Page 879 of 1249 FirstFirst ... 379779829869875876877878879880881882883889929979 ... LastLast
Results 21,951 to 21,975 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #21951
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Inače se to navodno pismo kongresmena pojavilo kao vijest u medijima "United grupe", odmah nakon posjete Djilasa Vašingtonu.
    I uglavnom se optužbe u njemu tiču korupcije i pritiska na medije.
    Gotovo istovremeno se pojavila i vijest da Srbija nije pozvana na neki "samit demokratije", što se ispostavilo kao netačno.

    Dakle, nikakve sve to veze nema sa odnosom Beograda prema Krivokapiću.

    Prema Zdravku se utišala paljba iz beogradskih tabloida, nakon dogadjanja na Cetinju. Od tada je muk i ništa se o Krivokapiću ne piše u negativnom kontekstu.
    Usledio je i poziv za zvaničnu posjetu Beogradu, pa posjeta...

    Ne znam baš koji je tačan razlog te promjene, ali treba malo da se relaksirate. Ne kontrrolišu Amerikanci, CIA, izaslanici Stejt Departmenta, ambasadori, kongresmeni svaki segment političkog života u ovim vukojebinama.
    Dolazak Bajdena na vlast i recikliranje starih kadrova da opet vode brigu o domorocima sa Balkana, ne znači povratak 90-ih i stavljanje ovog regiona u fokus svjetskih zbivanja.

    Svijet se mnogo promjenio od tih vremena. Svijet potresaju velike i mnogobrojne krize.
    Prošlo je vrijeme i intervencionizma.
    Štap i šargarepa su značajno potrošeni.

    Ako ne budete poslušni, stavićemo političare na crnu listu.
    Ako budete poslušni, mi ćemo investirati neku siću u demokratiju.

    Ja mislim da Amerikanci i sami shvataju da to više ne prolazi, nego više po inerciji pokušavaju popraviti stvari starim metodama i starim kadrovima.
    Pa možda malo i upali.
    Ali to ne liječi koronu, ne rješava visoke javne dugove, siromaštvo i problem "štetnog" ruskog uticaja i još "štetnijeg" kineskog.

  2. #21952
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ne moraš i na ovoj temi da braniš SNS

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Moram svuda.
    Takav je posao.Ni je ga ne volim. Ilovača.

  3. The Following User Says Thank You to Massaro For This Useful Post:


  4. #21953
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,338
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    A da ce se raspast vlada pa da ponovo glasamo taj DPS, a bolje mi je da me loMi i ekipa oko njega kradu no ovi bravi koji su do juce za ovcama po brdima trcali i kumovi i sinovi covjeka koji mislima pomjera planine (vjerovatno u alkoholisanom stanju).
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  5. #21954
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    A da ce se raspast vlada pa da ponovo glasamo taj DPS, a bolje mi je da me loMi i ekipa oko njega kradu no ovi bravi koji su do juce za ovcama po brdima trcali i kumovi i sinovi covjeka koji mislima pomjera planine (vjerovatno u alkoholisanom stanju).
    To ti je završeno,samo se čeka momentum...

  6. #21955
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,338
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    To ti je završeno,samo se čeka momentum...
    Imam veli neke informacije iz samog vrha URE.

    A nije no je li tako?
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  7. #21956
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    "Zainteresovano pratimo sve reforme, posebno reformu "Evropa sad", i nadamo se da će budžet uskoro biti usvojen u Skupštini jer - nema dobre ekonomije bez dobrog budžeta. Izražavanje velikog poverenja u Crnu Goru, i onoga što se ovdje dešava, ukoliko društvo ostane ujedinjeno i uslovi iz programa reformi ispunjeni, možemo da kažemo da će vaš put pridruživanja Evropskoj uniji dobiti i iznenađujući tok", istakao je Timonije.
    Interesantna izjava francuskog ambasadora, posebno uzimajući u obzir da je Francuska jedan od glavnih protivnika proširenja EU.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  9. #21957
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nebojsa Medojevic










    POVECANJE ZARADE MORA BITI POVEZANO SA PORASTOM PRODUKTIVNOSTI!!!! MMF KOMANDOVAO MICKEJU “ OSTAV”

    #Medojesveupravu

    MMF preporucio Vladi da odustane od projekta “Evropa sad” jer nije u dovoljnoj mjeri uvazio sve sistemske i operativne rizike.

    MMF potvrdio moje stavove da se ne moze na ovaj neozbiljni nacin uvoditi ovako masivne fiskalne reforme koje mogu ugroziti likvidboat i stabilnost javnoh finansija.

    Plate se mogu povecavati samo u skladu sa porastom produktivnosti ekonomije. Ukidanje poreza na zarade i doprinosa na zdravstveno osiguranje mora pratiti ozbiljna i realna projekcija budzetakih prihoda i pokrivanja rupa nastalih ovim programom.

    Citav plan Evropa Sad je napisan kao politicki program Demohriscanske partije, cija bi primjena dovela do sloma javnih finansija, povecanje nezaposlenosti, eksloziju sive ekonomije i bankrota drzave.

    Drzava nije igracka. Pod hitno treba izabrati novi Vladu koja bi pripremila ozbiljan i odrziv plan ekonomskih reformi koje bi dovele do povecanja minimalne zarade, a ne bi ugrozile stavilnost ekonosmkog sistema i drzave.

    Najkrace receno. MMF je komandovao Mickeju “OSTAV”




    “Međutim, velike promjene usvojene odjednom mogu takođe i da nose značajne rizike od neželjenih efekata. Oni uključuju: (i) rizik od veće ukupne nezaposlenosti i/ili povećanja neformalnog zapošljavanja; (ii) rizik od usložnjavanja inflatornih sila i/ili smanjenja globalne konkurentnosti, ukoliko povećanja zarada nisu uparena sa rastom produktivnosti; i (iii) moguće gubitke prihoda za državu i/ili lokalne samouprave, ukoliko namjeravane mjere za povećanje prihoda ne daju očekivane rezultate na održiv način ili se ne sprovedu u potpunosti.”

    eeeeeee.......
    Hvala Lepo

  10. #21958
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,897
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    MMF ima za cilj samo jedno a to je da ekonomski a prvenstveno politički profitira držeći države u nekom međuprostoru u kojem zavise od njihovog novca i mjera koje nikaf ne pomognu da se iz te zavisnosti izađe.

    Tako da puna podrška za svako odjjebavanje MMF-a slagali se oni sa našim planovima ili ne. Vrijeme je da se iz njihovr klopke izađe zato su u konfuziji, dobar plan ali ovo ono.

    Mrs!

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    MMF-u samo dogovara da se zavisi od njih, cim neko krene da se osamostaljuje odma a ne valja vam to nista, nasi eksperti ce vam pomoci, samo milion mjesecno po ekspertu blah blah.
    Potpuno sam saglasan, odjebati ih i sprovodi, dosta se cekalo da neko misli i o gradjanima, pa sad i to ne valja, a smr vise...

  11. #21959
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    ...

    Paket „Evropa sad“ uzima zapretpostavku da veliki udio zarada nije prijavljen poreskom organu i da se plaća „na ruke“.Dok s jedne strane postoje značajni dokazi da takva plaćanja postoje, takođe se čini dapostoje značajne varijacije i nezvjesnost u pogledu njihove veličine po regionima u zemlji ipo sektorima ekonomije.

    To nije pretpostavka to je fakat. Ukoliko je MMF htio da ospori nesto u ovom dijelu ozbiljnije bi izgledali da su izasli sa konkretnim podacima...
    Hoće da kažu da ne vide brojke, a oni bi radije da se plan zasniva na ciframa nego na nečemu što "svi znamo". Istina, sivu ekonomiju je po definiciji teško precizno izmjeriti.

    Koliko sam čuo iz komentara, MMF je vrlo zadovoljan planom, ali ih brine stepen političke podrške. Ovakav kakav je on je, po MMF, odličan. Ako uzmu partije da dodaju i oduzimaju šta im padne na pamet lako će se pokvariti osjetljiva ravnoteža prihoda i rashoda. To je osnovni razlog zašto misle da je bolje postepeno.

  12. #21960
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post

    Paket „Evropa sad“ uzima zapretpostavku da veliki udio zarada nije prijavljen poreskom organu i da se plaća „na ruke“.Dok s jedne strane postoje značajni dokazi da takva plaćanja postoje, takođe se čini dapostoje značajne varijacije i nezvjesnost u pogledu njihove veličine po regionima u zemlji ipo sektorima ekonomije.

    To nije pretpostavka to je fakat. Ukoliko je MMF htio da ospori nesto u ovom dijelu ozbiljnije bi izgledali da su izasli sa konkretnim podacima.
    Medjutim MMF ne posjeduje te podatke nego upravo oni na bazi pretpostavki iznose ocjene. Dakle MMF bi ozbiljnije izgledao da su rekli Vlada planira da prihoduje xxx EUR kroz suzbijanje sive ekonomije a mi na osnovu nasih podataka smatramo da bi to bilo yyy EUR.
    Fakat je samo da neki, negdje i nešto od zarade isplaćuju na ruke. To je kao neka javna tajna.
    A pretpostavka Vlade je da je to značajan, odnosno veliki udio u zaradama. Koliko razumijem, on pretpostavljaju da svi radnici u CG već imaju 450 evra, što legalno, što " na ruke"
    A ko to zaista sa sigurnošću može znati, kad se to "na ruke" nigdje ne prijavljuje?

    Zato MMF poziva na fazni pristup.
    Da se na neko vrijeme odloži ukidanje doprinosa, kako bi se došlo do nekih konkretnijih brojki i cifara.

  13. #21961
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    hehehehe




    E bas treba da brinemo sto ce vise da oderu obican narod...



    Hvala Lepo

  14. #21962
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Javite ako se pojavi i jedan politicar, ili kakva partija u CG koja ce za svoju politicku kampanju potpisati garanciju da ce se drzati samo Ustava CG, i da ce ukinuti sve represivne zakone uvedene protiv interesa Naroda CG..
    Dovoljno za podrsku..
    Do tad, vi se Sigrajte sa ovim sto povecavaju SVOJU casu i apetite...
    Ko to podrzava, nije sa narodom, nije za interes naroda, vec trazi svoju mrvicu podrzavajuci "profitnu elitu".
    Sve jasno i transparentno.


    Hvala Lepo

  15. #21963
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Veci broj zaposlenih = veci doprinos od poreza.
    Rekoh ja...
    Jedini motiv - Hoce da pune SVOJU casu...a casa im sve VECA..
    Veze s narodom...
    USTAV CG ili nista!

    Hvala Lepo

  16. #21964
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ono sto se ne pomije je da ce ljudima, evo recimo zenama sa mladjom djecom biti veci motiv da rade za 450 eura nego za 250.
    Mnogo takvih osoba se odluci da ne radi.... I porodica zivi od jedne plate.
    Zene sa mladjom djecom koje mogu da "priuste" da ne rade za 250€ nece raditi ni za 450€. Onaj ko ima mladju djecu, te moze da se iskombinuje da ih neko cuva (vrtic, baba, djed itd.) a zivi od prvog do sredine mjeseca bi radio i za 250€.

  17. #21965
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Prevarantski bash..
    Hoce da kazu da onaj rijaliti gdje Kurir dize frku svaki dan (nezaobilazni), gdje zeni obecavaju 10 000e za ponizenja i gluposti.. da je to cijena?
    E mrchili se...
    i 250 i 1000 i milioni..
    Korisnija djeci za 450 e a nije za 250?
    Sramotno cime se igrate..
    Casu prepunjate nijeste svjesni..

    Hvala Lepo

  18. #21966
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Moram da zavrsim kucne poslove, inace...uff. da ne znamo sta su potpisali i kako MORAJU da djeluju (kao i oni u NK sto rekoste juce za aparat za gratis punjenje el. automobila), pa ajd. Ne zbog naroda ni Ustava Cg, nego moraju - jasno i tocka.
    Moraju da djeluju na razbijanju porodica, da majke ne vaspitavaju djecu nego drzavni organi i institucije, da su djeca u VLASNISTVU Drzave itd...
    Koja je cijena? Platice tu sicu ...

    Citajte ovo sto pisu sluge i roblje mrvica elite...i treba.. Tako se otkrivaju da je zaista istina - doba vodolije..
    Ovo nikad ne zaboravite...





    Hvala Lepo

  19. #21967
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Vidjećemo kako su zaboli sa procjenom. Bojim se promašaja. Npr Idea 270 plata prodavačici, ništa na ruke. Voli 250 + 50, maks + 100. Laković 250+50. Tako makar kažu upućeni. Kladionice 250+ ponegdje +50. Ovo je Podgorica, na sjever se izreda radi za 250 EUR.
    Usput državni vrtić za dijete je 40 EUR, ako imaš dvoje to je već 80. Malo ga sredi za vrtić prevoz ako je neki rural i sl...
    Ne znam baš.
    Veliki je eksperiment ovo što oće da urade, mislim da nije realno. Lično, meni više para mjesečno, ali kad pukne država 90% bankara će doma, tako da...
    U predlogu budžeta stoji da ćemo postojećim štekom i ugovorenim pozajmicama da peglamo 500 MLN što nam nedostaje u 2022. Za peglanje u 2023 planiraju zaduženje od 500 Mln. Doduše, to ćemo tek da vidimo kako će uspjeti zaduženje, jer se tržište mijenja i ozbiljno rastu kamate, a prvi kojima staju pozajmice su zemlje raspadi poput nas sa retjingom B. Sa rejtingom smo kao Bosna, Ukraina ... Albanija je bolja, Makedonija i Srbija značajno bolje.

    U suštini su majstorski politički odigrali. Ko god je protiv vlade uzima sirotinji pare iz džepa. Naravno, to nije populizam.
    Ako im se ne usvoji ideja, njima super. Mi pošteni dobrotvori, a ko je glasao protiv mrzi narod i DPS-ovac je. A ako prođe imaju municije za godinu, možda dvije, taman dok se osnuje i bustuje partija.
    Kad puknemo, dotle će kokošije pamćenje naroda zaboraviti kako je do toga došlo i naći će se već neki novi krivac.

  20. #21968
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ne slazem se. Evo ja prvi mislim da je majka korisnija djeci kuci nego tih 250 eura. Cim neko radi automatski mu skace trosak zivota. Prevoz, hrana bude skuplja itd.... Od tih 250 eura ne ostane premnogo da se potrosi.

    Za jedno dijete produzeni boravak kosta 120 eura!
    Mislim da se nismo razumjeli. Majka je itekako korisnija kuci i u slucaju 450€, poenta price je da one majke koje imaju izbor (+ zelju) da ostanu kuci ce ostati i sa 250€ i sa 450€, tih 200€ nece da presudi jer svi znamo na kakvom radnom mjestu ce da rade za minimalac.
    One koje nemaju taj izbor a rade za minimalac (ma koliki on bio) ce da rade i za 180€, kao sto su i radile mnogo, mnogo godina. Skoro svaka majka je spremna kroz mnogo sta da prodje pa makar i za 20€ vise sa kojima ce djetetu da priusti nesto sto inace ne bi mogla, tako da u ovoj situaciji minimalna plata niji limitirajuci faktor dal' majka radi ili ne.

    Da li ce mozda veoma mali broj majki da se zaposli ako minimalac bude 450€? Moguce ali pricamo on skoro nepostojecim procentima...

  21. #21969
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da priusti za 20e sta?
    Markiranu garderobu, frizerski za dame i dzentlmene, skupe rodjendane - jer svi tako, i slicno?
    Ufff
    Sad opet citam Ustav i pokusavam da vidim sta su to opet korigovali...
    USTAV CRNE GORE (paragraf.me)
    hmmm
    OVAJ PROPIS JE AŽURAN NA DAN 31.3.2021. GODINE.

    Pro-pis

    Ako neko zna sta je opet izmijenjeno da ne trazim, hvala... Ali, u svakom slucaju cu iscitati opet...

    Hvala Lepo

  22. #21970
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Microsoft Word - Ustav Crne Gore (dri.co.me)

    uporedjujem sa prvim ustavom nezavisne cg...

    Hvala Lepo

  23. #21971
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,940
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,612
    Thanked in
    2,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Vidjećemo kako su zaboli sa procjenom. Bojim se promašaja. Npr Idea 270 plata prodavačici, ništa na ruke. Voli 250 + 50, maks + 100. Laković 250+50. Tako makar kažu upućeni. Kladionice 250+ ponegdje +50. Ovo je Podgorica, na sjever se izreda radi za 250 EUR.
    Usput državni vrtić za dijete je 40 EUR, ako imaš dvoje to je već 80. Malo ga sredi za vrtić prevoz ako je neki rural i sl...
    Ne znam baš.
    Veliki je eksperiment ovo što oće da urade, mislim da nije realno. Lično, meni više para mjesečno, ali kad pukne država 90% bankara će doma, tako da...
    U predlogu budžeta stoji da ćemo postojećim štekom i ugovorenim pozajmicama da peglamo 500 MLN što nam nedostaje u 2022. Za peglanje u 2023 planiraju zaduženje od 500 Mln. Doduše, to ćemo tek da vidimo kako će uspjeti zaduženje, jer se tržište mijenja i ozbiljno rastu kamate, a prvi kojima staju pozajmice su zemlje raspadi poput nas sa retjingom B. Sa rejtingom smo kao Bosna, Ukraina ... Albanija je bolja, Makedonija i Srbija značajno bolje.

    U suštini su majstorski politički odigrali. Ko god je protiv vlade uzima sirotinji pare iz džepa. Naravno, to nije populizam.
    Ako im se ne usvoji ideja, njima super. Mi pošteni dobrotvori, a ko je glasao protiv mrzi narod i DPS-ovac je. A ako prođe imaju municije za godinu, možda dvije, taman dok se osnuje i bustuje partija.
    Kad puknemo, dotle će kokošije pamćenje naroda zaboraviti kako je do toga došlo i naći će se već neki novi krivac.
    Drzava je pukla odavno. Pukla je nedje 2008me. 2019te smo dostigli jos jedno dno u ekonomiji i na drustvenom planu, prebacili 100% duga, uz nepostojanje bilo oakvog plana i besomucno pljackanje drzave. Znaci, da je DPS dobio jos jedan mandat, mi ne bi docekali 2021... Postali bi nesto kao Bjelorisija. Ekonomija bi tek pukla skroz na skroz.

    Dakle, naspram ovog scenarija, mislim da Mickej i ekipa mogu da urade nesto na ovaj narod, a ne samo preko grbace naroda.

    Ne znam bi li postojala opcija pod DPSom da idemo na 120% duga, ali ako je postojala, onda bi se jos milijardu zaduzili, a ekonomija prsla jos vise, minimalac ostao na 222, a tajkuni napunili.

    Mislim da je pretjerujem kad zamisljam ovako mracan scenario, ali to bi bila neminovnost sa DPSom.

  24. #21972
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pukla je nedje 2008me. 2019te smo dostigli jos jedno dno u ekonomiji i na drustvenom planu, prebacili 100% duga, uz nepostojanje bilo oakvog plana i besomucno pljackanje drzave. Znaci, da je DPS dobio jos jedan mandat, mi ne bi docekali 2021... Postali bi nesto kao Bjelorisija. Ekonomija bi tek pukla skroz na skroz.
    100% učešća duga smo prebacili nakon emisije obveznica u decembru 2020. Dakle, sa sadašnjim ministrom. 2019 završili sa 62% učešća duga u GDP.

    Što bi bilo kad bi bilo vidjećemo. sadašnja vlast planira da dvije godine zaredom ima minuse od 500 Mln. Eto milijarde za koju kažeš da bi nas DPS zadužio. Ne kažem da su DPS cvećke, daleko od toga. Ukakili su se u ekonomiju. A ovi sad tu kaku po zidovima razmazuju, da budem slikovit.

    jednostavno, nije održivo ovo što planiraju.

    Usput, ako te zanimaju podaci o CG ekonomiji, a i o drugima imaš naveden sajt ispod slike.




  25. #21973
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,339
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    Vjerujes li ti u ovo sto pises?

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  26. The Following 7 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  27. #21974
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    788
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    138 Posts

    Default

    Nijesam baš u toku, pominju li se penzioneri u svim ovim planovima? Minimalna penzija je oko 140e, ako svemu skoče cijene zbog akciza i štotijaznam, što dalje?

  28. The Following User Says Thank You to Tica For This Useful Post:


  29. #21975
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    Nijesam baš u toku, pominju li se penzioneri u svim ovim planovima? Minimalna penzija je oko 140e, ako svemu skoče cijene zbog akciza i štotijaznam, što dalje?
    Koliko se sjecam, mora da uslijedi automatsko prilagodjavanje penzija prosjecnim platama, ali tek 2023.

  30. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


Page 879 of 1249 FirstFirst ... 379779829869875876877878879880881882883889929979 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 18 users browsing this thread. (0 members and 18 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •