Results 1 to 20 of 20

Thread: NJ V Krčko

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default NJ V Krčko

    Drugari, dobila sam Delimanov multicooker 18 in 1 i pravo da vam kazem nemam pojma što činiti sa njim tj sta je lijepo a sta nikakao ne raditi....one Delimano reklamne klipove mi se ne da gledati a ovdje na forumu sam vise puta pročitala da se forumašice "hvale" da su u krčka krknule namirnice i skuvale i posto ga koriste racunam zadovoljne su...
    Molim za savjete sta i kako (nemam uputstvo za upotrebu u kutiji) i ako imate neke interesantne recepte da podijelite, be my quests!
    Koliko dugo se sto kuva, tj kako je vama u praksi ispalo...znam da se @goozica "hvalila" da je ručak iz krčka imala, čak ga je pohvalila nešto tipa, "zlatio se krčko" pa pomaži Goozo...
    Neko mi ej rekao da ukljuci uvece nesto i ujutro samo iskljuci?! Da li je to tacno? I koje su to temperature na kojima se tako dugo kuva?

    Ako je neko zainteresovan da pomogne i da neke recepte doda....ja hocu čim pocnem d koristim
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Imas tajmer, sam se iskljuci. Ovaj vidim ima programe za svasta nesto.
    ja sam u krcku spremala kupus, pasulj, punjene paprike, meso sa povrcem... uglavnom ti je to za kuvana jela. ne znam kakva je njemu posuda, ali za ovu moju kazu da moze da se ubaci u rernu da se zapece. Nisam probala.
    mozda se nadje neko ko ce ti dati vise info, ipak je to multi krcko
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Majka ga koristi kao zamjenu za ekspres lonac, zadnji put raštan probah iz njega, odličan bješe. Praktičniji i mnogo lakši za pranje itd

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    o pa super, znaci i rastan mogu da skuvam?! Ajde priupitni otprilike kako kuva rastan? Da li sve odjednom krkne unutra ili postupno i koliko dugo ga kuva na kojoj temperaturi.....fali mi to znanje,nasla sam ono uputstvo ok, vidim da moze gulas, kuvana jela, vrh mi ej to...taman c sjutra paprikas da skuvam samo ne znam krompir kako se kuva unutra
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Mene zanima kako se pere, to me jedino zanima, sve je drugo nebitno

  7. #7
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,098
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    200 Posts

    Default

    Mene intresuje je li ko probao u njemu da spremi pirinac?
    Cini mi se da sam vidio da ima dugme RICE, pa me interesuje je li ta riza cemu? Kupio bih dobar rice cooker, ali ga ne mogu naci, pa ako valja ovo onda bi ovo uzeo..
    Moze i preporuka od gospodja, ako koja ima neki dobar rice cooker, dje kupiti i koji..

    I don't give a damn.
    I am not i danger, I am the danger.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    880
    Thanks Thanks Given 
    1,838
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Bio je u Okovu na akciji https://www.tefal.com.hr/KUHINJSKI-U...5/p/7211003622

    Super sprava i djeluje kvalitetnije nego Delimano a ujedno je i ekspres lonac

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ovako, vidjela sam jedan blog ili vlog gdje jedna sjajna baka pria o svojim iskustvima sa ovim delimano krčkom i ona je rekla da nikad ljepši sutlijaš nije napravila nego u njemu! Ja cu sigurno prviti pirinač jer ga jako volim pa cu ti reci moja iskustva a sad današnje, prvo iskustvo...

    Kuvala sam prvi put u krcku i ajde rekoh nesto sto inace kuvam pa ce moci eventualno da se dokrcka na sporetu ako nesto zeznem (napominjem da je prilicno komplikovan za paljenje, ali samo prvi put i to jos ako imate neko uputstvo skinuto pa stampano sa neta)
    U posudu sam stavila malo ulja i upalila ga i onda unutra ubacila luk crni i bijeli isjeckan u choperu, zacvrčao je luk, onako blago, dodala teleći ribić na kocke sječen, dvije sargarepe na krupnije komade, jedan korijen zeleni (persuna) jedan pasternaka, šaku smrznutoga graška, tri krompira, pola paprike onako u komadu, kasicicu soli, pola kasicice vegete, punu kasicicu aleve paprike, bibera po zelji crnog bijelog i sarenog, persuna, bosioka, oko 1/2 l vode, pa 200 ml tomatelo paradajza i onda sam to zatvorila.
    Podesila sam na opciju SOUP a to po defaultu znaci da vrijeme moze da se podesi od 1-4 sata i da se kuva na 95 stepeni (od 18 programa, svaki ima vrijeme od-do (koje podesis na onoliko koliko mislis da je dovoljno) i ODREĐENU TEMPERATURU koja se ne moze mijenjati, osim dva programa, "frying" i "custom" na kojima sve podesavas prema svome afinitetu i duzinu spremanja i temperaturu i ja cu najvise to koristiti inace)

    Dakle, na opciji "soup" sam podesila 2 sata vrijeme za kuvanje. Kad je zavrsilo ta dva sata, unutra je bila ista kolicina svega kao kad sam stavila, meso je bilo mekano ali ne dovoljno po mom sudu, te sam dodala jos jedan sat cisto da vidim sta ce biti...nakon jos jednog sata (mada se ne mogu oteti utisku da malo brze vrijeme racuna nego sto ej real time, ali to ću provjeriti drugi put) sam otvorila lonac i unutra se nista bitno nije promijenilo jelo je divno mirisalo i bilo je jako ukusno ali malo tecnije nego sto sam htjela, te sam ukljucila opciju "custom" i na 150 stepeni stavila jos 1h....e sad je pomalo pare izlazilo na taj ventil i ja sam lonac u toku kuvanja otvarala (znaci mozete slobodno da ga otvarate koliko zelite da promijesate adekvatnim alatom) i nakon sat vremena sam imala SAVRSENI paprikaš...uglavnom, krčko je javio da je gotovo kuvanje zvučnim signalom, ali je sam ostavio opciju "keeping warm" i jedno 50 minuta je tako jelo stojalo vrelo...kad su se pokupili, znači ukućani su ga omunjili i konstatovali da odavno ljepši nijesu jeli (da se zna da generalno nijesu ljubitelji)

    Tako da drugari, ja ubuduce postajem obozavatej ovoga lonca i odusevljena sam...znaci sve mozeete da kontrolisete, sigurnosti radi, mozete recimo rastan da stavite da se kuva na ovu opciju "soup" jedno 4 ili 5 sati i onda kad dodjete kuci jednostavno na custom popnete temperaturu na 150 pola sata samo da se redukuje malo ako ima previse supe...i nema da brigas....

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Mene zanima kako se pere, to me jedino zanima, sve je drugo nebitno
    ako pitaš pere li se u mašini za sudove, mislim da ne, tj nigdje nijesam naisla na tu informaciju, ali recimo meni se danas kao malo vise redukovalo pa se moze reci da se na jednom mjestu malo i zalijepilo (pred sami kraj) i to sam samo nasula vodom vrelom i sundjerom je sislo...opralo se fenomenalno i odmah sam posusila vratila u kucište...e sad imamo problem sa poklopcem koji je od neke metalne legure koja je poprimila mirise i prosto je nemoguće da ne bude tako, a poklopac je prakticno izjedna sa kućištem i ne moze da se pere po mlazom vode...(doduse mozda cemo i moci da pravimo egzebicije kad bude potrebno, tipa da neko drzi lonac skoro pa naopacke a ja pazljivo da pod mlazom perem poklopac...recimo ) ali ja sam danas to obavila sundjerom, pa iz nekoliko navrata isprala krpu pa pocistila i na kraju kad sam sve dobro ocistila malo sircetom presla...ili sodom rastopljenom ako ti smrdi sirce...cisto da manje mirise na crni luk kuvani, primi taj metal mirise ni pranje mu ne bi miris izbacilo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skodilak View Post
    Bio je u Okovu na akciji https://www.tefal.com.hr/KUHINJSKI-U...5/p/7211003622

    Super sprava i djeluje kvalitetnije nego Delimano a ujedno je i ekspres lonac

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    ovo je ipak ekspres lonac...a krcko ne kuva pod pritiskom, moze da se otvori kad god hoces u toku kuvanja
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,098
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    200 Posts

    Default

    Ocekujem slike pirinca kad se prvi put iskrcka!

    I don't give a damn.
    I am not i danger, I am the danger.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    postaviću naravno, mislim da cu vec sjutra rizoto sa pečurkama da pravim
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Evo je teleća ragu čorba iz krčka...vrhunska...


    Upalila sam krčka na opciju "custom" postavila ga na 150 stepeni, sipala malko ulja, i kasičicu brasna da se malko proprzi...dodala vodu litar hladne vode i za to vrijeme dok se to ugrijalo tj proključalo isjeckala teletinu na sitne kockice, ubacila unutra, dodala šaku smrznutog povrća od frikoma, Balkanska mjesavina i dvije šake iz ruska salata mješavine (danas tako, inače još bolja opcija isjeckati na kockice šargarepu, krompir, grašak, boraniju, celer i paskanat, korijen persuna ali me mrzjelo danas) ubacila soli, bibera bijelog i šarenog i crnog, malko suvog zacina, bosioka, majčine dusica, svjezi persun (tri cetiri grancice, lakse se izvade posle) mirođije, veeeeliki list lovora, dodala kljucale vode za kolicinu koja mi je trebala, kome to nije gusto (a nije od kašičice brašna) onda razmutiti brašna po zelji i dodati da bude gusto po zelji, čim proključa) i zatvorila lonac i isključila krčka, pa ga ponovo upalila na "custom" na 105 stepeni, sat i 10 minuta....par puta sam ga otvorila i kljucalo je fino, i nakon tog vremena se ugasio, a mi sjeli da jedemo posle sat vremena, čorba je bila još vruca i SAVRŠENA!
    Inače smo ljubitelji čorbi i često pravim razne čorbe i paradajz čorbu, i karfiol čorbu, teleću ragu i od povrća, potaž od povrća, čorbu od šampinjona, od bundeve, pileću, juneću, minestrone, ajnpre supu ma svašta nešto i rekoše da je ova bila najbolja ikad...baš su oduševljeni

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Last edited by zvoncica; 16-11-20 at 18:07.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,098
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    200 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    postaviću naravno, mislim da cu vec sjutra rizoto sa pečurkama da pravim
    Mene zanima najobicniji bijeli pirinac, bez ikakvih dodataka, pa ako to budes pravila kaci
    Interesuje me slijepi li ga citavog ili je ono svako zrno odvojeno..


    I don't give a damn.
    I am not i danger, I am the danger.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Mene zanima kako se pere, to me jedino zanima, sve je drugo nebitno
    Mozda ti je bolja varijanta ova koju mi imamo, temaso, vadi se serpa i pere u masini.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Vadi se i ova serpa lagano samo ne znam da li moze u masini da se pere...ne pise nigdje da moze....pa ne bih rizikovala
    inace jako su slicni aparati osim sto je Delimanov malo dublji, kaze da mu je zapremina 6 litara....ali ne znam bas...inače je i malo komplikovan za upotrebu ako nemas nekog iskustva sa digitalnim aparatima.....ali kad bi ti neko pokazao jednom, onda posle bas nije problem....ja sam vec lijepo savladala iako se nikad nijesam srela sa ovakvim aparatom.
    Last edited by zvoncica; 16-11-20 at 19:16.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Ja sam naucio sa ovim uredjajem sve da spremam i to radim sa izuzetnim merakom. U jednoj serpi poprzis, izdinstas skuvas, najbolja stvar ikad.

  18. The Following User Says Thank You to pumba For This Useful Post:


  19. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    bas sam zadovoljna, sve odjednom ubacis i lagano krčkaš, fenomenalno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RRR View Post
    Mene zanima najobicniji bijeli pirinac, bez ikakvih dodataka, pa ako to budes pravila kaci
    Interesuje me slijepi li ga citavog ili je ono svako zrno odvojeno..


    I don't give a damn.
    Evo ti slike...prvo da kazem da ja skoro pa nikad ne kuvam pirinac samo onako u vodi sa malo soli, ali vjerujem da bi krcko to odradio odlicno, znaci, solja pirinca, dvije ipo solje vode, kasicica soli i kasika ulja i lijepo upalis na opciju "rise" i 40 minuta traje i sigurno da ce biti ok skuvan....necu probati jer ja to ne kuvam tako.
    Ovo u tanjiru sto vidis sam kuvala kao prilog socnom i pikantnom povrcu i najestila sma kuker na "rise" upalila, pa stavila kocku maslaca, pirinac sipala i malko poprzila, dodala zacine so, biber, kari pa dodala vrelu vodu, malo po malo, znaci mijesala povremeno, otvarala lonac...uglavnom iskljucila sma deset minuta prije kraja programa jer je vec bio al dente pa sam onda ostavila da stoji da ne bude prekuvan...meni je ovakav odgovarao za grilovano povrće u kojem ima soka dosta a inače ga spremam kremasto dal sa povrcem i paradajzom dal kao kremasti rizoto sa pecurkama






    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Last edited by zvoncica; 23-11-20 at 01:10.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:

    RRR

  22. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ovo je ipak ekspres lonac...a krcko ne kuva pod pritiskom, moze da se otvori kad god hoces u toku kuvanja
    kako si me spasila danas u 2 min

    ode mi dodjavola moj krcko, dok ga ne popravim, krenula da vidim dje sta da kupim i zamalo zapalih u okov da kupim onaj njihov kad procitah od tebe da je ekspres lonac.

    uzeh ovaj 18u1, bacii neki tip, kad budes imala vremena, pored ovog sto si vec stavljala.
    kako koristis custom i za sta? jesi probala hleb, kad za sta vode i tako to, pliiiz. sad moram da se naviknem na ove programe, jer je moj imao samo tajmer, low, warm i high opcije, ali ode nesto taj timer.
    nothing comes from violence and nothing ever could

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge U: Zamjena osigurača na matičnoj ploči štampača
    By Slartibarfast in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 10-12-18, 22:34
  2. Prodajem Matične Ploče, Monitore, Grafičke Kartice, Harddiskove, Optike, Napajanja, Računare..
    By ZaPonijeti in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 51
    Last Post: 27-01-14, 10:56
  3. Replies: 10
    Last Post: 03-03-12, 13:20
  4. čečenski otmičari u ško
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 02-09-04, 11:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •