Page 98 of 220 FirstFirst ... 4888949596979899100101102108148198 ... LastLast
Results 2,426 to 2,450 of 5486

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #2426
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Koliko viđoh, Zetagradnja planira nastavak gradnje u 4 jula. Sasvim pristojna lokacija, pogotovo dio prema tehnomaksu koji gleda, južna strana, mada je i zapadna odlična, udaljena je od bulevara.
    odlicne su one zgrade i sve je rasprodato, ona sto je skoro gotova
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  2. #2427
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    odlicne su one zgrade i sve je rasprodato, ona sto je skoro gotova
    S obzirom da se i onaj poslovno stambeni kompleks fino gradi, biće ono vrlo lijepa lokacija

  3. #2428
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Bloobmerg adria piše:

    Više kamatne stope, a time i veće rate otplate kredita sve više pogađaju i kupce stanova i vlasnike nekretnina. Potražnja opada od Sidneja do Stokholma, jer centralne banke podižu kamatne stope najbržim tempom u posljednjih nekoliko decenija, smanjujući cijene kuća.

    Brzo hlađenje tržišta nekretnina – glavnog izvora bogatstva domaćinstava – predstavlja novu prijetnju globalnoj recesiji. Iako dosadašnji pad cijena nije ni blizu nivoa finansijske krize iz 2008. godine, tržište nekretnina je ključna varijabla za centralne bankare koji žele da smanje inflaciju bez narušavanja povjerenja potrošača i izazivanja duboke recesije.

    U međuvremenu, Australija i Kanada se već suočavaju sa dvocifrenim padom cijena kuća, a ekonomisti vjeruju da je to samo početak.

    Dolazi zahlađenje

    “U 2023. i 2024. godini vidjećemo globalno sinhronizovan pad vrednosti tržišta nekretnina”, rekao je Hideaki Hirata sa Univerziteta Hosei, bivši ekonomista Banke Japana i koautor analize globalnih cijena stanova Međunarodnog monetarnog fonda (MMF). Hirata upozorava da će biti potrebno neko vrijeme da se puni efekat agresivnog povećanja kamatnih stopa osjeti u potrošnji domaćinstava.

    Manja potražnja za nekretninama je značajan preokret u odnosu na proteklih nekoliko godina, kada je politika centralne banke dozvoljavala “jeftin” novac, a zatim je potražnju ubrzala epidemija virusa korona, zbog koje su ljudi tražili veće domove koji su bili prihvatljivi za rad na daljinu. Sada se mnogi suočavaju sa većim ratama kredita.

    “Mlade porodice koje su se zadužile nikada nisu vidjele tako nagli porast kamatnih stopa, a plate padaju, gledano u realnim vrijednostima”, rekao je Rob Subbaraman, šef odjeljenja za istraživanje globalnih tržišta u Nomura Holdingsu. “To bi mogao biti veliki šok za njih.”

    U nekim zemljama više kredita sa promjenljivom stopom


    Međutim, izloženost riziku zajmoprimaca uveliko varira od zemlje do zemlje. U Sjedinjenim Američkim Državama (SAD), na primjer, većina kupaca se oslanja na stambene kredite sa fiksnom kamatnom stopom do 30 godina. Stambeni krediti sa promjenljivom kamatnom stopom u poslednjih pet godina predstavljali su u prosjeku tek oko sedam odsto svih zaključenih kredita.

    Ujedinjeno Kraljevstvo i Kanada su imale najveću koncentraciju kredita sa varijabilnom kamatnom stopom u odnosu na novoizdate kredite u 2020. godini, prema majskom izveštaju agencije Fitch Ratings. Najgore je u Australiji, gdje su cene kuća u avgustu zabilježile najveći mjesečni pad u skoro četiri decenije. Ako su zajmoprimci do sada mogli da pokriju veće troškove kredita, sljedeća godina će biti prekretnica. U Australiji se kratkoročni krediti daju na relativno kratak period od dvije do tri godine.

    Intervencija države

    Tako je, na primjer, vlada u Poljskoj, gdje su se mjesečne uplate nekim zajmoprimcima već udvostručile zbog rasta kamata, omogućila privremenu obustavu otplate kredita, ali na najviše osam mjeseci. Time je smanjen profit banaka koje su bile prinuđene da se obezbjeđuju rezervama.

    Kina se takođe bori sa rastućom krizom u sektoru nekretnina koja je povezana sa talasom neplaćanja kredita. U Švedskoj, koja je bila jedno od najtoplijih tržišta u Evropi, cijene kuća su pale za oko osam odsto od proljeća, a većina ekonomista sada očekuje pad od 15 odsto. Rastuće kamatne stope takođe vrše pritisak na kompanije koje se bave nekretninama, a koje su se u velikoj mjeri zadužile na tržištima obveznica kako bi finansirale svoje poslovanje, ostavljajući investitore sve zabrinutijim za njihovu sposobnost da refinansiraju taj dug.

    Pad cijena se takođe ubrzava u Velikoj Britaniji. Bloombergova analiza pokazuje da cijene stambenog prostora stagniraju ili padaju u skoro polovini londonskih opština. Finansijska kompanija HSBC Holdings upozorila je da je Velika Britanija na “piku pada u sektoru stambenog prostora” i da će potražnja vjerovatno pasti za petinu tokom sledeće godine.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #2429
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,306
    Thanked in
    2,010 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zato oni koji rentiraju su zasticeni kao bijeli misevi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    U zemlji u kojoj je svaki detalj isplaniran a odnos regulisan, prava svih strana su zaštićena. Inače ne bi bila u top 3 najboljih mjesta za život, a čini se da i u ovom vremenu globalne nesigurnosti pokazuje da se sigurnost ne krije u posjedovanju nekretnine.
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #2430
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nemojmo ljudi...Upoređivanje Švajcarske i CG...

  6. #2431
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Nevjerovatno. A o faktorima zasto je to tako je nebitno. Cisto eto da se navede da je to tako pa zasto je, ostavimo vama na masti da razmisljate.

    A eto imam druga u Lugano, ozb glava, ili da seljacki kazem milioner pa otprilike znam dosta o zivotu tamo ali ajde sad.

    Necu da pisem esej ali google je svima dostupan pa se moze vidjet koliko im je porez na prvu/drugu/trecu nekretninu a koliko je mjesecni najam iste.

    Nemojmo uporedjivat molim vas sa Cg dje od jedne mjesecne rate isplatis porez za taj stan na godinu a porez na desetu nekretninu isto koliko na prvu.


    EDIT: Ovaj drug ima jednu nekretninu u Švici ali zato ima 7 u Cg. I svaka mu je izdata.
    Last edited by Pasha; 13-09-22 at 10:15.

  7. #2432
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    U zemlji u kojoj je svaki detalj isplaniran a odnos regulisan, prava svih strana su zaštićena. Inače ne bi bila u top 3 najboljih mjesta za život, a čini se da i u ovom vremenu globalne nesigurnosti pokazuje da se sigurnost ne krije u posjedovanju nekretnine.
    Kod nas, u rumuniji, bugarskoj, americi... Krije.

    Inace bi na ulicu zavrsili kad ti gazda kaze Vise ti nije kirija 200, nego 300.

    Probaj u Svicu da kazes to stanaru. Tamo se stanuje u isti stan 30 godina i da ga ne mozes bez jada iselit. Da ne pricamo o tome kako se kirija ne moze povecat bez drzavnog referenduma... Na kojem odlicuju oni koji su vecinom podstanari.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  9. #2433
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    U zemlji u kojoj je svaki detalj isplaniran a odnos regulisan, prava svih strana su zaštićena. Inače ne bi bila u top 3 najboljih mjesta za život, a čini se da i u ovom vremenu globalne nesigurnosti pokazuje da se sigurnost ne krije u posjedovanju nekretnine.
    Ovdje se ne bih slozio sa tobom, barem ne u vezi sa nekretninama. U Svajcarskoj al' i u Njemackoj (mada u DE ima zaobilaznica za ovo - pogotovo u zadnjih 10 godina) su podstanari veoma, veoma dobroj poziciji u odnosu na one koji im izdaju... Pricam naravno sa pogleda "kupovina" vs "rentiranje". Ne mozemo bas porediti babe i zhabe, Svajcarska je zemlja koja je ekstremno, ekstremno skupa za posjedovanje nekretnina, pogotovo ako se radi o vlasnicima vise nekretnina.

    Da objasnim totalno plasticno. Neko ko je podstanar stan u Svjacarskoj vec 10+ godina (kod istog vlasnika stana) je u situaciji da mu je isplativije ostati tu podstanar, kupiti drugu nekretninu te izdavati tu nekretninu, nego da napusti stan i uzme sebi nekretninu. Veoma slicna situacija je u Njemackoj (u pojedinim regijama).
    Last edited by beatnological; 13-09-22 at 14:56.

  10. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  11. #2434
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Evo ako oce neko u Tivat stan.

    https://pgrealestate.me/property/dup...nt-75m2-tivat/

    Dacu ga za 120 000. akcija je trenutno, prifalilo mi za parfeme. )))

    Plus parking mjesto dodje uz stan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #2435
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Heh, ja kad sam kupovao stan u Tv, nudili mi u tu zgradu ~70 kvadrata za 90 000 evra. Bilo mi nešto sumnjivo jeftino, uspostavilo se da u tu kvadraturu ulazi nekih 15m2 koji nisu uknjiženi. Na kraju odustah, dal sam pogriješio pojma nemam.

  13. #2436
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Heh, ja kad sam kupovao stan u Tv, nudili mi u tu zgradu ~70 kvadrata za 90 000 evra. Bilo mi nešto sumnjivo jeftino, uspostavilo se da u tu kvadraturu ulazi nekih 15m2 koji nisu uknjiženi. Na kraju odustah, dal sam pogriješio pojma nemam.
    Sve je odje uknjizeno i sve 1/1. Samo pare na sunce.

    To sto nije uknjizeno meni licno ne predstsvlja nikakav problem. Manji porez itd. Ali dobro. Svako sa svojim parama moze da cini sto oce.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #2437
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    http://www.multitasknekretnine.me/ko...centar-kolasin

    I u Kolasin ovaj. Pa bujrum. Ko nadje kupca castim ga neki Seiko po izboru. ))


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #2438
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ti baš voliš zadnje spratove.
    Šalim se. Dobar ti je ovaj stan u Kolašinu. Baš dobar.

  16. #2439
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Hvala kolega. Svaki je uzet' u komp. Nisam bas imao puno izbora.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2440
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kod nas, u rumuniji, bugarskoj, americi... Krije.

    Inace bi na ulicu zavrsili kad ti gazda kaze Vise ti nije kirija 200, nego 300.

    Probaj u Svicu da kazes to stanaru. Tamo se stanuje u isti stan 30 godina i da ga ne mozes bez jada iselit. Da ne pricamo o tome kako se kirija ne moze povecat bez drzavnog referenduma... Na kojem odlicuju oni koji su vecinom podstanari.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Isto tako stanodavc bira koga ce uzet za stanara u slucaju da nas 5 aplicira za stan

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  18. #2441
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,836
    Thanks Thanks Given 
    2,682
    Thanks Thanks Received 
    2,561
    Thanked in
    1,449 Posts

    Default

    isto je kod nas u crnoj gori isto ko u svajcarskoj kad se potpise ugovor sa stanarem u ugovoru sve stoji e sad sto 90% ljudi izdaje na crno to je problem....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  19. #2442
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,320
    Thanks Thanks Given 
    727
    Thanks Thanks Received 
    1,191
    Thanked in
    665 Posts

    Default

    U istoj toj Svajcerskoj covjek izdaje stan koji je dobio od drzave kao socijalni slucaj a on zivi u CG. Tako da ako cemo primjera mozemo sve izbacit. Ja mislim ako udjemo malo dublje u problematiku i ako bi htjeli da ispravimo stvari da bi podstanaru samo bilo teze da dodje do stana.

    1. Ako stanodavac stavi stan regularno na iznamljivanje to znaci da ce sve poreze koje mu drzava nametne platiti podstanar
    2. Ako mi drzava uvede vece poreze na drugu nekretninu to ce opet da se slomi na podstanara
    3. Ako se ostvare tacke 1 i 2 to znaci da ce skociti rente a samim tim vise ljudi nece moci da iznamljuju stanove blize centru i novije nego ce morati da idu na dalje lokacije i manje udobne stanove (stureteni kuca, neozilovane kuce)
    4. Kad dodje do tacke tri imace vecu potrosnju goriva, vecu potrosnju struje (grijanje/hladjenje zbog lose izolacije)

    Treba sagledati dje zivimo, ja bih najvise volio prije ovih "sporednih tema" da drazvna uprava pocne da radi, da dobija otkaze za nerad i los radi, da dostina krenu da idu na posao, da zaposlenje u drzavnu firmu nije socijalnog karaktera vec zaposlenje gdje moras da zaradis pare. Proce godina dok se srede tacke 1,2,3,4 ali i tada kao i sada ce biti krivina, evo dana postoje u Svajcarskoj.

  20. #2443
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,786
    Thanks Thanks Given 
    10,920
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Ma i sad neko iz državne uprave može dobiti otkaz ako bi,recimo,pogrešnom liku zapeo da inspekcijiskim nadzorom ustanovi da izdaje stan i da mora platiti porez pa bilo da će ga stanodavac platiti ili će se "preliti" na zakupca.Taktika,ne talasaj-i vuk sit i ovce na broju

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 14-09-22 at 10:17.

  21. #2444
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Isto tako stanodavc bira koga ce uzet za stanara u slucaju da nas 5 aplicira za stan

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Eh da je 5... Primjer od nedavno u Berlinu... Kolega dosao na aukciju/razgledanje stana i upoznavanje sa "stanodavcima". Stan na veoma dobroj lokaciji sa veoma paprenom cijenom. Long story short, samo taj dan ih je bilo 50+ izabranih na razgovoru samo za taj stan a apliciralo je inace hiljade.

  22. #2445
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default


  23. #2446
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Eh da je 5... Primjer od nedavno u Berlinu... Kolega dosao na aukciju/razgledanje stana i upoznavanje sa "stanodavcima". Stan na veoma dobroj lokaciji sa veoma paprenom cijenom. Long story short, samo taj dan ih je bilo 50+ izabranih na razgovoru samo za taj stan a apliciralo je inace hiljade.
    Tako je u ameriku od 2020 uzavrelo trziste za kuce... Na jednu kucu bude desetine kupaca i aukcijom se postizala cijena 30-100% veca od pocetne...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  25. #2447
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Da nemas slucajno vise informacija? Djeluje "too good to be true"...

    Plus po vrh svega na osnovu fotografije bih rekao da je ovo Topla 3, ne Topla 2 al' mozda grijesim, moguce da je negdje iza starog CHINA restorana.

  26. #2448
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Da nemas slucajno vise informacija? Djeluje "too good to be true"...

    Plus po vrh svega na osnovu fotografije bih rekao da je ovo Topla 3, ne Topla 2 al' mozda grijesim, moguce da je negdje iza starog CHINA restorana.
    Nemam dodatnih informacija, nazovi broj sa oglasa jer ja nisam u mogucnosti zvat obicnim pozivom. Na viber ne odgovara.

  27. #2449
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,511
    Thanks Thanks Given 
    5,373
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Ovaj je odlucio da zapali preko
    Sve moze samo dajte kes

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  29. #2450
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,320
    Thanks Thanks Given 
    727
    Thanks Thanks Received 
    1,191
    Thanked in
    665 Posts

    Default

    Ovo mozda nije losa ponuda kome odgovara lokacija


    https://www.patuljak.me/artikal/5158...RADA?fs=e&s=cl

Page 98 of 220 FirstFirst ... 4888949596979899100101102108148198 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •