Page 903 of 1249 FirstFirst ... 4038038538938999009019029039049059069079139531003 ... LastLast
Results 22,551 to 22,575 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #22551
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Ja bih molio za forumaše da ne udaraju glavom o zid.

    Primjer:
    Kad se DF promijeni onda možemo pričati saradnji, do tada ništa. Sve do tada oni nisu partneri ni SAD-a ni nikoga sem Srbije i Rusije.
    Ista priča kao kad neki pričaju npr. za Mila da im nije prihvatljiv. Meni će on uvijek biti prihvatljiviji nego ovo sad sa ovakvom iskvarenom i bez presedana većinom.
    Ova većina definitivno nije narodna volja. 100x vam je dokazano i odlaganje promjene Vlade ili većine će samo praviti još veće podjele i probleme.
    To narod ne želi. Dojadilo je svima, čak je i "litijašima" dojadilo sa apostolima i njihovim prioritetom.

    Šta narod iskreno želi ? Želi funkcionalnu većinu, funkcionalnu Vladu, građansku priču, odvojenost religije i države, donošenje dobrih zakona, povećanja plata i penzija itd. Moramo da krenemo naprijed, bzvz gubimo vrijeme. Ja ne želim da gubimo vrijeme zbog glupih politika i političkih programa i nečijih hirova.

    Vidi li neko to da je moguće sa DFom i čuvenim kimmijevim DH ? Ja ne niti ću ikada, dok su ovi ljudi na čelu.
    Ono što lično vidim je da trenutna opozicija može sve ovo da uradi, bez problema i da počne nešto da se radi i dešava.

    Zato drage kolege:
    Crna Gora svima i Crna Gora bez dileme
    Bice izbori opet lagano za 3 godine pa cete opet plakat. Cenzus partije poput sdp i sd gledat nece

  2. #22552
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Zašto se, s vremena na vrijeme, u nekim političkim pregovorima, dogovorima između stranaka, pojavljuje Andrija Jovićević? Koja je njegova uloga i značaj?

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Stradivari For This Useful Post:


  4. #22553
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Vlada ispunjava obećano. Smanjuje se broj službenih vozila:
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...nepovrijedjeni

    Ovo bijaše onaj što ga je ministar kako pišu Vijesti prekrižio
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...zio-milosevica
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  6. #22554
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    SNP bi rado glasao za pad vlade, kad bi mogli naci nacin da to prodaju svojim biracima.

    Velja muka.

  7. #22555
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Може ли што глупље да се изјави и да прође тек тако, изгледа само код нас. Замисли кад морон каже да је дошао из позиције предлог да би гласао овако не може хахаха . Какви бидони од људи. Овај ми кроји судбину, пих

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  8. #22556
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    На јоковића мислим да се разумијемо

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  9. #22557
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    На јоковића мислим да се разумијемо

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ja sam za tog Jokovića čuo da je ovako ok lik, ali brate kakav duduk za politiku.

    Jedino što je osvježavajuće kod njega je što je on potpuno otvoren. Mislim da više niko ne priča od njega o "pravu stranke" na zapošljavanje.

    Najjače je ono njegovo legendarno "SNP-u pripada ministarstvo sporta".

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #22558
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ja pomenuh SNP jer nastupaju sa pozicije vlasti. sumnjam da bi oni jedini uz URU išli u neku novu vladu od sadašnje većine

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Možda je tu odgovor:

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Jedino što je osvježavajuće kod njega je što je on potpuno otvoren. Mislim da više niko ne priča od njega o "pravu stranke" na zapošljavanje.

    Najjače je ono njegovo legendarno "SNP-u pripada ministarstvo sporta".

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. #22559
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    На јоковића мислим да се разумијемо

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Mislim da je DPS targetirao upravo njega kao "slabu kariku" koja bi mogla da popusti.

    SNP je inace pukao i izgubio pozicije. Nekad je to bila jaka stranka.

    Svasta je moguce, ali ipak ne vjerujem. Jedino ako mu AV nesto "sapne na uvo" Opet, pitanje je kako bi to mogli AV mediji da prodaju svojoj publici?

    Preveliki je ulog. A onda su i rizici veliki. Bojim se jos veceg haosa, ako se izglasa nepovjerenje. A ovakvo stanje je neodrzivo.

    Ne valja rabota.

  13. #22560
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Mislim da je DF ideja da se obori vlada na bilo koji način, a onda da se Demokratama i URA kaže - eto bilo je što je bilo, sad moramo da pravimo zajedno novu vladu, jer je jedina alternativa da se ide na izbore.

  14. #22561
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Od svih mogućih scenarija obaranja vlade, najrealniji mi je onaj u kojem je poslanik br.41 Marko Milačić
    Nakon izglasavanja, Šaranović i Bogdanović se uzimaju za ruke i idu u pravcu zalaska sunca,mahajući ucviljenom Zećaninu
    Zdravko izvlači mantiju ispod klupe, spreman je.
    Meda odvode u meku sobu
    Lekić je konačno ukapirao šta je htio da kaže
    Puri je nešto počelo da raste između nogu
    A tamo neđe juri auto iz kojeg trešti glas slavuja*, prolijeće pored srećnog para, skreće naglo i zaustavlja se a iz njega izlazi nešto ćelavo, oh to je, samo trenutak, naš nesuđeni... pun bijesa i nekog mumlanja, to je naš jedinstveni Vasilije (nije Ostroški) Lalošević koji skida šal i baca ga u stranu, ulijeće u Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i ne smijem da izgovorim čega jer bi me zadavio iz ekrana evo sad.Čuje se lom iz zgrade





    *slavuj - Dragan Koprivica, nepoznata numera
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  15. The Following 5 Users Say Thank You to Markys For This Useful Post:


  16. #22562
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Slažem se, dogovor partija je jedna stvar, prljava ali legitimna.

    "Nalaženje jednog glasa negdje", kako to opisa Zlatko, je nešto sasvim drugo.
    Procitah cijeli tekst. Ne znam gdje si vidio ovo nalazenje jednog glasa negdje. Samo pise da opozicija ne bi ulazila u ovo da nisu sigurni da vec imaju makar taj jedan glas koji im je potreban. To bi valjda znacilo da je unaprijed dogovoreno.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #22563
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...aze-da-glasaju

    Zbog toga što još nije izabran predsjednik Državne izborne komisije (DIK), zatvorenici i pritvorenici spuškog i bjelopoljskog zatvora koji imaju pravo glasa na lokalnim izborima u Cetinju, Mojkovcu i Petnjici mogli bi da, umjesto standardno u zatvoru, glasaju u mjestu prebivališta.

    To su “Vijestima” potvrdili iz Ministarstva pravde, ljudskih i manjinskih prava, kojem su se, prema informacijama “Vijesti”, u vezi sa izbornim pravom pritvorenika i zatvorenika obratili iz DIK-a.

    zbilja ovi iz Parlamenta ne mogu predsjednika DIKa izabrat od juna. valjalo bi glasat da se oni izbače iz onog zastiđa od Parlamenta

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    CDT: Prvi put nakon 2000. i Miloševićeve izborne komisije nismo dobili akreditaciju za praćenje izbora:
    “Vjerovali ili ne: prvi put nakon 2000. i Miloševićeve izborne komisije nijesmo dobili akreditaciju za praćenje izbora. Za to su se ovaj put pobrinuli naši vrli političari koji nijesu izabrali predsjednika DIK i time blokirali rad najvažnije izborne institucije. Zaista “reformski””, naveli su iz CDT-a na Tviteru.
    Izvor:
    https://www.cdm.me/politika/cdt-prvi...acenje-izbora/
    In vino veritas

  18. #22564
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,898
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Lajcak je dosao da nagovori SNP da podrze, zajedno sa URA-om, manjinsku vladu (sa sve opozicijom), imali bi 2/3 vecinu sto evropa zagovara i pripremili izbore za sledecu godinu dje bi DPS ponovo dosao na vlast...naravno tu je i Vucic koji se sad okrece izgleda Mikiju Spajicu a DF i Demokrate ga, zargonski receno, duvaju...Vucketu ne odgovara sto je stav amerike a i evrope da DF lideri ne mogu u vladu, tako da su mu neupotrebljivi, bice zanimljivo svakako narednih dana, mada nam je u krvi da smo vazda bili poltroni i lako izdati ako treba i porodicu za pare, nista novo se ne desava...

  19. #22565
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,258
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Ja ne shvaćam đe je problem jel to što je opozicija pokrenula predlog za izglasavanje nepovjerenja vladi ili što će eventualno neko iz parlamentarne većine da glasa za to?Koliko ja vidim 95% parlamentarnih stranka ne podržava vladu ovakvu kakva je, neko više neko manje evo godinu dana pratimo i odnos prema vladi i ono što pričaju, tako da glasanje za nepovjerenje bi za parlamentarnu većinu bi bilo prva iskrena stvar koju su uradili od kad smrde u parlamentu jer bi podržali ne DPS i opoziciju nego svoje stavove koje se podudaraju sa stavom opozicije, druga je priča o izdajnicima i slično, politika nije moralan i častan posao ali je opet posao đe po neki put moraš stati iza onoga što pričaš ii radiš.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  20. #22566
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    pa ođe su fotelje bitnije od svega. a trenutna situacija je takva da se iste još uveliko dijele. i da neko to rizikuje? posle toliko godina 'borbe'? važi Joković je u džepu SNS, on radi što mu oni kažu. isto kao DF

    kad smo kod DF, eo Jole zna.

    https://m.cdm.me/politika/vucurovic-...-dzoker-dps-a/

    čuvene insajd informacije koje DF ima

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Last edited by outline; 01-12-21 at 09:45.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #22567
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,898
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Sto bi sa ovom pricom oko ratnih zlocina, ispade da je on rekao istinu zasto ga smjenjuju, ne vidim da neko ta pitanja uopste ima namjeru da pokrene, ili se jos ciste dokazi...

    http://hcut.to/v/xu4Y2Sd

  22. #22568
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa ođe su fotelje bitnije od svega. a trenutna situacija je takva da se iste još uveliko dijele. i da neko to rizikuje? posle toliko godina 'borbe'? važi Joković je u džepu SNS, on radi što mu oni kažu. isto kao DF

    kad smo kod DF, eo Jole zna.

    https://m.cdm.me/politika/vucurovic-...-dzoker-dps-a/

    čuvene insajd informacije koje DF ima

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ovo i ja cuh za nju.


  23. #22569
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,898
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Dovoljno je sto je Lajcak dosao, znaci oborite vladu, Milo ce se povuci, ali ne smije niko da ga za nista optuzi, kao ni vecinu njegovih ljudi, i to je to, ne pitamo se nista, e ako je to politika i smjer kojim treba da idemo, samo neka smo zdravo...

  24. #22570
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by whisperer View Post
    dovoljno je sto je lajcak dosao, znaci oborite vladu, milo ce se povuci, ali ne smije niko da ga za nista optuzi, kao ni vecinu njegovih ljudi, i to je to, ne pitamo se nista, e ako je to politika i smjer kojim treba da idemo, samo neka smo zdravo...
    eУ има политички кредибилитет мало јачи од Занзибара, а овај кловн таман као неки службеник поменуте земље.

  25. #22571
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Procitah cijeli tekst. Ne znam gdje si vidio ovo nalazenje jednog glasa negdje. Samo pise da opozicija ne bi ulazila u ovo da nisu sigurni da vec imaju makar taj jedan glas koji im je potreban. To bi valjda znacilo da je unaprijed dogovoreno.
    “Za očekivati je da je opozicija sigurna da ima makar taj jedan nedostajući glas od onih koji vladaju, da izglasaju tu inicijativu, a ne da dođe u neprijatnu situaciju da naredna tri mjeseca ne može da pokrene to pitanje. U prilog toj tezi ide i ono što se mjesecima događa u tajnim i javnim pregovorima vladajuće koalicije iz kojih se vidi da određeni predstavnici vladajuće koalicije pokazuju jasnu suzdržanost da i u buduće daju podršku ovoj Vladi”, komentariše Vujović.

    Evo ga tu. Ne radi se o dogovoru između partija, već nalaženju "makar tog jednog nedostajućeg glasa". Nikšić i Budva ponovo, traženje ljudi koji bi prelomili u mozgu. Za odgovarajuću nadoknadu, naravno.

  26. #22572
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    ...Politička klima je po meni dobra za iznenađenja jer ova Vlada nema podršku niti naroda niti komplet sastava Skupštine....
    Interesantna stvar.

    Ako vlada nema podršku naroda, zašto se poslanici parlamentarne većine toliko plaše da je obore?

    DF priča o tome već godinu dana ali niti pokreće inicijativu niti se usuđuje sad da glasa za pad vlade. Jutros u Vijestima naslov "Strah od osvete birača spas je za Vladu". Osvete zbog čega? Zašto bi se birači svetili svojim partijama zbog vlade koju ne podržavaju?

    Suština prazne partijske priče je da ova vlada ima podršku većine (rekao bih čak i velike većine) birača koji su glasali za nju avgusta 2020. Uostalom, to potvrđuju sva ispitivanja javnog mnjenja. Vlada nema podršku poslanika i partija, kojima nikad nije dosta fotelja i moći - ali to ne znači da vladi manjka demokratski legitimitet, već poslanicima, koji ne prenose vjerno mišljenje svojih birača.

  27. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  28. #22573
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,898
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Što se tiče televisapresenta priča uvijek su bile zanimljive ali skoro pa nikad tačne.

    Sjećam se nekih "kredibilnih" izvora nakon 30 og avgusta koji su govorili da DPS ima jednog što im treba ali da je to trigerovanje stornirao zapad.

    Politička klima je po meni dobra za iznenađenja jer ova Vlada nema podršku niti naroda niti komplet sastava Skupštine.

    Izborna volja naroda je kao neka loše razvučena kora za pitu.

    S tim da mislim da ako dođe do pada, da iza toga postoje i drugi dogovoreni procesi. Vlada neće pasti samo da bi pala i da bi bilo izbora, po meni.

    Opet naglašavam neizostavni X faktor a to su ucjene, prijetnje, pritisci i druge nedozvoljene radnje na neke poslanike što svaku analizu čini ništavnom.

    Teško je iz ove pozicije čitajući samo dnevnu štampu naslutiti šta se događa iza scene a evidentno je da se svašta dešava i da je nekima trka s vremenom, ali ne zbog naroda nego zbog svojih guzica.


    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Ovo je sve predizborni trik SDP-a (najvise) i DPS-a, jebg sad su izbori u opstinama dje zele vlast, moraju na neki nacin izmanipulisati ljudima, mislim da od pada vlade nema nista, mozda bude neka rekonstrukcija, tipa da bratic i mitrovic se skrajnu a da se bratickino ministarstvo podijeli na 3 i tu uguraju nekog iz DF-a, ali nikad ne reci nikad, bila jednom partija "Pozitivna"...

  29. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  30. #22574
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ovo je sve predizborni trik SDP-a (najvise) i DPS-a, jebg sad su izbori u opstinama dje zele vlast, moraju na neki nacin izmanipulisati ljudima, mislim da od pada vlade nema nista, mozda bude neka rekonstrukcija, tipa da bratic i mitrovic se skrajnu a da se bratickino ministarstvo podijeli na 3 i tu uguraju nekog iz DF-a, ali nikad ne reci nikad, bila jednom partija "Pozitivna"...
    Pa što bi taj trik trošili baš sad a ne za izbore u Pg recimo? Relano izbori u Pg imaju mnogo veću težinu od ove 3 opšitine..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  31. #22575
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    jes ali sad nekako svi pričaju o ovome i idu teorije ko bi mogao biti izdajnik kako brzo pade u vodu priča o povećanju plata. o tome sad niko ni slova

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  32. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


Page 903 of 1249 FirstFirst ... 4038038538938999009019029039049059069079139531003 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •