Page 1 of 20 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 481

Thread: Ekonomija Crne Gore

  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default Ekonomija Crne Gore

    Drage kolege forumaši,

    Odlučio sam da otvorim jedan ovakav topik... na njemu bi trebali da razglabamo i stavljamo vijesti koje se tiču ekonomije CG.

    Sve što je vezano za ekonomske aktivnosti (investicije, BDP, potrošnja, proizvodnja itd);

    Evo ja ću krenuti sa par linkova:

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...15-do-17-odsto

    https://www.bankar.me/2020/11/27/vla...ate-na-kredit/

    A evo i jedne pozitivne vijesti sa sjevera republike:

    https://www.bankar.me/2020/11/27/inv...o-100-miliona/



    Šta nas očekuje na kraju ove godine, i kako ćemo pregurati 2021.?

    Izvolite dati svoj doprinos....

  2. #2
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Po potpisanom ugovoru, danas je zvanicno zavrsena prva dionica autoputa u CG , salim se ipak je zavrseno 90% puta.

    https://www.bankar.me/2020/11/28/ist...2SjsabyC8KsuXY

    Osim aneksa, pred novom vladom je još jedan izazov. Naime, budući konstituenti vlasti u planu imaju i detaljnu provjeru ugovora o izgradnji prioritetne dionice auto-puta od Smokovca do Mateševa kako bi ispitali da li su državni interesi u potpunosti zaštićeni. Predmet provjere biće i Tara, zbog navodne devastacije usljed izgradnje prioritetne dionice.

    Ono sto je interesantan dio>

    Period povratka sredstava koja su potrebna za gradnju prioritetne dionice auto-puta od Smokovca do Mateševa iznosi 17 godina od perioda gradnje, odnosno 13 godina od početka njegove eksploatacije, pokazala je socioekonomska analiza tog projekta.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Jos kad bi znali na koliko frekvenciju saorbaćaja je to planirano bilo bi dobro. Ali ne znamo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Jos kad bi znali na koliko frekvenciju saorbaćaja je to planirano bilo bi dobro. Ali ne znamo.
    Na otvaranju radova se pricalo da je donja granica za rentabilnost oko 20.000 vozila dnevno svih 365 dana . Mislim da mi nemamo bukvalno nijednu desionucu gdje toliko vozila prodje svakodnevno

  5. #5
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,560
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    378
    Thanked in
    256 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Na otvaranju radova se pricalo da je donja granica za rentabilnost oko 20.000 vozila dnevno svih 365 dana . Mislim da mi nemamo bukvalno nijednu desionucu gdje toliko vozila prodje svakodnevno
    Ima Vojislavljevića,i skretanje sa krivog za Deltu

    Sent from my SM-N960U using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Na otvaranju radova se pricalo da je donja granica za rentabilnost oko 20.000 vozila dnevno svih 365 dana . Mislim da mi nemamo bukvalno nijednu desionucu gdje toliko vozila prodje svakodnevno
    Za rentabilnost da se isplati, u narednih 12-13godina koliko po ugovoru dospijeva zadnja rata Exim banci, ali ne vidim problem isplatice se onda za 20godina.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Za rentabilnost da se isplati, u narednih 12-13godina koliko po ugovoru dospijeva zadnja rata Exim banci, ali ne vidim problem isplatice se onda za 20godina.
    A za to vrijeme ko ce vracat kredit ? Ta projekcija je da se kredit moze vracat a kako trenutno stoje stvari svake godine oko 80 miliona ce narod vracati a to vozila sto prodje nece biti dovoljno za puko odrzavanje autiputa a kamoli za zaradu

  8. #8
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Tigru raste nezaposlenost... https://www.bankar.me/2020/12/09/u-n...-nezaposlenih/

    U Crnoj Gori je na kraju novembra bilo 47.050 nezaposlenih, što je pet odsto više nego u oktobru – pokazuju podaci Zavoda za zapošljavanje Crne Gore.Stopa nezaposlenosti je, prema mjesečnom izvještaju, porasla sa 19,31 odsto na 20,28 odsto.


    Trebace nam godine da se oporavimo i pocnemo normalno da zivimo....

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Dok se ne pojavi više detalja, da konstatujemo da je Ministarstvo finansija emitovalo državne obveznice na međunarodnom tržištu u iznosu od 750 miliona eura kojima će se nadoknaditi manjak u državnoj kasi u narednoj godini.Obveznice su emitovane na period od sedam godina i kamatom od 2,875 odsto, i sve su prodate.

    Ovo je svakako dobra vijest za sve zaposlene u državnoj upravi i penzionere a bogami i za ostatak CG.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    791
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Dok se ne pojavi više detalja, da konstatujemo da je Ministarstvo finansija emitovalo državne obveznice na međunarodnom tržištu u iznosu od 750 miliona eura kojima će se nadoknaditi manjak u državnoj kasi u narednoj godini.Obveznice su emitovane na period od sedam godina i kamatom od 2,875 odsto, i sve su prodate.

    Ovo je svakako dobra vijest za sve zaposlene u državnoj upravi i penzionere a bogami i za ostatak CG.
    Neočekivano niska stopa prinosa s obzirom u kakvom smo k.... Tražnja investitora je bila čak 2,4 mlrd. €, i više nego dobro smo prošli

  11. #11
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Slusao sam juce 3 ministra kod Komnenica... nazalost nisu mnogo pricali o tome kako smanjiti nezaposlenost...

    Ono sto se naslucuje jeste da ce dati prioritet IT sektoru, investicijama i znanju, kao i nekim start-up programima... i na tome se zavrsila sva prica.
    Ocekivao sam da ce vise govoriti o dovlacenju proizvodnje, razvoju poljoprivrede... tu se moze generisati vise radnim mjesta.

    Treba im dati sansu, djeluje da znaju sta rade... al nas nezaposlenost ubi... skoro 20% nezaposlenih su katastrofalne brojke ...

    PS Odlican posao sa obveznicama... sad samo pametno i da ne bace pare u Montenegro Airlines

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Prvi put od kad je usvojen Ustav Crne Gore 2006 godine necemo imati usvojen budzet za narednu godinu vec ulayimo u privremeno finansiranje. To bas nije poruka koju zelite da posaljete ni investitorima, ni domacoj privredi. Narocito ne politickim portivnicima i stranim saveznicima.
    Naravno, ovo je sve po zakonu, Vlada do 31/3 mora da predlozi budzet za tekucu godinu, inace joj shodno Ustavu prestaje mandat.

    Prestanak mandataČlan 110
    Vladi prestaje mandat: prestankom mandata Skupštine, podnošenjem ostavke, kad izgubi povjerenje i ako ne predloži budžet do 31. marta budžetske godine.
    Vlada kojoj je prestao mandat nastavlja rad do izbora Vlade u novom sastavu. Vlada kojoj je prestao mandat ne može raspustiti Skupštinu.
    Kako pricamo o ekonomiji, zanemaricemo politicke konotacije, i izjave zadnjih par dana.
    Ekonomske posljedice ovoga mogu da budu dalekosezne. Stavite se u ulogu investitora koji su ulozili 750 miliona eura nedavno u drzavne obveznice. Kakav ste im signal poslali?
    Sljedeca emisija obveznica sa ovakvim potezima, sto ocekivati? Koliku zainteresovanost? Koliki prinos i kamatu?

    Za neupucene, Zakonom o budzetu i fiskalnoj odgovornosti predvidjeno je privremeno finansiranje.
    Privremeno finansiranjeČlan 37
    Ako se zakon o budžetu države odnosno odluka o budžetu opštine ne donese do 31. decembra tekuće, za narednu fiskalnu godinu, Ministarstvo finansija, do njegovog donošenja, potrošačkim jedinicama mjesečno odobrava sredstva do iznosa 1/12 (jedne dvanaestine) stvarnih izdataka u prethodnoj fiskalnoj godini, a odgovorno lice u opštini, do donošenja budžeta opštine odobrava sredstva u skladu sa zakonom kojim se uređuje finansiranje lokalne samouprave.
    Nova vlada sa 12 ministarstva i prethodna sa 18 ministarstava ce biti oybiljan problem za pretubmacije i sabiranje kojem ministarstvu i kojoj potrosackoj jedinici koliko para ide. I sve to na ciframa od prosle godine, a broj zaposlenih se u drugoj polivini znacajno povecao. Dakle bice veselo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,978
    Thanks Thanks Given 
    3,805
    Thanks Thanks Received 
    3,095
    Thanked in
    1,583 Posts

    Default

    Moguće komplikacije sa tehničkog aspekta u najavi.

    ovo bi značilo da službenici iz 6 "spojenih ministarstava" ostaju bez plata. A problema bi bilo i u novostvorenim ministarstvima, kako svima novima dati platu... Npr. ministarstvo finansija dobija X eura, a sada kao potrošačka jedinica servisira i deficit buždeta PIO što je radilo Socijalno staranje ranije.... I onda nema za penzije. Sada bi MF morao da isplažuje plate svim centrima za socijalni rad, a nema pare za to ako se usvoji budžet.

    Nije ovo baš naivno što priča DRI.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...isnjem-budzetu

  14. #14
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Imao sam velika ocekivanja od ove Vlade, ocekivao sam ozbiljnost, odgovornost medjutim svjestan sam da je to nemoguce sa ovim kretencinama iz DF....

    Jos uvijek nije donesen budzet sto je katastrofa za drustvo... glavni krivac zna se DF, ali nazalost populisti kao sto su DF, DPS pa cak i nesrecni Konjevic su izgleda rijesili da nas toliko zakopaju da nam nece biti spasa.

    Dusa me boli da zemlja sa 300 km prelijepe obale, koliko samo nacionalnih parkova i prelijepih planina i nepunih 650 000 stanovnika nije u stanju da zivi jedan miran normalan zivot, da nam buducnost i nasa i nase djece nije neizvjesna... ne nemozes od bagre koja nikad u zivotu nije zaradila realan euro, nego kao pijavice nas ogulise evo vise od 30 god....

    Razmjere nase katastrofe se vide upravo u tome da nas je i Srbija pretekla u prosjecnoj zaradi:

    "U prethodnoj godini Srbija je nastavila svoj najbrži rast, on je bio -0,9 i čudno je kad to kažete jer su svi oko nas bili od -15 do -5, niko nije bio ni blizu nas", rekao je on na današnjoj sednici Glavnog odbora Srpske napredne stranke.
    "To je sve zahvaljujući i članovima Vlade, ali pre svega građanima koji su bili savesni i odgovorni. Uspeli smo da obezbedimo značajno povećanje primanja za naše građane. Mi smo 2014. godine bili četvrti u regionu po visini plata. Ispred nas je bila Crna Gora, ali i BiH. Danas je Srbija po visini prosečne plate u regionu ubedljivo prva, u martu je prosečna plata iznosila 556 evra", istakao je Vučić.
    link na vijest : https://www.b92.net/biz/vesti/srbija...nav_id=1865622

    I sto je najgore od svega nama su prioritet crkva, zastava, vjera.... i narod se pali na tu pricu, jer je to jedina prica koja DF i DPS moye drzati na procentima na kojima se trenutno nalaze... a bojim se i vanredni parlamentarni izbori...

    Sve u svemu nek nam je Bog svima u pomoci

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Je li tebe razočarala ta statistika i brojke ili nešto drugo?
    Jer brojke su podložne kursnim razlikama, pa taj dinar se malo malo pa vještački jača i slično. A i to je ograničenog trajanja.

    Morali su nas prestići kad je pad ekonomije bio ogroman. Na to dodaj sivu ekonomiju koj je pozamašna, naročito osiguranje na minimalac koje uništava aritmetičku sredinu na računicu.
    Na samom kraju, iznosi tih zarada ne govore kolika je kupovna moć tvoje plate. Sa 530 eura u PG možeš sam da preživiš mjesec, u BG jako teško.

    CG će ući u 6ti mjesec privremenog finansiranja. Efekat toga će biti 200 miliona deificita odnosno 6 punih rata za auto put npr.
    Ako ne bude sezone kao što očekuju, čekaju nas jako teška vermena, da ne budem previše crn, ali grčki scenario nam nije daleko.

    A u skladu sa bitnošću tema koje dominiraju voih dana, za kraj bih rekao: u pamet se braćo i sestre u hristu. i vi drugi isto.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    MIslim da je NBS zadnjih 5-6 godina sveo kurs na relativno stabilan nivo tako da mislim da on nije mnogo oscilirao zadnjih godina sa tog kursa 117-120din/1 eur

    Oni su nas prestigli zato sto su se orjentisali na realni sektor i privlacenje produktivnih stranih investicija, ulaganje u infrastrukturu i rudarstvo...

    Ovo je prosjecna zarada na nivou Srbije... Beograd ima mnogo vecu prosjecnu zaradu:

    Prosečna neto plata u Beogradu za decembar prošle godine iznosila je 82.309 dinara, što po prosečnom kursu Narodne banke Srbije za taj mesec iznosi 700 evra, objavio je na svom Fejsbuk profilu zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
    link: https://www.danas.rs/beograd/vesic-p...esla-700-evra/

    Meni je prosto nevjerovatno da Srbija koja ima problem Kosova, autokratu na vlasti, kontinentalna zemlja ... koja je bila u periodu 2006-2012 daleko iza nas po pitanju svih parametara je dosla situaciju da ima i manju nezaposlenost i vece plate i bolje puteve itd.... to mi pokazuje samo koliko smo mi imali savrsenu Vladu svih ovih godina...

  17. #17
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    MIslim da je NBS zadnjih 5-6 godina sveo kurs na relativno stabilan nivo tako da mislim da on nije mnogo oscilirao zadnjih godina sa tog kursa 117-120din/1 eur

    Oni su nas prestigli zato sto su se orjentisali na realni sektor i privlacenje produktivnih stranih investicija, ulaganje u infrastrukturu i rudarstvo...

    Ovo je prosjecna zarada na nivou Srbije... Beograd ima mnogo vecu prosjecnu zaradu:



    link: https://www.danas.rs/beograd/vesic-p...esla-700-evra/

    Meni je prosto nevjerovatno da Srbija koja ima problem Kosova, autokratu na vlasti, kontinentalna zemlja ... koja je bila u periodu 2006-2012 daleko iza nas po pitanju svih parametara je dosla situaciju da ima i manju nezaposlenost i vece plate i bolje puteve itd.... to mi pokazuje samo koliko smo mi imali savrsenu Vladu svih ovih godina...
    Kod nas je prosjecna plata 400 eurq bez osiguranja 6 dana nedeljno

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  18. #18
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

  19. #19
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Meni je prosto nevjerovatno da Srbija koja ima problem Kosova, autokratu na vlasti, kontinentalna zemlja ... koja je bila u periodu 2006-2012 daleko iza nas po pitanju svih parametara je dosla situaciju da ima i manju nezaposlenost i vece plate i bolje puteve itd.... to mi pokazuje samo koliko smo mi imali savrsenu Vladu svih ovih godina...
    Zato što mi stalno zaboravljamo da smo zadnjih 75 godina na vlasti imali krajnje lijevu političku opciju (socijalizam).
    I sa novom vlašću relativno imamo i dalje. Narodu je usađeno u gene da rad i zarađivanje shvata na način da posao treba da obezbijedi država, da se što manje radi a da sve beneficije zakona o radu budu imperativ.
    80% mladih (i srednjih i starih) i dalje smatra da je državni posao jedini dobar izbor. Realno ispada i da jeste jer privreda ničemu ne valja, tj uništena je.
    Stara vlast se samo deklarativno zalagala za preduzetništvo. Ona je za svoje glasače kao po pravilu sigurno obezbeđivala državne poslove. Uveli su slobodno tržište a uništili privredu.
    Umjesto da su ojačali privredu pa tek onda uveli slobodno tržište.
    Sistem je postao neodrživ čim se krenulo u zaduživanje, oslanjajući se samo na turizam kao glavnu privrednu granu. On je i s anovom vlašću potpuno ekonomski neodrživ.

    Žao mi je što ću biti negativan, ali ja bih najradije očekivao bankrot državnih finansija e onda bi možda narodu došlo iz goozice u glavu da će morati nešto da se radi.

    Kad je u pitanju ta politička ravan i podjela, a u Srbiji se to i dokazuje zadnjih godina, izgleda da su oni koji su u centru ili pak više desno ipak bolji ekonomisti nego li ljevičari i socijalisti.
    Last edited by autodijagnostika; 10-06-21 at 23:36.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Bankrot nije izgledan za CG do 2024-5 kada stižu prva velika dospijeća međunarodnih obveznic i kredita.
    Na žalost, rformska Vlada Anta Markovića je imala lijepu viziju ekonomije Jugolasvije, na žalost neke političke kockice se nisu poklopile.

    Većina mladih CG želi da radi u državnoj admnistraciji. Poražavajuće.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #21
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Bankrot nije izgledan za CG do 2024-5 kada stižu prva velika dospijeća međunarodnih obveznic i kredita.
    Na žalost, rformska Vlada Anta Markovića je imala lijepu viziju ekonomije Jugolasvije, na žalost neke političke kockice se nisu poklopile.

    Većina mladih CG želi da radi u državnoj admnistraciji. Poražavajuće.
    Ja ti moram skrenut paznju dok god je veca plata u drzavni sektor od privatnog veca ce biti zelja mladih tamo da rade, dok god ljudi iz drzavnog sektora mogu da uzimaju neplaceno,bjeze sa posla jos veca ce biti potraznja za drzavnim poslom i dok god zene majke imaju sve manje prava u privatnom sektoru ne daj boze da su trudne ili pri udaji DRZAVNI POSAO ce biti broj 1.


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  22. #22
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Nema visokoproduktivne privrede, da ima ona bi mogla da plati visoko svoje zapošljene.
    Svi privrednici koji rade u CG su uglavnom okrenuti domaćem tržištu što je dodatna loša opcija.
    Svaka razvijena zemlja je u tom pogledu otvorena prema svijetu. Jer kompanije izvoze u čitav svijet, tržište im je čitav svijet.
    A mi i Paypal ne možemo uvesti da primamo novac.
    Mi smo ostali učaureni u neki svijet od prije 20,30 i više godina stim što smo uništili sve proizvodne kapacitete koje smo imali umjesto da smo ih unapređivali.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...gustu-rekordan

    Cisto da bude jasnije ovo smanjenje duga nije posljedica vracanja kredita, nego nam se BDP oporavio i pocevao u odnosu na pad prosle godine koji se dogodio zbog lose sezone.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Sačuvajte ovo da neće biti rebalans budžeta.
    Uvjek imamo rebalans

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Evo malo u obladne spakovano o prilivima i odlivimaiz budžeta.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-bi-vise-novca

    U ranijim saopštenjima iz Ministarstva navedeno je da je u julu ostvaren suficit od 41,3 miliona eura, odnosno za toliko su veći ostvareni tekući prihodi od tekućih izdataka. Međutim u tekuće izdatke se ne računa otplata duga koja je u ovom mjesecu iznosila 25,4 miliona eura, od čega se najviše odnosi na otplatu rate za auto-put od 24,7 miliona eura.
    Malo su izmijenili tekst ovi iz Vijesti, pisala je jedna dobra rečenica:

    Kada se od suficita oduzme otplata prispjelih dugova stvarni plus u kasi iznosio je 15,9 miliona.

    Kad oduzmete prilive u budžet po osnovu prenešene dobiti državnih firmi, onda imate... Znate već matematiku..
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 1 of 20 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Ekonomija Crne Gore do 1945
    By MonterO in forum Istorija
    Replies: 47
    Last Post: 29-06-11, 01:19
  3. Replies: 1
    Last Post: 24-01-08, 09:20
  4. Ekonomija, privredni razvoj
    By Jallice in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 04-04-04, 01:17
  5. Ekonomija
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 17-02-04, 23:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •