Page 1 of 73 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1818

Thread: [INFO] Aktuelna gradilišta u PG i ostatku CG

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default [INFO] Aktuelna gradilišta u PG i ostatku CG

    Entext gradi zgradu u Dalmatinskoj. da vidite plac na kojem se zgrada pravi. Usko i dugačko. Ja ne znam je li ostalo mjesta da se oko zgrade stavi trotoar. Vjerovatno će ići garaže ali baš ružno i skučeno pa kakvu god zgradu da poperiš. Luksuznu. Luksuz ne može ići na ovako mali parcelu.

    Evo i slika, a pored iam bas lijep slobodan plac, sve sam se kanila da zovem da vidim cijenu


  2. #2
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Luksuz je postao omiljena jeftina fraza investitora.

  3. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    16 ulica, svaka Dalmatinska
    ovo je kad se krene put Lakovica i bas je prometno, a ulica nije dovoljno siroka, poslednje sto je trebalo tom dijelu je zgrada. Ali krenuli su jos odavno u tom dijelu da grade zgrade, strasan je taj miks porodicnih kuca sa velikim dvoristima i sprcenim zgradama

  5. #4
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Luksuz je postao omiljena jeftina fraza investitora.
    Druga omiljena im je “kvalitet zivota na visokom nivou”, posto to zavisi od zgrade u kojoj zivis izgleda.

  6. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default

    Jbg taj ljepsi plac je bio skuplji....


  7. #6
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Jbg taj ljepsi plac je bio skuplji....

    Ljepota je u oku posmatrača .

  8. #7
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    16 ulica, svaka Dalmatinska
    ovo je kad se krene put Lakovica i bas je prometno, a ulica nije dovoljno siroka, poslednje sto je trebalo tom dijelu je zgrada. Ali krenuli su jos odavno u tom dijelu da grade zgrade, strasan je taj miks porodicnih kuca sa velikim dvoristima i sprcenim zgradama
    Meni lično se taj dio nikako ne sviđa, a koliko su nekad budzili cijene kvadrata u tom dijelu, jasno je da ima mnogo kupaca kojima je prihvatljivo bilo.

  9. #8
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica!
    Posts
    328
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Ima li neko info kako napreduje treca zgrada Central Pointa, imam neku okej ponudu ali ne bih da cekam dugo na zavrsetak radova.

  10. #9
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Probijali su rokove sa prvim zgradama, a po informacijama , korona ih je malo usporila bila, neko je ođe pominjao da je upitan nastavak završnog dijela sa njihovom višespratnicom kod kružnog. Lokacija je dobra onih zgrada ali sam očekivao više u samoj ljepoti stambenih zgrada za takvo mjesto. E sad, diskutovalo se o samom kvalitetu tih zgrada. Ja nisam imao konkretno za Central Point nikoga koga sam znao da je mogao da mi prenese iskustva. Po slikama unutrašnjiosti bi rekao da je sve sa ukusom urađeno, vidi se da je i tarket kvalitetan čak i odokativno, pločice itd. Jedino mi se ne dopadaju trokrilni prozori i što se za tu cijenu dobija PVC. Zetagradnja iz mog iskustva je svakako investitor koji je od svega viđenog nudio sasvim dobar kvalitet(izuzimam skuplje ponude drugih investitora). Odlično osmišljavaju prostor u stambenim jedinicama. Nerviraju me njihivi schindler liftovi , brži su bili liftovi sedamdesetih godina od tih ali su pouzdani...

  11. #10
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Zna li neko nešto o stanovima na Žabljaku? Konkretno, o zgradi koja se gradi u centru u nastavku zgrade Razvršja? Ima jedna hitna prodaja stana za dosta atraktivnu cijenu.
    Last edited by StevanHN; 30-10-20 at 19:48.

  12. #11
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Oni bi trebalo da su završili onu zgradu pored Fidije preko puta "Ambasadora", samo ne znam jel sve prodato.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Izbjegavaj tu zgradu preko puta Ambasadora. U toj zgradi, na staklenoj fasadi, je u materijalizaciji pisalo da ce biti niskoemisiona stakla, sa termoizolacijom. Na kraju su im stavili obicna stakla i ljudi pocrkase od toplote, a staklene povrsine im od poda do plafona.

    Garaza im je poplavila vec, dosta auta je bilo osteceno. Prokisnjavao im je i atrijum.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to djiha For This Useful Post:


  15. #13
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    U Blok 9 su loše postavljali stolariju, to znam...

  16. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Rezident je davno ogradio ovaj plac u Bloku 9 ali ne počinje novu zgradu.
    Takodje, ovdje kod Volija u Tološe su završili zgradu koaj je trebala biti najljepša ali koliko sam vidjela ovamo od Volija, nije ispala kako je predstavljena.
    Vidjeh prvi put juče baš lijepu zgradu od brdom u staroj Dalmatinskoj kad se skrene lijevo idući od grada. Zgradica sa dvorištem, zelenilo, baš lijepo. Nemam pojma ko je to pravio.

  17. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    kod volija u tolose imas dvije zgrade u onu ulicu. mozda si pomijesala jer je ona druga sa velikom staklenom povrsinom rezidenta. nevjerovatno kako covjek ubode dobar plac i mjesto, odma se po pocetku zgrade poce i ona ulica izmedju sumice koja je bila ruglo. mada sad vec rezident ima svoje musterije, stanovi budu prodati uveliko po preporuci. napominjem da ga kupujem, samo tamo bi ga uzeo.

    sto se tice dalmatinske (stare) imam info da ce se radit zgrada pored restorana vuk tri ceti one kuce uz ulicu je kupio covjek. ono bi , sa pogledom na hram, bila savrsena lokacija
    f6

  18. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Da, da, znam dobro koja je rezident. Ona prva nije zavrsena jos.
    Za Dalmatinsku si u pravu, znam covjeka koji ce graditi. Cekam da javi cijenu kad bude Lokacija je top bas.

  19. #17
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kako je nikla za čas River Side zgrada uz Ribnicu. Kako čudna lokacija...Od svih zgrada u zadnjih par godina najsporije se gradi Green Level koliko vidim. Najviše me nerviraju zgrade po Zabjelu, gledam neku što grade u blizini Gogtas prodavnice na Zabjelu...pa majko sveta kome sve daju da gradi.

  20. #18
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kako je nikla za čas River Side zgrada uz Ribnicu. Kako čudna lokacija...Od svih zgrada u zadnjih par godina najsporije se gradi Green Level koliko vidim. Najviše me nerviraju zgrade po Zabjelu, gledam neku što grade u blizini Gogtas prodavnice na Zabjelu...pa majko sveta kome sve daju da gradi.
    I ono tamo ce biti lijepo naselje. Nece morati komsije ici gore dolje na kafu. Samo preko balkona.
    Mislim na ono oko Dogtasa
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  22. #19
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Sad sam odvalio ogroman krug preko zabjela sa psom. Tipa krenuo od gintasa pa redom pored svih novogradjevina. Do pod ljubovic. Nema tih para pocev od zetagradnje pa do ljubovica da bi ista pogleda. Kakav sibicnjak majko sveta. Sta se radi onuda preko puta zetagradnje. 20 zgrada. Narod poceo da uziva u zivotu u blokovima.


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  23. The Following 2 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  24. #20
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Moja najveća zamjerka za taj dio je neukus. Kao zgrade za socijalne slučajeve , a razbacane u neredu. Ne znam, posmatrao sam stare zgrade u srcu Zabjela jednog dana , stvarno su imale lijepe oblike, pretpostavljam da je to sve izgledalo lijepo kada je zagrađeno, sada su oronule ali opet je ostala ogoljena ljepota nečije ideje. Kasnije su od Zabjela napravili stvarno užas. Slični gadluci postoje i na Starom, eno niču ubrzano jeftine zgrade do stadiona...sve im je nekako neplanski.

  25. The Following 4 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  26. #21
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1,398
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Moja najveća zamjerka za taj dio je neukus. Kao zgrade za socijalne slučajeve , a razbacane u neredu. Ne znam, posmatrao sam stare zgrade u srcu Zabjela jednog dana , stvarno su imale lijepe oblike, pretpostavljam da je to sve izgledalo lijepo kada je zagrađeno, sada su oronule ali opet je ostala ogoljena ljepota nečije ideje. Kasnije su od Zabjela napravili stvarno užas. Slični gadluci postoje i na Starom, eno niču ubrzano jeftine zgrade do stadiona...sve im je nekako neplanski.
    Kako će da unište onaj dio, prošao sam prije par dana. Meni je Stari ponovo bolji od npr. Tuškog puta. Ono mi je tek nekako jeftino i nema nikakvog sadržaja, nekako mi je sivo

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  27. #22
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nedostatak vizije prethodnih generacija... Starim Aerodromom dominiraju kuće. Ima stvarno ludilo lijepo sređenih kuća ali razvoj je pratio period urušavanja SFRJ, pa se to odrazilo i u samom prostoru, ne samo na Starom, već širom PG. Građevine su ogledalo ekonomskog zdravlja društva. Ja sam se podizao u zgradama koje je radilo splitsko preduzeće s početka osamdesetih, pa je to bilo nebo i zemlja u odnosu na zgrade prvoborca koje su kasnije sagrađene, a tek devedesete, uh, to je sa izbjegavanje uglavnom. Danas je stvarno veoma teško izabrati. Naslušao sam se priča, da ima takvih gadova da i na kvalitetu betona i pokušavanja izbjegavanja standarda žele da ušićare, a mislio sam iskreno da takvih maloumnika ipak nema kod nas...

  28. #23
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1,398
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nedostatak vizije prethodnih generacija... Starim Aerodromom dominiraju kuće. Ima stvarno ludilo lijepo sređenih kuća ali razvoj je pratio period urušavanja SFRJ, pa se to odrazilo i u samom prostoru, ne samo na Starom, već širom PG. Građevine su ogledalo ekonomskog zdravlja društva. Ja sam se podizao u zgradama koje je radilo splitsko preduzeće s početka osamdesetih, pa je to bilo nebo i zemlja u odnosu na zgrade prvoborca koje su kasnije sagrađene, a tek devedesete, uh, to je sa izbjegavanje uglavnom. Danas je stvarno veoma teško izabrati. Naslušao sam se priča, da ima takvih gadova da i na kvalitetu betona i pokušavanja izbjegavanja standarda žele da ušićare, a mislio sam iskreno da takvih maloumnika ipak nema kod nas...
    Ona ulica na Starom, Cvijetna, što je nedavno sređena, jedno od ljepših mjesta u PG. Sređeno, a blizu si grada. Mislim da su one kuće nakon sređivanja ulice žestoko dobile na cijeni

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  29. #24
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Ona ulica na Starom, Cvijetna, što je nedavno sređena, jedno od ljepših mjesta u PG. Sređeno, a blizu si grada. Mislim da su one kuće nakon sređivanja ulice žestoko dobile na cijeni

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    To su stare familije. Mislim da su mnogi od njih te kuće gradili u srećna vremena sedamdesetih. Sa nekih smo skakali po soratovima na pijesak tokom gradnje kao đeca, ne znam samo kako nismo noge lomili no ajde... Po drugoj fazi takođe ima kuća pamet da ti stane. Pod tim ne podrazumijevam trospratne megalomanske izražaje očeva koji su planirali praunučad da obezbijede po spratovima , već sa ukusom sređene kuće i dvorišta. Ima toga po PG koliko hoćeš ali je trebao postojati red a on je izgleda vezan za finansijski bogatija društva i drugačiji mentalitet i kulturu...I dalje smatram da ne treba davati svakome dozvolu i da mora postojati neki red i rok kao i da svaka ideja treba prvo da prođe kontrolu u opštini u kojoj neće samo gledati priznanicu, da li je neko platio, već da mora zadovoljavati kriterijume i ne narušava ljepotu planiranog naselja. Tada ne bi mogao svako da gradi što želi, već bi ako hoćeš kuću, imao u redu sve sređene objekte, a ne ovako jedna kuća lijepa, a pored nje kuća bez fasade na 2 sprata, jedan završen, a drugi za 20 godina kada se bude imalo...

  30. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,029
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Ljepote ove.


Page 1 of 73 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Aktuelna muzika
    By BiTrAtE in forum Muzika
    Replies: 4
    Last Post: 11-03-07, 17:26
  2. Replies: 3
    Last Post: 11-12-05, 20:51
  3. nevjerovatna sezona + Entrance Info!
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 166
    Last Post: 23-08-04, 17:16
  4. New Beetle - info needed!
    By Nije bitno... in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 01-03-04, 20:52
  5. Who See? CG hiphop - info o nastupima...
    By hiphop_pg in forum Muzika
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-04, 19:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •