Page 607 of 1249 FirstFirst ... 1075075575976036046056066076086096106116176577071107 ... LastLast
Results 15,151 to 15,175 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #15151
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,161
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Moze da ga ukine ali uz nadoknadu. A za prenos prava koriscenja, mislim da Gagarin grijesi. Ne moze firma koja se gasi i prestaje da postoji, da prenese pravo koriscenja na drugo pravno ili fizicko lice
    Ima smisla samo da se ne može prenositi bez saglasnosti vlasnika. Mada, specifični su ovo slučajevi, državna firma, pa privatizacija, pa stečaejavi maratonski kroz reorganizaciju, đe ne moraš da staviš do kada traje reorganizacija (u suštini stečaj uveden da se otarase zaposlenih bez troška, kao i da im se ne može blokirati stečajni račun zbog dugova, a uveden zbog duga ud 10-20K , buy Boiša Šotra).
    Biće ođe španska serija, ali zgodno za tvitove. Svakako dok se završi malo je vjerovatno da će iko biti u vladu od ovih koji su glasali. Tako da je njima završilo posa

  2. #15152
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,161
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Biće zanimljivo kako će Vlada odlučiti oko Titeksa, kad ga Baća stavi na dnevni red da umjesto korišćenja bude vlasništvo i da se tako lagano grtade zgrade. Doduše, iskusan je on, neće trčati prije nego izmuze postojeće lokacije.
    Al, sa druge strane, kod postojećih ima fin prolaz.

  3. #15153
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,161
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Imamo reagovanje dvije sad već bivše direktorke OŠ Jugoslavija.

    Jedne koju je Bratićka smijenila da bi postavila Višnjićku

    https://www.cdm.me/kolumne/mjera-pre...starke-bratic/

    I onda Višnjićke.

    https://www.cdm.me/drustvo/visnjic-p...m-od-funkcije/

    Ovaj prvi je malo duži ali vrijedi ga pročitati.

    Inače, obije su direktorice Srpkinje, prva iz Vojvodine, pa je na onu vojvođansku pitomo-normalnu mustru postavljena. Višnjićka, znate već sve...

  4. #15154
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Da nije bilo one ambasadorke Njemacke, koja je vise vodila racuna o Solani i interesima Crne Gore nego sami Crnogorci, Veskobar bi davno "valorizaovao" Solanu.

  5. The Following 7 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  6. #15155
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Imamo reagovanje dvije sad već bivše direktorke OŠ Jugoslavija.

    Jedne koju je Bratićka smijenila da bi postavila Višnjićku

    https://www.cdm.me/kolumne/mjera-pre...starke-bratic/

    I onda Višnjićke.

    https://www.cdm.me/drustvo/visnjic-p...m-od-funkcije/

    Ovaj prvi je malo duži ali vrijedi ga pročitati.

    Inače, obije su direktorice Srpkinje, prva iz Vojvodine, pa je na onu vojvođansku pitomo-normalnu mustru postavljena. Višnjićka, znate već sve...
    https://m.cdm.me/drustvo/bez-skrupul...etiri-mjeseca/

    Neka to no je pocela i pokojnike da smenjuje, plus sto su joj rjesenja copy paste preslikana sa sve istim obrazlozenjem
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #15156
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/bez-skrupul...etiri-mjeseca/

    Neka to no je pocela i pokojnike da smenjuje, plus sto su joj rjesenja copy paste preslikana sa sve istim obrazlozenjem
    Realno, mjesecima se nije pojavljivala na poslu.

  8. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  9. #15157
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Pritom preminuloj Radović su u rješenju pogriješili i prezime i napisali Radević, a kao razlog smjene su naveli da "ne izvršava radne zadatke, odnosno vrši povredu radne obaveze".

    Sad znamo đe radi SKOJ
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Markys For This Useful Post:


  11. #15158
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Mislis prije smrti ili posle?
    f6

  12. #15159
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Pritom preminuloj Radović su u rješenju pogriješili i prezime i napisali Radević, a kao razlog smjene su naveli da "ne izvršava radne zadatke, odnosno vrši povredu radne obaveze".

    Sad znamo đe radi SKOJ
    To su vam ti kadrovi koji rade pi ministarstvima. Za kojima Maduro sa Aliekspresa kuka svaki dan na cdm portalu.
    E ovakva je sva administracija. Nesposobna, nepismena i pojma nema sta radi

  13. #15160
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    A njoj ustvari podmece dps kadar? Na to mislis
    f6

  14. #15161
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    A njoj ustvari podmece dps kadar? Na to mislis

    Ada cus radnici su nesposobni ne rukovodioci, oni su tu jer znaju posao.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  15. #15162
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    rukovodioci su iz partija nove vlasti, tako da se njima treba zafaliti. ali kako reče Konatar onda, slijedi depolitizacija svega

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #15163
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Mislis prije smrti ili posle?
    Za prije ne znam, ali iz pouzdanih izvora čujem da od marta nije privirivala na posao.

  17. #15164
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    rukovodioci su iz partija nove vlasti, tako da se njima treba zafaliti. ali kako reče Konatar onda, slijedi depolitizacija svega

    Тapatalk
    Naravno da se treba njima zahvaliti. Ne perem ja odgovornost niciju ovdje.
    Samo pokusavam da skrenem paznju na kuknjavu po forumu kako su se zaposljavali profesionalci, kako ti ljudi znaju posao, kako ce propasti institucije bez njih.....
    A oni suplji sa svakog coska. Sta vi mislite kako rade ta ministatstva, sjedi ministar i dva covjeka kao savjetnici i listaju papire....
    Dato nekom nizem sefu, ovaj prenio zadatak na operativce.... A operativci suplji koliko su teski.
    30 godina nepotizma vam je ovo.... To su vam ti na kojima pocivaju institucije i za koje pricate da ce sve da propadne ako odu....
    Ako se pojavilo ime preminule zene, to znaci da je to ime jos uvijek zvanicno u sistemu Ministarstva....
    I onda nam cudno sto za dva papira treba da odete 20x da nesto zavrsite

  18. #15165
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Kako je škola mogla biti bez rukovodioca 4 mjeseca? Ko je potpisivao svjedočanstva i ostale akte?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  19. #15166
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,161
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Ovo sa mrtvom direktoricom vrtića je spin DPS-a najklasičniji. Đe je ta direktorica bila 30. avgusta? A?
    Bila živa i direrktorica. Nije se tad bunila. A umrla posle? No što, no da se ona smijeni za svaki slučaj.

    I to uvale poštenoj ministarki da potpiše. Činovnici nesposobno, niko da provjeri 200 činovnika jel došlo do kakvih promjena u statusu prije nego ih šutneš. A ona kukavica u kabinet ni kučeta ni mačeta. Ni sekretara, ni savjetnika, niti ikoga da radi makar po ugovor za sramne 1000-2000 mjesečno.
    DPS joj svjesno sabotira kabinet pa joj odu svi savjetnici i nema je ko zaštiti da ne potpiše za mrca. I ona PR što je lajala kad je otišla. Ovaj novi portparol, on će da razvali na društvenim mrežama. Pokazao se kao administrator fejsbuk stranice. Samo naprijed Bratićka...

  20. #15167
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,161
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    I neka plate iz dva ministarstva po pola Duški iz Beograda za PR-a Spaić i Milatović. Ada 2500 mjesečno je sitnica koliko je vladi nasušno potreban PR. Svaka čast momci.
    To kad se na dva ministarstva podijeli bude ništa. A valja pravit PR za 2 ministarstva. Nije to lako.

    https://www.standard.co.me/ekonomija...a-pola-godine/

  21. #15168
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    I naravno, tipicna Gagarin prica. Smijenimo sefa zbog kadrova, jer su prethodnici bili savrseni, nisu ni na posao dolazili. Ovi su bili nesposobni i za prethodne vlasti, malo se uplasili do nedje marta, i kad su vidjeli da im je svima posao siguran.... Ajmo dalje.
    Da vratim ponovo.
    Moja najveca zamjerka ovoj vlasti i od kad je ne mirisem previse, je od izjave "pozajmili smo lare da ne bi bilo otpustanja u javnom sektoru".
    Evo vidimo taj "sektor". Nemanje podataka, sto se da vidjeti iz pojedinih zahtjeva MANSa, dje ih setaju od uprave do ulrave da traze podatke.
    Nije da je to smisljeno, ili igra DPS, vec jednostavno #bolukurcu jer i dalje nema odgovornosti za ucinjeno.
    Problem ove vlasti su amateri koji ocigledno nemaju znanja da se suprostave nesposobnom establismentu. Nego cuvaju kadrove za glasove. A kadrovi znaju jedino cijenu kafe u bokesku i koliko rata moze u Paradiso.

  22. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:

    Dzi

  23. #15169
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    I neka plate iz dva ministarstva po pola Duški iz Beograda za PR-a Spaić i Milatović. Ada 2500 mjesečno je sitnica koliko je vladi nasušno potreban PR. Svaka čast momci.
    To kad se na dva ministarstva podijeli bude ništa. A valja pravit PR za 2 ministarstva. Nije to lako.

    https://www.standard.co.me/ekonomija...a-pola-godine/
    Bolje da platimo Gagija Koronu za odrzavanje portala 50 000 eura.
    https://portal.ujn.gov.me/delta2015/...nPublicProcure

  24. #15170
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,161
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    I naravno, tipicna Gagarin prica. Smijenimo sefa zbog kadrova, jer su prethodnici bili savrseni, nisu ni na posao dolazili. Ovi su bili nesposobni i za prethodne vlasti, malo se uplasili do nedje marta, i kad su vidjeli da im je svima posao siguran.... Ajmo dalje.
    Da vratim ponovo.
    Moja najveca zamjerka ovoj vlasti i od kad je ne mirisem previse, je od izjave "pozajmili smo lare da ne bi bilo otpustanja u javnom sektoru".
    Evo vidimo taj "sektor". Nemanje podataka, sto se da vidjeti iz pojedinih zahtjeva MANSa, dje ih setaju od uprave do ulrave da traze podatke.
    Nije da je to smisljeno, ili igra DPS, vec jednostavno #bolukurcu jer i dalje nema odgovornosti za ucinjeno.
    Problem ove vlasti su amateri koji ocigledno nemaju znanja da se suprostave nesposobnom establismentu. Nego cuvaju kadrove za glasove. A kadrovi znaju jedino cijenu kafe u bokesku i koliko rata moze u Paradiso.
    Sve si ti u pravu. Jedino što je valjalo bilo je obrazloženje za 200 smjena koje je svima bilo isto. Biće i da su za to krivi kadrovu.
    Vala je Bratićka otpuštala naroda ako je iko od novih. No je izgleda dovela još gore. Izvini, ko bješe poslednji filter? Generalni sekretar? Direktor direktorata? Šef kabineta? Savjetnik ministra? Biće da joj je milo noj naivnoj sve ove podmetnuo. Naravno da nije, nego je zaposlila tutuše i otpušta umrle.

    Za tebe je svako sem apostola kriv i tu nema ništa novo.

    I u pravu su sasvim Milatović i Spaić što kad vide ovakav krš od kadrova uzmu PR iz Beograda i plate ga 2500 mjesečno. Ne no da zavise od loših kadrova.

    Od kad je ugovora o djelu, tendera ti ne treba

  25. #15171
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Niska cijena, za posao koji je odradila...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  26. #15172
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Sve si ti u pravu. Jedino što je valjalo bilo je obrazloženje za 200 smjena koje je svima bilo isto. Biće i da su za to krivi kadrovu.
    Vala je Bratićka otpuštala naroda ako je iko od novih. No je izgleda dovela još gore. Izvini, ko bješe poslednji filter? Generalni sekretar? Direktor direktorata? Šef kabineta? Savjetnik ministra? Biće da joj je milo noj naivnoj sve ove podmetnuo. Naravno da nije, nego je zaposlila tutuše i otpušta umrle.

    Za tebe je svako sem apostola kriv i tu nema ništa novo.

    I u pravu su sasvim Milatović i Spaić što kad vide ovakav krš od kadrova uzmu PR iz Beograda i plate ga 2500 mjesečno. Ne no da zavise od loših kadrova.

    Od kad je ugovora o djelu, tendera ti ne treba
    Dje procita da ja branim Braticku.
    Tipicni izdanak CG obrazovnog sistema.
    Nego... Eto se falis nekim poslom. Hoces mi reci da poznajes svakog zaposlenog niz lanac. Pa kad trazis podatke, mislis da ih tvoj prvi zamjenik poznaje... Prvi filter je prvi nadredjeni i on odgovara zajedno sa zaposljenim.
    Hoces li dati otkaz ako trazis stanje lagera npr u magacinu sefu logistike ili magacioneru i radniku zaduzenim za taj posao
    Da se vratim #bolukurcu i nemanje odgovornosti
    Mislim da sam vec pisao. U firmu su iz PU stigli zahtjevi za dokumentacijom unazad 5 godina i to samo jer je toliko zakonski osnov. PU posjeduje uplate ali nerasknjizene za 5 godina. I prijete tuzbom. I preturamo i trazimo papire za nesto sto je firma vec platila. Mi trazimo papire i uplatnice za nesto sto smo vec platili jer njih boli ona rabota za posao. Na kartici smo u pretplati za 100 stvari i sve smo morali da rjesavamo. Trazili smo karticu prije neki dan.
    Sta mislis da smo vidjeli. Knjizeno kako treba februar, mart, april..... I onda opet #bolu kurcu.
    Mislis da ce neko da odgovara za to sto ne radi...

  27. #15173
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,161
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Dje procita da ja branim Braticku.
    Tipicni izdanak CG obrazovnog sistema.
    Nego... Eto se falis nekim poslom. Hoces mi reci da poznajes svakog zaposlenog niz lanac. Pa kad trazis podatke, mislis da ih tvoj prvi zamjenik poznaje... Prvi filter je prvi nadredjeni i on odgovara zajedno sa zaposljenim.
    Hoces li dati otkaz ako trazis stanje lagera npr u magacinu sefu logistike ili magacioneru i radniku zaduzenim za taj posao
    Da se vratim #bolukurcu i nemanje odgovornosti
    Mislim da sam vec pisao. U firmu su iz PU stigli zahtjevi za dokumentacijom unazad 5 godina i to samo jer je toliko zakonski osnov. PU posjeduje uplate ali nerasknjizene za 5 godina. I prijete tuzbom. I preturamo i trazimo papire za nesto sto je firma vec platila. Mi trazimo papire i uplatnice za nesto sto smo vec platili jer njih boli ona rabota za posao. Na kartici smo u pretplati za 100 stvari i sve smo morali da rjesavamo. Trazili smo karticu prije neki dan.
    Sta mislis da smo vidjeli. Knjizeno kako treba februar, mart, april..... I onda opet #bolu kurcu.
    Mislis da ce neko da odgovara za to sto ne radi...
    Pretpostavljam kako je izgledalo.

    Napravili su template odluke o nozi u gujscu za sve direktore škola. I onda samo unijeli imena. I dali da se potpiše. Ne bi me čudilo ni da su faksimil ministrice udarili. Time su smatrali u ministarstvu da su završili rabotu za nešto što su znali da će se dići prašina u svakom slučaju.

    Više su pažnje svakako posvetili novim namještenjima, gdje su ukalkulisali sve partije. Negdje su zvali i ljude na mobilne i nudii im da budu direktori, predstavljali se "zovemo iz ministarstva" sa zaštićenog broja, gdje nisu imali stranačku opciju.

    Svakako izošljarili su sve ovo. Usput, usvojili su zakon, a izbor direktora i zakonski i u praksi ostao u najboljoj tradiciji DPS-a.

    Tako da se iz dana u dan, makar meni, pokazuje da nema razlike između bivših i prošlih. Ovi ne kradu? Sačekajmo malo, dajmo im šansu. A o njihovim kombinacijama galamiće oni koji dođu u ministarstva umjesto njih.

    Usput, Gaga Vujačić, je takođe iz "Litijskog pokreta" kako sebe zovu.

  28. #15174
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Kad su mogli mrtvi ,a i dalje su, dio glasacke masine dps, valjda mogu ovi novi i jedan previd napravit da smijene pokojnu osobu
    Samo objektivno

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  29. #15175
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Naravno da se treba njima zahvaliti. Ne perem ja odgovornost niciju ovdje.
    Samo pokusavam da skrenem paznju na kuknjavu po forumu kako su se zaposljavali profesionalci, kako ti ljudi znaju posao, kako ce propasti institucije bez njih.....
    A oni suplji sa svakog coska. Sta vi mislite kako rade ta ministatstva, sjedi ministar i dva covjeka kao savjetnici i listaju papire....
    Dato nekom nizem sefu, ovaj prenio zadatak na operativce.... A operativci suplji koliko su teski.
    30 godina nepotizma vam je ovo.... To su vam ti na kojima pocivaju institucije i za koje pricate da ce sve da propadne ako odu....
    Ako se pojavilo ime preminule zene, to znaci da je to ime jos uvijek zvanicno u sistemu Ministarstva....
    I onda nam cudno sto za dva papira treba da odete 20x da nesto zavrsite
    Otprilike

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  30. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


Page 607 of 1249 FirstFirst ... 1075075575976036046056066076086096106116176577071107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 14 users browsing this thread. (0 members and 14 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •