Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 45 of 45

Thread: Urbanizam u socijalizmu

  1. #26
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Podgorica je nazadovala jedino u pogledu saobracajne infrastrukture uzas od inzenjera iz titovog doba koji je pravio bulevare sa 4 trake dodjosmo do ljudi koji uzmu jednu traku za vozila i naprave je za trotinete, koji otvore park od 100 kvadrata i slave kao uspjeh a zauzvrat uzmu livadu od 10000kvadrata...itd

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Bilo je velikih grešaka, poput izostanka zaobilaznice, pa sama Vojislavljevića ulica je dokaz slabosti i tog sistema, a nije jedini primjer. Mi malko stariji sa nostalgijom se sjećamo tog vremena ali nije bilo sve tada tako super kako se piše. Imajmo na umu da je Titograd/Podgorica nakon 1945 bio potpuno uništen, najviše zaslugom bombardovanja saveznika i da se sve gradilo iznova. Falilo je očigledno novca za sve što se planiralo, a i to što se planiralo je bilo ne baš pohvalno i djeluje da je bilo kratkovido. Evo tek ove godine dobijamo prvu povezanu zaobilaznicu, poslije tooooliko decenija. Tek će se dobiti neki novi bulevari. Podgorica toliko decenija nije uspjela da poveže Bulevara Save Kovačevića sa Starim Aerodromom, podvožnjak se čeka kao da je ne znam što... Fali nama novca. Odakle će se puniti budžet? Opština bi morala da podigne cijene komunalija ako misli da se razvija kako treba i da imamo sve što treba...

  2. #27
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    @High, nisam baš imao sreću da nalijećem na takve nastavnike, izuzev što mi je jedna nastavnica malo pomagala da se spremam za takmičenje. Čuvena Boga.
    Tako da sam morao sam i uz pomoć raznih matematičkih listova, pa malo u osmom rovio po Veneu. Fino je išlo dok me nisu razočarali da ne mogu na savezno jer ih je bilo strah da ne napravim neku havariju tamo. A havarije sam počeo praviti tako što sam bio dobri đak i mirni, pa su mislili da sam zgodan za zlostavljanje. malo su se prevarili jer nisam imao nikakav problem da zveknem nekoga ciglom u facu i pošaljem na šivenje. Posle je to loše društvo odlučilo da im budem ortak, što mi je imponovalo i krenula je zajebancija. S kim si takav si. Mada na kraju su svi ispali normalni manje više.
    Pominjao si Novku, a i ranka Ubovića. Kao stariji malo od tebe, da ti napomenem da je ranko bio genijalac za matematiku, i odličan šahista posledično. Uzimao je solidno bodova na turnire sa mnogo manje šahosvkog rada od drugih. A priroda i onakva neartikulisanost imaju porodični backgorund da ne ulazimo u detalje, posebno o mrtvima. A da je klikiraš imaj u vidu da je jedini koji je poslovno preživio iz duvanske ekipe i još oplodio pare. Bliskost vlasti su imali i drugi pa su se iznabadali na glavu.
    Saglasiću se sa @Director da je Titograd bio dosta bullshit kada je riječ o arhitekturi, a i o zelenilu. Grad je bio poravnat u WWII i imao je full komunističke obrise. Imalo je to i dobrih strana, komotne ulice npr. Što se zelenila tiče, mala trivia: Njegošev i Karađorđev park formirali su Italijani kao okupatori. Dobra stvar je bila što su pošumljena brda okolo, kao Malo brdo i Gorica, dijelom Ljubović, Kakaricka, Dajbabe. To je čak promijenilo klimu na bolje. Pošto sam se podiza kod Sportskog, a star sam ka Grčka da znam vrijeme prije Sportskog preko Morače je bilo solidno zelenila i malo auta u odnosu na danas. Raj za đecu. Do mjere da smo pravili logore i ložili vatre đe je sad USA ambasada.
    Zelenilo nije održavano, to je fakat. A ono što je bljak to je da su u pošumljena brda danas nastale favele, pa su i na Goricu neomaltane kuće došle do Spomenika.
    Naravno, kad sam se doselio u BlokV bila je pustara. I relatuivno dugo je bilo tako. A sadašnje zelenilo, već sam pisao inicirao je Šole koji ima servis u zelenu zgradu. Prvo je on sređivao pa kocki ispred njegovog servisa, pa su počele komšije iz zgrade, pa iz druge zgrade i tako redom.
    Sada ima u Bloku V što se zelenila tiče, oaza u ulici okrenutoj prema Bazaru i sahara na drugu stranu Bloka đe su soliteri, dom zdravlja, i što je načudnije škola.
    Edit: Kako su se ukakili u sportski sa onim peckim bazenima đe su bili nekad tereni. A arhitekta kad ga je projektovao logično spuštao bazene kaskadno prema Morači da "pričaju" sa rijekom.
    Last edited by Gagarin; 12-01-21 at 14:42.

  3. #28
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Puno je snimaka raznih gradova iz dvadesetog vijeka. Ovo je snimak Berlina iz pedesetih godina prošlog vijeka, poslije rata, čisto da se shvati koliko smo mi daleko i sada u odnosu na ovo


  4. #29
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Titograd osamdesetih ... .. Nostalgija.


  5. The Following 4 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  6. #30
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Hvala na malo nostalgije. Stoji 1980, možda ipak 1979 imajući u vidu da nije dovršena sala u Sportski koja je svečano otovrena 1980 nekom utakmicom. Svakako super snimak, RTCG i "dva sanduka" još nisu do kraja izgrađeni, Bloka ni kao gradilišta.
    Ala vrijeme leti...

  7. #31
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Kasarna Morača, zatim kod tri kocke šečera i Elektro škola, širina, nema Baćine zgrade u Vasa Raičkovića nego su tu čempresi koje je posjekao. Zatim nema nove zgrade Vlade, sve zelenilo unuatr zgrada predsjedništva i inostranih poslova. Njegoševa, veliki drvored od početka do kraja.
    Veoma ipečatlji vmi j edio gdj eje sad Američka ambasada, kakav samo lijep plac su zauzeli, zelenilo. Mada kakvi smo, vjerovatno bi to mi ionako betonirali. Na snimku se dobro vidi kako je izgledalo.
    Interesantna j eona zgrada ukoso iza Maše
    Nema Vektre, livada.
    Ljudi lijepo i nekkao kulturno obučeni.
    Podgoricu nikad nešto nisma voljela, tačnije, nikad nismo ni išli u Podgoricu. Možda jednom u životu do svojih dvadesetih kad sam počela sama dolaziti. Išlo se uglavnom po primorju, Dalmacija.
    Ali sad tako uživam u ovim starim snimcima, voljela bi ih vidjeti što više, mislim da sma naučila svaki kutak ovog grada I sad mi je baš pro srcu uz moj HN i rodni Dubrovnik. I Barselonu kao najljepši primorski grad

  8. #32
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Titograd osamdesetih ... .. Nostalgija.

    Valjalo bi da postoji neka vremenska masina, da mozemo da se vratimo u bilo koje doba u bilo kojoj tacki planete, i onda prosetati... Setnja ovakvom ppdgoricom bi dozivljaj bio...

    A i to vrijeme...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:

    acs

  10. #33
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Hvala na malo nostalgije. Stoji 1980, možda ipak 1979 imajući u vidu da nije dovršena sala u Sportski koja je svečano otovrena 1980 nekom utakmicom. Svakako super snimak, RTCG i "dva sanduka" još nisu do kraja izgrađeni, Bloka ni kao gradilišta.
    Ala vrijeme leti...
    Imam jedno zapažanje. Mnogo smo nekako prijateljskiji van "onih" tema.
    I ja mislim da je ovo prije 1980 godine ali ajde da vjerujemo arhivi. Inače se i na ovom snimku vidi da je prekomorački dio bio građen poput city kvarta , nema zgrade Vektre(uživo je taj dio osamdesetih bio totalno bvz, livada/pustara
    Što se tiče drvoreda na bulevaru, on je sađen odma poslije 45 godine, to sam neđe ranije čitao kao podatak. Zapazio sam koliko je obala Morače bila "pitomija". Nova naselja kao pustinje

    Inače je KBC arhitekturom nestvarno remek djelo Milana Popovića.
    Last edited by Director; 26-01-21 at 19:28.

  11. #34
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Imam jedno zapažanje. Mnogo smo nekako prijateljskiji van "onih" tema.
    I ja mislim da je ovo prije 1980 godine ali ajde da vjerujemo arhivi. Inače se i na ovom snimku vidi da je prekomorački dio bio građen poput city kvarta , nema zgrade Vektre(uživo je taj dio osamdesetih bio totalno bvz, livada/pustara
    Što se tiče drvoreda na bulevaru, on je sađen odma poslije 45 godine, to sam neđe ranije čitao kao podatak. Zapazio sam koliko je obala Morače bila "pitomija". Nova naselja kao pustinje

    Inače je KBC arhitekturom nestvarno remek djelo Milana Popovića.
    Da malo repliciram, da ne bude dosadno.
    Dakle: Zelenila preko Morače bilo sasvim solidno. Sav onaj dio oko američke ambasade i dvorca bio je zarastao da smo ga zvali džungla. Dvorac je nekada davno bio stara bolnica dok se nije preselila u KBC. Zamisli scary momente za nas klince koji se tuda smucamo i naiđemo na operacionu salu sa sve operacionim stolom itd...
    I sve to već solidno zaraslo u zelenilo.
    Onda je neggdje oko 1985 tu otovrena Galerija nesvrstanih i kasnija Galerija.
    Unutar kvarta pored Sportskog gdje sam živio bila je gomila košćela koje su i danas tamo. Pored vrtić sa dvorištem i zelenilom.
    Tako da ga je baš bilo u tom kvartu.
    Kasnije još malo

  12. #35
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Inače je KBC arhitekturom nestvarno remek djelo Milana Popovića.
    Mislim da je KBC projektovao prof. Božidar Milić. Milan Popović je odgovoran za zgradu Tehničkih fakulteta.

  13. #36
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobrocanin View Post
    Mislim da je KBC projektovao prof. Božidar Milić. Milan Popović je odgovoran za zgradu Tehničkih fakulteta.
    U pravu si, radio je taj projekat sa Milićem ali je Popovićeva genijalnost iznad većine arhitekti tog vremena:

    За само четири године (1962–1966) Поповић је пројектовао Правни и Економски факултет у Подгорици; основну школу Максим Горки, хотел Олива у Петровцу и Зета филм у Будви. Посљедња два у коауторству са арх. В. Пламенцем.
    Хотел Олива им је донио републичку Борбину награду за архитектуру.
    Такође значајне објекте наставља да ради 1968: три хотела Корали у Сутомору, (републичка Борбина награда) чија чистота архитектуре са скулпторалним спољним степеницама, традиционална у приморској архитектури постају туристичка меморија Сутомора; Гарни хотел Монтенегро у Бечићима; Дом помораца у Котору; Плави Хоризонти у Тивту (1972). Хотел “Кастел Ластва” (1973) у Петровцу; Клиничко-болнички центар (КБЦ), са арх. Б. Милићем (1974) у Подгорици; Зграду Техничког факултета УЦГ, са арх. П. Поповићем (1977) (Сва три објекта са три Борбине награде) и десетине других стамбених, туристичких и јавних објеката по Црној Гори и три велика хотела у Ираку и Русији.
    Last edited by Director; 26-01-21 at 21:34.

  14. #37
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Zahvaljujući zalaganju Božidara Milića (i još jednog arhitekte,
    možda baš Popovića) napravljen je bulevar sa cetiri trake, i
    most sa 4 trake (Blaža Jovanovića) u periodu kada je saobracaj bio
    100-ti dio od današnjeg. Dobro je što ga je tada Blažo
    poslušao. Imao je čovjek viziju.

  15. #38
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Tada su se mnoge stvari radile polovično. Veoma mali broj ljudi je gledao unaprijed , a neki su zbog razmišljanja bili tretirani kao potencijalni neprijatelji s obzirom da je realizacija ideja bila i tada vrlo skupa, pa su ih posmatrali kao potencijalne zlonamjernike sistema . Mislim da su se već tada mogli naslutiti problemi sa kojima se suočavamo decenijama. 2021 dobijamo konačno zaobilaznicu, a uporedo sa njom i prvu dionicu autoputa. Ja volim da se sjetim tog vremena zbog djetinjstva i bezbrižnosti. Svi volimo taj period ali mi je Podgorica danas ljepša, koliko god je mnogi kudili. Mi smo danas mnogo moderniji grad kojem i dalje fale mnogi sadržaji.

  16. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  17. #39
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Podgoricki komunisti zbog svog nekog provincijskog mentaliteta i sto su Titograd gledali kao kasabu nanijeli prvo materijalnu stetu, jer sto bi se reklo nisam bogat da kupujem jeftine stvari pa smo mi zbog jeftinih sadrzaja i rjesenja sve radili po sto puta, a potom i nematerijalnu stetu jer je Titograd bio ubjedljivo najruzniji grad u SFRJ. Sve je radjeno kao da im je plan bio da Titograd vjecito bude selo ili neko naselje privremenog karaktera. Ostali djelovi grada na nesto i lice sada dok je centar jedno ruglo koje se bez velikog poduhvata nece moci rijesiti. Iako postujem Tita kao istorijsku figuru i ne bjezim da mu ipak treba i dati neki pocast jer je grad nosio njegovo ime pedeset godina ali im oprostiti ne mogu taj idiotizam da njemu koji veze nikakve nema sa Crnom Gorom daju glavnom gradu njegovo ime. To idolopoklonstvo prema svim vladarima i autoritetima do Tita, Sloba, Momira, Mila, Amfilohija to je posebna prica...

  18. #40
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Podgoricki komunisti zbog svog nekog provincijskog mentaliteta i sto su Titograd gledali kao kasabu nanijeli prvo materijalnu stetu, jer sto bi se reklo nisam bogat da kupujem jeftine stvari pa smo mi zbog jeftinih sadrzaja i rjesenja sve radili po sto puta, a potom i nematerijalnu stetu jer je Titograd bio ubjedljivo najruzniji grad u SFRJ. Sve je radjeno kao da im je plan bio da Titograd vjecito bude selo ili neko naselje privremenog karaktera. Ostali djelovi grada na nesto i lice sada dok je centar jedno ruglo koje se bez velikog poduhvata nece moci rijesiti. Iako postujem Tita kao istorijsku figuru i ne bjezim da mu ipak treba i dati neki pocast jer je grad nosio njegovo ime pedeset godina ali im oprostiti ne mogu taj idiotizam da njemu koji veze nikakve nema sa Crnom Gorom daju glavnom gradu njegovo ime. To idolopoklonstvo prema svim vladarima i autoritetima do Tita, Sloba, Momira, Mila, Amfilohija to je posebna prica...
    Kad se nešto analizira, valja imati u vidu okolnosti. Dio grada, sada poznat kao Centar izgrađen je u vrijeme obnove i izgradnje. Sredstava za gradnju bilo je malo, iz sadašnje vizure nikoliko, a sa druge strane, Titograd je bio poravnat od bombardovanja. Tako da su u suštini sve zgrade iste prizemlje i dva sprata bez lifta. Slične su i u drugim gradovima ono što se zidalo u to doba. A koliko je bilo siromašno društvo govori podatak da je od seljaka uzimana maltene na silu hrana za radnike u gradu. Nije bilo baš vrijeme za barok, rokoko etc... I ostade ružno.
    Tek kasnije kreće malo ozbiljnija priča kad se počelo graditi na drugoj obalu Morače. Blažov most kad je napravljen, zamalo su u zatvor pošli inžinjeri jer je bio rasipanje para. I vjerovatno jeste iz tadašnje vizure, a Blažo ih je spasio da ih ne pohapse.

    Malo kasnije, kad se krenulo naprijed, negdje od 60-tih imaš rast grada preko Morače i to već liči na nešto i sa bulevarima, kasnije kad je poraslo i sa zelenilom itd...

    Ostadoh dužan još par stvari... U parku kod dvorca imate nekoliko stabala libanskog kedra koji je usađen za vrijeme Nidža Prvog, a koji je kod nas završio kad se neki brod suturisa što je za Trst odio sa sadnicama
    Dračani vele da su Italijani su napravili parkove u centru tokiom WWII, no da to puno ne pominjemo. Sva brda oko Podgorice uključujući i Goricu su pošumljena u komunizmu i to je odradio Pokret Gorana. To je bila društvena organizacija, kao neka NVO danas. Posle su po brdima iskrčene šume i nastale su favele na Malo Brdo, Kakaricku, Zeleniku... Uz to nalažu da se podavimo. No, to ne zanima sadašnje ekološke NVO, jer se time ne dobija ni medijski prostor, a i od sađenja drveća se dobija diskus. Sa tim drvećem značajno je bila poboljšana klima Titotgrada glede vjetra i vrućine, ali ajde sad.

    Da li je Podgorica lijepa. Pa ne baš, iz raznoraznih istorijskih, ma i kulturoloških razloga, ali je za život žestoko praktična, naročito za porodicu. Glavni grad kakve takve evrospke zemlje, koji ima ono što je neophodno za takav grad, a sve je na 10 minuta.
    A more i skijanje su kao da živiš u nekom predgrađu većeg meditarnskog grada, pa koliko ti treba do neke plaže. I klima je simpatična.
    Narod... Pa ne znam baš... Ja sam stari matuf, pa mi smeta što je sve manje Titograđana, ma i cikotićkoga akcenta
    Last edited by Gagarin; 27-01-21 at 16:33.

  19. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  20. #41
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobrocanin View Post
    Zahvaljujući zalaganju Božidara Milića (i još jednog arhitekte,
    možda baš Popovića) napravljen je bulevar sa cetiri trake, i
    most sa 4 trake (Blaža Jovanovića) u periodu kada je saobracaj bio
    100-ti dio od današnjeg. Dobro je što ga je tada Blažo
    poslušao. Imao je čovjek viziju.
    Tata mi je pricao da su smatrali budalama njih dvojicu ili tog jednog sto je projektovao bulevar sa 4 trake i da je bio mu plan da svudje po podgorici budu 4 trake trake )) Bas nazadno razmisljanje za taj period ))


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  21. #42
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kad se nešto analizira, valja imati u vidu okolnosti. Dio grada, sada poznat kao Centar izgrađen je u vrijeme obnove i izgradnje. Sredstava za gradnju bilo je malo, iz sadašnje vizure nikoliko, a sa druge strane, Titograd je bio poravnat od bombardovanja. Tako da su u suštini sve zgrade iste prizemlje i dva sprata bez lifta. Slične su i u drugim gradovima ono što se zidalo u to doba. A koliko je bilo siromašno društvo govori podatak da je od seljaka uzimana maltene na silu hrana za radnike u gradu. Nije bilo baš vrijeme za barok, rokoko etc... I ostade ružno.
    Tek kasnije kreće malo ozbiljnija priča kad se počelo graditi na drugoj obalu Morače. Blažov most kad je napravljen, zamalo su u zatvor pošli inžinjeri jer je bio rasipanje para. I vjerovatno jeste iz tadašnje vizure, a Blažo ih je spasio da ih ne pohapse.

    Malo kasnije, kad se krenulo naprijed, negdje od 60-tih imaš rast grada preko Morače i to već liči na nešto i sa bulevarima, kasnije kad je poraslo i sa zelenilom itd...

    Ostadoh dužan još par stvari... U parku kod dvorca imate nekoliko stabala libanskog kedra koji je usađen za vrijeme Nidža Prvog, a koji je kod nas završio kad se neki brod suturisa što je za Trst odio sa sadnicama
    Dračani vele da su Italijani su napravili parkove u centru tokiom WWII, no da to puno ne pominjemo. Sva brda oko Podgorice uključujući i Goricu su pošumljena u komunizmu i to je odradio Pokret Gorana. To je bila društvena organizacija, kao neka NVO danas. Posle su po brdima iskrčene šume i nastale su favele na Malo Brdo, Kakaricku, Zeleniku... Uz to nalažu da se podavimo. No, to ne zanima sadašnje ekološke NVO, jer se time ne dobija ni medijski prostor, a i od sađenja drveća se dobija diskus. Sa tim drvećem značajno je bila poboljšana klima Titotgrada glede vjetra i vrućine, ali ajde sad.

    Da li je Podgorica lijepa. Pa ne baš, iz raznoraznih istorijskih, ma i kulturoloških razloga, ali je za život žestoko praktična, naročito za porodicu. Glavni grad kakve takve evrospke zemlje, koji ima ono što je neophodno za takav grad, a sve je na 10 minuta.
    A more i skijanje su kao da živiš u nekom predgrađu većeg meditarnskog grada, pa koliko ti treba do neke plaže. I klima je simpatična.
    Narod... Pa ne znam baš... Ja sam stari matuf, pa mi smeta što je sve manje Titograđana, ma i cikotićkoga akcenta
    Jasno. Slažem se, jer imamo identično razmišljanje o tom periodu. Veoma se zanemaruje koliko je Crna Gora bila siromašna. Podgorica je bila sravnjena sa zemljom ali ona i nije bila toliko velika kao što mislimo, svakako se sve gradilo iznova i najviše zahvaljujući SFRJ i njenom razvoju. Imali smo svoje velike šanse, imale su mnoge fabrike potencijal ali to je već druga tema... Mi smo mala država, a opet možda i najljepša na ovim prostorima, zbog ovakvog dara o kojem si pričao, da nam je iz Podgorice na pola sata i more i planine.

  22. #43
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobro je sjetiti se prošlosti.

  23. #44
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Evolucija Bulevara revolucije


    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  24. #45
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •