Page 52 of 219 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast
Results 1,276 to 1,300 of 5460

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #1276
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Jeste. Dva su gore. Jedan je prodat jedan je prazan.

    Ja bi licno kontaktirao rezident u dva njihova stana sam bio ( u jedan idem redovno) i to je savrsenstvo. Evo nova zgrada se radi kod delte udji na instagram.

    Mogao bi ti preporucit i dat kontakt prekoputa ekonomske zgrada sto se radi ali to je manja sve trosobni stanovi i dosta skuplja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    e?

    ....
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #1277
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    883
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    215
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Jeste. Dva su gore. Jedan je prodat jedan je prazan.

    Ja bi licno kontaktirao rezident u dva njihova stana sam bio ( u jedan idem redovno) i to je savrsenstvo. Evo nova zgrada se radi kod delte udji na instagram.

    Mogao bi ti preporucit i dat kontakt prekoputa ekonomske zgrada sto se radi ali to je manja sve trosobni stanovi i dosta skuplja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Napisi.
    Moze ovdje da vide i drugi, moze u poruke ako je sto privatno. Sa sajta zetagradnje su makli kstalog faze1.
    Koja je cijena bila tamo?

    Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  3. #1278
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,342
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Imas kesh sacekaj dodji,gledaj.
    Nemoj ovako nista rezervisat
    Sto kaze montenegrina nikakav je ovaj stan za 95kv

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Last edited by kaemSe; 18-01-22 at 15:23.

  4. #1279
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Ima li neko ovdje da je kupio u Master quart stan. kakvi su utisci? Zadovoljni sa uloženo dobijeno?

    @Director bijaše li se ti preselio?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #1280
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Kum, i prijateljica, uzeli... Oboje prezedovoljni, mada su oni kupili po 1199€, po toj cijeni mislim sa nije bilo ništa ni približno istog kvaliteta da se trguje...

    Jedini problem je parking, koji je preskup, a tek će da bude haos kad se komplet usele sve lamele...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  6. #1281
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Garaža vrijedi makar kao jedna soba. Posebno kad u kraju gdje stanuješ ozbiljno kuburiš sa parkingom.
    Sa garažom odeš na pijacu i u Voli, nakupuješ što ti treba (prije svega banana), ubaciš u gepek dovezeš u garažu.
    U garaži imamo par kolica "pozajmljenih" iz marketa, iz kola u kolica, i garaže u lift i direktno do kuće. Čak i do kuihinje može . Nema cimanja i nosanja sa kesama iz 2-3 puta, parkiranja na 20-30 metara od ulaza, briga te kako je napolje.
    Ljeti nema toplotnog udara kad u auto uđeš, ne zanimaju te vremenske prilike, odleđivanje stakala.
    Ekipo, kad računte kvadrat stana dodajte cijenu garaže i podijelite po kvadratu. Bez toga, kvalitet života drastično pada.
    Ovo sve pričam kao stanar kvarta đe žena sa drugim auto lagano nađe parking. Mogu misliti kako je tamo gdje je baš zagušenje.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  8. #1282
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,807
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Jao Gagarine divni savjeti, kako se niko drugi nije toga sjetio.
    Kakve veze ima drugo auto tvoje zene sa Master kvartom?
    Prijatelj je kupio dva stana, oba za izdavanje, za sada je prezadovoljan, mada je on u izgradnji nesto mijenjao, sanitarije, vrata i jos ponesto.

  9. The Following User Says Thank You to mrgo For This Useful Post:


  10. #1283
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Garaža u određenim djelovima grada jeste potreba, ali nije baš da se može tako lako dodati na cijenu kvadrata...

    Npr u Master kvartu to trenutno diže cijenu za 200€ po m2 na npr dvosoban stan od 70m2... Na jednosoban diže za 300€ po m2...

    I ovako se dosta ljudi jedva "skrpi" za kredit, a ne da dodaju po 15-20% na investiciju za garažno mjesto...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  11. #1284
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,105
    Thanks Thanks Given 
    2,229
    Thanks Thanks Received 
    2,391
    Thanked in
    1,231 Posts

    Default

    U Bloku 9 je u izgradnji bilo 5500 što je ok cijena, sada su oko 7500 ali ih više nema.
    Kao veliki protivnik kupovine garaže, sad je ne bi dala za jednu sobu

  12. #1285
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Ako je neko kupio stanove za izdavanje, može se mnogo više izdati stan sa garažom.
    Takođe, možda je bolja investicija kupovina i izdavanje garažnih mjesta, nego kupovina stana. Čuo sam da je u Central Point isti kupac kupio na veliko više stotina garažnih mjesta i izdaje ih po 70 EUR mjesečno.
    A što se tiče cijene kvadrata i kako skupiti novac...
    Kupuješ relativno jeftino kvadratni metar stana za nekih 1200 EUR, baš zato što nema dovoljno parkinga, između ostalog. Što misliš, da su urbanistički planovi iscrtani tako da ima dovoljno parkinga i da je manja gustina gradnje (npr Master kvart da ima 3-4 sprata i upola manje gabarite) koliko bi koštao kvadrat?
    Naravno da diže cijenu kvadrata. Svaka stvar koja ti daje bolji kvalitet života mora da košta.
    Svakako je garaža dobra investicija. Recimo meni važnija od npr vrste pločica, parketa... A mislim da će im cijena brže rasti nego stanovima.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  13. #1286
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kum, i prijateljica, uzeli... Oboje prezedovoljni, mada su oni kupili po 1199€, po toj cijeni mislim sa nije bilo ništa ni približno istog kvaliteta da se trguje...

    Jedini problem je parking, koji je preskup, a tek će da bude haos kad se komplet usele sve lamele...

    Sent using Tapatalk
    I moj prijatelj uzeo po toj cijeni. Dvosoban. Uzeo je tada i dva garažna mjesta. Koliko se sjećam tada su bila po 7500. Sad su 15000. Prije 3, 4 dana ga je izdao 550 bez garažnih mjesta. Jedno mjesto već izdao za 50e i to poznanici jedno zajedničkoj. Onamo kad se kula završi garažno mjesto će se dobro plaćati.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  14. #1287
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Što se same investicije tiče, sigurno se ne može izgubiti na garažnom mjestu, a rok otplate je dosta kraći, posebno po cijenama koje su ranije bile (7-7.5k u Masteru)... Nego je Herci pitao za trenutne cijene, a 15k je poprilična cifra, budući da je i sami kvadrat otišao značajno gore...



    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  16. #1288
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    I moj prijatelj uzeo po toj cijeni. Dvosoban. Uzeo je tada i dva garažna mjesta. Koliko se sjećam tada su bila po 7500. Sad su 15000. Prije 3, 4 dana ga je izdao 550 bez garažnih mjesta. Jedno mjesto već izdao za 50e i to poznanici jedno zajedničkoj. Onamo kad se kula završi garažno mjesto će se dobro plaćati.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Je li ga izdao namjestenog ili nenamjestenog?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  17. #1289
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Namještenog. Zaboravih da naglasim.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  18. #1290
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mene zanima kakav će završni kvalitet Venture da bude s obzirom da su kao novi investitor počeli onu zgradu na Zabjelu koja je kvalitetom pa mogu reći veoma dobra za sada koliko sam vidio i čuo. Inače, kolega mi je uzeo stan u Nikšiću novogradnja i kod njih su stavljali desetku fasadu+vunu kao izolaciju, prozori kaže vrhunski kao i sam kvalitet zgrade, tako da i u Nikšiću ima dobrih investitora. Skoro bjehu neki stanovi na primorju, iskočiše mi oglasi, pristojne cijene bjehu. Stan na moru je san...

  19. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:

    acs

  20. #1291
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Drug je uzeo stan u Green level-u, tada je odlucio da kupi jednu sobu vise u stanu, a da saceka sa kupovinom parking mjesta. Sada je parking mjesto 15K a bilo je 10K.

    Realno prije ce naci 5 K vise nego sto bi mi neko prodao dio stana da prosiri stan ili da odradi prodaju svog stana i kupovinu veceg u istu zgradu.

    Mislim da investitori deru sa cijenama parkinga, ispad m2 5-6000€ sto je previse. Da znam da imaju troskove ali da li stvarno mislite da su toliki. Ovo im je namjestila drzava sa zakonima. Zgrada moze da se napravi bez ijednog besplatnog parkinga, bitno je da ispostuje 1.1 parking mjesto po stanu.

  21. #1292
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Mene zanima kakav će završni kvalitet Venture da bude s obzirom da su kao novi investitor počeli onu zgradu na Zabjelu koja je kvalitetom pa mogu reći veoma dobra za sada koliko sam vidio i čuo. Inače, kolega mi je uzeo stan u Nikšiću novogradnja i kod njih su stavljali desetku fasadu+vunu kao izolaciju, prozori kaže vrhunski kao i sam kvalitet zgrade, tako da i u Nikšiću ima dobrih investitora. Skoro bjehu neki stanovi na primorju, iskočiše mi oglasi, pristojne cijene bjehu. Stan na moru je san...
    Bio je jedan dvosoban stan (bez parking mjesta, moze da se kupi za 20K) u Becicima iznad Spendida direkt, na trecem spratu, trrajno pogled na more (odlican) z, namjesten, ispadao je kvadrat 1500. Hitno ,cijena vazila do petka i odmah prodat.

    P.s

    97m2 sa 265K na 145K


  22. #1293
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ko nije kreditno se zamakao(a zamakla se većina građana) , jednosoban stan na moru je možda jedna od najboljih investicija uz školovanje djece u inostranstvu. Vikendom se spuštiš i mozak na otavu, nebitno da li je ljeto, zima, jesen, proljeće...Doduše ja bi izbjegavao Bečiće, Budvu...

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  24. #1294
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Isto mi je razmisljanje za BD opstinu. Ali pazi sada, npr dvosoban stan minimum 100K. Koliko godina mozea da ljetujes za te pare?

  25. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  26. #1295
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ko nije kreditno se zamakao(a zamakla se većina građana) , jednosoban stan na moru je možda jedna od najboljih investicija uz školovanje djece u inostranstvu. Vikendom se spuštiš i mozak na otavu, nebitno da li je ljeto, zima, jesen, proljeće...Doduše ja bi izbjegavao Bečiće, Budvu...
    To je sve samo ne investicija, prvo sto su cijene u nebo, a drugo sto bi te godisnje taj stan kosta dosta (mjesecne rezije+porez). Zato je idealna opcija stan u Pg pa od rente dje ti volja i ljeti i zimi.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  27. #1296
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Sto se tice incesticije, komsija ima stan u Petrovcu (jednosoban). Agencija mu u naprijed plati za sezonu jun- sep 3500€. I tada je sve nju da placa. On kaze da je bolja investicija nego u Pg.

  28. #1297
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ko nije kreditno se zamakao(a zamakla se većina građana) , jednosoban stan na moru je možda jedna od najboljih investicija uz školovanje djece u inostranstvu. Vikendom se spuštiš i mozak na otavu, nebitno da li je ljeto, zima, jesen, proljeće...Doduše ja bi izbjegavao Bečiće, Budvu...
    Većina ljudi koje znam a imaju stan na primorju, svi su stava da je samo trošak i da nemaš vremena godišnje tamo da provedes mjesec dana ukupno....

    I većina bi ga prodala, neko ga izdaje za smiješne pare tokom čitave godine (baš jer nisu išli u njega, pa vlaga i čuda, pa renoviraj....)

  29. #1298
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    957
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Većina ljudi koje znam a imaju stan na primorju, svi su stava da je samo trošak i da nemaš vremena godišnje tamo da provedes mjesec dana ukupno....

    I većina bi ga prodala, neko ga izdaje za smiješne pare tokom čitave godine (baš jer nisu išli u njega, pa vlaga i čuda, pa renoviraj....)
    Ne znam za druge gradove ali u Tivtu sređen stan na pristojnoj lokaciji (ne mora centar grada) ljudi lagano izdaju za 500-600 eura.

  30. #1299
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Većina ljudi koje znam a imaju stan na primorju, svi su stava da je samo trošak i da nemaš vremena godišnje tamo da provedes mjesec dana ukupno....

    I većina bi ga prodala, neko ga izdaje za smiješne pare tokom čitave godine (baš jer nisu išli u njega, pa vlaga i čuda, pa renoviraj....)
    Ja to zamišljam drugačije, pa i nemam neku realnu sliku. Svakako, siguran sam u jedno, da su mogućnosti drugačije, kupio bi ga , a za prodaju kasnije ne bi bio nikad problem.

  31. #1300
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Mislim da investitori deru sa cijenama parkinga, ispad m2 5-6000€ sto je previse. Da znam da imaju troskove ali da li stvarno mislite da su toliki. Ovo im je namjestila drzava sa zakonima. Zgrada moze da se napravi bez ijednog besplatnog parkinga, bitno je da ispostuje 1.1 parking mjesto po stanu.
    Kako izracuna ovaj kvadrat parkinga?

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

Page 52 of 219 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •