Page 116 of 220 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126166216 ... LastLast
Results 2,876 to 2,900 of 5488

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #2876
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,715
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Realno gledano starogradnja svaka je malterisana pa krečena spolja, onda je neko stavljao izolaciju (neko nije). I nekima otpadne fasada (al opet ispod ima malter okrecen), a neko nema para da sanira i tako to ostane.
    Dok u nove zgrade niko vise ne malteriše zidove spolja, nego cigla pa izolacija, i ako se desi da mu otpadne fasada, moraće je odradit vlasnik da mu ne uliva voda kroz zid.
    Jer nije isto malterisan zid i cigla koja upija vodu. Razmislite i o tome...

  2. #2877
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Sta je pretjerivanje?



    Naravno da necu i slazem se u potpunosti.

    pretjerivanje je 20-25e na mjesecnom nivou (znam da zavisi od kvadrature al pricamo za npr stan od 60-65m2) . Tu do 10e je skroz ok

    Bio sam u par ulaza i bas bacim pogled na onu oglasnu tablu i tipa 10.000e na racun a zgrada poprilicno nova . Naravno da nemaju dje potrosit pare osim da se cuvaju za crne dane
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  3. #2878
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    pretjerivanje je 20-25e na mjesecnom nivou (znam da zavisi od kvadrature al pricamo za npr stan od 60-65m2) . Tu do 10e je skroz ok

    Bio sam u par ulaza i bas bacim pogled na onu oglasnu tablu i tipa 10.000e na racun a zgrada poprilicno nova . Naravno da nemaju dje potrosit pare osim da se cuvaju za crne dane
    To sto te zgrade imaju 10 000 na racunu je samo dokaz da rade dobar posao i da vecina placa odrzavanje. Ne brini, taj novac nestane u roku od mjesec - dva cim se javi veci problem (a neminovno je da ce se pojaviti sa vremenom).

    Zakonski minimum za stan od 60m2 ti je 12 evra, pa ti vidi kako ce da funkcionise to "do 10e je skroz ok". Postoje zgrade koje ne postoju ovaj minimum al' to je vec neka druga prica.

    Ja da se pitam minimum bih stavio 0.4€ za sve zgrade i primjenjivao zakon za neplatise, a ne da imamo situaciju koju imamo gdje je zakon samo tu na papiru u velikom broju slucajeva.
    ---
    Ajd da uzmemo za primjer zgradu od 60 stanova i neki prosjek stana neka bude 50 kvadrata. Po zakonskom minimumu (0.20e po kvadratu) na racun bi svaki mjesec trebalo da legne 600€. Zamisljamo situaciju gdje svi placaju (rijetka je zgrada u starogradnji gdje su svi platise).

    Od 600€ ce da ode:
    - Minimum 120€ na upravnika
    - Minimum 70€ na ciscenje
    - Minimum 80€ na odrzavanje lifta u slucaju jednog lifta, u slucaju dva 110€ . Ovakve (10+ spratova) stare zgrade pretezno imaju dva lifta, tako da racunaj 90€.
    - Na zajednicku potrosnju ce da ode barem 40€ - za ovo postoji mogucnost da se vec skida sa racuna svakom od etaznih vlasnika (al' u dobrom dijelu zgrada to nije slucaj)

    Znaci tek je poceo mjesec a vec je sa racuna skinuto 340€, ostalo je 260€.

    Onda dodaj obavezno:
    - Kontrolu lifta (200€ po liftu ako se ne varam) svakih 12 mjeseci, u gore navedenom slucaju 400€ ili ti na mjesecnom nivou ~33€
    - Redovna kontrola PP aparata (ako se ne varam na svakih godinu dana takodjer ali za ovo nisam 100% siguran, znati ce neko od kolega bolje), recimo da je u pitanju 11. spratnica radi se o 11 aparata, vjerovao ili ne u Novom je to 110€ ili ti ~9€ na mjesecnom nivou

    Dodjosmo do jos - ~42€, ili ti na racunu je preostalo ~218€.

    Znaci na mjesecnom nivou je zgrada iz primjera u plusu ~218€ a nigdje nije uracunat nikakav "neredovni" trosak tipa zamjena sijalica, prekidaca, utikaca, hemija za ciscenje, ubrzo odrzavanje prostora oko zgrade (ubrzo prelazi u obavezu zgrade - ne opstine). Posto se radi o starogradnji, neminovno je da ce fasada morati da se "osvjezi" barem jednom u 20 godina (a ovdje se radi o cijenama od 25000€ do i 50000€ za zgrade ovog tipa), da ce krov da procuri a neki od komsija kojeg "ne interesuje" ce to da prijavi komunalnoj te ce se ili morati rijesiti u kratkom roku ili ako ne rijesi zgradi ide na svakih 3 mjeseca kazna od -500€... Nigdje ne pricamo o tome da ce isto tako barem jednom, dva puta godisnje morati i neka sitnica na liftu da se zamijeni ako hoce da se uredno prodje sledeca obavezna kontrola...

    ---

    Ne sumnjam da su u Podgorici nize cijene al' isto tako ne sumnjam da veliki broj etaznih vlasnika na nista od ovoga ni ne gleda kako treba vec je mota "Ma lako cemo to, sto bi radili redovnu kontrolu lifta, sto bi imali na svakom spratu PP aparat, sto ne bi uzeli nekog da cisti samo po potrebi?" i slicno...

  4. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  5. #2879
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Racunica je prava ali mislim da je u praksi drugacije i da se mnogo manje ulaze od toga sto si naveo . Naravno ciscenje i pare upravniku da ali ne vjerujem da se o ostalom vodi toliko racuna.


    Vidji da me ne shvati ko pogresno , ja sam naveo cijenu kao solidan trosak samo jer ima dosta ljudi koji su ili podstanari ili su stanove kupili na kredit (pa kad uz ratu dodas , osiguranje stana , pa zivotno , pa porez prirez, voda , struja , kablovska itd i uz sve to odrzavanje nabere se troska dosta ) a neka me neko ispravi ali cini mi se da do prije 10 godina nisu postojala odrzavanja u ulaze , sta vise barem znam 10 zgrada stare gradnje i to u centar dje se i delje ne placa.

    Sent from my SM-F936B using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  7. #2880
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Kod kupovine stana u starogradnji važi isto pravilo kao i kod kupovine kuće.
    Treba znati ko su komšije.
    A onda dođe do izražaja sledeća činjenica.... iz suve drenovine se ne može voda cijediti.

    Ili u prevodu, ako u ulazu žive ljudi koji ne preživljavaju od prvog do prvog...onda se sve dogovori.
    Uvijek se nađe neki pametnjaković da ne plaća redovno održavanje...ali kad prima platu, to se završi preko izvršitelja.

    Mi smo kupili stan u starogradnji kad je situacija u ulazu bila katastrofa. Javni WC, u podrum se izlivala kanalizacija.
    ALI je stan imao odličan potencijal, sve smo srušili i napravili po našem.
    Stanovi u toj zgradi su se tražili ...i bilo je već prodato 20% stanova. I svi novi vlasnici su željeli da poprave stanje.
    Zato sam ipak kupio i nisam pogriješio.
    Trenutno sam predsjednik skupštine. Stanje je takvo da u podrumu držimo zimnicu. Trenutno majstori kreče ulaz.
    Imali smo i popravku vertikale za kanalizaciju, pa smo komšiji morali da rušimo zid od kupatila, ali se sve završilo bez nervoze.
    Stari stanari su skoro svi prodali stanove, imamo još jednog problematičnog...ali ćemo i njega brzo uvesti u red.

    Puno para na računu ponekad znači i da Upravnik i predsjednik ništa ne rade. Pare na računu samo propadaju.
    Mi smo se u ulazu dogovorili da se na tim mjestima rotiramo i da taj rad ne naplaćujemo.
    U slučaju da nam se desi neki skup problem, pare bi se skupljale vandredno odlukom skupštine.
    Tu ima procedura o potrebnom broju prisutnih da bi odluka bila validna...ali sam to premostio Viber grupom....pa imamo elektronske sastanke :-)
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  8. The Following 2 Users Say Thank You to high For This Useful Post:


  9. #2881
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Racunica je prava ali mislim da je u praksi drugacije i da se mnogo manje ulaze od toga sto si naveo . Naravno ciscenje i pare upravniku da ali ne vjerujem da se o ostalom vodi toliko racuna.


    Vidji da me ne shvati ko pogresno , ja sam naveo cijenu kao solidan trosak samo jer ima dosta ljudi koji su ili podstanari ili su stanove kupili na kredit (pa kad uz ratu dodas , osiguranje stana , pa zivotno , pa porez prirez, voda , struja , kablovska itd i uz sve to odrzavanje nabere se troska dosta ) a neka me neko ispravi ali cini mi se da do prije 10 godina nisu postojala odrzavanja u ulaze , sta vise barem znam 10 zgrada stare gradnje i to u centar dje se i delje ne placa.

    Sent from my SM-F936B using Tapatalk
    Sve to stoji ali ovdje je prica o kupovini stanova, te ako neko kupuje valjda treba da gleda da kupi u zgradi gdje se vodi racuna o svemu ili gdje se vidi potencijal da moze da se vodi racuna o svemu kako treba... Jer ako se ne vodi racuna onda dolazimo na "moju" pricu, postoji velika sansa da ce se kupac o jadu zabaviti u relativno kratkom roku jer stare zgrade su stare zgrade, te upravo radi toga sto se u velikom broju takvih zgrada nikad nije vodilo racuna o nicemu (barem ne od pocetka devedesetih) sve mora da dodje na naplatu.

    Zakon je izmijenjen prije nekih 5-6 godina a o tome kako je tek bilo prije izmjena i dopuna zakona ne treba ni pricati.

    Da se ulaze manje definitivno da ali i to polako dolazi "na svoje" jer rijetko koji upravnik (kojeg angazujes privatno a ne da je neko iz zgrade) ce se prihvatiti posla ako se ne radi po pravilima iz cistog razloga sto i oni potencijalno snose odgovornost ako nesto nije u redu. Ovdje ne racunam agencije, njih ne bih puno ni komentarisao jer su skoro sve redom jedno veliko leglo prevare... Da ne bih duzio ovdje jer ni nije tema topica, ako koga interesuje mogu na drugoj temi postaviti primjer detaljnih troskova i placanja u mojoj zgradi.

    Kao sto kolega high rece, dobro se raspitati o svemu pa onda tek u kupovinu stana u starogradnji.

  10. #2882
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Evo jedan dobar dil. U Beograd je nećete zamjerit, Dušanovac divan 5tosoban stan na 8 od 13 spratova (ima lift) piše u oglasu. U realnosti ovo je 3 sobni stan od 95 m2 + 2 zastakljene terase ali to je sad nebitno.
    Prelistajte da vidite slike kupatila. Vaše će biti svih 114m2 za samo 250,000€ odnosno 2.193€/m2. Agencija uzima 2% (prosto im bilo trebalo je imat želudac i snimit ovo).

    https://www.halooglasi.com/nekretnin.../5425642616233
    Last edited by hercules; 16-12-22 at 23:32.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  12. #2883
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    I jos uknjizen pride.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  13. #2884
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Misliš ugrinjen?

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #2885
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Ovdje treba računati još 250 000 evra da se stan dovede u red.

  15. #2886
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,545
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Ovdje treba računati još 250 000 evra da se stan dovede u red.
    Imamo mi strucnjaka na forumu koji bi ga mogli komplet renovirat za po 100 kvadrat.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  16. #2887
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Imamo mi strucnjaka na forumu koji bi ga mogli komplet renovirat za po 100 kvadrat.
    Mnogo je to brate, za toliko se kuce prave

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  17. The Following User Says Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  18. #2888
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Vala sve mogu da razumijem, stan je u izvornom stanju, nema veze sto nije makar okrecen, ali gledam slike kuhinje... Kakav glib ljudi moji, serpe i neoprano sudje, zaraza ziva. Da mi je znat ko je zivio u njega.

  19. #2889
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Izuzetan crack house


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to dusman For This Useful Post:


  21. #2890
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Pa veli odmah useljiv

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  22. #2891
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Podgorica
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    iskreno meni ovaj stan bas ima potencijala... Mislim da se niko nije u starogradnju uselio bez renoviranja. Jos moze da se podijeli u 2 stana sto je bas fino, a 5 soba mislim da je previše

  23. #2892
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,841
    Thanks Thanks Given 
    2,689
    Thanks Thanks Received 
    2,567
    Thanked in
    1,451 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dorica_78 View Post
    iskreno meni ovaj stan bas ima potencijala... Mislim da se niko nije u starogradnju uselio bez renoviranja. Jos moze da se podijeli u 2 stana sto je bas fino, a 5 soba mislim da je previše
    Ja ziv svjedok, covjek iza multicoma podijelio jednosoban stan u dva studia po 250 eura kirija ...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  24. #2893
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,841
    Thanks Thanks Given 
    2,689
    Thanks Thanks Received 
    2,567
    Thanked in
    1,451 Posts

    Default

    Na prodaju garazno mjesto 12m2 Ljubovic, nova zgrada Cijevne.
    Cijena 14.000 eur
    Kontakt: 069/988-....
    a stanovi na zabjelo od 1400

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  25. #2894
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,715
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Porasle su cijene i mjesta, ali ovo je nenormalno. Garaža na Zabjelo da je 14k.
    Pa nije Budva majku mu jbm.

    Realna cijena garaze na Zabjelo je 5 do 7k i sve preko toga je PRESKUPO.

  26. The Following User Says Thank You to pauki For This Useful Post:


  27. #2895
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Nakon koliko vremena zastarijeva porez na nepokretnost? Na godisnji porez mislim.Ako uopste zastarijeva

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  28. #2896
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by boro.durkovic View Post
    Nakon koliko vremena zastarijeva porez na nepokretnost? Na godisnji porez mislim.Ako uopste zastarijeva

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Zastarjelost prava na utvrđivanje poreza
    Član 100
    Pravo na utvrđivanje poreske obaveze zastarijeva u roku od pet godina od isteka godine u kojoj je tu obavezu
    trebalo utvrditi.
    Zastarjelost prava na naplatu poreza
    Član 101
    (1) Pravo na naplatu poreza zastarijeva u roku od pet godina od isteka godine u kojoj je porez utvrđen.
    (2) U roku iz stava 1 ovog člana zastarijeva i pravo na naplatu kamate i troškova postupka.
    (3) Rok zastarjelosti prava naplate poreza prekida se bilo kojom službenom radnjom preduzetom od strane
    poreskog organa (uručivanje rješenja ili upozorenja, pokretanje prinudne naplate, utuženje itd.)

    Apsolutni rok zastarjelosti
    Član 103
    Pravo na utvrđivanje, naplatu i povraćaj poreza uvijek zastarjeva u roku od 10 godina od isteka godine u kojoj je
    porez trebalo utvrditi, naplatiti, odnosno u kojoj je izvršena preplata.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  29. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  30. #2897
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,715
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default


  31. #2898
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Podgorica
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ovaj gospodin je u pravu da su kirije stanova posle u nebesa, ne mogu da vjerujem da stan ispod 500 e nema da se izdaje??? jos u city kvart, i dalje mi nije jasno sta se tu cijeni za 500e jednosoban stan?

    https://estitor.com/me/nekretnine/na...vanje/tip-stan

  32. #2899
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Postoji li zvaničan podatak koliko živi stranaca u pg? Sigurno postoji podatak koliko je izdatih dozvola za privremeni boravak

  33. #2900
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,243
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ajnije-opadati

    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

Page 116 of 220 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126166216 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •