Page 823 of 1249 FirstFirst ... 323723773813819820821822823824825826827833873923 ... LastLast
Results 20,551 to 20,575 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #20551
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Nepotizma i korupcije ima u svakom sistemu.

    Ogromna je razlika u stepenu. Od Nigerije gdje je korupcija način življenja, preko nas gdje je endemska i svi smo nalijetali na nju, do Skandinavaca, koji znaju nekoga ko zna nekoga ko je nekad vidio korupciju.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  3. #20552
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Aooo opet o ustoličenju. Pakao.

    Jel bi crkva ispala šmeker da su rekli nešto tipa: "naše je vjekovno pravo a i tradicija nalaže da sw mitropolit ustoliči na Cetinju, ali ipak ne postoji ni pravo ni tradicija na kojima treba insistirati ako to može dovesti do toga da nekome glava sa dlake hvali. Po onoj božjoj ko mene kamenom ja njega hljebom, stoga braćo sa Cetinja pozivamo vas da dođete ispred hrama u Podgorici i sa ljubavlju zajedno prisustvujete obredu kojim treba da se ponose svi pravoslavci bez obzira kako se nacionalno izjašnjavaju".

    Ispali bi carevi, a ovi na CT zadrti tuljani. Ovako su ispali tvrdoglavi i pokazali da su spremni da insistiraju na nekom svom pravu bez obzira na cijenu. Koliko je to hrišćanski neka svako cijeni za sebe.

    U konačnom kad je crkva već odlučila, ispoštovano je u mjeri mogućeg jer niko nije stradao.

    Što se tiče Brđanina......

    Sektor bezbjednosti, pored ekonomskog dijela vlade, je jedini koji ispunjava očekivanja. Šverc kokaina, šverc cigara, nema ubistava, hapse se pripadnici klanova, padaju plantaže marihuane, policija koja ne batina narod po ulicama....

    E sad što Krivom smeta što je direktor policije profesionalac i ne gleda kako je Joanikije digao obrvu, no razmišlja svojom glavom, to je jedna strana medalje. Jel dao pristanak na predlog svojih pomoćnika? Jeste. Jel sve prošlo bez krvi? Jeste. Što je frka? Treba da se postavi neko kome je bitnije što crkva kaže? Važi!!!!

    A sad da pitam, pošto Krivi nešto kao insistira...

    Što bi sa Kandićem koji je pijan izazvao udes službenim autom, koji je lagao da nije vozio pred istražnim organima? Sjedi li još u vladu? A da on je crkvenougodan.

    Što je sa Ratkom Mitrovićem? A da i on je crkvenougodan.

    Umjesto da se bave Brđaninom i pokušavaju da instaliraju klimoglavca, bolje bi bilo da stranke parlamentarne većine smijene Katnića i da se krene sa pravim istragama.

    Ako ćemo još godinu dana da se bavimo crkvom, bolje da odma ugasimo svijetlo.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Cekamo odgovor SKOJa da ti on objasni zasto je vaznije da Kandic sjedi tamo jer je crkveno ugodan, a Brdjanin da ide jer je radio svoj posao. A za Mitrovica ga i ja pitah ali nije znao kako da spinuje pa je samo preskočio
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #20553
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Lako je na to odgovoriti - to što je Kandić neprofesionalan i treba da ide nema nikakve veze sa tim što Brđanin nije svoj posao odradio kako treba.

    Ne kažem da je Brđanin uradio nešto nezakonito. Ali ja, da sam na mjestu premijera i ministara, ne bih želio sa njim na čelu policije ulazim u sledeću krizu. A mislim, iskreno, da bi i malo ko od vas.

  5. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  6. #20554
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    jedini problem koji Krivokapić i ekipa imaju sa Brđaninom je taj što je čovjek rekao da je to rizična akcija i da bi možda ustoličenje trebalo odložiti. to je sav problem. nikakav drugi. ali stalno spominješ ministre nekakve, kakve veze imaju oni sa njim? miješa li se Brđanin u rad Mitrovića, Spajića, Stijovića?

    Brđanin je top. treba da na tom mjestu ostane što duže. jer čoek nije klimač glavom

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #20555
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Brđanin se odlično pokazao do trenutka krize. Mislim da je profesionalac i nezavistan čovjek.

    Ali se u trenutku krize (po meni) pokazao manjkav. Nije to rijetka stvar, često odkični ljudi ne mogu da podnesu teret samostalne odgovornosti.

    Iz svega što sam čuo on je od početka tvrdio da se ne može obezbijediti ustoličenje i da ne postoji nikakav drugi scenario osim da se od ustoličenja odustane.

    Ja (opet je u pitanju lično mišljenje) ne bih u sledeću krizu ulazio sa čovjekom koji posle mjesec dana priprema može samo da mi kaže da je situacija bezizlazna i da nema da mi ponudi scenarije A, B i C sa pobrojanim rizicima. Nego ima samo jedan scenario pa ili tako ili nikako.

    To nije ono za šta je plaćen i što mu je posao.

  8. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  9. #20556
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Lako je na to odgovoriti - to što je Kandić neprofesionalan i treba da ide nema nikakve veze sa tim što Brđanin nije svoj posao odradio kako treba.

    Ne kažem da je Brđanin uradio nešto nezakonito. Ali ja, da sam na mjestu premijera i ministara, ne bih želio sa njim na čelu policije ulazim u sledeću krizu. A mislim, iskreno, da bi i malo ko od vas.
    Ako cemo gledat da nema podrsku vlade Bedjanin pa ga treba smeniti, nema evo podrsku ni Krivokapic od skupstine pa evo kako bi ti rekao grebe noktima i rukama za fotelju.
    Sto ne da ostavku nego vice smjwnite me iako su rekli da nema njihovu podrsku, mozda je Bedjanin vidio od njega i isto rekao necu sam smjwnite me
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #20557
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Tu si u oravu. Zato i kažem da se kod nas ljudi drže fotelje i kad bi se u normalnoj zemlji ostavke podnosile.

  11. #20558
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Grijesi se u zakljuccima jer se mijesaju pojmovi. Prema dostupnim informacijama, Brdjanin nije bio ni za niti protiv ustolicenja, niti je njegov posao da se time bavi.
    Brdjanin se bavio drugom stvari, a to je da je kao profesionalac insistirao na policijskoj doktrini da se sticeno lice nikada ne izlaze opasnosti vec da se od opasnosti otklanja.
    Ocigledno u protiv takve doktrine bili njegovi pomocnici, koji vjerovatno imaju veci stepen senzibiliteta za politiku, tako esencijalnu vjestinu kojom se obezbjedjuje dugotrajniji boravak u visim sferama managementa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following 4 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  13. #20559
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Brđanin se odlično pokazao do trenutka krize. Mislim da je profesionalac i nezavistan čovjek.

    Ali se u trenutku krize (po meni) pokazao manjkav. Nije to rijetka stvar, često odkični ljudi ne mogu da podnesu teret samostalne odgovornosti.

    Iz svega što sam čuo on je od početka tvrdio da se ne može obezbijediti ustoličenje i da ne postoji nikakav drugi scenario osim da se od ustoličenja odustane.

    Ja (opet je u pitanju lično mišljenje) ne bih u sledeću krizu ulazio sa čovjekom koji posle mjesec dana priprema može samo da mi kaže da je situacija bezizlazna i da nema da mi ponudi scenarije A, B i C sa pobrojanim rizicima. Nego ima samo jedan scenario pa ili tako ili nikako.

    To nije ono za šta je plaćen i što mu je posao.
    Jes. Pokazao se manjkav Brdjanin. Jer se na kraju ustolicenje pokazalo, sto bi mi Ameri rekli, "like a walk in the park".

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. #20560
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Iliti kako bi rekli u nas, ackija je bila pičkin (pancir) dim i Brdjanin bi trebao da leti zbog toga.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  15. #20561
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Evo rješenja.
    Sergeja prebače za ministra pravde, policiju daju uštopovanom/marginalnom DF-u i da nastavi se sve kao da ništa nije bilo?
    Je li se Skupština prezidala zna li ko? Oće li kakvi zakoni se usvajati ili se čeka da ispari hemija i mirisi jupola?
    I glavno pitanje, treba li da se osvešta sad prije nego se nastavi sa radom?

    Mislim lagano je sve, samo je sve manje dana za usvajanje budžeta, a privreeno finansiranje je bilo bolno za neke segmente društva, poljoprivredu npr. Da ne pirčamo da je bilo i deficitarno.
    E dad, ako se ne usvoji budžet, nema ni Maršalovog plana.

    Ahh da. Tužilački savjet pa rekonstrukcija Vlade pa onda sve ostalo.
    Ili rekonstrukcija Vlade pa tužilački savjet.

    Infinite loop što bi programeri rekli.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  17. #20562
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Jes. Pokazao se manjkav Brdjanin. Jer se na kraju ustolicenje pokazalo, sto bi mi Ameri rekli, "like a walk in the park".
    Svakako se pokazalo kao daleko manji rizik nego što ga je Brđanin predstavljao. Nije bilo nemoguće i nisu bile neizbježne žrtve.

    Na kraju (mada su posle bitke svi generali) se i pokazalo da je intervencija bila najbolji od svih mogućih scenarija - i bez žrtava i bez pretjerane uoptrebe sile, a opet nije došlo do radikalizacije širom CG koja bi se sigurno desila da je ustoličenje otkazano.

  18. #20563
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    radikalizacije od strane koga?
    f6

  19. #20564
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Svakako se pokazalo kao daleko manji rizik nego što ga je Brđanin predstavljao. Nije bilo nemoguće i nisu bile neizbježne žrtve.

    Na kraju (mada su posle bitke svi generali) se i pokazalo da je intervencija bila najbolji od svih mogućih scenarija - i bez žrtava i bez pretjerane uoptrebe sile, a opet nije došlo do radikalizacije širom CG koja bi se sigurno desila da je ustoličenje otkazano.
    Je li Patrijarh rekao da su imali saznanja da se planira snajperski napad na CT? Pa ili su oni ludi što su i pored toga insistirali na ustoličenju na CT, ili Patrijarh laže, a ne vjerujem da bi on lagao, ne priliči mu.

  20. #20565
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Umjesto da se bave Brđaninom i pokušavaju da instaliraju klimoglavca, bolje bi bilo da stranke parlamentarne većine smijene Katnića i da se krene sa pravim istragama.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Slučajno juče čuh izlaganje onog Šaranovića iz Demokrata na TV Vijesti , bila tema naknade majkama.
    Kaže lik lagano , znamo da je sud u rukama DPS-a , znamo da je sud prethodni zakon proglasio neustavnim tako da moramo naći rješenje koje ČAK NI OVAKAV SUD ne može reći da je neustavno.

    Pakao.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  21. #20566
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    radikalizacije od strane koga?
    spontana radikalizacija od strane vjernika, od koga drugo...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  22. #20567
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Jos se prica o ustolicenju... Braco...

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  24. #20568
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    istorija i moderna stvarnost dokazuje (mimo propagandne price) da nikad nista nije "spontano"...
    ni jedna "revolucija", ni jedna smjena vladajucih grupa, ni jedan masovni dogadjaj... nista...nothing..
    za sve je potrebna naredba, novac, planiranje, organizovanje, propagiranje, sakupljanje mase i realizacija - cilj..
    tako da...narod veze nema s tim, niti je ikad imao... sluze samo za izvrsenje zacrtanog cilja..
    nema slucajnosti, jok..

    Hvala Lepo

  25. #20569
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jos se prica o ustolicenju... Braco...
    Oce li da ustolice Joanikija na CT? Jesu li odustali?

  26. #20570
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    ne radi se ođe o tome. već da je Brđanin loš, a i ministar UP. što se Spaka ne buni protiv Mitrovića? više je štete on nanio CG no Brđanin i Sergej? jer on nastavlja istu praksu kao DPS. ali ne vidim da se neko iz vlade buni protiv toga

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. #20571
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Je li Patrijarh rekao da su imali saznanja da se planira snajperski napad na CT? Pa ili su oni ludi što su i pored toga insistirali na ustoličenju na CT, ili Patrijarh laže, a ne vjerujem da bi on lagao, ne priliči mu.
    Pravo da ti kažem ignorisao sam to. Kod nas se toliko toga priča i prepričava da ni profesionalcima ne vjerujem kad neku prijetnju navode dok je ne dokumentuju. Ko zna ko je i šta je patrijarhu rekao.

  28. #20572
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ma ko zna ko je kome tu potreban i za sta.. niko nije dosao do funkcije na lijepe okice, nego postoji razlog za to.. i zasto je neko izabran, zasto je na funkciji i do kad...
    sto se brinete o tome kad se nista ne pitate..tj. nikad se niste ni pitali..
    ili ...iluzija..

    Hvala Lepo

  29. #20573
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pravo da ti kažem ignorisao sam to. Kod nas se toliko toga priča i prepričava da ni profesionalcima ne vjerujem kad neku prijetnju navode dok je ne dokumentuju. Ko zna ko je i šta je patrijarhu rekao.
    Pa ništa, ignorišimo sve što nam se ne uklapa u scenario koji se nama sviđa, i onda smo mi uvijek u pravu.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  31. #20574
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    sto rece edward bernays u knjizi propaganda, demokratija se administrira od inteligentne manjine koja zna kako da manipulise masom i da im diriguje interesovanja.. danas religija, sutra institucija crkve, preksutra otpor prema kisi sto pada, pa prema snijegu, suncu... "ko sa malim magaradima" sto bi ta elita rekla...

    Hvala Lepo

  32. #20575
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Pa ništa, ignorišimo sve što nam se ne uklapa u scenario koji se nama sviđa, i onda smo mi uvijek u pravu.
    Ne razumijem šta hoćeš da kažeš. Da je trebalo odustati od ustoličenja zato što je neko rekao patrijarhu da je bilo snajpera?

    Nesumnjivo je iz snimaka da je bilo vatrenog oružja ("samo su momci šenlučili"). To svakako ne opravdava Brđaninovo odbijanje da sugeriše ikakav alternativni scenario osim odustajanja od ustoličenja. Svakako je imao mjesec dana da pripremi planove. Pustiti da se podigne barikada i onda reći - sad ništa ne možemo - po meni nije profesionalno.

Page 823 of 1249 FirstFirst ... 323723773813819820821822823824825826827833873923 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •