Page 5 of 218 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 5431

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #101
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ko misliš da im lupi porez na prazne stanove...?

    Građevina je, pored turizma, jedina koliko toliko zdrava grana privrede... Ne da im Država neće lupati dodatne poreze, no će gledati kako da im pomogne...

    Sent using Tapatalk
    Pa drzava, ko bi drugi.

    Gradjani se zaduzuju i od usta odvajaju da plate visoke kamate kredita i cijene stanova.

    U drzavi dje je medijalna plata 400e, i dje nam je 'ok' da je kvadrat stana 1100-1300, mi dajemo investitorima mogucnost da drze neprodate stanove, dok desetine hiljada ljudi su podstanari, a jos destine hiljada ljudi vracaju uz glavnicu i desetine hiljada eura kamate za kupovinu nekretnine, uskracujuci pri tom sebi i djeci kvalitetniju ishranu, obrazovanje, odmor, kvalitetnu zdravrtvenu zastitu...

    Kad im uvedes porez na neprodate stanove, onda im se nece moc da vjestacki napumpavaju cijene stanova...

    Pa kad drzava uvede socijalnu politiku kakvu odavno vec imaju EU drzave, i mnogo vise se bude gradilo stanova po 600-700e za kvadrat, onda im nece padat na pamet da grade stanove, drze ih godinama prazne, pri tom se narod zaduzuje da im 50% od primanja ide na otplatu stana.
    Last edited by Mojsije; 30-11-20 at 17:31.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  3. #102
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ne znam po kojoj računici može biti toliko... Jedino ako je računato bez zemljišta i komunalija...

    Dostina zaboravlja da ode 25-30% na zajedničke prostorije...

    Skoro sam gledao grubu računicu za Nk, i bila je iznad toga...

    Sent using Tapatalk
    Predmjer izvedenih radova sa sve dazbinama komunalijama itd
    Last edited by licmius; 30-11-20 at 17:38.

  4. #103
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,493
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pa drzava, ko bi drugi.

    Gradjani se zaduzuju i od usta odvajaju da plate visoke kamate kredita i cijene stanova.

    U drzavi dje je medijalna plata 400e, i dje nam je 'ok' da je kvadrat stana 1100-1300, mi dajemo investitorima mogucnost da drze neprodate stanove, dok desetine hiljada ljudi su podstanari, a jos destine hiljada ljudi vracaju uz glavnicu i desetine hiljada eura kamate za kupovinu nekretnine, uskracujuci pri tom sebi i djeci kvalitetniju ishranu, obrazovanje, odmor, kvalitetnu zdravrtvenu zastitu...

    Kad im uvedes porez na neprodate stanove, onda im se nece moc da vjestacki napumpavaju cijene stanova...

    Pa kad drzava uvede socijalnu politiku kakvu odavno vec imaju EU drzave, i mnogo vise se bude gradilo stanova po 600-700e za kvadrat, onda im nece padat na pamet da grade stanove, drze ih godinama prazne, pri tom se narod zaduzuje da im 50% od primanja ide na otplatu stana.
    Ja sam mislio da pričamo o realnosti, a ne o željama... Volio bih i ja da bude tako, ali nema šansi, bar ne još jedan značajan oeriod...
    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Predmjer izvedenih radova sa sve dazbinama komunalijama itd
    Premalo mi je to nešto... Po kojoj cijeni je bilo zemljište ako nije tajna, i jesi računao koliko ode na zajedničke prostorije...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  5. #104
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ja sam mislio da pričamo o realnosti, a ne o željama... Volio bih i ja da bude tako, ali nema šansi, bar ne još jedan značajan oeriod...

    Premalo mi je to nešto... Po kojoj cijeni je bilo zemljište ako nije tajna, i jesi računao koliko ode na zajedničke prostorije...?

    Sent using Tapatalk
    Ne interesuje me to kao kupca stana.
    To se u evropi smatra "svjesnim gubitkom" investitora tj ono na sta morat "prosut" pare da bi ih zaradio. A opet ima zaradu i to bas dobru, napravi se tacno sistem vrednovanja koliko te sta kosta, sa kolikim rizikom, sa kolikim ulaganjem itd. Ti zajednicke hodnike moras imat, ti zajednicke prostore, ostave moras imat i prihvatit iste kao "svjesni gubitak" zasto, zato sto npr ako imas siri hodnik od "zakonom propisanog minimuma" tebi je automatski kvadrat vredniji jer si obezbijedio komfor, ako ti je stan veći od min.zakonom propisanog tebi je cijena istog veća, pa ćeš kao investitor imat na kraju veću zaradu od onog investitora (npr.mene) koji sam preko puta tvoje zgrade napravio sve minimum minimuma pa jos veci minimum od toga, jer on nema komfor kao tvoja zgrada. I tu dolazi propis tj.zakon drzave da ti posto obezbijedis bolji komfor zbog toga, toga i toga imas u toj zoni grada da prodas stan 1400€ a on zbog toga i toga sto nema prodaje po "zakonu" taj stan za 1100€ jer je u toj zoni grada, nazovimo je zona IV određeno da cijena ne moze biti veca od 2000€, a ni manja od 1001€ , a da je glavni kriterijum kvalitet zivota, ugrađeni materijal, dopunski sadržaj, veci broj liftova, stepenista, manji broj "poslovnih" (citaj kafića), free parking, itd itd itd. I taj obavezni pravilnik ili zakon dopunjava se npr. godisnjem nivou prateci rast/pad vrijednosti nekretnine i drugih faktora, od nor prosjecne plate građanina, kredita koji banka daje itd.
    A i tamo se vraćaju krediti po 30 godina, samo sto ne vracas 80000€ na podignutih 54000€
    Sve ima svoje. Ali neko mora sjednut i zagrijat stolicu, a prije svega skupit muda i zavrnut jaja "finansijskim moćnicima" u drzavi zvani investitor


    Poslato je nadam se

  6. #105
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,493
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Možda tebe kao kupca ne zanima, ali taj trošak ulazi u krajnju cijenu...

    Ne zanima ni većinu radnika koliko dažbina na platu uzme država, već samo njihov neto dio...

    Naravno, podržavam sve zakone i regulative koje će dovesti do normalizacije tržišta... Samo skrećem pažnju da u cijenu stana ulazi dosta stvari koje kupci obično zanemaruju...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  7. #106
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,344
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ne znam po kojoj računici može biti toliko... Jedino ako je računato bez zemljišta i komunalija...

    Dostina zaboravlja da ode 25-30% na zajedničke prostorije...

    Skoro sam gledao grubu računicu za Nk, i bila je iznad toga...

    Sent using Tapatalk
    E drug TEŠKO, momka koji radi mozda najkvalitetnije zgrade u PG ne ispada 1e preko 800€ i to sa komunalijama itd...

    I to MANJE zgrade
    Last edited by stefke; 30-11-20 at 19:06.

  8. #107
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Evo sve nove zgrade zadnjih pet goina nemaju dimnjake, imaju jedno stpeniste i max dva lifta, i to u vecini slucajeva oba lifta su ona putnicka, za osam osoba, u koji ne daj Bože da unesš lampu ili ne daj Bože tv. sa akcije iz tehnomax-a. Imas sijaset zgrada sa sedam i vise spratova, sa petnaest stanova po spratu, a sve to na jedno stepeniste i dva liftića, i plaćaš isto 1400€. To ti je druže 105 stanova na jedan ulaz( jedno stepeniste, dva lifta). Zamisli kad se krene na posao termine 7-9 i termine kad se vratis sa istog, koliko ti treba za lift da cekas, i to ako imas "para" da ga cekas iz garaze kad se parkiras na "svoje"mjesto, koje opet treba da ti dođe uz stan bez ikakve nadoknade Investitoru koji je dužan da uz broj stanova obezbijedi 0,9-1,1 parking mjesto po stambenoj jedinici

    Da ne pričamo o tome, ako nekom pozli na sedmi sprat, kako ce ga "hitna" snijeti do prizemlja, a hodnik je uvijek manji od 2m, a lift kocka 1,5x1,5, a stepenice skoro pa "lučne". Ima da ga snose jedno pola ure, i kad ga snesu da ga ubace odmah u "zenevsku bolnicu" a ne u kbc, tome slobodno idi odmah u stampariju za umrlicu.
    Da ne pričamo o tome da čuješ komšije iz susjednog stana kad se posvađaju, ili kad ti neko iz stana iznad krene na svadbu, pa se komsinica poperi na štiklu i ide od ogledala do ormara nekoliko puta a tebi banja jer si platio stan 1400€/m2. A tjesis se s tim pa investitor ima 25% zajednickog prostora, velike "dažbine". Onu solju koju kupis na selo u kips za 25€ on je kupi u isti taj kips za 5€, ono sto ti kupis on plati pet puta manje, da ne pricamo koliko ga kosta kubik betona, armature, keramike, bravarije i to ti sve daje za 1400€/m2. Aloo.
    Hotel i pojedine javne ustanove izlaze cijenom 800-900€ a vjeruj barem materijali su "pariz" za ovo što ti u stan dobiješ


    Poslato je nadam se

  9. The Following 4 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  10. #108
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pa drzava, ko bi drugi.

    U drzavi dje je medijalna plata 400e, i dje nam je 'ok' da je kvadrat stana 1100-1300, mi dajemo investitorima mogucnost da drze neprodate stanove, dok desetine hiljada ljudi su podstanari, a jos destine hiljada ljudi vracaju uz glavnicu i desetine hiljada eura kamate za kupovinu nekretnine, uskracujuci pri tom sebi i djeci kvalitetniju ishranu, obrazovanje, odmor, kvalitetnu zdravrtvenu zastitu...

    Kad im uvedes porez na neprodate stanove, onda im se nece moc da vjestacki napumpavaju cijene stanova...

    Pa kad drzava uvede socijalnu politiku kakvu odavno vec imaju EU drzave, i mnogo vise se bude gradilo stanova po 600-700e za kvadrat, onda im nece padat na pamet da grade stanove, drze ih godinama prazne, pri tom se narod zaduzuje da im 50% od primanja ide na otplatu stana.
    Drugar svojom tezom si me zainteresovao, pa sam malo guglao. Medijalni dohodak u Hrvatskoj 5500 HRK, prosječna cijena kvadrata upravo je preskočila 14.000 HRK. U UK medijalna plata 30.000 GBP godišnje (2500 GBP mjesečno), a kvadrat u Londonu 8100 GBP. U Francuskoj medijalna plata 31k EUR godišnje (2600 mjesečno), kvadrat u prosjeku 10K EUR.
    Znači situacija proporcionalno slična kao sa crnogorskom medijanom od 400 EUR i kvadratom u PG 1100-1300.
    Tako da socijalna politika kakvu odavno imaju zemlje EU, ne znam baš... Moguće za socijalne stanove, sa ograničenom kirijom, ali to bi ti bilo kao npr neke zgrade na Vrelima za Rome i sl...
    Takođe, pretpostavljao sam da je cijena kvadrata dohodovno elastična (zavisi od kretanja dohotka, pošto se ne može kompenzovati uvozom, slično kao npr šišanje u nekom gradu), ali ova tri primjera govore mi da je to skoro pa svaršena proporcija.
    Oporezovanje gotovih stanova u vlasništvu građevinskih kompanija je vječna zublja svih ekonomskih sistema i propisa. Stanovi su za njih gotovi proizvodi i onda se otvara pitanje zašto ne oporezovati neprodato pivo, vino, auta i bilo koji drugi proizod. Čak i da se uvede porez, vjerovatni bi se na kraju kao dodatni trošak prebio na kupca.
    Takođe, ako bi se kontrolisale cijene novogradnje, vjerovatno bi investicije bile manje atraktivne, posledično manje bi se gradilo, skočila bi cijena postojećih stanova etc...
    Nikad stvari nisu jednostavne.

  11. #109
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Evo sve nove zgrade zadnjih pet goina nemaju dimnjake, imaju jedno stpeniste i max dva lifta, i to u vecini slucajeva oba lifta su ona putnicka, za osam osoba, u koji ne daj Bože da unesš lampu ili ne daj Bože tv. sa akcije iz tehnomax-a. Imas sijaset zgrada sa sedam i vise spratova, sa petnaest stanova po spratu, a sve to na jedno stepeniste i dva liftića, i plaćaš isto 1400€. To ti je druže 105 stanova na jedan ulaz( jedno stepeniste, dva lifta). Zamisli kad se krene na posao termine 7-9 i termine kad se vratis sa istog, koliko ti treba za lift da cekas, i to ako imas "para" da ga cekas iz garaze kad se parkiras na "svoje"mjesto, koje opet treba da ti dođe uz stan bez ikakve nadoknade Investitoru koji je dužan da uz broj stanova obezbijedi 0,9-1,1 parking mjesto po stambenoj jedinici

    Da ne pričamo o tome, ako nekom pozli na sedmi sprat, kako ce ga "hitna" snijeti do prizemlja, a hodnik je uvijek manji od 2m, a lift kocka 1,5x1,5, a stepenice skoro pa "lučne". Ima da ga snose jedno pola ure, i kad ga snesu da ga ubace odmah u "zenevsku bolnicu" a ne u kbc, tome slobodno idi odmah u stampariju za umrlicu.
    Da ne pričamo o tome da čuješ komšije iz susjednog stana kad se posvađaju, ili kad ti neko iz stana iznad krene na svadbu, pa se komsinica poperi na štiklu i ide od ogledala do ormara nekoliko puta a tebi banja jer si platio stan 1400€/m2. A tjesis se s tim pa investitor ima 25% zajednickog prostora, velike "dažbine". Onu solju koju kupis na selo u kips za 25€ on je kupi u isti taj kips za 5€, ono sto ti kupis on plati pet puta manje, da ne pricamo koliko ga kosta kubik betona, armature, keramike, bravarije i to ti sve daje za 1400€/m2. Aloo.
    Hotel i pojedine javne ustanove izlaze cijenom 800-900€ a vjeruj barem materijali su "pariz" za ovo što ti u stan dobiješ


    Poslato je nadam se
    Ja stvarno cijenim tvoje pisanje na mnogim temama ali si ga ovim komentarom baš omanuo. Meni je sasvim legitimno da se iz ugla investitora tj privatnika nalazi rješenje za veći profit. Gledao sam promete godišnje recimo Zetagradnje i oni su na nivou nekih srednjih crnogorskih firmi. Ja ne mislim da oni drmaju neke ekstra profite kako se misli. To je rezervisano za Glosarij, Montefarm...Bemax. Inače baš bi volio da vidim kako bi se ti ponašao u ulozi investitora. Vjerujem da bi se dobro počešao kada bi ušao u svu tu kompleksnu priču. Ne znam u kakve si liftove ulazio, ja trenutno sam u ulazu sa samo jednim Schindler liftom i on uopšte nije mali da ne može stati TV ili lampa. Bilo bi idealno da ima 2 ali tu je Baća štedio. Ispade da ljudi potroše sate kada idu ba posao zbog lifta, da ljudi umiru na stepenicama ako im pozli jer se ne mogu snijet, stanari hodaju u štiklama...ljudi se svađaju, ka da se niko na ovom svijetu ne posvađa ili povisi ton...wc školjka za 5 eura u KIPS? Veća je stipsa Risto no što misliš...ti probaj da dobiješ takve cijene

  12. #110
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    nista onda bez da pocnemo da radimo zgrade, necemo imat zaradu zivjecemo od vazduha a djecu cemo hranu obezbijedit nekako. naravno sto bude neprodato tu ce ulecet mojsije da otima i da dijeli kao robin hud ...
    f6

  13. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  14. #111
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Drugar svojom tezom si me zainteresovao, pa sam malo guglao. Medijalni dohodak u Hrvatskoj 5500 HRK, prosječna cijena kvadrata upravo je preskočila 14.000 HRK. U UK medijalna plata 30.000 GBP godišnje (2500 GBP mjesečno), a kvadrat u Londonu 8100 GBP. U Francuskoj medijalna plata 31k EUR godišnje (2600 mjesečno), kvadrat u prosjeku 10K EUR.
    Znači situacija proporcionalno slična kao sa crnogorskom medijanom od 400 EUR i kvadratom u PG 1100-1300.
    Tako da socijalna politika kakvu odavno imaju zemlje EU, ne znam baš... Moguće za socijalne stanove, sa ograničenom kirijom, ali to bi ti bilo kao npr neke zgrade na Vrelima za Rome i sl...
    Takođe, pretpostavljao sam da je cijena kvadrata dohodovno elastična (zavisi od kretanja dohotka, pošto se ne može kompenzovati uvozom, slično kao npr šišanje u nekom gradu), ali ova tri primjera govore mi da je to skoro pa svaršena proporcija.
    Oporezovanje gotovih stanova u vlasništvu građevinskih kompanija je vječna zublja svih ekonomskih sistema i propisa. Stanovi su za njih gotovi proizvodi i onda se otvara pitanje zašto ne oporezovati neprodato pivo, vino, auta i bilo koji drugi proizod. Čak i da se uvede porez, vjerovatni bi se na kraju kao dodatni trošak prebio na kupca.
    Takođe, ako bi se kontrolisale cijene novogradnje, vjerovatno bi investicije bile manje atraktivne, posledično manje bi se gradilo, skočila bi cijena postojećih stanova etc...
    Nikad stvari nisu jednostavne.
    Drugar svojom tezom nešto ne kapiraš kako treba.
    Taj u britaniju prodaje kvadrat za 8100€, ali je u taj stan ulozio sa svim dazbinama, cudima, mudima, troskovima, pdv-ima, 25% prostora na zajednicke hodnike, parking koji te sleduje itd oko 6500€ i moze da zaradi npr 1000€ na kvadrat, a ne moze da je izgradi za 4050€ i da je prodaje 8100€, ti kao kupac ne mozes da podignes kredit od 810000€ i da vratis banki skoro 1500000€. Ti ne mozes tamo u taj stan da cujes komsijin tv, ne mozes da nađeš keramicku plocicu od 2€, tarket najgore vrste umjesto projektovanog parketa, terasu od 3m2, ventilaciju da osjetis miris rucka komsinice pet spratova ispod, da nemas dimnjak, da cujes zvizdanje vjetra kroz centralni hodnik, i sijaset drugih "sitnih nedostataka" koji svaka zgrada danas ima u pg.
    Da ne pricamo o spajanju "poslovno-stambenih" objekata, pa ti dolje otvore restoran ili market a one uređaje poput ventilatora ti napere na prizemlje ispred ili u najboljem slucaju na krov.
    Licno sam u Briselu vidio socijalnu zgradu "novogradnja" ciji je kvadrat kostanja bio 2018.godine oko 3800€. Jeste da je npr ta zgrada bila 12km od centra brisela, ali ta zgrada je svakim cm2 vrijedila te pare, a kvart je slicnih zgrada poput sadasnjeg "city", a da ti ne pricam da je kvadratura dnevne 30kvadrata, da ima dva kupatila i wc koji nisu uracunati u kvadraturu stana, terasu, centralno grijanje, al.bravariju, kamenu vunu (ne stiropor), parket, visinu od skoro 3m, ulazna vrata koja izgledaju kao vrata za sef, hodnik od zgrade u koji mozes klavir da provuces a ne tv, lift koji moze isti taj klavir da ponese (gabaritno) i tri putnicka, a zgrada sest spratova pet do sest stanova maks po spratu, zeleni pojas ispred zgrade kao npr u blok 5. Pa ja bih za takav stan pristao i da ga platim 5000€ sa tom platom koji oni imaju tamo. Jer sam kao kupac zasticen da prije svega nisam "opljackan" jer to nesto vrijedi te pare.
    Tada sam samo zamislio kakvi su onda to stanovi po centru brisela koji se grade za skuplje pare. Sa tim da im je centar vise urađen od starijih zgrada iz npr. 18vijeka i da bas rijetko ali rijetko ko moze izgradit neki noviji objekat u toj zoni da okolne zgrade (ne daj Boze hram, čitaj katedralu) nadmaši za duplu visinu, a da mu je predviđeni parking za istu zgradu 30% manji od broja stambenih jedinica, jer alo vec postoji parking od bloka 5 preko puta
    Zato mi imamo u centar trticnu od kvaliteta, a u ovim cudima od urban kvartova "ala drakic - dps d.o.o." kolac od baljege i to one kravlje
    Znas ti koji su to kvaliteti gradnje naspram ovih nasih i sta tamo kupujes i sta dobijas, i nacin na kakav dobijas itd.


    Poslato je nadam se

  15. #112
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja stvarno cijenim tvoje pisanje na mnogim temama ali si ga ovim komentarom baš omanuo. Meni je sasvim legitimno da se iz ugla investitora tj privatnika nalazi rješenje za veći profit. Gledao sam promete godišnje recimo Zetagradnje i oni su na nivou nekih srednjih crnogorskih firmi. Ja ne mislim da oni drmaju neke ekstra profite kako se misli. To je rezervisano za Glosarij, Montefarm...Bemax. Inače baš bi volio da vidim kako bi se ti ponašao u ulozi investitora. Vjerujem da bi se dobro počešao kada bi ušao u svu tu kompleksnu priču. Ne znam u kakve si liftove ulazio, ja trenutno sam u ulazu sa samo jednim Schindler liftom i on uopšte nije mali da ne može stati TV ili lampa. Bilo bi idealno da ima 2 ali tu je Baća štedio. Ispade da ljudi potroše sate kada idu ba posao zbog lifta, da ljudi umiru na stepenicama ako im pozli jer se ne mogu snijet, stanari hodaju u štiklama...ljudi se svađaju, ka da se niko na ovom svijetu ne posvađa ili povisi ton...wc školjka za 5 eura u KIPS? Veća je stipsa Risto no što misliš...ti probaj da dobiješ takve cijene
    Sve sam naveo kao primjer. Svaki navod kao "kips" sam dao kao primjer jer ne znam gdje se uzimaju određeni proizvodi i kod koga. Znam da nesto sto kosta u kips 25€ ovaj plati 5€, sad jel to uzeto u kips, ili je isti vlasnik kipsa škrtica to ne znam
    A Baćine zgrade su "pariz" u pojedinim segmentima za druge.
    Komora je jos 2012.god. imala jedan nacrt pravilnika slicnih predloga koje ja navodim ovdje, posebno sto se tice nacina projektovanja, kvadratura i jednim dijelom kostanja istih, koji su ostali samo pokusaji i mrtva slova na papiru, a koje su prije svega svojim uticajima umrtvili "investitori", nemoć tj. nevoljnost banana države, dalekovidnost moćnika iz aparata koji dobija procenat tj. stan amo-poslovni tamo, za izmjenu dijela dup-a, gdje je ovaj snišanio zgradu, zmurenje istih na pojedine "rupe", svođenje projektovanja na puko preživljavanje, dovođenje pitanja struke i poštovanje propisa i standarda na tkzv. "biznis barijere" i protivnike razvoja države, mrzitelje ustavnog poretka, floskule da se "mi" pitamo i dalje bi bili selo" i ostala opravdanja koja su se uvukla pod kožu prvo mojim dragim kolegama, i njihovim visedecenijskim ćutanjem (koje pocinje izgradnjom vektre) i skretanjem pogleda u stranu, i čekanjem-nadanjem da će neko to izmijenit magičnim pokretom. najljepsi dio pg je trebao da bude dio ispod gorice, blokovi "preko morace" dok se ne pojavise "investitori" sa zgradama između zgrada, gradonacelnici profiteri, partijski administratori, i ostale bubašvabe koji degradiraše struku, arhitekte koji treba da budu "krem de la krem" društva postali obični crtači i zamorčad gore navedenih. A kad su oni takvi zamisli kakve su tek ovi "iz manje bitnih struka" cije se projektovanje svodi na 0,5€/m2, kad onaj glavni radi za npr 5€ a sve to 30000m2/45 radnih dana.
    Bitno je da ljulja, a ne da žulja ili ide obratno


    Poslato je nadam se

  16. #113
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    nista onda bez da pocnemo da radimo zgrade, necemo imat zaradu zivjecemo od vazduha a djecu cemo hranu obezbijedit nekako. naravno sto bude neprodato tu ce ulecet mojsije da otima i da dijeli kao robin hud ...
    Jbg, nikad necu bit na stranu Burica, Dana Petrovica, Toma Celebica, Bace Radovica, Ubovica i ostale gradjevinske mafije, i onih koji su im omogucili da saka odabranih gradi kako oni oce, po planovima kakvi su se za njih crtali, a narod ko yebe.

    Malo prodjoh, malo mi je rodbine po EU i poznanika u USA, pa vidjeh kakve su njima nekretnine, i koliko ih platise i na koji nacin. A to nema blage veze sa cijedjenjem ljudi i zivljenjem u kockama u kojim cujes kad ti komsija prne, a pola tvoje i zenine plate ide na otplacivanje stana, a nemas za kvalitetnu hranu, zdravlje i obrazovanje.

  17. #114
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @licmius
    Ja znam par bliskih ljudi...Jedan živi u Stokholmu, posjeduje 2 stana. Jedan u starogradnji, drugi u novogradnji. Gledao sam i slike stanova i zgrada i u njima ne vidim neki luksuz. Skandinavski jednostavno i lijepo ali ne luksuzno. Da napomenem da je isti kupio stan u Zetagradnji ovdje jer mu se dopao zamisli stan u kojem ja živim kod Zetagradnje, posebno što za te pare tamo ne može naravno da dobije ništa. Drugi živi u Štutgartu, novogradnja, preko 3k za kvadrat, izabrao je opciju da sam uređuje i stavlja parkete i pločice jer je u pitanju stan preko 100 kvadrata...Dakle i kod njih u luksuznim zgradama ne živi pučina raja, već imućan finansijski svijet, a Boga mi većina živi kao podstanari i sanjaju snove kako da se domognu nekretnine, jer niđe to lako nije. Makar ja nisam čuo od ljudi preko da je to tako lako i da svako živi u luksuzu. E sad kod njemaca se jasno može razaznavati kvalitet, dovoljno je da po Berlinu pogledaš mjesta đe se nešto gradi, od kvaliteta cijevi do svega ostalog...da traje 200 godina.
    Moja pretpostavka jeste da će u doglednoj budućnosti i dobijanjem autoputa, umnogome promijeniti stvari. Uvijek će Crna Gora biti privlačna zemlja, zemlja koja ima neprocjenjiv kapital , a to je izlazak na more i mediteranska klima kakva je u PG, sa ovoliko sunčanih dana tokom godine, pa đe bi nam kraj bio da nisu kleptomani jahali 3 decenije...
    Ne mislim da je gradnja u PG tako loša. Pa ni po starim zgradama Bloka i drugih zgrada koje važe za dobru gradnju nemate apsolutnu zvučnu izolaciju, to je nemoguće.
    Svi bi mi voljeli luksuz za 1000 eura ali to je nemoguće druže. Nije realna priča...

  18. #115
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Mislim da i bas nije sjajno u tim evropski zemljama kao sto mislis , niti da su oni u nesto boljem polozaju od nas pa iako im je kamata 2% ali zbog toga je kod njih 10 kvadrata stana 38000 kao sto rece navedeni najeftiniji primjer a isto nisu ni tako dobre plate neko zaradjuje vise ali velika vecina je 2000eura ....najvisa je mana u cuvenom DUPu ili tim starim provjerenim strucnjacima koji preferiraju brutalisticke tipove gradova i kvartova kao nastavak nasledja arhitekture stare Jugoslavije...


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. #116
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Provozajte se Podgoricom uveče pa nabrojte koliko ima zdanja koje se izdvajaju arhitekturom i ljepotom, da su osvijetljene kao mnoge zgrade regiona, Evrope , svijeta... Mi smo bili poslije 1945-e selo u ruševinama...nemamo impozantne stare građevine osim gimnazije i možda je moglo mnogo bolje da se planira u vremenima kada se moglo...

  20. #117
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    @licmius
    Ja znam par bliskih ljudi...Jedan živi u Stokholmu, posjeduje 2 stana. Jedan u starogradnji, drugi u novogradnji. Gledao sam i slike stanova i zgrada i u njima ne vidim neki luksuz. Skandinavski jednostavno i lijepo ali ne luksuzno. Da napomenem da je isti kupio stan u Zetagradnji ovdje jer mu se dopao zamisli stan u kojem ja živim kod Zetagradnje, posebno što za te pare tamo ne može naravno da dobije ništa. Drugi živi u Štutgartu, novogradnja, preko 3k za kvadrat, izabrao je opciju da sam uređuje i stavlja parkete i pločice jer je u pitanju stan preko 100 kvadrata...Dakle i kod njih u luksuznim zgradama ne živi pučina raja, već imućan finansijski svijet, a Boga mi većina živi kao podstanari i sanjaju snove kako da se domognu nekretnine, jer niđe to lako nije. Makar ja nisam čuo od ljudi preko da je to tako lako i da svako živi u luksuzu. E sad kod njemaca se jasno može razaznavati kvalitet, dovoljno je da po Berlinu pogledaš mjesta đe se nešto gradi, od kvaliteta cijevi do svega ostalog...da traje 200 godina.
    Moja pretpostavka jeste da će u doglednoj budućnosti i dobijanjem autoputa, umnogome promijeniti stvari. Uvijek će Crna Gora biti privlačna zemlja, zemlja koja ima neprocjenjiv kapital , a to je izlazak na more i mediteranska klima kakva je u PG, sa ovoliko sunčanih dana tokom godine, pa đe bi nam kraj bio da nisu kleptomani jahali 3 decenije...
    Ne mislim da je gradnja u PG tako loša. Pa ni po starim zgradama Bloka i drugih zgrada koje važe za dobru gradnju nemate apsolutnu zvučnu izolaciju, to je nemoguće.
    Svi bi mi voljeli luksuz za 1000 eura ali to je nemoguće druže. Nije realna priča...
    Potpisujem ti sto kazu "dekretom" komplet izjavu. Nisam ni ja rekao da je gradnja toliko loša, Baćine zgrade i zgrade Čelebića ruku na srce su "pariz", ali da su preplaćene, preplaćene su. Da si ti i ja kao kupac "zajeban x2 pa sve to na n" i da taj stan gdje ja i ti obitavamo ne vrijedi više od 900€. I da taj isti stan ne moze da ga košta preko 600€ sa sve dažbinama ruku na srce i još da ga častim.
    Kad uporediš blok V sa novogradnjom, prvo blok V je "sveto pismo" zivotnog kvaliteta, drugo u blok V si miran kad ti mali izleti napolje sa sendvičom u rukama i manje "brigaš" oće li ga sprštit auto na parking u blok u kom mozes da se parkiras i lagano otvoris vrata da ne udaris susjedno auto, nego npr ovaj baćin parking (citaj svih drugih neimara), koji je sirine minimum minimuma, da bi sa tim minimumom minimuma dobio minimalni broj parking mjesta trazenim "zakonom" ili propisom-standardom koji nije "obavezan" a kojeg cu postovat do one tacke dok mi ne ugrozi "profit" jer sam misljenja da nisam u prekrsaju jer me ne sankcionise država, a stanovi mi se kupuju kao alva jer ih gradim od najljepsih go.ana iz septicke jame koju koriste svi drugi konkurenti itd.

    Ocu propise neka vrate "komunisticke" profit na drugo mjesto kvalitet zivota na prvo, ocu parking ne za danas nego za sledecih 30 godina, ocu zelenu povrsinu ispred zgrade, ocu skolu i vrtic u taj kvart sa domom zdravlja i lokalnom policijskom stanicom, ocu sirok zajednicki hodnik da mogu unijet novi trosjed, ocu kvart takav da ne treba da gledam komsiju iz susjedne zgrade kako je vjest sa zenom ili ljubavnicom na tabure i da mu znam svih 69 poza, ocu da mi u ulaz bude 30stanova na sedam spratova a ne 105 stanova.
    Ocu tako jer, neko nece (investitor) barem jednako između komfora i profita, nego oce samo profit a mene ko je.e, jer on treba da zaradi, on treba da je.e najbolje *****, on da mi diktira sta je blokovska gradnja, on da mi diktira cijenu stana, on da mi diktira floskulu da moze na mene da zarađuje x2 itd. Necu to. Ocu taj stan da platim onoliko koliko vrijedi, a ne da ga placam duplo vise nego sto kosta, da mi dijete ima traume od ludih komsija koji se stalno svađaju, da štreca od istih, jer mi stavlja albansku opeku sa zidom od 5mm, jer neće onu od 7mm jer mu je skuplja 50€ po paleti, a ovako mi "prosipa" kvalitet.
    Dokle vise da grade zgrade kao košnice, dokle više da diktiraju dup-ove, zakone i jos da ekstraprofitiraju zato sto sam niko i nista, i da mi prodaju maglu jer me se "banana država" sjeti na dan izbora i države da joj mašem zastavicom i svakog 1 da joj platim dažbine koje "moram" da platim, a on ce to na odloženo jer nema jadan na gubitak je ogromni zarađuje samo 500€/m2 a bi 700, nego ne može onaj cimenat i armatura iz kine da mu dođe za 0,5€ a i pogani "šiptar" mu digao dnevnicu na 40€ kao da je "turčin" jado moj.


    Poslato je nadam se

  21. #118
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ako recimo Zetagradnju stan ispadne 900 eura, a prodaje ga 1100, na 500 stanova zaradi 100.000 eura. Što može sa zaradom(kada sve proda, a ne proda za dan)? Nema on 20 zgrada kroz PG u izgradnji, ima i zaposlene, samo za plate nije dovoljno to što zaradi. Eto dofatismo smo se Zetagradnje koja donekle odskače od drugih(mada se i to promijenilo). Zarade oni sigurno više ali im trebaju decenije da bi rasli, a to znači da ipak ne pretjeruju jer smo premali. Zato se Bemax ubačio u tu igru jer su nanjušili poslove u budućnosti(nemam ništa protiv, to je legitimno) i svakako će značiti da bolja ponuda podigne kvalitet. Central Point je za 1400 eura trebao biti kvalitetniji ali ga je po džepu dobro udarila cifra za duvanski, pa je prodavao za te pare stanove koji imaju PVC(odličan je PVC ali za te pare morao je bolje). Ne želim da ispadne da sam advokat bilo koga, samo se trudim da budem realan. Taj građevinski sektor je itekako bitan ljudi za sve. Od njega žive mnogi. Kada se stan kupi, kupiće se klima uređaji, kupiće se šporet, tv, kuhinja itd...plaćaće se struja, voda, ramel će davati plate zaposlenima , razni podizvođači isto...uzeće se krediti u bankama, od toga će i njihovi zaposleni primati plate...svi smo povezani.
    Evo, naveli smo primjer Južne kapije. 1000 eura kvadrat stana. Kako je ispala živo me zanima da je vidim uživo unutra. Na snimcima djeluje sasvim dobro enterijer, ništa lošije od Zetagradnje.

    E sad, pominjete Blok 5. Da bi se napravilo naselje poput bloka, prvo vam treba velika površina, pa vam trebaju 2 škole, vrtići. Da li je tebi @licmius realno da prodajom 3000 stanova može da se pokrije gradnja škole, vrtića, parkova, zelenila? Nije realna druže priča. Iza Bloka je tada stalo rukovodstvo, dok su sva naselja zbog komunističkih ambicija, stala sa razvojem. Zgrade u Bloku jesu kvalitetne za to vrijeme bile(ništa lošije nisu bile ni druge po PG) i sam idejni projekat je fenomenalan ali ga je opet vrijeme pregazilo i ostaje pečat jednog lijepog vremena i divan primjer ali bi ja opet radije izabrao novogradnju nego stare zgrade socijalističkog modernizma...

  22. #119
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nisam dobro postavio računicu ali svakako ne vjerujem da zarade kao što mislimo. Nisam mogao da editujem post. Sa prometom od 20 miliona godišnje imaju zaradu manje od 2 miliona na 300 prodatih stanova, prosječna kvadratura 55m2 i kakva je neto dobit, provjeriću ako nađem
    Last edited by Director; 01-12-20 at 00:44.

  23. #120
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ako recimo Zetagradnju stan ispadne 900 eura, a prodaje ga 1100, na 500 stanova zaradi 100.000 eura. Što može sa zaradom(kada sve proda, a ne proda za dan)? Nema on 20 zgrada kroz PG u izgradnji, ima i zaposlene, samo za plate nije dovoljno to što zaradi. Eto dofatismo smo se Zetagradnje koja donekle odskače od drugih(mada se i to promijenilo). Zarade oni sigurno više ali im trebaju decenije da bi rasli, a to znači da ipak ne pretjeruju jer smo premali. Zato se Bemax ubačio u tu igru jer su nanjušili poslove u budućnosti(nemam ništa protiv, to je legitimno) i svakako će značiti da bolja ponuda podigne kvalitet. Central Point je za 1400 eura trebao biti kvalitetniji ali ga je po džepu dobro udarila cifra za duvanski, pa je prodavao za te pare stanove koji imaju PVC(odličan je PVC ali za te pare morao je bolje). Ne želim da ispadne da sam advokat bilo koga, samo se trudim da budem realan. Taj građevinski sektor je itekako bitan ljudi za sve. Od njega žive mnogi. Kada se stan kupi, kupiće se klima uređaji, kupiće se šporet, tv, kuhinja itd...plaćaće se struja, voda, ramel će davati plate zaposlenima , razni podizvođači isto...uzeće se krediti u bankama, od toga će i njihovi zaposleni primati plate...svi smo povezani.
    Evo, naveli smo primjer Južne kapije. 1000 eura kvadrat stana. Kako je ispala živo me zanima da je vidim uživo unutra. Na snimcima djeluje sasvim dobro enterijer, ništa lošije od Zetagradnje.

    E sad, pominjete Blok 5. Da bi se napravilo naselje poput bloka, prvo vam treba velika površina, pa vam trebaju 2 škole, vrtići. Da li je tebi @licmius realno da prodajom 3000 stanova može da se pokrije gradnja škole, vrtića, parkova, zelenila? Nije realna druže priča. Iza Bloka je tada stalo rukovodstvo, dok su sva naselja zbog komunističkih ambicija, stala sa razvojem. Zgrade u Bloku jesu kvalitetne za to vrijeme bile(ništa lošije nisu bile ni druge po PG) i sam idejni projekat je fenomenalan ali ga je opet vrijeme pregazilo i ostaje pečat jednog lijepog vremena i divan primjer ali bi ja opet radije izabrao novogradnju nego stare zgrade socijalističkog modernizma...
    Zasto da ne grade takve zgrade danas ili takve blokove?
    Skole ne daj boze da grade privatnici i da postanu i one "biznis" to treba da gradi drzava posebno mikro dzavica kao mi od sad pa dok je vijeka i svijeta.
    Nije tu samo Investitor kriv nego drzava, a u stvari kompletan lanac svih pa i do nas samih kao poslednjih karika u istom.
    Dakle drzava nacrtom dupa ili istim napravi blok copy paste blok V u npr sadine. I ne prodaje baci ili celebicu parcelu npr zelene zgrade istog bloka V od bulevara do sredisnje ose (rastojanja do susjedne zgrade) nego prodaje tacno onaj dio parcele gdje mu je zgrada, a onaj dio oko zgrade (do bulevara i do srednje ose) ostaje "drzavno gradsko itd" gdje ce drzava na toj povrsini da uradi parking, zelenu povrsinu itd, pa ce stanar te zgrade sa zadovoljstvom da plati zgradu stan 1500€ ili milion, da plati drzavi ili gradu parking 0,1€ 0,5€ 100€ kako god jer mu je ista ta drzava omogucila da plati onaj prostor gdje zivi, a ne da placa baci ili tomu (dio parcele koju mora a nece da ozeleni, parking koji ne moze da kupi, dazbinu kupovanja kompletne te parcele a moze da izgradi samo 30-40%) itd. Znas koliko imas rjesenja da su zadovoljne sve tri strane (kupac-investitor-drzava) samo da ima volje i ljudskog pijateta svo troje u nizu i da opet svi u tom krugu imaju i profit i zaradu itd, a sto je najbolje komfor zivota dostojan covjeka u 21.vijeka a ne paščeta i roba-radnika istog tog burića, baće, toma, janka, marka i drugih patriJota i cuvara "neovisnosti" naše drage maćehe od države koja sljepilom i nečinjenjem, uhljebljenih administrativnih patriJota stvorila takav kriterijum i rezon "daj-sta das" samo da je tebi dobro a za drugog te zabolje.
    Dok je ovakvih aplaudera Vukoviću i pokušaja nazovi struke oko istog posebno ofarbanog i oličenja moralnog i profesionalnog posrnuća bivšeg boksera-postovanog profesora i partijskih glavnih arhitekti nema napredka u ovoj oblasti. Posebno cutanju struke i opet "dragih kolega" koji sigurno ovo citaju u sjenkama da se ne zamjere "izvorima prihoda" i dalje cute i dalje ostaju pri tome daj što daš i ne talasaj previše. Biće ovdje dosta posla, ne u prepravci sistema, nego u usađivanju kritičnog razmišljanja i bunta na "nepravdu i nemoral" u posrnuli narod, kojem i dalje bitno jel izašao na patriJotski skup, jel bio na sahranu, jel mu ugrožena drzava od izjave "ambasadora", nego to, gdje će da živi, da ce da placa kredit za stan 30 godina pod nuklearnim varijabilnim kamatama, kako i ko da ga zaštiti kao građanina, da ima barem da izađe ispred zgrade da sjedne na klupu koja nije na ivicu parkinga nego na pocetak zelene povrsine koj mu razdvaja zgradu od parkinga, da mu dijete ide u skolu u to naselje a ne u skolu na drugi kraj grada, da ide u dom zdravlja u prigradsko naselje jer u njegovo naselje je prebukiran "izabrani doktor" jer onaj iz donje gorice došao na zlaticu jer mu je tu doktor
    Aloooo kreteni, gimnazije nam imaju "vip odelenja" grade trgove od 12 miliona a fali nam skola, uređenje 300 kvadrata parka kosta pola miliona eura, krpe ulice svakih dvije godine, kupuju kombije za 70000€, jurimo popove po ulica, jer ce nam ponijet crkve za cacak, dokle vise.
    Struko i komoro nemalo te vise reaguj i dajte predloge za bolje


    Poslato je nadam se

  24. The Following 4 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  25. #121
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Zasto da ne grade takve zgrade danas ili takve blokove?
    Skole ne daj boze da grade privatnici i da postanu i one "biznis" to treba da gradi drzava posebno mikro dzavica kao mi od sad pa dok je vijeka i svijeta.
    Nije tu samo Investitor kriv nego drzava, a u stvari kompletan lanac svih pa i do nas samih kao poslednjih karika u istom.
    Dakle drzava nacrtom dupa ili istim napravi blok copy paste blok V u npr sadine. I ne prodaje baci ili celebicu parcelu npr zelene zgrade istog bloka V od bulevara do sredisnje ose (rastojanja do susjedne zgrade) nego prodaje tacno onaj dio parcele gdje mu je zgrada, a onaj dio oko zgrade (do bulevara i do srednje ose) ostaje "drzavno gradsko itd" gdje ce drzava na toj povrsini da uradi parking, zelenu povrsinu itd, pa ce stanar te zgrade sa zadovoljstvom da plati zgradu stan 1500€ ili milion, da plati drzavi ili gradu parking 0,1€ 0,5€ 100€ kako god jer mu je ista ta drzava omogucila da plati onaj prostor gdje zivi, a ne da placa baci ili tomu (dio parcele koju mora a nece da ozeleni, parking koji ne moze da kupi, dazbinu kupovanja kompletne te parcele a moze da izgradi samo 30-40%) itd. Znas koliko imas rjesenja da su zadovoljne sve tri strane (kupac-investitor-drzava) samo da ima volje i ljudskog pijateta svo troje u nizu i da opet svi u tom krugu imaju i profit i zaradu itd, a sto je najbolje komfor zivota dostojan covjeka u 21.vijeka a ne paščeta i roba-radnika istog tog burića, baće, toma, janka, marka i drugih patriJota i cuvara "neovisnosti" naše drage maćehe od države koja sljepilom i nečinjenjem, uhljebljenih administrativnih patriJota stvorila takav kriterijum i rezon "daj-sta das" samo da je tebi dobro a za drugog te zabolje.
    Dok je ovakvih aplaudera Vukoviću i pokušaja nazovi struke oko istog posebno ofarbanog i oličenja moralnog i profesionalnog posrnuća bivšeg boksera-postovanog profesora i partijskih glavnih arhitekti nema napredka u ovoj oblasti. Posebno cutanju struke i opet "dragih kolega" koji sigurno ovo citaju u sjenkama da se ne zamjere "izvorima prihoda" i dalje cute i dalje ostaju pri tome daj što daš i ne talasaj previše. Biće ovdje dosta posla, ne u prepravci sistema, nego u usađivanju kritičnog razmišljanja i bunta na "nepravdu i nemoral" u posrnuli narod, kojem i dalje bitno jel izašao na patriJotski skup, jel bio na sahranu, jel mu ugrožena drzava od izjave "ambasadora", nego to, gdje će da živi, da ce da placa kredit za stan 30 godina pod nuklearnim varijabilnim kamatama, kako i ko da ga zaštiti kao građanina, da ima barem da izađe ispred zgrade da sjedne na klupu koja nije na ivicu parkinga nego na pocetak zelene povrsine koj mu razdvaja zgradu od parkinga, da mu dijete ide u skolu u to naselje a ne u skolu na drugi kraj grada, da ide u dom zdravlja u prigradsko naselje jer u njegovo naselje je prebukiran "izabrani doktor" jer onaj iz donje gorice došao na zlaticu jer mu je tu doktor
    Aloooo kreteni, gimnazije nam imaju "vip odelenja" grade trgove od 12 miliona a fali nam skola, uređenje 300 kvadrata parka kosta pola miliona eura, krpe ulice svakih dvije godine, kupuju kombije za 70000€, jurimo popove po ulica, jer ce nam ponijet crkve za cacak, dokle vise.
    Struko i komoro nemalo te vise reaguj i dajte predloge za bolje


    Poslato je nadam se
    Ne gradi se jer je i za to vrijeme bio skup projekat. Poenta je da će vremenom cijene komunalija koje pominjemo morati drastično da skoče ako mislimo da dobijemo nova naselja sa školama, vrtićima, zelenilom, sportskim terenima, ulicama, rasvjetom...ne možemo da očekujemo da nam Čelebić firma pokloni školu jer prodaje stanove. Eto noćas opet pomenuše poklon školu u Tološima. Mislim, lijepo je to ali poražavajuće za društvo.

  26. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ako recimo Zetagradnju stan ispadne 900 eura, a prodaje ga 1100, na 500 stanova zaradi 100.000 eura. Što može sa zaradom(kada sve proda, a ne proda za dan)? Nema on 20 zgrada kroz PG u izgradnji, ima i zaposlene, samo za plate nije dovoljno to što zaradi.
    200e po kvadratu X 50 kvadrata =10.000e
    30 stanova po 10.000 = 300.000e

    Kada kažem zarada mislim zarada, a ne od toga da se odbijaju plate i dažbine


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  27. #123
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Neki podatak koji sam ja čula, Šajo je na novoj zgradu u Bloku 9 sa 150 stanova "dobar" oko 3,8 miliona. E sda, ta parcela je davno njegova i davno je platio komunalije, tako da ne znam da li se i to računalo ili je ovo zarada u sadašnjem stanju.

  28. #124
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,493
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nisam dobro postavio računicu ali svakako ne vjerujem da zarade kao što mislimo. Nisam mogao da editujem post. Sa prometom od 20 miliona godišnje imaju zaradu manje od 2 miliona na 300 prodatih stanova, prosječna kvadratura 55m2 i kakva je neto dobit, provjeriću ako nađem
    Uh, kiksao si ga opasno sa brojkama...

    Evo ti zvaničnih brojki, koje je prijavio:

    2019:
    Prihodi od prodaje - 25,658,413€
    Ostali prihodi - 4,862,731€
    Neto rezultat - 8,515,969€

    2018:
    Prihodi od prodaje -10,861,263€
    Ostali prihodi - 11,654,908€
    Neto rezultat - 5,987,766€

    2019.
    Zaposleni - 76
    Troškovi zarada - 745,886€
    Prosječna bruto zarada - 817.86€

    Last edited by MeDo_JE; 01-12-20 at 08:59.
    #fakenews

  29. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  30. #125
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Uh, kiksao si ga opasno sa brojkama...

    Evo ti zvaničnih brojki, koje je prijavio:

    2019:
    Prihodi od prodaje - 25,658,413€
    Ostali prihodi - 4,862,731€
    Neto rezultat - 8,515,969€

    2018:
    Prihodi od prodaje -10,861,263€
    Ostali prihodi - 11,654,908€
    Neto rezultat - 5,987,766€

    2019.
    Zaposleni - 76
    Troškovi zarada - 745,886€
    Prosječna bruto zarada - 817.86€

    Uh jesam da znaš. Nisam ulazio na sajt poreske sinoć već sam pisao po sjećanju ali nisam ovakve brojke upamtio.

Page 5 of 218 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 18:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 18:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 14:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 17:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 16:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •