Page 1 of 217 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 5423

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #1
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,979
    Thanks Thanks Given 
    3,805
    Thanks Thanks Received 
    3,095
    Thanked in
    1,583 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Ekipo, iskustvo blokova. Blok V tražite ako ima u Splitsku zgradu (radila splitska Tehnogradnja prije skoro 40 ogdina). Stanovi su sasvim OK, moguće najbolji kvalitetom u Blok V. Zelenilo iz bajke do mjere da ne može po noći da probije javna rasvjeta. Parking, slabo ga baš ima, to joj je malo mana.
    Blok IX tražite stan u Vojnu što je radila Cijevna, gdje je Pizza Bar. Za sada malo izdvojena, solidno tiho, makar dok se između dvije zgrade ne posadi jedna velika, ima i parkinga. Negjde prije par godina izuvale banke Cijevnu, garaža se kupovala za 3-3.500 ko je ugrabio Bingo. Kvalitet korektan, za novogradnju i cijenu po kojoj su prodavani stanovi odličan. Nadzor radila vojska čiji je bio plac. Projekti stanova, makar trosobnih odlični, dnevno svjetlo u ulazima i ogromni holovi na spratovima, kao da je najluksuznija u Podgoricu. Ne znam druge novogradnje da imaš 30 M2 prostora kad izađeš iz lifta Vojska crtala...

    Za izbjeći, prije svega dvije koje je pravio Rakčević, velika crveno bijela i ona đe je Sicilija. Čovjek baš voli da uštedi, da ne pričam ništa drugo.
    Last edited by Gagarin; 20-10-20 at 14:26.

  2. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Ajmo drugovi u moru ovih ludih cijena sta uzet za 50k. Dakle kad kazem 50 mislim na maks 51700
    Mora bit makar jednosoban. Listam ubih se ali ne nalazim nista za sta sam siguran da je ok

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  4. #3
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Dio grada nije presudan samo da nije sto se kaze zadnja zona jer vec zivim na kraj grada. Valjalo bi preko morace, dalmatinska, blok iza tamo ali to nije realno. Da je kvalitetno pa cemo lako i da nije vrh zabjela i kraj zagorica jednostavno nesto sto se moze i izdati dok klinci ne predju tamo

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  5. #4
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Jel to ova zgrada
    https://www.realitica.com/hr/listing/2410081

    Kad vidim da neko ovako zatvori balkone u zatvor bih ga poslao. Ajde da je lodja u pitanju, ali dje da se zatvara balkon sa staklenom ogradom. Zar ne postoji neka inspekcija koja bi o tome trebalo da vodi racuna?
    Last edited by Totalno Lagan; 20-10-20 at 19:20.

  6. #5
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Hvala na dobrim željama. Odličan odnos para i muzike. Prošlo 10 godina, urađeno se drži u OK stanju, parket, pločice, sanitarije etc...
    I još jedna odlična stvar. Dobar komšiluk, svi plaćaju održavanje, vazda na račun nekoliko hiljadaraki.
    Garaža, Cijevna ošljaraila sa nekim cijevima da uštedi 500 EUR na nivou zgrade, pa dovijeka lokve kad ne veća kiša.
    Ako vam naleti po OK cijeni, pokušajte kupiti stan. Slabo ima u ponudi, a dovijeka izlijepljeno "kupujem stan u vašoj zgradi".
    Danas je odlično što se većina ulaza održava. Mi smo prešli od kad je korona na čišćenje 3 puta nedjeljno, mada uvijek i svuda ćeš imati makar nekoliko stanara koji kao da su rasli u šume, nemam drugog objašnjenja za likove kojima vazda curi smrad iz kesa za smeće i ostavljaju gadluk iza sebe dok koriste zajedničke prostore ulaza, koji se ne umiju javit normalno i sl. ali sve to po strani, ulazi su svuđe kao prvog dana useljenja...

    Inače, evo se polako završava i zgrada Južne kapije. Inače, po snimcima koje sam pratio, odlično su i tu zgradu pravili, samo fasadu rade 2 mjeseca, unutra sve solidno, jedino što je i kod Mastera izgleda usvojen novi momenat, preslikan od drugih investitora da ne stavljaju pločice u kuhinji na zidu. Kvadrat je bio 1000 eura..

    Last edited by Director; 20-10-20 at 21:09.

  7. #6
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,979
    Thanks Thanks Given 
    3,805
    Thanks Thanks Received 
    3,095
    Thanked in
    1,583 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Danas je odlično što se većina ulaza održava. Mi smo prešli od kad je korona na čišćenje 3 puta nedjeljno, mada uvijek i svuda ćeš imati makar nekoliko stanara koji kao da su rasli u šume, nemam drugog objašnjenja za likove kojima vazda curi smrad iz kesa za smeće i ostavljaju gadluk iza sebe dok koriste zajedničke prostore ulaza, koji se ne umiju javit normalno i sl. ali sve to po strani, ulazi su svuđe kao prvog dana useljenja...

    Inače, evo se polako završava i zgrada Južne kapije. Inače, po snimcima koje sam pratio, odlično su i tu zgradu pravili, samo fasadu rade 2 mjeseca, unutra sve solidno, jedino što je i kod Mastera izgleda usvojen novi momenat, preslikan od drugih investitora da ne stavljaju pločice u kuhinji na zidu. Kvadrat je bio 1000 eura..

    Kome je ok ova lokacija, neka na neviđeno kupi. O Bemaxu možeš reći i ovo i ono, ali sigurno je da ne fušerišu. i kad odrade da to valja. Čega god da su se dofatili.

    Kad bi ovdje uzimao tražio bih visočiji sprat da mi je malo manje buke i gasova.

    Of topic ... Oće li mi neko objasniti cijenu u City Kvart. Kapiram, tražnja. Ali za što tamo valja stan izuzev za izdati studentu. Ono je baš nehumano.
    I samo što su pustili da nastane ono ruglo, vlast bi trebala da odleti, ništa drugo. Onolika favela bez škole i vrtića. I onda u Makarije 1800 đaka, a projektovana škola za 700. Saobraćajno 2x po dvije trake i sad dvije trake Baku sa gornje strane. Mora vazda biti čepa tamo. Meni je od Capiatl plaze sve naprijed prema nikšićkom putu definicija urbicida. I ima manita tražnja za urbicidom.
    Zanimljivo, imam troje kolega koji su kupili stan đe je bio Duvanski nekad. Niko rođen u Podgorici.
    Last edited by Gagarin; 20-10-20 at 21:40.

  8. #7
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne fušerišu zbog discipline koja je kod njih na zavidnom nivou. Lokacija svakako nije baš sjajna zbog prometnih saobraćajnica ispred ali opet je bila cijena 1000 eura..kasnije su podigli.

    Inače i zgrada Normala ispod Ljubovića ulazi u završnu fazu, baš lijepa lokacija, osim one zgradice u unutrašnjosti. Završava se i City key za mjesec dana ali ono što se meni u startu sviđalo jeste Green Level, apsolutno sjajna lokacija, bio je preveliki zalogaj prošle godine kada sam se opredijelio zbog cijene kvadrata za komšiluk green levela ali je bomba mjesto, tik uz šumu...ne znam, onaj cijeli dio oko fakulteta mi je oduvijek bio mio
    Last edited by Director; 20-10-20 at 21:43.

  9. #8
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,979
    Thanks Thanks Given 
    3,805
    Thanks Thanks Received 
    3,095
    Thanked in
    1,583 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne fušerišu zbog discipline koja je kod njih na zavidnom nivou. Lokacija svakako nije baš sjajna zbog prometnih saobraćajnica ispred ali opet je bila cijena 1000 eura..kasnije su podigli.

    Inače i zgrada Normala ispod Ljubovića ulazi u završnu fazu, baš lijepa lokacija, osim one zgradice u unutrašnjosti. Završava se i City key za mjesec dana ali ono što se meni u startu sviđalo jeste Green Level, apsolutno sjajna lokacija, bio je preveliki zalogaj prošle godine kada sam se opredijelio zbog cijene kvadrata za komšiluk green levela ali je bomba mjesto, tik uz šumu...ne znam, onaj cijeli dio oko fakulteta mi je oduvijek bio mio
    Odlična je lokacija, ali...
    Od kad je prošla ulica Baku da prođeš semafor kod Bloka 5 i izađeš na bulevar, pa računaj u toku radnog vremena jedno tri crvena da sačekaš.
    Posledično, ako bi ti balkom gledao na ulicu zagađenje i buka su užasni. Npr. kafići koji su bili super za laganu kafu u zgradu preko puta, sad dobar dio dana ne možeš od buke saobraćaja sjedat.
    Krilo prema šumici je pretpostavljam skuplje. Garaža obavezna, jer parkinga nema (fizički ni jedno mjesto), što nije toliko loše jer nećeš biti omiljen gostima
    Relativno blizu dvije škole, vrtići nisu daleko...
    Meni je overall precijenjen. Tološka šuma apartmani preko ulice su bili super, ali ih je Green level nagrdio. Zaklonio sunce, pogled, sad su u kanjon. A radio Bemax, kvalitetno, kao i sve drugo, od kafane, pa na dalje...
    Negdje u tom hoodu, radila Cijevna ima pa skoro 15 godina...
    Zgrada iza benzinske pored Radoice Perović. Udaljen od tološkog bulevara, imaš buffer šumicu, a super uvezana. Pogled sa terase na šumicu etc... Ona bi mi bi za tamo dobar odnos para i muzike
    Last edited by Gagarin; 20-10-20 at 22:14.

  10. #9
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Blizu je ulice, to je tačno, baš blizu ali recimo ko je uzeo u dijelu đe je pogled na šumu, a opet udaljeniji od ulice, lijepo je baš, jedino što je sjeverna strana u pitanju u tom slučaju(slažem se da je jaka cijena, ne i precijenjeno). Mada u godinama koje dolaze, taj dio će se obigatiti gimnazijom, novim parkovima po priči... A kada krenemo uzlaznom putanjom, počinju i Sadine za neke buduće generacije
    Last edited by Director; 20-10-20 at 22:24.

  11. #10
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,979
    Thanks Thanks Given 
    3,805
    Thanks Thanks Received 
    3,095
    Thanked in
    1,583 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Blizu je ulice, to je tačno, baš blizu ali recimo ko je uzeo u dijelu đe je pogled na šumu, a opet udaljeniji od ulice, lijepo je baš, jedino što je sjeverna strana u pitanju u tom slučaju(slažem se da je jaka cijena, ne i precijenjeno). Mada u godinama koje dolaze, taj dio će se obigatiti gimnazijom, novim parkovima po priči... A kada krenemo uzlaznom putanjom, počinju i Sadine za neke buduće generacije
    Stoji sve što si rekao, ali ja dođem neki đavolov advokat, jer imam drugara koji je uzeo o Tološka šuma apartmani i ova zgrada mu se počkala na stan. Kada su preko ulice kupovani stanovi koštali su 1300-1400. Takođe, kada su oni kupovali ta zgrada je bila znatno niža po planu, zbog čega čuveni Markuš nije mogao naći partnera. Nakon toga, opozicionar Markuš je volšebno povećao spratnost.
    Ako imamo taj detalj u vidu sve što je ucrtano kod nas je podložno promjeni, kao što je i pogled na more iz stana relativna i kratkoročna kategorija (neće me čuditi ako krenu nasipati) obalu za još zgrada. Tako da za planove... hmmm.. Čovjek planira, Alah (Mugi, Tomo, Baća, a sjutra Daka) se smije, što bi rekli Arapi.
    Takođe, snimi izlaz iz garaže direktno na prometnu ulicu. Ako oćeš da ne "vagaš" kvačilo po pet minuta dok prođe semafor, kupi automatika Naravno, cijenu stana uvećaj za garažno mjesto, možda i dva ako draga vozi. A tamo nisu ka što smo mi povatali kad su banke izuvale Dana, no kapiraju i investitori koliko vrijede pošto nema parkinga, pa pretpostavljam da su u krv skupa.
    Overall, ima mi smisla investicija. A moguće da bude brzorastuća sa cijenom. Ja sam se sprda ljudima koji su ubacili pare u Beograd na vodi, kako su preplatili, a oni prodali skoro duplo, doduše na peak neposredno prije Corone.
    Doduše, ja gledam nekretninu striktno kroz upotrebnu vrijednost, odnosno koliko meni & porodici prija. Mada sam, za sada u par trgovačkih iteracija nabadao dobru zaradu, doduše više na tajming nego na znanje, prodavao 2007-2008, kupovao krajem 2009.
    Last edited by Gagarin; 21-10-20 at 08:58.

  12. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  13. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    ja moram opet dodat da je onaj green level sto se tice lokacije savrsen. pozicija stana se po meni moze birat dugorocno zato jer svi sto gledaju na onaj unutrašnji dio su top i naravno onaj dio na sumicu. takodje mislim i da ima preko susjedne zgrade jedno 2-3sprata koji su preko nje i isto se mogu lagano uzet.
    e sad price pametni stanovi ovo ono, vidim da je sve po doplati a koliko ce oni to ispostovat na onaj broj stanova i ,,komercijalnu,,gradnju ne znam-tako da te pare koje oni traze bas nidje veze.

    vezano za stanare one zgrade prekoputa - ja iskreno ne znam da li su ocekivalo da niko nikad nece napravit zgradu ispred njih nego da ce im cijeli zivot bit livada tu. ionako su uz pomoc ubovica(bemax) dosta odugovlacili za izgradnjom baku ulice
    f6

  14. #12
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Stoji sve što si rekao, ali ja dođem neki đavolov advokat, jer imam drugara koji je uzeo o Tološka šuma apartmani i ova zgrada mu se počkala na stan. kada su preko ulice kupovani stanovi koštali su 1300-1400. Takođe, kada su oni kupovali ta zgrada je bila znatno nižapo planu, zbog čega čuveni Markuš nije mogao naći partnera. Nakon toga, opozicionar Markuš je volšebno povećao spratnost.
    Ako imamo taj detalj u vidu sve što je ucrtano kod nas je podložno promjeni, kao što je i pogled na more iz stana relativna i kratkoročna kategorija (neće me čuditi ako krenu nasipati). Tako da za planove... hmmm.. Čovjek planira, Alah (Mugi, Tomo, Baća, a sjutra Daka) se smije, što bi rekli Arapi.
    Takođe, snimi izlaz iz garaže direktno na prometnu ulicu. Ako oćeš da ne "vagaš" kvačilo po pet minuta dok prođe semafor, kupi automatika Naravno, cijenu stana uvećaj za garažno mjesto, možda i dva ako draga vozi. A tamo nisu ka što smo mi povatali kad su banke izuvale Dana, no kapiraju i investitori, pa pretpostavljam da su u krv skupa.
    Overall, ima mi smisla. A moguće da bude brzorastuća sa cijenom. Ja sam se sprda ljudima koji su ubacili pare u Beograd na vodi, kako su preplatili, a oni prodali skoro duplo, doduše na peak neposredno prije Corone.
    Doduše, ja gledam nekretninu striktno kroz upotrebnu vrijednost, odnosno koliko meni & porodici prija. Mada sam, za sada u par trgovačkih iteracija nabadao dobru zaradu, doduše više na tajming nego na znanje, prodavao 2007-2008, kupovao krajem 2009.
    Ja sa druge
    Ođe kod mene na starom aerodromu je problem sa parkingom identičan city kvartu, a i ostalim naseljima. Mene ne frustrira toliko jer u mjestima sa velikom frekvencijom, vrlo brzo se i parkinzi oslobode, posebno u zgradama sa kafićima, kladionicama, brzom hranom i slišno...Sa druge strane blizina svega mi je prioritet svih prioriteta, zato sam se i uvjerio i kroz kupovinu i prodaju, da je lokacija sa blizinoim škola, marketa, vrtića, pijace, doma zdravlja apsolutno itekako zahvalna za sve. Kako će mi biti na novoj lokaciji to tek treba da spoznam. Nažalost, bio sam pogrešno interpretiran kada sam pisao da djeci beton u unutrašnosti bloka zgrada je najidealnije njima mjesto za igru. Bicikla, roleri, fudbal, skejtovi, ne izlaze na ulicu. Ne zato što beton ima prednost u odnosu na travu, već zato što djeci pruža mogućnost da recimo voze rolere, što na travi ne mogu itd.

    Ovo za Green Level sam čitao o tom problemu ali ja tvrdim da je planiranje prostora pogrešno od starta jer Podgorica nema toliku širinu kao što ga ima NBG recimo. Mislim da su sve zgrade trebale da budu veće spratnosti, a ne da sagrade zgradu sa 5-6 spratova a onda ih sabijaju u prostoru jednu do druge na razdaljini 20 metara zbog halapljivosti.

    Ovo za Beograd na vodi, ja ne znam, nisam vjerovao kada sam pročitao prije mjesec dana da je najskuplji stan prodat po cijeni 9000 i kusur eura po kvadratnom metru. Uh brate šta je to. Inače , koje su tamo pare, govori podatak da u SRB trenutno ima preko 40.000 objkekata koji se grade, pa koji nadzorni organi trebaju sve za toliki broj?

  15. #13
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,979
    Thanks Thanks Given 
    3,805
    Thanks Thanks Received 
    3,095
    Thanked in
    1,583 Posts

    Default

    A druže garaža je zakon slava joj i milost. Znaš onu Rambovu "navikoh se ja na sapun i na zubnu pastu". E kad se navikneš na garažu... Npr. Odeš u nabavku u Voli. Iz kolica ubaciš stvari u auto. Dođeš do garaže, gdje imamo kolica kao iz marketa, prebaciš stvari ponovo u kolica iz gražae kolicima u lift, iz lifta ženi u kuhinju. Miline... Ljeti se ne preznojavaš kad ulaziš u auto, nema kvašenja. Stan bez garaže, kao žena bez dupeta, kao selo bez crkve što bi rekla braća Srbijanci.
    Krivo mi je što sam bio van grada kad je krenulo izuvanje Cijevne, kupio ih 4-5 kom, za 3.500 po mjestu.
    Atrijum je super stvar. Mi ga imamo, sa obije strane stavili kapiju i vrata, otključano samo sa jedne pored kafića. Sjedneš u kafić, puštiš dijete unutra i kuliraš. Dobro održavano, postavljeno i zelenilo unutra, čiste se pločice. Moralo se voditi računa i o komšijama koji tu žive pa je otključan 2x po par sati dnevno, ostalo da mogu komšije preživjeti. Vlasništvo je stanara zgrade, pa nikoga iz poslovnih prostora nismo pustili da se tu "širi" baštom ili nečim drugim. U pravu si, idealno mjesto za naučit bicikla i rolere.
    Što se prostora tiče, ima Podgorica širine koliko oćeš, vidiš kad ulaziš iz Budve sa onoga brijega, no je druže muka i košta dovlačit infrastrukturu. Ovako, kačiš na postojeću, povećavaš gustoću zgrada i uzimaš pare za komunalije, koje bi trebale da služe za razvoj infrastrukture, a ti ih trošiš na plate i službena auta. Ali to je već drugi par rukava. Širina postoji, možeš u Sadine još jedan grad napravit.
    Stari Aerodrom... jednostavno, nije moja šolja čaja. Podignuti žena i ja u Blok i eto nas u blok, doduše Blok 9, jer ne želim da nervno obolim krpeći stari stan i svađajući se sa starim komšijama oko održavanja. Navikli na ovaj dio grada...
    Kad stignem, baciću jedan post o demografiji, koja je nestvarno važna...

  16. #14
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    A druže garaža je zakon slava joj i milost. Znaš onu Rambovu "navikoh se ja na sapun i na zubnu pastu". E kad se navikneš na garažu... Npr. Odeš u nabavku u Voli. Iz kolica ubaciš stvari u auto. Dođeš do garaže, gdje imamo kolica kao iz marketa, prebaciš stvari ponovo u kolica iz gražae kolicima u lift, iz lifta ženi u kuhinju. Miline... Ljeti se ne preznojavaš kad ulaziš u auto, nema kvašenja. Stan bez garaže, kao žena bez dupeta, kao selo bez crkve što bi rekla braća Srbijanci.
    Krivo mi je što sam bio van grada kad je krenulo izuvanje Cijevne, kupio ih 4-5 kom, za 3.500 po mjestu.
    Atrijum je super stvar. Mi ga imamo, sa obije strane stavili kapiju i vrata, otključano samo sa jedne pored kafića. Sjedneš u kafić, puštiš dijete unutra i kuliraš. Dobro održavano, postavljeno i zelenilo unutra, čiste se pločice. Moralo se voditi računa i o komšijama koji tu žive pa je otključan 2x po par sati dnevno, ostalo da mogu komšije preživjeti. Vlasništvo je stanara zgrade, pa nikoga iz poslovnih prostora nismo pustili da se tu "širi" baštom ili nečim drugim. U pravu si, idealno mjesto za naučit bicikla i rolere.
    Što se prostora tiče, ima Podgorica širine koliko oćeš, vidiš kad ulaziš iz Budve sa onoga brijega, no je druže muka i košta dovlačit infrastrukturu. Ovako, kačiš na postojeću, povećavaš gustoću zgrada i uzimaš pare za komunalije, koje bi trebale da služe za razvoj infrastrukture, a ti ih trošiš na plate i službena auta. Ali to je već drugi par rukava. Širina postoji, možeš u Sadine još jedan grad napravit.
    Stari Aerodrom... jednostavno, nije moja šolja čaja. Podignuti žena i ja u Blok i eto nas u blok, doduše Blok 9, jer ne želim da nervno obolim krpeći stari stan i svađajući se sa starim komšijama oko održavanja. Navikli na ovaj dio grada...
    Kad stignem, baciću jedan post o demografiji, koja je nestvarno važna...
    Već smo pisali o garažama, ja lično bi bez garaže mogao lagano. Ne sporim da ima koristi ali mi nije presudno. Što se širine tiče, ja mislim da Podgorica nema tu širinu koja je potrebna da sva naselja budu recimo isplanirana kao Blok 5, a nema ni novca. Pa sam Blok je i tada u SFRJ bio veeeeliki zalogaj. Meni lično je drag taj socijalistički modernizam ali ne bi volio da živim u takvim arhitektuarama iako je moj otac tada odlučio da umjesto Bloka , ode zbog ostale rodbine na stari...što dođe kao da danas izabereš Zlaticu prije nego Blok 9

    Inače, većina ljudi koja se podizala u Bloku , ne može druga naselja da doživi onako kao što je za svoje vrijeme Blok bio ispred drugih naselja, to je razumljivo. Tada, Blok i sva druga naselja su nebo i zemlja, nećeš zamjeriti, već sam to konstatovao, meni je lično onako neutralno gledano, Titograd previše tada napravio jaz između Bloka i drugih naselja, što nije humano ni pravedno. Da je lijepo osmišljen, jeste itekako, podržan je bio od strane tadašnjeg rukovodstva, ta ideja je prava socijalistička, lijepa, humana(za njene stanovnike) , ma utopija, ali imaš Blok i i imaš zbog njegovog razvoja ruine od ostalih naselja..Tipično za tadašnje vrijeme. Neravnomjerno ali da imaju sa čime da se pofale
    Last edited by Director; 21-10-20 at 10:15.

  17. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  18. #15
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Već smo pisali o garažama, ja lično bi bez garaže mogao lagano. Ne sporim da ima koristi ali mi nije presudno. Što se širine tiče, ja mislim da Podgorica nema tu širinu koja je potrebna da sva naselja budu recimo isplanirana kao Blok 5, a nema ni novca. Pa sam Blok je i tada u SFRJ bio veeeeliki zalogaj. Meni lično je drag taj socijalistički modernizam ali ne bi volio da živim u takvim arhitektuarama iako je moj otac tada odlučio da umjesto Bloka , ode zbog ostale rodbine na stari...što dođe kao da danas izabereš Zlaticu prije nego Blok 9

    Inače, većina ljudi koja se podizala u Bloku , ne može druga naselja da doživi onako kao što je za svoje vrijeme Blok bio ispred drugih naselja, to je razumljivo. Tada, Blok i sva druga naselja su nebo i zemlja, nećeš zamjeriti, već sam to konstatovao, meni je lično onako neutralno gledano, Titograd previše tada napravio jaz između Bloka i drugih naselja, što nije humano ni pravedno. Da je lijepo osmišljen, jeste itekako, podržan je bio od strane tadašnjeg rukovodstva, ta ideja je prava socijalistička, lijepa, humana(za njene stanovnike) , ma utopija, ali imaš Blok i i imaš zbog njegovog razvoja ruine od ostalih naselja..Tipično za tadašnje vrijeme. Neravnomjerno ali da imaju sa čime da se pofale
    Ovo sto gagarin kaze, vjeruj mi. 10 godian zivim u Blok 9 i nsimo kupovali garazu, smatrala sam da ne treba. Nije mi vala tesko nista bilo. Mozda malo kad se vracamo iz vece nabavk epa po dva tri puta teglit one kese ili parkiras na 4 pa nekome smetas, itd.
    Sad smo uzeli garazu iako jos nismo preselili u tu zgradu, ja vec tu parkiram (zgrada pored zgrade) pa vec vidim benefite. 2 mjeseca nisma uopste na parking parkirala. Gagarin rece kao heroin, tacan opis haha.
    I znam da sad mislis kao i ja, ja sam cak branla da se kupi garaza io bacaju pare,. a sad bi dala sve osim ostave iz stana za nju

    Green Level mi se nikako ne svidja strana ka sumici, sjeverna i odma otpada. Em suma, em nema sunca ionako, ao ja bi uvenula kao biljka bez sunca tu. Jedino ka jugu a opet tu nije spektakularan pogled ka studenjaku.

  19. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Imaju dvije zgrade u Bloku 9 koje su baš lijepo napravljene, radio ih je Best Investment. Zaova mi živi u jednoj, ona narandžasta, prekoputa gagarinove zgrade. Baš su kvalitetno napravljene, sa recimo VH Montenegro bravarijom. Sad su ispred fino ozelenili i zasadili platane. I ovu drugu zgradu je priveo kraju, i u nju smo ulazili. Podloga recimo ima 5cm stiropora malo ko to sad radi. Samo oiviče malo zbog zvučne izolacije da odvoje podlogu i ćao.
    Rezident je završio zgradu kod Volija u Tološe i čini mi se najgora od svih njihovoh a možda zbog lokacije, zabijena unutra ne znam.

  20. #17
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1,398
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Imaju dvije zgrade u Bloku 9 koje su baš lijepo napravljene, radio ih je Best Investment. Zaova mi živi u jednoj, ona narandžasta, prekoputa gagarinove zgrade. Baš su kvalitetno napravljene, sa recimo VH Montenegro bravarijom. Sad su ispred fino ozelenili i zasadili platane. I ovu drugu zgradu je priveo kraju, i u nju smo ulazili. Podloga recimo ima 5cm stiropora malo ko to sad radi. Samo oiviče malo zbog zvučne izolacije da odvoje podlogu i ćao.
    Rezident je završio zgradu kod Volija u Tološe i čini mi se najgora od svih njihovoh a možda zbog lokacije, zabijena unutra ne znam.
    Ima lo stanova u prodaji? Koje su cijene?

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  21. #18
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Vezano za ovu vasu pricu o klasnim razlikama... Ima istine u ovome sto pise Gagarin. Iako je to bio socijalizam, ipak je u pojedinim djelovima zivjela i stanove dobijala ta intelektualna i kulturna elita da je tako nazovem. Ili makar vece glavonje od ostalih, kako god.
    Dosta sam mladji od Gagarina, ali Blok mi je vazda bio neka srednja-visa srednja klasa. Medjutim, od starijih sam cuo da u jednom periodu nidje nije bilo vise narkomana nego u Bloku. Te generacije 75 godište. Gotovo da je bila umjetnost izvesti dijete na pravi put. Mada tu ima prostora za neku dublju analizu, kakav je uticaj na omladinu imao period tranzicije i sl.

    Eto, tada je bilo takvih zgrada i kvartova. Ima li ih danas? Dje danas zivi elita i sto je zapravo elita? Jel to onaj poslanik sto dobije stan za 15 hiljada, neki drzavni sluzbenik koji digne kredit na 30 godina da kupi stan u istu zgradu dje i neki kriminalac i kamatas koji ima jos 10 stanova?
    Last edited by Totalno Lagan; 21-10-20 at 23:39.

  22. #19
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Ima lo stanova u prodaji? Koje su cijene?

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    U ovoj prvoj nema više. U ovoj drugoj je bio dvosoban ali mislim da ga je jedan naš poznanik skoro kupio. Cijena je bila oko 1300.

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Vezano za ovu vasu pricu o klasnim razlikama... Ima istine u ovome sto pise Gagarin. Iako je to bio socijalizam, ipak je u pojedinim djelovima zivjela i stanove dobijala ta intelektualna i kulturna elita da je tako nazovem. Ili makar vece glavonje od ostalih, kako god.
    Dosta sam mladji od Gagarina, ali Blok mi je vazda bio neka srednja-visa srednja klasa. Medjutim, od starijih sam cuo da u jednom periodu nidje nije bilo vise narkomana nego u Bloku. Te generacije 75 godište. Gotovo da je bila umjetnost izvesti dijete na pravi put. Mada tu ima prostora za neku dublju analizu, kakav je uticaj na omladinu imao period tranzicije i sl.

    Eto, tada je bilo takvih zgrada i kvartova. Ima li ih danas? Dje danas zivi elita i sto je zapravo elita? Jel to onaj poslanik sto dobije stan za 15 hiljada, neki drzavni sluzbenik koji digne kredit na 30 godina da kupi stan u istu zgradu dje i neki kriminalac i kamatas koji ima jos 10 stanova?
    Istina je. Moj muž se podigao u Bloku 5 (možda sam zato i vezana emotivno za taj najljepši kvart), on je taman ta godišta. Ne samo da je bilo dosta narkomana, nego su bile cijele zgrade takve. Zelena, sivi soliter, plava na kraju. Ali dje je zdrave porodice, odoli se svim iskušenjima i stavraju se dobro ljudi.

  23. #20
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Koliko je kvadrat kod pekare u budvu?
    To je sve rasprodato pretpostavljam...

    Edit: Sad nadjoh neki br sjutra cu zvat

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  24. #21
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Oko 1300-1400 u zavisnosti od pozicije. Ja sam uzeo za 1270 prije nekoliko mjeseci kad je bio onaj prvi talas korone, oslobodjeno od poreza.
    Zgrada je ispala super samo ne znam da ne bude spolja gladac a unutra jadac jer ipak je onamo mali milion stanova
    Za konstruciju sam cuo da je bas dobra, da je isao najbolji beton i sl. Ali opet price pricine.
    Dok su zidovi od Ytong blokova, nesto poput Belvilla u Beogradu. Gradnja sa njima jeste skuplja i po papiru tobos bolja od klasicnih blokova (ja sam skeptik) ali opet, nase firme, nasi investitori, uh, pa neka su zvucniji. Pregradni zidovi izmedju soba regips, juce mi je pricao drug sto radi sa firmom koja ugradjuje kuhinje da uopšte nije odusevljen tim pregradnim zidovima, pitanje je koliko kvalitetno to moze drzati kuhinju
    Najbolje bi bilo sacekati jedno vrijeme da se vidi kako ce se pokazati stanovi, a opet, cijene su sad bas povoljne, najveca pjaca na primorju bukvalno jer je dosta podizvodjaca bilo angazovano i pojedini prodaju i za 1250 ako im je frka.
    Kazu da je lamela A2 kao bolja od A1, nemam pojma zasto, mada A1 jos nije zavrsena a velika im je forca da je sto prije zavrse jer kasne uveliko a penale su skoro svudje ugovarali pa se moze desiti da te zavrsne radove bas isfuserisu. Opet, na cosak od lamele A2 i C ti je trafostanica (tobos treba da je izmaknu), neko i na to gleda pa bi valjalo izbjeci one prve stanove na sami cosak sa dvorisne strane.
    A dvorisna strana i nije nesto suncana.
    Last edited by Totalno Lagan; 22-10-20 at 00:36.

  25. The Following User Says Thank You to Totalno Lagan For This Useful Post:


  26. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    927 Posts

    Default

    Evo iskoči


  27. #23
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,979
    Thanks Thanks Given 
    3,805
    Thanks Thanks Received 
    3,095
    Thanked in
    1,583 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post

    Istina je. Moj muž se podigao u Boku 5 (možda sam zato i vezana emotivno za taj najljepši kvart), on je taman ta godišta. Ne samo da je bilo dosta narkomana, nego su bile cijele zgrade takve. Zelena, sivi soliter, plava na kraju. Ali dje je zdrave porodice, odoli se svim iskušenjima i stavraju se dobro ljudi.
    Blok 5 je sredinom 90-tih bio neka vrsta podgoričkog Amsterdama. Regularno se pušila trava na ulicu i na klupama.
    E sad ovo đe si navela bile su tri ekipe koje su se navukle na teže stvari. Tada sam već bio 20+, pa ako do tada nisi postao narkoman, teško da ćeš u tom periodu. Mada, znam ih i sa 40-50 koji su se na navukli. A što se gandže tiče to nismo računali u drogu

  28. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Evo iskoči

    Bio je i jedan na fb mozda isto ovo. Zapamtio sam kao m2 1268e

    Ovo su strasne cijene


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  29. #25
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Za ovu lokaciju je odlična cijena o kojoj pričate. Zgrada izgleda vrlo lijepo. Očekivati baš neki luksuz za tu cijenu je nerealni ali više arhitekturom vrijedi ova građevina i lokacija nego 90% sagrađenih zgrada u Budvi u proteklim decenijama...

Page 1 of 217 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 18:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 18:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 14:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 17:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 16:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •