Page 696 of 1249 FirstFirst ... 1965966466866926936946956966976986997007067467961196 ... LastLast
Results 17,376 to 17,400 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #17376
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,402
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Zar je Abazović to tvrdio? On je naglasio da molotov nije bio povod za policijsku intervenciju već napad na policajce (pretpostavljam onaj Veselina Veljovića i kompanije).
    To je to, i meni je u glavi priča o naoadu od strane VV.

    Baš se ne sjećam da je pominjao MK kao "opravdanje", ali evo @Gagarin će odgovorit.

    Nije valjda da mu je cilj bio da baš ovako "na foru" proglasi čoeka lažovčinom.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. #17377
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jablanfilip View Post
    I istu tu laz iskoristili za razbijanje u tom trenutku mirnih protesta. Sto dalje navodi na zakljucak da za napad policije na dvorskom trgu nije bilo osnova, jer napada na policiju nije bilo.
    Povod (a to je Dritan rekao u intervjuu) je bio pokušaj proboja kordona od strane Veselina Veljovića. Imaju snimci TV Vijesti kada se na dvorskom trgu ispaljuju prvi suzavci, te se vidi Veljović (zelena majica) kako ide ka Gradskoj kafani. Na drugom snimku se vidi pokušaj proboja kordona.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  3. #17378
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Da ja znam priču o MK je prosuo Zdravica
    Love, peace and respect.

  4. #17379
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    406
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Baci se koktel na policiju i glavna rasprava na forumu, kad je bacen !? Vi nijeste normalni, srece mi.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to skostic For This Useful Post:


  6. #17380
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Tu raspravu je samo jedan covjek pokrenuo.
    I napravio kolaps.


    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  7. #17381
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Baci se koktel na policiju i glavna rasprava na forumu, kad je bacen !? Vi nijeste normalni, srece mi.
    Pustiš ih da povjeruju da nema snimka, pa kada se dobro isprosipaju pustiš snimak... Potpuno ista fora kao i sa onim suzavcem u Budvi što je završio u sportskom centru. Sa nije bilo na... nije dobro vrijeme...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  8. #17382
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ako znam o cemu vi toliko pricate. Sad ispade da su zdravko i dritan stajali iza i komandovali.
    UP je nezavisna u odlucivanju, posebno operativnom.
    Veljovic se zalece, 20 sekundi kasnije leti suzavac. A isti onaj sto je pregovarao sa veljovicem je to naredio.
    Ne znam odakle vam prica da je molotovljev razlog za suzavac. Razlog je neobucenost policije koju je isti taj veljovic obucio i ne umije da ga samo propusti, zatvori rupu, a ostale pohapsi iza....
    Vijest iz kabineta se pojavila oko 7 sati....
    Dakle nije bas bilo mirno, ali nije ni da je toliko opasno.... Ali jbga ovi ne znaju za bolje... Nego takvi su vam odgovarali, tapsali ste im i kicali..... Boljela vas je briga dok su druge mlatili, nego profesionalizam.... Eto vam ga... Zaleti se 30 ljudi na korrdon, oni ce ga odmah zasuti, jer za drugo ne znaju....
    Da kazem "rekao sam vam" opet necete razumjeti

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. #17383
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    edit zaboravih - đe mi je @Hell Raiser - fale li ovo DCG i DF čoeka koji je jedan od rukovodolica mlaćenja naroda 2015 godine? znači sad je dobar a kad je mlatio narod koji je DF izveo na ulicu je bio loš jel?

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ja bih Ljeskovica da vratimo, izvinimo mu se na neprijatnosti. Neka se pokaje ispod ostroga i da nastavimo...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  11. #17384
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Druže, ti odje drviš o tome kad je koktel bačen na policiju, umjesto da osudiš napad ubojitim sredstvima na organe reda države koju toliko "voliš".
    Da imaš imalo obraza samobanova' bi se od tolikog licemjerja.
    Poyy.
    (Druže) je li ti svoje šta onaj Whisperer pošto i on u nedostatku argumentacije baci se na tu priču druže pa onda nešto bzvze.

    Evo i ovdje da te demantujem sljedećim postom jesam li osudio:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...09#post5632509

    Nego vi čitate samo šta vama odgovara. Ako te ne interesuje istina i da težiš apsolutnoj istini onda ne znam ni šta pišeš ovdje.
    Jeftina propaganda nije nikome pomogla.
    Svako dobro.
    Love, peace and respect.

  12. #17385
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,680
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Evo se vidi fino da je bacen koktel,posle ovoga ne da bi ih zaprasio suzavcem nego ih iskida po noga a veljovica ka komandanta zatvorio i bacio kljuc


    https://www.facebook.com/31300635890...4736437730144/

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  13. #17386
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Kako postadosmo veliki batinasi od kako su "nasi".
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. The Following 4 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  15. #17387
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Video je sa trga oko 6h gdje demonstanti pjevaju vi ste naša braća i aplaudiraju.

    https://streamable.com/eecaip
    Love, peace and respect.

  16. #17388
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,402
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Kako postadosmo veliki batinasi od kako su "nasi".
    Ako ćeš realno, ništa više nego što su pojedini naprasno postali borci za prava protestanata, od kako "njihovi" gutaju suzavac.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  17. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  18. #17389
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Ne postoji opravdanje za ono sto Komite rade dugo vec. A na Cetinju smo vidjeli ko je sve bio. Od sanera, svercera, prodavaca zabranjenih stvarcica..preko visoko kotirane mafije. I odredjen procenat ljudi koji zaista vjeruju da je drzava ugrozena. Taj procenat ljudi ja iskreno sazalijevam. Jer ja zaista vjerujem u njihovu ljubav prema ovoj zemlji i taj patriotizam. Ali nacin iskazivanja je pogresan.

    Ja licno ne vjerujem da je kapisla bila taj koktel. Mislim da se situacija morala rijesiti zarad veceg zla koje se moglo desiti.

    Tako da je vasa prica kad je bacen..potpuno nevjerovatna. Mozda ta policija ima dobru zastitu, mislim na odijela. Ali zamislite sta bi bilo da se to rasprslo na njima? Da su im lica, koja nisu zasticena..strada.

    Ja mozda ne mogu da posmatram citavu situaciju iz ugla ateiste i tu se gubi moja objektivnost. Ali se bar trudim da objektivno probam pogledati ova desavanja. Dok ovdje vecina komentarise sa politickom nekom pozadinom.

    Nas je DPS doveo bio na ivicu gradjanskog rata. Oni su odbaceni i precrtani od strane zapada..shvatite. Da se kako jos mozemo DF oslobodit..pa da narod pocne zivjeti.

    Posao koji rade dva ministra zaduzena za ekonomiju je izvanredan. U URA izuzetno postovanje imam za Konatara i Dritana. Ali ta URA ima problem sa kadrom i zato prihvata neke prodane DPS kadrove.
    Konatar iz URA je jedan od postenijih momaka koje sam ja upoznao. I duboko sam ubijedjen da ne bi nista necasno uradio. Ali to mi ne zamagljuje pogled na ostatak URA. Koji je teg oko vrata toj partiji.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  20. #17390
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ako ćeš realno, ništa više nego što su pojedini naprasno postali borci za prava protestanata, od kako "njihovi" gutaju suzavac.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ima i toga. Extremista nam ne fali kukala nam majka. Normalni ljudi nikako da dodju do izrazaja. Ekstreme ne zele napravit ni jedan iskren korak put kompromisa, a sva ova identitetska pitanja bi se lako dala rijesit iskrenoscu i dobrom voljom.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  22. #17391
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,731
    Thanks Thanks Given 
    10,799
    Thanks Thanks Received 
    5,113
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Ako guglate "molotov cocktail" na netu sve pretrage će vam pokazati da je isti opasan "between 4 to 6am" odnosno da ga posle 6 ujutro možete bačiti i na sebe samog jer je bezopasan.
    "Za sve reakcije na navedeni koktel obratitete se vašem farmaceutu ili liječniku"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  24. #17392
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ne znam da li drugima para oči to što je premijer izjavio da je htio ON da ide tamo, tačnije ih uslovio time što on ide i time moraju da obezbijede ga. Za mene taj postupak totalno nerazuman.

    Zatim, kako svjedoci tvrde suzavci su krenuli dok je još bio mrak, pjevali su himnu tako da teško da ijedan sminak koji je po danu bio okidač da tako reaguju.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  25. #17393
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,402
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Nas je DPS doveo bio na ivicu gradjanskog rata. Oni su odbaceni i precrtani od strane zapada..shvatite. Da se kako jos mozemo DF oslobodit..pa da narod pocne zivjeti.

    Posao koji rade dva ministra zaduzena za ekonomiju je izvanredan.
    Oko ovog gore se slažemo. Apsolutno.

    Quote Originally Posted by samson View Post
    U URA izuzetno postovanje imam za Konatara i Dritana. Ali ta URA ima problem sa kadrom i zato prihvata neke prodane DPS kadrove.
    Konatar iz URA je jedan od postenijih momaka koje sam ja upoznao. I duboko sam ubijedjen da ne bi nista necasno uradio. Ali to mi ne zamagljuje pogled na ostatak URA. Koji je teg oko vrata toj partiji.
    Oko ovog dolje se ne slažemo.

    Mislim realno, ne zamjeri, ljudi kojima je bilo koja vjerska organizacija iznad svega, nikad neće glasati GP URA. Među te i svrstavam i tebe. To su oni konzervativci i tradicionalisti koje svako društvo ima u manjoj ili većoj mjeri. Potpuno bi bilo nelogično da takvi ljudi glasaju za jednu progresivnu, građansku i zelenu priču.

    Tu priču, o ljudima koji su teg oko vrata u GP URA, forsiraju likovi koji nikad ne bi mogli da zamisle da glasaju za nešto što nema veze sa srpskim predznakom, da glasaju neku prozapadnu priču i koji sve gledaju kroz prizmu crkve, vjere i nacije.

    Evo ja na primjer nemam nikakav problem da u vladi bude i 2/3 ministara koji su nacionalni Srbi (ili 2/3 ljudi koji nisu pravoslavni isto tako), ali ako će da rade svoj posao kako treba i ako su iz struke. Ali nikakav problem.

    E problem nastaje kad je neko zaštićen jer mu je brat upravnik hrama, kad je neko zaštićen jer je predsjednik crkvene opštine Budva.

    Ja tražim da taj neko bude smijenjen (Ratko), pa neka mu je brat upravnik hrama po sto puta, ili da se Batu sruši nelegalan objekat na državnom zemljištu i da se spriječi da kao podizvođač učestvuje u javnim nabavkama u opštini BD.

    Ok, prihvatam da to možda i nisu najveći problemi ovog društva. Ali da bi te najveće probleme počeli da rješavamo treba da se dogovori tužilački savjet (zapelo između DFa i Bečića, dok je URA tu skroz lagana, pa posljedično je Katana tu đe jeste) i treba da se usvoji zakon o porijeklu imovine. Zakon je spreman, ali očigledno DF i Demokrate nemaju kad od tuče za biračko tijelo okupljeno oko crkve. Preče su im priče o popisu, crkvi, temeljnom ugovoru i štancanje nekih besmislenih rezolucija, nego da mrdnemo naprijed. Fckin' kampanja ali NON STOP.






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  27. #17394
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Ne postoji opravdanje za ono sto Komite rade dugo vec. A na Cetinju smo vidjeli ko je sve bio. Od sanera, svercera, prodavaca zabranjenih stvarcica..preko visoko kotirane mafije. I odredjen procenat ljudi koji zaista vjeruju da je drzava ugrozena. Taj procenat ljudi ja iskreno sazalijevam. Jer ja zaista vjerujem u njihovu ljubav prema ovoj zemlji i taj patriotizam. Ali nacin iskazivanja je pogresan.

    Ja licno ne vjerujem da je kapisla bila taj koktel. Mislim da se situacija morala rijesiti zarad veceg zla koje se moglo desiti.

    Tako da je vasa prica kad je bacen..potpuno nevjerovatna. Mozda ta policija ima dobru zastitu, mislim na odijela. Ali zamislite sta bi bilo da se to rasprslo na njima? Da su im lica, koja nisu zasticena..strada.

    Ja mozda ne mogu da posmatram citavu situaciju iz ugla ateiste i tu se gubi moja objektivnost. Ali se bar trudim da objektivno probam pogledati ova desavanja. Dok ovdje vecina komentarise sa politickom nekom pozadinom.

    Nas je DPS doveo bio na ivicu gradjanskog rata. Oni su odbaceni i precrtani od strane zapada..shvatite. Da se kako jos mozemo DF oslobodit..pa da narod pocne zivjeti.

    Posao koji rade dva ministra zaduzena za ekonomiju je izvanredan. U URA izuzetno postovanje imam za Konatara i Dritana. Ali ta URA ima problem sa kadrom i zato prihvata neke prodane DPS kadrove.
    Konatar iz URA je jedan od postenijih momaka koje sam ja upoznao. I duboko sam ubijedjen da ne bi nista necasno uradio. Ali to mi ne zamagljuje pogled na ostatak URA. Koji je teg oko vrata toj partiji.
    Ti si moj idol

    Da je URAi jos ovakvih savjetnika a nije da ih ne fali pa da se taj cenzus prelomi konacno.

    Nailazi novi talas "dobronamjernih" savjetnika URAe.

    Elem, ljudi zaboravljaju da Dritan nije URA, da URA + Civis imaju 4 poslanika a da je strpljenja sve manje i da ga gotovo nema. Niko nije dao koliko URA a na kraju ispada da je dala nizasta i da to niko ne cijeni. Mislim da je vrijeme da se kaze dosta i koliko znam dosta je i kazano pa ko voli postoje izbori pa da se mjerimo ponovo.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  28. #17395
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,388
    Thanks Thanks Given 
    4,097
    Thanks Thanks Received 
    356
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ok, prihvatam da to možda i nisu najveći problemi ovog društva. Ali da bi te najveće probleme počeli da rješavamo treba da se dogovori tužilački savjet (zapelo između DFa i Bečića, dok je URA tu skroz lagana, pa posljedično je Katana tu đe jeste) i treba da se usvoji zakon o porijeklu imovine. Zakon je spreman, ali očigledno DF i Demokrate nemaju kad od tuče za biračko tijelo okupljeno oko crkve. Preče su im priče o popisu, crkvi, temeljnom ugovoru i štancanje nekih besmislenih rezolucija, nego da mrdnemo naprijed. Fckin' kampanja ali NON STOP.






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Raspitao sam ti se za to i ovako stoje stvari:

    - Dcg nema svog kandidata da predlozi(iako ima pravo) nego daje saglasnost na tudje
    - saglasni su sa svima osim tog jednoga
    - taj jedan osim sto je covjek DF sumnja se i da je pod uticajem odredjenog centra moci/kriminala bliskog DPSu
    - ponuda i dalje stoji, bilo koji od drugih kandidata moze, samo recite ime i za 5min vam je to zavrseno ali ovaj ga nece gledat TS

    Sent from my phone

  29. #17396
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,402
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Raspitao sam ti se za to i ovako stoje stvari:

    - Dcg nema svog kandidata da predlozi(iako ima pravo) nego daje saglasnost na tudje
    - saglasni su sa svima osim tog jednoga
    - taj jedan osim sto je covjek DF sumnja se i da je pod uticajem odredjenog centra moci/kriminala bliskog DPSu
    - ponuda i dalje stoji, bilo koji od drugih kandidata moze, samo recite ime i za 5min vam je to zavrseno ali ovaj ga nece gledat TS

    Sent from my phone
    Pa ima li ko u DCG da predloži nekog??
    Mislim, realno je već Katnić mogao biti bivši.

    Mislim da se klao vo za kilo mesa, ali ajde neka bude.

    Ako je gotov predlog zakona o porijeklu imovine zašto se URA ne ispoštuje i to svi poguraju?
    Ako je URA ispoštovala izmjene zakona o slobodi vjeroispovjesti ovaj zakon je trebao biti sljedeći prioritet, ali ne mi evo cijelu ovu godinu ne mrdamo od gluposti.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  30. #17397
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,388
    Thanks Thanks Given 
    4,097
    Thanks Thanks Received 
    356
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa ima li ko u DCG da predloži nekog??
    Mislim, realno je već Katnić mogao biti bivši.

    Mislim da se klao vo za kilo mesa, ali ajde neka bude.

    Ako je gotov predlog zakona o porijeklu imovine zašto se URA ne ispoštuje i to svi poguraju?
    Ako je URA ispoštovala izmjene zakona o slobodi vjeroispovjesti ovaj zakon je trebao biti sljedeći prioritet, ali ne mi evo cijelu ovu godinu ne mrdamo od gluposti.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    To je bio predlog DFa, pa posto je njihov predlog receno im je dajte nekog drugog, bilo koga od ostalih ko vam odgovara, nama je svejedno svi su nam ok osim ovoga. Uglavnom bice to zavrseno uskoro izgleda.

    Odakle ti info da se nece zakon o porijeklu imovine podrzati?!?

    Sent from my phone

  31. #17398
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jablanfilip View Post
    Ako si se nasao uvrijedjenim jer ocekujem bolje od vlade koja se samoproklamovala za najtransparentniju u istoriji CG, spusticu ocekivanja odma, samo da se mi kolektivno nastavimo valjati u blatu, valja se. Lijepo je to.
    Besmislena rasprava rasprave radi.

    Shvatio bih da se postavlja pitanje je li policija imala pravo da interveniše, ali niko to pitanje ne postavlja. Napadnuti su kamenicama dan ranije, Veljović je predovdio napad u nedelju, sama blokada je dovoljan razlog za intervenciju. Bacanje molotovljevog koktela na grupu policajaca u slijepoj uličici je čist pokušaj ubistva.

    I sva argumentacija o policijskoj brutalnosti se svodi na to jesu li poranili ili okasnili sa navođenjem kad je bačen molotovljev koktel. Potpuno je nevažno, jer su imali pravnu osnovu da intervenišu od samog početka.

  32. #17399
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Oko ovog gore se slažemo. Apsolutno.



    Oko ovog dolje se ne slažemo.

    Mislim realno, ne zamjeri, ljudi kojima je bilo koja vjerska organizacija iznad svega, nikad neće glasati GP URA. Među te i svrstavam i tebe. To su oni konzervativci i tradicionalisti koje svako društvo ima u manjoj ili većoj mjeri. Potpuno bi bilo nelogično da takvi ljudi glasaju za jednu progresivnu, građansku i zelenu priču.

    Tu priču, o ljudima koji su teg oko vrata u GP URA, forsiraju likovi koji nikad ne bi mogli da zamisle da glasaju za nešto što nema veze sa srpskim predznakom, da glasaju neku prozapadnu priču i koji sve gledaju kroz prizmu crkve, vjere i nacije.

    Evo ja na primjer nemam nikakav problem da u vladi bude i 2/3 ministara koji su nacionalni Srbi (ili 2/3 ljudi koji nisu pravoslavni isto tako), ali ako će da rade svoj posao kako treba i ako su iz struke. Ali nikakav problem.

    E problem nastaje kad je neko zaštićen jer mu je brat upravnik hrama, kad je neko zaštićen jer je predsjednik crkvene opštine Budva.

    Ja tražim da taj neko bude smijenjen (Ratko), pa neka mu je brat upravnik hrama po sto puta, ili da se Batu sruši nelegalan objekat na državnom zemljištu i da se spriječi da kao podizvođač učestvuje u javnim nabavkama u opštini BD.

    Ok, prihvatam da to možda i nisu najveći problemi ovog društva. Ali da bi te najveće probleme počeli da rješavamo treba da se dogovori tužilački savjet (zapelo između DFa i Bečića, dok je URA tu skroz lagana, pa posljedično je Katana tu đe jeste) i treba da se usvoji zakon o porijeklu imovine. Zakon je spreman, ali očigledno DF i Demokrate nemaju kad od tuče za biračko tijelo okupljeno oko crkve. Preče su im priče o popisu, crkvi, temeljnom ugovoru i štancanje nekih besmislenih rezolucija, nego da mrdnemo naprijed. Fckin' kampanja ali NON STOP.






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Slazem se za vecinu stvari napisanih. Osim za procjenu toga koga bih ja glasao i zasto.

    Crkva treba da se vrati u okvire svog djelovanja. Ona je na silu uvedena u politiku i ako je Amfilohije imao volju da se uplete u to. Ali on kao pojedinac.

    Ja do pocetka problema sa Crkvom nisam post napisao na temu politickih desavanja.
    Politicka prica URA mojoj ideologiji i mom pogledu na to kako drzava trreba da izgleda je najbliza. Ali moj problem sa URA nastaje zbog ljudi koji su tu, bliski URA i pitaju se. Za te ljude znam sta misle o SPC. I njihova bliskost sa mitropolijom proizilazi iz zajednickih interesa, inace bi najradije voljeli da SPC nema.
    Taj Dritan je imao jako prijatne, konstruktivne razgovore sa bivsim i sadasnjim mitropolitom. Dritan je svjestan situacije i nije opterecen licno stvarima kojima je vecina u CG opterecena. On je za mene heroj, jer je mogao se prodati. Otici i zivjeti dje god..nije se morao sa nama nenormalnim baviti.
    Ali ne moze da kaze jedno kad se sastane sa Joanikijem. Pa kad ne moze da iskontrolise svoje..onda hoce da mijenja dogovoreno.

    Zato ja govorim da je opterecen dijelom partije.

    Ja necu nikada nigdje opravdati to sto neko ostane na funkciji jer ima nekog bliskog Crkvi. Jer ja tako ne razmisljam.
    Carevica mnogi bliski Crkvi obozavaju..ja mislim da je on ultra-mega-giga seljacina. Ne znam da li razumijes sta zelim reci? Mislim da ne trebas vjernike gledati kroz neki kalup. Kalup postoji za nesto drugo, o tome cu na kraju.

    90% naroda Crne Gore ima jednu zajednicku misao. Zele da zive bolje, zele da ova drzava najljepsa na svijetu krene naprijed. Tuga je da nas jedva nesto vise od pola miliona ne mozemo da lagano platimo od svog rada ljetovanje i zimovanje. Kakav je zivot ako mi treba da se borimo od prvog do prvog?
    Zasto nam se servira druga prica? Jasno je zar ne!?
    Dolazimo na tvoju procjenu mene kao vjernika. Ja cu glasati za onog kod kog prepoznam zelju da to stavi kao prioritet. Ekobomska pitanja samo. Mi drugog prioriteta nemamo. Slazes li se u ovome? Ima li zapravo neko da se ne slaze?

    E sad ono tradicionalno sto ti prepoznajes.
    Nije meni vjerska organizacija iznad svega. Meni je vjera iznad svega. Sva moja ubjedjenja krecu iz toga, a tice se desavanja poslednje dvije godine.
    Kao takav ja nisam dobar nijednoj drzavi. Jer me ne mogu prepadnuti i ne mogu me ubaciti u neke norme koje zele. Jer ni za jednog iskrenog vjernika ne moze drzava biti iznad Boga. Zato bih ja bio prvi koji bi isao pjeske do Cetinja. Zato mislim da razumijem i iskrene ljude, doduse zavedene od strane DPS, koji su se tamo nalazili. Koji vjeruju da Crnu Goru brane. Ali ako je volja Boga da se tako rijesi..to je to.. Ovo ti je moje najiskrenije misljenje. Isto tako bih stao u odbranu i Muslimana, ako bi se nasli u slicnoj situaciji kao mi.

    Eeee sad, mi mozemo da ostavimo po strani to sto ne razmisljamo isto o Crkvi, vjeri. Mozemo da se drzimo onog sto zelimo obojica..tj vecina. Ili prosto mozemo da se bavimo vjerom i politickim spinovima.

  33. The Following 4 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  34. #17400
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    ...

    Ako je gotov predlog zakona o porijeklu imovine zašto se URA ne ispoštuje i to svi poguraju?...

    Čuo sam da je zakon loš, sa smiješnim limitom dokazivanja porijekla sve imovine preko €50.000. Svako ko ima stan će morati da dokazuje, što će se odmah pretvoriti u besmislen cirkus. Ali, eto, neka ga usvoje.

Page 696 of 1249 FirstFirst ... 1965966466866926936946956966976986997007067467961196 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •