Page 11 of 74 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 251 to 275 of 1849

Thread: [INFO] Aktuelna gradilišta u PG i ostatku CG

  1. #251
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Fidiaj je vazila za dobrog graditelja, medjutim ta zgrada na Zabjelo nije u tom nivou, nisam cula bas pohvale.
    Drug trazi stan, pa je nasao u tim zgradama da se prodaju dva jednosobna. Jedan 1200/m2, drugi 1250. Masu.

  2. #252
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Drug trazi stan, pa je nasao u tim zgradama da se prodaju dva jednosobna. Jedan 1200/m2, drugi 1250. Masu.
    Cijene jednosobnih stanova su uvijek bile jače. Ako je novogradnja, to je realna cijena.

  3. #253
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    764
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Fidiaj je vazila za dobrog graditelja, medjutim ta zgrada na Zabjelo nije u tom nivou, nisam cula bas pohvale.
    Ako misliš na zgrade iza Conta, da. Zidovi su napravljeni od kartona. U ulaz čuješ čitavu zgradu bukvalno.

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Ser Bronn For This Useful Post:


  5. #254
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jel to ova zgrada:



    Neki stanovi koje sam gledao ranije su bili vrlo simpatični. Baš bvz ako je takav kvalitet kako pišete.

  6. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  7. #255
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    To je ta. Lijepo izgleda spolja i u bas mirnoj ulici se nalazi, ali mnogo je 1200 za nikakav kvalitet.

    Gledala sam juce render te zgrade i znam da smo hiljadu puta komentarisali, ali evo opet; kako je moguce da im prolazi nekaznjeno prikazivanje ogromnog parka i zelenila izmedju zgrada na renderu i u projektu, a onda samo posade parking, a park zbiju u cossk jedne zgrade?! Uzas.

  8. #256
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Tu su se preselili neki moji poznanici, tada su mi rekli da su zadovoljni. S obzirom da su baš ok ljudi i da su se preselili u ovu zgradu zbog većeg stana, bilo bi mi žao ako ih je zapao loš kvalitet. Znam da je ova zgrada kasnila, a unutrašnjost je na slikama vrlo simpatična.

  9. #257
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,238
    Thanks Thanks Given 
    921
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Od novembra trazim garsonjeru na potezu tuski put pa do krivog mosta/titexa, bile su neke na tuskom putu i htio sam da jednu kupim ali sam zbog neozbilinosti firme roaming montenegro odustao. Zna li neko da li postoji jos nesto sto bi se moglo uzeti za 23-24000€ a da nije suteren?

  10. #258
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ser Bronn View Post
    Ako misliš na zgrade iza Conta, da. Zidovi su napravljeni od kartona. U ulaz čuješ čitavu zgradu bukvalno.

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk
    Izbjegavati i sve Normalove zgrade na Stari iz istog razloga. Upravo čujem komsinici fen koja je sprat iznad, kako suši kosu Jedva stvarno, ali se čuje

    A komšije pored kad se pokolju... Oni se deru, pa možeš onda i da ih razumiješ što jedni drugima govore, naslušaš se raznih familijarnih drama i sočnih psovki, htio ne htio

  11. #259
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A toga je bilo vazda ljudi, ne postoji apsolutna zvučna izolacija.

  12. #260
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Menbi je facinanto kako je sve izolovano od napolje, a unutar zgrade lošije.
    Postoji li nešto da se stavi na unutrašnje zidove kako bi se dobila bolja izolacija?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #261
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Menbi je facinanto kako je sve izolovano od napolje, a unutar zgrade lošije.
    Postoji li nešto da se stavi na unutrašnje zidove kako bi se dobila bolja izolacija?
    Naravno, azmafon.

    Napravi se soba u sobi, nema teorije da zvuk može proći - osim kroz prozorsko okno ako je loša pvc stolarija.
    Last edited by Stewie; 19-01-21 at 13:37.

  14. #262
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A toga je bilo vazda ljudi, ne postoji apsolutna zvučna izolacija.
    Slažem se. Ali isto sam ubijeđen da među graditeljima ima razlike. Svi graditelji kombinuju šuplju ciglu i noseće zidove ali rekap bih da je razlika kako to rade. Normal je npr po sred nosećih zidova (zid koji razdvaja dva stana - npr soba i kupatilo) , na sredini pravi otvor u koji ugura šuplju ciglu, pa psole opet nastavi noseci zid (dio cigle je u zidu sobe, dio u zidu kupatila), i ona raznosi zvuk kroz sve zidove. Zetagradnja npr to ne radi, nego na primjer, zid koji razdvaja dva stana u zgradi gdje su soba i kupatilo (proteže se od početka sobe do kraja kupatila), taj zid im je noseci od pocetka do kraja sobe, a cigla/opeka je u zidu kupatila. Samim tim su spavaće sobe u Zetagradnji bolje zvucno izolovane.

  15. #263
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,294
    Thanks Thanks Given 
    397
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Je li skup azmafon? Neka okvirna cifra?

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  16. #264
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Gledam po Srbiji od 1mm je 3e od 2mm je 5e po. M2.

    Ali onda treba i konstrukciju staviti, valjda ne ide na zid nego na konstrukciju.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #265
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,035
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    186 Posts

    Default

    Znate li koga da izdaje dobar namjesten jednosoban ili dvosoban stan a da nije u krv? Bracni par sa dvoje male djece.

    Lokacija ne igra neku preveliku ulogu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #266
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Prije nego uložite u zvučnu izolaciju zidova računajte da se zvuk prenosi i preko poda i plafona.

  19. #267
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Slažem se. Ali isto sam ubijeđen da među graditeljima ima razlike. Svi graditelji kombinuju šuplju ciglu i noseće zidove ali rekap bih da je razlika kako to rade. Normal je npr po sred nosećih zidova (zid koji razdvaja dva stana - npr soba i kupatilo) , na sredini pravi otvor u koji ugura šuplju ciglu, pa psole opet nastavi noseci zid (dio cigle je u zidu sobe, dio u zidu kupatila), i ona raznosi zvuk kroz sve zidove. Zetagradnja npr to ne radi, nego na primjer, zid koji razdvaja dva stana u zgradi gdje su soba i kupatilo (proteže se od početka sobe do kraja kupatila), taj zid im je noseci od pocetka do kraja sobe, a cigla/opeka je u zidu kupatila. Samim tim su spavaće sobe u Zetagradnji bolje zvucno izolovane.
    Zid koji dijeli moju sobu spavaću i komšijinu, ne znam da li je onaj betonski zid ali ja njih ne čujem tako jasno, u pitanju je zetagradnja. E sad, čujem ih u kupatilu jer vjerovatno dopire zvuk kroz ventilaciju. Dešava se ponekad da čujem iznad kada se okupe ili nešto slave ali sam uglavnom imao sreće sa komšijama, svađe su normalna pojava, ispada kao da se niko ne svađa, pa ne mogu biti licemjeran. Posvađaju se braća, mlađi, to bude pakao i po hodnicima ali pubertet, razumijem sve, nije neka svakodnevna pojava, ponekada. Oni koji imaju djecu, znaju da je buka sastavni dio života. Ja uopšte ne konstatujem zvukove okolo uglavnom, jedino ako je gluvo doba noći. Ulazio sam u razne stanove, od Bloka, Zabjela, od starogradnji, novogradnji, svuđe se čulo , istina u normalovim zgradama je to baš izraženo, a svako ko kaže da se ne čuje baš ništa laže ka pas. Možda mogu da kažem da je zgrada iza Lovca koju je radio Master, u koju sam masu puta ulazio, ti stanovi imaju izolaciju na podu, to je stvarno kvalitetno i nisam primjećivao jasne zvukove iznad. Mada je i cijena bila tih stanova visoka. Master je recimo u Master kvartu stavljao između stanova duple zidove sa pregradom od stiropora između, koji je debljine oko 8cm mislim. E sad kakva će izolacija između spratova biti, ne drugačija od ostalih.

  20. #268
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zid koji dijeli moju sobu spavaću i komšijinu, ne znam da li je onaj betonski zid ali ja njih ne čujem tako jasno, u pitanju je zetagradnja. E sad, čujem ih u kupatilu jer vjerovatno dopire zvuk kroz ventilaciju. Dešava se ponekad da čujem iznad kada se okupe ili nešto slave ali sam uglavnom imao sreće sa komšijama, svađe su normalna pojava, ispada kao da se niko ne svađa, pa ne mogu biti licemjeran. Posvađaju se braća, mlađi, to bude pakao i po hodnicima ali pubertet, razumijem sve, nije neka svakodnevna pojava, ponekada. Oni koji imaju djecu, znaju da je buka sastavni dio života. Ja uopšte ne konstatujem zvukove okolo uglavnom, jedino ako je gluvo doba noći. Ulazio sam u razne stanove, od Bloka, Zabjela, od starogradnji, novogradnji, svuđe se čulo , istina u normalovim zgradama je to baš izraženo, a svako ko kaže da se ne čuje baš ništa laže ka pas. Možda mogu da kažem da je zgrada iza Lovca koju je radio Master, u koju sam masu puta ulazio, ti stanovi imaju izolaciju na podu, to je stvarno kvalitetno i nisam primjećivao jasne zvukove iznad. Mada je i cijena bila tih stanova visoka. Master je recimo u Master kvartu stavljao između stanova duple zidove sa pregradom od stiropora između, koji je debljine oko 8cm mislim. E sad kakva će izolacija između spratova biti, ne drugačija od ostalih.
    Pazi, ni ja nikog ne čujem ovako. Ali kad je gluvo doba, npr legneš da spavaš, sve zatvoreno,onda se čuje. Prije neku noć sam legao da spavam, mrtva tišina, i komšinisa priča sa nekim ili na tel do 1 ujutru. Čujem je, ne razumijem šta priča, ali brate ide na nerve, dovoljno čuješ da ti smeta, jer je tišina, a meni naslon kreveta dodđe tačno na zid koji se graniči sa komšijom (manje više svim stanovima je tako). Kroz toalet se svima čuje, standardna stvar, i kroz plafon/ploču, to je svugdje isto. Zašto je Normal po meni lošiji od Zetagradnje je upravo ovo što kažem, oni prekinu zid po sredini, uguraju ciglu i tuda prolazi zvuk. Nađoh plan jednog stana u blok IX Normalov na Starom, i vidi se dio zida sobe čini cigla, a tuda zvuk prolazi pakleno. Zato pri kupovini obratiti pažnju na ove stvari, ako investitor želi da dostavi nacrt gdje se vide noseći zidovi (u zadnje vrijeme nijedan nacrt to ne sadrži)



    Zetagradnja to ne radi, njoj je cile zid spavaće sobe noseći i zato se mnogo manje čuje:



    Što se nosećih zidova tiče, najgora zgrada koju sam ja imao prilike da vidim je zgrada Fidije u Vaka Đurovića, tu nosećih zidova nema, samo stubovi. Ja ne znam kakva je zvučna izolacija tu, ako neko živi, neka prenese iskustva, ali po nacrtu koji je dostupan na njihovom sajtu, ja zgradu sa manje nosećih zidova vidio nisam, između svakog stana cigla (ovo tamnije su noseći zidovi i stubovi), ovo svjetlije je giter blok/cigla.




    http://fidija.me/nekretnina/6

  21. #269
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    U novi stan čekam da vidim kakva će biti izolacija..znam da je stan pored u drugoj lameli i da je to već razdvojeno velikom debljinom, pretpostavljam da neće se čuti ništa. Dok se kuhinja graniči sa stanom preko puta i to je sve dobro razdvojeno. Jedino što nisam siguran jeste izolacija jedne sobe koja se graniči sa dijelom đe su liftovi. Današnji liftovi ne stvaraju nikakvu buku ali opet imam nedoumicu hoće li biti kakvih zvukova.

  22. #270
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,937
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Ja u nivelovim zgradama na zabjelu cujem samo uvece komsijin tv jer je valjda blizu vrata pa buka ulazi kroz moja vrata. Gore komsije samo kad im padne nesto mada je stariji bračni par

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  23. #271
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Ja u nivelovim zgradama na zabjelu cujem samo uvece komsijin tv jer je valjda blizu vrata pa buka ulazi kroz moja vrata. Gore komsije samo kad im padne nesto mada je stariji bračni par

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Sve to druže zavisi mnogo više od toga ko ti je komšija, nego od gradnje, prosto subjektivni osjećaj. Ja komšije kad pitam niko ništa nikog ne čuje. Meni iznad glave živi neka nenormalna familija koja se uvijek dere, svađa, a dijete im je na baterije, trči do posle ponoći po stanu, ne staje. Ako su ti iznad i pored neke babe koje mrdnuti ne mogu, naravno da neće biti buke, osim kad im nešto ne ispadne. Ali ne znači da oni ne mogu čuti tebe ako si glasniji.

  24. #272
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    E da vidite vi koliki je otvor za ventilaciju na kuhinju i kupatilo, u city kej, celebiceve zgrade, metar kvadratni taj otvor ima na oba mjesta, sa prvog sprata cujes one na sedmom, pakao... I jos gips

  25. #273
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,937
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Sve to druže zavisi mnogo više od toga ko ti je komšija, nego od gradnje, prosto subjektivni osjećaj. Ja komšije kad pitam niko ništa nikog ne čuje. Meni iznad glave živi neka nenormalna familija koja se uvijek dere, svađa, a dijete im je na baterije, trči do posle ponoći po stanu, ne staje. Ako su ti iznad i pored neke babe koje mrdnuti ne mogu, naravno da neće biti buke, osim kad im nešto ne ispadne. Ali ne znači da oni ne mogu čuti tebe ako si glasniji.
    Naravno da to igra veliku ulogu ali isto tako cesto se ne cujem s ukucanima iz spavaće u dnevnu jer je skoro cjelom duzinom zid osim nekih 1.2 hodnika... Vjerovatno da je losije odradjeno da bi bilo izraženije a meni iskreno i ovo malo smeta

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  26. #274
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Naravno da to igra veliku ulogu ali isto tako cesto se ne cujem s ukucanima iz spavaće u dnevnu jer je skoro cjelom duzinom zid osim nekih 1.2 hodnika... Vjerovatno da je losije odradjeno da bi bilo izraženije a meni iskreno i ovo malo smeta

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Cudno je to da ni ja ne cujem iz spavace u dnevnu, izmedju je zid 20cm, ali nije noseci. Ali zato uvece komsije kad je tisina... Pakao Npr ja čujem njihove prekidace za svijetlo kad lupaju po njemu pa puca ona suplja plastika, jer su vjerovatno na tom zidu koji nas razdvaja. I kad je mrtva tisina kasno učešće, ako pricaju - zavisno koliko glasno pricaju, čujem donekle, ne razumijem. Naravno, ako se pocnu svadjati, ponesto se i razumije. Stavis li uvo na zid, iha, family reality, sve cujes.

    Prilicno sam siguran da nije tako u Zetagradnji. Ostali, siguran sam da je isto, liše tog Master kvarta. Za Čelebić znam da je zvučna izolacija ravna prekriženoj nuli, lično sam se uvjerio.

  27. #275
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Nemaju veze noseci zidovi sa zvucnom izolacijom.
    Oliver, vjerovatno onda u ventilacione otvore cijevi nijesu oblozili izolacijom, vunom, tako bi trebalo. Kod nas su ventilacioni otvori ogradjeni ciglom, tako da se nista ne cuje.
    Podovi je bitno da je podloga odvojena tankim stiroporom od zida zbog prenosenja zvuka. Takodje, ispod poddloge se stavlja i stirodur od 5cm. Meni su komsije, jedan je kuhinaj o kuhinju a drugi spavaca o spavacu i nidje nikoga ne cujem.

Page 11 of 74 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Aktuelna muzika
    By BiTrAtE in forum Muzika
    Replies: 4
    Last Post: 11-03-07, 16:26
  2. Replies: 3
    Last Post: 11-12-05, 19:51
  3. nevjerovatna sezona + Entrance Info!
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 166
    Last Post: 23-08-04, 16:16
  4. New Beetle - info needed!
    By Nije bitno... in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 01-03-04, 19:52
  5. Who See? CG hiphop - info o nastupima...
    By hiphop_pg in forum Muzika
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-04, 18:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •