View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 7 of 156 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast
Results 151 to 175 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #151
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Koliko sin ima godina?
    Eto, izgleda i moja sestra i zet su od malog dobili, a receno im je da nij emoguce da im dijete prenese. Mali njihov je za dva dana sve preoblio, skace i sve normalno, oni danas isto se dobro osjecaju, zet malu temp, sestra nista. Oboje imaju culo mirisa i ukusa. Najgora je za malog izolazija sad ali imaju dvoriste i nema kuca blicu tako da ce prezivjeti. Srecom zbog neke panike svoje i straha je sacuvala sve oko sebe.
    Bas je neodgovorno od doktora tvrditi da je bilo sta “nemoguce” kad je ovaj virus u pitanju, kad apsolutno ni za jedan aspekt ne postoji 100% sigurnost, samo pretpostavke sa odredjenim procentom tacnosti.

    A zna li, pretpostavlja li, kako se mali zarazio?

  2. #152
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Nema sanse ni minimalan procenat da pretpostavi. Dijete je stalno sa njom, cak ga ne mijesa sa drugom djecom. Voze biciklo i setaju sami, imaju veliko dvoriste.
    Jedino sto nam pada na pamet je mozda Porto Novi jer tamo ima veliki trg gdje on voli da trci, e tu dodju biciklom, on se istrci malo i vrate se. Da slucajno nije taknuo pod ili nesto.
    Imamo starog oca, rizicna grupa ali na njenu inicijaticu je ko dnjega isla sa maskom i na distanci.

  3. #153
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    I ja izađoh danas iz karantina...

    Ako se iko pazio, ja sam, zbog djeteta od godinu dana doma. Ali, u subotu bol u mišićima, malaksalost i 39 temp. i tako 2 dana, treći dan 37.5-38.5 i već četvrti sve ok...
    Uveče sam osjetio simptome, ujutru bio u Kovid ambulantu, dali su mi hemomicin, vitamine neke i to je to. Nakon 9 dana mi je bio rezultat testiranja.

    Što je malo lošije uređeno, jeste to što dok čekaš rezultat, možeš gdje hoćeš i puno ljudi to koristi, 2 momka koja sam vidio u Kovid ambulanti, pozitivni, svih 9 dana su izbacali storije iz cijele CG.

    Treba snimiti pluća na kraju, kolega koji je preležao koronu prije 20 dana, pošao da snimi pluća čisto onako, nađu da ima upalu jednog plućnog krila i začetak upale na drugom.

    Meni nije teško palo, kao osrednje jaka prehlada, ništa sad strašno.

  4. #154
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Bas nevjerovatno da se povjeruje da se od djeteta ne moze dobiti virus...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  5. #155
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Dolazi se automobilom na ulaz sa strane Srednje medicinske.
    Ljudi moji - koji kolaps saobracaja tamo.
    A nigdje policije da regulise.
    Sve bi bilo ok samo da su makar neki znak manji stavili kuda da se krecu oni koji idu u Institut.

    Da znate - ako vam kazu u 10, vi budite tamo na kapiji vec u 9:30.
    Ovo je tek znak koliko ljudi je ustvari zarazeno - jer ne upucuju svakog na institut, a tamo je bila kolona ihahaha i to samo za termin u 10h.

    Ide kolona vozila i prolazi se kroz jedan sator gdje 3 medicinske sestre sa zastitom (i viziri i maske i sve ostalo) prilaze vozilima i uzimaju briseve kroz prozor.
    Ide dosta brzo sve.
    Profesionalno po mom misljenju.

    Da li se ulazi na onu kapiju đe se na onkologiju ide?

  6. #156
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post

    Treba snimiti pluća na kraju, kolega koji je preležao koronu prije 20 dana, pošao da snimi pluća čisto onako, nađu da ima upalu jednog plućnog krila i začetak upale na drugom.
    Kako je moguce da nikakve simptome te upale pluca nije imao vec je cisto onako posao da snimi?

  7. #157
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    I ja se pitam.
    S obzirom da ja vucem neki standardni kasalj (vise neko povremeno nakasljavanje) poci cu da snimim pluca cim mi istekne izolacija.

    Ima li gdje privatno da rade snimke?

    U ovom trenutnom haosu od zdravstva ne ceka mi se 3 mjeseca.

    —————————————————
    ♡♡♡
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  8. #158
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Neka hvala. Ja sto manje posla sa nasim doktorima...ako nema simptoma nemoguce da ima upalu pluca eto onako...

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  9. #159
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    I ja izađoh danas iz karantina...

    Ako se iko pazio, ja sam, zbog djeteta od godinu dana doma. Ali, u subotu bol u mišićima, malaksalost i 39 temp. i tako 2 dana, treći dan 37.5-38.5 i već četvrti sve ok...
    Uveče sam osjetio simptome, ujutru bio u Kovid ambulantu, dali su mi hemomicin, vitamine neke i to je to. Nakon 9 dana mi je bio rezultat testiranja.

    Što je malo lošije uređeno, jeste to što dok čekaš rezultat, možeš gdje hoćeš i puno ljudi to koristi, 2 momka koja sam vidio u Kovid ambulanti, pozitivni, svih 9 dana su izbacali storije iz cijele CG.

    Treba snimiti pluća na kraju, kolega koji je preležao koronu prije 20 dana, pošao da snimi pluća čisto onako, nađu da ima upalu jednog plućnog krila i začetak upale na drugom.

    Meni nije teško palo, kao osrednje jaka prehlada, ništa sad strašno.
    Znam i ja za slicnu situaciju.Ova osoba je imala 2 dana temperaturu i nista vise.Izasla iz izolacije, dr predlozio snimanje ,kad ono upala pluca
    Krajem avgusta je to bilo, tada nije ni bilo kriticno kao sada
    Last edited by Markys; 09-11-20 at 17:08.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  10. #160
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    153
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Izvinjavam se,ako nije pitanje na pravo mjesto adresirano...
    U slucaju da se osoba sa boravkom u CG pojavi na granici sa pozitivnim PCR testom,ili onim seroloskim,kakva je dalja procedura?
    Da li se pusta na teritoriju CG,uz odredjene mjere kucnog karantina,ili...?
    Hvala puno na svakoj informaciji !

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  11. #161
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Koliko se meni cini, uslov za ulazak je negativan test.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #162
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Treba snimiti pluća na kraju, kolega koji je preležao koronu prije 20 dana, pošao da snimi pluća čisto onako, nađu da ima upalu jednog plućnog krila i začetak upale na drugom.


    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Znam i ja za slicnu situaciju.Ova osoba je imala 2 dana temperaturu i nista vise.Izasla iz izolacije, dr predlozio snimanje ,kad ono upala pluca
    Krajem avgusta je to bilo, tada nije ni bilo kriticno kao sada
    Daleko od toga da mislim da ne govorite istinu, ali da neko eto tako, bez simptoma, odlično se osjeća, pa hajde malo da se ozračim i slikam pluća - vala ne pije vodu. Ili su imali kratak dah, ili slabiji kapacitet pluća, ili uporan kašalj, nešto je bilo. Uvijek fali ta međupriča. A ako i pored 20 dana npr neko vuče neke simptome kada treba biti proglašen zdravim, logično da treba provjeriti šta je u pitanju.

    Ovako ispada da bar pola asimptomatskih može imati upalu pluća, koja se ne liječi jer je - bez simptoma. Ne ide.

  13. #163
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    U kojem DZ se rade brzi antigen testovi? U svakom ili samo u COVID ambulantama? Klinac ima temperaturu 38+ pa da jutro odemo.
    Matiični DZ nam je Nova varoš tj kod OŠ Savo Pejanović.

  14. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    U kojem DZ se rade brzi antigen testovi? U svakom ili samo u COVID ambulantama? Klinac ima temperaturu 38+ pa da jutro odemo.
    Matiični DZ nam je Nova varoš tj kod OŠ Savo Pejanović.
    Koliko mu traje ta povisena temperatura? Mislim da je najbolje da pozoves maticni DZ i konsultujes se. Najvjerovatnije ce ti dati broj DZ Zlatica 067709608. Ja ih na taj broj nekih sat nijesam dobio (pored dominantnog zauzeca, 6 zvonjenja do kraja i 3 odbijena poziva.
    Posli privatno, dr pregledala dijete, uradili urin i krv i ispostavi se da je neki Roselio virus koji je trenutno medju djecom aktuelan. 3 dana visoka temperatura i to je to...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #165
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Danas, evo i sad 38.1...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. #166
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    držite se forumaši! Izgkeda da će onaj ko prođe bez virusa biti pravi srećnik. Zelim vam svima brz oporavak i što blazi klinicku sliku
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  18. #167
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Evo možda će nekome valjati ovo iskustvo moje sestre. To je osoba koja se pretjerano čuvala, ima dijete od dvje godine i trudna je i ama baš nigdje nije išla, samo oko kuće, dvorište, do plaže i sa malim mala vožnja biciklom. Strogo maske gdje god se mrdne, iako u HN malo ko nosi jer do skoro nije bilo preko 20 zaraženih, dezinfekcija alkoholom.
    Mali je dobio temperaturu 38.5, držalo ga je dva dana, bili su kod pedijatra, kaže virus, krv, mokraća, pluća, svi nalazi odlični. Ona je bila sa njim čitavo vrijeme, bukbalno je na nju spavao. Zet radi ali je sam u kancelariji i niko ne ulazi ali ponekad mora da ode do Opštine ili banke.
    Dcva dana nakon malog sestra je dobila uveče 38.5 tu noć je slabo spavala, ledja su je boljela. Sjutri dan cio temperatura, ali se ok osjećala, uveče je i muž dobio teperaturu ali on visočiju, 39. Ona je juče ujutro radila test, n eznam kakav, jer je odmah pokazalo da je pozitivna. JUče više nij eimala temperaturu i dobro se osjećala a muž je imao 38.3.
    To je poslednja osoba za koju bih rekla da može dobiti koronu a vidi. Samo se bojim zbog trudnoće, mada joj je doktor rekao d anem arizika jer je prošla prvi trimestar.
    Mali je nakon dva dana ozdravio i ne može se zaustaviti koliko skače i trči. A rekli su joj prvi dan da je teško da dijete dobije prvo zemperaturu pa oni. Nemaju pojma od koga su se zarazili.
    Herceg Novi je bio baš relaksiran, malo korone, skoro pa ništa. Zadnjih dana je buknulo. Samo da se naviknu da nose maske.
    Mi smo tako bili nagrđeni svi doma u februaru, neđe oko 20tog. Ćerka donijela iz škole.
    Inače prethodnih godina uvjek je ona donosila ili iz vrtića/igraonice (mislim da su to pravi izvori zaraze pored kafića, Delte i sl.) ili škole. Đeca se prije zaražuju jer češće diraju svašta rukama, pa ruke u usta, nos i slično.
    Pošto sam vazda bio osjetljiviji, mogao sam da zaključim da se zarazim ako i dijete poljubim u glavu/kosu prije svega, i ne samo moju već i đecu najbližih srodnika, prijatelja itd.
    Nije trebala korona da se desi da ovo sve zaključim. Nažalost.

  19. #168
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Zna li neko kakva je procedura oko prestanka izolacije i proglasavanja "ozdravljenim"?

    Meni je isteklo 15 dana, ali mi neko rece da moram da imam rjesenje o prestanku. Ide li se na pregled, kome da se javim?

    —————————————————
    ♡♡♡
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  20. #169
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    Kako je moguce da nikakve simptome te upale pluca nije imao vec je cisto onako posao da snimi?
    Nisam se možda dobro izrazio, on je inače hronični bolesnik, pala mu je saturacija bila i otišao je u urgentni, tamo su mu poslušali pluća i rekli da je sve ok. Nakon 20ak dana od oporavka, čisto radi kontrole (malo je hipohondar) pošao je da snimi pluća, tu su mu otkrili upalu.

    Ne znam da li ćete sada ti i ovi detektivi ispod naći neku nelogičnost u ovome, evo možemo priložiti CDM konzilijumu svu potrebnu dokumentaciju kako bi potrkijepili tvrdnje da je neko imao upaliu pluća.

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    I ja se pitam.
    S obzirom da ja vucem neki standardni kasalj (vise neko povremeno nakasljavanje) poci cu da snimim pluca cim mi istekne izolacija.

    Ima li gdje privatno da rade snimke?

    U ovom trenutnom haosu od zdravstva ne ceka mi se 3 mjeseca.

    —————————————————
    ♡♡♡
    Ja sam juče išao da zaključim bolovanje kod izabranog doktora, pitao me je hoću li da snimim pluća, kaže valjalo bi. Dao mi je uput, od 7 ujutru svaki dan se snima u DZ, ne treba zakazivanje.
    Ovaj isti kolega kaže da je čekao pola sata i da je sve brzo završio.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to ribomax For This Useful Post:


  22. #170
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Daleko od toga da mislim da ne govorite istinu, ali da neko eto tako, bez simptoma, odlično se osjeća, pa hajde malo da se ozračim i slikam pluća - vala ne pije vodu. Ili su imali kratak dah, ili slabiji kapacitet pluća, ili uporan kašalj, nešto je bilo. Uvijek fali ta međupriča. A ako i pored 20 dana npr neko vuče neke simptome kada treba biti proglašen zdravim, logično da treba provjeriti šta je u pitanju.

    Ovako ispada da bar pola asimptomatskih može imati upalu pluća, koja se ne liječi jer je - bez simptoma. Ne ide.
    Tako je, asimptomatski bolesnik može imati upalu pluća. Ne znam za pola, nisam radio statističku analizu, ali definitivno ovo nije usamljen slučaj.

    Druga nedjelja od pojave simptoma je kritična za pojavu upale pluća, što znači da se ona razvija nakon isteka 14 dana tj. kad čovjek smatra da je ozdravio već...

    Ne znam oli mi vjerovat, ali viđi nešto

  23. The Following 2 Users Say Thank You to ribomax For This Useful Post:


  24. #171
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Tako je, asimptomatski bolesnik može imati upalu pluća. Ne znam za pola, nisam radio statističku analizu, ali definitivno ovo nije usamljen slučaj.

    Druga nedjelja od pojave simptoma je kritična za pojavu upale pluća, što znači da se ona razvija nakon isteka 14 dana tj. kad čovjek smatra da je ozdravio već...

    Ne znam oli mi vjerovat, ali viđi nešto
    Vjerujem ti ja, samo je prosto nevjerovatno koliko podmukao virus jeste. Ne znam koliko ljudi razvije upalu, da li ima statistike. I sta se desava sa onima koji nemaju simptome, imaju upalu pluca, i naravno, kako nemaju simptome ne idu nigdje. Da li se ta upala sama sanira, ili na kraju ipak ispolji simptome, to mi je čudno.

  25. #172
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Virusne upale pluca su inace podmukle. Ja sam imao jednu kad sam bio mali. Kad su ukapirali da mi nesto fali i odveli me kod doktora....vec sam imao ozbiljne fleke na plucima.
    Ovaj virus je mnogo opasniji.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  26. #173
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Suzdržite se konstatacija i načina liječenja osim ako nemate nekih dokaza, da ne bi bilo poslije odakle policiji neka informacija, sve čitaju čisto da znate a mi ne možemo stizat da brišemo svakakve zjave.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #174
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,924
    Thanks Thanks Received 
    4,199
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Nije pod obavezno da se izgubi čulo mirisa? Uhvatila me kao neka prehlada, grlo, kašljuckanje, malo glavobolje..nemam temperaturu, čulo mirisa i ukusa odlično rade. Drugar sa kojim sam sjedio u ponedeljak mi sad javlja da je pozitivan. Radio brzi test u privatnoj, a u državnoj nisu htjeli da mu rade PCR.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  28. #175
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nije pod obavezno da se izgubi čulo mirisa? Uhvatila me kao neka prehlada, grlo, kašljuckanje, malo glavobolje..nemam temperaturu, čulo mirisa i ukusa odlično rade. Drugar sa kojim sam sjedio u ponedeljak mi sad javlja da je pozitivan. Radio brzi test u privatnoj, a u državnoj nisu htjeli da mu rade PCR.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Nema pravila. Brat je recimo imao normalno osjecaj za ukus i miris, dok mu je zena imala te simptome. Bojim se da si fasovao...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Page 7 of 156 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •