Page 151 of 220 FirstFirst ... 51101141147148149150151152153154155161201 ... LastLast
Results 3,751 to 3,775 of 5488

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #3751
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,991
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    ,@Bugi Za stavku 1, nisu svi vlasnici stanova alavi pa da podstanarina dizu cijenu jer je cijena kvadrata nerealna. Ako se tamo imoze naci za 300, to je zato sto je vlasnik razmislio da je to mnogo novca za nekog, ili nije azuriran.
    Na stranu sto je i ta cijena od 300, za jednosoban stan, velika.

    Nego nisu svi odrastali u jednakim uslovima pa i ne znaju kako je biti podstanar.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #3752
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,838
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    2,565
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    ja sam jednom mladom bracnom paru izdao stan za 150 eura , iako su svi vikali eno rusa skocile cije moze za 300... neka sefte radi nije sve u parama ...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  3. The Following 9 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  4. #3753
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Bugi voli da jako brani svoje stavove i da ne prihvata tudje ovo me posjeca kao na podforum za telefone (nemoj zamjerit sto ovo pisem )


    Velika je razlika to sto ti pricas , hoces li kupiti i to da ne moras kupiti jer vec imas rijeseno stambeno pitanje ... naravno da ces sacekat pa ako bude bolje bude jer ti nije presha ... ali neko ko je podstanar ja sam uvijek da kupi svoje ako moze. Evo ti primjer , cekas da panu cijene 10 godina ... ti za tih 10 godina opet placas tu stanarinu pa i da je sve 300e (a moze biti i veca) , ovako dizes skuplji kredit kupujes svoje , odplacujes svoje , kad dodje bolje vrijeme vazda mozes refinansirat kredit i prebacit ga na nizu kamatu ali znas da si kupio nesto svoje i da u to ulazes a ne u tudju kucu/stan ... a opet mozda ce bit kontra mozda to sto si kupio ce biti josh vrijednije za koju godinu ...


    Ja sam jedan od tih koji sam kiksao , jer sam razmisljao o gradnji na placu koji imam ili kupovini stana , ali dodje korona ... slusaj ljude oko sebe kako mrace ne sad , kriza , jad , plate ce kasnit cuda muka, ja se preprani od prica i nista ne uradih (a to je najbolje virjeme jer je bilo i materijala i radnika i svega cijene nikad manje ) . Prodje korona taman krenuh opet po tom pitanju nesto da radim opet isto svi a kriza je krenula , rat u rusiji , nece se imat za hleb a ne sto drugo kad BOOM skoci materijal 50% , skocise cijene kvadrata, te ja opet izvisih slusajuci druge (sad stan na istu lokaciju koju sam gledao prosle godine je 200e po kvadratu skuplji a tada su mi iz okoline pricali kako je to skupo ) . Tako da nema ovo ili ono vrijeme jer niko nikom ne garantuje ni bolje ni gore vrijeme nego poucen iz svog iskustva ako bi da radis radi ga sad odma i zavrsavaj posao a kako ono kazu pregaocu bog pomaze i nece niko u danasnje vrijeme ostat gladan.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  6. #3754
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Ja sam bio podstanar pa recimo jedno 15 godina.
    Znam kako je, ali znam i da kada imam platu 500e (tada) pa treba da dam pola za kiriju da mi je teško, a ne da dam čitavu.
    Pričam o preko polovine građana CG...

    Jednostavno je nemoguće odvojiti više od pola primanja za nekretninu.

    Dodatak
    Stivi na 80.000e plaćaš kamatu trenutno, 57.000e. Ako je stanarina 300e to je 15 godina samo za kamatu prema banci.

    Za 15 godina su veće šanse da padne cijena kvadrata makar za 200e i da tu tom akcijom uštediš na 50 kvadrata 10.000e.
    Normalno da ću da branim svoje stavove.
    Moj je izgleda problem što ne volim da napadam tuđe

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    Last edited by Bugi; 30-04-23 at 11:12.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #3755
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,587
    Thanks Thanks Given 
    7,518
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja sam bio podstanar pa recimo jedno 15 godina.
    Znam kako je, ali znam i da kada imam platu 500e (tada) pa treba da dam pola za kiriju da mi je teško, a ne da dam čitavu.
    Pričam o preko polovine građana CG...

    Jednostavno je nemoguće odvojiti više od pola primanja za nekretninu.

    Dodatak
    Stivi na 80.000e plaćaš kamatu trenutno, 57.000e. Ako je stanarina 300e to je 15 godina samo za kamatu prema banci.

    Za 15 godina su veće šanse da padne cijena kvadrata makar za 200e i da tu tom akcijom uštediš na 50 kvadrata 10.000e.
    Normalno da ću da branim svoje stavove.
    Moj je izgleda problem što ne volim da napadam tuđe

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    Nijesu problem stavovi već matematika koja nije tačna.

    Prvo i osnovno, kamata nije 5.99%, već se značajno niže može ispregovarati (kum je prije par dana bio u NLB, dali su mu 4.99% na prvu loptu, prosječna plata kod privatnika).

    Drugo, i sad i za 5-10-15 godina će dizati kredit, tako da će trošak kamate svakako imati.

    Treće, potencijalnu uštedu od 10000€ (u narednih 15 god ), ćeš kiksati za ispod 3 godine kao podstanar.

    Za podstanara koji IMA MOGUĆNOSTI da digne kredit, a da mu isti ne utiče značajno na kvalitet života, najbolje vrijeme za kupovinu stana je SAD. Ovo ne važi jedino u slučaju ako ima neke natprirodne moći, ili je na svjetskom nivou izvjesna skora kriza i značajan pad cijena (ispod 3 godine).

    P.S. Da ne pominjemo inflaciju, i koliko je lakše danas plaćati fiksnu ratu kredita koji je podignut prije 3-5-10 godina.


    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  8. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  9. #3756
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post

    Za podstanara koji IMA MOGUĆNOSTI da digne kredit, a da mu isti ne utiče značajno na kvalitet života, najbolje vrijeme za kupovinu stana je SAD.
    A takvih ima sve manje.
    Znaš zašto? Jer je svako kome je trebao i imao mogućnosti kupio. Ostalo je oni koji ne mogu/ne žele itd... Sa smanjenjem potražnje onemoguća se rast cijena.
    Ali ajde, lijepo je da ostane sve napisano, pa da se vratimo za par godina na tekst
    Već sam napisao sa ogroman broj zaposlenih ima platu od 600e gdje može podići samo 300. Kolika god da je kamatna stopa to je mala rata za bilo kakvu veliku investiciju a kamoli kupovinu stana. Da ne pominjem da se sa ostatkom veoma teško može preživeti mjesec te da će ti ljudi živjeti kao podstanari neđe za 150e ili 200e nadajući se da će cijene pasti. Sada ako slušaju tebe neće sigurno, ali opet ja mislim da hoće.

    Historia est magistra vitae.
    Osnovna škola

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    Last edited by Bugi; 30-04-23 at 16:32.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #3757
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Sve je ovo super sto vi pisete i svako ima dobrih argumenta, ali stan se kupuje kad ga nadjes da ti se dopada i kad banka kaze da mozes da podignes dovoljno kredita da isti platis...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  11. #3758
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Većina kada postane kreditno sposobna.
    Pa onda gledaš šta ti se sviđa za taj kredit koji možeš sebi da priuštiš.

    Mali broj ljudi baš uzme ono što želi (kvadratura, pozicija, mjesto...). Obično bude neki kompromis neđe...

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #3759
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,512
    Thanks Thanks Given 
    5,378
    Thanks Thanks Received 
    3,871
    Thanked in
    1,529 Posts

    Default

    Sve sto se pise je razumno
    Kamate nisu, licno da moram da se kucim nikad ne bih krenuo sa 0e put banke da dignem kredit
    Ovaj gore kalkulator je valjda dovoljan da te posalje nedje i motivise da odes i zaradis. Pravit racunice kao da ce vrijeme biti isto tih 20 godina i nece djeca rasti, niti bilo kakvih obaveza i zelja bit sem da se kredit vrati je bas pakleno
    Cijene ce pasti, kada pitanje je. Ne vidim korist da se samo duma i drvi isto, samo je dovoljan zdrav razum
    Inace cuo sam da ima 800e kvadrat u DG u neke nove zgrade...pa razmislite o tome. Pogotovo vi sto radite online
    Last edited by kaemSe; 01-05-23 at 07:28.

  13. #3760
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Kumara je 2020 taman 10-15 dana pred koronu uzeo stan u izgradnji. 1020€ m² i ja mu tad kažem uzmi kume stan do stana (jer je planirao stan na dan), njegov odgovor je bio "a neću kume u istu zgradu no na 2 različite lokacije".
    I tako krenu korona kašnjenja čuda i njega izađe 2021 (kad je završena zgrada) 980€ m². Pred kraj 2021 govorim mu opet jer je gledao u drugu zgradu 1200€ m² reko top lokacija uzmi kume, a nek pane malo cijena. Onda se zagomna situacija u UK. I poče cijena da skače, i osta kumara sa kešom u ruci bez drugog stana. Skoro neđe veli koja sam ja budala što ne uzeh stan do stana. No ja oću drugu lokaciju. I sad ima keš da kupi stan (ali drži pare doma i čeka da padnu cijene). Eo ga ka Bugi bolje da sačeka da € izgubi vrijednost.

  14. #3761
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Juče parkirah u Trebinje ispred nekih novogradnji na 200 metara od parka. Baš lijepe zgrade. Balkoni veći, zgrada smještena tik uz velika stara stabla koja su sačuvali. Posmatrah par minuta i mogu reći da je odavalo utisak da je baš fino odrađeno sve. Trebinje je jako interesantan grad zbog pozicije, a čuo sam od dosta ljudi da turistički cvjetaju. Jedini problem su cijene nekretnina jer je i tamo kao i ovdje kvadrat skočio prilično po sjećanju

  15. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:

    NSX

  16. #3762
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,587
    Thanks Thanks Given 
    7,518
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Skočio kvadrat prije par godina, kad su Dubrovčani krenuli da kupuju nekretnine, jer im se više isplati da žive u Trebinju par mjeseci, a da svoje nekretnine u Du izdaju u sezoni.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  17. The Following 3 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  18. #3763
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Zna li ko šta o poslovnom soliteru što je trebalo da bude izmedju one dvije zgrade Master kvarta?
    Nisu ga još počinjali sa gradnjom niti ima nekih naznaka da će skorije, samo onako stoji ogradjeno.

  19. #3764
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Zna li ko šta o poslovnom soliteru što je trebalo da bude izmedju one dvije zgrade Master kvarta?
    Nisu ga još počinjali sa gradnjom niti ima nekih naznaka da će skorije, samo onako stoji ogradjeno.
    Razne kombinacije su tu bile u igri. Od ministartva pravde , banke ckb i jos firmi, a ja milsilim da se čeka nešto sa strane tu da uleti. Ko će im ga znat. Volio bi da imam kojj milion da ljuljnem u neki restoran na zadnjem spratu

  20. #3765
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Kao i tada i sada očekujem da cijene padnu za 30% do 50%.
    Cije sve i da padnu za 30% i dalje ce biti vece nego pocetkom 2020... Postavlja se pitanje koliko je ista palo ako je situacija takva.

    Logika nalaze da cijene ne mogu rasti u beskraj ali isto tako i da nema teoretske sanse da se ikada vise vide cijene koje smo imali prije svega par godina, na to slobodno zaboravi. Kataklizma svjetskih razmjera mora da se desi za to.

  21. #3766
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Juče parkirah u Trebinje ispred nekih novogradnji na 200 metara od parka. Baš lijepe zgrade. Balkoni veći, zgrada smještena tik uz velika stara stabla koja su sačuvali. Posmatrah par minuta i mogu reći da je odavalo utisak da je baš fino odrađeno sve. Trebinje je jako interesantan grad zbog pozicije, a čuo sam od dosta ljudi da turistički cvjetaju. Jedini problem su cijene nekretnina jer je i tamo kao i ovdje kvadrat skočio prilično po sjećanju
    Na zalost vise ni u Trebinju nije moguce naci na iole normalnoj lokaciji stan u IZGRADNJI po cijeni ispod 1400€-1500€. Na istim/slicnim lokacijama je kvadrat u izgradnji prega svije 4-5 godina bio ~700-750€, toliko o tome...

    Imam caleta koji se vodio slicnom logikom prije 5-6 godina, "moraju pasti cijene malo" pa je prilikom prodaje stana u Beogradu odlucio da saceka umjesto da kupi 3x stana u Trebinju (sto mu je bila moja topla preporuka)... Malo je reci da je sada razocaran sto je jedva kupio neku kucu na selu u Slavoniji za tu sumu novca.
    Last edited by beatnological; 02-05-23 at 14:03.

  22. #3767
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Cije sve i da padnu za 30% i dalje ce biti vece nego pocetkom 2020... Postavlja se pitanje koliko je ista palo ako je situacija takva.

    Logika nalaze da cijene ne mogu rasti u beskraj ali isto tako i da nema teoretske sanse da se ikada vise vide cijene koje smo imali prije svega par godina, na to slobodno zaboravi. Kataklizma svjetskih razmjera mora da se desi za to.
    Ja sam stekao utisak da će se razmatrati ideje oko Sadina. Pad cijena jedino u nekom projektu poput 1000+ sa masovnom gradnjom ali ko zna kada će to biti. Trenutne lokacije teško da će biti dostupne sa nižim cijenama što se Podgorice tiče

  23. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  24. #3768
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Juče parkirah u Trebinje ispred nekih novogradnji na 200 metara od parka. Baš lijepe zgrade. Balkoni veći, zgrada smještena tik uz velika stara stabla koja su sačuvali. Posmatrah par minuta i mogu reći da je odavalo utisak da je baš fino odrađeno sve. Trebinje je jako interesantan grad zbog pozicije, a čuo sam od dosta ljudi da turistički cvjetaju. Jedini problem su cijene nekretnina jer je i tamo kao i ovdje kvadrat skočio prilično po sjećanju
    Trebinje je odlična lokacija (uostalom kao i Pg) za stan na dan. Ljudi lako dodju do Herceg Novog i do Dubrovniak a mnogo su niže cijene nego na primorje.


    Onaj ko ima novac, ne treb aništa da čeka jer svako čekanje obezvredjuje novac. Posebno ako ce stan da izdaje, em novac gubo vrijednost em gubi zaradu od izdavanja za kupljnei stan. Ne treba kupiti što bilo ali lako je sve staviti na papir.

  25. #3769
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A nije ni čudo što ovi iz Dubrovnika kupe stanove i veći dio vremena provedu u Trebinje. Em jeftinije dosta sve sme jeftiniji kvadrat , sve blizu , a opet i sam grad je lijep

  26. #3770
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    E tako cuh sinoc. Pa jutros nazvah, zabezeknuh se. Mnogo. 3000€ za kvadrat u izgradnji previse.
    Ja prodajem za te pare kvadrat stana u Rafailovice na pjenu od mora.
    .

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moze li lokacija?Obzirom da za joju nemas, bas me zanima

  27. #3771
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Juče parkirah u Trebinje ispred nekih novogradnji na 200 metara od parka. Baš lijepe zgrade. Balkoni veći, zgrada smještena tik uz velika stara stabla koja su sačuvali. Posmatrah par minuta i mogu reći da je odavalo utisak da je baš fino odrađeno sve. Trebinje je jako interesantan grad zbog pozicije, a čuo sam od dosta ljudi da turistički cvjetaju. Jedini problem su cijene nekretnina jer je i tamo kao i ovdje kvadrat skočio prilično po sjećanju
    3.000 eura je kvadrat u te zgrade.

  28. #3772
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,241
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    U Budvi i Kotoru zakup jednosobnog stana 1.500, u Podgorici 450 eura
    https://www.portalanalitika.me/clana...orici-450-eura

    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

  29. #3773
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pozdrav.
    Da li neko zna nesto o investitorima koji su gradili Lux residence, nova zgrada u Tolosima? Ono sto znam o toj zgradi je da je kvalitet nula, prodavali su se stanovi po 2000e kvadrat, kupili malo imucniji ljudi, imaju problema sa bukvalno poplavama u stanovima kad pada kisa. Investitora ne zanima da to sanira, prebaca odgovornost na podizvodjace, a tu ih ima nekoliko, znam za neku firmu iz Bijelog Polja. Ljudi individualno pokusavaju da srede stvar u svojim stanovima, sto je nemoguce,tako da ce da se tuze sa investitorom.
    Zanima me da li neko zna jesu li jos nedje radili zgrade i kakvog su kvaliteta? Imam neku pondu od lika koji saradjuje sa njima, za zajednicku gradnju (nista jos detaljno, samo interesovanje od strane njega).

  30. #3774
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Tako je to kada se kupuju "lux" rezidencije kod prevaranata...Što ih briga što je kvalitet nula kada imaju recepciju

  31. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  32. #3775
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Tako je to kada se kupuju "lux" rezidencije kod prevaranata...Što ih briga što je kvalitet nula kada imaju recepciju
    A toboš imućni i pametni ljudi kupili, advokati, doktori, pjevači...
    Mutan mi je taj lik sa kojim sam pričao, nije htio da otkrije ko je tačno radio zgradu, samo je kazao ekipa iz Bijelog Polja, koja radi prekvalitetno i luksuzno, i naveo tu zgradu kao primjer (i onda mi je sve bilo jasno) i kazao da su radili preko 100 objekata. Preko katastra sam pronašao neke od tih firmi, sve relativno skoro osnovane.

Page 151 of 220 FirstFirst ... 51101141147148149150151152153154155161201 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •