Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 61 of 61

Thread: Dal je religija od koristi za jedno društvo

  1. #51
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Ego_and_his_own
    Veli:
    Ja ću vi samo reć da ste veliku averziju prema vama mi stvorili. Ne zbog šale i uvreda meni no zbog vašeg odnosa prema ove dvije stvari koje sam rekao da sam zavolio. Religiju i Filozofiju. To vi ne praštam.
    Banovan je pa ne možemo raspravljat.
    Ako vidiš ovo, cdm forum ti stvara ili mijenja osjećanja, i to negativna, kako? Imam ti ja savjet, ako oćeš, možeš, javi na pm.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  2. #52
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Singapur ima neki An Act to provide for the maintenance of religious harmony and for establishing a Presidential Council for Religious Harmony and for matters connected therewith ili Maintenance of Religious Harmony Bill.
    Može se izguglat.
    Tim aktom se, između ostalog zabranjuje "iskazivanje nezadovoljstva prema predsedniku ili vladi dok, ili pod maskom, propagiraju ili praktikuju bilo koje versko uverenje."
    Singapur, izvor wikipedia:
    Singapore is placed highly in key social indicators: education, healthcare, quality of life, personal safety, infrastructure, and housing, with a home-ownership rate of 88 percent. Singaporeans enjoy one of the longest life expectancies, fastest Internet connection speeds, lowest infant mortality rates, and lowest levels of corruption in the world.
    I 20% ljudi bez religije.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  3. #53
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ego_and_his_own
    Veli:
    Ja ću vi samo reć da ste veliku averziju prema vama mi stvorili. Ne zbog šale i uvreda meni no zbog vašeg odnosa prema ove dvije stvari koje sam rekao da sam zavolio. Religiju i Filozofiju. To vi ne praštam.
    Banovan je pa ne možemo raspravljat.
    Ako vidiš ovo, cdm forum ti stvara ili mijenja osjećanja, i to negativna, kako? Imam ti ja savjet, ako oćeš, možeš, javi na pm.
    CDM je samo pijun većih igrača.

  4. #54
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Razumiješ da ovaj hejt koji si napisao nema naučno utemeljenje da je religija izvor svih zala itd. Zamolio bih moderatora @starwalker da ovakav govor mržnje koriguje. Na šta bi ličilo da ja tražim i vadim spiskove serijskih ubica koji su bili ateisti i da govorim da je to tipično za atesite. Na šta bi ličilo da terorizam izjednačavam sa islamom kao neki što je ekvivalent ovom šta su moje kolege napisale za vjernike. Legitimno je misliti sve ovo ali nekad to voće koje imate da ponudite drugima i nije jestivo i treba da ga zadržite za sebe. Čime se hranimo jako je bitno ovih dana. Ne bih dalje na ovu temu.
    Slično kao, najviše ratova vođeno u ime religije, boga, najviše poginulo, ubijeno zbog religije... sve zahvaljujući kablovskoj i Holivudu
    Da li bi ovđe DrPS pao da nije bilo litija? Teško. Čak i ta ateistička Evropa priznaje masu ljudi. Sad, što tu nije bilo deset posto religioznih ljudi, zar je bitno, kad ode diktator, pa ja znam samo za Mila od kako demokratija u CG postoji. Srbi bolje prođoše, Slobo, Koštunjica, Vučić. SPS se pretvorio u autobus partiju, to će bit i DrPS uskoro.
    Tako da religija jes od koristi, pismo, nauka, civilizacije, produkt su religioznog društva, Pitagora pogibe zbog pasulja, manastiri, Islam zlatno doba, Vizantija, katolička crkva i otkrivanje novih svjetova (dobro, bolje da niko nije otkrio Ameriku dok nisu zavladali socijal demokrate u Evropi), protestantizam i okretanje razumu (donekle). Je li prevaziđena religija? Ne znam. Vrijeme će pokazat, imamo sreću da živimo baš u vrijeme kad će se to otkriti.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  5. #55
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    CDM je samo pijun većih igrača.
    Pitaj Medojevića. Tj. ja sam ga već pitao nego odosmo u of topik.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  6. #56
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Religija nikad neće bit prevaziđena. Ona će u nekom obliku uvijek postojati. Postoje moderne religije... brojne.

    Hrišćanstvo je bila reformacija Judaizma. Pokušaj barem, jer se Judaizam odrzao, ali Hrišćanima je Boziji sin Jevrej. A Islam reformacija Hrišćanstva. A svi su Franci i Zapad mislili za muslimane da su hrišćanska sekta do krstaških ratova.

    Neke religije tipa futurizma i tehnologije i mixa svega toga su moguće i već je jedan Elon Musk mesija tamo Amerikancima teslašima. Ali forma neće imati veze sa sadašnjim. A vjerovanje će bit fokusirano na futurističke akrobacije od tehnologija.

  7. #57
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Pitaj Medojevića. Tj. ja sam ga već pitao nego odosmo u of topik.
    Pa znači i ti si špijun. Boli te kurhac, neka si. Ionako je cijela CG špijunska. Svi ama svi rade za sluzbu. Ali to je normalno i podrazumjeva se. Vjerovatno sam i ja špijun. Ko zna.

  8. #58
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Hitler, kaže, sad će me banovat jer sam jednom citirao nekog ljotićevca, The heaviest blow that ever struck humanity was the coming of Christianity. Bolshevism is Christianity's illegitimate child. Both are inventions of the Jew. The deliberate lie in the matter of religion was introduced into the world by Christianity. Bolshevism practices a lie of the same nature, when it claims to bring liberty to men, whereas in reality it seeks only to enslave them.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  9. #59
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Hitler, kaže, sad će me banovat jer sam jednom citirao nekog ljotićevca, The heaviest blow that ever struck humanity was the coming of Christianity. Bolshevism is Christianity's illegitimate child. Both are inventions of the Jew. The deliberate lie in the matter of religion was introduced into the world by Christianity. Bolshevism practices a lie of the same nature, when it claims to bring liberty to men, whereas in reality it seeks only to enslave them.
    Ja i dalje vjerujem u demokratiju. Ali i Sjeverna Koreja je Demokratska Narodna republika...

  10. #60
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Kako mogu da citiram Hitlera a ne smijem nekog lika kojem se ni imena ne sjećam, zato što je bio, pazi sad, uuuuuuu ljotićevac..........
    Aj dobro, ja sam čoek dogovora, mogu li ka stari član da opravdam citiranje Hitlera emocijama prema članu foruma ( sarumane nisi ti, ja sam straight, al neću da imenujem, da si žena oho ho ko zna ama šalij se uih)
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. #61
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ja i dalje vjerujem u demokratiju. Ali i Sjeverna Koreja je Demokratska Narodna republika...
    OD SAD vazda na izbore, iako su prevara suvrtemene demokracije i prdnjav ali bar Milu rečemo što mislimo o njemu
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Religija gradi, ili uništava? Religija nas pokreće, ili ne?
    By Domaćin in forum Religija i filozofija
    Replies: 272
    Last Post: 23-02-16, 17:35
  2. Replies: 2
    Last Post: 02-10-12, 17:14
  3. Društvo I Ekonomija U Tranziciji
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 2
    Last Post: 11-02-11, 20:56
  4. Replies: 0
    Last Post: 22-11-10, 09:51
  5. Dal je Balsa ziv i dal ce *G* da ozivi ?!?!
    By War Song | Jo[kk]er* in forum Game Server CG
    Replies: 3
    Last Post: 24-06-07, 20:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •