti bolji od ovih sadašnjih koji nisu imali veze sa partijama. Zaklinjali su se uraši sa foruma u ekspertsku vladu. Jel stvarno mislite da će Ibrahimović da predloži nekog eksperta na kojeg neće imati uticaja. A odlično znamo kakvi su ti ministri bili. Bili su gori od svakog ko je trenutno u vladi. Tako da daj malo manje foliranja. Subjektivni ste. Odgovara vam ovo. Ne želite da otkažete podršku URA-i i sve je ok. Ali bar tako recite. A ne nalaženje krivca u drugim za ovo što URA radi. Konatar mi je najveće razočarenje. Nažalost.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Evo i ja se ovo pitam ovih dana al niko da da koliko toliko logican odgovor. Jedino ako je stvarno USA zaprijetila DPS-u i manjinama zatvorom ili kojekakvim sankcijama pa ce ih primorati da glasaju sve sto URa predlozi. To bi bilo nedje ok stvarno, tj idealno, al isto tako znacilo da bas ono nemamo svoju drzavu nego nas strani faktor 110% kontrolise ;/
    Sate sate sate

  21. #27514
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post

    Sad mi je udobno i u apstinenciji, dok god ne izađe neka nova informacija, ili neka nova partija koja će opet da baci moj glas i sve tako. Politika je onaj.
    Potpuno se slažem, samo što ja iz golog inata neću u apstinente sve dok DPS ima šanse da se vrati na vlast. Vazda ću naći nekog ko je protiv njih.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  23. #27515
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Neistina je, ili kako popularno vole da vrisnu agitpropovi sa foruma LAZ, valjda da bi svoj nedostatak argumentacije nadomjestili nekom uvredom ili psovkom sto je i uobicajeni nacin njihovog vodjenja dijaloga. Dakle, neistina je da je URA ovom ili onom izjavom dobijala mandat od ljudi koji su je glasali kao sto je i neistina da su je ovi sto su kao fol razocarani ikada nju glasali.

    Elem, URA je na izborima osvojila 5.5% sto je strahovit pad na projektovanih +10% a koji je upravo uslovljen surovanjem i laganjem ovih koji su je navodno glasali.

    To je jedna stvar, druga je da manjinska Vlada nije koalicija sa bilo ovim ili onim vec Vlada sa jasnim programom, sastavljena od cinilaca koji nemaju parlamentarnu vecinu a koja manjina za taj program daje na volju parlamentu da je podrzi ili ne.

    Niti ima prevare a jos manje izdaje a pogotovo ne tih 5.5% URA koje ce imati na svake izbore i upravo onih istih koji su je lane glasali.

    URA placa ceh trpljenja i gutanja knedli zarad jedinstva, pomirenja i pristupanja EU, nevideci da je upravo to cutanje udaljava od svega toga. Zbog tog cutanja je i imala problem sa sopstvenim clanstvom. Dok su se svi drugi bavili populizmom ona je radila na svoju stetu.
    Last edited by Rodion Romanovich; 23-01-22 at 11:44.

  24. #27516
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ministri buduce DHS ce biti. Zdravko naredio

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Ne ministri, vec clanovi demohriscanske stranke.

  25. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  26. #27517
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Potpuno se slažem, samo što ja iz golog inata neću u apstinente sve dok DPS ima šanse da se vrati na vlast. Vazda ću naći nekog ko je protiv njih.
    Ja iskreno mislim da je to završena priča, mislim da je DPS prošlost i da nemaju nikakvu šansu da se u ovom obliku vrate na vlast. Mada eto, kako zaključih i sam, griješio sam i prije.
    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Neistina je, ili kako popularno vole da vrisnu agitpropovi sa foruma LAZ, valjda da bi svoj nedostatak argumentacije nadomjestili nekom uvredom ili psovkom sto je i uobicajeni nacin njihovog vodjenja dijaloga. Dakle, neistina je da je URA ovom ili onom izjavom dobijala mandat od ljudi koji su je glasali kao sto je i neistina da su je ovi sto su kao fol razocarani ikada nju glasali.
    Isjekirah se vjeruješ li ili ne vjeruješ za koga sam glasao. Ako ti basta, eno ti moji postovi, pa vidi koga sam 'gurao' i u koga sam se uzdao.

    Pitanje za filozofiju - Ako koristim agitpropovski rječnik krijući se iza citiranja agitpropova, da li sam ja zapravo agitprop? Ko zna...
    Last edited by LostInHollywood; 23-01-22 at 11:50.

  27. #27518
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Ja iskreno mislim da je to završena priča, mislim da je DPS prošlost i da nemaju nikakvu šansu da se u ovom obliku vrate na vlast. Mada eto, kako zaključih i sam, griješio sam i prije.

    Isjekirah se vjeruješ li ili ne vjeruješ li za koga sam glasao. Ako ti basta, eno ti moji postovi, pa vidi koga sam 'gurao' i u koga sam se uzdao.

    Pitanje za filozofiju - Ako koristim agitpropovski rječnik krijući se iza citiranja agitpropova, da li sam ja zapravo agitprop? Ko zna...
    E ako znam odakle sada ti u cijeloj prici i ko je tebe pominjao. Najiskrenije prvi put vidim tvoj post poslije duze vremena.

    Evo sad ti udjoh u profil. Zadnji put si pisao u aprilu 21. Imas li ti dupli nalog pa da ja ne znam. Drugacije ne mogu objasniti tvoju reakciju.

    Edit. Valjda si mislio da reagujem na tvoj post od prije 20 minuta. Nisam ga procitao. Tako da se nije odnosilo na tebe.
    Last edited by Rodion Romanovich; 23-01-22 at 11:54.

  28. #27519
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    E ako znam odakle sada ti u cijeloj prici i ko je tebe pominjao. Najiskrenije prvi put vidim tvoj post poslije duze vremena.
    Zato što je i bio prvi poslije dužeg vremena! Pravo da ti kažem nadao sam se da će proći još duže prije nego osjetim potrebu da išta napišem pa i usmeno kažem o našoj političkoj sceni.

    Odgovorih jer je tvoj post bio ubrzo nakon mog, u kojem je pisalo zašto sam glasao (zaista, između ostalih stvari, nije anti DPS jedina programska odrednica koja mi je bitna), a ti onda napisa kako je 'takva priča' laž i da ljudi koji to pričaju nikad nisu ni glasali CnB.

    Ako sam pogriješio i bez razloga se nađoh prozvanim, izvinjavam se, sve kul!

  29. #27520
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,586
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Ja iskreno mislim da je to završena priča, mislim da je DPS prošlost i da nemaju nikakvu šansu da se u ovom obliku vrate na vlast. Mada eto, kako zaključih i sam, griješio sam i prije.

    Isjekirah se vjeruješ li ili ne vjeruješ za koga sam glasao. Ako ti basta, eno ti moji postovi, pa vidi koga sam 'gurao' i u koga sam se uzdao.

    Pitanje za filozofiju - Ako koristim agitpropovski rječnik krijući se iza citiranja agitpropova, da li sam ja zapravo agitprop? Ko zna...
    Vjerovatno te odavno nije bilo, ostali su navikli na njegove konstantne laži... Izbori su bili relativno skoro, i vrlo se lako može provjeriti ko je koga podržavao prije istih...

    Nego, đe je taj Urin jasan plan i program (ili smo počeli stavke ispisane na 2 lista papira zvati planom)? Ko čini tu Urinu Vladu za koju očekuju podršku...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  30. #27521
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Zato što je i bio prvi poslije dužeg vremena! Pravo da ti kažem nadao sam se da će proći još duže prije nego osjetim potrebu da išta napišem pa i usmeno kažem o našoj političkoj sceni.

    Odgovorih jer je tvoj post bio ubrzo nakon mog, u kojem je pisalo zašto sam glasao (zaista, između ostalih stvari, nije anti DPS jedina programska odrednica koja mi je bitna), a ti onda isto to napisa kako je 'takva priča' laž i da ljudi koji to pričaju nikad nisu ni glasali CnB.

    Ako sam pogriješio i bez razloga se nađoh prozvanim, izvinjavam se, sve kul!
    Pa zato i kazem jer te pamtim kao jednog od najkorektnijih i najiskreniji forumasa tako da se nije odnosilo na tebe. Tebi vjerujem 100%.

  31. #27522
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Pa sta je gore da se sve ovo improvizuje u hodu ili da je sve odavno dogovoreno ali se cutalo i cekao se pravi momenat?

    I pitanje svih pitanja sta su dobili ili ce dobiti DPS/DF za podrsku manjinskoj vladi?

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    No Signature

  32. The Following 2 Users Say Thank You to m@Rk!$@ For This Useful Post:


  33. #27523
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Meni još jedno nije jasno. Odnosi se na ove koji kažu možda nešto iz ovog proističe dobro. Kako to mislite da će manjinska vlada imati veću podršku od ove ekspertske a da nešto dobro nije obećanu DPS-u ili DF-u? Na koji to način mislite da će neko od ministara iz manjina biti bolji od ovih sadašnjih koji nisu imali veze sa partijama. Zaklinjali su se uraši sa foruma u ekspertsku vladu. Jel stvarno mislite da će Ibrahimović da predloži nekog eksperta na kojeg neće imati uticaja. A odlično znamo kakvi su ti ministri bili. Bili su gori od svakog ko je trenutno u vladi. Tako da daj malo manje foliranja. Subjektivni ste. Odgovara vam ovo. Ne želite da otkažete podršku URA-i i sve je ok. Ali bar tako recite. A ne nalaženje krivca u drugim za ovo što URA radi. Konatar mi je najveće razočarenje. Nažalost.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Možda neće imati podršku u narodu, ali oće u parlamentu. Mi imamo potpuno nefunkcionalnu većinu i to je ogroman problem. Da ovih 41 nisu ko rogovi u vreći do ovoga ne bi ni došlo. Ko je kriv za to? Po meni svi po malo, ali reaono najviše DF jer je vladu kritikovao i bušio od samog starta.

    Koliku podršku u narodu će imati manjinska vlada zavisiće od imena u njoj (Damjanović je primjer pozitivnog imena svakako), ali i rezultata.

    Sjeti se samo priče pojedinih forumaša ođe, a poslije Cetinja, kako će URA viđet i kako je sve sa faktorom Erdogan završeno. To koliko su bili srećni sa URA u ovoj cijeloj priči, i to redom od ovih što sad viču kako je URA izdala.

    Tako da, kod ove priča sa Crno na Bijelo nije sve crno ili bijelo

    Misliš da bi neko od ovih što traže dogovor 41 poslanika na ulici izašao da su ulećele manjine umjesto CnB? Retoričko pitanje, znamo odgovor.

    Koliko god da je nepošten proces formiranja DH, a koji uveliko teče mjesecima, mislim ds je dobar za CG.

    Štonse tile uticaja ovih dešavanja na rejting...

    Ovo što kažete da DF profitira ovim ćutanjem, mislim da griješite, jer gube od DH svakim danom, zato što su njihovi glasači za ovu vladu, a ne za DF.

    CnB je imala rast po istraživanjima, šta će biti nskon ovoga dunno. Izgubiće dio glasača sigurno (moja procjena do 30%), ali imaju potencijal da uđu u biračko DPSa pri čemu nemam pojma koliko će iskoristiti taj potencijal. Sad da izađu i kažu da Gvozden, Petar, Lazović i Migo moraju da odgovaraju...pa mislim da makar pola glasača DPSa bi to podržalo, jer ih ni oni ne mogu očima viđeti.

    Ako će ovaj potez rezultirati ulaskom u biračko tijelo DPSa.....pozdravljam, jer Crnoj Gori jenpotreba što slabiji DPS i što slabiji DF, da bi prodisala konačno.

    Hmmm...ako se dogovore izbori dobra stvar je što je skoro izvjesna mogućnost većine bez DPSa i DFa, dok je loša stvar eventualnih 41 mandat DF+Dem+DH, pri čemu mislim da Zapad ne bi dozvolio tskvu većinu.







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 23-01-22 at 12:09.

  34. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  35. #27524
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Bas… nije sve tako crno… a ni belo

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-znate-i-kome

  36. The Following User Says Thank You to zaro For This Useful Post:


  37. #27525
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,876
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,410
    Thanked in
    2,219 Posts

    Default

    Zašto bi se bilo ko čudio ako je i ovo sve jedna improvizacija, kao da su i ova i sve prethodne vlade imale neke planove. Ova je imala da spc-u potpiše što god zine i to su i odradili. Sve ostalo je s koca i konopca, bez ikakvog plana i bilo kakve naznake da su imali ideju šta će da rade kad dođu na vlast. Uhljebljivanje ne računam u plan jer su čak i te stvari improvizovali. Ne treba puno pameti da se srozaju uslovi za neko radno mjesto da bi se upodobili za podobni kadar. Tu čak imaju i decenijsko iskustvo prethodnika.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  38. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


Page 1101 of 1249 FirstFirst ... 101601100110511091109710981099110011011102110311041105111111511201 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •