Page 841 of 901 FirstFirst ... 341741791831837838839840841842843844845851891 ... LastLast
Results 21,001 to 21,025 of 22510

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

Thanks Thanks Given 
    109
    Thanks Thanks Received 
    246
    Thanked in
    171 Posts

Drzite se vi naroda, politicare i ove njihove partijske zelote ostavite sve na vidjelo i vidjecete na sta je to sve spremno. Nek se izraze.
    Horor.

Hvala Lepo

Thanks Thanks Given 
    1,010
    Thanks Thanks Received 
    1,162
    Thanked in
    649 Posts

Nisam siguran da li premijer moze da raspusti skupstinu.
    Vlada moze rapustiti Skupstinu kad saslusa misljenje klubova, a raspusta de ukazom PREDSJEDNIKA CRNE GORE. Tako beli Ustav.
    Dakle, so far to murve.
    Realno je da se dogovore partije i donesu odluku o raspustanju skupstine, posto je ovo sad agonija realno.
    Sto se izglasavanja TS i smjene Katnica tice, pazi sto ces pozeljet.
    Do sad je 7-8 ljudi odbilo ponudu da bude GST. Mozda opet upane i tu neka Dikejeva sekretarica.
    Taman promjene potrebne uslove zakonom.
    Tako rekose jednom koji ih odbio sa argumentom “nemam uslov”. Dosta ozbiljno.
    Kao i savatavanje Brdjaninovih pomocnika da budu direktori kad lepetnu Brdjanina.
    By Injac i Krivi.
    Da mi je znat budalu koja bi se posle Damjanovica i Brdjanina spustala na uze ovoh ajvana.
    Izuzev ako je na biro.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    373
    Thanks Thanks Received 
    1,934
    Thanked in
    1,061 Posts

Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Clan 92

Ako Skupština duže vrijeme ne obavlja nadležnosti utvrđene Ustavom, Vlada može, pošto sasluša mišljenje predsjednika Skupštine i predsjednika klubova poslanika u Skupštini, raspustiti Skupštinu.

Thanks Thanks Given 
    726
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    58 Posts

Da li je moguće stranca postaviti na mjesto GST?

Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    1,514
    Thanked in
    712 Posts

Kad su pokusali stranca jednom da postave za GST u susjednoj drzavi, poceo je prvi svjetski rat. Je li samo kod nas moguce da se prizeljkuje neka bjelosvjetska olos na odgovornoj poziciji?

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Thanks Thanks Given 
    109
    Thanks Thanks Received 
    246
    Thanked in
    171 Posts

Pa to pisu osobe (ljudi su nesto drugo), koji pisu "malj u celo", teror nad narodom, strane okupacione sile itd..
    I naravno mrze CG narod..
    Cudjenje?
    Danima ih posmatram..
    Nevjerovatno..Nema limita.
    Zato i histerija oko SDTa..

Hvala Lepo

Thanks Thanks Given 
    3,878
    Thanks Thanks Received 
    4,985
    Thanked in
    2,024 Posts

Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kad su pokusali stranca jednom da postave za GST u susjednoj drzavi, poceo je prvi svjetski rat. Je li samo kod nas moguce da se prizeljkuje neka bjelosvjetska olos na odgovornoj poziciji?

Najbolje rješenje moguće.

Da platimo onoj Lauri Koveši kolko zine i da kupimo kokice

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,713
    Thanked in
    918 Posts

Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Vlada moze rapustiti Skupstinu kad saslusa misljenje klubova, a raspusta de ukazom PREDSJEDNIKA CRNE GORE. Tako beli Ustav.
    Dakle, so far to murve.
    Realno je da se dogovore partije i donesu odluku o raspustanju skupstine, posto je ovo sad agonija realno.
    Sto se izglasavanja TS i smjene Katnica tice, pazi sto ces pozeljet.
    Do sad je 7-8 ljudi odbilo ponudu da bude GST. Mozda opet upane i tu neka Dikejeva sekretarica.
    Taman promjene potrebne uslove zakonom.
    Tako rekose jednom koji ih odbio sa argumentom “nemam uslov”. Dosta ozbiljno.
    Kao i savatavanje Brdjaninovih pomocnika da budu direktori kad lepetnu Brdjanina.
    By Injac i Krivi.
    Da mi je znat budalu koja bi se posle Damjanovica i Brdjanina spustala na uze ovoh ajvana.
    Izuzev ako je na biro.

Htjedoh da napisem pogresno, ali opet pretekose me
    Cak moze i na najgluplju foru da ga odaradi, a to je da vrati mandat predsjedniku, dje predsjednik ima 6 mjeseci da nekome da mandat ili raspise nove izbore.
    Za vracanje mandata mu ne treba apsulutno nista

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,713
    Thanked in
    918 Posts

Zamisli sistem dje ljudi koji odlucuju stvore situaciju dje ti moras da razmisljas o dokazivanju porijekla onog sto si postenim radom stekao.

Ne moram ti reci "zamisli ljude koji brane takav sistem" jer ih ne moramo zamisljati, evo ih ima odje.

Tacno cu se preseliti u Rumuniju

Auh, prica ti je kao za donatorske kartice, dje ce da nas ubijaju na ulici da bi doktori vadili organe ili da te doktor pusti da umres, da bi uzeo organ jer mu je neko platio.
    Vecina ljudi ima potpuno ciste papire za svoje nekretnine. Cak ih vecina funkcionera ima, samo se nisu prijavljivale, da marva ne bi talasala.
    To je ovo sto smo saznali da su se dijelili stanovi i bespovratni krediti svake godine istim ljudima.
    Imas ljude koji su kao porodica svake godine dobijali kredite po 30 do 40 hiljada, dje vracaju 15 ili 20% za poboljsanje uslova zivota.
    I sa strane ovog zakona je to regularno. Dje nije. Trebao si da to prijavis ASK i neko bi trebao da odgovara za krsenje uslova konkursa, a to je neki cinovnik vlade. Iliti cuveni drugi esalon DPS tj. SISTEM

Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    1,514
    Thanked in
    712 Posts

@Hell Raiser

Ko god ima dvosoban+ stan, ima vise od 50 hiljada vrijednu imovini. Sta mislis koliko ljudi ima da su osigurani na jednu platu godinama, kojima je firma "izasla u susret" da im podigne prijavljena primanja par mjeseci u susret podizanju stambenog kredita i onda ih nakon uspjesno podignutog kredita vratila na "redovno stanje"... Kako ce taj dokazati porijeklo tog stana.

Prvo to.

Drugo, ne moze onaj sto vozi skuplje auto nego ja, a koje sam mu izmedju ostalih vjerovatno i ja platio a da me niko nije pitao, da meni trazi da ja njemu dokazujem porijeklo moje imovine.

"Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

11. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    373
    Thanks Thanks Received 
    1,934
    Thanked in
    1,061 Posts

Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Da li je moguće stranca postaviti na mjesto GST?
    Mislim da ne, ali odavno mi se dopada ideja da promijenimo zakonodavstvo (ionako kao zemlja clanica EU bi morao EU gradjanima da dozvolis rad u CG) da se omoguci zaposljavanje EU gradjana, a onda trazimo par desetina tuzilaca i sudija od Brisela.

13. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,713
    Thanked in
    918 Posts

@Hell Raiser

Ko god ima dvosoban+ stan, ima vise od 50 hiljada vrijednu imovini. Sta mislis koliko ljudi ima da su osigurani na jednu platu godinama, kojima je firma "izasla u susret" da im podigne prijavljena primanja par mjeseci u susret podizanju stambenog kredita i onda ih nakon uspjesno podignutog kredita vratila na "redovno stanje"... Kako ce taj dokazati porijeklo tog stana.

Prvo to.

Drugo, ne moze onaj sto vozi skuplje auto nego ja, a koje sam mu izmedju ostalih vjerovatno i ja platio a da me niko nije pitao, da meni trazi da ja njemu dokazujem porijeklo moje imovine.

Zbunjujes se. To se zna kako je doslo. Kreditom. Nije sa neba palo. Isto kao sto npr Medenici, sampionki kredita za popravljanje uslova stanovanja, za to ne mogu nista. Mogu eventualno za nenamjesnsko trosenje kredita, ali vazi, nikad od toga nista.
    To nije nelegalno stecena imovina. To su druga krivicna i prekrsajna djela i uglavnom moze da najebe onaj koji je potpisao taj kredit za prekoracenje ovlascenja u poslovanju, dje se za 30k dobija tri godine.
    I da, smatram da taj cata treba da lezi tri godine, jer je to dozvolio. Izgovori "ja sam morao" su price za malu djecu.
    Jedino ako takvi najebu, mozda mrdnemo nedje. Jer su takvi dozvolili ovakav sistem

Thanks Thanks Given 
    3,878
    Thanks Thanks Received 
    4,985
    Thanked in
    2,024 Posts

@Hell Raiser

Prvo to.

Pa porijeklo stana je stambeni kredit. U čemu je problem? To što je "podignuta plata" par mjeseci nikakve veze nema, imaš ugovor o kupoprodaji, banka platila po ugovoru o kreditu i tu je kraj.

Ja ću isto se naći pod ispitivanjem, pa bila granica na 50 ili 150k svejedno, ali imam ugovore i porijeklo novca za sve, tako da ne znam što bi se sjekirao oko toga. Ukrali ništa nismo, niti prali prljave pare.

Problem će imati đeca funkcionera koja su kešom plaćala stanove, a nikad niđe radila nisu, kao i đeca naših biznismena koji su bili "pametni" pa su sebe na minimalac osiguravali, nisu isplaćivali dobit nego izvlačili keš iz firmi i kupovali nekretnine porodici za keš.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    1,514
    Thanked in
    712 Posts

@Hell Raiser & @kimmi
    Znaci mogao bih otvoriti firmu, prijaviti sebe na minimalac, podici stambeni kredit dje je rata ista kao ili veca od plate i prilikom utvrdjivanja porijekla, taj stan bi bio cist 1/1 u skladu sa ovim zakonom o porijeklu imovine? Bez obzira odakle mi pare.

Thanks Thanks Given 
    3,512
    Thanks Thanks Received 
    2,244
    Thanked in
    954 Posts

@Hell Raiser & @kimmi
    Znaci mogao bih otvoriti firmu, prijaviti sebe na minimalac, podici stambeni kredit dje je rata ista kao ili veca od plate i prilikom utvrdjivanja porijekla, taj stan bi bio cist 1/1 u skladu sa ovim zakonom o porijeklu imovine? Bez obzira odakle mi pare.

Ne, nego bi utvrdili da te je poslodavac osiguravao na minimalac, iako ti je realna plata veća, pa bi on na*ebao...

Sent using Tapatalk
    #fakenews

Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    1,514
    Thanked in
    712 Posts

a sta ako recimo imam ustedjevinu od poljoprivrednog gazdinstva, pa od te ustedjevine kupio stan, oce li i tu neki parazit da procjenjuje koliko sam mogao ustedjeti od tog imanja.

Thanks Thanks Given 
    312
    Thanks Thanks Received 
    335
    Thanked in
    239 Posts

a sta ako recimo imam ustedjevinu od poljoprivrednog gazdinstva, pa od te ustedjevine kupio stan, oce li i tu neki parazit da procjenjuje koliko sam mogao ustedjeti od tog imanja.

Ima ona reklama Hipotekarne banke komšinica i komšija sa gliserom hahah
    Sada komšinica ima instrument
    Haos
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,713
    Thanked in
    918 Posts

@Hell Raiser & @kimmi

Pa generalno da. Tu je realno banka u problemu, jer se za procjenu kreditne sposobnosti ne racunaju samo zadnja tri mjeseca.
    Ali postoji osnov sticanja. E sad, ako ti je rata 750, a plata 300, a ti uredno placas kreditne obaveze banci, tu ste i ti i banka u prekrsaju, jer banka ne bi smjela da uzima novac za kreditne obaveze, koji nema neko pokrice. Rekoh vec, Medenica i krediti na 20% vracanja.
    Sve regularno

Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    273
    Thanked in
    204 Posts

A šta ako dobijem na kladionicu i u gotovini kupim stan ?
    Da čuvam tiket kao dokaz ?
    Love, peace and respect.

Thanks Thanks Given 
    387
    Thanks Thanks Received 
    485
    Thanked in
    297 Posts

Valjda ce ako planiraju nekom da otmu imovinu to morati da potkrijepe nekim dokazima, valjda oni treba da dokazu da je neko nesto stekao nezakonito i da mu se onda moze konfiskovati. Ili to vaxi samo za odabrane ?

Thanks Thanks Given 
    373
    Thanks Thanks Received 
    1,934
    Thanked in
    1,061 Posts

Quote Originally Posted by opmne View Post
    Valjda ce ako planiraju nekom da otmu imovinu to morati da potkrijepe nekim dokazima, valjda oni treba da dokazu da je neko nesto stekao nezakonito i da mu se onda moze konfiskovati. Ili to vaxi samo za odabrane ?
    Misliš kao onaj ANBovac što je otvorio hotel sa ergelom, a onda objasnio da je pare zaradio izdajući kuću?

Lijepo te vidjeti kako suze roniš nad takvim "otimanjem".

Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,713
    Thanked in
    918 Posts

Quote Originally Posted by opmne View Post
    To je izmjena u zakonu koju su nap predlozili EU i UK.
    Provjeri se sva imovina za koju si prijavljen. Podneses dokaze za ono sto imas. Za ono sto nemas ide na sud, dje ti dokazujes kako si je stekao.
    Dok se ne pojavi na javnoj raspravi, nije ni meni jasno kako se ro uklapa u nas zakonodavni sistem, ali kao sto vidis niko ni ne pominje da se salje evropskim institucijama, jer su ga oni i pisali

Thanks Thanks Given 
    1,178
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    30 Posts

Quote Originally Posted by mneonly View Post
    A šta ako dobijem na kladionicu i u gotovini kupim stan ?
    Da čuvam tiket kao dokaz ?
    Iz kladionice nosis pare u banku, a da bi ih banka uopste primila traze ti tiket i mozda jos neku potvrdu iz kladionica ako je recimo 50.000 u pitanju. Jednom kad su na racunu potpuno legalne su i mozes sa njima sta god hoces da radis i platis sa racuna, a mozes i da podignes novac pa platis stan ili jahtu keshom ako se bas osjecas brzo i ludo, u tom slucaju dokaz o porijeklu ti je potvrda iz banke kad si podigao pare.

Sent from my phone

Thanks Thanks Given 
    726
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    58 Posts

Koliko sam shvatio teret dokazivanja će biti na onom ko svojim legalnim primanjima ne može "pokriti" stečenu imovinu.

Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    89 Posts

Ne zezajte, ako je to istina da je inicijativa samo prag od 50k, toga ce toliko biti da je to unaprijed obesmisljeno kao sto se, uostalom, nije nidje ni implementiralo

Page 841 of 901 FirstFirst ... 341741791831837838839840841842843844845851891 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)