View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 6 of 156 FirstFirst ... 23456789101656106 ... LastLast
Results 126 to 150 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #126
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Znamo da vishe nema nikakvih pravila odavno shto se ovoga zla tiche,ali u kuci mi je trenutno osoba od petka, chiji je sin u subotu naveche naglo dobio temperaturu,danas testiran i pozitivan,pa me zanima najvishe zbog majke,na shta da obratim paznju...koji su simptomi najcheshci na startu...?
    Nema potrebe da se neko muchi da mi pishe da mora da mu se obezbijedi poseban toalet,da ne jede sa nama za stolom,da je udaljen u prostoriji,itd.
    Znachi zanimaju me iskljuchivo pochetni simptomi kod vecine.,i da li se javljaju kao shto vecina i pishe nakon 3-5 dana...?
    Realno prvo krecu temperatura i malaksalost i suv kasalj.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  3. #127
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    To ti ne moze niko sa sigurnoscu reci jer je bukvalno svako slucaj za sebe...Vrlo je atipična i grupa koja je pogodjena, čudno je ponekad kako neke osobe koje su, po nama, slabe zbog tzv komorbiditeta lakše izlazile iz virusa ili čak nijesu imale simptome (mislim da sam ti pričala, moja tetka kojoj su troje djecem snaha i unucad bili zarazeni a ona je dijelila prostora sa svima njima i nista....čak je i test pokazao da je negativna)
    Ono što su dosad bile činjenice, jeste da najcesce vec 3 ili 4 dana nakon kontakta sa zarazenim počinju prvi simptomi (ako ih uopste i bude), najčešće je bol u kostima i temperatura koja u startu nije previsoka, bol u grlu je takodje pominjan kao čest simptom....nekome se tu zavrsi, nekome se kao popravi pa počne komplikacija u vidu upale pluća...eto toliko sam ja do sad ukačila Cuvajte se
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  5. #128
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Ono sto mene zanima osim simptoma je zna li ko kako i dje je zakacio virus, i ukoliko zna ili sumnja dje, na koji se to nacin desilo, rukovanjem, ljubljenjem, grljenjem ili kako vec?
    Last edited by fotograf; 03-11-20 at 03:54.
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  6. #129
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Mene da das 5000e ne bi mogao ni naslutiti od koga sam zakacio, mada srecem se sa velikim bojem ljudi dnevno, rijetko se pozdravljam rukovanjem, a jos manje ljubljenjem


    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  7. #130
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Ono sto mene zanima osim simptoma je zna li ko kako i dje je zakacio virus, i ukoliko zna ili sumnja dje, na koji se to nacin desilo, rukovanjem, ljubljenjem, grljenjem ili kako vec?
    respiratorni virusi se u 99% slučajeva prenose respiratornim putem, znači duži boravak u zatvorenom prostoru sa zaraženim(ili u kome je dugo boravio zaraženi)
    She is only here to annoy herself!

  8. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  9. #131
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ne znam koliko je relevantno, ali na dan kad su mi se javili simptomi imali smo sastanak u firmi na kojem sam najvise ja pricala.
    I bilo je i nije distance jer sam morala da pokazujem neke skice ljudima.
    Svi su imali maske, ja takodje i nismo se rukovali.

    Niko sa tog sastanka se nije zarazio.
    Ili barem nije razvio simptome.

    Tako da, ipak nosite masku, drzite distancu i perite ruke cesce.
    Ako se smanjuje sansa makar za 20% - vrijedi truda.


    —————————————————
    ♡♡♡
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  10. The Following 5 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  11. #132
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ne znam koliko je relevantno, ali na dan kad su mi se javili simptomi imali smo sastanak u firmi na kojem sam najvise ja pricala.
    I bilo je i nije distance jer sam morala da pokazujem neke skice ljudima.
    Svi su imali maske, ja takodje i nismo se rukovali.

    Niko sa tog sastanka se nije zarazio.
    Ili barem nije razvio simptome.

    Tako da, ipak nosite masku, drzite distancu i perite ruke cesce.
    Ako se smanjuje sansa makar za 20% - vrijedi truda.


    —————————————————
    ♡♡♡
    Nemas ni ti ideju gdje si zakacila virus?
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  12. #133
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Vecinom ljudi pojma nemaju odakle im virus sto znaci da ima dosta zarazenih koji to i ne znaju ili nemaju simptome, ili se virus siri bez nekih blizih kontakata.

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  13. #134
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    respiratorni virusi se u 99% slučajeva prenose respiratornim putem, znači duži boravak u zatvorenom prostoru sa zaraženim(ili u kome je dugo boravio zaraženi)
    Znachi li to da se svaki boravak u istoj prostoriji sa njim,duzi od 15min smatra rizichnim,bez obzira shto je prostorija velichine preko 50 kvadrata i u kojoj je makar 1 prozor stalno otvoren?
    ...

  14. #135
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Mene zanima kakva je situacija na otvorenom ako ti recimo neko pridje na pola metra, tipa postar da ti nesto uruci a nemamo oboje masku. Moze li preko papira da se prenese, moze li u te dvije rijeci izgovorene da se prenese na toj udaljenosti mimo papira?
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  15. #136
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Nemas ni ti ideju gdje si zakacila virus?
    Znam tacno od koga sam dobila virus... Tj. smo dobili. Vise nas.

    Moram priznati da taj dan niko od nas nije nosio maske i isli smo na onu "a domaci smo, skoro svaki dan se gledamo, nece nas maske spasit".

    Dobili smo virus od osobe koja je dosla na sat vremena iz druge firme.

    Simptomi su mi se javili tacno 3 dana od kontakta.
    Problem je sto kasno ljudi saznaju da su zarazeni. Svi misle da je sezonska gripa, promaja, stomacni virus, nazeb, umor, i cekaju da samo prodje. Pritom ostvaruju kontakte.

    Pa i meni su, kad sam se povukla u izolaciju svi rekli da tripujem, da sam hipohondar i da mi je ovo 7 put od pocetka godine da navodno "oboljevam od Korone".

    —————————————————
    ♡♡♡
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  16. #137
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Kliker, bili ste u zatvorenom sa tom zarazenom osobom iz druge firme?

  17. The Following User Says Thank You to Tonya For This Useful Post:


  18. #138
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default [COVID 19] - Lična iskustva

    Da.
    U zatvorenom prostoru.
    Last edited by Kliker17; 03-11-20 at 10:49.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  19. #139
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    bar
    Posts
    823
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kolko su ceste provjere od sanitarne ispekcije ako ih ima dok ste u karantinu 14 dana?

    Sent from my LYA-L09 using Tapatalk

  20. #140
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Sjedi dje si.

  21. The Following 7 Users Say Thank You to Tonya For This Useful Post:


  22. #141
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Znachi li to da se svaki boravak u istoj prostoriji sa njim,duzi od 15min smatra rizichnim,bez obzira shto je prostorija velichine preko 50 kvadrata i u kojoj je makar 1 prozor stalno otvoren?
    to ti zavisi od mnogo faktora..rizičan jes ali ako ne sjedite blizu i ako zaraženi ne viče i ne kašlje onda je dosta manja šansa nego inače, problem su npr. toaleti jer je većina toaleta tijesno i neprovjetreno i kad zaraženi izađe virus ostaje u vazduhu još neko vrijeme
    She is only here to annoy herself!

  23. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  24. #142
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    to ti zavisi od mnogo faktora..rizičan jes ali ako ne sjedite blizu i ako zaraženi ne viče i ne kašlje onda je dosta manja šansa nego inače, problem su npr. toaleti jer je većina toaleta tijesno i neprovjetreno i kad zaraženi izađe virus ostaje u vazduhu još neko vrijeme
    Sve sam ovo znao,jer se iz dosadashnjeg namece logichno da je ovako kao shto si napisao.
    Problem je shto jedna osoba boravi sa potencijalnim nosiocem virusa i preko noci,tj. spavaju u tom dnevnom boravku iako je toliko veliki,ali ja to ne m sad promijeniti svakako.
    Ostaje mi da se nadam da je taj potencijalni ...ipak negativan.
    ...

  25. #143
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    7. dan stigao rezultat pcr testa,negativan

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    this time next year...

  26. The Following 2 Users Say Thank You to bozoR For This Useful Post:


  27. #144
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,389
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Evo možda će nekome valjati ovo iskustvo moje sestre. To je osoba koja se pretjerano čuvala, ima dijete od dvje godine i trudna je i ama baš nigdje nije išla, samo oko kuće, dvorište, do plaže i sa malim mala vožnja biciklom. Strogo maske gdje god se mrdne, iako u HN malo ko nosi jer do skoro nije bilo preko 20 zaraženih, dezinfekcija alkoholom.
    Mali je dobio temperaturu 38.5, držalo ga je dva dana, bili su kod pedijatra, kaže virus, krv, mokraća, pluća, svi nalazi odlični. Ona je bila sa njim čitavo vrijeme, bukbalno je na nju spavao. Zet radi ali je sam u kancelariji i niko ne ulazi ali ponekad mora da ode do Opštine ili banke.
    Dcva dana nakon malog sestra je dobila uveče 38.5 tu noć je slabo spavala, ledja su je boljela. Sjutri dan cio temperatura, ali se ok osjećala, uveče je i muž dobio teperaturu ali on visočiju, 39. Ona je juče ujutro radila test, n eznam kakav, jer je odmah pokazalo da je pozitivna. JUče više nij eimala temperaturu i dobro se osjećala a muž je imao 38.3.
    To je poslednja osoba za koju bih rekla da može dobiti koronu a vidi. Samo se bojim zbog trudnoće, mada joj je doktor rekao d anem arizika jer je prošla prvi trimestar.
    Mali je nakon dva dana ozdravio i ne može se zaustaviti koliko skače i trči. A rekli su joj prvi dan da je teško da dijete dobije prvo zemperaturu pa oni. Nemaju pojma od koga su se zarazili.
    Herceg Novi je bio baš relaksiran, malo korone, skoro pa ništa. Zadnjih dana je buknulo. Samo da se naviknu da nose maske.

  28. The Following 5 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  29. #145
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Evo možda će nekome valjati ovo iskustvo moje sestre. To je osoba koja se pretjerano čuvala, ima dijete od dvje godine i trudna je i ama baš nigdje nije išla, samo oko kuće, dvorište, do plaže i sa malim mala vožnja biciklom. Strogo maske gdje god se mrdne, iako u HN malo ko nosi jer do skoro nije bilo preko 20 zaraženih, dezinfekcija alkoholom.
    Mali je dobio temperaturu 38.5, držalo ga je dva dana, bili su kod pedijatra, kaže virus, krv, mokraća, pluća, svi nalazi odlični. Ona je bila sa njim čitavo vrijeme, bukbalno je na nju spavao. Zet radi ali je sam u kancelariji i niko ne ulazi ali ponekad mora da ode do Opštine ili banke.
    Dcva dana nakon malog sestra je dobila uveče 38.5 tu noć je slabo spavala, ledja su je boljela. Sjutri dan cio temperatura, ali se ok osjećala, uveče je i muž dobio teperaturu ali on visočiju, 39. Ona je juče ujutro radila test, n eznam kakav, jer je odmah pokazalo da je pozitivna. JUče više nij eimala temperaturu i dobro se osjećala a muž je imao 38.3.
    To je poslednja osoba za koju bih rekla da može dobiti koronu a vidi. Samo se bojim zbog trudnoće, mada joj je doktor rekao d anem arizika jer je prošla prvi trimestar.
    Mali je nakon dva dana ozdravio i ne može se zaustaviti koliko skače i trči. A rekli su joj prvi dan da je teško da dijete dobije prvo zemperaturu pa oni. Nemaju pojma od koga su se zarazili.
    Herceg Novi je bio baš relaksiran, malo korone, skoro pa ništa. Zadnjih dana je buknulo. Samo da se naviknu da nose maske.
    Niko odje maske ne nosi. Nadam se da ce brzo ozdraviti!
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  30. The Following User Says Thank You to fotograf For This Useful Post:


  31. #146
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Evo smo mi izasli iz samoizolacije. U nedjelju 25. je sin dobio neku blago povisenu temoeraturu, ali kako se to po njemu nije moglo vidjeti jer je skakao i igrao, a obicolno zalegne kad ima temperaturu, uradili smo brzi test i bio je pozitivan. Dobili smo onda supruga i ja neke simptome, glavobolja, blago povišena temperatura, meni kasalj i jaci bol u grlu. Poslije tri dana iz Instituta su uradili test sinu, samo njemu, koji je poslije osam dana konačno stigao kao pozitivan. Niko nam nije rekao, ali cijelo smo vrijeme bili izolovani, a poslije nekih pet dana svi smo bili OK. Cerka nije imala nikakve simptome. Posto nijesmo isli na posao, sad cekamo da se neko smiluje da nam da rjesenje o samoizolaciji, to sanitarna inspekcija valjda radi.

  32. #147
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Meni je danas dan 14.

    Sto se tice ostalih simptoma, ta temperatura i bolovi u kostima su trahali tacno 2 druga dana i vise ih nije bilo.
    Simptomi koji traju bez promjene vec 14 dana:
    Juce mi se vratilo culo mirisa, ali samo na jednoj strani i dosta slabo.
    Nije zacepljen nos kao kod klasicne prehlade, ali s vremena na vrijeme curka i osjecaj je kao da je sluznica oblozena nekom kesom - zato se vjerovatno ne osjeca miris.
    Kasalj je tu i dalje. Tokom noci ga uopste nema, ali zato tokom dana ima i to sa malo slajma.

    To je sve.
    Juce poceh na svoju ruku inhalacije Berodualom (ako ne skodi bebama od godinu dana - a pedijatri samo to prepisuju, nece valjda ni meni).

    Zelim svima koji zakace Koronu da prodju ovako lagano kao ja do sad ili bez simptoma.

    Najgore mi je sto se imunitet ne stvara i sto i dalje moramo svi da strepimo i cuvamo se od ponovne infekcije

    Ovo sam dobila na Viber od nekog iz instituta.
    Duze od 15min...




    —————————————————
    ♡♡♡
    Last edited by Kliker17; 09-11-20 at 08:06.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  33. The Following 2 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  34. #148
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Po ovoj poruci,taxi raznosi ovaj virus bolje nego iko.

    Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

  35. #149
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,389
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Evo smo mi izasli iz samoizolacije. U nedjelju 25. je sin dobio neku blago povisenu temoeraturu, ali kako se to po njemu nije moglo vidjeti jer je skakao i igrao, a obicolno zalegne kad ima temperaturu, uradili smo brzi test i bio je pozitivan. Dobili smo onda supruga i ja neke simptome, glavobolja, blago povišena temperatura, meni kasalj i jaci bol u grlu. Poslije tri dana iz Instituta su uradili test sinu, samo njemu, koji je poslije osam dana konačno stigao kao pozitivan. Niko nam nije rekao, ali cijelo smo vrijeme bili izolovani, a poslije nekih pet dana svi smo bili OK. Cerka nije imala nikakve simptome. Posto nijesmo isli na posao, sad cekamo da se neko smiluje da nam da rjesenje o samoizolaciji, to sanitarna inspekcija valjda radi.

    Koliko sin ima godina?
    Eto, izgleda i moja sestra i zet su od malog dobili, a receno im je da nij emoguce da im dijete prenese. Mali njihov je za dva dana sve preoblio, skace i sve normalno, oni danas isto se dobro osjecaju, zet malu temp, sestra nista. Oboje imaju culo mirisa i ukusa. Najgora je za malog izolazija sad ali imaju dvoriste i nema kuca blicu tako da ce prezivjeti. Srecom zbog neke panike svoje i straha je sacuvala sve oko sebe.

  36. #150
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Sedam godina, ide u skolu drugi razred. Da pohvalim i dr iz instituta koja je danas zvala u vezi sa rjesenjima, sjana žena.
    Last edited by pumba; 09-11-20 at 13:43.

Page 6 of 156 FirstFirst ... 23456789101656106 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •