Page 14 of 20 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 326 to 350 of 481

Thread: Ekonomija Crne Gore

  1. #326
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RMD View Post



    Uvođenje zamrzavanja novih radnih mjesta u državnoj upravi na 10 god i nezapošljavanje novih kadrova na radnim mjestima ljudi koji idu u penziju bio bi dobar početak racionalizacije javne uprave(interna unapređenja za pozicije rukovodioca sektora/organa).

    Ovo je mozda i najbezbolnije rjesenje.

    Zasto niko to ne predlozi?
    Pa lijepo preraspodjela postojecih kadrova....
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #327
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,480
    Thanks Thanks Given 
    2,517
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ovo je mozda i najbezbolnije rjesenje.

    Zasto niko to ne predlozi?
    Pa lijepo preraspodjela postojecih kadrova....
    Nema kadra na zalost ....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  3. #328
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pokušah da pojasnim inflaciju. Nije mi do zajebavanja.



    Zaboravljaš osnovne pretpostavke programa:
    - Ne rade svi kod privatnika, neki rade u javnoj upravi koja se finansira iz poreza, kojih se država ovim programom odrekla.
    - Izfinansiran je iz zaduženja - dakle nečega što nemamo
    - Ovu jednačinu sa jednom nepoznatom, osim ove dvije gore nepoznate koje pomenuh, dodaj još jednu nepoznatu - zdravstvo u koju više ne sipaš pare i vidi što si dobio na današnji dan. Samo nemoj reć da je bilo loše i prije. Jer jes bilo loše, ali ne ovoliko.
    - Na kraju svega, dodaj faktor inflacije u toj jednačini i vidi što si dobio.
    - Bruto izdaci javne uprave za isti broj radnika koji je bio prije ES bi trebalo da su manji, budući da skoro nije bilo nikog na minimalcu. To što su zapošljavali šakom i kapom nije krivica ES. Zar je suštinski bitno puni li se budžet od doprinosa ili pdv-a, ako se puni planiranom dinamikom?

    - Koji dosadašnji budžet nije finansiran iz zaduženja? Razlika je što su se ranije ta zaduženja slivala isključivo u privatne džepove, i džepove privilegovanih, a sad jedan dio crkavice ide i narodu.

    - Volio bih da mi neko detaljno objasni razliku finansiranja zdravstva iz budžeta i preko doprinosa. Jesu li prije doprinosi išli direktno fondu zdravstva, ili je fond imao neki budžet kao što sad ima? Da li je budžet fonda sad manji nego prije ES? Ako je fond i prije i sad imao svoj budžet, zašto im je bitno odakle se budžet puni?

    - Inflaciju smo već pominjali. Ovako malo tržište je puno osjetljivije na inflaciju od onih sa kojima nas upoređuješ. U CG dođe 10k Rusa i Ukrajinaca i cijene nekretnina i rente odu nebu pod oblake.



    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Dao si građanima više novca bez nove stvorene vrijednosti. Povećanje zarade nije praćeno povećanjem pivredne aktivnosti već na istu privrednu aktivnost si dao građanim više novca, i ukinuo doprinose za zdravstvo.
    To se zove davanje većih zarada iz ničega i normalno da je kreiralo inflaciju.
    Ne, nego si preraspodijelio stvorenu vrijednost, kako već rekoh, došlo je do preraspodjele između vlasnika firme, radnika i Države, a vrijednost je ostala ista. Sad umjesto da vlasnik firme potroši 100k na auto, imaš 100 radnika koji troše po 1k na osnovne životne namirnice.

    Javna uprava je drugo, međutim ni kod njih ne bi smjelo biti velike razlike između bruto izdataka prije i poslije ES (preraspodjela).

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    I za to ne vidim nikakav problem, pričam o remarkovom slučaju koji je naveo. Trošak zarade poslodavca je ostao isti, samo sad ide preko računa umjesto izvlačenja para iz firme preko materijalnih troškova.
    Najveći uspjeh ES, smanjenje sive ekonomije i značajan impuls prema regulisanju tržišta rada.

    Prije 2 godine je npr plata magacioneru od 450€ u Nk smatrana privilegijom, na prste jedne ruke možeš nabrojati firme koje su davale tu platu. Sad npr magacionera teško možeš zadržati ispod 500-550€ početne plate, jer ima mnogo lakših poslova za iste pare.



    Quote Originally Posted by hercules View Post
    I Evropa sad je povećao plate tim istim državnim službenicima.
    A kritiku sam već iznio, ovo je trebalo da se uradi horizontalno do određenog nivoa prihoda u državi, ne vertikalno i svima. Ako smo država socijalne pravde, a jesmo po Ustavu, onda bogatiji i imućniji treba da podnesu veći teret.
    Slažem se potpuno, ali ES je bio praktično iznuđen potez, tj čini se da su požurili inače bi bili smijenjeni prije realizacije. Moramo gledati širu sliku. Čak i taj program koji je zbrzan je kasnije izmasakriran populističkim mjerama političara.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    To nije 13 penzija nego jednokratna pomoć u iznosu od 200, 100 i 50 eura zavisno od toga kolika je nekome penzija.
    Mome ocu još uvijek nije ni minimalne 253 iako su javili na sve medije da jeste.

    Ministar će tek da zapomaže u januaru i martu kad dospijevaju neke značajnije otplate dugova.
    Naravno da nije, zato sam i stavio pod navodnicima. Ali 13. penzija zvuči mnogo bolje od jednokratne pomoći.

    Ministar i treba da zapomaže, jer je najveći krivac za poziciju u kojoj se našao.



    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Na isti broj objekata broj zaposlenih je manji. Otvaranje novih objekata prirodno iziskuje nove radnike. Baš zbog ovoga što si naveo - oni koji su bili minimalac su dodatni trošak poslodavcu.
    Komšinica radi u Naš Diskont pa znam o čemu pričam, a i sam vidim kad odem.
    Ne kladim se nikad, a i to klađenje se ne operezuje đavo popio kako bi trebalo pa me dodatno smeta.
    Ručak ću platit kad god hoćeš i bez opklade. Biraj mjesto i javi dan ranije.
    Stvari se uvijek mogu posmatrati iz više uglova. Uzimajući iste premise možemo reći da su novi objekti rasteretili stare, pa je smanjena potreba za radnom snagom po pojedinačnom objektu, a u totalu ima više i radnika i objekata.

    Hvala na pozivu, javljam se čim se ukaže prilika.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  4. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  5. #329
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Tako se slabi biracko tijelo i gube izbori.
    Nemas sta da ponudis kada pricas jedan na jedan


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #330
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Dublin
    Posts
    973
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Nema kadra na zalost ....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

    Sve i da nema, taj kadar sto ostaje je sposobniji od osobe koja ide u penziju makar i koja zadnjih 4-5 godina je minimalno motivisana da doprinese nesto cekajuci penziju.

    Nidje na svijet drzavna administracija nije efikasna koliko bi mogla bit, ne mozemo se ni zavaravat kod nas da ce bit nesto, al mozemo makar da prestanemo da pravimo ovoliki teret privredi da izdrzava ovoliku javnu upravu + penzionere.

    Toliko ljudi ima posao u drzavnoj upravi koji 3 templejta rjesavaju.

    Drzavna preduzeca ista prica, napravili smo 3 firme od elektroprivrede samo da se sto vise uhljebi.

    Elektroprivreda je trenutno najveci drzavni resurs sa kojim se treba srateski odnositi usljed energetske krize i nesto sto nam moze donijet dosta para u budzet..

    Ali partije na crnogorskom politickom nebu vide samo HLJEB da se razdijeli njima i njihovim podanicima.
    Last edited by RMD; 11-12-22 at 13:19.

  7. #331
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post


    Ako je u EU prosjecna inflacija 11% u susjednoj Hrvatskoj 13.2% a kod nas je po oslobodjenom Monstatu 18% onda je pitanje zasto je kod nas 18% kad je uvijek bila neznatno veca od Eurozone.
    Mi iz Rusije nismo nista uvozili ni iz Ukrajine da nas to pogadja direktno. EU je vec druga prica, i to je tih 11%.
    Imaj u vidu da se kod nas nisu dirali cijenu struje (gro inflacije EU) i nafta je subvencionisana, a u EU vecinom nije, Hrvatska je neke proizvode ogranicila. Necemo sto bi bilo kad bi bilo varijante, nema potrebe samo se nadajmo da EPCG i CEDIS nece poc u minus sa svojim odlukama i zaposljavanjem.
    Pa ako nas (ne)uvoz iz RU i UA ne pogadja direktno, jer ne uvozimo od tamo, a EU uvozi najdirektnije, a mi uvozimo proizvode iz EU, nas pogadja indirektno, tako da situacija u UA itekako pogadja i nas.
    Ili je inflacija od 18% isključivo krivica ES programa?


    Quote Originally Posted by remark View Post
    Svako ko je u državnoj upravi je u boljoj poziciji nego što je bio, ovo što tvrdite da su ljudi radili kod privatnika za 200 eura čitav mjesec mi je nenormalno, samo toliko ću reći. Radilo se minimalac + ostatak na ruke i dolaskom ES se smanjio taj dio na ruke ali je konačan zbir ostajao isti. Raduje me da imamo toliko privatnika koji su povećali plate zaposlenima i nisu smanjili dio koji su davali na ruke prije ES.


    Samo da mi je znati u kojem paralelnom univerzumu živite vi pojedini, dje su samo PG i primorje CG, a ostalo ka' da ne postoji.
    A da bile su reportaže o životu po sjeveru CG dje ljudi neće da rade, već žive na socijalu jer su plate tipa 50-100e veće od onoga što prime za socijalu, pa neće da se uopšte cimaju radi te razlike.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #332
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Lijepo bi bilo kad bi znali koliko je radnika u CG, mimo PG i primorja pri čemu ne mislim na one koje plaća država. Inače čitam komentare povodom otvaranja fabrike čipsa i pitam se da li je moguće da je toliko debila oko nas, nije Dritanova fabrika maloumnjaci, kupujte taj čips da se ljudima razradi posao i ne prduckajte.

  9. #333
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Lijepo bi bilo kad bi znali koliko je radnika u CG, mimo PG i primorja pri čemu ne mislim na one koje plaća država. Inače čitam komentare povodom otvaranja fabrike čipsa i pitam se da li je moguće da je toliko debila oko nas, nije Dritanova fabrika maloumnjaci, kupujte taj čips da se ljudima razradi posao i ne prduckajte.
    Jasno ti je prodaja ovog proizvoda u CG osuđena na propast,mentalitet +Marbo.
    I

  10. #334
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Kakav smo mi narod.
    Ono kad kazu za nekoga:
    "Dobar je, al' je za sebe najgori..."

    Sad kad imamo ovu fabriku treba ograniciti uvoz cipsa ili podici PDV na tu vrstu uvezene robe, a smanjiti na domace.
    Isto uraditi za sve ostale fabrike (mlijecnih proizvoda, flasirane vode, ne znam ima li jos nekih).
    Ne znam smiju li takve stvari po zakonu da se rade, ali kad se vec ne postuju mnogo vazniji zakoni, od ovoga bi bar bilo neke koristi.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  11. #335
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ja ga još nisam probao, zamisli da je taj čips lošeg ukusa? Šta onda?

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #336
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ovo je lijepa vijest...

    ako...


    Ko profitira od vjetra?
    Ostaju li pare u CG ili idu na drugo mjesto?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  13. #337
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Kakav smo mi narod.
    Ono kad kazu za nekoga:
    "Dobar je, al' je za sebe najgori..."

    Sad kad imamo ovu fabriku treba ograniciti uvoz cipsa ili podici PDV na tu vrstu uvezene robe, a smanjiti na domace.
    Isto uraditi za sve ostale fabrike (mlijecnih proizvoda, flasirane vode, ne znam ima li jos nekih).
    Ne znam smiju li takve stvari po zakonu da se rade, ali kad se vec ne postuju mnogo vazniji zakoni, od ovoga bi bar bilo neke koristi.
    To je komunizam i protekcionizam.

    Oni bi pnda podogli cijenu, kad vide da imaju prednost.

    Umjesto komunizma i protekcionizma, treba da budu inovativni i konkurentni na trzistu, da mpgu da pariraju svakom.

    Zasto ne bi izvozili, nego se samo na cg oslonili?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. #338
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,480
    Thanks Thanks Given 
    2,517
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    Polakote prvo da ga probamo kao sto rece kolega pa cemo da mastamo....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  16. #339
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    - Bruto izdaci javne uprave za isti broj radnika koji je bio prije ES bi trebalo da su manji, budući da skoro nije bilo nikog na minimalcu. To što su zapošljavali šakom i kapom nije krivica ES. Zar je suštinski bitno puni li se budžet od doprinosa ili pdv-a, ako se puni planiranom dinamikom?
    - Koji dosadašnji budžet nije finansiran iz zaduženja? Razlika je što su se ranije ta zaduženja slivala isključivo u privatne džepove, i džepove privilegovanih, a sad jedan dio crkavice ide i narodu.
    - Volio bih da mi neko detaljno objasni razliku finansiranja zdravstva iz budžeta i preko doprinosa. Jesu li prije doprinosi išli direktno fondu zdravstva, ili je fond imao neki budžet kao što sad ima? Da li je budžet fonda sad manji nego prije ES? Ako je fond i prije i sad imao svoj budžet, zašto im je bitno odakle se budžet puni?
    Ne, nego si preraspodijelio stvorenu vrijednost, kako već rekoh, došlo je do preraspodjele između vlasnika firme, radnika i Države, a vrijednost je ostala ista. Sad umjesto da vlasnik firme potroši 100k na auto, imaš 100 radnika koji troše po 1k na osnovne životne namirnice.[/QUOTE]

    Još kad bi se ti bruto plaćali, a ne na oktobar su dužni sami sebi par miliona pa kad neko iz državne uprave ože u penziju onda muz se doplate doprinosi.
    Dva budžeta za vrijeme ministrovanja Igora Lukšića su imala suficit. Ako me pamćenje dobro služi 2006 i 2007 godine.
    Razlika finansiranja zdravstva je što ga finansiramo iz duga.

    Ili da se vratim na onu tvoju jednačinu.

    Prije ES: Firma za platu jednog radnika daje 100€, od toga 60€ ide radniku, a 40€ ide Državi.
    Poslije ES: Firma za platu jednog radnika ponovo daje 100€, od toga 80€ ide radniku, a 20€ Državi.
    Dakle državi ide 20 manje, odnosno zdravstvu ide 20 manje a zaposlenom 20 više. I saldo je 0. E bgm nije.
    To što zdravstvo ima manje para, jer smo se igrali Robin Huda i od njih uzeli i dali građanima, nekako mora da se nadoknadi.
    Ljekovi, plate zdravstvu, oprema i sve ostalo se neće samo od sebe platiti, nego se mora nekako naći para za to.
    Veća naplata PDV-a od uvećane potrošnje, nije dovoljna da pokrije te troškopve, zato i moraš da se zadužiš da bi ga finansirao.

    Zaduživanjem si povećao količinu novca u opticaju a stvorena vrijednost je ostala ista. O tome sam već pisao.



    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Najveći uspjeh ES, smanjenje sive ekonomije i značajan impuls prema regulisanju tržišta rada.
    Prije bih rekao QR kod-a no do ES. Jer se siva ekomnomija svela na to da su zarade preko računa, a trošak poslodavca manje više ostao isti. I to smanjenje sive ekonomije legalizovanjem tog dodhotka nije dalo ništa dodatno državi, naprotiv.
    Ali svakako jeste u nekom dijelu.


    [QUOTE=MeDo_JE;5845195]
    Prije 2 godine je npr plata magacioneru od 450€ u Nk smatrana privilegijom, na prste jedne ruke možeš nabrojati firme koje su davale tu platu. Sad npr magacionera teško možeš zadržati ispod 500-550€ početne plate, jer ima mnogo lakših poslova za iste pare.


    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Slažem se potpuno, ali ES je bio praktično iznuđen potez, tj čini se da su požurili inače bi bili smijenjeni prije realizacije. Moramo gledati širu sliku. Čak i taj program koji je zbrzan je kasnije izmasakriran populističkim mjerama političara.
    I da nije izamsakriran glupostima, i inicijalno je planiran da se finansira iz duga.


    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Naravno da nije, zato sam i stavio pod navodnicima. Ali 13. penzija zvuči mnogo bolje od jednokratne pomoći.
    Ministar i treba da zapomaže, jer je najveći krivac za poziciju u kojoj se našao.
    Rekoh već, kosmička je pravda trenutno što je on ministar.


    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Stvari se uvijek mogu posmatrati iz više uglova. Uzimajući iste premise možemo reći da su novi objekti rasteretili stare, pa je smanjena potreba za radnom snagom po pojedinačnom objektu, a u totalu ima više i radnika i objekata.
    Pitaj u Voli na bulevar 13og jula ako sam dobro zapamtio da se zove ulica u NK da li imaju više radnika sad ili prije godinu dana u tom objektu.
    Za Naš diskont na Zabjelo i Laković na Konik 100% znam da ih je manje.


    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Hvala na pozivu, javljam se čim se ukaže prilika.
    Nema na čemu, i da mi bude milo. Šaljem broj na PM.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #340
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Kakav smo mi narod.
    Ono kad kazu za nekoga:
    "Dobar je, al' je za sebe najgori..."

    Sad kad imamo ovu fabriku treba ograniciti uvoz cipsa ili podici PDV na tu vrstu uvezene robe, a smanjiti na domace.
    Isto uraditi za sve ostale fabrike (mlijecnih proizvoda, flasirane vode, ne znam ima li jos nekih).
    Ne znam smiju li takve stvari po zakonu da se rade, ali kad se vec ne postuju mnogo vazniji zakoni, od ovoga bi bar bilo neke koristi.
    Neka zaštita konkurencije, neka EU poglavlja, neka regulativa i neki zakoni se baš ne slažu sa tom idejom.
    Proizvod treba da bude konkurentan, ali kod većine preovladava želja za većom maržom.

    Banalni primjer je kisjela voda. Istu cijenu ima Knjaz Miloš i Rada.
    Vala je od Aranđelovca do PG komad duži put nego od BP do PG. Pitanje je zašto lokalni porizvođač ne ide sa ekonomijom obima i maržom kao Knjaz Miloš npr a ne ide sa maximumom da izjednači cijene.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #341
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Treba reci predsjedniku da ponekad cita malo i forum.

    Inace, covjek se razumije u ekonomiju, vrlo je uspjesan biznismen i vjerujem mu.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  19. #342
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Sunovrat se nastavlja.
    Damjanović puni budžet kreditom koji ima zelenašku kamatu.
    Milojko lupa gluposti.
    A narad poćinje da kapira da bezvrijedne FIAT novčanice vrijede sve manje...

  20. #343
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Ulecite svi u bitcoin
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  21. #344
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Ulecite svi u bitcoin
    Može i ETH.

  22. The Following User Says Thank You to holiday For This Useful Post:


  23. #345
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Kad smo vec kod crypto valutA, CEO jedne od navecih banaka im nije bas naklonjen.

    https://finance.yahoo.com/news/jpmor...190703851.html

    “I think all that's been a waste of time and why you guys waste any breath on it is totally beyond me,” he told CNBC. “Bitcoin itself is a hyped up fraud. It’s a pet rock.”

    This isn’t the first time Dimon has expressed his doubts about cryptocurrencies—or used a “pet rock” analogy to describe digital assets. The CEO has described Bitcoin a “fraud” since 2017; and after the blow-up of what was once the world’s second largest crypto exchange FTX late last year, he argued the entire industry was a "complete sideshow."

    CNBC anchor Joe Kernen pushed back on Dimon’s claims that Bitcoin is a fraud on Thursday, arguing the cryptocurrency is a “store of value” that is “immutable” and “scarce,” noting its protocol indicates that there will only ever be 21 million coins.

    “Totally untrue. How do you know it's gonna stop at 21 million? Maybe it's going to get to 21 million and Satoshi’s picture is going to come up and laugh at you all,” Dimon quipped, referencing the pseudonym Satoshi Nakamoto that was used by Bitcoin’s anonymous creator, or creators.

    But while Dimon doesn’t believe in cryptocurrencies, when it comes to the blockchain technology that they're built on, he has a much more positive outlook.

    “That's different,” he said on Thursday. “Blockchain is a technology ledger system that we use to move information. We've used it to do overnight repo, intraday repo, we've used it to move money, right? So that's a technology ledger that we think will be deployable.”
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #346
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kad smo vec kod crypto valutA, CEO jedne od navecih banaka im nije bas naklonjen.

    https://finance.yahoo.com/news/jpmor...190703851.html
    Obožavam ovog lika,nakon njegovih laprdanja BTC šibne x4

  25. #347
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    U saradnji sa kompanijom Ripple i Centralnom bankom pokrenuli smo pilot projekat izgradnje prve digitalne valute ili stablecoin-a za Crnu Goru, saopštio je premijer Vlade u tehničkom mandatu Dritan Abazović.
    “Produktivan sastanak sa CEO kompanije Ripple Bredom Garlinghausem i VP za saradnju sa centralnim bankama Džejmsom Volisom. Razgovarali smo o razvoju platne infrastrukture koja bi obezbijedila veću finansijsku dostupnost i inkluziju. Crna Gora otvorena za novu vrijednost i ulaganja”, napisao je Abazović na Twitter-u.

    U saradnji sa kompanijom Ripple i Centralnom bankom, kako se navodi, pokrenuli smo pilot projekat izgradnje prve digitalne valute ili stablecoin-a za Crnu Goru.
    ripple je pod istragom SECa...mislim..opet se brukamo.

  26. #348
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Moj druže kako je ovo jednostavno.
    Korak 1) Plan za digitalnu valutu
    2) oformiti digitalni perper
    3) napraviti odnos ka nekom FIATu.


    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  27. #349
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    ripple je pod istragom SECa...mislim..opet se brukamo.
    Ali namjenjen bas za bankarski sektor i zato ga jadu zabavi SEC
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Moj druže kako je ovo jednostavno.
    Korak 1) Plan za digitalnu valutu
    2) oformiti digitalni perper
    3) napraviti odnos ka nekom FIATu.


    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Tako je

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  28. #350
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Elektroprivreda Crne Gore je izvršila smanjenje osnovnog kapitala po osnovu poništenja sopstvenih akcija.Kako se navodi na sajtu Montenegroberze, osnovni kapital EPCG smanjuje se za iznos od 55,22 miliona eura, po osnovu poništenja 8,47 miliona sopstvenih akcija nominalne vrijednost oko 6,52 eura po akciji.

    Uradili su najgoru stvar,diletanti srljaju u propast firme.

Page 14 of 20 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Ekonomija Crne Gore do 1945
    By MonterO in forum Istorija
    Replies: 47
    Last Post: 29-06-11, 01:19
  3. Replies: 1
    Last Post: 24-01-08, 09:20
  4. Ekonomija, privredni razvoj
    By Jallice in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 04-04-04, 01:17
  5. Ekonomija
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 17-02-04, 23:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •