View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 138 of 156 FirstFirst ... 3888128134135136137138139140141142148 ... LastLast
Results 3,426 to 3,450 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #3426
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Koja vakcina se najcesce preporucuje starijim osobama sa hronicnim tezim bolestima, ili zavisi od bolesti?
    Da li postoje ljudi sa tezim bolestima kojima se ne preporucuje bilo kakva vakcina zbog kontraefekata eventualno?
    Ovo pitam konkretno zbog jedne osobe, ako imate neke informacije, zvanicne/nezvanicne, fala.

  2. #3427
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,400
    Thanks Thanks Given 
    14,866
    Thanks Thanks Received 
    4,167
    Thanked in
    2,104 Posts

    Default

    Mislim da ljudi koji imaju problema sa autoimunim bolestima ne smiju primiti vakcinu. Odnosno ne preporučuje im se. Drugarica moja jedan od primjera, a čuo sam i za još.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  3. #3428
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Koja vakcina se najcesce preporucuje starijim osobama sa hronicnim tezim bolestima, ili zavisi od bolesti?
    Da li postoje ljudi sa tezim bolestima kojima se ne preporucuje bilo kakva vakcina zbog kontraefekata eventualno?
    Ovo pitam konkretno zbog jedne osobe, ako imate neke informacije, zvanicne/nezvanicne, fala.
    Starijima najcesce preporucuju pfizer ako nema medicinskih razloga da ih ne prime. Onkoloskim pacijentima daju pfizer isto.

    Tako da pretpostavljam da je odgovor na tvoje pitanje pfizer ali obavezno se konsultujte sa izabranim ljekarom.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #3429
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Koja vakcina se najcesce preporucuje starijim osobama sa hronicnim tezim bolestima, ili zavisi od bolesti?
    Da li postoje ljudi sa tezim bolestima kojima se ne preporucuje bilo kakva vakcina zbog kontraefekata eventualno?
    Ovo pitam konkretno zbog jedne osobe, ako imate neke informacije, zvanicne/nezvanicne, fala.
    Moj tata ima 83 godine, srcani je bolesnik višedecenijski, i savjetovan mu je fajzer i primio ga je i bukvalno nikakve reakcije nije imao...jednako je reagovao na sputnjik, prva i druga doza....a sputnjika je primio jer je bio u prvoj grupi čim su došle prve vakcine u CG a došao je, ako se sjećate, sputnjik V i zvali ga iz instituta (ja ga prijavila) te pošao i primio...dosad se nije zarazio mada živi na selu, nosi masku ide u trgovinu redovno svakodnevno, ali eto, imao je sreće...
    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Mislim da ljudi koji imaju problema sa autoimunim bolestima ne smiju primiti vakcinu. Odnosno ne preporučuje im se. Drugarica moja jedan od primjera, a čuo sam i za još.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Ja imam Hašimota, to je autoimuna bolest, moja svekrva herpes zoster, i to je autoimuna bolest, prijateljica ima lupus, autoimuna bolest....svi smo se vakcinisali i nije bilo pitanja čak da li ili ne, osim u svekrvinom slučaju kad su insistirali da se bolest koja je bila u aktivnoj fazi malo povuče, pa onda da se vakcinise...i bilo je tako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #3430
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,837
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    2,563
    Thanked in
    1,449 Posts

    Default

    Kako me dobro izlijecise sve im
    ..... zbog nemara doktora iz Covid ambulante upalu plucu zaradih pih pih tako njih lijecili

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  6. #3431
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ne mora da znači da si zbog njih, prije će bit ako si čekao napolju u red da je zbog toga
    She is only here to annoy herself!

  7. #3432
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    To ja nikako da objasnim kako sam zaradio upalu prošle godine.
    Ne zbog ne stručnosti doktora, već zbog redova od po par sati X2 dnevno...

    Zato ove godine, krevet u bolnicu i cepaj svaki dan u isto sati.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  9. #3433
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    To ja nikako da objasnim kako sam zaradio upalu prošle godine.
    Ne zbog ne stručnosti doktora, već zbog redova od po par sati X2 dnevno...

    Zato ove godine, krevet u bolnicu i cepaj svaki dan u isto sati.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    nisi vec par dana pisao kakvo je stanje?

  10. #3434
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,809
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Mene je covid19 unistio, otkad sam prelazao koronu u sep, dva mjeseci bio solidno poslije kad je stigla zima ne mogu se oporavit, istina je da sam i ja ispao kreten i nisam slusao doktora

  11. #3435
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Sjutra mi je zadnja boca urbazona.
    Onda vadim nalaze u čekam da vidim rezultate.

    Umoran sam od ovoliko hemije, nemam više raspored spavanja i hranjenja, a sa obzirom da ležim već 5 dana ne znam jesam li obamro od Korone, hemije ili od toga što ne mrdam niđe...

    Inače ne Kašljem, nemam temperaturu, ništa ne boli što su po meni dobri znaci ili je roba baš dobra

    Doktorica kaže da se čuje i dalje upala ali sami nalazi će pokazati kolika je i gdje se kreće.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. The Following 11 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  13. #3436
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,809
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Drzi se brate, prosso sam taj pakao jednom nije lako,

  14. #3437
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,837
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    2,563
    Thanked in
    1,449 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne mora da znači da si zbog njih, prije će bit ako si čekao napolju u red da je zbog toga
    kakvi redovi strucnjaci , 10 dana temperatura 38 , doktorica nece da propise antibiotik ,samo caja i limuna nista nece da urade, tek pri kraju na insistiranje propisuje hemomicin dje tek posle 3 dana temperatura pada, srecom otvaraju dom zdravlja ljeskopolje za covid dje doktorica druga trazi snimak pluca dje se utvrdjuje upala.
    A ovo za redove nemoj ko da vam se sprda

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  15. #3438
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    hoćeš li to da kažeš da stajanje na hladnoći satima ne utiče na prehladu? Vjeruj, utiče možda i više nego sami virus.
    She is only here to annoy herself!

  16. #3439
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,032
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    357 Posts

    Default

    Naravno da utice. Ne savjetuju doktori tek tako strogo mirovanje.

  17. #3440
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Ne vele dzabe stari - cipela glavu cuva a subara je samo krasi

    sve vam to povuce od nogu kad dugo stojite na 'ladan beton
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  18. #3441
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    kakvi redovi strucnjaci , 10 dana temperatura 38 , doktorica nece da propise antibiotik ,samo caja i limuna nista nece da urade, tek pri kraju na insistiranje propisuje hemomicin dje tek posle 3 dana temperatura pada, srecom otvaraju dom zdravlja ljeskopolje za covid dje doktorica druga trazi snimak pluca dje se utvrdjuje upala.
    A ovo za redove nemoj ko da vam se sprda

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
    ne znam što i kako si ti shvatio, ali ako neko po hladnoci, kisi, sjeveru stoji 5 sati sa temperturom, nemoj mi reći da to ne utiče na ppgprsavanje njegovoga stanja?
    Evo Bugi, kao primjer, prosle godine je jedva živu glavu izvukao dva puta dnevno po više sati u hladnim domovima zdravlja da primi infuziju...i ja sam slično šrosla posto su mi doktori svake dva dana vadili nalaze i produzavali terapiju, sve dvije po dvije infuzije, pa sam morala satima da se smrzavam sa 39 temperturom i da stojim a jedva sam se vukla putem...par puta sam bila blizu nesvijesti...da ne pričam da sam redovno pila sredstva za snizavanje temperature i protiv bolova pa se treses dok stojis u red a onda se preznojis do gole kože si mokar (upalu pluca od kovida kad imas to je propratno, to nenormalno znojenje) i sjedis na klupu, bije te sjever i osušiš se tu....uh kad se sjetim sad mi se plače

    Ako će ti biti lakše, ja sam od prvog dana pila antibiotik, od 4. primala po dvije infuzije dnevno preko patronaže, snimila pluca i bila ok, pa ipak dobila upalu pluća negdje sedmi dan... mada me nijesu tad snimili (od tog dana sam imala problem da hodam padala sam u nesvijest pa racunam da je tad pocela upala) nego tek onda kad uprkos svakodnevnoj terapiji i infuzijama ni deseti dan nije padala temperatura a ja insistirala da imam upalu mada sam izgledala što no naš narod kaže "ljepši se kopaju" ...
    Last edited by zvoncica; 09-01-22 at 00:45.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #3442
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,837
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    2,563
    Thanked in
    1,449 Posts

    Default

    Ma ako ti doktor ne da antibiotik ili bilo neki lijek a svaka 3 dana si kod njega malo cudno ? a nije bilo cekanja zovnes na telefon,zakazan termin i cekas u toplo tako da nije bilo redova i smrzavanja ovaj sistem zakazivanja im je radio.
    I najsmjesnije mi je na kraj rece doktor uspjesno ste izlijeceni od covida ??? a za dalje obratite se pulmologu... ja fala doktore za upalu pluca

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  20. #3443
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Da da, nema čekanja nego zoveš na telefon doktor ti se javi, popriča sa tobom, ako primijeti problem, dok skenira pluća senzorima na daljinu, pošalje sondu koja te zaliječi...
    Gledao sam i ja film 5. Element.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  22. #3444
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Ja primih pfaizer prvu i drugu dozu . Ovdje sam vec pisao prva mi je pala pretesko , temperatura prvi dan 38.8 , osjecaj klasicne korone slomljen , sve boli, zamaranje . Dva dana iz kreveta nisam ustajao . Sad sam namjerno primio drugu dozu odmah posle nove godine , s obzirom da nisam nidje isao da ako me me opet slomi da mogu odmarat i da mi nije presing ali srecom druga doza nista ali bukvalno nista , prvu noc malo drzao hladne obloge zbog bola u ruku i to je to .


    Vidim da na ezdravlje nema nidje da se moze skinut covid potvrda ? Kako da dodjem do nje ? Imam onaj kovid pasos ali i za njega treba neka aplikacija koju ne mogu nac na appstore


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  23. #3445
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Da da, nema čekanja nego zoveš na telefon doktor ti se javi, popriča sa tobom, ako primijeti problem, dok skenira pluća senzorima na daljinu, pošalje sondu koja te zaliječi...
    Gledao sam i ja film 5. Element.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    Jesu li bili rezultati?

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  24. #3446
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,032
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    357 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Ja primih pfaizer prvu i drugu dozu . Ovdje sam vec pisao prva mi je pala pretesko , temperatura prvi dan 38.8 , osjecaj klasicne korone slomljen , sve boli, zamaranje . Dva dana iz kreveta nisam ustajao . Sad sam namjerno primio drugu dozu odmah posle nove godine , s obzirom da nisam nidje isao da ako me me opet slomi da mogu odmarat i da mi nije presing ali srecom druga doza nista ali bukvalno nista , prvu noc malo drzao hladne obloge zbog bola u ruku i to je to .


    Vidim da na ezdravlje nema nidje da se moze skinut covid potvrda ? Kako da dodjem do nje ? Imam onaj kovid pasos ali i za njega treba neka aplikacija koju ne mogu nac na appstore


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne treba ti za EU covid potvrdu/pasos nikakva aplikacija. Posaljes je sebi na mail preko eZdravlje i spasis je na telefon. Otvaras je preko neke pdf ili office aplikacije.

  25. #3447
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Od utorka imam simptome blage prehlade, bez temperature. Boljela me glava prva 4 dana, juče mi je bilo dosta bolje, danas sam skoro skroz dobro.
    Međutim, kako smo bili porodično u vikendicu van Pg više dana i ne baš blizu civilizovanije zdravstvene ustanove, tek danas u povratku uspjeh da odradim brzi test i ispade pozitivan.
    Kako je mene (izgleda) već prošlo, ne znam ima li potrebe da idem u Covid centar na pregled???
    I je li samo ima onaj na Stari aerodrom za odrasle ili još koji? Ili neđe privatno možda, da manje čekam?
    Last edited by ctrl+alt+delete; 09-01-22 at 16:36.
    If you could reason with religious people, there would be no religious people

  26. #3448
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    @ctrl+alt+delete ima i u Donju Goricu.

  27. #3449
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    @ctrl+alt+delete ima i u Donju Goricu.
    Hvala. Je li tamo manja gužva?
    If you could reason with religious people, there would be no religious people

  28. #3450
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Ne znam. Ja sam išao na Stari, jer sam tamo zakazao bio, što inače više ne rade. Čuo sam da je manja gužva, vjerujem da je manja nego na Stari.

Page 138 of 156 FirstFirst ... 3888128134135136137138139140141142148 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •