Page 24 of 219 FirstFirst ... 142021222324252627283474124 ... LastLast
Results 576 to 600 of 5459

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #576
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    705
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Koliko su porasle cijene ispade da mi je kredit bez kamate

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  3. #577
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Stvaraju pritisak ljudi, kolege ponajvise na ostale oko sebe da uzmu stan. Pa onda ovi sjednu poraduju se i kupe robiju u raspad stanove a onda sebe tjese kako su to top stanovi. Nema te zgrade u pg dje kvalitet prati cijenu

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  4. #578
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne bih se složio ali svako ima pravo da hejtuje..a vala ga pretjera, čuš stvaraju pritisak ljudi da se kupi stan. Valjda se stan kupuje da se dođe do krova nad glavom. E pa čudo...

  5. #579
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Ima pritiska vjeruj mi, jer drugacije se ne moze opisat kupovanje po ovim cijenama od strane ljudi ispod ili srednje platezne moci
    Pricam o ovom trenutku koji nikako nije dobar za kupca a ne o tome da treba zivjet kao podstanar ili kod roditelja citav zivot

  6. #580
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Stvaraju pritisak ljudi, kolege ponajvise na ostale oko sebe da uzmu stan. Pa onda ovi sjednu poraduju se i kupe robiju u raspad stanove a onda sebe tjese kako su to top stanovi. Nema te zgrade u pg dje kvalitet prati cijenu

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Kad prebacis 30 godina pritisak okoline je nevjerovatan... Zenama to ranije dodje, vec nedje od 25te...

    Pa onda coek krene da radi stvari koje 'bi trebao' jer tako rade njegovi vrsnjaci jer misle da 'tako treba'. I tako svi rade stvari koje 'bi trebalo' iako u ovom konkretnom slucaju u Pg placat kvadrat 1200+ eura je gimnastika...

    Da su medijalne plate 1000+eura pa bogom prosto i kamate do 2%, umjesto 5....

  7. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  8. #581
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    O tome pricam
    Makar troje ljudi iz okruzenja je sad uzelo stanove zbog ogromnog pritiska okoline.
    Nerazumno

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  9. #582
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Možda se ne krećemo u istom krugu ljudi ali ja većinu koju znam, jedina vodilja je krov nad glavom. Ja sam takođe postepeno završavao tu "matematiku" i mislim da sam ok prošao. U oba slučaja sam vrebao cijenu, a da to što kupim održi vrijednost ili se ta vrijednost uveća, kao što se i desilo. Možda živim i živio sam u "rupama" ali ja sam ta svoja ostvarenja volio, bio srećan i u 45 kvadrata i nikada se nisam osjećao da živim samoobmanu. To što se dešava sa cijenama nekretnina je uvod u realno stanje koje sam najavljivao koliko god se činjelo da je suludo. I za Beograd je suludo što se kvadrat kreće od 1700 do 2000 eura , pa nekretnine nađu kupce, a ne samo to, nego za mnoge nekretnine u BG se isto takođe ne dobija kvalitet za ono što platite.

  10. #583
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,772
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ima pritiska vjeruj mi, jer drugacije se ne moze opisat kupovanje po ovim cijenama od strane ljudi ispod ili srednje platezne moci
    Pricam o ovom trenutku koji nikako nije dobar za kupca a ne o tome da treba zivjet kao podstanar ili kod roditelja citav zivot
    Ovom logikom se vodi drug moga druga().Čovjek ima doooobru platu jer je menadžer na dooobroj poziciji u dooobroj međunar.kompaniji i živi u PG sa ženom i dvoje djece u iznajmljenom namještenom stanu i plaća ga 350€?!Skočio ovaj njegov drug sa pričom(pritiskom) da kupi stan jer ga i on ima a nastavnik je u osn.školi... Ovaj sa 4 puta većom platom mu objašnjava da neće da kupuje jer:
    -ga sjutra mogu prebaciti da radi neđe drugo u regionu
    -sa tim standardom i načinom života bi kupovao stan od min.100.000 koji bi bio njegov ali u slučaju selidbe bi se morao bakćati sa iznajmljivanjem tog njegovog stana(300-400€),razmišljao kako će mu ga podstanar čuvati...
    Ukratko indirektno mu govoriušti me čovječe da plaćam rentu koja je ~10-15 posto moje plate,da mijenjam stan,lokaciju...kad mi se ona stvar digne



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 20-10-21 at 12:57.

  11. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  12. #584
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,479
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Cijena stanova u entext u dalmatinsku je sada 1500.

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
    Za forumaše nudim jedan dvosoban (65m2) po 1400€ (uključeno parking mjesto)...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  13. #585
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    91k kukavce hvala ti na priganice

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  14. #586
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,479
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Našao bih i u Green level jedan od 71m2 (1600€), ako ovaj ne odgovara...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  16. #587
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Našao bih i u Green level jedan od 71m2 (1600€), ako ovaj ne odgovara...

    Sent using Tapatalk
    Pa to je jedino dje bih se mozda u podgoricu selio. Stvarno ona lokacija je najbolja u pg.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  17. #588
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Lokacija je dobra ali teško onima kojima strana gleda na zapad i orjentisani su na 5 metara o Baku ulice jer je dosta blizu. Inače onaj sjeverni dio uz šumu i unutrašnji je ok.

  18. #589
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,381
    Thanks Thanks Given 
    4,186
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,183 Posts

    Default

    Nikad mi nije bilo jasno kako ljudima u CG covjek nije "stambeno obezbjedjen" ako rentira stan.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  19. #590
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Nikad mi nije bilo jasno kako ljudima u CG covjek nije "stambeno obezbjedjen" ako rentira stan.
    Komunisticko nasledje.
    Vecina ljudi zivi cio zivot na jedno mjesto. Nema selidbi. No kad si zakucan 80 godina u jedno mjesto, onda ko ima mogucnosti i uslove bolje da trguje da ima svoje.

  20. #591
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Pa naravno da je bolje imati svoje. Bilo bi dobro da se ostvare planovi oko minimalne plate, da mnogi radnici dođu u poziciju da u bankama mogu podići kredit za jednosoban stan makar.

  21. #592
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,591
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    361
    Thanked in
    268 Posts

    Default

    Sad je cijena jednosobnih stanova kao prije 10 godina dvosobnih dokle su cijene otišle

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  22. #593
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa naravno da je bolje imati svoje. Bilo bi dobro da se ostvare planovi oko minimalne plate, da mnogi radnici dođu u poziciju da u bankama mogu podići kredit za jednosoban stan makar.
    Prosječni zaposleni u CG ne razmišlja o tome vjeruj mi.
    Juče sam morao silom prilika na šalter Hipotekarne banke. Dok sam čekao red unutar poslovnice, 5 oro je došlo samo da pita:
    "Sad kad mi s poveća plata po novoj na 450, koliko mogu uzet najvise para?"

    Prosječni zaposleni u CG će da uzme gotovinski kredit, kupiće auto, novi iphone, malo se provest, i to će da otplaćuje narednih 6-8-10 godina.
    Na našu uvozno orjentisanu ekonomiju to će se odraziti tako što će većina tih para otići na uvoz, malo PDV i carine će ostati i to je to.

    O štednji niko od njih i ne razmišlja. Što je najgore, on i sad prima te iste pare vjerovatno, nešto na račun nešto na ruke i razmišlja koliko najviše para na najduži rok.

    Cijene stanova će još da skaču. Željezo je značajno poskupilo. Nikad manje izdatih dozvola za gradnju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  24. #594
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Prosječni zaposleni u CG ne razmišlja o tome vjeruj mi.
    Juče sam morao silom prilika na šalter Hipotekarne banke. Dok sam čekao red unutar poslovnice, 5 oro je došlo samo da pita:
    "Sad kad mi s poveća plata po novoj na 450, koliko mogu uzet najvise para?"

    Prosječni zaposleni u CG će da uzme gotovinski kredit, kupiće auto, novi iphone, malo se provest, i to će da otplaćuje narednih 6-8-10 godina.
    Na našu uvozno orjentisanu ekonomiju to će se odraziti tako što će većina tih para otići na uvoz, malo PDV i carine će ostati i to je to.

    O štednji niko od njih i ne razmišlja. Što je najgore, on i sad prima te iste pare vjerovatno, nešto na račun nešto na ruke i razmišlja koliko najviše para na najduži rok.

    Cijene stanova će još da skaču. Željezo je značajno poskupilo. Nikad manje izdatih dozvola za gradnju.
    Moguće da si u pravu ali dugoročno, mislim da bi nova situacija sa platama jako značila ukoliko bi još više živnuo sektor građevinarstva. Rast u tom dijelu bi povukao sa sobom mnogo drugih sektora. E sad, to što ovdje ljudi godinama vuku razne finansijske rupe, što ljudi radije se zaduže za iphone ili passat, to je druga priča, znao sam ih i ja tokom života, radiji su da žive privatno, a oblače se u Boss , prije nego što će misliti o stanu ali i to se promijeni preko noći. Nisam ekonomista ali sklon sam razmišljanju da je dobra šansa za ljude da dođu do krova nad glavom i novim projektima poput 1000+

  25. #595
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,289
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Zar ne bi povećanje plata i veća mogućnost trgovine nekretnina samo povećali cijenu nekretnina jer bi bila mnogo veća potražnja?

  26. #596
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ovo je sto je rekao Herkules manja ponuda manje dozvola i onda svi divlji investitori daju cijene kako oce, a kad je ponuda veca od potraznje onda cijene padaju.....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  27. #597
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Zar ne bi povećanje plata i veća mogućnost trgovine nekretnina samo povećali cijenu nekretnina jer bi bila mnogo veća potražnja?
    U hrvatsku se podigle cijene zadnje 3-4 godine, pogotovo u Zagreb, kako je drzava pocela da subvencionise mlade bracne parove da kupuju nekretnine. Cim se pojavcala kupovna moc, odma skocila cijena i pojela vrijednost subvencije, cak i premasila.

    Kod nas je smijesno pricati da ce ljudi sa 450e platom dizati stambene kredite. To ti je rata 250-350e, a familija treba da zivi od ostatka 500-600e, a samo su ti racuni 100e.

    Kamata od 5%, dodje ti na 20-25 godina ukupan iznos kamate 20-35000, zavisno od visine kredita.

    Dok medijalna plata ne priblizi 1000 eura, nema znacajnije trgovine nekretnina domicilnog stanovnistva.
    Last edited by Mojsije; 21-10-21 at 12:30.

  28. #598
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Biće vjerovatno novih 1000+ projekata, a država bi trebala ozbiljnije da priđe takvim projektima. Glavni problem u ovoj priči je kako da glavni grad obezbijedi širenje grada na nove lokacije. To se nama sve čini, velike pare su potrebne. Moje predviđanje jeste da će cijene stanova u dosadašnjim naseljima, đe ima pristojne gradnje, cijene stanova biti još veće, dok se u zonama koje bi se predvidjele za nova naselja, te cijene držale na nivou do 1200 po m2.
    Na trenutnim lokacijama nema đe da se gradi, tako da polazim od pretpostavke da će na nekim novim dup-ovima biti niže cijene.

  29. #599
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,894
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    507 Posts

    Default

    Dok drzava ne bude pomagala tako sto ce 30-40% od kvadrata ona da placa, za mlade bracne parove i za parove sa djecom koji su podstanari, onda mozemo pricati o nekoj pomoci, ovako 1000+ se predstavlja kao socijalni program, a kvadrat se placa 1100, presmijesno...

  30. #600
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    CG koja je decenijama krvnički pljačkana, da bi određeni likovi obezbijedili praunučad, ne može da stane iza takvih želja. Mi smo kasno kao država i u SFRJ počeli da se razvijamo, a ne sada, očerupanoj kukavici. Svi bi mi voljeli da nam se stanovi "dodijele" ali želja će nas bit...

Page 24 of 219 FirstFirst ... 142021222324252627283474124 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •