View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 69 of 156 FirstFirst ... 195965666768697071727379119 ... LastLast
Results 1,701 to 1,725 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #1701
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pitao sam ih da li pozitivan mogu da dodjem, rekli su mi da dodjem.

  2. #1702
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    I kako si dobio terapiju toliku da primaš, tj dje si je primao?
    Moram reci jos nesto, stvarno u ovi doktori napi blago receno cudni...prvo mi nije jasno kako ti je bez snimka rekla da imas upalu pluca, tj ako joj se i ucinilo da je imas kako te nije poslala da snimas odmah?!
    Dalje nenormalno nakon pogorsanja simptoma da te nijeu poslali u bolnicu na skener i sve ostale procedure i d dimmer i sl plus sto odmah vade crp skoro svakome...ja sam bila evo danas 35 dan, mašala, sam na terapiji....i nemoj misliti da ćeš završiti sa tih 7 infuzija...dobro je sto si bolji, ali to ce biti jos koji antibiotik i kasljanja, nemogucnpsti disanja normalnoga....

    Koliko te osim toga pregleda i snimanja kostala ta udarna terapija? Posto sam ja primala udarnu terpiju 15 dana i samo 7 dana nijesmo imali dvije komponente tj morali smo da kupimo i to je kostalo skoro 150 eura?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #1703
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos99 View Post
    Pitao sam ih da li pozitivan mogu da dodjem, rekli su mi da dodjem.
    Ovo je najbolje rjesenje ako imate kovid, vjerujte mi! Ko ima mogucnosti da se ne pati sa ovima u covid centrima jer ko nije prosao tu torturu ne zna sto su muke!Svake tri dana na kontrolu a to podrazumijeva najmanje 3 sata cekanja, pa do 5...a bolestan si, a nesposoban si...a samo zamisljam nesrecnike koji danas moraju da stoje na ovaj sjever i ovaj pomet sa upalom pluca i temperaturom?! Ma daj, to ti je zagarantovana upala i ako je nemas!
    E Milose a kakva ti je saturacija?
    Last edited by zvoncica; 22-03-21 at 21:26.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #1704
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Nakon krvnih grupa ajde da vidimo i koliko ova teorija pije vodu na forumskom uzorku?



    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #1705
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Niđe veze
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. #1706
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Ima li neko ili zna li neko, nekog covid pacijenta od 85+ godina koji se oporavio i da zna kako je tekao njegov oporavak?
    Moj djed od 86 god je izlijecen od korone, imao je obostranu upalu pluca i bio na infektivnoj klinici 7 dana. Vec je 6 dana kuci, ali je bas bas umoran i konstantno spava i lezi. Juce je zavrsio infuziju, sad je ostao samo na vitamine. Kontrola tek treba da dodje na red.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  7. #1707
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,140
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,421
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Nakon krvnih grupa ajde da vidimo i koliko ova teorija pije vodu na forumskom uzorku?



    tapatalk
    Da odma oporim teoriju Mada sam čula i ranije ovo.
    Moja zaova ima mačku, spava sa njom, i imala je koronu.

  8. #1708
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,056
    Thanks Thanks Given 
    5,061
    Thanks Thanks Received 
    2,455
    Thanked in
    1,322 Posts

    Default

    Chudi me od stara da kachi ovako neshto,no ajde dobro.
    ...

  9. #1709
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,274
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,636
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    baba omatufila..
    She is only here to annoy herself!

  10. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  11. #1710
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,388
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    573 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Ima li neko ili zna li neko, nekog covid pacijenta od 85+ godina koji se oporavio i da zna kako je tekao njegov oporavak?
    Moj djed od 86 god je izlijecen od korone, imao je obostranu upalu pluca i bio na infektivnoj klinici 7 dana. Vec je 6 dana kuci, ali je bas bas umoran i konstantno spava i lezi. Juce je zavrsio infuziju, sad je ostao samo na vitamine. Kontrola tek treba da dodje na red.
    Slagat cu te za godine (u par godina), al' od veoma dobrog druga djed je prelezao koronu (isto obostrana upala pluca) kuci, ako se ne varam ima 90 godina. Patronazna je dolazila da mu daje infuziju a kiseonik mu nisu davali jer "saturacija mu i nije losa pa ne treba" pa su se hvatale veze, vezice da se kupi i podesi negdje boca kiseonika za svaki slucaj.
    Inace je prosao poprilicno dobro, nije 15ak dana maks lezao a na kraju kad je sve proslo svi nalazi su mu tip top i nije imao niti jedan simptom.

  12. #1711
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Terapiju sam dobio u covid ambulantu. Sto mi je specijalista preporucio, to mi je doktorica prepisala. Terapija me kostala nekih 60-70. Sad sam dobro. Kuci primam terapiju dolazi medicinska sestra 2 puta na dan.

  13. The Following User Says Thank You to Milos99 For This Useful Post:


  14. #1712
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ovo je najbolje rjesenje ako imate kovid, vjerujte mi! Ko ima mogucnosti da se ne pati sa ovima u covid centrima jer ko nije prosao tu torturu ne zna sto su muke!Svake tri dana na kontrolu a to podrazumijeva najmanje 3 sata cekanja, pa do 5...a bolestan si, a nesposoban si...a samo zamisljam nesrecnike koji danas moraju da stoje na ovaj sjever i ovaj pomet sa upalom pluca i temperaturom?! Ma daj, to ti je zagarantovana upala i ako je nemas!
    E Milose a kakva ti je saturacija?
    Hvala na psitanju, odlicno se osjecam. Nova terapija me je bukvalno spasila dalje muke i pogreanog lijecenja. Svakako preporuka za sve sa upalom da dijagnozu i terapiju pokusaju da uzmi od specijaliste za pluca, a ne od doktora iz covid centra.

  15. The Following User Says Thank You to Milos99 For This Useful Post:


  16. #1713
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,612
    Thanks Thanks Given 
    409
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos99 View Post
    Hvala na psitanju, odlicno se osjecam. Nova terapija me je bukvalno spasila dalje muke i pogreanog lijecenja. Svakako preporuka za sve sa upalom da dijagnozu i terapiju pokusaju da uzmi od specijaliste za pluca, a ne od doktora iz covid centra.
    Sta su ti dali ti iz kovid centra a sta ti je specijalista prepisao ?

  17. #1714
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Sta su ti dali ti iz kovid centra a sta ti je specijalista prepisao ?
    Iz kovid ambulande lendacin i jos jedan antibiotik solu medrol jednom dnevno
    Specijalista lendacin dupla doza i jos 2 antibiotika + vitamin c i lijek za zeludac. Sve ifuziino 2 puta dnevno. Inhaliranje i cyprinal.

  18. #1715
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Slagat cu te za godine (u par godina), al' od veoma dobrog druga djed je prelezao koronu (isto obostrana upala pluca) kuci, ako se ne varam ima 90 godina. Patronazna je dolazila da mu daje infuziju a kiseonik mu nisu davali jer "saturacija mu i nije losa pa ne treba" pa su se hvatale veze, vezice da se kupi i podesi negdje boca kiseonika za svaki slucaj.
    Inace je prosao poprilicno dobro, nije 15ak dana maks lezao a na kraju kad je sve proslo svi nalazi su mu tip top i nije imao niti jedan simptom.
    I moj djed sve isto skoro, samo je primao na infektivnoj kiseonik pocev od 5L pa sve manje iz dana u dan.
    Nakon izlaska iz bolnice nastavio terapiju infuzijom (Urbazon + Controloc) + vitamini + za zeludac lijek.
    I samo spava spava, od jutra do mraka spava. A nikakvih bolova nema, nit problema sa disanjem..
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  19. #1716
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos99 View Post
    Terapiju sam dobio u covid ambulantu. Sto mi je specijalista preporucio, to mi je doktorica prepisala. Terapija me kostala nekih 60-70. Sad sam dobro. Kuci primam terapiju dolazi medicinska sestra 2 puta na dan.
    Znaci ako razumijem dobro, ljekari u covid centru su ti uvazili od specijaliste nalaz i dali ti terapiju? Odlicno, tj to je realno ali ja sam se plasila da mi nece prihvatiti nalaz iako je od pulmologa specijaliste ali je iz o privatne ordinacije..tj znam mnoge izabrane koji ne zele da prihvate iz privatnih ordinacija, osim ako te je licno uputila....ne znam zasto...moja dr takodje prihvata, ali ovi u kovidu nijesu nasi izabrani nazalost i pitanje je na kakvog ces debila naletjeti!

    Quote Originally Posted by Milos99 View Post
    Iz kovid ambulande lendacin i jos jedan antibiotik solu medrol jednom dnevno
    Specijalista lendacin dupla doza i jos 2 antibiotika + vitamin c i lijek za zeludac. Sve ifuziino 2 puta dnevno. Inhaliranje i cyprinal.
    Solu Medrol ti je isto sto i LEMOD SOLU samo fajzerov lijek, i to ti je u stvari URBAZON lijek koji se bukvalno tretira kao glavni lijek u lijecenju kovida...Isto to što si ti primao sa ja primala 15 dana, 2 grama Lendacina, Lemod solu, i Aminofilin u infuziji, vitamine sam pila, lijek za zeludac sam pila i probiotike pijem, kao i vitamine, plus Ciprocinal dva puta dnevno, pa polse LEBEL i sad PANCEF....i narvno inhalacije Berodualom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #1717
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,388
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    573 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Znaci ako razumijem dobro, ljekari u covid centru su ti uvazili od specijaliste nalaz i dali ti terapiju? Odlicno, tj to je realno ali ja sam se plasila da mi nece prihvatiti nalaz iako je od pulmologa specijaliste ali je iz o privatne ordinacije..tj znam mnoge izabrane koji ne zele da prihvate iz privatnih ordinacija, osim ako te je licno uputila...
    Iskreno da ja znam sve sto je uradjeno u privatnim klinikama se ne prihvata kod izabranog (osim naravno ako nece da izadje u susret) + terapiju daje privatna ordinacija/klinika te se samim tim se sve placa.

    @Milos
    Dobro si prosao.

  21. #1718
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,984
    Thanks Thanks Given 
    4,820
    Thanks Thanks Received 
    9,865
    Thanked in
    3,746 Posts

    Default

    E svašta, odradih bzv antitijela, ama nikakvih simptoma nisam imao od kad je počela korona. Što je najjače, ni roditelji mi (u stalnom smo kontaktu), žena, rodbina, niko ništa?

    War. War never changes.

  22. #1719
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,274
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,636
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    znaš li koliko ima takvih...

    koliko ima gore što su glasali na anketi da nisu imali pa su u međuvremenu dobili, sad bar što se foruma tiče možemo reć da je većina preležala
    She is only here to annoy herself!

  23. #1720
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,816
    Thanks Thanks Given 
    11,003
    Thanks Thanks Received 
    5,176
    Thanked in
    2,417 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post

    Znači,imaš antit.kolko shvatam po ovom gornjem parametru,odnosno preležao si bez simptoma? A što govori ovaj drugi parametar što je ispod granice?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  24. #1721
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,984
    Thanks Thanks Given 
    4,820
    Thanks Thanks Received 
    9,865
    Thanked in
    3,746 Posts

    Default

    Koliko shvatih, to su neka stara antitijela, a prva su od skoro.
    War. War never changes.

  25. #1722
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    855
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    E ja kazem da i meni nije jasno da nisam pokupio koronu godinu dana a bas sam u kontaktu sa ljudima ,jesam se pazio ali mislim da je to nemoguce . Mada cu i ja morat odraditi test na antitijela.

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока

  26. #1723
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,984
    Thanks Thanks Given 
    4,820
    Thanks Thanks Received 
    9,865
    Thanked in
    3,746 Posts

    Default

    Sad pročitah da ukoliko je ovaj IgM pozitivan, to može da znači da je organizam tek razvio antitijela i da bih u tom slučaju bio zarazan vjerovatno.

    https://www.nationaljewish.org/patie...s-for-covid-19
    Last edited by BiTrAtE; 24-03-21 at 12:49.
    War. War never changes.

  27. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  28. #1724
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,388
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    573 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Sad pročitah da ukoliko je ovaj IgM pozitivan, to može da znači da je organizam tek razvio antitijela i da bih u tom slučaju bio zarazan vjerovatno.

    https://www.nationaljewish.org/patie...s-for-covid-19
    Da, tacno tako. Istrazih i sam malo nakon uradjenog testa jer su me bunile cifre IgG testova (posto neki pokazuju referentne vrijednosti u hiljadama, neki ispod deset, neki do 100 itd.).

    IgM = antitijela koja se prva razvijaju, ako su veca od gornje granice velika je vjerovatnoca da je zaraza na samom pocetku
    IgG = dugotrajna antitijela, kod nekih se pocnu razvijati veoma brzo i na pocetku same infekcije, kod nekih nikad, al' kod vecine tek nakon prelezane "bolesti"

  29. #1725
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,388
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    573 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    znaš li koliko ima takvih...
    Ako se je voditi sa nekim istrazivanjima od prosle godine, lagano imamo minimum 30-ak % asimptomatskih. Problem je sto i kod njih, kao i kod onih koji su prelazali sa simptomima, nema uvijek odgovora imunog sistema i stvaranja antitijela (il' barem tako kazu).

Page 69 of 156 FirstFirst ... 195965666768697071727379119 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •