Page 91 of 221 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141191 ... LastLast
Results 2,251 to 2,275 of 5518

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #2251
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Niko ovdje ne prica na osnovu "osjecaja" vec na osnovu cinjenicnog stanja i iskustva. Cijene svega sto se tice gradjevine su otisle u nebo, ne nazire se kada ce poceti da padaju a Crna Gora apsolutno ne prati kretanja na svjetskom trzistu nekretnina niti je ikada pretjerano pratila.
    Pricati o tome kako su krediti bili sa niskim kamatnim stopama mozemo sa aspekta EU/USA, nikako sa gledista Crne Gore, te samim tim ni ta prica ne pije vodu.

    Ja bih prvi bio sretan da cijene drasticno padnu al' realno ne vidim da ce to da se desi ubrzo, pogotovo ne u situaciji kada cijene svega idu na gore.
    Још већи разлог за помислити да је овај "pump" цијена вјештачки и неодржив.
    Јер ако обични људи не купују онда ко купује? До кад ће ти "неки" куповати? Од кад смо то ми safe haven за заштиту од инфлације?

    Кажеш ми не пратимо свијет, а како не пратимо кад се свака криза осјети дупло више и дуже него иђе друго? Ође држава нема опцију штампања новца и економију неће потпомогнути тек тако.

    Чуш причаш на основу искуства, каквог то искуства? Ово што ја говорим су чињенице а то што се перу паре преко некретнина и што типови купују по спрат цио у Бемакс зграда је потпуно друга "чињеница".

    Опет кажем, можда не будем у праву ал су ствари овакве као што сам написао.

    Ако ти и други опортунисти желе да иду против свјетске климе а налазе се у Цг онда слободно.

    Ко може да купи свакако ће купити ал наводити некога да узима ненормалне кредите на већ ненормалне цијене је неодговорно.


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Last edited by nimfa; 05-09-22 at 19:11.
    Sate sate sate

  2. #2252
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,002
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    367 Posts

    Default

    Ako Dritan uhapsi Ubovica, to je makar 200 eura dolje po kvadratu.

  3. #2253
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Znaci ovo je logika a, cijene nekretnina biljeze nenormalan rast zadnjih 10 god usled nevjerovatno dobre svjetske ekonomske klime , dalje podstaknute nenormalno niskim kamatnim stopama (pogotovo usled kovida) u kojima je svako mogao da zakljuca kredit i uzme kucu, stan , zgradu. Drzave su bljuvale kes (predvodili Amerikanci) ljudima u ruke, usled toga prodavci, znajuci da ljudi imaju pristupa kesu, dizu cijene konstantno, povecana traznja podstice i povecanje cijena.

    E sad,

    Vratimo se u sadasnjost. Posle takve serije, kamatne stope rastu, teze je doci do kredita a i sama isplativost tog kredita postaje manja, samim tim manje kupaca na trzistu. Kamatne stope ce i dalje da rastu u pokusaju da smanje inflaciju. Da ne pricamo sto je recesija bukvalno na pragu cijelog svijeta.

    I u toj takvoj klimi neko nekome PREPORUCUJE da kupuje stan u Podgorici po 2000m2

    Sve i da pogrijesim , odje se ne radi o tome ko ce biti u pravu, nego koristeci zdrav razum i zrno ekonomije znati da je sansa tj procenat da se desi pad mnogo mnogo veca nego preporuke ljudi koji imaju 'OSJECAJ' da ce i dalje da rastu.

    P.S. Ovo je vecinom svjetska prica, kod nas je ta anomalija jer ocigledno ima tipova sto uzimaju po 10 stanova ili peru novac itd itd. To nece trajati dovijeka
    Vratimo se u sadašnjost...ali ajde da podsjetim.

    Ista priča bukvalno, sve isto se pričalo kada su počele da rastu cijene na1400, pa na 1500, 1600. Ljudi ne kapiraju da se dobra cijena grabi samo na početku gradnje. Fino se odlučite kojeg želite investitora, koja vam je lokacija ok i to je to. Ja znam da mnogo ljudi u ovoj državi ima ogromne pare. Kako su ih stekli, većina njih nije na legalan način ALI isto tako mnogo ljudi je u pravim momentima i po dobrim cijenama kupovalo nekretnine, pogotovo za iole atraktivne lokacije , em se lako izdaju, em su im cijene drastično skočile i svakako su na dobitku. Čitao sam skoro na forumu, čude se ljudi kako neko prodaje garsonjeru 2500 eura po m2... Mislim, ja razumijem da je cijena za mnoge visoka ali kome je visoka neka nađe bolju cijenu i drugu lokaciju. Meni stvarno nije jasna priča koja se evo sigurno 10 godina na ovom forumu priča, da su cijene užasne i "sad će to SEKA" da surva, pa će kvadrat biti 800 eura...

  4. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  5. #2254
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ako ne ulazim u ove velike racunice, vec se svedemo na veoma jednostavno i uporedivo.

    1. Cement se placao 3-3.5 prije korone, sada je 7-8€
    2. Juce se sokirah da je postavljanje plocica 12-15€, ta cijena je bila 5-8€
    3. Struja se sada radi po m2 prostorije 10€, a nekad je bilo sijelicno grlo 5€ (prekidac, uticnica)
    4. Majstorka dnevnica (vrhunskih majstora koji su mi radili prvi put pa onda i drugi kada sam renovirao) 40€, ko sad nadje majstora iskusnog za 40€ neka se javi
    5. Fizicki radnici (Albanci koje pokupis u Tuzi) su bili 20€, sada znam provjere o da su 45€

    Ja bih iskreno zelio i mogu da se nadam da ce cijene ovih gore navedenih stvari kostati isto kao nekad jer mi treba licno ali cisto sumnjam da ce se to ikada vratiti na taj nivo. Kada su bile stare cijene stan je kostao 800-1000€.

    Sa druge strane imamo inflaciju, nedostatak gradjevinske zemlje sa dobrom lokacijom, nedostatak iskusne radne snage (dosta dovlacimo iz Albanije i Turke) i dalje traje naseljavanje Podgorice i jos mnogo drugih stvari.
    Evo da se nadovezem i ja na ovo i uporedim neke od cijena sa kraja 2020. kada sam renovirao stan i sada. Isti majstori, isti materijal.

    1. Keramika me je ispala nekih 11€ za samo postavljanje (jer sam trazio specificnog majstora), taj isti majstor sada uzima 17€ i ne moze se doci do njega (vratio se u SRB, ne radi vise uopste u CG iako je ovdje radio zadnjih 5-6 godina). Istina ima drugih po 10€-11€ al' ti su ranije bili max 6-7.
    2. Struja me ispala nekih 450€ sada bi bila oko 650€
    3. Fizicki radnici (najobicnije stvari od stemovanja do nosenja shuta itd.) laganih 40-50 evrica dnevno, krajem 2020. su se mogli naci za 30.
    4. Moleraj je bio 1€ po m2, sada 2€ (bez materijala)

    Dalje nisam istrazivao al' ne sumnjam da je cijena materijala (izolacija, lijepak, fuge, cement, ploce itd) skocila barem za 30%.

    Ne bavim se renoviranjem al' sam razmisljao o kupovini manje garsonjere kao "sigurnijeg uloga" od drzanja novca u banci, a ne bih definitivno da sve prebacujem u crypto jer je to preveliki rizik, pa sam se raspitivao oko renoviranja... Jednostavno receno, cijene svega su otisle preko svih granica i to je to.

    ---

    Edit:
    I jedna totalna smijurija samo da bi ilustrovao trenutnu situaciju. Majstora da mi napravi i postavi okapnice ne mogu ​da nadjem vec duze od 6 mjeseci, svi su zauzeti. Ne pitam za cijenu, samo da ih napravi i postavi ali dzaba.
    Last edited by beatnological; 05-09-22 at 19:12.

  6. #2255
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,596
    Thanks Thanks Given 
    7,530
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Још већи разлог за помислити да је овај "pump" цијена вјештачки и неодржив.
    Јер ако обични људи не купују онда ко купује? До кад ће ти "неки" куповати? Од кад смо то ми safe haven за заштиту од инфлације?

    Кажеш ми не пратимо свијет, а како не пратимо кад се свака криза осјети дупло више и дуже него иђе друго? Ође држава нема опцију штампања новца и економију неће потпомогнути тек тако.

    Чуш причаш на основу искуства, каквог то искуства? Ово што ја говорим су чињенице а то што се перу паре преко некретнина и што типови купују по спрат цио у Бемакс зграда је потпуно друга "чињеница".

    Опет кажем, можда не будем у праву ал су ствари овакве као што сам написао.

    Ако ти и други опортунисти желе да иду против свјетске климе а налазе се у Цг онда слободно.

    Ко може да купи свакако ће купити ал наводити некога да узима ненормалне кредите на већ ненормалне цијене је неодговорно.


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

    Super savjeti, odlično su prošli i oni koji su na osnovu "činjenica" čekali da cijene panu kad je krenula korona...

    Slobodno sipajte i dalje po 4-5k godišnje u tuđe stanove, panuće cijene za godinu dvije više od toga...

    Najjače kad se u zemlji u kojoj skoro pola vijeka vlada goli kriminal, u kojoj ne postoji realna ekonomija no je 90% bizMismena iz kriminogenih krugova, a ostatak su državne jasle, koristi LOGIKA... Pa vidi da ti Baća ili Bemax ne daju stan ispod trenutnih cijena, takvi tipovi će prije otpuštit sve radnike, da skrešu troškove, nego da daju ispod cijene stan...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  7. The Following 3 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  8. #2256
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,002
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    367 Posts

    Default

    Pa mozda nece biti 800 eura kvadrat u PG, ali kad su cijene prehrambenih proizvoda i svega skocile 30-50%, zamisli da su se svjetski mocnici dogovorili da sve cijene i plate pomnoze sa x2.

    Pa plata koja je bila 500, sad je 1000, 1kg mesa koji je bio 10 eura, sad je 20, a gorivo sa 1 eura otislo na 2 eura.

    A kvadrat stana sa 1000 nije otisao na 2000 nego na 1500.

    Jes' on skocio sa 1000 na 1500 ali je pao jer nije 2000.

    Pozz.

  9. #2257
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Vratimo se u sadašnjost...ali ajde da podsjetim.

    Ista priča bukvalno, sve isto se pričalo kada su počele da rastu cijene na1400, pa na 1500, 1600. Ljudi ne kapiraju da se dobra cijena grabi samo na početku gradnje. Fino se odlučite kojeg želite investitora, koja vam je lokacija ok i to je to. Ja znam da mnogo ljudi u ovoj državi ima ogromne pare. Kako su ih stekli, većina njih nije na legalan način ALI isto tako mnogo ljudi je u pravim momentima i po dobrim cijenama kupovalo nekretnine, pogotovo za iole atraktivne lokacije , em se lako izdaju, em su im cijene drastično skočile i svakako su na dobitku. Čitao sam skoro na forumu, čude se ljudi kako neko prodaje garsonjeru 2500 eura po m2... Mislim, ja razumijem da je cijena za mnoge visoka ali kome je visoka neka nađe bolju cijenu i drugu lokaciju. Meni stvarno nije jasna priča koja se evo sigurno 10 godina na ovom forumu priča, da su cijene užasne i "sad će to SEKA" da surva, pa će kvadrat biti 800 eura...
    Цијене расту годинама ал не могу да расту у недогледу, то једноставно не иде тако јер неће бити никога да их купи.

    А тај наратив да је било скупо на 1400 а сад је ок на 1600 је баш наратив продаваца тј грађевинских фирми.
    Тј скачу цијене материјала , радника, овога онога.

    Ја осим неких типова који су на мутно зарадили паре не знам ни 1 особу која може да приушти себи распали стан по овим цијенама и каматама.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  10. #2258
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Још већи разлог за помислити да је овај "pump" цијена вјештачки и неодржив.
    Јер ако обични људи не купују онда ко купује? До кад ће ти "неки" куповати? Од кад смо то ми safe haven за заштиту од инфлације?
    "Obicni" ljudi kod nas nikad na zalost nisu ni kupovali nekretnine. Rijetki su koji mogu da ih priuste i to je fakat.

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Кажеш ми не пратимо свијет, а како не пратимо кад се свака криза осјети дупло више и дуже него иђе друго? Ође држава нема опцију штампања новца и економију неће потпомогнути тек тако.
    Ne, ne pratimo (ok, donekle pratimo al' to je smijesno) sto se tice nekretnina. Ne mozemo ni da pratimo kada u EU kamata godinama u velikom dijelu zemalja shetka oko 1% a kod nas budes sretan ako ubodes kredit od 5%.

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Чуш причаш на основу искуства, каквог то искуства? Ово што ја говорим су чињенице а то што се перу паре преко некретнина и што типови купују по спрат цио у Бемакс зграда је потпуно друга "чињеница".
    Moguce, ne znam o cemu pricas u slucaju Bemaxa i ostale kompanije.


    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ако ти и други опортунисти желе да иду против свјетске климе а налазе се у Цг онда слободно.

    Ко може да купи свакако ће купити ал наводити некога да узима ненормалне кредите на већ ненормалне цијене је неодговорно.
    Na osnovu chega si se osjecao slobodno da me ubacis u "kosh" oportunista ili prozoves istim? Sta te navelo na taj zakljucak?

    Ja nisam u niti jednom trenutku rekao ikome da uzima kredit u ovom trenutku ali jesam iznio konstataciju prije par mjeseci (prije nego su pocele kamate kod nas da skacu) da itekako mislim da je za nekoga ko placa stanarinu, ima siguran posao te razmislja o kupovini stana nema boljeg vremena nego da ga kupi upravo tada jer cekanje od godinu, dvije, tri ili pet ne pije vodu. Sta vise, da je uzet kredit tada sada bi se taj isti stan vec mogao prodati nesto vise.

  11. #2259
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Super savjeti, odlično su prošli i oni koji su na osnovu "činjenica" čekali da cijene panu kad je krenula korona...

    Slobodno sipajte i dalje po 4-5k godišnje u tuđe stanove, panuće cijene za godinu dvije više od toga...

    Najjače kad se u zemlji u kojoj skoro pola vijeka vlada goli kriminal, u kojoj ne postoji realna ekonomija no je 90% bizMismena iz kriminogenih krugova, a ostatak su državne jasle, koristi LOGIKA... Pa vidi da ti Baća ili Bemax ne daju stan ispod trenutnih cijena, takvi tipovi će prije otpuštit sve radnike, da skrešu troškove, nego da daju ispod cijene stan...

    Sent using Tapatalk
    Па прочитај везано за Ковид. Због ковида се и ово десило да имамо ево двије године пумпање и штампање новца , као и ниже каматне стопе широм свијета. Зато су се и куповале некретнине, јер су људи лакше пролазили stress test на камату од 2% умјесто од 5%. Пола свијета се закуцало на варијабилне камате и сад муку муче јер ће да скачу.

    То је за свијет. Ово код нас је аномалија. Видјећемо до кад.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  12. The Following User Says Thank You to nimfa For This Useful Post:


  13. #2260
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Цијене расту годинама ал не могу да расту у недогледу, то једноставно не иде тако јер неће бити никога да их купи.

    А тај наратив да је било скупо на 1400 а сад је ок на 1600 је баш наратив продаваца тј грађевинских фирми.
    Тј скачу цијене материјала , радника, овога онога.

    Ја осим неких типова који су на мутно зарадили паре не знам ни 1 особу која може да приушти себи распали стан по овим цијенама и каматама.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Drug, ja imam rodbinu u BG, imam masu kolega u BG, znam ljude širom EXYU, ova priča "ma neće to u nedogled" je prečica da nikad se ne stisne petlja i krene u rješavanje veoma važnog pitanja, a to je kupovina stana/kuće.
    Pomenuo sam BG iz razloga što je tamo minimalna zarada manja od naše, a cijene samo rasle, ista priča "čekamo ovo i ono" , pa se onda zbog čekanja traže placevi bliže Čačku nego Beogradu...a nisam vidio da su im investitori propali jer nije bilo kupaca, kao ni u PG.
    Ista priča ti je i za one iz BiH , Hrvatske...Vrijeme nas sve gazi..Meni je lično žao što nisam prije 15 godina imao petlju da to riješim, sada bi pjevao.
    Ja predviđam cijene nekretnina na primorju kada se završi autoput , pa ovo što je 1700, biće 3000... dugoročno, CG čeka tek da se širi i gradi, mi smo nerazvijena zemlja

  14. #2261
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Hoces da kazes da ce nam Danilovgrad biti Zemun

    Imam tamo jedan plac od 1100m2 kod kruznog, samo ga cekam da bude popularno. Realno kostao me 7€sada se cijeni 15-20.

  15. #2262
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,528
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Moja sestra je kupila kola za 12k eura
    To prica, medjutim uzela je na kredit i to auto je ispalo na kraju 19k eura
    Kupila je i stan bagatela 55k, vratila je dug jer je pojacano placala ratu cini mi se oko 90k. Nije koliko kosta nego koliko si platio. Ponavljam luksuza ce uvjek bit o tome ne pricam. Pricam da se zapali nedje i zaradi novac pa kad dodjes sa kesom onda kupujes dosta povoljnije. Ovo sa nule je goli pakao.
    Da sam ja u situaciji da se kucim, nema teorije da bih kupio stan sada.
    Drugo pominjanje i uporedjivanje BG sa nama je malo je rec neozbiljno. BG je za PG metropola i to velikim slovima da se napise. Jer ako mi imamo ovoliko milionera sa kesom mozes mislit koliko ih ima u BG

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  16. #2263
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Boga mi je i 20 dzabalesku ako je kod kruznog odma'.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2264
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    [mention]kaemSe [/mention] 7 000 € kamate na 12000€ ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #2265
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    sa kreditima si uvijek u minusu.

    ja kapiram da pricate o nekom ko ima mogucnosti da kupi nekretninu, ali ovo... kupovina jednosobnog stana koji placas kao trosoban mi je...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #2266
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Pa ja ne znam prica li se odje koliko stan kosta ili koliko stan ispadne preko banke ?

    Moze co'ek i kod kamatasa poci i da uzme 50 000 a da ga stan ispadne 200 000€.

    Ja pricam samo o cijenama stanova. O nicemu drugo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #2267
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Evo recimo da čeljade oce da uzme jednosoban stan... 80-90000 sa opremanjem

    Prvo ti treba kredit za 10% ucesca, znaci 8000-9000. A onda ti treba 70 000 stambeni na 20-30 godina.

    To ti je da vracas 120-140 000.

    Znaci da stan od 50m2 u Pg izadje 150 000 eura, tj 3K po kvadratu.

    Ne kućio se niko tako.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  22. #2268
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Naravno. Ja o toj kupovini i ne pricam niti je podrzavam. To sam jos jutros rekao.

    Pricam samo o cijeni kvadrata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #2269
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Hoces da kazes da ce nam Danilovgrad biti Zemun

    Imam tamo jedan plac od 1100m2 kod kruznog, samo ga cekam da bude popularno. Realno kostao me 7€sada se cijeni 15-20.
    Ne kažem, tvrdim da će biti tako. Problem kod nas je što se ne gleda unaprijed... Ja sad razmišljam kako je dobra investicija zemlja blizu Andrijevice...Da li za vikendicu, da li za poljoprivredu...

  24. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:

    GaD

  25. #2270
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Evo recimo da čeljade oce da uzme jednosoban stan... 80-90000 sa opremanjem

    Prvo ti treba kredit za 10% ucesca, znaci 8000-9000. A onda ti treba 70 000 stambeni na 20-30 godina.

    To ti je da vracas 120-140 000.

    Znaci da stan od 50m2 u Pg izadje 150 000 eura, tj 3K po kvadratu.

    Ne kućio se niko tako.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Gledao sam oglase, pametnih ljudi kod preprodaje stanova. Kako li vide pouzdanog investitora, dobru lokaciju, eto ih ispred kancelarija da ugovore kupovinu prije početka gradnje, pa sačekaju te 2 godine, uknjiže i zarade 400-800 eura po kvadratu, zavisno od lokacije.
    Ko neće da plaća 2000, neka se spremi za čekanje i potencijalni rizik...Sve u svemu itekako je bilo i biće kupovine nekretnina za prihvatljivu cijenu kvadrata.

  26. #2271
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Boga mi je i 20 dzabalesku ako je kod kruznog odma'.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nije bas na kruzni inace kao sto kazes ne bi bio 20 ali isto rako ne bi bio 7


    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne kažem, tvrdim da će biti tako. Problem kod nas je što se ne gleda unaprijed... Ja sad razmišljam kako je dobra investicija zemlja blizu Andrijevice...Da li za vikendicu, da li za poljoprivredu...
    Ima smisla, a sad se moze uzet bagatela.

  27. #2272
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,971
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,676
    Thanked in
    954 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Isto moram vam reći da dosta mlatite za ove cijene…


    Keramičar se vrhunski i sad nalazi za 8-9€ a ima li neki što šiša ovce i uzima 20€, vjerovatno ima
    Upravo sam bio u fazi traženja, pa eto znam provjereno a ne rekla kazala

    Ovi što su rušili i probijali su sami odnijeli šut, takav je dogovor..

    Onda npr za kamere, alarm itd jedan da ponudu 1800€, drugi 2100€ a treći 2500€ sve ista oprema samo jedan stavi 110m kabla, drugi 150m, treci 180m plus neko naplati metar kabla 0,55€ , neko 0,75€ a neko 1€…

    Takodje ovi što si radili wc, kum mi da nekog “najjeftinijeg” on traži 500€, zovnem slučajno ove što su baš radili na toj zgradi oni duplo manje uzmu tj 230€ i završe posao za par sati

    Tako da i majstori u 90% slučajeva lupaju cijene, pogotovo ako ti je “hitno”


    Nego odoh u off
    Last edited by stefke; 05-09-22 at 21:48.

  28. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  29. #2273
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Evo recimo da čeljade oce da uzme jednosoban stan... 80-90000 sa opremanjem

    Prvo ti treba kredit za 10% ucesca, znaci 8000-9000. A onda ti treba 70 000 stambeni na 20-30 godina.

    To ti je da vracas 120-140 000.

    Znaci da stan od 50m2 u Pg izadje 150 000 eura, tj 3K po kvadratu.

    Ne kućio se niko tako.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ti sad pišeš o trenutnim cijenama. I slažem se sa tobom da je za obične ljude sa prosječnim primanjima sad paklena situacija.
    Ali ja nemam ništa protiv stambenih kredita. Znam bas dosta ljudi koji su dizali kredite za jednosobne stanove, 45-6 kvadrata za 45-50 hiljada. Ok zgrada, ok naselje, i rata ih je ispadala oko 300€ dok bi za kiriju davali 200-250€ u tudje dzepove. I kasnije ih prodali i uzeli veće. Kako bi se skucili drugacije?
    A ustekat od nule i iskesirat stan nije nimalo jednostavno. Jedino da se pali preko, samo što se dosta tih ne vraće.

    Po meni, najbolja investicija sto se tice nekretnina je zemlja. Sve je manje dobrih lokacija, narocito po primorju. I onamo dje su stanovi skocili duplo, zemlja je skocila x5
    Zemlju put Danilovgrada ko ima, bolje da je ostave unucima nego sto daju kvadrat za kutiju cigara
    Last edited by 357; 05-09-22 at 22:16.

  30. #2274
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Koliko zaradi dobar keramičar ako naplaćuje M2 12 €?
    Neka na dan sa pripremom u prosjeku postavi 12-15 M2, a na veće podne površine i više, to je cca 4.000 - 5.000 € mjesečno ili više. Pod uslovom da nije alkoholičar, prevarant (totalni) i da je koliko toliko vrijedan. Sav alat mu ne vrijedi pola mjesečne zarade. Državi plati poreza nula ili blizu toj sumi.
    Koliko zaradi bagerista? Još više od toga. Eto ko može kupovati stanove po ovim cijenama. Koliko prosječan Notar u CG može kupiti stanova godišnje? IT inžinjeri? Naravno, novac od kriminala da i ne računamo.

  31. #2275
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Notari se ugaziše od para, ali bukvalno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. The Following User Says Thank You to Pasha For This Useful Post:


Page 91 of 221 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141191 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •