Page 729 of 1249 FirstFirst ... 2296296797197257267277287297307317327337397798291229 ... LastLast
Results 18,201 to 18,225 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #18201
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Јел обај што стално висијаше у Бели Град једини његов син?

    Neko mi reče da ih više ima.
    e ako ih ima vise onda moguce.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  2. #18202
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,074
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zašto Bosna, pričam o jednom mandatu neke buduće vlade čiji cilj bi bio stabilizacija prilika i ulazak u EU. Ako je cijena da svi prihvate takvu vladu srazmjerna zastupljenost ne vidim ništa loše u tome.

    Ja znam zašto to ne odgovora...zato što bi i jedni i drugi ako kako mogu da jašu one druge.

    Pa kad uđemo u EU...kako god oće.

    Što se tiče DPS/DF koalicije, koja realno nije nemoguća, ona bi nas odaljila od EU za svjetlosnu godinu. Ne postoje dva manje poželjna partnera za EU od DPSa i DFa, a zamisli tek njihovu koaliciju.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Sad ozbiljno. Da li ti zaista vjeruješ da u EU možemo ući u ovoj deceniji?
    Koliko ja vidim neki peti EU ešalon pominje proširenje tu i tamo.
    Jednostavno, EU nas neće. Uzeće našu djecu da tamo rmbaju pošto su bijela i lakše će se kulturološki uklopit nego oni iz Azije i Afrike.
    A nas u člansrtvo primat neće.
    Ne sporim da bi radi nas trebali sredit zemlju gdje živimo, ali EU iluzija... Važi... Još kad ode Merkel. A još ako Makron kiksa što je moguće, pa i ovaj njegov freški raspored pristupanja propadne.
    Koliko je EU u prioritetu proširenje govori činjenica da je komesar za proširenje iz Mađarske zemlje optadnika EU kojoj se po ključu moralo dati neko komesarstvo.

    A što se tiče nacionalnog ključa...
    Ne znam baš. Evo sad imamo vladu sa dosta Crnogoraca. Samo se slabo vide. I premijera gradžanistu koji CPC zove TZV i NVO. To je ta tolerancija prema drugoj vjerskoj zajednici kojoj težimo.
    Moguće da ima smisla nacionalni ključ, jer kao što zborih ne tako davno, kad si me i ti kritikovao, bićemo kao Mostar. A prema tome baš jurimo.
    Naravno, kriva je samo jedna strana. Vlada je skroz nevina po tom pitanju.

  3. #18203
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Apsolutno, jedino što je tu bitno je da Demokrate prihvate da će im novi Demohrišćani neizbježno uzeti par procenata njihovih glasova. Koliko čujem, to neće biti problem. Onda Demokrate mogu da se okrenu centru i privlačenju umjerenih glasova, dok DH pritiskaju na srpsku stranu i otimaju glasove od DF.

    Kao plan to je jedino što ima smisla, e sad, naši političari često nisu racionalni.
    Nema potrebe da prihvataju ništa ako pričamo o sledećim izborima, nego predizborna koalicija, a za kasnije ko šta ponese.
    Tako da je to negdje najbolja solucija za CG i olakšava kasnije i postizborne pregovore dosta.

    Cilj za sledeće izbore je veoma prost :
    - da DPS i DF zajedno imaju ispod 41 poslanika
    - Da DPS tj. ono što se već sad vidi "široki CG savez" i manjine nemaju 41 poslanika

    DPS neće dozvoliti SD-u da izađe sam, moguće da će ovog puta uspjeti da prebace dovoljno glasova da HGI predje cenzus.
    SDP će se prije zadovoljiti da ode u široku koaliciju sa DPS-om pa da dobije 6 poslanika u prolazu nego da izadju sami pa da rizikuju cenzus ili dobiju 2-4 + će dobiti ovi novostvoreni komitski pokreti par mjesta u prolaz čisto da ne prosipaju glasove.
    Ali cak i sa tim i takvim savezom gdje je na jednoj listi DPS SDP SD LP komitski pokreti ja ne vidim kako mogu preko 35-7% plus na to 2-3 poslanika BS-a, plus 2 albanska + hgi opet će im faliti 3-4 poslanika i to u najboljem scenariju.

    Sa druge strane ukoliko se ovaj prvi scenario Demokrate, mikropartije, demohrišćani (možda i SNP)ostvari onda bismo imali podjelu
    Taj široki savez 25-27%(možda i 30% sa snp)
    DF 15-18% i URA sa nekim širim građanskim savezom 6-8-10%.
    Veoma zanimljivo će ovo sve biti.
    Ja bih iskreno volio da se usvoje tužilački zakoni pa da polako krenu hapšenja i onda krajem maja ili početkom juna lokalni i parlamentarni u istom danu. Pa da onda počinemo jedno vrijeme od kampanje.
    One Ring to Rule them all...

  4. #18204
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    *tužilački savjet da se izglasa ne tužilački zakoni
    One Ring to Rule them all...

  5. #18205
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,860
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Demohrišćanska partija gubi u Njemačkoj, na vlast dolaze SDP+Zeleni itd.
    I vi ovdje govorite o demohrišćanskoj partiji ? U sredini gdje nas o jadu zabaviše sa vjerom, religijom, nacijom.
    Samo građanske partije Srbina, Crnogorca, Bošnjaka, Albanca, Hrvata spašavaju.
    Love, peace and respect.

  6. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  7. #18206
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nema veze ko dolazi na vlast, radi se o političkoj profilaciji. Neka partija desnog centra, zovemo je Demohrišćanska jer je tako zovu ovi tipovi što misle da je prave, tj ideja je da bude te profilacije i da udje u glasove DF koja je ekstremno desna partija.
    Kao što je realno i DPS postao ekstremna desnica sa satelitima.
    Sada je cilj da se što više glasača približi centru
    One Ring to Rule them all...

  8. #18207
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,860
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Sve ti je to isto kao SNP v1 kao Demokrate v2, a DF sve jači. Mislim da od toga nema ništa posebno.
    Love, peace and respect.

  9. #18208
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Sad ozbiljno. Da li ti zaista vjeruješ da u EU možemo ući u ovoj deceniji?
    Koliko ja vidim neki peti EU ešalon pominje proširenje tu i tamo.
    Jednostavno, EU nas neće. Uzeće našu djecu da tamo rmbaju pošto su bijela i lakše će se kulturološki uklopit nego oni iz Azije i Afrike.
    A nas u člansrtvo primat neće.
    Ne sporim da bi radi nas trebali sredit zemlju gdje živimo, ali EU iluzija... Važi... Još kad ode Merkel. A još ako Makron kiksa što je moguće, pa i ovaj njegov freški raspored pristupanja propadne.
    Koliko je EU u prioritetu proširenje govori činjenica da je komesar za proširenje iz Mađarske zemlje optadnika EU kojoj se po ključu moralo dati neko komesarstvo.

    A što se tiče nacionalnog ključa...
    Ne znam baš. Evo sad imamo vladu sa dosta Crnogoraca. Samo se slabo vide. I premijera gradžanistu koji CPC zove TZV i NVO. To je ta tolerancija prema drugoj vjerskoj zajednici kojoj težimo.
    Moguće da ima smisla nacionalni ključ, jer kao što zborih ne tako davno, kad si me i ti kritikovao, bićemo kao Mostar. A prema tome baš jurimo.
    Naravno, kriva je samo jedna strana. Vlada je skroz nevina po tom pitanju.
    Apsolutno vjerujem.

    Prvo, mi smo država sa 600k stanovnika, dakle što se tiče EU brojki mi smo statistička greška statističke greške. Samim tim smo prilično benigna opcija da pokažu da proširenje nije mrtvo.

    Drugo, stranke desnog centra gube podršku u većini EU država, dolazi zeleni talas i neki lijevi centar u većini država.

    Izuzetak je naravno Mađarska i još po neka država, ali ako pogledaš mapu dominantnih političkih stranaka u EU prije deceniju i sada, vidi se da EU ide lijevo.

    Pa u Njemačkoj je globalno otopljavanje najbitnija tema biračima, pa viđite đe su oni a đe mi s' glavom.

    Treće, da nas sad prime u EU ništa mi to ne bi značilo. Ono što bi mi značilo je dostizanje EU standarda, tako da svaka vlada koja bude jako i čvrsto uz EU ima moju podršku. Zašto? Pa jednostavno jer mi ne umijemo bolje i pametnije, to smo evo pokazali koliko decenija.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. #18209
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,127
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Gagarin veliki ljubitelj Srba. Još kaže ako baš mora i Demokrate. Pa nevjerovatna je ta mržnja. Dokle to ide.
    Mogu tebi SDP i manjine koji su sinonim za partijsko zapošljavanje i uništavanje državnih resursa plus otvorena mržnja prema 30 posto stanovništva. Sve može samo da nema niti jednog Srbina u toj vladi. Ovaj tvoj post treba sačuvati i lijepiti ga kad god kreneš da se praviš evropejac.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

    Demokrate baš pod moranje, ako u krajnjoj varijanti zaškripi, ali zato se SDPi, Draginja, "possrbice" i ostali činioci i garanti gradjanskog društva i multietničkog sklada podrazumjevaju.
    Komedija.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post

    Da URA preskoči 10% mogla bi ako obali vladu i izazove izbore gdje bi išla sa nekim trvđim stavom za crnogorske birače. Da se ne lažemo, srpski glasovi ne idu kod nje.
    A identifikova' si sve njene glasače (BTW, to je krivično djelo), uporedio ih sa bazom podataka popisa stanovništva iz 2011-te pa možeš ovo da tvrdiš?
    Eto npr. ja znam par Srba glasača URA-e (bar se oni tako izjašnjavaju), dok ti tvrdiš da u CG ne postoje Srbi gradjanski i liberalno orjentisani?
    Forever young, i want to be forever young

  11. #18210
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kad kažeš DF nikad jači ne znam na šta misliš.
    DF je svoj maksimum od 20ak% dostigao 2016 godine, poslije toga su se konstantno isprosipali.
    Koalicija za Budućnost CG je uzela 33% glasova isključivo iz razloga što je crkva podržala i što je Mandić bio na zadnjem mjestu.
    Da je crkva podržala koaliciju oko demokrata ta koalicija bi imala 33% a DF 10%
    Izbori u NK i HN su pokazali kako se kreće to biračko tijelo gdje je DF u istoj koaliciji kao za parlamentarne u obje opštine ostvario slabiji rezultat a Demokrate bolji.
    DF sam nema preko 15-18% na državnom nivou i ne jačaju jer nemaju odakle da povlače nove glasače. Oni mogu samo one što su ih već glasali nekad i isključivo krajnju desnicu..
    Dok koaliciju oko Demokrata mogu da glasaju svi - i Albanci i muslimani i bivši dpsovci i bivši uraši
    Kao što URU mogu da glasaju i bivši BS(već je veliki broj funkcionera bivših prešao iz BS u SPP i URU) i bivši DPS SD i SDP glasači pa i bivše demokrate.
    To su jednostavno partije sa mobilnim biračkim tijelom do su se i DF i DPS ograničili isključivo na nacionaliste i nemaju odakle da vuku nove glasače.
    Plus ne treba zaboraviti da DPS prvi put ikada nastupa iz opozicije, nema poluge sistema, nema socijalne pomoći, nema tendera, nema 200 direktora škola, bolnica, Montenegro airlines da dolazi dijaspora i tako dalje.
    Biće veoma zanimljivo kako će ovo sve da se rasplete još ako se začini sa par nekih hapšenja
    One Ring to Rule them all...

  12. #18211
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,787
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Zbilja, sjetih se kako @Gagarin rece da ovaj Krivokapicev sin ima neku kombinaciju sa ljekovima tu. Zasto je onda stalno u Beogradu ako ima kombinaciju s ljekovima, ili mu je propala kombinacija?
    Mozda jer mu dvije sestre žive tamo a i radi momak doktorat, farmaceut je.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  13. #18212
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,127
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Demohrišćanska partija gubi u Njemačkoj, na vlast dolaze SDP+Zeleni itd.
    I vi ovdje govorite o demohrišćanskoj partiji ? U sredini gdje nas o jadu zabaviše sa vjerom, religijom, nacijom.
    Samo građanske partije Srbina, Crnogorca, Bošnjaka, Albanca, Hrvata spašavaju.
    Uf, koliko si odje kiksa', svjestan nisi.
    Prvo, što ni najbolji i najcjenjeniji njemački politički analitičari i novinaru ne mogu sa sigurnošću da kažu ko će da sačinjava novu vladu, po anketama svakako vode (nije SDP, kako ti napisa') SPD ispred CDU, mada se u zadnje 3 mjeseca situacija i anketama više puta izmjenjala i promješala, ali po istim anketama će trebati bar 3 činioca vlade, da uzmemo za činjenicu da niko neće sa desničarskim AfD, ako bi SPD sačinio vladu, morali bi to da urade sa Zelenima i Liberalima ili CSU da pristane na vladu koju oni ne kontrolišu.
    Po sadašnjoj konstalaciji snaga svakako je moguća i koalicija CDU+Zeleni+Liberali.
    A druga stvar, brkaš babe i žabe, realno je da CDU u Njemačkoj, pri najavi da će Merkelova da se povuče, da izgubi dio popularnosti, koliko god da je teških, a možda neke i pogrešne odluke donijela, svakako je ona bila lider idominantna figura 15 godina, ne samo Njemačke, nego i čitave EU.
    To isto ka' da bi uporedio SPD (ili što bi ti reka' SDP) sa našim SDP-om, dok je kod njih SPD parrija lijevog centra, duboko utkana u radničkim i sindikalnim strukturama, dotle je kod nas SDP patija koja je godinama bila pod skute DPS-a i držala im kesu dok su krali, i onda napokon kad su smogli snage da se izvuku ispod skuta, umjesto da su napravili otklon, oni skreću u desnicu i radikalizam, i orbitriraju oko nekih opskurnih struktura i "komitskih" grupacija, dijametralno-suprotno od onoga što socijal-demokrate širom svijeta predstavljaju i što im i samo ime kaže.
    Znači, promašio si "ceo fudbal".
    Forever young, i want to be forever young

  14. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  15. #18213
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,860
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Uf, koliko si odje kiksa', svjestan nisi.
    Prvo, što ni najbolji i najcjenjeniji njemački politički analitičari i novinaru ne mogu sa sigurnošću da kažu ko će da sačinjava novu vladu, po anketama svakako vode (nije SDP, kako ti napisa') SPD ispred CDU, mada se u zadnje 3 mjeseca situacija i anketama više puta izmjenjala i promješala, ali po istim anketama će trebati bar 3 činioca vlade, da uzmemo za činjenicu da niko neće sa desničarskim AfD, ako bi SPD sačinio vladu, morali bi to da urade sa Zelenima i Liberalima ili CSU da pristane na vladu koju oni ne kontrolišu.
    Po sadašnjoj konstalaciji snaga svakako je moguća i koalicija CDU+Zeleni+Liberali.
    A druga stvar, brkaš babe i žabe, realno je da CDU u Njemačkoj, pri najavi da će Merkelova da se povuče, da izgubi dio popularnosti, koliko god da je teških, a možda neke i pogrešne odluke donijela, svakako je ona bila lider idominantna figura 15 godina, ne samo Njemačke, nego i čitave EU.
    To isto ka' da bi uporedio SPD (ili što bi ti reka' SDP) sa našim SDP-om, dok je kod njih SPD parrija lijevog centra, duboko utkana u radničkim i sindikalnim strukturama, dotle je kod nas SDP patija koja je godinama bila pod skute DPS-a i držala im kesu dok su krali, i onda napokon kad su smogli snage da se izvuku ispod skuta, umjesto da su napravili otklon, oni skreću u desnicu i radikalizam, i orbitriraju oko nekih opskurnih struktura i "komitskih" grupacija, dijametralno-suprotno od onoga što socijal-demokrate širom svijeta predstavljaju i što im i samo ime kaže.
    Znači, promašio si "ceo fudbal".
    Pa šta sam ja drugo rekao osim da samo građanske partije Srbina, Crnogorca, Bošnjaka, Albanca, Hrvata spašavaju i da nam ne treba stranka tipa demohrišćanska kakva bi bila Zdravkova da nam opet po čitav dan priča o crkvi, religiji, vjeri i šta sve ide uz Zdravka i to.

    Ovo drugo što si ti pisao ja uopšte nisam ni pominjao, ali dobro neka bude da sam ja promašio fudbal
    Troluješ me 100%
    Love, peace and respect.

  16. #18214
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,127
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    A pretpostavljam da je kolovodja gradjanskih stranaka SDpi sa Draginjom, "possrbicama" i ostalim repertoarom gradjanske stranke i pomirljivosti
    Forever young, i want to be forever young

  17. #18215
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    A pretpostavljam da je kolovodja gradjanskih stranaka SDpi sa Draginjom, "possrbicama" i ostalim repertoarom gradjanske stranke i pomirljivosti
    A što si ga spopao sad kad šalje sublimirsne poruke da je URA ipak budućnost Crne Gore.

    Što više da ih progleday to bolje, što manje nas da očekuje sa jape one druge.

    Meanwhile.... rijetko veliki gospodin na našoj političkoj sceni

    https://twitter.com/djurovic_goran_/...082650114?s=09

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  18. #18216
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,074
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Dobro je da premijer registrovanu vjersku zajednicu naziva TAKOZVANA i NVO.
    To je ta umjerenost koju sire on i porodica Milacic


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  19. #18217
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Nikako da se naučim da provjerim slova i greške u kucanju, pa se onda iznerviram kad postujem nešto i ne mogu da editujem.

    Daj vrćite opciju edita i poll-a kumim ve kapom.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  20. #18218
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Dobro je da premijer registrovanu vjersku zajednicu naziva TAKOZVANA i NVO.
    To je ta umjerenost koju sire on i porodica Milacic


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa realno nije mnogo pogriješio, ako ćemo o statusu CPC u okviru kanona. Volio bih i ja da postoji volja da MPC i eparhije budu makar autonomne od Beograda, ali to ne može vlada da rješava nikako. Nego, nećemo valjda o crkvi opet ođe.

    Što se diskursa tiče, jel ono Dule poručivao da kome se ne sviđa može da se seli.... Jel to ta građanština?

    Mene ta potreba da se crkva i pitanje crkve stavljaju u prvi plan strašno nervira, a vidim da je možda i u većoj mjeri forsiraju kao temu DPS i sateliti od ovih crkvenougodnih.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. #18219
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,860
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A što si ga spopao sad kad šalje sublimirsne poruke da je URA ipak budućnost Crne Gore.

    Što više da ih progleday to bolje, što manje nas da očekuje sa jape one druge.

    Meanwhile.... rijetko veliki gospodin na našoj političkoj sceni

    https://twitter.com/djurovic_goran_/...082650114?s=09

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    hahahahahaha e ovo je zvek, nasmijao si me dobro hvala ti
    Đe ja išta od toga napisah, evo ni ja sam ne znam...

    Izgleda da sam stvarno ekspert za subliminalne poruke čim ni sam toga nisam svjestan

    P.S. Mada evo i ja postah zelen, konačno (opet subliminalna poruka)
    Love, peace and respect.

  22. #18220
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa realno nije mnogo pogriješio, ako ćemo o statusu CPC u okviru kanona. Volio bih i ja da postoji volja da MPC i eparhije budu makar autonomne od Beograda, ali to ne može vlada da rješava nikako. Nego, nećemo valjda o crkvi opet ođe.

    Što se diskursa tiče, jel ono Dule poručivao da kome se ne sviđa može da se seli.... Jel to ta građanština?

    Mene ta potreba da se crkva i pitanje crkve stavljaju u prvi plan strašno nervira, a vidim da je možda i u većoj mjeri forsiraju kao temu DPS i sateliti od ovih crkvenougodnih.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    E neka si im rekao sa pogleda kanona cpc je bitna u hrišćanstvu koliko i drezga u fifa.

    Sa ove slike od njih deset ce 90% ako Bog da, do sledeće godine će biti tamo gdje im je mjesto. Dva metra iza rešetki uz hladni zid na krevetu koji škripi. Jedino ko nece zavrsit iza rešetke je ovaj popović iz lp-a koji ke nesposoban da u zatvor zavrsi a ne sto drugo.
    Britva mi izgleda nekako otupljeno, ali zato Rastko i braja-vlaja pomno prate šta šef priča.
    Tika-taka nema vam više bratka


    Poslato je nadam se

  23. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  24. #18221
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A što si ga spopao sad kad šalje sublimirsne poruke da je URA ipak budućnost Crne Gore.

    Što više da ih progleday to bolje, što manje nas da očekuje sa jape one druge.

    Meanwhile.... rijetko veliki gospodin na našoj političkoj sceni

    https://twitter.com/djurovic_goran_/...082650114?s=09

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Jel ovo neka šala kimmi? Ima nešto da kaže zbog trobojke, a Ulcinj tokom sličnog praznika sav u zastavama Albanije, pa ne viđosmo da iko pravi dramu oko toga već poštuje. E tako mi takve gospode...uh uh povračaču

  25. #18222
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,074
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa realno nije mnogo pogriješio, ako ćemo o statusu CPC u okviru kanona. Volio bih i ja da postoji volja da MPC i eparhije budu makar autonomne od Beograda, ali to ne može vlada da rješava nikako. Nego, nećemo valjda o crkvi opet ođe.

    Što se diskursa tiče, jel ono Dule poručivao da kome se ne sviđa može da se seli.... Jel to ta građanština?

    Mene ta potreba da se crkva i pitanje crkve stavljaju u prvi plan strašno nervira, a vidim da je možda i u većoj mjeri forsiraju kao temu DPS i sateliti od ovih crkvenougodnih.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Mislio sam da premijer treba da se drži građanskog prava kad daje izjave, a ne kanonskog. I da su sve crkve pred zakonom jednake.
    Vidim da su neke jednakije.

    Ništa onda, da ne smetam.

  26. #18223
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nema potrebe da prihvataju ništa ako pričamo o sledećim izborima, nego predizborna koalicija, a za kasnije ko šta ponese.
    Tako da je to negdje najbolja solucija za CG i olakšava kasnije i postizborne pregovore dosta.

    Cilj za sledeće izbore je veoma prost :
    - da DPS i DF zajedno imaju ispod 41 poslanika
    - Da DPS tj. ono što se već sad vidi "široki CG savez" i manjine nemaju 41 poslanika

    DPS neće dozvoliti SD-u da izađe sam, moguće da će ovog puta uspjeti da prebace dovoljno glasova da HGI predje cenzus.
    SDP će se prije zadovoljiti da ode u široku koaliciju sa DPS-om pa da dobije 6 poslanika u prolazu nego da izadju sami pa da rizikuju cenzus ili dobiju 2-4 + će dobiti ovi novostvoreni komitski pokreti par mjesta u prolaz čisto da ne prosipaju glasove.
    Ali cak i sa tim i takvim savezom gdje je na jednoj listi DPS SDP SD LP komitski pokreti ja ne vidim kako mogu preko 35-7% plus na to 2-3 poslanika BS-a, plus 2 albanska + hgi opet će im faliti 3-4 poslanika i to u najboljem scenariju.

    Sa druge strane ukoliko se ovaj prvi scenario Demokrate, mikropartije, demohrišćani (možda i SNP)ostvari onda bismo imali podjelu
    Taj široki savez 25-27%(možda i 30% sa snp)
    DF 15-18% i URA sa nekim širim građanskim savezom 6-8-10%.
    Veoma zanimljivo će ovo sve biti.
    Ja bih iskreno volio da se usvoje tužilački zakoni pa da polako krenu hapšenja i onda krajem maja ili početkom juna lokalni i parlamentarni u istom danu. Pa da onda počinemo jedno vrijeme od kampanje.
    Pitanje je veliko jel bolja predizborna koalicija Demokrata i ove liste Spaić, Milatović, Krivi, Bojanić, Stijović, plenum 083 ili da idu posebno.

    Prvo, ne vjerujem da se sa Borisom Bogdanovićem može dogovorit bilo šta, a da ne podrazumijeva Aleksu na čelu liste. Ako je Aleksa na čelu liste, to jednostavno nije to. Treba Spaić da bude nosilac.

    Drugo, možda je i bolje da idu u dvije kolone koje će imati solidan rezultat. Zašto? Pa zato što ima onih kojima je Bečić populista, mekan što li, i ne vjeruju mu boba, a ima onih kojima je ova Zdravkova linija pretvrda, a Demokrate furaju taj fazon centra i mogu da budu dijelom prihvatljivi i za DPS (mislim realno su ta stara škola). Kad krene kampanja kojoj je target srpsko biračko tijelo oko rezolucije i ostale budalaštine na koje se narod prima.....
    Idealno bi bilo da Zdravko i Spaić privukj nekako i UCG, SNP i taj sav desni centar.

    Onda bi to tijelo imalonda bira između populističkog centra (Demokrate), desnog centra (Demohrišćani i ko oće sa njima) i krajnju desnicu u službi AV (DF).

    Sa druge strane imali bi lopove i nacionaliste u jednoj kompromitovanoj i od EU odbačenoj ksenofobnoj koloni.

    URA kao građanska priča, koja u doba podignutih nacionalnih tenzija zvuči najracionalnije, se nudi kao realan izbor. Još kad bi se pojačali sa nekim ljudima koji žive ekološku priču, to bi bilo baš kako treba.

    Svi pričaju da je URA mala, a zaboravlja se da je najveći uspjeh Demokrata na parlamentarnim cijelih cca 12.5%





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #18224
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Sve vrijeme se priča u okvirima rezultata izbora 30. avgusta, a zanemaruje činjenica da je sasvim realno da se u narednim godinama pojave nove političke snage. Polakote. Na svakim parlamentarnim izborima do sada imali smo bar jedan novi politički subjekt tzv. 'građanske' profilacije, pa vjerujem da će i u narednim ciklusima to biti slučaj.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  28. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  29. #18225
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    E neka si im rekao sa pogleda kanona cpc je bitna u hrišćanstvu koliko i drezga u fifa.

    Sa ove slike od njih deset ce 90% ako Bog da, do sledeće godine će biti tamo gdje im je mjesto. Dva metra iza rešetki uz hladni zid na krevetu koji škripi. Jedino ko nece zavrsit iza rešetke je ovaj popović iz lp-a koji ke nesposoban da u zatvor zavrsi a ne sto drugo.
    Britva mi izgleda nekako otupljeno, ali zato Rastko i braja-vlaja pomno prate šta šef priča.
    Tika-taka nema vam više bratka


    Poslato je nadam se
    Je li ono Rifat Rastoder? Jos samo fali Ramo Bralic i steta sto ovamo sa Brajovicem nema Radosa Sucura da slika bude kompletna.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Page 729 of 1249 FirstFirst ... 2296296797197257267277287297307317327337397798291229 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 14 users browsing this thread. (0 members and 14 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •