Page 835 of 1249 FirstFirst ... 335735785825831832833834835836837838839845885935 ... LastLast
Results 20,851 to 20,875 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #20851
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ispod 150 000 ili oko 200 mi je realnije

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #20852
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Iznad*

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  4. #20853
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Pobjeda se do sada potvrdila kao neko sa najboljim izvorima, nista falilo nisi svidjelo se tebi ili ne kako pisu
    https://www.pobjeda.me/clanak/komand...-kontakt-zmija

    Svakako ima maštovite izvore

  5. #20854
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Zajebavaju li se ovo, ovakvim zakon će i sužnji poput mene biti predmet provjere.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  7. #20855
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Zajebavaju li se ovo, ovakvim zakon će i sužnji poput mene biti predmet provjere.
    Koliko znam URA/Dritan su ovo pisali, evo tri mjeseca ih ljudi upozoravaju da je granica od 50 hiljada besmislena.

  8. #20856
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kad ne citate SKOJ-a na drugoj temi... Fino covjek rece "CG je kolonija"...
    Originally Posted by SKOJ
    Narod to zna, odlično, i sistematski glasa za svakoga ko nudi "brže približavanje Evropskoj uniji". To je jedna od malobrojnih stvari oko kojih se svi (skoro 80%) slažemo.



    U ovoj recenici niste napisali da ljudi glasaju za one koji hoce da CG bude kolonija EU.. vec propagandno kao sto placeni novinari pisu "priblizavanju EU"... ne objasnjavajuci da je CG vec pod statusom kolonije i prije de facto kolonijalizacije.
    Kojih 80%? Pa to nije ni referendum postigao? Koga bre folirate?




    Ljudi znaju da nemamo kapaciteta, sposobnosti i morala da budemo suverena država. Sjutra da EU ponudi da nam postavi guvernera i 100 njemačkih birokrata da vlada čvrstom ali fer rukom 10 godina, istrijebi korupciju i profesionalizuje administaciju - vjerujem da bi većina glatko za to glasala.

    Nego nismo mi te sreće.


    Ko nema sposobnosti i kapaciteta kad sami birate najgore folirante, ulizice (crnogorska kvalifikacija karaktera), mediokritete, izvitoperili norme najgore da je najbolje, rasprodajete drustvenu imovinu vrseci akrobacije na najnizem nivou radi unistenja svih kapaciteta CG.. Chus CG nema morala.. pa ko je to utvrdio?
    Vi podrzavate te koje nazivate kolonijalistima na stetu CG naroda, da bi zbog sacice korumpiranih stetnika i kako ih vec sve nazivate, ponizili CG narod?
    Ko bre bi prihvatio bilo kojeg stranca kolonijalistu koji sa tim pojmom uzima slobodu domicilnom narodu?
    O cemu vi?
    Znate li vi sta znaci biti kolonija?
    Oduzimanje svih prava i sloboda domicilnom stanovnistvu, njegova exploatacija i robstvo? Oduzimanje svih prava, Ustava, imovine, i zivot postaje samo privilegija za privilegovane?

    Vi to svjesno znate i podrzavate?


    Hvala Lepo
    Bas smo se lijepo ispricali sinoc ...
    Konkretno..

    Hvala Lepo

  9. #20857
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    AH da, on rece da sam na ignore.. Zaboravih.
    Sad pise "idioti".. Cush...
    dok je 5-te .. Sve pod konac..

    Hvala Lepo

  10. #20858
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Obzirom da niste vjerovali u A21.. i Reset.. Eto.
    Moraju sve izglasati do kraja godine (chika svab rekao)..
    E to sto je SKOJ mislio da reseta narod tj imovinu stap i sargarepa, da ide prvo na iznad 100 000 (kao sto hoce privremeno da ne uzbude one koji budu slavili sto komsiji crce krava).. pa onda da silaze do 50 000, pa 20 000.. i do crevca da se zavuku.
    No ajd.. Mjesecima gledam trku ljudi, te prebacuju na djecu, te trce ne znaju kud udaraju...Kao imali info... E nema.. ko nema samopostovanja i postovanja za sebe, komsije, narod.. i jos umisli da je neka "elita"... he..
    Kao uvodjenje pdv-a... mic po mic.. Samo da prodje zakon pa ce to biti "privremeno", a sad narod navikao kao i na cijene goriva..

    Kuvana zaba

    Hvala Lepo

  11. #20859
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    mislim da to niđe nije pisalo, samo da su neki bili protiv.

    eo za @kimmi, toliko ga je proziva

    http://rtcg.me/vijesti/drustvo/33899...e-sedmice.html

    Ministarstvo pravde, ljudskih i manjinskih prava predstaviće naredne sedmice nacrt zakona o porijeklu imovine, uz nacrt izmjena i dopuna nekoliko drugih zakona, kako bi taj propis mogao da bude adekvatno implementiran, saopšteno je Portalu RTCG iz Vlade Crne Gore. Dan nakon što nacrt zakona bude predstavljen, počeće javna rasprava, koja bi trebalo da traje 20 dana.

    Ključna novina u nacrtu ovog zakona je uvođenje mogućnosti građansko-pravnog oduzimanja imovine. Ministarstvo pravde, ljudskih i manjinskih prava predložiće uvođenje mogućeg oduzimanja imovine nakon finansijske istrage od tužilaštva, a u kojoj bi učestvovali i drugi organi. Cilj je građanski postupak u kojem bi teret dokazivanja bio na subjektu istrage a ako ishod bude takav da ne može da dokaže porijeklo imovine, ona bi prešla u ruke države.

    Prema prvobitnom predlogu, finansijskoj istrazi podlijegala bi imovina vrijedna preko 50 hiljada eura, s tim što postoje predlozi da donja granica bude 100 hiljada. U pripremi nacrta tim crnogorske vlade imao je pomoć Savjeta Evrope i britanskih eksperata.



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Prvi put ću da odem na neku javnu raspravu

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. #20860
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    I sto bi na kraju od ovog podsjeti me, svakako dosta stvari su pogodili zar ne. Mozemo npr pocet o excelu I partijskom zaposljavaju dje si isto ovako skakao a za sada sve strikirano
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #20861
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    hahahaha e bas ce tad biti ogranicenja o prisustvu, broju, bar codovi.. pa i lock down.... Mislili su kolonijalisti (sto kaze SKOJ) i njihovi podanici u CG o svemu... Plan koji su svi smatrali teorijom z.. a svi ste ignorisali..
    Najsmjesnije je sto neki zaista umisljaju da su drugaciji od naroda.. Neki poseban nivo "nedodirljivih" sluga..
    Kako ne
    Sve ih isto ceka.. mic po mic..
    Znate li vi sta znaci biti kolonija?
    Oduzimanje svih prava i sloboda domicilnom stanovnistvu, njegova exploatacija i robstvo? Oduzimanje svih prava, Ustava, imovine, i zivot postaje samo privilegija za privilegovane?
    Vi to svjesno znate i podrzavate?
    Hvala Lepo

  14. #20862
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ispod 150 000 ili oko 200 mi je realnije

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Mislim da je i 100k prenisko postavljena ljestvica. Realnije mi je da bude 200k, ali da uđe i imovina cijele porodice (sve na ženu i đecu itd.)

    50k je glupost, 100k ajde i nekako.

    Sa druge strane, možda bi bilo interesantno da ostane 50k, ali samo kao instrument ispitivanja porijekla imovine članova porodice svih javnih funkcionera, a da za ostale ne važi. E sad jel to izvodljivo ne znam. Ono...jednaka prava i slične stvari.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  15. #20863
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mislim da je i 100k prenisko postavljena ljestvica. Realnije mi je da bude 200k, ali da uđe i imovina cijele porodice (sve na ženu i đecu itd.)

    50k je glupost, 100k ajde i nekako.

    Sa druge strane, možda bi bilo interesantno da ostane 50k, ali samo kao instrument ispitivanja porijekla imovine članova porodice svih javnih funkcionera, a da za ostale ne važi. E sad jel to izvodljivo ne znam. Ono...jednaka prava i slične stvari.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Da dopunim, možda bi i trebalo smanjiti ljestvicu i na 30k ali za vozila, a ako je imovina samo u nekretninama, onda 100k minimum, ako ne i više.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  16. #20864
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa fora je da kao majmunima prvo kazu 50 000, da bi im prediktivno uslo u mozak, a onda kao dobri su, povecaju na 100 000, ili 200 000, majmuni odahnu (obislo ih je), jos se i poraduju sto odrase njihove mrzne, a onda dolazi i po njih.. Potpisano je sve...
    Znate vi to sve iz Plana Agende 21.. Oduzimanje imovine jedna od stavki..
    Sto bi ste prolazili ovoliki trening godinu ipo dana sto prolazite, mic po mic....


    Hvala Lepo

  17. #20865
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ako ljestvica bude ispod 200.000 € nikakvih ozbiljnih istraga neće biti. Biće to cirkus, zabava za masu.

  18. The Following User Says Thank You to Stradivari For This Useful Post:


  19. #20866
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Bice za sve. Ukidanje privatne imovine za sve i za ove sto pripremaju... - komunizam..
    Nazalost, kad se ne cita nista.. Ponizavaju se dobronamjerni..


    Hvala Lepo

  20. #20867
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    U stvari.. citajte sami, toliko godina najavljuju sve, site dostupan..
    Ili, nista.. uzivajte u caskanju.

    Hvala Lepo

  21. #20868
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Jeste u pravu si. Privatna banka odlucuje sama o blokadi racuna, bez obavjestavanja CBCG. Pa i inace kada jedna firma po zakonu blokira drugu firmu ide sa dopisom od banke do banke sa dopisom i provjerava kod koga ima racun. Nema ni to veze sa CBCG, nego se snalazis i zoves i pitas.
    Evo sad znaju da je stecajni upravnik prekrzio zakon. I? Sta ce da urade? Nista, kao sto su i napisali

    Napisao sam da ih je jedino spasio od populistickog opsteg moratorijuma. Sto vjerovatno i jeste, jer je Konjevic zagovarao to. Evo ti rece da je bio u spaniji, nisam znao. Ali i dalje smatram da je to populisticka mjera. Neko ce se sloziti nwko nece. Vecina se slagala sa Konjevicem, meni je i dalje populizam.
    Jeste da si izvukao ovo iz konteksta, ali nidje veze sta je kompletno sve znacilo.
    Ako mislis da Zugic nije spasio banke od populisticke mjere opsteg moratorijuma, ok. Ja smatram da jeste.


    Evo da ponovimo
    i stacu ovdje. Sta je zajedno... To komuna neka. Zbir svih strucnih znanja. Ti jedes meso ja kupus u prosjeku jedemo sarmu. Ili basta lokala u bokesku zajedno ima znanja da sklopi raketu. Ajde da preskocimo ovo.

    Ajmo opet. Koja strucna znanja. Ko procjenjuje strucnost? Zugic ili neka komisija iz Bokeske. Ili mozda Zorica Kalezic. Ili je vjerovatno ne to Milosevic radio dok je uzimao pare od Knezevica.
    Da se malo podsjetimo kako je to Zugic radio.
    Podnio je krivicnu prijavu SDT protiv Irene Radovic. Pa je tu krivicnu prijavu iskoristio na skupstini CBCG da je smijeni sa mjesta viceguvernera. Pa je osobi koja mu je pomogla da to peogura, tj Kalezicku castio njenim mjestom i sa 100 000 za stan. I onda kad je sve zavrseno, SDT odbacuje tuzbu kao neosnovanu.
    Sud donosi odluku da je nezakonito smijenjena, ali se Zugic poziva na to da je Skupstina izabrala nekoga na njeno mjesto. Ta praksa je kasnije iskoriscena kod smjene Calovicke u ASK i kompletnog odbora RTCG.
    A sad prica, ne moze se amijeniti Zugic. Zugic bi trebao da robija, a ne da se raspravljamo moze li se smijeniti.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Toliko ne poznajes materiju da je suvisno da ti dalje odgovaram.
    Zamaras sa ovakvim postovima i kardinalnim greskama.

    Da ista razumijes o temi pa prosto bilo. Ovako nema svrhe ti objasnjavati. Ovo je drugi put da ovo radis. Bas nema smisla dalja diskusija sa tobom da se nastavi jer toliko su pogresne premise da se tu i vidi da o tome ne mozes da diskutujes.

    Da ne zamaram temu dalje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #20869
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ako ljestvica bude ispod 200.000 € nikakvih ozbiljnih istraga neće biti. Biće to cirkus, zabava za masu.
    Znam stari, ali 200k je prenisko ako su ministri pokupavali žeci po dva manja stana. Ok 200, ali da obuhvati full porodice, a ne pojedinačno. Imamo li mi sistem da se uvežu JMBG porodica? Čisto sumnjam.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  23. #20870
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    I sto bi na kraju od ovog podsjeti me, svakako dosta stvari su pogodili zar ne. Mozemo npr pocet o excelu I partijskom zaposljavaju dje si isto ovako skakao a za sada sve strikirano
    Izmišljena priča od prvog do zadnjeg slova. Pobjeda... bila bi beskorisna da joj papir nije elastičan i upijajući.

  24. #20871
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znam stari, ali 200k je prenisko ako su ministri pokupavali žeci po dva manja stana. Ok 200, ali da obuhvati full porodice, a ne pojedinačno. Imamo li mi sistem da se uvežu JMBG porodica? Čisto sumnjam.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Bujrum kimmi,
    Ima ga poreska za ona umanjenja za poreze na stan.
    A ima ga i mup za clanove porodice, ostavinske postupke itd.

    Sto mislis oce li ga uvezet ikad? I ja i ti znamo odgovor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. #20872
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,526
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Narodna legenda kaze da ce DPS, SDP i DF da glasaju za taj zakon.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  26. #20873
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znam stari, ali 200k je prenisko ako su ministri pokupavali žeci po dva manja stana. Ok 200, ali da obuhvati full porodice, a ne pojedinačno. Imamo li mi sistem da se uvežu JMBG porodica? Čisto sumnjam.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Mislim da nije. Tako niska cifrao od 50k bi napravila cirkus i sluzila da se ovo obesmisli do kraja. Tipa prva provjera je ona koju je trebao da radi ASK. Tj, mozes konacno ojacati tu instituciju. Ako ima razlika u imovinskom stanju i prijavljenom, to je prvi krug. E tu onda moze da se trazi da se provjerava kako je nastala imovina, ako ne postoje prihodi od kojih je nastala.
    50k je stvarno prenisko. I iskoristice se kao lov na vjestice. Izgubice se vrijeme na nize cinovnike, dok su ozbiljnije pare smjestene kao sto vidis iza kojecega. I onda ce da EU opljuje sprdnju koju ce ovi da naprave na 50k i ukinuce se ili izmijeniti zakon prije nego dotakne ikog ozbiljnijeg

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  28. #20874
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    50K je idealna cifra za političare. Skoro svaki građanin koji ima stan ima toliko imovinu.
    I ko god da zažulja političara, ovaj mu se ukaki u život i pokreneš provjeru imovine kao kontramjeru. Dovoljno za pritisak da odustane od svađe sa vlastima ili možda da mu se nešto oduzima vraće i sl. Dovoljan je i koji mjesec cimanja i strecanja.
    A što se interesa društva tiče, a pa briga političara o društvenom interesu je kao kad đevojka kaže da se doćeruje radi sebe da bi se bolje osjećala. Pa što onda nisi doma doćerana

  29. The Following 7 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  30. #20875
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Narodna legenda kaze da ce DPS, SDP i DF da glasaju za taj zakon.
    Ada valja je vladajuca koalicija toliko jaka da ce izgurat ovo sama zainat Dps-u.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

Page 835 of 1249 FirstFirst ... 335735785825831832833834835836837838839845885935 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 12 users browsing this thread. (0 members and 12 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •