Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 126 to 150 of 164

Thread: [PAPIROLOGIJA] Ugovori | garancije | penali | prenos | vlasništva

  1. #126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Na spratnost sam mislio, koja je dozvoljena gradnja. Na geoportal vidim samo parcelu sa ukupnom kvadraturom, ništa više. Na katastar takođe nema...
    War. War never changes.

  2. #127
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Na spratnost sam mislio, koja je dozvoljena gradnja. Na geoportal vidim samo parcelu sa ukupnom kvadraturom, ništa više. Na katastar takođe nema...
    Nema to tamo. U opstinu u urbanizam i cekaj 30 dana (zakonski rok). Urbanista na osnovu DUPa odredjuje spratnost i bruto kvadraturu. U slucaju da si blizu bilo kakve infrasktruture to prelazi na drzavni nivo. Naoruzaj se strpljenjem nazalost.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  3. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  4. #128
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Zaboravio si najbitniji dio - cijenu. Oko 150e


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. #129
    Join Date
    May 2020
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Pokušao sma pronaći na forumu ali nisam uspeo-predugovor i kapara za kuporpodqju zemljišta (kao vid neke zaštite krajnjeg dogovora).

    - da li na netu postoje draft ugovora?
    - da li predugovor i kapara stvarno imaju pravnu zaštitu da neko održi dogovori do kraja?
    - koji sve troškovi postoje prilikom kupoprodaje zemljišta (prevod, kataster i slično)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #130
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Auris View Post
    Pokušao sma pronaći na forumu ali nisam uspeo-predugovor i kapara za kuporpodqju zemljišta (kao vid neke zaštite krajnjeg dogovora).

    - da li na netu postoje draft ugovora?
    - da li predugovor i kapara stvarno imaju pravnu zaštitu da neko održi dogovori do kraja?
    - koji sve troškovi postoje prilikom kupoprodaje zemljišta (prevod, kataster i slično)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Otiđeš kod notara i on ti sve objasni. Nađe parcelu, savjetuje te o svemu i sastavi ugovor. Nakon toga ti kupcu kazes da zelis kod tog notara da sastavis ugovor i zavrsite posao.
    Ako ti se novac daje iz dva puta moze da ti isplate dio novca (kaparu) na potpisivanju ugovora, a drugi dio nakon odredjenog vremena. Za vrijeme od potpisivanja ugovora do ostatka novca klauzula o upisu (clausula intabulandi) ne postoji u tom ugovoru, dok potvrdom o uplati kompletnog iznosa, koji se dostavlja notaru otkriva se klauzula i nakon toga se moze upisati kao vlasnik.
    Nema potrebe da ti trazis i citas i ostalo…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Nik2325 For This Useful Post:


  8. #131
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    1,860
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    132 Posts

    Default

    Ide sve preko notara, cijena zavisi od vrijednosti ugovora. Tarife imaju na sajtu notarske komore.

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  9. #132
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Kako provjeriti username i password za prijavu na eKatastar?

  10. #133
    Join Date
    May 2020
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    KORISNIK
    KORISNIK

    Sve velikim slovima


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Auris For This Useful Post:


  12. #134
    Join Date
    May 2020
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Planiram da kupim zemljiste koje nije parcelisano (jedna parcela). Obzirom da nas troje planiramo kupovinu , da li je za notare jedino prihvatljivo da se imanje dijeli na tri jednaka dijela ili moze da se u sklopu kupoprodajnog ugovora navede stvarna podjela medju kupcima (koja nije u skladu sa 3 jednaka dijela)?

    Dobio sam info da, ukoliko imanje nije parcelisano, mora ići na tri jednaka dijela i da se u tom slučaju mora odraditi parcelisanje (prije ili nakon kupoprodaje).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #135
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    https://www.bankar.me/2023/06/16/gra...biju-rjesenje/


    “Građani ne moraju da plate porez na nepokretnosti dok ne dobiju rješenje”

  14. #136
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Da li neko zna da mi objasni razliku izmedju svojine i koriscenja? U katastru stoji Vrsta prava negdje stoji svojina a negdje koriscenje iako prije toga pise 1/1

  15. #137
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Budva
    Posts
    359
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Pravo svojine -najsire pravo na jednoj stvari koje podrazumijeva pravo korišćenja, ubiranja plodova i pravo raspolaganja (tj . pravo da se stvar otudji ili proda).
    Pravo korišćenja je uze pravo na nekoj stvari,dakle ne postoji pravo da se stvar proda u najkraćem.... (Drzalac stvari nije vlasnik)


    Sent from my Redmi Note 10 Pro using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Tvholic For This Useful Post:


  17. #138
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Hvala ti.
    Ali pise vlasnistvo 1/1 i tamo dje je pravo koriscenja. Osnov sticanja je kupovina. Tereta nema. Ali sigurno onda postoji razlog zasto pise Koriscenje.

  18. #139
    Join Date
    May 2020
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hvala ti.
    Ali pise vlasnistvo 1/1 i tamo dje je pravo koriscenja. Osnov sticanja je kupovina. Tereta nema. Ali sigurno onda postoji razlog zasto pise Koriscenje.
    Koliko sam ja upućen , ti možeš da predas zahtjev za brisanje orava korišćenja i da tražiš da se upise pravo svojine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #140
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    693
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ali ga onda moras i dokazat a to podrazumijeva hronologiju upisa u katastar, kupoprodajni ugovor od djeda pradjeda, sve mora biti 1/1 jer eto ga zaštitnik imovinsko pravnih interesa CG.

    Sent from my RMX2202 using Tapatalk

  20. #141
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Je li to ovaj slučaj...ja sam se odrekla imovine u korist brata, ali su mi i brat i tata dali pravo, slobodu nazovi kako oćeš da na porodičnom imanju pravim kuću...e sad, kuća je moja svojina, a zemlja? Mora li biti prepisana na mene ili moze i ovako ako smo svi saglasni?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #142
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Može i tako, ali računaj da nećete živjet po 200 godina pa je to bolje regulisat radi đece. Plus 4 puta vakcinisani...

  22. #143
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Imam problem koji je odje rjesavan vjerovatno 100 puta al bolje da napisem cisto da bi dobio najsvjezije informacije.

    Naime, kucu u kojoj trenutno zivimo je deda kupio od covjeka koji je umro davno. Medjutim, kao i sve u mojoj porodici i taj je poslic uradjen nakaradno pa kad udjem na geoportal ispostavi se da kuca(koja je inace ogromna, na 2 sprata i iz vise djelova) ustvari upisana na oca covjeka koji je to dedi prodao. U prevodu, nikad se ta braca nisu dogovorila i nije parcela isparcana niti ista.

    E sad, majka je prije nekih 3-4 mjeseca slala taj ugovor nekoj zeni u Katastar da nam ona to "provjeri" dje je uspostavljeno da taj ugovor ne vrijedi nista jer u njemu ne pise broj parcele nit ista, samo koje su pare u pitanju i da to taj lik prodaje mom djedu. Taj ugovor je i ovjeren kolko svatih i sve, nije ofrlje pisan mada ta zena kaze da je bezvrijedan.

    Sta mene ultimativno interesuje, sa obzirom da sam mislio da ulazem nesto u kucu i da sredjujem htio sam prvo ovo pitanje da rijesim. Dje treba da se obratim prvo da se to konkretno provjeri? Koja je procedura i sta vi mislite da mi je cinjeti? Cilj mi je da se kuca prebaci na dedino ime pa onda na mene(ili direktno na mene). Koje troskove da ocekujem i moze li se ista uradit uopste?

  23. #144
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Imam problem koji je odje rjesavan vjerovatno 100 puta al bolje da napisem cisto da bi dobio najsvjezije informacije.

    Naime, kucu u kojoj trenutno zivimo je deda kupio od covjeka koji je umro davno. Medjutim, kao i sve u mojoj porodici i taj je poslic uradjen nakaradno pa kad udjem na geoportal ispostavi se da kuca(koja je inace ogromna, na 2 sprata i iz vise djelova) ustvari upisana na oca covjeka koji je to dedi prodao. U prevodu, nikad se ta braca nisu dogovorila i nije parcela isparcana niti ista.

    E sad, majka je prije nekih 3-4 mjeseca slala taj ugovor nekoj zeni u Katastar da nam ona to "provjeri" dje je uspostavljeno da taj ugovor ne vrijedi nista jer u njemu ne pise broj parcele nit ista, samo koje su pare u pitanju i da to taj lik prodaje mom djedu. Taj ugovor je i ovjeren kolko svatih i sve, nije ofrlje pisan mada ta zena kaze da je bezvrijedan.

    Sta mene ultimativno interesuje, sa obzirom da sam mislio da ulazem nesto u kucu i da sredjujem htio sam prvo ovo pitanje da rijesim. Dje treba da se obratim prvo da se to konkretno provjeri? Koja je procedura i sta vi mislite da mi je cinjeti? Cilj mi je da se kuca prebaci na dedino ime pa onda na mene(ili direktno na mene). Koje troskove da ocekujem i moze li se ista uradit uopste?
    Imam slican problem tj kupovina davanjem para a ne zavrsavamjem administracije.
    Ugovori koje imamo a nisu ovjereni vrijede samo ako nadjes nekog od zivih naslednika koji ce svjedociti u vjerodostojnost ugovora koji imas.
    Najbrzi put la realizaciji je kod notara na savjetovanje.
    Ulagati je bolje u papire nego u kucu koja formalno pravno nije tvoja…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #145
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nik2325 View Post
    Imam slican problem tj kupovina davanjem para a ne zavrsavamjem administracije.
    Ugovori koje imamo a nisu ovjereni vrijede samo ako nadjes nekog od zivih naslednika koji ce svjedociti u vjerodostojnost ugovora koji imas.
    Najbrzi put la realizaciji je kod notara na savjetovanje.
    Ulagati je bolje u papire nego u kucu koja formalno pravno nije tvoja…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Brze ti odgovori prijatelju nego sto ja ovo napisah, hvala na odgovoru.

    Pa da, tata je do sad ulozio 15 hiljada na kucu a meni se centa ne daje kad je to pravno na ime coeka koji je umro prije 30-40 god. Moguce da sam nesto i propustio vezano za ugovor, znam kad su moji provjeravali da je tu imali nekih izvoda i zajebancija iz neke drzavne institucije medjutim kao sto rekoh parcela stoji na tog covjeka i nije rasparcana uopste. Kod notara da idem onda? Poci cu sjutra pa da vidim sta ce mi reci, nije meni problem i iskesirati pare za neki porez ili nesto samo da ce to biti na moje ime

  25. #146
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Ako te ne bude mrzilo, napiši šta ti je rekao notar. Imamo i mi neku zemlju i staru kuću isto tako na čovjeka koji je odavno umro a nikad nije prevedeno.

  26. #147
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ako te ne bude mrzilo, napiši šta ti je rekao notar. Imamo i mi neku zemlju i staru kuću isto tako na čovjeka koji je odavno umro a nikad nije prevedeno.
    Bio sam kod notara. Malo nam je drugacija situacija jer ja iskopah neke ugovore i zajebancije(koji opet ne vrijede nista). U sustini, rekli su mi da podjem u katastar i da na salter prilozim svu dokumentaciju koju imam. Oni onda utvrdjuju da li se ista od toga moze iskoristiti kao dokaz kupovine. U slucaju da ne moze, vracam se kod notara i trazim naslednika imovine(sto je prvi komsija) i kroz neke fore i cake mi on postaje svjedok za taj ugovor i tako zavrsavamo stvari.

    Uglavnom, javljam sjutra sta kazu iz katastra.

  27. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  28. #148
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Gubis vrijeme u katastar! Ja sam bio 6 puta i dostavio dokumentacije koja je cista po rijecima notara ali je ponovo nisu prihvatili. Rekli su mi da moram da napravim novi ugovor sa zivim vlasnicima jer po porodicnom pravu svaki direktni potomak ima pravo nuznog dijela svojine u naslijedjivanju.

    Izvadi posjedovni, otvoti telekom imenik, kreni da tazis vlasnike i da se sa njima dogovaras tj da ih lijepo zamolis da odete do notara da rijesite stvar.

    Sve ostalo je “u krug u krug…”


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. The Following User Says Thank You to Nik2325 For This Useful Post:


  30. #149
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    A nemam ih sto trazit, jedan je iznad mene, drugi pored mene, treci ispod

    Medjutim, probacu u katastar pa ako bude tako meni je cak i najlakse da jednog od njih uhvatim da to zavrsimo.

  31. #150
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    A nemam ih sto trazit, jedan je iznad mene, drugi pored mene, treci ispod

    Medjutim, probacu u katastar pa ako bude tako meni je cak i najlakse da jednog od njih uhvatim da to zavrsimo.
    Pa sto pises i trosis gorivo.
    Zovi ih na mobu na kosenje da se umore i dobro ogladne. Onda im kazes sad vas vodim na rucak ali usput moramo svratiti do notara!

    Budi malo kreativan…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem 3 polovna TVa 32"
    By JungleBoy in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 23-02-17, 14:13
  2. Prodajem Lenov A2012 nov 2 godine garancije garancije info na 069 234 087
    By gerilac in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 9
    Last Post: 12-05-16, 10:08
  3. Replies: 1
    Last Post: 19-01-12, 10:58
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •