Page 876 of 1249 FirstFirst ... 376776826866872873874875876877878879880886926976 ... LastLast
Results 21,876 to 21,900 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #21876
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...Pos=2#cxrecs_s

    U nadahnutim govorima prije i nakon izborne pobjede sadašnjih vlastodržaca jedna od nezaobilaznih stavki je bila obećanje da će raskrstiti sa luksuzom korištenja službenih automobila.

    Tim "simbolom bahatosti" bivše vlasti, kako su govorili. Da najavi dolazak novog doba, skrušenosti, premijer Zdravko Krivokapić je na posao došao taksijem. Samo prvi radni dan.
    Nakon više od godinu vladanja, nova vlast nije ispunila predizborno obećanje.
    Pored neispunjenog obećanja, problematičan je i nastavak stare prakse korištenja službenih automobila u neslužbene svrhe.
    Jedna je prica prije no se dodje na vlast. Druga je kad se dodje.

  2. #21877
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    cudim se ja kako @kimmi uvijek ima vremena da isprati sve nove serije i filmove... a on se, sto se ono veli, ubacio nedje, uzima kajmak sa grbace naroda i palamudi...

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Ih ona ja ispadoh da radim za NASA-u (istureno odjeljenje) ako je suditi količini postova na pdf-u Filmovi/Odgledah

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  4. #21878
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...Pos=2#cxrecs_s



    Jedna je prica prije no se dodje na vlast. Druga je kad se dodje.
    Srce bi htjelo, ali m*** se skupila. Jbg.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #21879
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Znači tvoj odgovor je da zapadni partneri podržavaju program jer njihove banke zarađuju od pozajmice Crnoj Gori i zato što im je Crna Gora beznačajna.

    Ne slažem se:

    1) Pozajmice Crnoj Gori su sitne na globalnom tržištu kapitala i niko se ne bi politički kompromitovao zbog njih,

    2) U zapadnim administracijama ipak postoje ljudi koji Crnu Goru analiziraju svakodnevno profesionalno i oni ne daju podršku programu nasumice.

    Što se ostalog dijela tvog komentara tiče nisam kvalifikovan da komentarišem jer ne znam dovoljno o ekonomiji. Samo mi se čini da je konstantni fokus na proizvodnju i doveo do toga da imaš ogroman sloj ljudi koji jedva preživljavaju. Nekad ipak moraš neke pare uložiti da se i za njih nešto uradi.
    Suzdrzi se onda ekonomije i lagan si. Ni ono povoljno izdavanje poslovnih prostora ti nije bilo najbolje.

    Dzri se politike i dobro je
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #21880
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nepotizmu kraja nema: Rukovodeće pozicije u CGES-u za suprugu ministra Milatovića i brata Branke Bošnjak - CdM

    Nepotizmu kraja nema: Rukovodeće pozicije u CGES-u za suprugu ministra Milatovića i brata Branke Bošnjak

    22:10 22:10
    Izvor: CdM

    Miraš Dušević

    Supruga ministra ekonomskog razvoja Jakova Milatovića, Milena, trebalo bi sljedeće sedmice da bude zvanično imenova za direktora Sektora za finansije i ekonomske poslove u CGES-u, saznaje CdM.
    Prema informacijama CdM-a, ona će na toj poziciji zamijeniti Jovana Gošovića, koji će rukovoditi sektorom finansija u Montenegro works...........
    CGES akcionarima dijeli 7,5 miliona eura

    27 Oktobra, 2021 11:47Kompanije
    Dioničari su danas jednoglasno usvojili predlog odluke da se prošlogodišnja neto dobit kompanije, u iznosu od 12,46 miliona eura, rasporedi na način što će se 60 odsto ili 7,48 miliona isplatiti kao bruto iznos dividende akcionarima, dok će se 40 odsto odnosno 4,98 miliona eura rasporediti kao neraspoređena dobit i kumulirati sa dobiti iz prethodnih godina.....
    Jel za ovu firmu mi dajemo novac svakog mjeseca za gubitke energije, da bi oni imali vise profita da podijele?
    To je nas novac koji nam po sili njihov zakona (rekoh ja sta znaci Drzava i sta znace zakoni?) potrazuju da bi na kraju godine ostvarili ovoliki profit? Gubitak u prenosu za ovo?
    I sad, informisani koje su najprofitnije firme, oni uvaljuju najblize srodnike bas tamo?
    Onda ide ona fora, da se zabasuri prica, i sto rece Dzi da se nada da ce malo sebi podici standard zivota?



    Dobila je Branka i stan po povlaštenim uslovima a Raduloviću je ostalo da još samo kucka zaposli kao experta za otkrivanje droge
    Hvala Lepo


    Dobila je Branka i stan po povlaštenim uslovima a Raduloviću je ostalo da još samo kucka zaposli kao experta za otkrivanje droge

  7. #21881
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A bjese ona fora oko trudnickog odmora na narodnom budzetu?. Zaposle zene da dobijaju po x hiljada eura, i odmah posalju na trudnicko uzivanje da se zabasuri taktika za priliv narodnog novca?
    A vi im samo podizite standard i navijajte za donosenje x zakona po capri obicnog naroda CG...
    Koji preteknu ima da ih nadziru kamerama ko ovce u toru.
    Blatantno izivljavanje.

    Hvala Lepo

  8. #21882
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Honorarcima i konsultantima mjesečno isplaćuju 10.000 eura (portalanalitika.me)
    U Ministarstvu ekonomskog razvoja trenutno su 32 nepopunjena radna mjesta. Na osnovu Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji u Ministarstvu ekonomskog razvoja predviđeno je 220 izvršilaca.

    ..........
    ''Trenutno u Ministarstvu ekonomskog razvoja ima 188 izvršilaca, uključujući i ministra, dvije državne sekretarke, sekretarku ministarstva i v.d. generalne direktore direkorata. Nijesu popunjena sva radna mjesta po Pravilniku o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji, ali su popunjena sva radna mjesta predviđena za direktore direktorata'' kazali su Pobjedi iz Ministarstva ekonomskog razvoja.
    ............

    Na osnovu Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji u Ministarstvu finansija i socijalnog staranja, na čijem čelu je Milojko Spajić predviđeno je ukupno 496 radnih mjesta.
    Ovo je imperija...


    + Crna gora work iznadrzavna institucija...

    Mozda oni stvarno nemaju kandidata pa se "zrtvuju" uvlaceci pozrtvovano clanove uze i sire familije, kumove, i partijske poslusnike..

    Sad samo da cekamo one kamere sto pripremaju vec 6 godina(?) za NADZOR naroda (cijena 5 ili 6 miliona eura?) , i da izglasaju represivne zakone, pa i one koje ovdje popularizuju SKOJ, kimmi, kaemSe i ostali interesenti, da se stranci zaposljavaju u drzavnim institucijama (sudstvo, kontrolne organe, inspekcije, bezbjednost itd jer Crnogorci nece da "biju" ili da "terorisu" kao sto strana ruka moze).
    Kad moze decko koji je radio u kabinetu predsjednika Srbije i samo u drzavnoj sluzbi Srbije pa ravno kod KING-a Spajica u kabinet, ada moze onda ko god hoce.. Da pritezu stranci uzde za one koji nece da rade u drzavnim organima...
    Svi na biro u ponedeljak.

    Hvala Lepo

  9. #21883
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Ovaj Bošnjak što ga sestra postavi za direktora je na fakultetu bio ispod prosjeka. Jedan od onih što elektro završe na jedvite jade.
    Zaposlio se u Telekomu, pa posle privatizacije dopao u Ericssonov tim za održavanje.
    Oni su ga brzo ispratili jer su vidjeli o kakvom potencijalu se radi.
    Onda se zaposlio da predaje u srednjoj školi. To je realno bilo u skladu sa njegovim potencijalom.
    Ali ga je sestra ubacila u CGES....i sad posle pobjede dodje čovjek za direktora.
    Nema on pojma o IT-u.
    Sigurno je gore rešenje od Srzentića koji je tu bio....mada ni taj Srzentić nije neki veliki stručnjak.
    U svakom slučaju još jedno gore rešenje od prethodnog.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  10. #21884
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    On je predavao u srednjoj elektrotehnickoj do 2002, ili 2003. Poslije toga je radio u Telekomu, dugo godina, ne znam za Ericsson.
    LM, lik je naravno preko sestre postavljen da radi u Prenos, s tim sto sam cuo od nekih inzenjera da je bio dosta korektan i da je znao da radi dok je bio u Telekomu.
    Cak je lik izdao i knjigu o racunarima, nedje 1998-2000, nesto kao osnove racunarstva, raspad knjiga.

    A kad se vec dotakosmo prenosa, raspitajte se dje je i sta "radi" kadar koga je smijenio gorepomenuti svemoguci Bosnjak, i na sta dalje puca. Neki su jednostavni rodjeni sa guzicom uvaljenom u fotelju.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #21885
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Suzdrzi se onda ekonomije i lagan si. Ni ono povoljno izdavanje poslovnih prostora ti nije bilo najbolje.

    Dzri se politike i dobro je
    Što reče Skerlić, ne moram da znam da snesem jaje da bih prepoznao mućak

    Tako i meni nije teško da prepoznam mućak od kritike. Naši zapadni partneri hvale ekonomsku politiku nove vlade. A za njih vjerujem i da su dobronamjerniji i informisaniji od DPS i DF bulunente.

  12. #21886
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Što reče Skerlić, ne moram da znam da snesem jaje da bih prepoznao mućak

    Tako i meni nije teško da prepoznam mućak od kritike. Naši zapadni partneri hvale ekonomsku politiku nove vlade. A za njih vjerujem i da su dobronamjerniji i informisaniji od DPS i DF bulunente.
    Aha. U pravu si. Mućak je ono kad je budzet bolji od najboljeg budzeta u istoriji pa mu u startu fali 500 miliona.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #21887
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Aha. U pravu si. Mućak je ono kad je budzet bolji od najboljeg budzeta u istoriji pa mu u startu fali 500 miliona.
    Istina. Biće da nam Brisel i Vašington zlo žele, a DPS i Medo znaju bolje i imaju samo naše najbolje interese u mislima.

  15. #21888
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Istina. Biće da nam Brisel i Vašington zlo žele, a DPS i Medo znaju bolje i imaju samo naše najbolje interese u mislima.
    Brisel se odje pita sve. Vasington ne. Njega samo pominjete kad Predsjednika proziva zbog korupcije. Sto je legitimno i tacno. Tacno je i da je svima sve isto rekao, makar on sam tako rece Komnenicu ali dobro. Selektivnost ma djelu
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #21889
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Brisel se odje pita sve. Vasington ne. Njega samo pominjete kad Predsjednika proziva zbog korupcije. Sto je legitimno i tacno. Tacno je i da je svima sve isto rekao, makar on sam tako rece Komnenicu ali dobro. Selektivnost ma djelu
    Kad nemaš argument dobro je i skretanje sa teme

    Brisel je glavni ovdje, Vašington asistira. A to kome je šta Eskobar rekao najbolje vidimo po reakcijama i predsjednikovim tvrdnjama da mu nije rečeno to što mu je rečeno.

  17. #21890
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kad nemaš argument dobro je i skretanje sa teme

    Brisel je glavni ovdje, Vašington asistira. A to kome je šta Eskobar rekao najbolje vidimo po reakcijama i predsjednikovim tvrdnjama da mu nije rečeno to što mu je rečeno.
    Rece glavni skretnicar tema i osta ziv.
    Jes jes svi smo mi gluvi i ne razumijemo sto je pricao Komnenicu. Tu si ti da prosvijetlis.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  19. #21891
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Dakle, nakon SKOJ standardnog pokusaja skretanja sa teme (po duznosti?), sta mozemo zakljuciti u vezi sa ovim zaposljavanjem na najplacenije funkcije?
    cc 700 ljudi radi u samo 2 ministarstva, sto bi po njihovim prosjecnim platama oduzimalo od narodnog novca milion eura mjesecno (vjerovatno i veci izdaci idu za njih ali eto), tj. oko 15 miliona eura bez ikakvog pitanja naroda ide za tu grupu samoodabranih zaposlenika..
    Da li javni info servis, cije postojanje finansira opet narod CG, obavjestava svoje poslodavce (narod) o tim informacijama? To su podaci koji moraju da se serviraju precizno narodu svakodnevno.. Da li su ti ljudi prosli kadrovsku provjeru (znamo sta to znaci partija, familija, partijski pedigrei itd), da li imaju zadovoljavajucu skolsku spremu, i koliko svi pojedinacno kostaju CG narod?

    Ja sam vec iznijela sumnju da narod nema pojma koliko CG kasa ima novca, i da naravno bez due diligence od nezavisnih knjigovodstvenih kuca niko nije glup da vjeruje medijski izlozenim podacima, jer za neistinu politicari i javni funkcioneri ne odgovaraju..
    Mogu da pricaju sta god hoce, bez nezavisne revizije - sve je propaganda.


    Znaci, toliko je novca da mogu ladno da izmisljaju direktorate direktorata, savjetnicke , sekretarske i ostale "elitsko pozerske" debelo placene pozicije.
    Stice se realan utisak da je opozicija vjerovala podacima koje su dobijali, pa su u zagovarali ukidanje dosadasnjeg bahacenja na racun naroda, a onda kad su dosli na vlast, shvatili da su bili u zabludi i da CG ima mnogo vise kapitala za razmetanje nego sto su mislili.
    Zato, slobodno, svi koji radite kod privatnika za nedovoljne plate, ili nezadovoljavajuce, odmah uputiti ne molbe za posao ,ili ako ste nezaposleni, ili trazite ono sto bi voljeli da radite, jer vi finansirate te klasne ljevicarske burzuje (Nove Klase), nego uputite zahtjev za dobijanje posla na narodni budzet.
    Svi imate pravo, i ako zelite da radite u drzavnim organima, ne smijete biti diskriminisani. Sam Ustav kaze da svi moraju imati pravo na zaposlenje.
    Ako vas neko odbije - imate Ustav CG koji je jasan, i ne mora da se tumaci. Nek vam se potpisu oni koji su vas odbili - ali nece, jer i oni znaju Ustav CG.
    Ne mogu se navoditi fazoni "niste kvalifikovani" i slicno, jer ni oni sami nisu, ili nijesu bili dok nisu usli u sistem.

    Ja se mislim da uputim zahtjev za poziciju Ministra za domacinstvo... Nesto mi bas merak, i da vidim da li poznaju Ustav CG.. ..

    Hvala Lepo

  20. #21892
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Zahtjev za zaposlenje uputiti direktno Premijeru CG.
    Nemojte vise da vas foliraju.. Folirali su decenijama, i ne budite vise naivni. Cak uputite zahtjeve za zaposlenje vasih starih koji mogu "zamrznuti" penzije i niko ih ne moze odbiti.
    Ne padajte na tumace zakona, Ustav je iznad svega.
    Uputite zahtjeve za stambeni smjestaj ukoliko niste to rijesili, jer po Ustavu i na to imate pravo, pa subvencionirali ili sta god ... nek se snalaze.
    Da nema novca za vas, ne bi imali ni do sad za elitu (one koji znaju), i ove sad (koji znaju).
    Nikad ne pisati molbu - jer oni su vasi sluzbenici sa jednakim pravima kao i vi.
    Zahtjev Premijeru, Skupstini, kome god hocete. Sniskodljivci sa "molbama" ne prolaze nigdje, jedino da vas gaze - jer kapiraju da ne razumijete ili ne znate.
    Zahtjev za prevoz, gorivo i ostalo.. provjerite sami kako to ide.

    Oni bre naveliko najavljuju da ce da vas NADZIRU, a vi ne koristite Ustavom zagarantovana prava?

    Hvala Lepo

  21. #21893
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    "Jer, dok je ignorisao najvećeg činioca vlasti, Gabrijel Eskobar je istovremeno, bez zadrške i svesrdno, podržao Vladu Crne Gore Zdravka Krivokapića.

    Vašington, dakle, bezrezervno podržava Vladu koje ne bi ni bilo bez podrške DF-a i Crkve Srbije"

    Je li moguće da je čak i Drašku Đuranoviću konačno došlo iz derričre u glavu

    https://www.pobjeda.me/clanak/eskobar-i-nase-stvari

    Ada oni su od avgusta najavljivali kako se Zapad osvijestio i shvatio ko je došao na vlast i povlači podršku...

  22. #21894
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Evo Medojevic ukapirao sta znaci likvidnost.. i ono sto se zna u politici.. Ako se narodu ne dopada rad Vlade, narod ima moc da najmirnije i na legalan nacin promijeni vlast i bez Skupstine.

    Jednostavno ni centa u promet koliko je zakonski moguce, ni za karamelu. Mjesec dana, i mogu da se klanjaju svojim kako kaze SKOJ (kaze CG je kolonija) kolonijalistima.
    Vi ste moc, i naucite svoja prava, a politicari i javni funkcioneri nek nauce sta im je obaveza na narodnom budzetu.

    Toliko su pohasili da hoce Narodu da oduzmu mogucnost izbora Predsjednika CG (Radulovic ex LSCG), i da Skupstina bira Predsjednika Drzave. Covjek (Radulovic ex LSCG Medojeviceva desna ruka) koliko cuh sta prica, zagovara da se izglasa zakon da eliminise glas naroda garantovan po Ustavu CG. Covjek izmislja neke podjele u narodu, insistira na tome, pa se pitam jel vrsi psiho zastrasivanje naroda, ili ne zivi u realnom svijetu.
    On koji je jedan od temelja takve price, i pokusaja kreiranja razdora u narodu, on da miri nekoga?
    CG narod nema podjele sem na njih mocnike i korisnike budzeta i nas - obican narod.

    Provjerite sami.. Oni znaju i plase se naroda, zato i prijetnje ovdje, sirenje straha, i propaganda.

    kimmi (rece pola uva mu u kabinetu), kaemSe(pola uva mu u ANB kako kaze), SKOJ (ne vide mu se vise usi), i .. provjerite zasto pokusavaju da ne vidite info, da sire propagandu, neke kolaboracionisticke ideje ...Zato x puta rekoh, citajte ih pazljivo. Svaka rijec je Zasto to rade, i vidjecete.
    Ovaj svet je podeljen "oštro" na dva dela, na budale i na one koji trpe.(puuuuno je budala ovde).I lakovernih ljudi koje je lako kupiti i još lakše zavesti. Ti domaćini misle da je njima dato da kao svoje potroše svo vreme jednog naroda, kao da iza njih ništa više ne može da se dogodi.
    Balkanska pravila..


    Hvala Lepo

  23. #21895
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    "Jer, dok je ignorisao najvećeg činioca vlasti, Gabrijel Eskobar je istovremeno, bez zadrške i svesrdno, podržao Vladu Crne Gore Zdravka Krivokapića.

    Vašington, dakle, bezrezervno podržava Vladu koje ne bi ni bilo bez podrške DF-a i Crkve Srbije"

    Je li moguće da je čak i Drašku Đuranoviću konačno došlo iz derričre u glavu

    https://www.pobjeda.me/clanak/eskobar-i-nase-stvari

    Ada oni su od avgusta najavljivali kako se Zapad osvijestio i shvatio ko je došao na vlast i povlači podršku...
    Da si citirao cijelu rečenicu, možda bi shvatio i da mu nije ništa pošlo iz guzice ka glavi. Još jedan put citiraš dio nečijeg komentara i tumačiš svojevoljno.



    Da ne pričamo o ostatku teksta.

  24. #21896
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Obratite paznju na njihove marifetluke sto su radili vama, mozda i vasim roditeljima, djedovima.. Manipulacija. Konstantna manipulacija sa zdravim razumom, plemenitim idejama, dobrim ljudima.. Iskoriste pa bace.. Pozovu na neke njihove mitinge, strajkove, proteste, glume besne gliste da bi zaveli i izmanipulisali masu (smatraju masu ovcama), i da bi se sto bolje dodvorili vlastima za licnu karijeru i sitnosisnjarske beneficije.. Koliko djece je pretuceno zbog tih kolovodja, koliko zivota urnisano, porodica.. Ubacivali su vas u reziranu predstavu, sa namjerom.

    Znali su svi od cega treba bjezati, a to je prava moc naroda, mirnih i dobrih ljudi koji znaju sta je zlo a sta dobro. To je moc novca. Procitajte, imate na raznim pretrazivacima, ekonomija, politika, istorija, filozofija, sve je objasnjeno kako narod kontrolise svaku Vlast. Legalno, legitimno, mirno, i procitajte, imate u mnogim knjigama - gdje je jedina legitimna moc naroda.

    p.s. Zato i hoce da vam uvedu kripto valute, da bi izgubili moc koju ste uvijek imali a nikad niste znali da iskoristite (bar na Balkanu).
    Zato su vas i gurali u proteste, njihovu igru, zato su svadjali narod, namjerno iznosili rekvizite podjela (nisam izasao da bi se mahala ta zastava, nisam izasao na protest da bi se cula ta muzika, nisam izasao na protest da bih slusao onog govornika - sve su vam to pakovali da bi vas izmorili i da bi se osjetili da nema nade i da je sve beskorisno), i onda se pojave rezirane setnje, i naivni i obican narod uleti cisto, misleci da su velike ideje tu, veliki razlozi, a sve izrezirana predstava.. ...A imali ste uvijek cool moc.

    Hvala Lepo

  25. #21897
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ]Nebojsa Medojevic


    [



    MINISTAR MICKEJ NEIZVRŠAVANJEM SOPSTVENOG BUDZETA PROTIVZAKONITO UGROZAVA LIKVIDNOST PRIVREDE I FUNKCIONISANJE SISTEMA!!! DRZAVA NIJE IGRACKA!!!

    U cilju partijske kampanje Demogriscanske stranke Minustar Mickej u kontinuitetu obmanjuje javnost i uvodi opasne improvizacije u sistem javnih finansija.

    Za prvih 9 mjeseci 2021 godine Mickej nije izvrsio obaveze iz budzeta u iznosu od 108 mil EUR. To su obaveze iz budzeta koje su planirane u Budzetu za 2021 godine koji je je pripremao Mickej i za koji je rekao da je “najbolji u istoriji”.

    Ovde se ne radi o ustedama, nego o definisanim obavezama potrosackih jedinica za finansiranje svog rada, posebnih programa , nabavki i kapitalnih investicija za 2021. Ministar Mickej je duzan da IZVRSAVA budzet i da omoguci potroscakim jedinicama da nesmetano realizuju svoje aktivnosti.

    Izgleda da je Mickej preko svog, vrlo dorbog druga Odovica, nastavio da cenzuruse placanja i izvrsenja obaveza potrosackih jedinica, kao sto je to radio u protivustavno i protivzakonito uvedenom rezimu pricremenog finansiranja.

    Tako su Mickej&Odovic isplatili 55 mil eur manje od planiranog za kapitalne investicije. Ovo kasnjenje u isplati obaveza iz kapitalnih investicija ugrozava likvidnost preduzeca koja izvode radove . Oni kasne sa isplatama svojih obaveza, vracanjem kredita, kasne zarade. Vlada postaje izvor nelikvidnosti privrede.

    Posebno je bila velika dreka od strane Mickeja da, ako ne glasamo budzet , nece se moci isplatiti subvencije poljoprivrednicima i ostalim korisnicima,- Mickej za prvih 9 mjeseci je isplatio 11 mil EUR manje za subvencije.

    I ako su puna usta brige o siromasnima, Mickej je platio 5,3 mil EUR manje za socijalne nadoknade

    Ali je zato Mickej svojim kolegama “bankarima” isplatio 8,8 mil eur više za kamate.

    Mickej nije izvrsio ni placanja na ime transfera institucijama, NVO i javnom sektoru od preko 11 mil EUR.

    Ministar ne moze svojim diskrecionim odlukama da odlucuje koje ce se stavke u budzetima potrosackih jedinica ( koje su integralni i organski dio budzeta) izvrsavati, kad i koliko. Time se uvodi haos u sistem javnih finansija. Potroscke jedinice ne mogu da planiraju svoje javne nabavke, ponudjaci ne mogu da planiraju svoje ponude. Ministar postaje tacka rizika od korupcije jer isplate zavise od njega i niegovog vrlo dobrog druga Odovica. To otvara pitanja motivacije povjerilaca , privatnih firmi da stimilisu Ministra , kako bi njihova potrazivanja bila ranije i u cjelosti izmirena. Definicija korupcije.

    Ustede se rade planski, i to rebalansom budzeta koji se mora usvojiti u Skusptini. Neplacanje obaveza drzave ili slektivno placanje je grubo krsenje Zakona o budzetu i ukazuje na miguci korupciju ili dominaciju partijskih interesa u odnosu na opste.

    Privatne apoteke ne dobijaju nivac za prodaju ljekova na recepte, izvodjaci radova ptekidaju radove, drzava sve vise duguje . Minsitar sam odlucuju o isplatama.

    I na kraju to sto nije isplatio 108 mil EuR koje je sam planirao kao obavezu budzeta , “prikazuje” kao smanjenje deficita i “ustedu”. Izvrsenje budzeta je zakonska obaveza. Ako je doslo do pada prihoda budzeta , i ne moze da se realizuju neke planirane obaveze potrosackih jedinica, radi se rebalans budzeta i donosi se odluka ili o smanjenju budzetskih rashoda ili o finasiranju deficita iz drugih izvora ili promjenom poreske politike.
    Drzava nije igracka, a posebno javne finasije koje su najkonzervativniji dio finasijkog sistema i svaka promjena mora biti dobro i pazljivo pripremljena i analizirana.




    hahahahahaha
    Znaci Medojevic tvrdi da ovo sto je narod uvijek mogao da uradi, da to sad radi Spajic narodu
    hahahahahahahahaha gasenje naroda

    E pa umjesto da ste vi to uradili, umjesto sto ste svi i prethodni rezimi u cg i opozicija setali mecke po ulicama plaseci i dijeleci narod, eto sad bar znate kako to moze da radi onaj ko drzi kasicu prasicu cg

    uzivajte i ucite

    Hvala Lepo

  26. #21898
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nadam se da razumijete sta je Medojevic napisao
    Mi domacice ovo lagano shvatamo zbog svrhe domacinskih obaveza

    Elem, kako kaze, Spajic ne placa firmama koje su poslovale sa drzavom i imaju neke poslovne ugovore.. njih gasi jer ti ljudi ne mogu da placaju svoje radnike, materijal i kredite na kojima posluju, garancije itd..
    Gasi subvencije za poljoprivrednike itd..
    NVO sektor moze da peva oko zakupljenih lokala akcija itd... gasenje
    Apoteke koje su vjerovale vlastima - gasenje
    Sve sto je sam trazio i dobio za budzet ne da na naplatu.
    Zato i trazi oporezivanje i oporezovanog novca firmi, privatnika (drugi stupanj dejstva samo da mu prvi prodje)..

    Jedino sto gresi, narod ima legitimitet do 2-3 mjeseca da ne placa ni cent ni za sta, a javni funkcioner tog ranga ... nek vam objasne pravnici i cika Medojevic.

    Hvala Lepo

  27. #21899
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Da si citirao cijelu rečenicu, možda bi shvatio i da mu nije ništa pošlo iz guzice ka glavi. Još jedan put citiraš dio nečijeg komentara i tumačiš svojevoljno.



    Da ne pričamo o ostatku teksta.
    A Draškove interpretacije me ne iznenađuju - moraće se DPS vratiti.

    Ono što me iznenađuje je da je konačno shvatio da "Gabrijel Eskobar je istovremeno, bez zadrške i svesrdno, podržao Vladu Crne Gore Zdravka Krivokapića. Vašington, dakle, bezrezervno podržava Vladu koje ne bi ni bilo bez podrške DF-a i Crkve Srbije"

    Veliki je to napredak. Napreduje Draško kroz faze tuge i gubitka, već se naslućuje da je blizu prihvatanja surove istine.

  28. #21900
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Trokiraš nešto, 2 puta si ponovio isti post

    Vjerovatno se dešava kad se stalno vrtiš u krug.

Page 876 of 1249 FirstFirst ... 376776826866872873874875876877878879880886926976 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •