Page 55 of 221 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast
Results 1,351 to 1,375 of 5514

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #1351
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    2,696
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Ne znam đe da upitam, pa ću ođe:

    Da li banke daju stambene kredite za nelegalizovane objekte? Ako da, koje su to?

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Ne

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  3. #1352
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Samo izdavanje preko bookinga
    Sad imam goste i to su dosta na tv zastupljeni kod nas i traze moze li bez bookinga a bilo je preko njega. Nije mi praksa ali ajde i umanjim full te 15%. Zove zena ne mozemo tri nocenja molim vas dva nemamo nidje drugo nac, kod nas minimum tri nocenja. Ajde necemo vas ostavljat bez smjestaja moze. Umanjim za taj dan moze. Dolaze ljudi juce kazu roditeljima da ne mogu bez jedan dan jer skola pocinje sad izvinjavaju se. Ja se nasimjah rekoh ok smotali smo se ozbiljno ali mora se i to desit. Danas je 19h i dalje su u vikendici brzo ce nazad kao treba li da platimo za pola dana, ne gospodjo samo isputi.
    Nikad vise ne bih skinuo sa bookinga ziv
    Izdas na booking za 10 dana na more 700e sa garazom i prijatno. Oduzen stan za godinu. Porez struja itd. I ostalo ja bjezim da odmaram.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Moja drugarica izdaje samo na arbnb i smao jednom je pokušala mimo i više nema te šanse. Mirna glava vjeruj mi.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Znam ja dobro troškove.
    Gore sam napisao treća nekretnina.

    Nemam namjeru tu da živim, nemam namjeru ni da se obigatim, većina da mi sredstva ne devalviraju (trenutno inflacija jede 3% godišnje što je oko 50% za 20 godina).
    Stan neće izgubiti 50% vrijednosti za 20 godina.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    Bugi, drugarica iz gornje rečenice ima stan u centru i skoro je uvijek pun, i to najviše stranci. Centar je uvijek lokacija koja se dobro izdaje, ako govorimo o stan na dan.
    Ako je na duže, onda sve zavisi kome što treba, svaki kvart iam neke svoje prednosti.
    Rekao mi je čovjek iz agencije recimo sve što se stanova stavi za izdavanje i prodaju u Bloku 9 to odmah prodje.

  4. #1353
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Ne slusajte te lovacke price otvorenih usiju.

    Izdajem stan u Bloku 9, normalan, prazan, novogradnja takoreci i to na odlicnom i mjestu i poziciji u zgradi. Iz agencije su ocijenili da cijenu po kojoj je izdavan prethodnih pet godina treba dici za najmanje 15 odsto iako u stan nista nije ulozeno. I naravno da nije preko njih izdat, a i izdat je za deset odsto manju cijenu nego ranije i to uz neke kozmeticke investicije. Vaznije mi bilo da me ne boli glava od stanara i da ostanu tu duze.

    Mozda je sa namjestenim i luksuznim stanovima koje iznajmljuje upitna klijentela drugacije, ali malo ima postenoga svijeta koji moze da odvaja 250-300 eura mjesecno za tuđe gole zidove.

    Istina, agencije kazu da sad hocu da ga prodam, dobila bih deset hiljada na cijenu od prije pet godina...

  5. #1354
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Ja živim u Bloku 9 i tu imam stan za izdavanje, ali ga još ne prpremismo ali je bilo dosta upita. Ovo su sve namješteni stanovi, nisma sigurna kako je sa nenamještenim. Da ja znam u zgradi nema nijedan neizdat stan.
    A za prodaju si u pravu, dosta su skočile cijene.

  6. #1355
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Kad vidim dvosoban stan ispod 70 kv,zitko mi se sere...mozda sam razmazen al dobro pamtim kako se nekad gradilo i dje sam zivio sve.
    Na sto lice ovi spaizi od spavacih soba,bez prostora za ormare,prolazenje na kant...
    Samo starogradnja dolazi u obzir.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. The Following 5 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  8. #1356
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    novogradnja 70m2 subjektivni osjecaj 50
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. The Following 5 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  10. #1357
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Kvadrat propô.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. The Following 4 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  12. #1358
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja živim u Bloku 9 i tu imam stan za izdavanje, ali ga još ne prpremismo ali je bilo dosta upita. Ovo su sve namješteni stanovi, nisma sigurna kako je sa nenamještenim. Da ja znam u zgradi nema nijedan neizdat stan.
    A za prodaju si u pravu, dosta su skočile cijene.
    Ovo važi za sve djelove grada. Što se Starog tiče, one zetagradnjine zgrade, nema neizdatih stanova ali ima na desetine zalijepljenih ceduljica u kojima se traže stanovi.
    Mislim da će potražnja jednosobnih stanova da još skoči od danas, kako je počela evropa sad. Imaćemo ozbiljan broj onih koji će sada moći kreditom makar do jednosobnog stana da dođu, a nema dovoljno novogradnje za to...

  13. #1359
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Kad vidim dvosoban stan ispod 70 kv,zitko mi se sere...mozda sam razmazen al dobro pamtim kako se nekad gradilo i dje sam zivio sve.
    Na sto lice ovi spaizi od spavacih soba,bez prostora za ormare,prolazenje na kant...
    Samo starogradnja dolazi u obzir.
    Mnogo zavisi od projekta. Sjecam se te agonije kad sam kupovala ovaj stan, dodjes u 75 kvadrata a u dnevnu ulazis kroz kuhinju. Otvorim ulazna vrata da izadjem, ako izlazi i prvi komsija jedno mora nazad da oslobodi hodnik sirine 1,5 m... Svuda u svijetu se stanovi smanjuju, bez obzira na sve njihove standarde.

    I te price o starogradnji zaboravi isto. Znam koliko se pate ljudi koji su kupili i porusili sve do cigle - dzaba, uliva spolja ili odozgo, izbija iz betonske ploce, zajednicki prostor ofucan. Nikad stan star 50 godina ne moze biti isto sto i nov. Nije tada ni materijala bilo kakvih ima danas.

  14. #1360
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nekada su se stanovi pravili drugačije jer se do njih nije dolazilo kao danas uglavnom putem kreditnog zaduženja. Uopšte ne misllim da su projekti nekada bili drugačiji u smislu nekog osjetnijeg komfora. Kupatila su i tada bila mala, ne znam u kakvim kvadraturama su ljudi ovdje živjeli ali imam utisak kao da ljudi pričaju o stanovima preko 100m2, a takvih je malo i dan danas. Potražnja diktira sve. A pri projektovanju ovako kako zamišljaju mnogi, apsolutno nije tako idelno sve skockati u kvadraturu koju je većina kupaca u mogućnosti da kupi. Imajući u vidu činjenicu da je cijena m2 skočila, stavite na papir koliko košta 70m2, 100.000 eura, a treba vam još 20.000 za opremanje osim ako ne pravite kompromise sa jeftinim namještajem. Plakari i kuhinje vam teško sada sa novim cijenama mogu ispasti ispod 6000 eura, a da su pristojni, a tu dolazi tehnika i sve ostalo...dakle za dvosoban stan 120.000. Trosoban minimum 150.000...
    Meni je većina današnjih projekata tipa zeragradnja sasvim prihvatljiva što se samih kvadratura prostorija tiče. Tačno je da postoje manje dnevne sobe ali veća spavaća primjera radi ali uglavnom se sve smjesti i bude ok. E sad, ko želi u spavaćoj sobi da ima još veći prostor, onda je rješenje kuća po svom meraku ali to zadovoljstvo košta bogomi previše danas ako hoćete kako treba da je napravite.

  15. #1361
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post

    I te price o starogradnji zaboravi isto. Znam koliko se pate ljudi koji su kupili i porusili sve do cigle - dzaba, uliva spolja ili odozgo, izbija iz betonske ploce, zajednicki prostor ofucan. Nikad stan star 50 godina ne moze biti isto sto i nov. Nije tada ni materijala bilo kakvih ima danas.
    Ne generalizuj.Prvo,što znači novogradnja?Po meni,samo ono što je u garantnom roku je novogradnja.Dakle,u PG je bar 90% starogradnja.U koliko stanova ja ulazim,uglavnom su starogradnja,niđe ne viđeh ta ulivanja.Da ih ima-ima sigurno ali ne treba generalizovat.
    Drugo,što znači 'porušiti sve do cigle'?



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  17. #1362
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Evo jedan jednosoban od 45000

  18. The Following User Says Thank You to METZ For This Useful Post:


  19. #1363
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,234
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Evo jedan jednosoban od 45000


    https://gifer.com/en/2O4s
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  20. #1364
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Koliko me sjecanje sluzi,vezano za ovo sto Director zbori...
    Dok tata nije dobio stan zivjeli smo na trgu Ivana Milutinovica iznad Nikica kod jednog djeda i u Karadjordjevoj preko puta vlade kod drugoga.
    Dvosobni stan oko 75 kv kod jednog djeda
    Velika dnevna uz balkon i prozor,dugacki hodnik odvojena kuhinja i trpezarija,balkon uz kuhinju,kupatilo moze se rec malo kao danas uz prozor,soba spavaca jedna ogromna druga manja izlaze na balkone, sve ukupno 3 ogromna balkona...
    Cetvorosobni stan kod drugoga djeda,skoro sve identicno uz par jos vecih soba.

    Stan smo kasnije dobili u zgradi Montex,iza Metalke.
    Veliki Ćano Koprivica u nekom dilu sa Prvoborcem radio cini mi se
    77 kv dvosobni.
    Mali wc,kupatilo uz prozor,kuhinja i trpezarija uz prozor,dnevna uz balkon dugacki hodnik 2 sobe koje dijele balkon uz po prozor...

    E oprostite mozda nisam ulazio dje treba,ali na tako nesto u novogradnji jos nisam naisao.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 31-01-22 at 15:27.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  21. The Following 3 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  22. #1365
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Ima i toga, za 150 hiljada eur.

    Kljucne rijeci u ovome sto pises je da je to sve neko dobio. Sad kad treba to da kupis - kosta.

  23. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  24. #1366
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Pa e,tada nisi mogao ni dobit stan sa krivim zidovima dje cujes kad legnes kako oni iznad tebe prde ili podriguju,a danas treba da ga platis papreno crnogorskim lupeskim novoneimarima u koje se upiralo prstom prije nekoliko decenija.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  25. The Following 5 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  26. #1367
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default



    Pada veli kvadrat u Budvu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #1368
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Koliko me sjecanje sluzi,vezano za ovo sto Director zbori...
    Dok tata nije dobio stan zivjeli smo na trgu Ivana Milutinovica iznad Nikica kod jednog djeda i u Karadjordjevoj preko puta vlade kod drugoga.
    Dvosobni stan oko 75 kv kod jednog djeda
    Velika dnevna uz balkon i prozor,dugacki hodnik odvojena kuhinja i trpezarija,balkon uz kuhinju,kupatilo moze se rec malo kao danas uz prozor,soba spavaca jedna ogromna druga manja izlaze na balkone, sve ukupno 3 ogromna balkona...
    Cetvorosobni stan kod drugoga djeda,skoro sve identicno uz par jos vecih soba.

    Stan smo kasnije dobili u zgradi Montex,iza Metalke.
    Veliki Ćano Koprivica u nekom dilu sa Prvoborcem radio cini mi se
    77 kv dvosobni.
    Mali wc,kupatilo uz prozor,kuhinja i trpezarija uz prozor,dnevna uz balkon dugacki hodnik 2 sobe koje dijele balkon uz po prozor...

    E oprostite mozda nisam ulazio dje treba,ali na tako nesto u novogradnji jos nisam naisao.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Ranije nije kvadrat balkona ulazio u kvadraturu po sjećanju. Splitska gradnja, trosoban stan, wc premali, može da stane samo veš mašina i iznad ugradne police,mali lavabo i wc šolja, kupatilo kao i većina današnjih, spavaće sobe, jedna spavaća komotnija, druga takva da može stat krevet i radni sto, treća kao i većina današnjih po kvadraturi, dnevna, kuhinja odvojena nauštrb kvadrature dnevne, balkoni veći od današnjih, špajiz zasebno,sve u svemu ok ali ne i toliko komforno u odnosu na današnje stanove ali funkcionalno i korisno makar zbog ugradnih plakara u hodnicima ali je to uticalo na kvadrature soba...Kad pomenuste prozore u kupatilima, ja ih recimo baš ne volim.
    Suština je da je sve stvar doživljaja prostora. Ne razlikuju se kvadrature nekada i sada. Čak mislim da su danas kvadrature sasvim dobro raspoređene jer imamo ovo o čemu sam pisao, da se uklapa sve da bude prihvatljivo kupcu u konačnoj računici.
    Danas imamo demit fasade koje veoma znače, dobre PVC, Alu prozore, kvalitetne pločice, jedino mi se ne dopada širom usvojena praksa ugradnje Tarketta. Mnogi ljudi kažu da je Tarkett vrhunska stvar ali ja možda zbog navike ne mislim tako.
    Ozbiljno su se promijenile cijene u svemu tako da ko ima krov nad glavom je srećan čoek kako god.

  28. #1369
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post


    Pada veli kvadrat u Budvu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A đe da pada...Pa ljudi nisu svjesni kada se bude završio autoput što će tek da se čini, dugoročno, nekretnina na moru je zakon. Zakon je i sada, ko voli more naravno...

  29. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  30. #1370
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Platili stan 1200 a prodaju ga 2500eur. 110 000 - 52 800 = 57 200 Neki veoma skup namještaj unutra
    Vječita dilema starogradnja, novogradnja. Ja takodje smatram da su prije stanovi radjeni bolje, raspored je bio bolji, stanovanje je bilo humanije.
    Već sam rekla da smo imali tu sreću da sami kompletni isporjektujemo stan prema željama, projekti su inače kod svih investitora skoro isti. Tako im je jeftinije.
    Ono što j emnogima kod novogradnje prednost, ja nikako ne volim a to su kuhinja i dnevna iz jednog komada. Mi smp povezali kuhinju sa trepazarijom a trpezariju onda sa dnevnom. Kod starogradnje su kuhinje uglavnom bile odvojene.
    Sve ovo su vječite dileme i svako ima drugačije potrebe i uzaludno je raspravljati.
    Jedino što baš ne bi imala kompromis je južna strana, puno sunca i svjetlosti i fin balkon na koji se može sjedati
    Zgrada iz starogradnje i kojoj bih možda razmišljala je Splićanka na Zabjelo, baš su dobro osmišljeni i kvalitetni stanovi.

  31. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  32. #1371
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,527
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Ove stolice su 50e u dalas Vracemo se na pricu. Moze on da ga prodaje koliko hoce, medjutim prodat ga nece.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  33. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  34. #1372
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    2,696
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    100 000 eura prodat stan u ivana vujosevica kod anb, početak zgrade u izvornom stanju, stan 50 kvadrata....
    KUPAC gledao stan koji su podstanari opremili sa njihovim stvarima malo vise skupim... A kad su se iselili došla stara masina, tv,....
    Možda će nekom valjati ali nije ga skupo ispalo u danasnje vrijeme samo 2000 za kvadrat zgrade iz barem 5 decenija ili vise

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  35. #1373
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ove stolice su 50e u dalas Vracemo se na pricu. Moze on da ga prodaje koliko hoce, medjutim prodat ga nece.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    vjeruj mi da ce ga prodat. doci ce rus ili turcin (prije turcin) koji ce da se slomi hitno mu treba opremljen stan, daj sto das. malo spustit cijenu i to je to.
    f6

  36. #1374
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,527
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Mislim malo da orecenjujemo ruse i turke
    Davno je prosla 2006-07

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  37. #1375
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    2,696
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Nema ni naivnih Turaka više...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  38. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


Page 55 of 221 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •