Page 143 of 218 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153193 ... LastLast
Results 3,551 to 3,575 of 5434

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #3551
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,383
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #3552
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    ROI na stanove 5 godina xD
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  4. #3553
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,383
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default



    Samo jako


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #3554
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    E đe ih sve izdaju po 600+ ovo taman i vrijedi.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:

    NSX

  7. #3555
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,970
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    772
    Thanked in
    334 Posts

    Default

    Ovo moze samo neki stranac iznajmiti , jer mi zdrav razum kaze da ko ima da placa 600-1000e u podstanare onda ima uslove da kupi na kredit stan koji ce njemu ostati ...


    ps. Ovo je tema za sebe ali jeste li kad razmisljali o ovome ... Jedne prilike me jedan drug zamislio dobro, kaze svake godine smo isli po 15 dana na ljetovanje i svake godine na razlicita mjesta bilo to u zemlji ili vani u inostranstvo. Kupismo stan u Herceg Novi , sad samo tamo idemo a pravo da ti kazem malo mi fali da idem na razlicita mjesta , a kako imas svoje onda ti zao platit pored svog smjestaja ... Naravno dobro je imati svoje kao investiciju ali istina jeste da se tako covjek veze za jedno mjesto
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #3556
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Vlasnik firme u kojoj radim će tek sad posle više od 30 godina živjeti u svom stanu. Uvijek je bio u podstanare. A ima dovoljno da kupi stan. Ustvari i ima bar jedan njegov u Podgorici ali ga izdaje.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  9. #3557
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ja sad u stanu imam nase ljude iz Pg koji su izdali svoju veliku kucu, i iznajmljuju kod nas stan. Kaze zena vise ne moze da cisti i odrzava toliku kucu, plus su je dobro izdali. Tako da za sad zive u iznajmljenom stanu

  10. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  11. #3558
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Ovo moze samo neki stranac iznajmiti , jer mi zdrav razum kaze da ko ima da placa 600-1000e u podstanare onda ima uslove da kupi na kredit stan koji ce njemu ostati ...


    ps. Ovo je tema za sebe ali jeste li kad razmisljali o ovome ... Jedne prilike me jedan drug zamislio dobro, kaze svake godine smo isli po 15 dana na ljetovanje i svake godine na razlicita mjesta bilo to u zemlji ili vani u inostranstvo. Kupismo stan u Herceg Novi , sad samo tamo idemo a pravo da ti kazem malo mi fali da idem na razlicita mjesta , a kako imas svoje onda ti zao platit pored svog smjestaja ... Naravno dobro je imati svoje kao investiciju ali istina jeste da se tako covjek veze za jedno mjesto
    Uvijek moze da izajnmi stan u HN i da seta dje oce

  12. #3559
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Ovo moze samo neki stranac iznajmiti , jer mi zdrav razum kaze da ko ima da placa 600-1000e u podstanare onda ima uslove da kupi na kredit stan koji ce njemu ostati ...
    Ne znam kako je u PG ali u Novom ima dosta porodica koje su primorane da placaju stanove 500-650 evrica i nemaju mogucnost da dignu kredit. Nije bas sve tako jednostavno.

    Isto tako ima i dosta vlasnika koji su izdali stanove na boljim lokacijama strancima za 800+ a preselili se negdje na "periferiju" i placaju stan 500. Nekome je 300 evrica viska razlika izmedju prezivjeti mjesec koliko-toliko normalno ili se krpiti, sta da se radi...

  13. #3560
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Imate li preporuku za agenciju za izdavanje na duzi period u PG? Vidim da ih ima puno na mapi PG. I, kako ide procedura, procenat, rata, i sta vec?

  14. #3561
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,383
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default

    Ovjeren ugovor kod notara (moja preporuka) a moze i medjusobni ako ces da prodjes bez poreza. Depozit u iznosu jedne kirije + prve dvije kirije od koju jedna zadrzava agencija. I to je to. Sto se izbora agencije tice svejedno. Svakako su uvezane sve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to Pasha For This Useful Post:


  16. #3562
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,640
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    645
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Što se agencije tiče:
    Prva kirija ide njima, ograđuju se od svega što se desi u stan/kuću, znači zanima ih samo da uzmu prvu kiriju i to je to.
    Posle toga ne odgovaraju za ništa.
    Moja preporuka je da uvjek uzmeš kiriju + depozit u visini kirije unaprijed.
    I da sa stanarima preciziraš kad se plaća kirija (ja imam dogovor sa mojim stanarima između 1 i 6-og u mjesecu) u slučaju da ne zovne do 6-og, 7-og sele iz objekta.
    Depozit je uvjek dovoljan da pokrpi neplaćene račune.
    Što se ugovora tiče, možeš pravit ugovor kod notara i budi spreman da platiš porez na to.
    Ako možeš da zaobiđeš agenciju kao posrednika zaobiđi, jer okači oglas na 2-3 sajta nekretninu ćeš izdat u roku od 5-10 dana maximum.
    Ja sam stan prodao u roku od 20 dana, a prvih 10 minuta od kad sam okačio oglas zvalo me barem 10 agenata da pita može li da okači oglas u njihovo ime. Jer viđeli su priliku da čupnu 2-3k €

  17. The Following User Says Thank You to pauki For This Useful Post:


  18. #3563
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    A sto ako te zovne 7og da ti da pare seli li se

  19. The Following 6 Users Say Thank You to Beton For This Useful Post:


  20. #3564
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,383
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default

    To jedino ako naznacis u ugovoru. Obicno se daju rokovi od prvog do desetog u mjesecu. Jos ne cuh da je neko nekog iselio zbog dana kasnjenja ali dobro. Takodje ako je ugovorna obaveza, mora postojati pisani trag o uplati, kes na ruke nista.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Pasha For This Useful Post:


  22. #3565
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,640
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    645
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Niko ne seli zbog dana kasnjenja, al rokovi se obavezno preciziraju.
    Tako je drug izdavao stan, pa prvo kasni 2 dana, pa posle 5 dana, da je na kraju stanar dugovao par kirija, uz obrazlozenje, a nemam sad pa kad zaradim.
    Zato ja volim da se precizira tačno od tad do tad. I napomeneš da u slučaju kašnjenja može da seli.
    Evo 4-5g od kad rentiram stan kirija je uvjek između 1 i 3-eg u mjesecu (a dogovor je do 6-og) nikad nisu zakasnili dana.
    Zato rekoh volim da se precizira sve i da se dogovor poštuje.

  23. The Following User Says Thank You to pauki For This Useful Post:


  24. #3566
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Imate li preporuku za agenciju za izdavanje na duzi period u PG? Vidim da ih ima puno na mapi PG. I, kako ide procedura, procenat, rata, i sta vec?
    Ako biras agencije, iz svog nedavnog iskustva preporucio bih ti Kvadrat nekretnine (Milenu konkretno)...
    Unutar svega nekoliko sati je dosao fotograf, objavili su stan i izdali ga, isti dan...
    Paralelno sam kontaktirao jos par agencija, ali konkretno Milena iz Kvadrata je odradila vrhunski svoj dio posla... A da ima svakakvih agencija danas, to stoji.
    Srecno.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  25. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  26. #3567
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Koliko iznosi porez?

  27. #3568
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default



    Kotor. Inace vlasnici ove dvije kuce mjesecima se zale inspekcijama. Ali svako se pravi lud. I danas se ovo desi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #3569
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Ovjeren ugovor kod notara (moja preporuka) a moze i medjusobni ako ces da prodjes bez poreza. Depozit u iznosu jedne kirije + prve dvije kirije od koju jedna zadrzava agencija. I to je to. Sto se izbora agencije tice svejedno. Svakako su uvezane sve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Šta znači ovo međusobni ugovor? Ugovor između zakupodavca i agencije? A za ovaj ugovor kod notara, koliko se plaća ova usluga notaru, da li oni sklapaju tekst ugovora ili im ga ja donosim, ili oni imaju neku formu koju zajedno možemo da mijenjamo?

    Da li zna ko da objasni malo detaljnije kako se posle plaća onih 15% (porez na dohodak fizičkog lica)? Kome, kad?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  29. The Following User Says Thank You to SpellStealer For This Useful Post:


  30. #3570
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post


    Kotor. Inace vlasnici ove dvije kuce mjesecima se zale inspekcijama. Ali svako se pravi lud. I danas se ovo desi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Đe je ovo?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  31. #3571
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Đe je ovo?
    Novo naselje


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #3572
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Majke ti mile, što je ovo...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  33. #3573
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Šta znači ovo međusobni ugovor? Ugovor između zakupodavca i agencije? A za ovaj ugovor kod notara, koliko se plaća ova usluga notaru, da li oni sklapaju tekst ugovora ili im ga ja donosim, ili oni imaju neku formu koju zajedno možemo da mijenjamo?

    Da li zna ko da objasni malo detaljnije kako se posle plaća onih 15% (porez na dohodak fizičkog lica)? Kome, kad?
    Međusobni ugovor je kao priznanica potpisana na toalet papiru da si uzeo ili dao pare. Dakle, nikoga ne obavezuje. Potpisuje se da se izbjegne plaćanje poreza i služi kao nada zakupodavcu da će sve biti u redu.

    Ako radiš ugovor kod notara, tj notar sklapa ugovor, naplatiće ti po tarifi. Ne znam kolike su tarife, vjerovatno u zavisnosti od vrijednosti ugovora.

    Možete sami da sastavite ugovor i ponesete kod notara na ovjeru (košta desetak eura). Ako su potpisnici naši državljani, dovoljne su lične, ako je zakupac stranac-ugovor mora biti dvojezičan ili se mora obezbijediti prevodilac. Ovjeren ugovor notar šalje poreskoj.

    15% poreza na dohodak plaćaš do 30. aprila za prošlu godinu, može mjesečno ili odjedanput. Takodje, do 30.aprila bi trebalo predati obrazac poreskoj prijava poreza na dohodak fizičkog lica. 15% se obračunava na iznos koji se dobije kada se od kirije odbiju troškovi održavanja (30%).

    Ako je zakupac pravno lice, porez plaća pri uplati kirije i obrascem šalje potvrdu poreskoj da je porez plaćen. U ugovoru treba naglasiti da je kirija neto iznos i da na taj iznos zakupac plaća porez.
    Last edited by bayo; 30-03-23 at 22:27.

  34. The Following 4 Users Say Thank You to bayo For This Useful Post:


  35. #3574
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    E da, ugovor između zakupodavca i agencije se najčešće ne pravi. Oni su tu samo da uzmu prvu kiriju i da ispare...

    Ako su malo prefiganiji, tražiće ti po jednu kiriju za svaku godinu potpisanog ugovora i da depozit stoji kod njih. Ne pristaj na to...

  36. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:


  37. #3575
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Imate li preporuku za agenciju za izdavanje na duzi period u PG? Vidim da ih ima puno na mapi PG. I, kako ide procedura, procenat, rata, i sta vec?
    Moj savjet, stavi oglas na Estitor, mi smo stavili ujutro i izdali stan popodne.

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Što se agencije tiče:
    Prva kirija ide njima, ograđuju se od svega što se desi u stan/kuću, znači zanima ih samo da uzmu prvu kiriju i to je to.
    Posle toga ne odgovaraju za ništa.
    Moja preporuka je da uvjek uzmeš kiriju + depozit u visini kirije unaprijed.
    I da sa stanarima preciziraš kad se plaća kirija (ja imam dogovor sa mojim stanarima između 1 i 6-og u mjesecu) u slučaju da ne zovne do 6-og, 7-og sele iz objekta.
    Depozit je uvjek dovoljan da pokrpi neplaćene račune.
    Što se ugovora tiče, možeš pravit ugovor kod notara i budi spreman da platiš porez na to.
    Ako možeš da zaobiđeš agenciju kao posrednika zaobiđi, jer okači oglas na 2-3 sajta nekretninu ćeš izdat u roku od 5-10 dana maximum.
    Ja sam stan prodao u roku od 20 dana, a prvih 10 minuta od kad sam okačio oglas zvalo me barem 10 agenata da pita može li da okači oglas u njihovo ime. Jer viđeli su priliku da čupnu 2-3k €
    Tačno, agnecija ti nadje nekoga, uzme prvu kiriju i čao. Bez apsolutno ikakvih obaveza kasnije. Prvo ti kažu kao zakupac je obavezan da ostane minimum godinu a kad ih pitaš što bude ako izadje prije, uglavnom ništa .

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ako biras agencije, iz svog nedavnog iskustva preporucio bih ti Kvadrat nekretnine (Milenu konkretno)...
    Unutar svega nekoliko sati je dosao fotograf, objavili su stan i izdali ga, isti dan...
    Paralelno sam kontaktirao jos par agencija, ali konkretno Milena iz Kvadrata je odradila vrhunski svoj dio posla... A da ima svakakvih agencija danas, to stoji.
    Srecno.
    Takodje pozitivna iskustva sa Kvadrat nekretninama.

  38. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


Page 143 of 218 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153193 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 18:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 18:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 14:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 17:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 16:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •