Page 26 of 1249 FirstFirst ... 1622232425262728293036761265261026 ... LastLast
Results 626 to 650 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #626
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Pa da, dobro je za gradjane sto su zaduzili gradjane jos 750 mil. EUR. Kad su vec momci sa takvom ekspertizom kao sto kazu, od sve svoje ekspertize nijesu mogli da nadju drugo rjesenje

    To bi mogao bilo koji laik na ulici, po sistemu pozajmis 100 mil. EUR, uzmes novi kredit, pa vratis 100 mil. EUR i dug na nuli, nesto mi poznata ta formula. Vrlo neozbiljno i na kraju krajeva pogubno za gradjane. Ne djeluju uopste pouzdano na osnovu ovog intervjua, cas kazu koristice date pare za tekucu potrosnju, a onda sebe demantuju i kazu nece koristiti pare za tekucu proizvodnju nego za razvojne projekte, tipa IT i sl. Niko ne rece od njih konkretno sta ce da rade, recimo tipa da ce da vrate Telekom u drzavno vlasnistvo, jer nema razvoja IT-a sa cijenama interneta 10 puta vecim nego u EU, i nijedna veca IT firma nece doci iz svijeta kod nas sa takvim ocajnim uslovima. Sve u svemu, no comment. E da i sa svih tih velikih pozicija, i od svog tog velikog znanja dodjose u CG da popravljaju ekonomiju zbog svoje iskrene zelje da ljudima bude bolje. Kakva prica za malu djecu, djeluju mi kao tipicni economic hit men kako kazu na zapadu, dovedeni po zadatku da zakucaju finalne eksere u kovceg.
    A ako mi vjeruješ kompanije za koje sam radio su me pitale. Oni vole da naprave tako timove drugđe za kreativne poslove. Napravio je Tim Mazda u Kostariku posle tim. A preko druge agencije sam u kontakt doša sa jednim momkom srbinom iz srbije pa se ispričasmo. Dobar momak neki. Reče mi on da ta kompanija iz Srbije ima nekoliko crnogoraca koji rade za njih.
    To su sve problemi isti koji su bili kad sam ja bio u Crnu Goru.
    Last edited by Ego_and_his_own; 10-12-20 at 22:23.

  2. #627
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    U sjenci momaka kod Petra ostao ministar vanjskih poslova koji reče da se ne može povlačiti nogobulj koji je dobio ambasador Božović.
    Takođe, objasni kako agreman za ambasadore prima Milo, pa se nada da će poslati Srbija nekog iskusnog karijernog (kakimo po Božoviću) diplomatu.
    Biće malo frus kod Vučića, kao i kod njegovih bitches na lokalnom terenu.

  3. #628
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Aoooo. A ne nego pljunite Mila u nos, poštenije bi bilo.


    Premijer Zdravko Krivokapić posjetiće institucije EU i NATO u Briselu 15. i 16. decembra gdje će razgovarati sa predsjednikom Evropskog savjeta Šarlom Mišelom, predsjednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen, visokim predstavnikom EU za vanjske poslove i politiku bezbjednosti Žozepom Borelom, predsjednikom Evropskog parlamenta Davidom Sasolijem, specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograd-Priština i druga regionalna pitanja na Zapadnom Balkanu Miroslavom Lajčakom, kao i sa generalnim sekretarom NATO-a Jensom Stoltenbergom.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  5. #629
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Pa da, dobro je za gradjane sto su zaduzili gradjane jos 750 mil. EUR. Kad su vec momci sa takvom ekspertizom kao sto kazu, od sve svoje ekspertize nijesu mogli da nadju drugo rjesenje

    To bi mogao bilo koji laik na ulici, po sistemu pozajmis 100 mil. EUR, uzmes novi kredit, pa vratis 100 mil. EUR i dug na nuli, nesto mi poznata ta formula. Vrlo neozbiljno i na kraju krajeva pogubno za gradjane. Ne djeluju uopste pouzdano na osnovu ovog intervjua, cas kazu koristice date pare za tekucu potrosnju, a onda sebe demantuju i kazu nece koristiti pare za tekucu proizvodnju nego za razvojne projekte, tipa IT i sl. Niko ne rece od njih konkretno sta ce da rade, recimo tipa da ce da vrate Telekom u drzavno vlasnistvo, jer nema razvoja IT-a sa cijenama interneta 10 puta vecim nego u EU, i nijedna veca IT firma nece doci iz svijeta kod nas sa takvim ocajnim uslovima. Sve u svemu, no comment. E da i sa svih tih velikih pozicija, i od svog tog velikog znanja dodjose u CG da popravljaju ekonomiju zbog svoje iskrene zelje da ljudima bude bolje. Kakva prica za malu djecu, djeluju mi kao tipicni economic hit men kako kazu na zapadu, dovedeni po zadatku da zakucaju finalne eksere u kovceg. Pored svega data aktivnost izgleda nije uradjena u skladu sa zakonom, nego tajno, iza kulisa, bez konsultacije gradjana i parlamenta, kao da se trguje nesto u piljari, a ne stvaras novi dug od 750 mil.
    Island, Švajcarska, SAD, Kanada, Belgija, Norveška. Zemlje u kojima je internet duplo i više skuplji nego kod nas. Biće da nemaju IT industriju.
    Na nivou EU negdje smo oko prosjeka, skuplji smo od istočne Evrope, jeftiniji od zapadne. Od komšija skuplji Hrvati, nešto jeftinija Bosna i Srbija.

    Ne liči mi baš na 10x skuplje od EU. Od kad je Googla slava mu i milost...

    https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ings?itemId=33

  6. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  7. #630
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Island, Švajcarska, SAD, Kanada, Belgija, Norveška. Zemlje u kojima je internet duplo i više skuplji nego kod nas. Biće da nemaju IT industriju.
    Na nivou EU negdje smo oko prosjeka, skuplji smo od istočne Evrope, jeftiniji od zapadne. Od komšija skuplji Hrvati, nešto jeftinija Bosna i Srbija.

    Ne liči mi baš na 10x skuplje od EU. Od kad je Googla slava mu i milost...

    https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ings?itemId=33
    Numbeo i sl. sajtovi uvijek imaju "interesantne" brojke, da se coek kulturno izrazi. Je li ova ponuda skuplja nego u CG recimo, a da ne pricamo da ih ima na desetine jeftinijih po Evropi:

    https://www.green.ch/de-ch/internet-...ightspeed.aspx

    Usput po zapadu su plate jedno 10 puta vece nego kod nas u prosjeku (racunajuci da je vecini plata oko 300 EUR kod nas), tako da se uzima i to u obzir kad se racuna koliko je nesto skuplje

  8. #631
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Razmisljanje broj 1. "Neka taman ovi Indijanci naprave jednu vladu, da ove budale umjesto nas skrešu plate i penzije i ukanale se sa parama, a možda i bankrotiraju, pa neka njih mrze. A onda ih oburdamo i budemo spasioci".
    Indijanci našli 750 mln da vrate 500 i da ne pukne država i ispadoše junaci. Još ubaciše 250 meleona da se nađe.
    Zamislite sad i vlast i opoziciju u Skupštinu kako udara glavom u zid i plače kako su mogli spucat te 250 M koje njima niko ne bi dao na sigurne glasove i kombinacije za svoju guzu. Kako kunu zelhudu sudbinu. I smišljaju način kako da ih izminiraju pa što košta da košta. Kada je ikoga ikad tamo bolio, što bi reka Brčko, Mugabe za javni interes.
    Ucrnjačiću vas, ali mi ono što sam vidio od momaka ne zaslužujemo karmički. Da je kosmičke pravde živjeli bi neđe u Sahari, a ne u ovoj ljepoti kakvi smo ljudi i koliki nam je doprinos čovječanstvu.
    Oni šupci iz Skuptšine da traže papire za emisiju. Ka da ih umiju pročitat intelektualci. Ajde mrš!!
    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mrzim kad se slažem sa tobom. Urnisaće naše Mande i Gvozde i Mede i ovo čim prije, da se narod ne navikava na normalne ministre. Nisu ovi za nas, njih željno čeka Deutsche Bank ili neka evropska agencija, da donose blagostanje njihovim građanima. Naravno, i da ih pošteno nagrade za to.
    E ne znam ljudi. Nakon ovoga imam VELIKU NADU da idemo ka tome da budemo normalna država. Kad u kombinaciju sa ovom ekipom što je bila noćas na Načisto, a koja maksimalno uliva povjerenje, se uključi i Srzentićka https://m.facebook.com/story.php?sto...51520&sfnsn=mo

    ja stvarno konačno VJERUJEM

    E sad, usudi li se ko od ovih idiota iz parlamenta da ovu vladu oburda, ja imam osjećaj da sam neđe spreman, zbog budućnosti moje troje đece, da idem i da ga golim rukama zadavim. A mislim da ne bi bio jedini....

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  9. The Following 4 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  10. #632
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,640
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    volio bih da u Parlamentu ova trojica objasne veljem revolucionarnom demokratskom reformisti Medu par stvari. da se ovaj a i svi oni koji su pljuvali profa zbog izbora vlade pokriju ušima. ovo je sto puta bolje od bilo kakvih političara sa one liste za izbore


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  12. #633
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Pa da, dobro je za gradjane sto su zaduzili gradjane jos 750 mil. EUR. Kad su vec momci sa takvom ekspertizom kao sto kazu, od sve svoje ekspertize nijesu mogli da nadju drugo rjesenje

    To bi mogao bilo koji laik na ulici, po sistemu pozajmis 100 mil. EUR, uzmes novi kredit, pa vratis 100 mil. EUR i dug na nuli, nesto mi poznata ta formula. Vrlo neozbiljno i na kraju krajeva pogubno za gradjane. Ne djeluju uopste pouzdano na osnovu ovog intervjua, cas kazu koristice date pare za tekucu potrosnju, a onda sebe demantuju i kazu nece koristiti pare za tekucu proizvodnju nego za razvojne projekte, tipa IT i sl. Niko ne rece od njih konkretno sta ce da rade, recimo tipa da ce da vrate Telekom u drzavno vlasnistvo, jer nema razvoja IT-a sa cijenama interneta 10 puta vecim nego u EU, i nijedna veca IT firma nece doci iz svijeta kod nas sa takvim ocajnim uslovima. Sve u svemu, no comment. E da i sa svih tih velikih pozicija, i od svog tog velikog znanja dodjose u CG da popravljaju ekonomiju zbog svoje iskrene zelje da ljudima bude bolje. Kakva prica za malu djecu, djeluju mi kao tipicni economic hit men kako kazu na zapadu, dovedeni po zadatku da zakucaju finalne eksere u kovceg. Pored svega data aktivnost izgleda nije uradjena u skladu sa zakonom, nego tajno, iza kulisa, bez konsultacije gradjana i parlamenta, kao da se trguje nesto u piljari, a ne stvaras novi dug od 750 mil.
    Ti druže pojma nemaš. Telekom koji pada po svim parametrima, gubi utakmicu od konkurencije, da otkupimo nazad? Da si reko Jugopetrol, pa ajde. Al Telekom niđe veze.

    Al dobro, ti znaš da bi ovo što su ovi momci uradili bi mogo i neki uličar.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. #634
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ti druže pojma nemaš. Telekom koji pada po svim parametrima, gubi utakmicu od konkurencije, da otkupimo nazad? Da si reko Jugopetrol, pa ajde. Al Telekom niđe veze.

    Al dobro, ti znaš da bi ovo što su ovi momci uradili bi mogo i neki uličar.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Sta da otkupimo nazad, to je koruptivan ugovor, i to je dokazano na sudu u New York-u. Taj ugovor o prodaji pada na svakom medjunarodnom sudu, i ide odsteta koju Deutsche Telecom treba da plati CG za koruptivne radnje, i naknada stete i izgubljenog profita, a ne da mi placamo njima nazad, i to da budu srecni da im coek ne uzme sav profit sto su generisali

    Pa to sto su ovi momci uradili, i kako su uradili dosta govori o njima. Ako je to cist posao, sto to nijesu uradili javno, pokazali svima sto im je namjera pa pitali gradjane za misljenje, nego na foru e mi smo vas zaduzili sad 750 mil. EUR jbga, to je sto je, nema sad nazad. Odlicna fora, drugi krug mladi, lijepi i pametni. Ko ne nauci istoriju, osudjen je da mu se ista ponavlja. Trebamo li da im vjerujemo onako na slijepo, zato sto imaju fin CV i sl. ??

  14. #635
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    I mene vele neki ja pojma nemam. To je oblast od nacionalne važnosti. Informacione Tehnologije i pristupačnost interneta.
    Od kolike je to važnosti najbolje se pokazalo kod ovoga virusa.
    Neki su se okoristili ka Amazon pa masu zaradili.
    Al Amazon je tu samo djelić svega. Samo mogućnost da ljudi rade od kuće punom parom je održalo ekonomiju. Da ne kažem što drugo.
    To je dovedeno na takav nivo da je sve spovezano internetom.
    Last edited by Ego_and_his_own; 10-12-20 at 23:13.

  15. #636
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,257
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Pa to sto su ovi momci uradili, i kako su uradili dosta govori o njima. Ako je to cist posao, sto to nijesu uradili javno, pokazali svima sto im je namjera pa pitali gradjane za misljenje, nego na foru e mi smo vas zaduzili sad 750 mil. EUR jbga, to je sto je, nema sad nazad. Odlicna fora, drugi krug mladi, lijepi i pametni. Ko ne nauci istoriju, osudjen je da mu se ista ponavlja. Trebamo li da im vjerujemo onako na slijepo, zato sto imaju fin CV i sl. ??
    Preporuci kako da pitamo sve gradjane? Sitem postoji u Svajcarskoj, mislis da bi kod nas zazivio? Posto na nove licne imamo elekrtonski sertifikat neka uvedu referendum za svaku stvar. Mislim da bi rezultat bio vise nego zadovoljavajuci. A istorija se uci u skoli

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  16. #637
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Sta da otkupimo nazad, to je koruptivan ugovor, i to je dokazano na sudu u New York-u. Taj ugovor o prodaji pada na svakom medjunarodnom sudu, i ide odsteta koju Deutsche Telecom treba da plati CG za koruptivne radnje, i naknada stete i izgubljenog profita, a ne da mi placamo njima nazad, i to da budu srecni da im coek ne uzme sav profit sto su generisali

    Pa to sto su ovi momci uradili, i kako su uradili dosta govori o njima. Ako je to cist posao, sto to nijesu uradili javno, pokazali svima sto im je namjera pa pitali gradjane za misljenje, nego na foru e mi smo vas zaduzili sad 750 mil. EUR jbga, to je sto je, nema sad nazad. Odlicna fora, drugi krug mladi, lijepi i pametni. Ko ne nauci istoriju, osudjen je da mu se ista ponavlja. Trebamo li da im vjerujemo onako na slijepo, zato sto imaju fin CV i sl. ??
    Da bi pricao treba li ili ne, treba znati neke stvari. Cudi me da ih jos nisu saznali jer je to standardna prica evo 10 godina.
    Drzava svojim sluzbenicima u velikim ministarstvima poput policije, zdravstva i prosvjete ne uplacuje radni staz dok ne krenu ljudi u penziju.
    Toliko od toga koliko je drzava imala novca. Na taj nacin je direkno podrivala PIO i trosila kredite na ovakve stvari poput zaposljavanja i zakupa. Ostatak je isao na te cuvene puteve koji su za mjesec umjeli da skoce za pola cifre.
    Put pg-spuz sa 3 na 5 miliona, put u mojkovcu sa 9 na 14...
    Prica o zakupima poslovnih prostora je tek pandorina kutija miliona prosutih za clanove stranke.
    Evo su se inspekcije preselile u Toloske apartmane dje su zvrjali prazni prostori 10 godina. Ista stvar na koniku u zetagradnji na onoj ploci od romskog trga
    Last edited by Hell Raiser; 10-12-20 at 23:35.

  17. #638
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Monci su odlični. Ja sam spreman da im slijepo vjerujem jer nisu političari. Znači ne mogu da podnesem onaj podmukli političarski izgled, onu facu političarsku, prevarantsku, demagošku tipa. Milačić, Gvozdenović, Ivanović, Mandić, Medo, Britva i ostatak skupštine.

    Bez obzira što stvarno ništa ne mogu da urade nego što jeste realno stanje (oko ovog zaduživanja), ja bih im najradije predložio ono što se radi po Estoniji sa kriptovalutama. Crna Gora kao država poslovnog beznađa mora da uleti u neku nesvakidašnju priču da bi se ekonomski trgnula. Šta bi falilo da se instaliramo na to tržište tih valuta i blockchaina, ako bismo ponudili ekspertima iz IT inostranstva povoljne uslove da dođu kod nas i prave pare? Ja znam da su to ogromne cifre za te ljude ali bi oni obučavali i naš kadar na tom polju tako da je investicija 2 u 1. Eto od mene ideja skromna.

    Pišite propalo neke fabrike ko za vrijeme Jugoslavije. Toga više ni po Zapadu nema nego se nonstop otpušta radna snaga a pravi visokokvalifikovani IT kadar.

    No ko što reče neko, nismo mi zaslužili ovake eksperte ko će gledat ove sa idejama i znanjem, dajte nam pivo i četnike i partizane u skupštinu.
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  18. #639
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da nema ovog problema sa Crkvom kucnuo bi se ja sa vama po časicu.

    Ali tu nešto dimi opasno. Žar se vidi. To bi ste morali spriječit.
    Last edited by Ego_and_his_own; 10-12-20 at 23:46.

  19. #640
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Da nema ovog problema sa Crkvom kucnuo bi se ja sa vama po časicu.

    Ali tu nešto dimi opasno. Žar se vidi. To bi ste morali spriječit.
    Nažalost, Britva je uvuko crkvu u politiku, a sad će i da ostane tu, jer se desnica klerikalna pomamila. Glibež naše politike je to što čega se god dohvati tu nastupa duboka polarizacija zbog radi duhova prošlosti. Prošlost je prošlost, i evo ja sad opet mogu ovdje da krenem o ratovima i zločinima, tome nema kraja, to je beskrajna priča i debata. Ali ako bismo se okupili oko jedne ideje koja je bitna SVIMA, a to su PARE jer bez PARA ne možeš danas ni oči da otvoriš, možda bismo po strani ostavili neka dijeljenja za neka relaksiranija vremena, i neke opuštene diskusije kad bi svi imali plate u rangu bogatijih ili srednje bogatih EU zemalja. No, ne da nam đavo mira. Važno je čiji je ko prije 200 godina đe na kakvo brdo nekakvi top posadio. Klica razdora, jbg. Ne kažu bezveze Bure Baruta. Puno je ovaj region natopljen krvlju, osvetama, mržnjama... Al kad pomislim na Verdun i Francuze i Njemce đe se ginulo po 50.000 ljudi za 100 metara fronta, pa danas nikad veći prijatelji i saveznici, šta je to sa nama?
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  20. The Following User Says Thank You to el_ For This Useful Post:


  21. #641
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Svaka bitka se vodila na sto metara. Samo je razlika jel neprijateljska vojska prošla tih 100 metara il ne.

    To kad se pogleda tako jes jednostavno, al u realnosti kud tuđa vojska prođe tu su poniženi osvojeni.

    Ja sam Milu, vašoj brtvi, prorekao iako nisam nikakav prorok, đe će završit. No ođe to niko nije sluša. A to svako ko pročita knjige o politici je moga predviđet. Jedino vi i Milo se isćuđavate.
    Da je učio on Aristotela i Platoa nebi bio đe je. A i u Bibliju ima za njegov DPS dobra jevrejska. Da je lud kralj kome serdari jedu izjutra a ne naveče posle posla završena. Nije on to čita.

    Moga je na vrijeme birat sebi društvo. A najpametniji je car onaj koji osluškuje svoj narod i tražio iskrene kritičare a ne ulizice. Al takvoga naš narod neće brzija dana gledat.

    Vi nemožete da date tu imovinu, jer istorija je to zabilježila. To će nove generacije crnogoraca sve da otkriju. Čega će bit puni bez prezira prema vama.
    Vi morate il crnogorce da izbrišete potpuno kao narod il da raskinete sa SPC da bi riješili problem.

    Da se našalim, viđite što vi je lakše!

  22. #642
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Samo nastavite da VJERUJETE ovim i onim ljudima.

    Nema sredjene drzave bez KONTROLE. Neka zakonski obezbijede i sprovedu kontrolu nad svim procesima rada, pa tek onda mozemo da pricamo o mogucem napretku drzave.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  23. #643
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,584
    Thanks Thanks Given 
    7,514
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Pitaš li se ti na primjer zašto u Kaliforniji nemogu da ze zaduže tako? No moraju da pitaju narod na plebicit za svaki peni zaduženja.


    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ajde ne mlati đe se ne razumiješ ili makar pročitaj. Učešće javnog duga u GDP Kalifornije je 125% (a koliko još ima federalnog javnog duga, ihahaha).
    Prave li to svaki vikend plebiscit, no tebe ne zovu, kad su toliko dužni. Mada, možda Forbes laže, ko zna...

    https://www.forbes.com/sites/patrick...h=6b7e10fd37b5
    Ego, zašto izbjegavaš odgovor...? Je li ovo baš dug Kalifornije i da li su svaku put pravili plebiscit kad su se zaduživali...? Ako jesu, zašto je narod Kalifornije odlučio da se ovoliko zaduže...?

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Pa da, dobro je za gradjane sto su zaduzili gradjane jos 750 mil. EUR. Kad su vec momci sa takvom ekspertizom kao sto kazu, od sve svoje ekspertize nijesu mogli da nadju drugo rjesenje
    Pošto odjednom postade i ekspert za ekonomiju, reci nam šta bi ti uradio da te dočeka potpuno prazna državna kasa, i nagomilani krediti, uzeti po visokim kamatama, koji se moraju vratiti odmah...?

    Samo nemoj molim te gluposti o nacionalizaciji Telekoma i sl...



    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  24. #644
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Vjerovatno bi naplatio poreski dug od vektre jakić i sličnih preduzeća, to je sad glavni argument novoj opoziciji.

  25. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  26. #645
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,584
    Thanks Thanks Given 
    7,514
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Doći će i to na red... Ali nama pare trebaju sad i odmah (ne krivicom nove vlasti)...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  27. #646
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Pa da, dobro je za gradjane sto su zaduzili gradjane jos 750 mil. EUR. Kad su vec momci sa takvom ekspertizom kao sto kazu, od sve svoje ekspertize nijesu mogli da nadju drugo rjesenje

    To bi mogao bilo koji laik na ulici, po sistemu pozajmis 100 mil. EUR, uzmes novi kredit, pa vratis 100 mil. EUR i dug na nuli, nesto mi poznata ta formula. Vrlo neozbiljno i na kraju krajeva pogubno za gradjane. Ne djeluju uopste pouzdano na osnovu ovog intervjua, cas kazu koristice date pare za tekucu potrosnju, a onda sebe demantuju i kazu nece koristiti pare za tekucu proizvodnju nego za razvojne projekte, tipa IT i sl. Niko ne rece od njih konkretno sta ce da rade, recimo tipa da ce da vrate Telekom u drzavno vlasnistvo, jer nema razvoja IT-a sa cijenama interneta 10 puta vecim nego u EU, i nijedna veca IT firma nece doci iz svijeta kod nas sa takvim ocajnim uslovima. Sve u svemu, no comment. E da i sa svih tih velikih pozicija, i od svog tog velikog znanja dodjose u CG da popravljaju ekonomiju zbog svoje iskrene zelje da ljudima bude bolje. Kakva prica za malu djecu, djeluju mi kao tipicni economic hit men kako kazu na zapadu, dovedeni po zadatku da zakucaju finalne eksere u kovceg. Pored svega data aktivnost izgleda nije uradjena u skladu sa zakonom, nego tajno, iza kulisa, bez konsultacije gradjana i parlamenta, kao da se trguje nesto u piljari, a ne stvaras novi dug od 750 mil.
    Pored strucnjaka kao sto si ti i tebi slicni , nama strucnjaci kao Spajic i ostali nikako ne trebaju.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  28. #647
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ja se iskreno nadam da će doći na red jer bi svi mi koji redovno plaćamo poreze ispali bravi.

  29. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  30. #648
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Sta da otkupimo nazad, to je koruptivan ugovor, i to je dokazano na sudu u New York-u. Taj ugovor o prodaji pada na svakom medjunarodnom sudu, i ide odsteta koju Deutsche Telecom treba da plati CG za koruptivne radnje, i naknada stete i izgubljenog profita, a ne da mi placamo njima nazad, i to da budu srecni da im coek ne uzme sav profit sto su generisali

    Pa to sto su ovi momci uradili, i kako su uradili dosta govori o njima. Ako je to cist posao, sto to nijesu uradili javno, pokazali svima sto im je namjera pa pitali gradjane za misljenje, nego na foru e mi smo vas zaduzili sad 750 mil. EUR jbga, to je sto je, nema sad nazad. Odlicna fora, drugi krug mladi, lijepi i pametni. Ko ne nauci istoriju, osudjen je da mu se ista ponavlja. Trebamo li da im vjerujemo onako na slijepo, zato sto imaju fin CV i sl. ??
    Da su lopovi ostavili koji cent , ne bi se momci zaduzivali,logicno.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  31. #649
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Neko pomenu Domanovica, pa mi pade na pamet
    Dal smo nasli Vodju ili Marka Kraljevića
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  32. #650
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja se iskreno nadam da će doći na red jer bi svi mi koji redovno plaćamo poreze ispali bravi.
    Ako mislis na kuma Brkovica, taj nece doci nikad. Mislim da jedino sto mozes uzeri covjeku je hotel u herceg novom. Velika vecina tog duga je nenaplativa i potencijalni socijalni problem. Licna imovina ne moze biti oduzeta jer nema veze sa firmom.
    Postoji mogucnost krivicne prijave za nesavjesno poslovanje ili privredni kriminal, ali je ro bas na dugom stapu

Page 26 of 1249 FirstFirst ... 1622232425262728293036761265261026 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •