Page 1056 of 1249 FirstFirst ... 5655695610061046105210531054105510561057105810591060106611061156 ... LastLast
Results 26,376 to 26,400 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #26376
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default


  2. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  3. #26377
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Neki su mislili da ce bar biti posteni pa ako im se ne svidja, reci ne moze ovako ajmo ponovo na izbore.
    Vidis ima i takvih
    Inace zanimljivo gledanje na situaciju
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ata-parlamenta
    Mada ovo je CG, ako nesto treba da se zavrsi, sto bi zakoni neki bili problem.
    Sad ce svi da zaskacu kako to moze jer nema zakona o vladi i idemo u malo polarizacije

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Predvidio je raspustanje skupstine i skracivanje mandata kao dva razloga vanrednih parlamentarnih izbora, kao i ako ne izaberu vladu u predvidjenom roku.

    Ima praksu kod nas, kao i u drugim drzavama, dok je parlament u mandatu mogu da mijenjaju vladu koliko hoce


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #26378
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Ne zaboravi Jokovica, nemoj mu na cast udarati.
    Lijepoga li i časnog skupa

  5. #26379
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Kako je na forumu većina glasala URA-u. Šta kažete na ovo? Je li vas Dritan izdao? Idete li na proteste?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Mene jeste, ali ja sam i tada rekao, vjerovaću Dritanu pa ako ispadnem budala nije mi ni prvi ni zadnji put Eto, ispao sam.

    Na proteste? Hoću, naravno. Prevario me za glas. Obećao da neće sa DPS, a otišao.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  7. #26380
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Znaci Dritan vise nije izdajnik?

  8. #26381
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Predvidio je raspustanje skupstine i skracivanje mandata kao dva razloga vanrednih parlamentarnih izbora, kao i ako ne izaberu vladu u predvidjenom roku.

    Ima praksu kod nas, kao i u drugim drzavama, dok je parlament u mandatu mogu da mijenjaju vladu koliko hoce


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Imas praksu zamjene ministara, ne kompletne vlade. A jedino sto smo imali je prelazna vlada pred izbore 2016, kao rjesenje tenzija pocetih u 2015.
    Bila orocena na 6 mjeseci da spremi izbore.
    Lijepo zena napisala sta u ustavu pise. To tvoje tumacenje ne postoji taman kao i praksa, ali dobro

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. #26382
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Ova vlast je 41 poslanika iz ogromnog broja stranaka vs opozicija sa 40. Razlika ne može manja između dva pola.
    I prije ove najave, vladu je podrzavalo 14 poslanika, nema ministra pravde, interpelacije za smjenu 3 ministra ne znace ništa, vlada dakle obavlja neke administrativne funkcije i daleko je od punog kapaciteta.
    za stranu koja je sad razočarana, mora da shvati da je i ovakvo stanje štetno i neodrživo.

    Uri je bilo teško, rizikuju sve sa ovim potezom, ali nešto mora da se desi da bi se iz ovog stanja izaslo.

  10. The Following User Says Thank You to nsparks For This Useful Post:


  11. #26383
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Mora da je "nalega" onaj 21 milion na racun dritku pa sad ispunjava to sto su mu naredili...

  12. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  13. #26384
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Kakve splc od ekipe koju glasah. Ao, kakav fail. Ima li iko obraza u ovoj drzavi ?! wow

  14. #26385
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Imas praksu zamjene ministara, ne kompletne vlade. A jedino sto smo imali je prelazna vlada pred izbore 2016, kao rjesenje tenzija pocetih u 2015.
    Bila orocena na 6 mjeseci da spremi izbore.
    Lijepo zena napisala sta u ustavu pise. To tvoje tumacenje ne postoji taman kao i praksa, ali dobro

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    A Željko Šturanović? Pa Igor Lukšić,
    6 mjeseci isto kao pun mandat nova pa nova Vlada? Italija?


    Ne brini za moje tumačenje, htio sam ti samo pomoć da shvatiš ovo. A za ženu se nadam da nije pravnik, eto toliko

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by SweetShiva; 19-01-22 at 14:37.

  15. #26386
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by irriducibili91 View Post
    Znaci Dritan vise nije izdajnik?
    Jok. Ipak nije dao.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  16. #26387
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Ma kakvi. Rekoh prosto da je to. Nego sam ubijedjen da on iskreno misli da ce ovo da se zavrsi kako je palnirano. Manjinska vlada sa punom podrskom naredne dvije godine.
    On rjesava korupciju sa Rakcevicem, Katnic i Ivanovic sade luk.... I ulazimo u EU...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  18. #26388
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ma kakvi. Rekoh prosto da je to. Nego sam ubijedjen da on iskreno misli da ce ovo da se zavrsi kako je palnirano. Manjinska vlada sa punom podrskom naredne dvije godine.
    On rjesava korupciju sa Rakcevicem, Katnic i Ivanovic sade luk.... I ulazimo u EU...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Onda neka zapali tu doktorsku diplomu politickih nauka. Ko ne vidi da ovo nece prolaziti bez gusala taj je coraviji od Stivija Vondera.

  19. #26389
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Suljo ide u agente nekretnina

  20. #26390
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Meni je krivo jer građanske partije gube svaku poentu i smisao. Mislio sam da će URA biti izuzetak ali kako se sve promijeni preko noći u ovom političkom brlogu od države.

  21. #26391
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Neki su mislili da ce bar biti posteni pa ako im se ne svidja, reci ne moze ovako ajmo ponovo na izbore.
    Vidis ima i takvih
    Inace zanimljivo gledanje na situaciju
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ata-parlamenta
    Mada ovo je CG, ako nesto treba da se zavrsi, sto bi zakoni neki bili problem.
    Sad ce svi da zaskacu kako to moze jer nema zakona o vladi i idemo u malo polarizacije
    Već imamo presedan, Šturanović / Đukanović, plus Vlada izbornog povjerenja.

    Ne trošite vrijeme na tehnikalije, ovakav slijed događaja je ustavan, zakonit, pa i legitiman.

    I ne sjekirajte se previše:

    - DPS nije uništen, kao što su se mnogi nadali, ali je okrnjen.
    - Preletači i ostale lignje su trenutno prestravljene, Rakonjac ga oka ne sklapa, pretpostavljam - to je pozitivno, još jedno / dva ovakva tumbanja, i ljudi će stvarno shvatiti da je sve od danas do sjutra, da se previše ne zalijeću, i da budu profesionalni i odgovorni, jer sjutra oni mogu biti "donji".
    - U Crnoj Gori od 600k stanovnika mi imamo smiješno mali broj ljudi koji ispunjavaju formalne uslove za VDT, i generalno vrhušku sudske i tužilačke vlasti. Od tog malog broja ljudi, većina je u nekom talu, ili je kvarljiva roba, ili je neznalica itd... Nekakva Eliot Nes - sablja od pravosuđa, "da nam svane" je od početka bila utopija, ma ko bio na vlasti. Tako da, dobićete jednako dobro pravosuđe kao da je ova vlada opstala, možda i bolje, a sigurno bolje nego da je DPS sa satelitima birao vrh pravosuđa samostalno

    Stvarno mi nije jasno zašto neko ko nema lični, neposredni interes; ili nije nacionalista srpske provenijencije / vjerski fanatik; očajava zbog ove situacije. Aj da DPS ulazi u vladu, pa da kažeš...ali ovako - šta, podrška DPS je gora od podrške DF? DF je manje od dva zla? Kako ne, to ne može da mi objašnjava niko ko je "naginjao" ka URA.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  23. #26392
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    "Snage imam više nego ikada, a volje još više, da stanem na čelo duha 30. avgusta 2020. i povedem protivnike bivšeg režima i pećinskog nacionalizma, a sada i protivnike izdajnika, na novi put pobjede evropske, razvijene, poštene, ponosne i srećne Crne Gore."

    Može li mi neko objasnit kako se staje na čelo duha, što je čelo duha...

    Ok, jasno mi je, nudi se za lidera da upane u prostor... Al, može li to malo pismenije i da manje štrikova i strelica. Ne polaže vozački, no piše saopštenje...

    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  24. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  25. #26393
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    A Željko Šturanović? Pa Igor Lukšić,
    6 mjseci isto kao pun mandat isto je nova Vlada bila? Italija?


    Ne brini za moje tumačenje, htio sam ti samo pomoć da shvatiš ovo. A za ženu se nadam da nije pravnik, eto toliko

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zeljko Sturanovic otisao jer je jednom nogom u grobu bio, najbolje da je ostao.
    Igor Luksic takodje dao ostavku iz licnih razloga, da bi se Djukanovic vratio.
    Tada je DPS imao sopstvenu vecinu dobijenu na izborima. Niko ti ne moze zavraniti da se povuces sa funkcije.
    Ministri su ostali isti.
    A ovo je druga prica potpuno, a italija ima xakon koji to omogucava. Mi ne

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. #26394
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    SNP će na narednim izborima glasati samo Joković i njegova fotelja.
    Oće đavola, ako odrade par stvari kako treba:

    1) Izađu sa URA u koaliciji na izbore, može i još neka strančica, nikad ne znaš kome je pun kufer opozicionarenja. Samo ne SDP, previše je ta stranka "komitska"...naprotiv, treba im još srpskih glasača...
    2) Strogo ne dozvole eskalaciju prepoznatog DPS kadra po dubini. Ovo je ključno. Mora se stvoriti slika da je DPS zbilja samo podrška za tu vladu, bez ikakvog uticaja na izvršnu vlast.
    3) Kako im glava zna, izguraju za VDT i sudsku vlast, u punom mandatu, ljude koji nemaju mrlje u dosijeu, i koji se ne vežu za DPS ni po jednoj rođačkoj, prijateljskoj, a da ne pričam aferaškoj priči. I za ovaj dio mislim da će Ujka Sem da im pripomogne, i da pomogne DPS-u da "vidi svjetlost, i mudrost predloženog rješenja"
    4) Strogo ne dozvole ni najmanji vid korupcije u svojim redovima, dok su vlast, a koritašenje upakuju u prihvatljivu oblandu
    5) Ostave Spajića, možda Milatovića, u novoj vladi. Time su nekakvi "Demohrišćani" mrtvorođenče, jer su to onda "DPS ministri" jelte. Plus ja mislim da je to pošteno - izgurali ste "Evropa Sad"? Preuzmite odgovornost, nađite pare za to. Mada, taj dio je vjerovatno već završen, Spajić i ako se nećkao, objasniće mu u Vašingtonu da se mnogo ne zajebava.

  27. #26395
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Već imamo presedan, Šturanović / Đukanović, plus Vlada izbornog povjerenja.

    Ne trošite vrijeme na tehnikalije, ovakav slijed događaja je ustavan, zakonit, pa i legitiman.

    I ne sjekirajte se previše:

    - DPS nije uništen, kao što su se mnogi nadali, ali je okrnjen.
    - Preletači i ostale lignje su trenutno prestravljene, Rakonjac ga oka ne sklapa, pretpostavljam - to je pozitivno, još jedno / dva ovakva tumbanja, i ljudi će stvarno shvatiti da je sve od danas do sjutra, da se previše ne zalijeću, i da budu profesionalni i odgovorni, jer sjutra oni mogu biti "donji".
    - U Crnoj Gori od 600k stanovnika mi imamo smiješno mali broj ljudi koji ispunjavaju formalne uslove za VDT, i generalno vrhušku sudske i tužilačke vlasti. Od tog malog broja ljudi, većina je u nekom talu, ili je kvarljiva roba, ili je neznalica itd... Nekakva Eliot Nes - sablja od pravosuđa, "da nam svane" je od početka bila utopija, ma ko bio na vlasti. Tako da, dobićete jednako dobro pravosuđe kao da je ova vlada opstala, možda i bolje, a sigurno bolje nego da je DPS sa satelitima birao vrh pravosuđa samostalno

    Stvarno mi nije jasno zašto neko ko nema lični, neposredni interes; ili nije nacionalista srpske provenijencije / vjerski fanatik; očajava zbog ove situacije. Aj da DPS ulazi u vladu, pa da kažeš...ali ovako - šta, podrška DPS je gora od podrške DF? DF je manje od dva zla? Kako ne, to ne može da mi objašnjava niko ko je "naginjao" ka URA.
    Drugim rijecima, kad je za DPS onda je sve ustavno, legitimno i po zakonu.
    Brzo li se vratiste na fabricka podesavanja. Evo cekam i Rasko da kaze kako je sve to po zakonu, usnio je san

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  29. #26396
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,857
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Teške gluposti pišeš. Ali se i ne očekuje od DPSovca sa dna kace da razumije strukturu ljudi koji su glasali za URU.
    Uh kad ti vidim ko ti lajkuje post sve mi bude jasno i ja onda budem srećan

    URU će glasati slobodni građani, koji će da kažu NE podjelama, mržnji, nacionalizmu. Ne četnicima, ne negatorima, ne rušiteljima države, naroda i sloge. Ljudi od nauke, kulture i obrazovanja. A ne suprotno. Ko to neće neka slobodno glasa DF, za bolje i nisu!
    Ojačaće kao nikada. Zato sam i najavljivao prije neki mjesec koaliciju ključ. Pametniji su to ljudi i imaju neke analize, kretanja, a ne da slušaju botove, aktiviste i spinere sa foruma.

    Dolazi čiko Eskobar pa će sve lažne savjetnike i destabilizatore da prestroji. Vratiće se izborna volja i demokratija u CG.

    Budimo svi na strani civilizacije, napretka, budućnosti. Ujedinila se Crna Gora protiv budala.

    Biće ovo zemlja EU. Živjeli
    Last edited by mneonly; 19-01-22 at 14:52.
    Love, peace and respect.

  30. #26397
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    "Snage imam više nego ikada, a volje još više, da stanem na čelo duha 30. avgusta 2020. i povedem protivnike bivšeg režima i pećinskog nacionalizma, a sada i protivnike izdajnika, na novi put pobjede evropske, razvijene, poštene, ponosne i srećne Crne Gore."

    Može li mi neko objasnit kako se staje na čelo duha, što je čelo duha...

    Ok, jasno mi je, nudi se za lidera da upane u prostor... Al, može li to malo pismenije i da manje štrikova i strelica. Ne polaže vozački, no piše saopštenje...

    Ovo je prvi put, od kad je na celo parlamenta, da je objavio sliku bez stolice...

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  32. #26398
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Zeljko Sturanovic otisao jer je jednom nogom u grobu bio, najbolje da je ostao.
    Igor Luksic takodje dao ostavku iz licnih razloga, da bi se Djukanovic vratio.
    Tada je DPS imao sopstvenu vecinu dobijenu na izborima. Niko ti ne moze zavraniti da se povuces sa funkcije.
    Ministri su ostali isti.
    A ovo je druga prica potpuno, a italija ima xakon koji to omogucava. Mi ne

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Mislim da je Milo dao ostavku na pola mandata, pa je preuzeo Lukšić. Milo se onda vratio posle izbora 2012. Usput ministri nisu ostali isti. Ajde guglaj plsssss....
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  33. #26399
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Zeljko Sturanovic otisao jer je jednom nogom u grobu bio, najbolje da je ostao.
    Igor Luksic takodje dao ostavku iz licnih razloga, da bi se Djukanovic vratio.
    Tada je DPS imao sopstvenu vecinu dobijenu na izborima. Niko ti ne moze zavraniti da se povuces sa funkcije.
    Ministri su ostali isti.
    A ovo je druga prica potpuno, a italija ima xakon koji to omogucava. Mi ne

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ustav ne pravi razliku izmedju podnošenja ostavke i gubljenja povjerenja, iste su posledice. (Član 110)

    Vidim postoje različita mišljenja i kod pravnika, tako da ti ne zamjeram zasupanje tvog mišljenja ali vjeruj mi znam o čemu pričam


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #26400
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ovo je prvi put, od kad je na celo parlamenta, da je objavio sliku bez stolice...
    Onda je zaista ozbiljno. pu,pu,pu... dako ga ne urekne...
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

Page 1056 of 1249 FirstFirst ... 5655695610061046105210531054105510561057105810591060106611061156 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •