Page 272 of 1249 FirstFirst ... 172222262268269270271272273274275276282322372772 ... LastLast
Results 6,776 to 6,800 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #6776
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Komentarišući pismo koje je minstar vanjskih poslova Đorđe Radulović 4. marta uputio šefovima diplomatija Evropske unije i NATO-a, u kojem od njih traži da hitno pomognu Crnoj Gori u borbi protiv korona virusa, Borovinić-Bojović kaže da nam pomoć u ovom trenutku nije potrebna, ali da je potrebno planirati stvari ukoliko Crna Gora dođe u takvu situaciju.

    Ka da nisu u istu Vladu no ka da nisu na istoj Planeti.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  2. #6777
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Komentarišući pismo koje je minstar vanjskih poslova Đorđe Radulović 4. marta uputio šefovima diplomatija Evropske unije i NATO-a, u kojem od njih traži da hitno pomognu Crnoj Gori u borbi protiv korona virusa, Borovinić-Bojović kaže da nam pomoć u ovom trenutku nije potrebna, ali da je potrebno planirati stvari ukoliko Crna Gora dođe u takvu situaciju.

    Ka da nisu u istu Vladu no ka da nisu na istoj Planeti.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Kognitivna disonanca

  3. #6778
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Borovinić-Bojović: Još restriktivnije mjere, škole će raditi onlajn

    Radulović tražio od EU i NATO hitnu podršku: Zdravstveni sistem pred pucanjem, fale ljekari, tehničari...

    Još 654 zaraženih, preminulo osam osoba
    Novooboljeli su iz:

    Podgorica 204
    Nikšić 145
    Bar 43
    Ulcinj 41
    Cetinje 30
    Herceg Novi 29
    Bijelo Polje 29
    Kotor 26
    Pljevlja 21
    Danilovgrad 16
    Berane 14
    Budva 10
    Plužine 10
    Rožaje 8
    Tuzi 8
    Tivat 6
    Plav 4
    Kolašin 4
    Mojkovac 3
    Andrijevica 1
    Petnjica 1
    Gusinje 1
    Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno osam smrtnih ishoda povezanih sa COVID-19 i to kod pacijenata iz Nikšića (3), Bara (2), Podgorice (1), Kotora (1) i Herceg Novog (1) od kojih je najmlađi imao 53, a najstariji 94 godine starosti.
    Ali ipak

    Neuvođenje totalnog zaključavanja nije uslovljeno lokalnim izborima u Nikšiću, saopštio je direktor Instituta za javno zdravlje (IJZ) Igor Galić.
    Last edited by A+A; 11-03-21 at 08:37.

  4. #6779
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...lata-i-penzija

    Predlog budžeta u palamentu biće do kraja marta, nakon usvajanja slijedi smanjivanje glomazne administracije i rješavanje problema u državnim preduzećima
    Koliko ce biti viska uhljeba, 10%?

  5. #6780
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Korektno je dodat i da je ipak, i od IJZ i iz Ministarstva, komentarisano da je struka totalno zaključavanje predložila još u januaru.

    Ono što je tu totalna neprimjerenost, što nakon te izjave, doktori medicine koji su je dali, pojašnjavaju da DO ZAKLJUČAVANJA ( preskačući da se osvrnu koje to države nisu uslovljene testom, i kako te države u pogledu covid incidencije komparativno stoje u odnosu prema onima koje jesu ), NIJE DOŠLO IZ OPRAVDANIH EKONOMSKIH RAZLOGA.
    Kad doktor medicine sudi takvu stvar, to je politika, čista, i krajnje bljutava.
    Uzimajući temu, i broj mrtvih i pogođenih, kažem neprimjerena, da ne koristim što teže.

    Kad se na sve to doda ministar finansija, koji, nakon što iskopira po strane udžbenika da nam pojasni razliku između linijskog i programskog budžeta, onako pouzdano utvrdi da je prošla turistička sezona pukla jer su postojale mjere na granici sa Srbijom i BiH, i da je za našu ekonomiju ključno da ta granica SADA bude otvorena...
    Bar su mogli Grčku pogledat, kojom oštrinom se zatvorila, i najavlia tačan čas otvaranja, koji će dočekat, u najmanju ruku, covid stabilna.
    No jok, nama se servira da su granice sad otvorene da bi buduća turistička sezona uspjela.

    Pa se doda jedan visoki funkcioner MUP-a, koji privodi narod po Nikšiću zbog kršenja mjera po privatnim kućama, sa sve bježanijom od tih istih, kad ga uvate kako ih on isti krši, i pojure najmoćnijom spravom u istoriji čovječanstva- mobilnim telefonom, te mu unaprijed unesreće teoremu u verbalnom napadu koji je preživio ni kriv ni dužan...


    Ja zbilja nisam isključivi ekstremista, i skroz ne isključujem mogućnost da bi ovo ovako bilo i da su činjeli bolje no što čine, iako je to, ako ćemo pošteno, malo vjerovatno, rezultati su preloši, a vrijeme im više nije tako kratko.
    Ma, sve češće kad vidim što mi serviraju, sa očekivanjem da sasvim normalno prođe, oshjećam se ko kompletni idiot.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  6. #6781
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ministar Spajić dao intervju u kojem se hvali kako je vlada uštedjela 170M eura i time spriječila linearno smanjivanje plata od 30% i otpuštanje radnika. https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...lata-i-penzija
    On se hvali sa time.


    Ispada da je narod glasao opoziciju da bi došli novi ljudi koji umiju štedjeti i ne rasipati se da bi bilo za plate javnom sektoru? Šta prosječan čovjek koji je glasao opoziciju ima toga?
    Nikoga nisu otpustili koga je DPS primio i nikoga nisu zaposlili iz opozicije!
    Smijenili su nekih par direktora vrtića i bolnica čisto reda radi ali tamo gdje su pare još nema opozicije na vlasti.Nova vlada se lavoski bori da javni sektor primi plate a taj javni sektor je formiran od strane dpsa i sdpa.
    Je li opozicija došla na vlast ili ne? Dajte izbore pa neka vlada onaj ko pobijedi a ne da vlada DPS ovako na podmuklo preko Zdravka Krivokapića i Spajića.

  7. #6782
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    338
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ova konferencija povodom 100 dana Vlade je totalni promašaj. Premijer priča pričinu priču i ništa drugo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  8. #6783
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,668
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,639
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmiko View Post
    Ministar Spajić dao intervju u kojem se hvali kako je vlada uštedjela 170M eura i time spriječila linearno smanjivanje plata od 30% i otpuštanje radnika. https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...lata-i-penzija
    On se hvali sa time.


    Ispada da je narod glasao opoziciju da bi došli novi ljudi koji umiju štedjeti i ne rasipati se da bi bilo za plate javnom sektoru? Šta prosječan čovjek koji je glasao opoziciju ima toga?
    Nikoga nisu otpustili koga je DPS primio i nikoga nisu zaposlili iz opozicije!
    Smijenili su nekih par direktora vrtića i bolnica čisto reda radi ali tamo gdje su pare još nema opozicije na vlasti.Nova vlada se lavoski bori da javni sektor primi plate a taj javni sektor je formiran od strane dpsa i sdpa.
    Je li opozicija došla na vlast ili ne? Dajte izbore pa neka vlada onaj ko pobijedi a ne da vlada DPS ovako na podmuklo preko Zdravka Krivokapića i Spajića.


    pa dobro, sad makar krećeš dmao jako, nema ono okolo red je bio i da tu taktiku probaš
    Last edited by outline; 11-03-21 at 11:37.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  10. #6784
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmiko View Post
    Ministar Spajić dao intervju u kojem se hvali kako je vlada uštedjela 170M eura i time spriječila linearno smanjivanje plata od 30% i otpuštanje radnika. https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...lata-i-penzija
    On se hvali sa time.


    Ispada da je narod glasao opoziciju da bi došli novi ljudi koji umiju štedjeti i ne rasipati se da bi bilo za plate javnom sektoru? Šta prosječan čovjek koji je glasao opoziciju ima toga?
    Nikoga nisu otpustili koga je DPS primio i nikoga nisu zaposlili iz opozicije!
    Smijenili su nekih par direktora vrtića i bolnica čisto reda radi ali tamo gdje su pare još nema opozicije na vlasti.Nova vlada se lavoski bori da javni sektor primi plate a taj javni sektor je formiran od strane dpsa i sdpa.
    Je li opozicija došla na vlast ili ne? Dajte izbore pa neka vlada onaj ko pobijedi a ne da vlada DPS ovako na podmuklo preko Zdravka Krivokapića i Spajića.
    Dobrodošao nazad.

  11. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  12. #6785
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za obične glasače DPS i SDP-a je bolje što je sadašnja vlada na vlasti jer su im uštedama obezbijedili plate.Prošla vlada bi ih sigurno otpuštala i odvela u bankrot jer je nesposobna.Bolje da se vlast nije mijenjala i da je DPS pobijedio na izborima jer bi tada uhljebima bilo gore.

  13. #6786
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Je li ovo Zdravko uzivo odgovara na pitanja novinara na tv Vijesti ?

  14. #6787
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Kaze premijer da je u Trebinje isao kao vjernik ,pravoslavac ne kao premijer.

    Jos nije ukapirao ds je premijer24/7

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  15. The Following User Says Thank You to djordje1990 For This Useful Post:


  16. #6788
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Kaze premijer da je u Trebinje isao kao vjernik ,pravoslavac ne kao premijer.

    Jos nije ukapirao ds je premijer24/7

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Isprda mi se covjek po ko zna koji put, ču li ti isto sto i ja ?
    Kaze da je vjernik i to tako treba, jer svi vjernici ljube krst, slavske kolače...slazem se jer sam i ja, ali nas dobri Zdravko zaboravlja da nama obicnim vjernicima ne dozvoljava da radimo iste stvari kao i on...ahhhhh mene sto je ovo sa ovim "ljudima"

  17. The Following 2 Users Say Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  18. #6789
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Isprda mi se covjek po ko zna koji put, ču li ti isto sto i ja ?
    Kaze da je vjernik i to tako treba, jer svi vjernici ljube krst, slavske kolače...slazem se jer sam i ja, ali nas dobri Zdravko zaboravlja da nama obicnim vjernicima ne dozvoljava da radimo iste stvari kao i on...ahhhhh mene sto je ovo sa ovim "ljudima"

    Ne dozvoljava ni zapošljavanje u javnom sektoru nego oni koji su se već zaposlili preko DPS i SDP-a da ostanu da rade. I još im štede za plate. Ali za to ga ne napadate.

  19. #6790
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmiko View Post
    Ne dozvoljava ni zapošljavanje u javnom sektoru nego oni koji su se već zaposlili preko DPS i SDP-a da ostanu da rade. I još im štede za plate. Ali za to ga ne napadate.
    Evo i zato ga napadoh i za jos dosta stvari koje ne spomenuh, kao i sve oko njega, sve ministre .... Glasao sam ih ali sam i prvi koji im zamjera sve sto je pogresno, nego mi je nekad degutantno kad vidim da ih kritikuju oni koji su prosle podrzavali i koji to i dalje rade a sad su progledali pa uvidjaju greske nove vlade...to mi je cak sto vise i presmijesno.
    Tako da treba kritikovati i izasao bih i na neki protest za neke stvari, sasvim lagano kao nekad prije, sto da ne.

  20. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  21. #6791
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    nego mi je nekad degutantno kad vidim da ih kritikuju oni koji su prosle podrzavali i koji to i dalje rade a sad su progledali pa uvidjaju greske nove vlade...to mi je cak sto vise i presmijesno.
    Ovo je nasa tuzna istina.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to Pozitiva For This Useful Post:


  23. #6792
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Ovo je nasa tuzna istina.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Najgore sto i dalje zele one koji su nas doveli do ovog stadijuma, brane, glasaju i sve sto treba...i da ih opet dovedu na vlast opet bi nam isto bilo, a ja sam spreman i ove maci ako treba i ove godine ako se ispostavi da je sve po starome, jer smo glasali nesto drugacije, nesto novije...ne znam vise sto da mislim za sve sto se desava, toliko je sve nekako nabacano i uneredjeno

  24. #6793
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Evo i zato ga napadoh i za jos dosta stvari koje ne spomenuh, kao i sve oko njega, sve ministre .... Glasao sam ih ali sam i prvi koji im zamjera sve sto je pogresno, nego mi je nekad degutantno kad vidim da ih kritikuju oni koji su prosle podrzavali i koji to i dalje rade a sad su progledali pa uvidjaju greske nove vlade...to mi je cak sto vise i presmijesno.
    Tako da treba kritikovati i izasao bih i na neki protest za neke stvari, sasvim lagano kao nekad prije, sto da ne.

    Upravo je objasnio oko zapošljavanja.
    Neće biti otpuštanja sigurno do posle sezone. Ako sezona ne bude po planu tada će otpustiti 10% ali samo neradnika. To su oni koji uopšte ne dolaze na posao.Takvi još uvijek primaju plate.Partijskih zapošljavanja kaže neće biti dok je on na vlasti.U bordove direktora ne mogu biti ni političari ni ljudi bliski njima nego samo eksperti.


    Postavlja se onda logično pitanje, kome je u interesu da proradi Montenegro Airlines i ostale firme? To je samo u interesu trenutnih zaposlenih koje je bivša vlast zaposlila. Obični opozicionar od toga nema ništa nego besplatne knjige koje koštaju 60 eura i dječiji dodatak do 6.godine.Samo je te dvije stvari dobila opozicija. Zar su ovolika borba i protesti vrijedjeli besplatnih knjiga i nepotpunog dječijeg dodatka?

  25. #6794
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobismo besplatne knjige i dječiji do 6.godine posle decenija borbi protiv DPS-a.

  26. #6795
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmiko View Post
    Dobismo besplatne knjige i dječiji do 6.godine posle decenija borbi protiv DPS-a.
    A koliko ti se duguje? Postuj ovdje ziro racun, prvi cu uplatiti.

  27. #6796
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A koliko ti se duguje? Postuj ovdje ziro racun, prvi cu uplatiti.

    Državni posao od 600 eura na koji ne dolazim. Stalni posao, dodaci za praznike, službeni auto i telefon.Stan neću da ne budem alav.
    Ako ovo ne može iz ovih ili onih razloga, onda neka Zdravko Krivokapić javno kaže da smo budale ispali jer nismo bili za Dps ili Sdp da sve ovo dobijemo.

  28. #6797
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmiko View Post
    Državni posao od 600 eura na koji ne dolazim. Stalni posao, dodaci za praznike, službeni auto i telefon.Stan neću da ne budem alav.
    Ako ovo ne može iz ovih ili onih razloga, onda neka Zdravko Krivokapić javno kaže da smo budale ispali jer nismo bili za Dps ili Sdp da sve ovo dobijemo.
    OK, samo sracunaj koliko ti se duguje za borbu protiv DPS svih tih decenija i postuj ziro racun. Ja javno obecavam da cu prvi uplatiti.

    Nije mala stvar, duguje ti se drzavni posao, drzavni stan, drzavni telefon. Nije ni cudo sto si se borio tako zestoko, kad su ti takva prava zakinuli.

  29. #6798
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    OK, samo sracunaj koliko ti se duguje za borbu protiv DPS svih tih decenija i postuj ziro racun. Ja javno obecavam da cu prvi uplatiti.

    Nije mala stvar, duguje ti se drzavni posao, drzavni stan, drzavni telefon. Nije ni cudo sto si se borio tako zestoko, kad su ti takva prava zakinuli.


    Vidiš da ne može preko žiro računa jesi li retardiran kao i većina pristalica Krivokapića.Naravno da mi se duguje jer ako su mogli oni zašto ne bi mogla opozicija? Ima nas 70 000 kojima se duguje državni posao. Neka profa isplati dug ili nekako to riješi pa onda reforme i pomirenje.

    Zašto njih može zaposliti Dps i Sdp a druge ne može DF? Objasni ovo ali bez doskočica.

  30. #6799
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Potpuna podrska za brata @mmiko, ocemo drzavni poslovi.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  31. The Following User Says Thank You to PavleCL For This Useful Post:


  32. #6800
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne no treba hvaliti vladu što je dobro štedjela da ne bi morala otpuštati i smanjivati plate državnom sektoru. Da im držimo palčeve da obezbijede pare za plate.

Page 272 of 1249 FirstFirst ... 172222262268269270271272273274275276282322372772 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •