Page 899 of 1249 FirstFirst ... 399799849889895896897898899900901902903909949999 ... LastLast
Results 22,451 to 22,475 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #22451
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,935
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Relativivizujes stvari. Nije DPS kriv sto nam danas umiru do kovida. DPS je kriv sto je doveo do sistema da biramo da li je bitnije imat ekomonski opstanak ili borbu sa kovidom, DPS je kriv sto su nam zadravstvo na porazavajucem nivou, sto dio kvalitetnog kadra radi privatno ili u drugoj drzavi. A ova garnitura je kriva sto donosi nebulozne mjere.

    Nas mentalitet jeste takav, ali... Nije sve tako crno. Siguran sam da znas makar nekog iz komunisticke generacije koji je odbio stan jer mu je bio nepotreban ili je bio potrebniji kolegi. Danas se prepisuju stanovi i kuce na druge clanove familija samo da bi se dobio jos jedan stan.
    Vidis, i mi smo imali tu Svajcarsku svijest (ili bar njen dio) u jednom trenutku, ali smo je izgubili zbog bagre koja nas je dovela tu dje smo.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  3. #22452
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    40 poslanika je danas predalo skupštini inicijativu za izglasavanje nepovijerenja vlade. Izvor mi je tviter nalog Raška Konjevića.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  4. #22453
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da je neko podrzavao....
    Kada smo pojedini pricali o ekonomiji, ekologiji, nezakonitim potezima.... Nidje niko se ukljucivao nije, bez mozda da dobaci kakvu salu.
    A sad se svi razumijete i u pravo i ekonomiju i prosvjetu....
    Mi o propasti CG ekonomije i otezanim novcanim tokpvima jos od pocetka 2019 pricamo. Da su jos tada prosjecna duzina dugovanja realnog sektora oko 170 dana, sto znaci da se u prosjeku faktura naplati svakih 6 mjeseci.
    Prva banka sa kasnjenjem naloga kasni jos prije pandemije.
    O moraci i sta se radi tamo, evo 5 godina pricamo....
    I sad vas iznenandjuje stanje CG ekonomije i otpustanja radnika.... Bas cudno

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Nije mi novo nista sto se pisalo, pisao sam i ja koliko sam mogao od obaveza, ja sam zbog takvih stvari i zbog glasaca dps koalicije i drzavu zvao tvorevinom. Kazem da one prije i ako je ko podrzavao cutao je, znao je da mozda nije u redu, ali sad se hvale neki populisti i ne znam ni ja ko i sta sve, alooo ej ljudi pa do skoro vam je tema uz redni broj vlade imala i imenicu sreca.

  5. #22454
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    40 poslanika je danas predalo skupštini inicijativu za izglasavanje nepovijerenja vlade. Izvor mi je tviter nalog Raška Konjevića.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Hmmm... u zavisnosti od toga kad inicijativa udje zvanicno u proceduru od tog trenutka pa do glasanja Krivokapic vise ne moze da raspusti skupstinu.

  6. #22455
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    40 poslanika je danas predalo skupštini inicijativu za izglasavanje nepovijerenja vlade. Izvor mi je tviter nalog Raška Konjevića.
    Eto izbora. Naci ce se, vala, taj jedan Drago Djurovic...


  7. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  8. #22456
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,824
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    A bgm sad je to mnogo opasno

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  9. #22457
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Relativivizujes stvari. Nije DPS kriv sto nam danas umiru do kovida. DPS je kriv sto je doveo do sistema da biramo da li je bitnije imat ekomonski opstanak ili borbu sa kovidom, DPS je kriv sto su nam zadravstvo na porazavajucem nivou, sto dio kvalitetnog kadra radi privatno ili u drugoj drzavi. A ova garnitura je kriva sto donosi nebulozne mjere.

    Nas mentalitet jeste takav, ali... Nije sve tako crno. Siguran sam da znas makar nekog iz komunisticke generacije koji je odbio stan jer mu je bio nepotreban ili je bio potrebniji kolegi. Danas se prepisuju stanovi i kuce na druge clanove familija samo da bi se dobio jos jedan stan.
    Vidis, i mi smo imali tu Svajcarsku svijest (ili bar njen dio) u jednom trenutku, ali smo je izgubili zbog bagre koja nas je dovela tu dje smo.

    Ako ti je lakše tako gledat onda OK. Samo da nisu za problem odgovorni oni koji mi se dopadaju.
    Ekonomska struktura nam je onakva da imamo samo turizam kao međunarodno konkurentnu privrednu granu. Snosi bivša vlast dio odgovornosti, ali ne baš svu.
    Ako ti neko priča o pokojnim fabrikama iz socijalizma, neka ti pomene i da je na uvoznu robu carina bila 100%. Dakle građani su cijenama bili prinuđeni da kupuju lokalno smeće, poput Obodove veš mašine koja se uredno šetala kroz kuću tokom pranja npr.

    Ali preduga je to priča za ovdje.

    Pošto sam stariji, sjećam se kao dijete da su komunisti na nivou SFRJ pravili akciju “imaš kuću, vrati stan”. Završila se tako što su se svi sprdali sa tom idejom.

    Toliko o mentalitetu na ovim prostorima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  10. #22458
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nije mi novo nista sto se pisalo, pisao sam i ja koliko sam mogao od obaveza, ja sam zbog takvih stvari i zbog glasaca dps koalicije i drzavu zvao tvorevinom. Kazem da one prije i ako je ko podrzavao cutao je, znao je da mozda nije u redu, ali sad se hvale neki populisti i ne znam ni ja ko i sta sve, alooo ej ljudi pa do skoro vam je tema uz redni broj vlade imala i imenicu sreca.
    Prijatelju, ja sam ovdje vise o ekonomiji pisao, nego vecina sadasnjih zabrinutih forumasa zajedno.
    Drugo moje interesovanje je bilo do kojeg trenutka represivni aparat smije da se koristi, a da ljudi tapsu.
    Cak mi je smetalo i ono na CT, iako je x puta blaza akcija od prethodnih, na koje je vecina tapsala i navijala, dok se maricama bukvalno lovi i prebija narod.
    Problem je sto cu ja napisati konkretne promasaje i ove vlade kao i ptethodnih, dok se vi zanimate uopstenim kritimama ala CDM/Pobjeda.
    Rekoh li da Mitrovic treba da ide, ali ne zbog kuce, nego sto je dozvolio da mu inspektori naprave ovo sa PS Gradnjom.
    I da su mu ti isti jos na poslu.
    Srzenticka se okruzila pobjednicima tendera, pa joj isti sprovode digitalizaciju. Sa previse para za stvarno premalo muzike.
    Borinovicka se trudi, samo sto ni ne pokusava da ocajni sistem dovede u red. Ima pomaka, ali je to ocajno sporo.
    Ekonomisti mi malo udaraju na populizam, ali dobro. Imaju jos do nove sansu.
    Stijovic izigrava francusku sobaricu, medju vukovima koji su napisali zakone prema sebi. I jos ih ne mijenja, a sprema nove sa istim likovima koji su napisali i prethodne....
    Ali kada mi pricamo o Vukovicevim vedetama i kako i dalje sve u PG funkcionise na isisavanje para iz budzeta i kasapljenje prostora, vi svi mudro cutite....
    Malo je to licemjerno, a ocekujete da mi imamo izrazenu ostricu prema novim kao i prema DPSu.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  12. #22459
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Dosta su povoljni ovi Spajićevi savjetnici. Bagatela…

    https://twitter.com/raskokonjevic/st...513478146?s=21

    https://twitter.com/raskokonjevic/st...991902727?s=21


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  13. #22460
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Evo DPS je kriv i za ove što nam sad umiru od Covida. Još mi objasni da je DPS kriv što nema Tužilačkog savjeta i Covid pasoša pa da lijegamo.

    A što se Švajcarske tiče, samo objasnih zašto je Švajcarska uspješna, a mi kanta. Mentalitetu treba par stotina godina da se izmjeni. Jbg... Možeš lči da zamisliš da ovdje većina glasa da protiv ideje da im nešto država džabe daje.
    Nema ocjena za ministarstvo zdravlja.

  14. #22461
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    A bgm sad je to mnogo opasno
    Mene je zesca frka od ovog izglasavanja nepovjerenja vladi, ozbiljno.


  15. #22462
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    klasična predstava za javnost. da se skrene pažnja. to je baš izgledno da neko od 41 poslanika glasa protiv vlade. iz njihove perspektive to bi značilo da se gube fotelje, to im je jedino bitno. a sa tim nema šale baš će ono Banjo Radulović, Božena i ekipa iz DFa da rizikuju silna mjesta po dubini
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #22463
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Mentalitetu treba par stotina godina da se izmjeni.
    Pa i ne bas. Estonija je fenomenalan primjer za to po mnogim parametrima. CG je mogla biti barem na tom nivou ako nista drugo, al' posto svi znamo kako je zadnji 30+ godina mislim da je suvisno razglabati zasto tako nije.

    Nije ovome kriv samo DPS naravno, kriva je i tadasnja opozicija ali ne bas u tolikoj mjeri.

  17. #22464
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,935
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ako ti je lakše tako gledat onda OK. Samo da nisu za problem odgovorni oni koji mi se dopadaju.
    Ekonomska struktura nam je onakva da imamo samo turizam kao međunarodno konkurentnu privrednu granu. Snosi bivša vlast dio odgovornosti, ali ne baš svu.
    Ako ti neko priča o pokojnim fabrikama iz socijalizma, neka ti pomene i da je na uvoznu robu carina bila 100%. Dakle građani su cijenama bili prinuđeni da kupuju lokalno smeće, poput Obodove veš mašine koja se uredno šetala kroz kuću tokom pranja npr.

    Ali preduga je to priča za ovdje.

    Pošto sam stariji, sjećam se kao dijete da su komunisti na nivou SFRJ pravili akciju “imaš kuću, vrati stan”. Završila se tako što su se svi sprdali sa tom idejom.

    Toliko o mentalitetu na ovim prostorima.
    Ociglendo se nismo rauzmjeli, a vidim da se moze protumacit na dva nacina pa da pojasnim (izuzecu drugi dio DPS krivice). DPS nije kirv sto nam danas umiru od kovida - to sto nam danas umire narod od kovida jesu zasluzne nebulozna pravila trenutne garniture koja donosi mjere.
    Nakon sto smo se razumjeli, kako to mislis - da bivsa vlast snosi dio odgovornosti, ali ne bas svu? Ko je onda drugi zaduzen za cinjenicu da nam se privreda svodi na turizam?

    Nema potrebe da mi pricaju o bajkama, uz pretpostavku da imas 44-45 godina (licni sud) nije neka razlika u godinama. To lokalno smece, kako nazva produkte Oboda (ili epitet mozda samo krasi ves masinu) nadzivjelo je par vlasnika koje sam znao. Ali neka bude za neku drugu temu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #22465
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    klasična predstava za javnost. da se skrene pažnja. to je baš izgledno da neko od 41 poslanika glasa protiv vlade. iz njihove perspektive to bi značilo da se gube fotelje, to im je jedino bitno. a sa tim nema šale baš će ono Banjo Radulović, Božena i ekipa iz DFa da rizikuju silna mjesta po dubini
    Neka ljuljnu 20 meleona nekom od njih, kao ono Dritanu sto su htjeli, pa da vidis. Mozda cak i onom iz Civisa, da bruka bude veca, jer je ideoloski najblizi takvoj odluci.

    Paranoisem, pusti me...


  19. #22466
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    nema od toga ništa. pritisak opozicije, legitiman čin. jedino Demokrate da budu uzdržane, vole oni to

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  21. #22467
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Neka ljuljnu 20 meleona nekom od njih, kao ono Dritanu sto su htjeli, pa da vidis. Mozda cak i onom iz Civisa, da bruka bude veca, jer je ideoloski najblizi takvoj odluci.

    Paranoisem, pusti me...
    Иницијатива посланика СДП-а Рашка Коњевића о изгласавању неповјерења актуелној Влади, коју су подржали сви посланици опозиције, још је један разлог више зашто треба да се постигне договор о избору нове Владе у оквиру постојеће парламентарне већине до 10. децембра. Понуда Демократског фронта је веома великодушна према свим партнерима у садашњој већини.
    izvor: tviter nalog Andrije Mandića

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  22. #22468
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Pa i ne bas. Estonija je fenomenalan primjer za to po mnogim parametrima. CG je mogla biti barem na tom nivou ako nista drugo, al' posto svi znamo kako je zadnji 30+ godina mislim da je suvisno razglabati zasto tako nije.

    Nije ovome kriv samo DPS naravno, kriva je i tadasnja opozicija ali ne bas u tolikoj mjeri.
    Šališ li se? Estonija? Upoređuješ nas i Estonce, skoro pa Skandinavce sa nama Balkancima. Pisah ja nešto o mentalitetu ođe.
    Slučajno mi je na jednom kursu predavao Mart Laar prvi reformski predsjednik Estonije. Kad je krenuo u reforme znao je da će uredno zbog toga izgubiti izbore.
    Možeš li ti zamisliti nekog našega sa takvim stavom?
    Zato su Estonci napravili Skype, a mi? Možeš li zamisliti da ovdje uspije neki takav startup?
    Usput, tamna strana svih baltičkih država je odnos prema ruskoj manjini.
    No odosmo of topic oreviše.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  23. #22469
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,823
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Zamisli glasaš protiv nepovjerenja hahahahahaha


    Pripremite kokice, slobodno

    Šah.
    Love, peace and respect.

  24. #22470
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,379
    Thanks Thanks Given 
    4,185
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,183 Posts

    Default

    Kako ce DF-ovci pred glasacima ako budu glasali protiv nepovjerenja? A Premijer tranja. Muka.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  25. #22471
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Иницијатива посланика СДП-а Рашка Коњевића о изгласавању неповјерења актуелној Влади, коју су подржали сви посланици опозиције, још је један разлог више зашто треба да се постигне договор о избору нове Владе у оквиру постојеће парламентарне већине до 10. децембра. Понуда Демократског фронта је веома великодушна према свим партнерима у садашњој већини.
    izvor: tviter nalog Andrije Mandića

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    nada se Manda tom ministarskom mjestu

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. #22472
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Pričaju o mentalitetu ljudi koji podržavaju DPS. A nemojmo

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  27. #22473
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ja sam još više ubijeđen da guraju pun mandat
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  28. #22474
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,379
    Thanks Thanks Given 
    4,185
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,183 Posts

    Default

    Redovno ovu divnu zenu citat da saznas sta 20% CG misli.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  29. #22475
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Znači od izvora dva putića, ili da se obali vlada ili da se Andriji - Vučiću - đeneralu Mladiću da njihov dio, Ministarstvo - vlast u CG - Bulevar. Scenario po kome ostaje sve kako je bilo mi je najmanje vjerovatan ali već znamo da ja ne umijem ništa procijeniti kako treba.

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  30. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


Page 899 of 1249 FirstFirst ... 399799849889895896897898899900901902903909949999 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •