Page 713 of 1249 FirstFirst ... 2136136637037097107117127137147157167177237638131213 ... LastLast
Results 17,801 to 17,825 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #17801
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Tačno će je neko nenamjerno obalit i nagrdit familiju Radulović.
    .

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  3. #17802
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,712
    Thanks Thanks Given 
    473
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne znam postoji li veće ludilo od ovoga.

    Miloš Rakonjac, kojeg pola Crne Gore povezuje sa prebijanjem Mija Martinovića
    U jedinici odavno poznat kao "punjeni miš"


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  4. The Following User Says Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  5. #17803
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Očekujemo pokušaj smirivanja strasti od umjerenog Milače taman je sebe i ženu smjestio dje sad opet da traži kome da se prikači za to poslaničko mjesto
    E kako se neće uvest zabrana predizbornih koalicija, pa da počinemo od Radničke, UCG, SD, SDP, LP, Prave, PZPa, Demosa...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  6. #17804
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ova vlada je daleko od savršene, to je bilo jasno od starta, samo što se sve vrti na ono - naprave 10 dobrih stvari u koje se ukake čim Zdravko počne sa projekcijom svoje religioznosti na ostatak vlade.. Meni a mislim i većini naroda u državi je trenutno pun tuki i crkve i patriota i izdajnika.. Zanima me da li će mi (i svima nama) obezbijediti uslove za život dostojan čovjeka? Pošto je to do sada samo ostalo kao pusto obećanje, evo posle i godinu (i ako je to relativno kratak period, a opet da su se bavili tim do sad bi se osjetio pomak) oni i dalje drve o istim temama.. Plus za ovim cherry on the top ponašanjem u prvoj ozbiljnoj krizi na državnom nivou, zaslužili su da ih narod preispita na novim izborima.. Pa pali oni od DF-a ili Ure, svejedno mi je više..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  8. #17805
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,108
    Thanks Thanks Given 
    248
    Thanks Thanks Received 
    858
    Thanked in
    443 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ova vlada je daleko od savršene, to je bilo jasno od starta, samo što se sve vrti na ono - naprave 10 dobrih stvari u koje se ukake čim Zdravko počne sa projekcijom svoje religioznosti na ostatak vlade.. Meni a mislim i većini naroda u državi je trenutno pun tuki i crkve i patriota i izdajnika.. Zanima me da li će mi (i svima nama) obezbijediti uslove za život dostojan čovjeka? Pošto je to do sada samo ostalo kao pusto obećanje, evo posle i godinu (i ako je to relativno kratak period, a opet da su se bavili tim do sad bi se osjetio pomak) oni i dalje drve o istim temama.. Plus za ovim cherry on the top ponašanjem u prvoj ozbiljnoj krizi na državnom nivou, zaslužili su da ih narod preispita na novim izborima.. Pa pali oni od DF-a ili Ure, svejedno mi je više..

    Pa jesu se bavili time realno, eno djeciji dodatak, besplatni udzbenici, ali mi se cini da to ljudi brzo zaborave. Nikome nisu dali kes u ruke, ali velikom broju ljudi pomoc koji sam pomenuo znaci dosta. Tako da, vise su uradili sa te dvije stvari za ovih nepuno godinu nego prethodna vlast za 30 ali dobro

  9. The Following 9 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  10. #17806
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,823
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    E kako se neće uvest zabrana predizbornih koalicija, pa da počinemo od Radničke, UCG, SD, SDP, LP, Prave, PZPa, Demosa...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    SDP izlazi samostalno na izbore već neki period što nije stvar kada je u pitanju URA i koalicija Crno na bijelo kao i koalicija prije toga pa mi nije jasno o čemu se radi
    Love, peace and respect.

  11. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  12. #17807
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Pa jesu se bavili time realno, eno djeciji dodatak, besplatni udzbenici, ali mi se cini da to ljudi brzo zaborave. Nikome nisu dali kes u ruke, ali velikom broju ljudi pomoc koji sam pomenuo znaci dosta. Tako da, vise su uradili sa te dvije stvari za ovih nepuno godinu nego prethodna vlast za 30 ali dobro
    Sve je to na kašičicu, samo da su regulisali prva 3 poreska dužnika pa i dio da su naplatili, osjetilo bi se i to dobro.. Mada što ja znam, razbijeni kriminalni klanovi, razbijene operacije šverca cigara, farme kanabisa, tona i po koksa, javno ponižavanje Brana, Veljovića, kucanje na vrata zaboravljenom asu Petru Ivanoviću za abudabije, što je više za ovo nepuno godinu dana nego za 30 prošle vlasti, ali dobro..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  13. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  14. #17808
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    oni su htjeli da je ruše zbog nebitnih stvari. ministra koga je prvi Slaven proziva zato što nosi masku sa grbom ove države. popisa itd. Sekulovića oće da miču jer je mislio da postoji opasnost od datog događaja. sva priča oko toga se završava da je Demokratama heroj čoek koji je uradio sve ono oktobra '15 a Abazović, Sekulović i ekipa loši. znači kad je mlati narod dok je vlast DPS onda je on loš, e ali čim je naš odma' je dobar

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ne tangira me šta Demokrate pričaju, razmišljam ka' slobodan gradjanin (ili što bi Raskolnikov reka', oni independent thinkeri sa Tnjitera), tako da na stranu njihovi mišljenje.
    E, sad, Sekulović je mislio da postoji opasnost od datog dogadjaja, ok, šta onda da nije iznijet plan B (a nisu ga oni osmislili, već nevoljno prihvatili).
    Dakle, ili skorz da se odustane (da dio slobodne teritorije CG bide okupiran, pa kad se njima ćefne da se razidju), ili drugi scenario, krenu Zdravinjo, Joanikije i Porfirije za CT i za njima ko zna koliko ljudi spremnih na obračun?
    Ko bi onda bio kriv?
    Ja mislim svakako da će Vlada opstati, jer se u ovu mučenu državu ne pitaju ni Zdravinjo ni Dritanga, nego ambasade, neko će dobiti packu po rukama (a možda najprije Demokrate, da se i ostali podsjete ko je glavni), ali samo ukazujem na dvostruke aršine kod glasača URA-e, znači kad bi DF obalio Vladu sa DPS-om, uaa izdajnici, kad bi URA isto to uradila sa istim DPS-om, too patriote.
    Forever young, i want to be forever young

  15. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  16. #17809
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ova vlada je daleko od savršene, to je bilo jasno od starta, samo što se sve vrti na ono - naprave 10 dobrih stvari u koje se ukake čim Zdravko počne sa projekcijom svoje religioznosti na ostatak vlade.. Meni a mislim i većini naroda u državi je trenutno pun tuki i crkve i patriota i izdajnika.. Zanima me da li će mi (i svima nama) obezbijediti uslove za život dostojan čovjeka? Pošto je to do sada samo ostalo kao pusto obećanje, evo posle i godinu (i ako je to relativno kratak period, a opet da su se bavili tim do sad bi se osjetio pomak) oni i dalje drve o istim temama.. Plus za ovim cherry on the top ponašanjem u prvoj ozbiljnoj krizi na državnom nivou, zaslužili su da ih narod preispita na novim izborima.. Pa pali oni od DF-a ili Ure, svejedno mi je više..
    Osjetniji ekonomski pomak po običnog gradjanina ne možemo osjetiti ni do kraja njihovog mandata, valjda je toliko jasno da smo srećni što nismo u bankrotu jer je država urnisana od prošlog režima po svakom osnovu.
    Ali kad kažeš da ništa nisu uradili, to već nije tačno, eto npr. konverzija kineskog kredita po povoljnijim uslovima, onda ovo za djecu (pitaj ljude kojima su djeca u osnovnu znači li im šta to što ne moraju knjige da kupuju i one što imaju djecu do 6. godina)
    Ja ne znam šta vi očekujete, ka' da ova država leži na nalazišta nafte ili ata, pa ajde lopovi su se makli, treba odma svi da imao plate po par hiljada €
    Forever young, i want to be forever young

  17. #17810
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Da smo normalno drustvo kao sto nismo sada bi pricali o ekonomiji, jacanju turizma, nauci, zaposljavanju, edukaciji, daljem sprecavanju korupcije, rastu standarda gradjana…

    Mi ljudi nismo svjesni da imamo najnormalniju Vladu u ovom regionu.

    Zalosno je sto se ne prica o zaustavljanju sverca cigareta i zaplijeni tone i po kokaina vec se prica tako df-dpsovski pomjera na nesto drugo, crkvu i Mila?! Godine i decenije gubimo na ovo.
    Zdravka pljuju Seselj, Vulin, … Dritana pljuju komite, cetnici, balije, DF i na Aleksu pljuju dpsovci, AVucic…
    Meni je to potvrda da rade posao.
    Budite relaksirani.

  18. #17811
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Moja očekivanja su realna i opet to sve što si naveo osim knjiga za đecu je krpljenje jama prošle vlade, samo zamisli da su energiju koju rasipaju na dosta nebitnih stvari usmjerili u ozdravljenje ekonomije, neke stvari bibse već osjetile uprkos i koroni i svemu.. Najgore od svega što sr nisu borili protiv sistema prošle vlasti, partijskog zapošljavanja, nego su ga samo uzjahali.. A to kako je doprinijelo, mislim da se viđelo iz djela prošle vlasti..
    Znam da ljudima masu znači ovo za đecu, što je na kraju krajeva trebalo da spane pod osnovna ljudska prava a mi ga gledamo kao na premiju..
    30 godina (od kad znam za sebe) se vrti jedna te ista mantra - ćuti dobro je.. E zato smo tu đe smo na kraju krajeva..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  20. #17812
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    URA blefira sa ovim ucjenama u pokušaju - taktika DF-a. Nisam za to da se smijeni Sekulović, jer iza sebe ima dosta dobrih rezultata. Podsjećam da djelokrug unutrašnjih poslova obuhvata mnogo šire nadležnosti od policije - a pritom, MUP nad policijom vrši samo nazdornu ulogu, jer je policija samostalni organ.

    S druge strane, bojim se da je ovim dešavanjima Brđanin izgubio autoritet direktora policije, tako da mislim da je tu glavni problem. Ipak je ovaj narod navikao na profile tipa Veselina Veljovića.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  21. #17813
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joksim View Post
    Da smo normalno drustvo kao sto nismo sada bi pricali o ekonomiji, jacanju turizma, nauci, zaposljavanju, edukaciji, daljem sprecavanju korupcije, rastu standarda gradjana…

    Mi ljudi nismo svjesni da imamo najnormalniju Vladu u ovom regionu.

    Zalosno je sto se ne prica o zaustavljanju sverca cigareta i zaplijeni tone i po kokaina vec se prica tako df-dpsovski pomjera na nesto drugo, crkvu i Mila?! Godine i decenije gubimo na ovo.
    Zdravka pljuju Seselj, Vulin, … Dritana pljuju komite, cetnici, balije, DF i na Aleksu pljuju dpsovci, AVucic…
    Meni je to potvrda da rade posao.
    Tacno tako… cg ima najnormalnije ljude u vlasti u ovom momentu…

    U Srbiji se ni ne zna ko je u vladi, jer sve odlucuje jedan covek…

    I zaista mislim da ste na pravom putu, ali sinoc ono saopstenje Demokrata mi je toliko odvratno da ne znam kako bi neko presao preko toga… ja iskreno ne bi…

  22. #17814
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joksim View Post
    Mi ljudi nismo svjesni da imamo najnormalniju Vladu u ovom regionu.
    Zaisto mnogi nisu svjesni da je ovo normalna vlada. To sto jedan drugoga ne mogu podnijet nema veze.
    Mnogi stvarno nisu svjesni kako je losa politicka scena i CG i kakva smo Bosna od drzave postali. A doprinos je tome dala i vladajuca vecina i opozicija godinama unwzad.
    Stvarno nismo svjesni da je ovo sve normalno.

    Porodjajne muke demokratije rekao bi Dritan, ili abortus kako rece Komnenic.

    P.S. Ne vrijedjam Bosnu, samo uzimam kao primjer za podjele.
    Last edited by hercules; 10-09-21 at 10:20.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #17815
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,892
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    865
    Thanked in
    506 Posts

    Default

    Zaboravljaju ljudi da su u vlasti partije koje nemaju isti pogled na politiku, tako da kad se sve to sagleda, valda je sasvim dobra, samo da nastave u ovom smjeru i u septebmar zavrse i tuizlacki savjet i porijeklo imovine pa ce onda sve lakse da krene, ali tu se moraju sto prije dogovoriti, jer onda krece direktni obracun sa mafijom i korumpiranim politicarima i onda se nece vise izmedju sebe koprcati nego ce se onda lakse krenuti u rijesavanju mnogih problema...

  24. #17816
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Očekujemo pokušaj smirivanja strasti od umjerenog Milače taman je sebe i ženu smjestio dje sad opet da traži kome da se prikači za to poslaničko mjesto
    Stigao je Milača.

    https://www.cdm.me/politika/milacic-...jednika-vlade/

    Reagujući na sinoćnji intervju potpredsjednika Vlade i koordinatora svih sektora bezbjednosti Dritana Abazovića, koji je između ostalog kazao, da će ukoliko premijer smijeni ministra ubutrašnjih poslova Sergeja Sekulovića oboriti Vladu, predsjednik Prave Crne Gore Marko Milačić je u poručio vicepremijeru da je pokazao da je nedorastao bezbjednosnom sektoru i mjestu potpredsjednika Vlade.

    Otvoreno pismo Milačića Abazoviću prenosimo integralno:

    Gospodine Abazoviću, tokom sinoćnjeg intervjua očigledno ste zaboravili da ste potpredsjednik Vlade, a to znači, da Vas podsjetim, da iznad Vas ima neko. Kada, gospodine Abazoviću, Vladu ucjenjuje neko van nje onda je to politički legitimno, a kada to radi neko iz njenih redova, pa još potpredsjednik, pa još javno, pa još na onakav način, onda je to politički nedopustivo.
    Gospodine Abazoviću, Vi ste sinoć, zapravo, ucjenjivali sami sebe i sve građane Crne Gore.

    Gospodine Abazoviću, nisam Vam dao glas, kada sam Vas i ja u Skupštini birao za potpredsjednika, da bi se bavili ucjenama, ucjenama prve slobodne Vlade Crne Gore – bez DPS-a. Dao sam Vam glas da bi se ponašali kako i dolikuje pravom potpredsjedniku neke Vlade, a to, između ostalog, podrazumijeva i elementarno poštovanje hijerarhije. Nismo Vam dali glas da javno ogovarate, dali smo Vam glas da budete ozbiljan političar, koji čuva našu Vladu, pa i kad je u manjini, u njoj.

    Gospodine Abazoviću, kazali ste sinoć da ste tu da branite nacionalne interese Crne Gore, te da nećete prihvatiti da bilo ko, pa i premijer, radi nešto suprotno nacionalnim interesima. Vi, dakle, kao potpredsjednik Vlade, insinuirate da Vaš nadređeni – onaj koji Vas je uz enormne pritiske, postavio na to mjesto – radi nešto suprotno nacionalnim interesima. Gospodine Abazoviću, da ono veče, 4. na 5. septembra, nije bilo onakve uloge premijera, a Vi to odlično znate, ali ko zna iz kojih razloga nećete jasno da kažete, nacionalni interesi Crne Gore bili bi pogaženi i danas ne bi imali čime da se pohvalite, i Vi, i svi mi. Da nije bilo onakve uloge premijera od zaštite Ustava i ove zemlje, ono ključno veče, ne bi bilo ništa.

    Gospodine Abazoviću, Vaš bezbjednosni sektor, u najvećoj kriznoj situaciji u ovoj zemlji u ko zna koliko prethodnih godina, je omanuo. Ne samo da je omanuo, već postoje osnovane indicije, ali o tome ćemo nakon istraga, da je bilo riječi o jednoj vrsti puča u bezbjednosnom sektoru. Kako drugačije opisati – a to sinoć niste ni spomenuli – kada jedan od prvih ljudi bezbjednosnog sektora otvoreno i nedvosmisleno odbije da postupi po premijerovom obaveznom uputstvu u kom ga poziva da ispoštuje upute Vijeća za nacionalnu bezbjednost. Kako drugačije opisati kada jedan od ključnih ljudi bezbjednosnog lanca prekida taj lanac, više sati odbijajući da postupi, do te mjere da otvoreno nudi ostavku. Da li je to, gospodine Abazoviću, bilo kakva, a kamoli, nacionalna bezbjednost? I Vi to, gospodine Abazoviću, branite?

    Gospodine Abazoviću, braneći ovo, Vi, zapravo, radite protiv interesa nacionalne bezbjednosti. Relativizujući ovo, Vi, zapravo, radite protiv vitalnih interesa Crne Gore. Da li, gospodine Abazoviću, zbog zaštite Vaše pozicije koordinatora službi bezbjednosti, treba da trpi nacionalna bezbjednost? Da li je to vrijedno toga? Da li je Crna Gora to zaslužila? Da li su Vaše javne i medijske zasluge važnije od toga da na ključnim pozicijama u bezbjednosnom sektoru, naročito u susret izazovima snažnije borbe protiv organizovanog kriminala, budu odlučni, profesionalni i ljudi koji će striktno sprovoditi odluke Vijeća za nacionalnu bezbjednost, a time poštovati Ustav? Ljudi, na koje će se ova zemlja moći potpuno osloniti.

    Gospodine Abazoviću, iz Vaše partije juče smo čuli insinuacije da oni koji su za promjene u bezbjednosnom sektoru to zapravo rade motivisani željom da se sektorom upravlja van Crne Gore i za račun drugih država, a potom još veća insinuacija – u namjeri da se zaustavi borba protiv šverca i kriminala, te da se Crna Gora skrene sa evropskog puta.

    Gospodine Abazoviću, možda ima i takvih, ali ako mislite da su ove neopisive optužbe – premijerove namjere i motivi – recite to javno, pa napustite Vladu. U suprotnom, jedino što Vam preostaje jeste da slijedite premijera. Ja, koji sam Vas glasao, reći ću Vam svoje motive. Moj jedini motiv je samo Crna Gora i unapređenje bezbjednosnog sektora koji se u kriznoj situaciji – a krizne situacije su zbog toga i dobre – pokazao, najblaže rečeno, nedorastao zadatku zaštite nacionalnih interesa Crne Gore. Manir da nas, i međunarodnu zajednicu, strašite drugim državama je manir DPS-a, a kao takav propagandistički, nedostojan i opasan.

    Gospodine Abazoviću, niko ne spori dosadašnje rezultate čelnika bezbjednosnog sektora, jedan sam od onih koji su to stali isticali. Međutim, sve prethodno, pa i zaplijena tonu i po kokaina, čime ovih dana branite bezbjesnosni sektor, pa i sopstvenu odgovornost za 4. i 5., neuporedivo je nebitno i nedostojno poređenja u odnosu na fijasko tog istog bezbjednosnog sektora u trenutku suočavanja sa pučem u zemlji. Detalj: višesatnim odbijanjem postupanja, pojedinci iz Vašeg bezbjednosnog sektora znatno su povećali rizik, omogućili mobilisanje znatno većeg broja ljudi na barikadama, time još više ugrožavajući bezbjednost i policajaca i građana.

    Gospodine Abazoviću, u najkritičnijem momentu za Crnu Goru – momentu u kom se, kako se sumnja koristilo i vatreno naoružanje – zakazao je politički dio bezbjednosnog sektora, a to ste Vi, kao i njegov najviši rukovodni dio. Jedino nisu zakazali premijer i policajci na terenu. I Vi to branite?

    Gospodine Abazoviću, sinoć ste, uz gaženje sopstvene, i naše Vlade, uvrijedili i pravoslavni, litijski narod u Crnoj Gori, što, najiskrenije, nisam očekivao od Vas. Kazali ste, u jednom potpredsjednika Vlade nedostojnom maniru, da je dosta više, dvije godine priče „crkva, crkva, crkva, crkva…“, kao da smo mi dvije godine to radili iz dosade, kao da je to mitropolit Amfilohije radio tek onako, a ne što smo kao narod bili pritjerani uz zidove naših crkava i svojim tijelima branili i odbranili sopstvene svetinje, a naš mitropolit Amfilohije za to dao i život.

    Gospodine Abazoviću – a sve ovo Vam nikada ne bih javno pisao da stvar nije odveć ozbiljna i uveliko u domenu javnog – sinoćnjim nastupom pokazali ste da ste politički nedorasli i vođenja bezbjednosnog sektora, ali i mjestapotpredsjednika Vlade Crne Gore.

    Marko Milačić, Predsjednik Prave Crne Gore i poslanik u Skupštini
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #17817
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Mnogi stvarno nisu svjesni kako je losa politicka scena i CG i kakva smo Bosna od drzave postali. A doprinos je tome dala i vladajuca vecina i opozicija godinama unwzad.

    P.S. Ne vrijedjam Bosnu, samo uzimam kao primjer za podjele.
    Mislim da je ovo prilična banalizacija onoga što imamo u Crnoj Gori. Rekao bih, i opasan narativ. Ne samo što nije ista ravan podjela kao u Bosni, nego je i naš kontekst potpuno drugačiji.

    Ovdje je veći problem ovo prvo što si naveo - kvalitet političke scene. Građani su taoci ogromnog broja loših ljudi na mjestima odlučivanja (mislim na partije), koji svojim politikama namjerno drže ovo društvo zarobljenim, ne bi li se održali na postojećim pozicijama. Jer ako bi se počelo pričati o stvarnim problemima koje dijele svi građani - bez obzira na identitet, vjeru ili političku pripadnost - ne bi umjeli da beknu.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  26. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  27. #17818
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Daleko je dobačio Dritan i URA kad jutros Milača i onaj što mu je bilo bingo kad mu je oca kap gađala URIniraju po njemu/njima. Jahanje Demokrata sinoć, to jeć elaborirano.
    Elem, ono što je još nije ušlo momcima, a izgleda ni simpatizerima URA u glavu jeste da su ih ZBCG (ne DF nego ZBCG) i DCG planirali za jednokratnu upotrebu. A kad završiš za nečim što je jednokrartnu upotrebu, baca se u smeće.
    Zborili su to Dritanu odma posle izbora, no je on bio najpametniji. A onoga trenutka kad je pošao u manastir da ugovara vlast pristao je da crkve bude glavna za sve što bude željela. Sad kad crkva oće malo da se bavi bezbjednošću, što ima da se ljutiš.
    Tako, dragi moji, u nestrpljenju da se oburda Milo, skidoše se gaće drugoj strani. Pa sad dođe vrijeme da se pita URA "a gdje su moje gaće".
    A što je mogla? Mogla je sa DCG i manjinama da napravi manjinsku vladu. Imajući u vidu da je 2016. DF nudio Bošnjacima manjinsku vladu, prihvatili bi to. Ali Dritan zna najbolje. Nadigraće on Crkvu koja igra igrice sa vlastima evo par milenijuma, bolje Dritan igra od Vučića i pulena koji igraju decenijama. On je najpametniji.
    Oni koji misle da su najpamentiji uredno se pobodu na vr glave. Oni starci iz Savjeta što su otišli i time "relaksirali partiju" su retardi, a ovi momčići inteligencija. Oće to...

  28. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  29. #17819
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,016
    Thanks Thanks Given 
    1,143
    Thanks Thanks Received 
    1,476
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    E kako se neće uvest zabrana predizbornih koalicija, pa da počinemo od Radničke, UCG, SD, SDP, LP, Prave, PZPa, Demosa...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ovo bi ubjedljivo najbolja stvar bila da se uvede


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #17820
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Mi živimo u šovinističkoj farsi. Imamo političare koji su iskreni šovinisti, ali i one koji su skloni šovinizmu radi skupljanja političkih poena, jer to brave loži a imaju fokus na njih.

    Od te dvije grupe mnogo brojniji, a samim tim i gori po naše društvo, su lažni šovinisti.

    U suštini, najgori su glasači koji takve nagrađuju glasovima.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  32. #17821
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Mislim da je ovo prilična banalizacija onoga što imamo u Crnoj Gori. Rekao bih, i opasan narativ. Ne samo što nije ista ravan podjela kao u Bosni, nego je i naš kontekst potpuno drugačiji.

    Ovdje je veći problem ovo prvo što si naveo - kvalitet političke scene. Građani su taoci ogromnog broja loših ljudi na mjestima odlučivanja (mislim na partije), koji svojim politikama namjerno drže ovo društvo zarobljenim, ne bi li se održali na postojećim pozicijama. Jer ako bi se počelo pričati o stvarnim problemima koje dijele svi građani - bez obzira na identitet, vjeru ili političku pripadnost - ne bi umjeli da beknu.
    U odnosu na Bosnu imamo 2 struje, tamo je fakat 3 ili vise.

    Zabolje sve politicare skupa za narod. 20tak hiljada apsitenanta prosle godine su izasli da glasaju za promjene. I suoer je sto je doslo do promjene, treba to za demokratiju i narod da nauci da ne moraju sve isti da vladaju.

    Ali danas sumnjam da ih moze iko animirat da izadju u tolikom broju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  33. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  34. #17822
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ponekad zvučiš sasvim razumno do zadnje rečenice, i onda me opet podsjetiš da nikad nisi shvatio ni motivaciju, ni potrebe, ni želje nekih 50%+ stanovništva Crne Gore. Što je fascinantno. Jesi li žmurio cijele prošle godine dok su ti se rijeke ljudi valjale ispod prozora?
    Što se tiče tvrdnje da crna Gora više nije suverena država, ona je toliko očigledna, da je čak i ovđe, đe je ovećem broju likova dužnost da to negiraju, ne treba nikome dokazivat.
    Jer je osnovni nosilac te suverenosti, Vlada CG, bar uposlednjih nekoliko dana, sve KRITIČNE odluke donosila pod direktnom instrukcijom najmanje dvije druge adrese- DF i SPC, a koji opet, u komplet svom ustrojstvu i radu, izviru u drugoj državi.
    Ovo se odnosi na sve odluke- od dočeka patrijarha bez pomena Crne Gore, preko primjene sile na Cetinju, zaključno sa usaglašavanjem zakonskih tekstova o popisu sledeće jutro u sedam ura ujutro, po ultrahitnom postupku.
    Najmanje dvije od ove tri stvari su od kritičnog značaja za ovu državu, a odluke su donešene po diktatu, i uz očigledno stavljanje pred svršen čin, odnosno ucjenu, od strane onih čiji interesi i motivi ne izviru u Crnoj Gori.
    Ako uhvatim vremena, o ovome ću optvoriti posebnu temu, jer je zaslužuje, pa tamo da bistrimo.

    Što se tiče rijeka ljudi pod prozorom, nisam ih vidio. Ili mi oči umanjuju
    Ali im motivaciju jesam shvatio, mnogo bolje recimo nego DPS uprava, koja nije ukapirala da se radi o socijalnom buntu obespravljenih, koje vješt um može da obrne đe oće i kako oće.
    Što se na kraj i desilo.

    Što se tiče tvrdnje da je to više od 50% Crne Gore, to je upravo ono u čemu je sad sva frka kod vladajuće koalicije-
    kako sad onima koji su dali glas da se mijenja dotadašnja bezobzirna kleptokratija, ali nisu dali glas da se moć odlučivanja u ovoj državi prenese na SPC i zvanični Beograd...
    kako sad njima objasnit da je to zapravo ono što su oni sami i htjeli, samo ih niko nije na vrijeme obavijestio.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  35. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  36. #17823
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Moja očekivanja su realna i opet to sve što si naveo osim knjiga za đecu je krpljenje jama prošle vlade, samo zamisli da su energiju koju rasipaju na dosta nebitnih stvari usmjerili u ozdravljenje ekonomije, neke stvari bibse već osjetile uprkos i koroni i svemu.. Najgore od svega što sr nisu borili protiv sistema prošle vlasti, partijskog zapošljavanja, nego su ga samo uzjahali.. A to kako je doprinijelo, mislim da se viđelo iz djela prošle vlasti..
    Znam da ljudima masu znači ovo za đecu, što je na kraju krajeva trebalo da spane pod osnovna ljudska prava a mi ga gledamo kao na premiju..
    30 godina (od kad znam za sebe) se vrti jedna te ista mantra - ćuti dobro je.. E zato smo tu đe smo na kraju krajeva..
    Pa upravo ti o tome pričam, nije nam prošli režim u amanet ostavio ni naznaku od normalne države, pa si prinudjen da krpiš njihove rupe.
    Kako misliš tačno da ide proces ozdravljenja ekonomije, pogotovo sad sa Koronom?
    Eto oćeš da privučeš neke investitore, prvo moraš sjesti sa njima za sto, pa pregovarati o islovima, pa im omogućiti uslove, pa ako odluče da investiraju, mora proći period dok se taj objekt izgradi (tipa neki pogon fabrike, ili turistički kompleks, bilo šta), a to je sve proces koji traje i ne dešava se lreko noći da picneš štapićem i voila! Ne zaboravimo da je Vlada formirana tek u Decembru.
    Ovo za partijsko zapošljavanje i nasledjivanje sistema si apsolitno u pravu, sram ih bilo (mada teško da političari imaju stida) za licemjerstvo i toliko godina prozivki prošle vlasti za isto to, ja sam prvi za ulicu protiv toga čim nestane bilo kakve naznake da dps opet može uzkahat valst.
    A za ovo potonje, nikad ja nisam bio za "ćuti, dobro je", naprotiv uvjek sam osjeća' prezir prema takvima, i ja sam prvi za konstantne pritiske na svaku Vlast, jer samo tako mogu biti bolji, ali ono što ti htjedoh reći je da treba imati realne poglede na stanje i mogućnosti.
    Forever young, i want to be forever young

  37. #17824
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    U odnosu na Bosnu imamo 2 struje, tamo je fakat 3 ili vise.

    Zabolje sve politicare skupa za narod. 20tak hiljada apsitenanta prosle godine su izasli da glasaju za promjene. I suoer je sto je doslo do promjene, treba to za demokratiju i narod da nauci da ne moraju sve isti da vladaju.

    Ali danas sumnjam da ih moze iko animirat da izadju u tolikom broju.
    Tih dvadesetak hiljada je ključ svih ovih dešavanja. Bio, i ostao. I biće.
    Otuda i ovi ratovi saopštenjima, i milioni zvaničnih verzija jednog istog događaja, užasno pogrešna primjena sile u situaciji kad postoji čist zakonski osnov da se ona čisto i primjeni, i žurba da se popisuje pa poslije reguliše birački spisak...

    Na kraju će se sve svest na prosto pitanje, majku svih pitanja što se ove vlade tiče-
    ili će biti popisa, ili će biti izbora.

    I najtragičnija stvar od svih, da smo svi odreda, koje god nacije, vjere, i političke pripadnosti bili, u 21. vijeku, u situaciji da nam se budućnost đece lomi u jednom trenutku, na jednom jedinom pitanju, i sa ponajmanje našeg učešća u njemu.
    Da ponovim, za svaki slučaj, to jedno pitanje nije popis, ni izbori, nego suverenost države u kojoj živimo.
    I totalno nejedinstvo po pitanju te iste suverenosti, a koja bi morala biti maltene jedinstvena stvar u vasioni oko koje se ne možemo sporit, koliko god različiti.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  38. #17825
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Evo Šćekić u ime SNP krenuo da miri. A ne no da mu propane kombinacije taman sad kad ga je krenulo.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-mora-naprijed

    A evo i Kasalica objasni da Mickey i momci nisu baš cvećke.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...izvrsne-vlasti

Page 713 of 1249 FirstFirst ... 2136136637037097107117127137147157167177237638131213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •