Page 25 of 217 FirstFirst ... 152122232425262728293575125 ... LastLast
Results 601 to 625 of 5423

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #601
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,215
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Dok drzava ne bude pomagala tako sto ce 30-40% od kvadrata ona da placa, za mlade bracne parove i za parove sa djecom koji su podstanari, onda mozemo pricati o nekoj pomoci, ovako 1000+ se predstavlja kao socijalni program, a kvadrat se placa 1100, presmijesno...

    Director ce reci da sam hejter ali preuzecu taj rizik

    Po kojem osnovu ja od drzave dobijam 30-40% donacija po kvadratu a ti ne, ili mislis da svi dobijemo donaciju kako ne bi bilo diskriminacije. Ako je neko socijani slucaj treba mu obezbjediti smjestaj u nekom kolektivnom smjestaju i ne dobija za stalno taj smjesta vec samo njegov korisnik do odredjenog vremena pa se to produzava ili ukida. Onda od njegovog socijalnog stanja zavisi da li ce placati rezije za taj smjestaj, neku stanarinu i slicno. Od prilike totako rade razvijene zemlje. Sa druge srane preko zavoda za zaposlavanje drzava ti nudi posao npr. u Zelenilo d.o.o. Podgorica i ako odbijes gubis pravo i na smjestaj, kako ne bi bilo dzabalebarosa.

    Veoma je mali broj stanova koji budu u centru, to bude na nekim jeftinim lokacijama jer skupe lokacije grad prodaje. Npr kao da sada naprave jedno naselje samo za takve zgrade koje bi bilo negdje prema Danilovgrad, npr one livade sa desne strane kada ides starim putem prema DG.
    Last edited by GaD; 21-10-21 at 16:00.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to GaD For This Useful Post:


  3. #602
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Na taj način i Del Boj je plaćao stan.
    Socijalni stanovi.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #603
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Director ce reci da sam hejter ali preuzecu taj rizik

    Po kojem osnovu ja od drzave dobijam 30-40% donacija po kvadratu a ti ne, ili mislis da svi dobijemo donaciju kako ne bi bilo diskriminacije. Ako je neko socijani slucaj treba mu obezbjediti smjestaj u nekom kolektivnom smjestaju i ne dobija za stalno taj smjesta vec samo njegov korisnik do odredjenog vremena pa se to produzava ili ukida. Onda od njegovog socijalnog stanja zavisi da li ce placati rezije za taj smjestaj, neku stanarinu i slicno. Od prilike totako rade razvijene zemlje. Sa druge srane preko zavoda za zaposlavanje drzava ti nudi posao npr. u Zelenilo d.o.o. Podgorica i ako odbijes gubis pravo i na smjestaj, kako ne bi bilo dzabalebarosa.

    Veoma je mali broj stanova koji budu u centru, to bude na nekim jeftinim lokacijama jer skupe lokacije grad prodaje. Npr kao da sada naprave jedno naselje samo za takve zgrade koje bi bilo negdje prema Danilovgrad, npr one livade sa desne strane kada ides starim putem prema DG.
    Neću ti ja reći da si hejter za ovakav razuman komentar. Doduše, pomenuo si livade na putu za DG ali kako misliš da se tu napravi sva potrebna infrastuktura za jedno naselje? To su ogromna sredstva. U tom slučaju bi razvoj trajao decenijama.

    Podsjetiću , da su Zabjelo, Stari Aerodrom, Blok 5 ne tako brzo dobili sve potrebno jednom naselju. Ja makar pamtim od kako sam mali bio, razvoj koji je najoptimalniji bio u dijelu preko Morače. Sve nakon toga je bilo jako sporo u drugim naseljima. Podsjećanja radi, Stari je dobio prvi vrtić nakon više od 30 godina čekanja, a Zabjelo ni dan danas u ul Vojislavljevića nema kršteni trotoar, već ta ulica liči istoj onoj od prije nekoliko decenija, samo što su načičkani poslovni objekti.

    Svakako, prostora ima i biće ali kako sve to isplanirati, zavisi od uvijek tankih budzeta.

  5. #604
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,215
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Pa ne znam, ali realno nećeš dati socijalni stan Preko Morače jer tu postoji infrastruktura. Eto na Konik Vrela Ribnicka dobi kanalizaciju, pa može i tamo. Realno Spuz mora dobiti fekalnu kanalizaciju pa mogu razmišljati o novim objektima, možda je to jeftinije (da naprave kolektor za 20K ljudi) nego da daju dobru lokaciju za ovu namjenu. Sada samo nabacam ideje.

    Sa druge strane imamo tonu nelegalnih objekata, ko ne legalizuje zaplijenis i das u ovu upotrebu. (50% ljudi sa nelegalnom gradnjom žive ok, samo im moze bit da ne plaćaju dažbine državi). Evo Petricevici napravili 1-2 sprata više na Zabjelo. Nema problema. Uzimamo ti tri sprata za državu a ostalo ostaje njima. Stanove das za socijalu.

    Koliko imaš da ne plaćaju poreze, nema problema zaplijenis objekte.

  6. #605
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,873
    Thanks Thanks Given 
    1,476
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    483 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post

    Kod nas je smijesno pricati da ce ljudi sa 450e platom dizati stambene kredite. To ti je rata 250-350e, a familija treba da zivi od ostatka 500-600e, a samo su ti racuni 100e.

    Kamata od 5%, dodje ti na 20-25 godina ukupan iznos kamate 20-35000, zavisno od visine kredita.

    Dok medijalna plata ne priblizi 1000 eura, nema znacajnije trgovine nekretnina domicilnog stanovnistva.
    Tako sto ce dvoje do sada koji su primali 2 250 preko banke sad primati 900e i onda a time se moze nesto...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  7. #606
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Cjena stana od 1.100 - 1.200 €/m2 za novogradnju na pristojnim lokacijama u glavnom gradu je značajno manja od gotovo svih zemalja u regionu. Npr. Neko je kupio stan u Master-u na akciji za 1.199 €/m2. Da li znate koliko bi m2 na uporednoj lokaciji koštao u Beogradu u zgradi približno istog kvaliteta? Otprilike duplo. Crna Gora unazad 10-ak god. ima veću minimalnu i prosječnu zaradu od Srbije, tako da klasični ekonomski parametri tu ne igraju ulogu. U kriznim vremenima, cjena nekretnina ne pada, jer ljudi u njima vide najsigurniju štednju. Sigurniju od banke, a permanentni blagi rast cjene m2 je značajno veći od kamate. Nasuprot tome, kriza poskupljuje gradnju. Samo gradj.željezo je unazad dvije god. poskupilo 80-90 %. Kvadrat stirodura debljine 5 cm košta koliko i m2 domaćih pločica. Mnogo je manja zarada investitora od percepcije kupca stana o tome.

  8. #607
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja o tome pričam godinama. Cijene u CG u odnosu na region su itekako dobre. Mi smo imali sreću što još nije završen autoput, inače da jeste , evo vidjećete Bože zdravlja kakve će cijene na primorju biti kada se autoput završi, a itekako će značiti i za Podgoricu, pa samim tim , ne bi me čudilo da ono što je sada 1350, bude 1700...

  9. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  10. #608
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,676
    Thanks Thanks Given 
    297
    Thanks Thanks Received 
    703
    Thanked in
    319 Posts

    Default

    I plate nam isto tako prate rast cijena i inflaciju.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  11. #609
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne prate ni u BiH, ni u Srbiji, a ni u Hrvatskoj bogomi...

  12. #610
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Na žalost ne prate, ali će zbog inflacije i rizika daljeg obezvrjedjivanja novca (pogledajte samo tendenciju cjene goriva i energenata), oni koji imaju novac, najprije kupovati stanove. To dovodi do opstanka i čak povećanja tražnje, a samim tim i do rasta cjene uslijed pravila tržišta. Drugi uzrok rasta je što investitiri sada u startu kalkulišu sa skupljom cjenom materijala.

  13. #611
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Nemojmo da uporedjujemo podgoricu sa beogradom, zagrebom itd. Da ne otvaramo tu pricu ali za nas je to new york. Od kvaliteta zivota, povezanosti sa evropom i svijetom, kulture, inostranih kompanija. Tako da sto se tice podgorice sve preko 1k je kradja. Par izuzetaka ima

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  14. The Following 3 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  15. #612
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ja ne znam o čemu vi pričate...
    Vama je normalno da nešto što investitora na kraju ispane 500€m² - platite 1.700€m² ?


    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  16. The Following 4 Users Say Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  17. #613
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A po čemu nije krađa Beograd na vodi u kojem primjera radi je kupac platio preko 9k za m2?
    To se ne zove krađa. Skoro sam čitao članak u kojem se pisalo kako u jednom neboderu u SAD u kojem žive poznate ličnosti, tužili su investotora jer su veoma nezadovoljni kvalitetom, a ko zna koliko je bila cijena tih stanova.
    Slažem se da se ne možemo poređivati sa Zagrebom i Beogradom ali polako, svjedočićemo i mi Bože zdravlja mnogo čemu kada se autoput završi

  18. #614
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Tvrdnja da investitora nešto na kraju ispadne 500 €/m2 je daleko od istine.
    U Beogradu na vodi je bilo puno problema sa kvalitetom izvedenih radova. Daleko je to od očekivanja kupaca i od cjene, ali i pored toga cjene su i dalje rasle u novim zgradama, a pogotovo u kuli. Onaj ko je u startu kupio stan za 2.200-2.400 € je napravio strašan posao, iako su mu vjerovatno mnogi tada govorili da je lud.
    Podgorica se najprije može poredjivati sa Beogradom. Medjutim, paradoks iz koga treba izvući zaključak je da su npr. stanovi u par gradova u Republici Srpskoj na nivou Podgorice.

  19. #615
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Master je 450€m² gazdu ispao..
    A poredit ovu rupu od zemlje, bez industrije, bez ičega, sa beogradom i okolinom...
    A posebno sad, kad mislim da nema više narcosa koji će da kupuju kod nas pola nekretnina što se izgrađuje...

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  20. #616
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Ko prica o beogradu na vodi?
    Ja pricam o realnosti mojoj i vasoj tj vecine od nas. Shiti kvart, zabjelo, stari a ne pod goricom i slicno. Bg kao prostorno veci ima i vracar, dorcol dje je kvadrat 3.5 plus ali ima i po novom bg za realne pare. Opet pricamo o gradu dje je platezna moc mmogo veca. Dje ima par stotina kompanija sa platam po 3-5 puta vecim nego nama. Bio sam na par seminara to je da se zapanji covjek. Sve vece svetske kompanije imaju predstavnistvo u BG. Programera imaju za izvoz. Ponavljam o kulturi, konekcijama da ne pricamo. Pa ako je u pg sad 1400 prosjek taman onda u bg i da je 3600 je slobodno realno. E ne znam ako ljudi koji zive preko puta delte misle da su u luksuzni kvart posli mnogo su se *aebali. Taman je cijena u izgradnji maks 600e.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  21. #617
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    P.S. da je sreće, postojao bi neki zakon, gdje ne može investoror da prodaje sirotno narodu za po 2.000€ nešto što njega ispada 500€, ako vi ne vidite da to nije normalno, ne znam što da vam kažem.
    Zarobe se ljudi cio život sa kreditom, otplaćuju profit investitora...

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  23. #618
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Što se tiče cjene koštanja novoizgradjenog m2 stana, ja odgovorno tvrdim da kada se uzmu u obzir svi troškovi savjesnog investitora, više je po m2 stana zaradio svaki kupac koji je kupio stan u Master-u na akciji po 1.199 €/m2, nego investitor od tih istih kupaca.
    E sad, uporedite vrijeme, trud, nerviranje, rad, energiju i potencijalne probleme i rizike za izgradnju zgrade i za kupovinu stana (samo za proces kupovine, ne i za zaradu novca za kupovinu naravno).

  24. #619
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Nemoj molim te da se sprdamo odje. Eto, makar malo ozbiljnosti

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  26. #620
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Treba ga ogranicit da mu ostane mjesecno jedna plata 450eura.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  27. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  28. #621
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    E moj acs ti bas volis kad je neko gazda

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  29. #622
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Moramo se uozbiljit. Prodaje neko sliku 1000eura a potrosio 20e materijala. Ogranicit odma…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  30. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  31. #623
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Pa jes, stan je umjetnicko djelo. Pogotovo ovi pod Ljubovic

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  32. The Following 4 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  33. #624
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ko prati tržište nekretnina u Podgorici od 2008/2009 god. na ovamo - od kada je pukao balon u pogledu cjena nekretnina u cjelom svjetu i od kada je počela kriza, postoje 2 zakonitosti, odnosno zaključka :
    Da ništa ne raste SIGURNIJE i SPORIJE od cjene nekretnina u Podgorici!

  34. #625
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Pa jes, stan je umjetnicko djelo. Pogotovo ovi pod Ljubovic

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Pa onda napravi zgradu sam. Prelagano


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  35. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


Page 25 of 217 FirstFirst ... 152122232425262728293575125 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (1 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 18:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 18:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 14:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 17:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 16:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •