Page 41 of 219 FirstFirst ... 313738394041424344455191141 ... LastLast
Results 1,001 to 1,025 of 5459

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #1001
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by branko.kotor View Post
    Ne zamjeram nista.
    Sto moze biti problem ako je nauknjizen dio u nekom realnom, ili najgorem slucaju? Jesam li ja vlasnik toga neuknjizenog? Da li se to moze rijesiti?

    Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
    Zato što ga sjutra ne možeš prodati, jer malo ko je lud da plati neuknjiženi dio stana po punoj cijeni. Maksimum, ali maksimum 50% tržišne, a realnije je 300-500€ po m2.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. #1002
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Da li neko možda ima više informacija o kompleksu koji se gradi u Ulici 4. jula, Rafaelo residence i o samom investitoru iz Albanije? Kako sam čula, Razvršje ne učestvuje u gradnji, već je samo zemljište njihovo... Hvala

  3. #1003
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    882
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    215
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zato što ga sjutra ne možeš prodati, jer malo ko je lud da plati neuknjiženi dio stana po punoj cijeni. Maksimum, ali maksimum 50% tržišne, a realnije je 300-500€ po m2.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Dobro, odustao sam.
    Hvala na dobrim savjetima tebi i drugima

    Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  4. The Following 4 Users Say Thank You to branko.kotor For This Useful Post:


  5. #1004
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1268 e /m2 za stan u Budvi? Meni to izgleda nemoguće. Koji je to dio Budve?

  6. #1005
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    653
    Thanked in
    314 Posts

    Default

    Evo sam bio kod ovih u Rafaelo. Marija im je neki manager toliko nepismena da je to nerealno. Keseri se a nista novo ne umije rec sto nije na slajd.

    Pola zgrade je hotel-apartmani a druga polovina je poslovni dio prizenlje i 2 sprata od 3 sprata su stanovi do 7 sprata.
    Garaza 1 nivo je za hotel i poslovne, 2 nivo je za stanove.
    Cijena m² je 1330€ za stan
    Garažno mjesto zavisi 8000€ 9000€ i 10.000€ ako bi uzeli više mjesta onda je 8000€ a za jedno veca cijena.
    Placene su sve komunalije 1.400.000€ sve ima dokumentovano
    Jednosobni stan od 55m² dvosobni 70-77 tako nešto.
    Na jedan bješe terasa 11 m² što mi je nenormalno.
    Placa se odmah 30% pd cijene stana, ne postoji mogucnost pola sad pola kad se završi.
    Može sad 30% i u rate da se placa po 20% (zadnja rata da se uplati do završetka radova). Moze i drugi procenti kako se dogovorite.
    Nema gipsa izmedju pregradnih djelova.
    Ako sam sto zaboravio napisat recite da dopunim.

  7. #1006
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,289
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Nije mi jasno kako takve firme (koje imaju toliko novac) mogu da dozvole da im je takav predstavnik. Da li je boli briga ili je stvarno pojma nemaju. Mislim da je sada najgore vrijeme zagradnku zgrade.

    1) Skup materijal (nestabilne cijene i nabavka)
    2) Hoce li bit sljunka, zbog objektivnih problema

  8. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  9. #1007
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    ja sam van svih tokova ove gradnje nekoliko godina unazad, toliko se toga izgradilo da sad zgrade imaju imena kao da u beverli hils, vise se ne orjentisemo po naseljima nego po imenima kompleksa zgrada. veze nemam ni o cemu sem sto ispratim montenegrinu koja je tata za ove stvari i od koje se moze dosta naucit, zanimljivo mi da citam, iako mi nije sfera interesovanja, ali silom prilika udjoh u old bakery da pogledam jednosoban stan... divim se ljudima koji su spremni da iskesiraju kvadrat 1100-1300 pa i vise za koju stotku, a posebno onima koji dignu kredit. stan 45m2 koji je svrsishodan stanu na dan, vjecitom nezenji iz drzavne sluzbe ili nekoj prostitutki, jer to nije ni za 1000+ novopeceni mladi par, a kamoli za porodicu. ulazna vrata koja nisu u ravni sa zidom nego unutra pa od spolja izgleda kao ona konicka (vrela) nadogradnja cisto da se rupa zacepi. na ulazu prostor za ugradni ormar tipa sirine 50, dubine 20. spavaca krevet i onaj najjeftiniji namosov ormar (sto s njima slavi 40ti rodjendan evo 20 god) koji je mali za jednu osobu, a kamoli za vise. terasa samo da rasiris konjic onaj veci ako neces (kao ja) da ti gace vise na izlozbi. bravarija je kao na poslovnim prostorima alu crna. dnevna i kuhinja ono standardno, uskracena sirinom i duzinom za hodnik dje moze mala ugaona, eventualno trosjed i fotelja, sto neki mali za dvoje, na goste da zaboravite ili da dokupite jastuke kad ustupite mjesto istima da sjednu pa vi ka turci lijepo na pod. kuhinja ko kuhinja, ide po mjeri pa svako moze da prilagodi, veci sank koji bi sluzio za odvajanje mozete da zaboravite, ili da rucate u dnevnoj, jer je to malo prostora ili samo nabacate sve jedno na drugo. i kupatilo... naspram vrata lavabo sa otvorenom cijevi, lijevo wc solja, desno tus kabina zatvorena sa 2 stakla i sipkom gore za zavjesu koju imate da kupite kod kineza. vjerovatno je napravljena kosina za odliv vode, ali je ostavljen prostor da kad se kupate poplavite cijelo kupatilo. i pored kabine tipa 60x60 moze ispod bojlera ves masina koju nabijete na vrata od kabine.

    ne sumnjam da bi to neki dizajner sve lijepo sredio za neke insta fotke, ali za funkionalnost i kvalitet zivota... tesko.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. The Following 6 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  11. #1008
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Old bakery je klasicno budvansko stancanje zgrada i stanova, sa cijenama koje su kao da si u Porto u najmanju ruku. Onamo jedino moze da se udje s parama od banana ��, ne vidim drugi razlog...

  12. #1009
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    ja sam mislila na podgoricki, mogu tek da zamislim sta je dolje
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #1010
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    ja bi na onu cemu se smijete... stan 65m2, dvosoban, ovo je dnevni boravak

    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #1011
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Ovo mozda nije ni 3m sirine, ili tacno toliko…malo, vjerovatno ima dva kupatila u koja se tesko razminuti sa samim sobom prilikom zatvaranja vrata. Bruka, nekad su jednosobni bili te kvadrature a sad to pada do 52, 53 kvadrata.

    Mozda prodje nekako 65kv za dvosoban bez terasa, sa ljepsim rasporedom, tesko da se moze uklopiti da bude okej…70 je neka granica normale - valjda.

  15. #1012
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Svako ko misli da je to lako neka sjedne i nacrta stambenu zgradu i uklopi kvadrature kako se ne bi smijao...

  16. #1013
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    evo ima i normalnih dnevnih. bolje i nista nego ovo nefunkcionalno.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #1014
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Vjerovatno je spavaća soba veća. U prostoru nešto mora da "istrpi". Slažem se da to nije trebalo da baš se "prelomi" na dnevnu. Meni se kod Zetagradnje ne dopada što su balkoni veoma mali npr. ali kod većine stanova su slične kvadrature dnevnih soba sa kuhinjom osim ako se ne radi o većim stanovima. Odvojena skučena kuhinja je npr. gori izbor od open space prostora. Stanovi koje sam gledao u new city mislim, da bi sobe izlazile na balkon, na jednoj sobi se "prelomilo" da može da stane krevet samo...Ja bi više volio da mi soba ne izlazi na balkon, a da mogu plakar makar da ugradim...

  18. #1015
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,552
    Thanks Thanks Given 
    1,952
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,099 Posts

    Default

    Dnevna u kuhinja ne bi smjele da "trpe", a ovo je kriminal stvarno.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  19. The Following 2 Users Say Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  20. #1016
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    stan u kom sam ja je 44m2, nema hodnika, sirina dnevne/trepezarije je 3.7m, duzina do lajsne kuhinje je 4.8 i sa strane jos 2.2m do ulaznih vrata. s ulaznih je lijevo ugradni plakar do poda do zida 135x60. nakon njega su vrata za hodnik koji odvaja spavacu i kupatilo. u spavacoj ugradni plakar opet veci od gore pomenutih i u kupatilu tus kabina i veliki ormar izmedju nje i lavaboa. terasa je veca od tih kod zetagradnje.

    i za mene je kriminal isto to sto ne mercy kaze. imala sam luksuz da sam mogla velikim sankom da odvojim kuhinju, a i sluzi mi kao prostor u kom mogu da odlazem stvari. kuhinja je 1.7x2.2 a sank 2m duzine.

    nisam projektant, ali mi stvarno nije jasno dje se izgubio toliki prostor u stanu iste kvadrature, bez da se neko bas posorao po njemu.

    i da, stan nije moj, da se ne misli da svoga konja hvalim, samo svoj dom
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #1017
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    U velikim stanovima više prostora se gubi na hodnike i/ili predsoblja jer se mora nekako ući u više soba i kupatila.
    Najbolji su rasporedi velikih stanova s kraja 80-ih godina sa odvojenim spavaćim blokom (vojne i zgrade Prvoborca npr.). Jeste da imaju jedan hodnik više, ali sve je funkcionalno i komotno. Današnja rješenja onoga što zovete "open space" su katastrofa sa aspekta tradicionalne porodice (gdje se recimo svakodnevno kuva), jer kuhinje koje su nabijene u kraju dnevne sobe koja liči na autobus (uska i dugačka), nemaju prirodnu ventilaciju i najbliži prozor ili balkonska vrata su udaljeni preko 6 m što je katastrofa. To je tako i kod Zetagradnje i kod Mastera i ostalih. Jedino je kod baš ogromnih stanova to drugačije (mnogo bolje) rješeno.
    Još jedna stvar, ono što je nekada imalo 70 m2 i što je ukjniženo na tu kvadraturu je min. 15 % veće od 70 m2 novogradnje. Razlog nije samo metodologija kod balkona/lodja/terasa nego i svjesna i umišljajna kradja od strane investitora i sa njima povezanih geometara. Svi vi koji ste kupili stan u novogradnji, premjerite ga sami pa ćete vidjeti o čemu govorim. Površ. iz projekata su u odnosu na nemalterisane stanove što je meni takodje neshvatljivo. Takodje i izvodjači prilikom gradnje gledaju da uštinu svaki cm ako je ikako moguće, a loše i neprecizno zidanje se na kraju takodje odrazi i na površ.

  22. #1018
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Imas takvu gradnju i danas, samo sto stan u PG kosta onda 1500 i vise. A imas da kosta i toliko jer je ''ekskluzivna lokacija'' pod kojom se smatra pogled sa terase u razvaljeno brdo Gorica.
    A kome se ne svidja nece ga ni kupiti, ali traznja postoji i za ovako skarabudzena rjesenja.
    Investitora zanima sto manje kvadrata da izgubi na hodnike, a ostalo se sve trpa u stanove. Nijedan investitor nece da kupi sadnicu drveta i usadi oko zgrade o cemu dalje da pricamo.

    Poznati gradjevinar iz PG ima u ugovoru stavku odstupanja +-2% na povrsinu stana. U danasnje vrijeme gdje je sve do mikrona utanaceno, zna se i koliko ce materijala biti utroseno se time bave.
    I jos kazu a znas kako ponese zid malo, nedje majstor iskrivi. Sreca je gospodine sto vi ne zidate Burdz kalifu u Dubai inace bi na onu visinu vi promasili 20 metara lijevo ili desno sa takvom gradnjom.

    I naravno, ni slucajno nije namjerno, ali se svaki put desi manje kvadrata da se dobije nego sto se kupi kod njega. Ali dobro, njemu je euro kao poklopac od kanalizacije sto ces.
    Meni je ipak Trudbenik sampion u projektovanju. Tu su dvosobni stanovi 50tak kvadrata.

    Inace sve je poslo do djavola od kad je pocelo naseljavanje Podgorice tokom 90tih. I dalje ne razumijem ljude koji kupe plac 300-400m2 i gradje kucu od 100 kvadrata i mogu jedino auto da parkiraju i to je to od dvorista.
    Kako su pocele kuce tako da se grade, tako se i zgrade grade. Podgorica je odlican primjer za udzbenike kako ne treba praviti DUPove i slicna dokumenta. Na ovoliku sirinu ovako sabiti grad je blago receno uzas.

    E da, cujem da je u Master Quart garaza tj parking mjesto 15,000 eura. Skuplje nego kvadrat stana koji je placan u istoj zgradi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  24. #1019
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    dzaba ti 100m2 na excl. lokaciji kad ti 2 spavace sobe izgledaju ovako kao u c. pointu https://i.postimg.cc/YC7KJZdg/unnamed.jpg
    garaza 10k, odrzavanje ulaza 0.3 a odrzavanje garaze posebno se placa

    stvarno ne razumijem te "kvart" pomame, sad u city kvartu imas skoro 1000 stanova na oglasima za izdavanje. nedje mi se cini da je najmanji procenat onih koji kupuju te stanove da zive u njima.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #1020
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Ma znam, ali pricam za skuplje stanove, obicno i manje zgrade. Master je bio 1190 eura po m2 cini mi se.

    Mada ova fotka sto si postavila... Ovo je horo ako je ovo spavaca soba. Ni da je studentski dom.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #1021
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    pa i ovo je skuplji u central pointu, od 1.3 pa nadalje. i soba u njemu. tj. 2 od 3.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  27. #1022
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    dzaba ti 100m2 na excl. lokaciji kad ti 2 spavace sobe izgledaju ovako kao u c. pointu https://i.postimg.cc/YC7KJZdg/unnamed.jpg
    garaza 10k, odrzavanje ulaza 0.3 a odrzavanje garaze posebno se placa

    stvarno ne razumijem te "kvart" pomame, sad u city kvartu imas skoro 1000 stanova na oglasima za izdavanje. nedje mi se cini da je najmanji procenat onih koji kupuju te stanove da zive u njima.
    Ovakvih primjera imaš po kućama koliko hoćeš, ne samo po stambenim zgradama. Ja ne bi imao ništa protiv da imam stan za izdavanje, nevezano da li je cenral point, city kvart, zabjelo ili stari... mada bi radije od svega volio stan manji na moru, neka ima vala i ovakav prozor kao na slici

  28. #1023
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,420
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ovakvih primjera imaš po kućama koliko hoćeš, ne samo po stambenim zgradama. Ja ne bi imao ništa protiv da imam stan za izdavanje, nevezano da li je cenral point, city kvart, zabjelo ili stari... mada bi radije od svega volio stan manji na moru, neka ima vala i ovakav prozor kao na slici
    I ja bih volio da imam stan od 150 kvadrata i da je sve široko. Ljudi imaju nerealna očekivanja. Ja nemam problema sa ovim, maksimalno se iskoristi prostor. Ja sam više za dvosoban stan od 65kvadrata nego takav jednosoban. Takva je kupovna moć. I to diktira kakve će zgrade da se prave. Ima li promašaja, ima.

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  29. #1024
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Što se tiče projektovanja stanova, imam osjećaj da to daju studentima ili slično. Tako da nije samo do iskorštavanaj prostora, jer taj se prostor može mnogo bolje iskoristiti, pa se arhitekte žale na statičare, statičari na arhotekte itd, a ispašta kupac.
    Vjerujte mi da znam o čemu pričam jer smo imali mogućnost da sami projektujemo svoj stan, jedino ograničenje su bile ventilacione i kanalizacione vertikale. Investitor je tražio da z ataj posao angažujeo projektante zgrade, a jedna je poznata firma u pitanju. E to što su nam ponudili je gore od onoga što je standrardno došlo. Dobili smo jendo 5 rješenja, ne zna se koje je gore. Tri kupatila? Ogroman garderober? Iz spavaće sobe se izlazi u trpezariju, pa onda ide dnevna pa kad mi drugarica dodje na kafu da mi muž iz sobe paradira u bokserice hahaha. Mislim da svi ti projekti mogu mnogo bolje, ali su uglavnom tipski.
    Mi smo potpuno odvojili spavaćo dio od dnevne, kuhinje, trepazarije i ostave. Možda pomalo za većinu staromodno ali ja sam i kuhinju odvojila od dnevne, iz kuhinje u trpezariju pa iz trpezarije dnevna.
    Nisam ni ja da su sobe velike da se kolo igra aliipak malo komocije, radije bi veću sobu na uštrb drugog kupatila.
    Cijene garaža su nenormalne postale A garaža više nije luksuz nego potreba.
    Jednostavno se sve serijski radi, tako valjda investitore ispada jeftinije.

  30. The Following 3 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  31. #1025
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Što čini Montenegrina, lako ti je odvajat muža od drugarica, garderober od kuhinje i trpezariju od špajza kad imaš stan od 189m2

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  32. The Following 6 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


Page 41 of 219 FirstFirst ... 313738394041424344455191141 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •