Page 74 of 75 FirstFirst ... 2464707172737475 LastLast
Results 1,826 to 1,850 of 1851

Thread: [INFO] Aktuelna gradilišta u PG i ostatku CG

  1. #1826
    Join Date
    May 2011
    Location
    BR
    Posts
    838
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    77 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Napravila se Budva od Bara,uzas....nekad lijepi grad,sad je postalo ruglo,zgrade nicu svudje

    Sent from my S23+ using Tapatalk
    Tacno tako.

    Oko ove gore zgrade se pravi jos nekoliko zgrada a vec sada nedostaje parkinga kod Brcvakove zgrade (koja je na 100 metara nize od ove) pa se parkiraju uz rijeku Zeljeznicu na zelene povrsine masovno.

  2. #1827
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Nije se bas napravila Budva od Bara ali se ide ka tome, ocigledno.

    Nekad savrseno planski grad, danas produkt korumpirane lokalne vlasti, na svim nivoima.

    I ovo nije ni blizu kraja, sve sto gledamo sada je produkt ranijih godina a posto se 'postava' nije mjenjala, isto nas ocekuje i u narednom periodu, samo jos intezivnije.

    Nije problem gradnja i 'sirenje grada', problem je neplanska gradnja... problem je guranje jako visokih objekata gdje im to nije mjesto... problem je gradnja objekata jedan uz drugi, na po' metra razdaljine... problem je nedostatak bilo kakvog sklada u pogledu vizuelnog identiteta (pogotovo kad pricamo o centru/jezgru grada)... problem je sto se ni zakon ne postuje u pogledu parkinga nego se samo zloupotrebljavaju 'rupe' u istom kako bi se vise veljih investitora nakacilo na isti, vec postojeci parking... mnogo je problema ali su dzepovi duboki i nikad dosta.

    A na sjutra apsolutno niko ne razmislja ali smo na to vec navikli izgleda pa je sve ovo 'modernizacija grada' iako je to meni vise 'unistavanje jednog od najljepsih gradova u zemlji'.
    Last edited by Fidel Castro; 28-03-24 at 08:07.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  4. #1828
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Vidi,ja sam se rodio u Bar,i zivio dolje 30 godina...tako da mogu reć da se pretvara u ruglo. Što će soliteri preko puta katedrale kod Lakovica,evo se na onu poljanju prema pjaci jos se gradi,iza pjace zgrada na zgradu. U Polje i Čelugu zgradurine niču....sve neplanski....užas

    Sent from my S23+ using Tapatalk

  5. #1829
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Ove nedelje sam na relaciji do Krasica i dalje i pakao je sto se sve gradi "na pjenu od mora".

    Pola one nesretne obale je unisteno a ostala polovina se trenutno unistava.

    Ko daje dozvole za to bi na trg trebao da visi al' ovdje nema apsolutno nikakve odgovornosti ni za sta.

    Tuzno, zaista.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #1830
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Sjećam se Solila, Bjelika, Krtola prije 30 godina. Tamo smo išli barkom da se kupamo. Kakav je to raj bio a na šta liči. Zagradili pristupe plaži, moru...ali država je kriva, i oni koji su je uništili i satrli od devedesetih. rasprodali. A mogli smo biti Azurna obala. Nikad više, ovdje se neće moći ništa uraditi.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  8. #1831
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Evo danas primjetih da su poceli da krce sve zivo na potezu od kraja Susanja pa sve do Crvene plaze.

    Ima tu da nikne jos jedno 5-6 zgrada do sledece sezone.

    Mnogi bi mi za zvona visili sto sve potpisuju i dozvoljavaju.

    Jedna jedina magistrala sa po jednom trakom i sa obije strane zgrade, apartmani, hoteli i svakakva 'zdanja'.

    Mi smo kasaba jedna obicna u koju niko normalan ne bi trebao da dodje, ikad.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #1832
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Ja mislim da naši imaju dojavu da će u dogledno vrijeme ići reset u vidu nekih 7-8 rihtera,pa je taktika uzmi sad i odma što više možeš.
    Prije neki dan prošetah Rafailovićima.Onamo ispred onih zgradurina na plaži se slobodno mogu igrati dvoranski sportovi(stoni tenis i sl.) jer onamo više nema sunca i vjetra

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  10. #1833
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo danas primjetih da su poceli da krce sve zivo na potezu od kraja Susanja pa sve do Crvene plaze.

    Ima tu da nikne jos jedno 5-6 zgrada do sledece sezone.

    Mnogi bi mi za zvona visili sto sve potpisuju i dozvoljavaju.

    Jedna jedina magistrala sa po jednom trakom i sa obije strane zgrade, apartmani, hoteli i svakakva 'zdanja'.

    Mi smo kasaba jedna obicna u koju niko normalan ne bi trebao da dodje, ikad.
    Kroz Tivat vise ne mozes proc jer tik iz magistralu zadnjih 5-6 godina nicu zgrade, Okovi, pekare, Kipsovi i svakakvi poslovni, dje ne mozes skrenut krsteno s magistrale...

    To vise nije magistrala nego neki lokalni put.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  11. #1834
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,340
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default [INFO] Aktuelna gradilišta u PG i ostatku CG

    Zna li se mrda li Raffaelo (kako li se zove) ulici 4jula u Podgorici? Jesu li i dalje 4 radnika na 20000m2?

  12. #1835
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ne .
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #1836
    Join Date
    May 2009
    Posts
    1,796
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default



    Kod Rocky pistolata, rok zavrsetka 25 mjeseci.

    Cijena stambenig prostora 1600-1650...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1837
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,340
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne .
    Dako je ostane ono tamo kao ona zgrada kod Limenke.

  15. #1838
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Moze li neko da me podsjeti sto se desilo (ili sto se desava) sa hotelom "Kraljicina Plaza" u Miloceru koji je poceo da gradi nas najveci patriota Statis mimo aktuelnog spora, zakona i bilo cega drugog?

    Poslednja vijest koju nadjoh je iz juna 2022. godine... https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...za-odblokirana











    I bonus pitanje za one koji se iole razumiju u gradnju i zakone ili ti zloupotrebu istog u nasoj zemlji...

    Dozvola je data za 4 sprata. Koliko ih vidite na fotografijama?
    Last edited by Fidel Castro; 18-04-24 at 19:08.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #1839
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Evo slika projekta The House koji radi Rezident. Smješten je u Gornjoj Gorici i po priči je djelovalo baš dobro. Medjutim, ovako mi se čini u sred naselja, uz ulicu, skučeno. Mislial sma biće to neke vile sa velikim dvorištem. Ovako si samo daleko od grada, takodje zbojen u neke zidove.
    Počinju i još jedan projekat, čij ami se lokacija takodje ne svidja, kod pumpe u Donjoj Gorici prema mostu Luča.
    I dalje smtarm da je najljepša Rezident zgrada Urban Palace u Bloku 9.

    images upload



    upload images for free

  17. #1840
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koliko li je dvoriste Urban Resident u Blok 9, jer znamo da nije u sred naselja i uz ulicu? 🙄

  18. #1841
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    tacno. ali to je zgrada. ovdje prodajes vile i to u donju goricu a dvorista bez
    f6

  19. #1842
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tacno. Prodaju vilu, a ne ranc.
    Imaju privatni driveway, ogradu i parking.
    Ulica do je vjrv najnepormetnija u PG.
    Skromno.

  20. #1843
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PatakDacha View Post
    Koliko li je dvoriste Urban Resident u Blok 9, jer znamo da nije u sred naselja i uz ulicu? 
    Ne moze se to porediti, pa rekos ei sami da j eovo druga dimenzija stanovanja.
    Urban Palace je "obicna" zgrada i za tu namjenu je bas lijepo izvedena. The House je malo drugacije predtsavljena. Cak na slikama nemas ove zidine, mozda ipak imamo smao razlicite ukuse, ne znam.

  21. #1844
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by afroman View Post


    Kod Rocky pistolata, rok zavrsetka 25 mjeseci.

    Cijena stambenig prostora 1600-1650...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    moram vam reci da se na Stari zgrda radi prilicno losije no sto su pricali i prikazivali s pricom "novi standard zivljenja"... dosta losije od zgrade na zabjelo i onih u Staru varos ( o onima u TV da ne pricamo)
    u novi standard zivljenja vam, ako niste znali, idu GRUND aparati


    o tome koliko su zatezali (i naplatili dodatno) kad su uzeli pare da se izmijene neke sitnice (raspored uticnica u kuhinji, bojler da se prebaci u horizontalni...) da ne pricam... dok nijesu uzeli pare sve je moglo... a stan je placen kad su jos u temelje bili, znaci nijesu bile "naknadne" izmjene no je mjesecima unaprijed trazeno

    i vrhunac svega - stan je 2.5m2 manji od naplacenoga prema preliminarnim mjerenjima... to vam je dragi moji to - pazite se

    p.s. ima li advokata medju kolegama - da se javi u dm treba mi savjet oko ove kvadrature osnovano sumnjam na namjernu prevaru/dovodjenje u zabludu, a ne na slucajnost
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #1845
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Ja sam naplatila dva kvadrata, moraju ti vratit novac posim ako u ugovoru nemas ono plus minus, ja sam to iz mog ugovora bila izbacila
    Takodje i sve ostalo sto nije ispostovano, sad ti zatezi, nemoj potpisati zapisnik, a bez zapisnika nema ugovpora po predugovoru.

  23. #1846
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja sam naplatila dva kvadrata, moraju ti vratit novac posim ako u ugovoru nemas ono plus minus, ja sam to iz mog ugovora bila izbacila
    Takodje i sve ostalo sto nije ispostovano, sad ti zatezi, nemoj potpisati zapisnik, a bez zapisnika nema ugovpora po predugovoru.
    ja nijesam izbacio iz ugovora jer nijesu dali nego je klauzula +-1m2 i placa se sve preko toga
    ali na sajtu i u projektu je stan bio ~66.5m2
    oni su inssitirali da je to netacno i donijeli novi crtez dje je 69m2 i tvrdili da je korigovan projekat
    na terenu ~66.4

    zato smatram da su namjerno obmanuli... jer sa klauzulom u ugovor oni "vrate" 1.5m2 para... 150 stanova po 1m2 "sigurnih para" ako su nas sve odradili nije malo (gledam samo dvosobne)

    naravno da cu da zatezem... mene tih 2.5m2 sa kamatom na kredit dodju jedno 6000eura, a ocigledno je da su ih ukrali
    samo ne znam da li da idem odmah da se zalim i predlozim neku pogodbu (tipa dodatan parking uz doplatu jer za ostavu su me isto izigrali) ili da cekam prijem zgrade pa da trazim ko su ostali vlasnici stanova i jesu li/koliko su oni zajebani pa skupa da ih tuzimo
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  24. #1847
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Ne ide to tako


    Ako potpišeš ugovor na 69m2 a stan bude 68 ili 70m2 onda ne vraćaju oni tebi niti ti njima doplaćuješ a npr ako bude 67 ili 71 u tom slučaju vraćaju pare za ta 2m2 ili to doplaćuješ za 2m2 ….

  25. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  26. #1848
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    ja nijesam izbacio iz ugovora jer nijesu dali nego je klauzula +-1m2 i placa se sve preko toga
    ali na sajtu i u projektu je stan bio ~66.5m2
    oni su inssitirali da je to netacno i donijeli novi crtez dje je 69m2 i tvrdili da je korigovan projekat
    na terenu ~66.4

    zato smatram da su namjerno obmanuli... jer sa klauzulom u ugovor oni "vrate" 1.5m2 para... 150 stanova po 1m2 "sigurnih para" ako su nas sve odradili nije malo (gledam samo dvosobne)

    naravno da cu da zatezem... mene tih 2.5m2 sa kamatom na kredit dodju jedno 6000eura, a ocigledno je da su ih ukrali
    samo ne znam da li da idem odmah da se zalim i predlozim neku pogodbu (tipa dodatan parking uz doplatu jer za ostavu su me isto izigrali) ili da cekam prijem zgrade pa da trazim ko su ostali vlasnici stanova i jesu li/koliko su oni zajebani pa skupa da ih tuzimo
    Pazite kako sami mjerite kvadraturu.Treba pitat nekog geodetu za sitne detalje.Meni su recimo pragovi na dvoje unutrašnjih vrata(ta vrata su na nekom zidu od ~40cm debljine,starogradnja je u pitanju) ukupno 0,64m˛,ima još unutrašnjih vrata ali sitnije to dođe,mada kad se sabira,pa na drugu decimalu...nakupi se.
    Onda recimo mjeriš li laserskim metrom pa mjeriš od zida do zida ili običnim metrom pa lajsne parketa skrate prostoriju po par cm na svaku dimenziju.
    Kod mojih na stan su recimo ulazna vrata na zidu koji je dilatacija a blind vrata su stavljena u ravni sa spoljnjom ivicom zida,nekad su stara drvena vrata bila uvučena i postavljena na ivicu tog zida prema stanu.Tim se "dobilo" tačno 0.5m˛ itd itd

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 19-04-24 at 22:26.

  27. #1849
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    PS.Inače cijena licenciranog(od strane "nemogusesadśetitkojedržavne agencije)geodete je 100-150€ da ti izmjeri kvadraturu stana.Uz taj njegov premjer i nalaz vještaka građevinske struke (još 200-250€) dobija se elaborat sa kojim u Katastar možeš da upišeš tu novu kvadraturu.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  28. #1850
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ne ide to tako


    Ako potpišeš ugovor na 69m2 a stan bude 68 ili 70m2 onda ne vraćaju oni tebi niti ti njima doplaćuješ a npr ako bude 67 ili 71 u tom slučaju vraćaju pare za ta 2m2 ili to doplaćuješ za 2m2 ….
    TO sam gore i napisala, ako ima klauzulu +/- onda ništa do te granice.
    Veoma bitno je da se kvadratura zaokružuje. Recimo 66.2 je 66 a 66.7 recimo je 67 kvadrata.
    Mi smo sami mjerili, imali smo korektan odnos sa investitorom i sve je prihvaćeno.

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Pazite kako sami mjerite kvadraturu.Treba pitat nekog geodetu za sitne detalje.Meni su recimo pragovi na dvoje unutrašnjih vrata(ta vrata su na nekom zidu od ~40cm debljine,starogradnja je u pitanju) ukupno 0,64m˛,ima još unutrašnjih vrata ali sitnije to dođe,mada kad se sabira,pa na drugu decimalu...nakupi se.
    Onda recimo mjeriš li laserskim metrom pa mjeriš od zida do zida ili običnim metrom pa lajsne parketa skrate prostoriju po par cm na svaku dimenziju.
    Kod mojih na stan su recimo ulazna vrata na zidu koji je dilatacija a blind vrata su stavljena u ravni sa spoljnjom ivicom zida,nekad su stara drvena vrata bila uvučena i postavljena na ivicu tog zida prema stanu.Tim se "dobilo" tačno 0.5m˛ itd itd

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Stan smo mjerili nakon malterisanja, prije stavljanja vrata i ostalog. Mjerili smo sami, laserskim metrom ali su isto uradili i njihovi radnici i dobili smo istu kvadraturu.

Page 74 of 75 FirstFirst ... 2464707172737475 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Aktuelna muzika
    By BiTrAtE in forum Muzika
    Replies: 4
    Last Post: 11-03-07, 16:26
  2. Replies: 3
    Last Post: 11-12-05, 19:51
  3. nevjerovatna sezona + Entrance Info!
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 166
    Last Post: 23-08-04, 16:16
  4. New Beetle - info needed!
    By Nije bitno... in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 01-03-04, 19:52
  5. Who See? CG hiphop - info o nastupima...
    By hiphop_pg in forum Muzika
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-04, 18:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •