View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 13 of 156 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast
Results 301 to 325 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #301
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    -ja ako sam mogao sto da zakacim zakacio sam . U ono vrijeme svinjskog gripa valjda bio zakacio isti , samo sto tada nije bilo testova i chuda ... ali temperatura sigurno nedelju dana, pokosilo me bilo dobro , bronhitis, inhalacije 15dana, poseban rezim ishrane i sigurno jedno dobrih dva mjeseca imao problema sa disanjem ... ali sam bio i mladji skoro 10godina.

    razumijem sto hoces da kazes i definitivno ima zajebanijih stvari i malo jaca gripa je nekome gora od korone i slazem se ali je situacija o koroni dignuta na dosta veci nivo , lakse se prenosi i unesen je strah u narod . Ljudi oko tebe pricaju neke najgore slucajeve i chuda pa onda nikome nije sve jedno
    Last edited by Stivi; 21-11-20 at 20:55.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  2. #302
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    pa nije svima, ja i još nekolicina tu smo napisali da je bio jedan od lakših, kako se kome zalomi

    neki moj subjektivni utisak čitajući komentare i iskustva drugih je da na koronu nivo vitamina i minerala u organizmu kao i hrane i tečnosti(i ispavanosti) utiče mnogo više nego kod ostalih virusa, ako ti je to sve OK nećeš je osjetiti, ako si sa nečim u deficitu (pogotovo ako se sastavi par stvari) možeš dobro da nadrljaš
    She is only here to annoy herself!

  3. #303
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    mi pijemo dosta tih vitamina inace nijesmo jos imali probleme, cink i selen svakog dana uzimamo, c vitamin i magnezijum sa D3 vitaminom...e stvarno ne znam da li ćemo dobiti koronu i zasto je niejsmo jos dobili....uglavnom znam raznih slucajeva da su neki koji uopšte ne piju ništa od ovih suplemenata dobro prošli a bogami i oni koji su jedva pretekli pa se sad boje korone kao smrti!
    Nešto mi se čini da neke čudne puteve korona ima....mnogi kojima se imunitet racuna kao jako loš (osoba koja ima strasne probleme sa krvnom slikom, skoro pa nedostatak gvozdja u krvi i tesku anemiju) pa izadju iz korone bez problema sa malom temperaturom i potpuno bez ostalih simptoma...a kad ej dobila koronu prestravili smo se i bili ubijedjeni da ce jako lose proci jer njen imunitet ne postoji po doktorima...ili oni pak ne znaju u stvari sto je imunitet kako nastaje i kako se pospjesuje ili umanjuje...ne znam sto bih rekla za osobu koja je tek izasla iz perioda hemoterapije i posto joj je trebao nastavak terapije nakon kontrole, morala je da odradi PCR da bi ušla u bolnicu da primi prvu terapiju i na tom kontrolnom nalazu se ustanovi korona! Bez simptoma...nista, 20 dana samoizolacije i posle kao da nista niej bilo, hemoterapija je nastavljena i sve ok....mislim ne kontam kod oba ova slučaja imunitet je kao maksimalno oslabljen a korona po doktorima samo takve i ceka da ih ponese...ne znam više nista i pijem vitamine pa što bude neka bude!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #304
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pa ja upravo to neđe i hoću da ukažem da sva ova priča, strah i panika unose kod ljudi psihički nemir a to automatski utiče i na imunitet.
    U organizmu se luče razne hemijske supstance koje mogu da utiču na imunitet.

  5. #305
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    pa to je to nema pravila . Komsija moj, momcic 27 godina , kao od brda odvaljen , trenira full zdravac zakacio koronu i posle 5 dana dobio upalu pluca a svo vrijeme bio kuci odmaranje i pazenje. Proslo 14dana ispio terapiju sanirao upalu pluca, prosla samoizolacija i posle par dana opet mu se vratila upala i temperatura 38. Sad opet prima infuzije i antibiotike kroz infuziju 2x dnevno do ponedeljka
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #306
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    pa to je to nema pravila . Komsija moj, momcic 27 godina , kao od brda odvaljen , trenira full zdravac zakacio koronu i posle 5 dana dobio upalu pluca a svo vrijeme bio kuci odmaranje i pazenje. Proslo 14dana ispio terapiju sanirao upalu pluca, prosla samoizolacija i posle par dana opet mu se vratila upala i temperatura 38. Sad opet prima infuzije i antibiotike kroz infuziju 2x dnevno do ponedeljka
    full zdravac kao od brda odvaljen vjerovatno koristi anabolike koji potiskuju prirodni imuni sistem, takvih primjera ima svuda po svijetu

    https://www.usatoday.com/story/news/...ss/5382711002/
    She is only here to annoy herself!

  7. #307
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    vjerovatno , ali o tome treba da razmislja doktor a ne mi pojedinci . Oni su ucili skolu za to a mi za nesto drugo. Malo i jeste bzv taj sistem lijecenja po sablonu nego ajde
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #308
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ja kad to cujem stravim se jer ja vec godinama primam vakcinu protiv gripa, jer kad sam ostavila cigarete prije 11 godina tri godine za redom sam imala takvu gripu pa tripujem da takvu još jednu ne bih preživjela! 2012. sam poslednji put imala grip kad je onaj veliki snijeg od pola metra padao i ujutro me je probudila zedj nesnosna, gorela sam i bolesna sa 40.5 temperaturom pjeske posla po sniejgu od pola metra do doma zdravlja na Starom koji mi je 100 metara od kuce....bukvalno su me djeca vodila izmedju sebe jer smo morali da prtimo pola metra a ja nijesam mogla da hodam i tamo kad sam dosla dom zatvoren! Ne radi...sjela sam na neki parapet i plakala iz mozga...jer niejsam mogla da idem od bolova i od groznice....e tad sam sebi rekla da ako prezivim nikad vise bez vakcine necu....e ja ljudi mislim da ja to ne bih prezivjela opet!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #309
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,966
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    lakse ti je bilo da si ponovo propusila no sto si spremala pluca za gripu 😂
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  11. #310
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    vjerovatno , ali o tome treba da razmislja doktor a ne mi pojedinci . Oni su ucili skolu za to a mi za nesto drugo. Malo i jeste bzv taj sistem lijecenja po sablonu nego ajde
    Ja vam to čitavo vrijeme pričam. Svi se liječe na isti način. Liječe simptome a ne uzroke.
    Činjenica je da većina prolaze sa lakšim oblikom bolesti. Djeca najlaganije.
    I čitavom zdravstvenom sistemu to nije nimalo čudno. Dakle problem je u organizmu, individualno.
    Umjesto da se posvete proučavanju kako i zašto je podložan infekcijama, težem obliku obolijevanja i sl oni samo spuštaju temp, kljukaju antiboticima, svim mogućim vitaminima itd.
    A svima bi pojedinačno trebalo da se otkrije što mu zapravo fali u organizmu pa da se to nekako sanira.

  12. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  13. #311
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Jel iko od vas do sad prebolovao neki virus ovako da je bio žešći ili je svima korona najgora do sad bila?
    Ja sam imao mnogo teže viruse. Ali vjerujem da je pozadinski na svim organima mnogo veću štetu napravio covid od bilo kojeg drugog.

  14. #312
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pa ja upravo to neđe i hoću da ukažem da sva ova priča, strah i panika unose kod ljudi psihički nemir a to automatski utiče i na imunitet.
    U organizmu se luče razne hemijske supstance koje mogu da utiču na imunitet.
    Psiha itekako utice na imunitet, ali nesto ljudi ne fermaju puno to.

    Ne uzimam nikakve dodatne vitamine i cuda, zivim ka prije sto sam zivio normalno. Naravno ne idem na nikakva okupljanja i tako to.

    Ali ne dozvoljavam da se vodim nekim strahom, i da krenem da se kljukam suplementima i cudima. Pomahnitalo ne perem ruke i sterilisem svake 10 minuta.

    Fizicka aktivnost, normalna ishrana i nepotpadanje u ovu opstu histeriju... I ovo ce proc.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. #313
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,341
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Da je histerija prisutna ne bi smo bili u situaciji u kojoj smo sada sigurno.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  16. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  17. #314
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Pozdrav svima na forumu. Pročitao sam cijelu temu pa odlučih i ja da dam svoj komentar, jer sam od ponedeljka negativan.
    A pozitivan sam postao krajem prošlog mjeseca. Sjećam se da je bila srijeda kada sam dobio jaku kijavicu tokom cijelog dana,
    iz nosa se samo slivalo kao voda cijeli dan, kao i nenormalno zujanje u ušima, jedva da sam išta čuo tog dana
    (googlao sam o tome, kažu prijavljuje sve veći broj ljudi gubitak sluha kratkotrajni, bez posledica, mada meni i dalje zuji u ušima! Ali ne tako jako kao tog dana)

    Do kraja te nedelje 2 prijatelja su prijavila koronu, ja sam se u nedelju probudio sa bolovima u mišićima i umorom kao da sam kopao 3 dana,
    u ponedeljak sam se testirao na brzi test koji je bio pozitivan. Nakon toga i PCR u covid ambulanti, nakon 3 dana rezultati su potvrdili virus.

    Tokom nedelje sam izgubio miris/ukus na par dana, i to bi bilo to od simptoma kod mene!
    Ja kažem, potpisao bih da mi svaki virus do kraja života bude ovakav!
    Ali to nije kraj priče. Na pregledu u covid ambulanti sam rekao da sam prije par godina preležao upalu pluća,
    doktor je odmah dao uput za snimanje pluća, snimak je pokazao početak upale pluća!
    NITI JEDNIM simptomom nisam osjetio ovo! Nakašljao se jednom nisam!
    To je samo pokazatelj koliko je opasan i bezobrazan ovaj virus i koliko treba biti oprezan.

    Doktor mi je dao pancef, prijatelj pulmolog mi je savjetovao da uz njega pijem i hemomicin, ujutro pancef od 400 uveče hemomicin od 500,
    dvije kutije hemomicina i pancef sam ispio, nakon toga i kutiju ciprocinala. 7 dana od početka terapije sam se snimio opet,
    snimak je pokazao da ide na bolje ali i dalje prisustvo upale! Završio sam sa terapijom prije 3 dana i sada ću da vidim sa
    pulmologom kada da se snimam opet, pošto mi je rekao da ću morati još jednom da se snimim.

    Prije dva dana sam izašao malo napolje da prošetam, zamorio sam se kao da pretrčao 20km.
    Udara korona i na glavu, primjetio sam da sam mnogo nervozniji (pogovoto bio) nego inače, dekocentrisan,
    zamaranje i fizičko i psihičko lagano.

    Zdrastveni sistem i cijelu organizaciju oko borbe sa ovim virusom bih okarakterisao kao katastrofa!
    Ti ljudi ne znaju šta rade! Od toga da sesta u covid centru ne nosi niti rukavice niti masku,
    do toga da niti znaju kad mi počela izolacija niti kada mi se završila (ja sam naravno sjedao kući i štitio druge od sebe),
    do toga da su mi rekli da nema ponovnog testiranja da bi mi jedan dan banuli na kuću da me testiraju ponovo,
    opšte ludilo! Oni niti komuniciraju među sobom (epidemiolog<->covid centar i doktori<->sanitarni inspektor), to je rasulo.
    Ja zaista nisam maliciozan i zlonamjeran tip i nije mi cilj da nekoga napadam niti imam nešto od toga,
    ali oni (zdrastveni radnici tj. sistem) zaista ne znaju šta rade.

    Kažem, prošao sam sa lakšom kliničkom slikom i blagim simptomima,
    cijelo vrijeme ležanja kući (cijeli ovaj mjesec) sam se osjećao dobro,
    ali tek treba da se vidi i sazna šta ovaj virus ostavlja u organizmu.
    Mada će i to biti individualno vjerovatno.

    Odužih ja priču, oprostite, ali eto, trebalo mi da "izdušim" malo možda...

  18. #315
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pashtro.PtC View Post
    Pozdrav svima na forumu. Pročitao sam cijelu temu pa odlučih i ja da dam svoj komentar, jer sam od ponedeljka negativan.
    A pozitivan sam postao krajem prošlog mjeseca. Sjećam se da je bila srijeda kada sam dobio jaku kijavicu tokom cijelog dana,
    iz nosa se samo slivalo kao voda cijeli dan, kao i nenormalno zujanje u ušima, jedva da sam išta čuo tog dana
    (googlao sam o tome, kažu prijavljuje sve veći broj ljudi gubitak sluha kratkotrajni, bez posledica, mada meni i dalje zuji u ušima! Ali ne tako jako kao tog dana)

    Do kraja te nedelje 2 prijatelja su prijavila koronu, ja sam se u nedelju probudio sa bolovima u mišićima i umorom kao da sam kopao 3 dana,
    u ponedeljak sam se testirao na brzi test koji je bio pozitivan. Nakon toga i PCR u covid ambulanti, nakon 3 dana rezultati su potvrdili virus.

    Tokom nedelje sam izgubio miris/ukus na par dana, i to bi bilo to od simptoma kod mene!
    Ja kažem, potpisao bih da mi svaki virus do kraja života bude ovakav!
    Ali to nije kraj priče. Na pregledu u covid ambulanti sam rekao da sam prije par godina preležao upalu pluća,
    doktor je odmah dao uput za snimanje pluća, snimak je pokazao početak upale pluća!
    NITI JEDNIM simptomom nisam osjetio ovo! Nakašljao se jednom nisam!
    To je samo pokazatelj koliko je opasan i bezobrazan ovaj virus i koliko treba biti oprezan.

    Doktor mi je dao pancef, prijatelj pulmolog mi je savjetovao da uz njega pijem i hemomicin, ujutro pancef od 400 uveče hemomicin od 500,
    dvije kutije hemomicina i pancef sam ispio, nakon toga i kutiju ciprocinala. 7 dana od početka terapije sam se snimio opet,
    snimak je pokazao da ide na bolje ali i dalje prisustvo upale! Završio sam sa terapijom prije 3 dana i sada ću da vidim sa
    pulmologom kada da se snimam opet, pošto mi je rekao da ću morati još jednom da se snimim.

    Prije dva dana sam izašao malo napolje da prošetam, zamorio sam se kao da pretrčao 20km.
    Udara korona i na glavu, primjetio sam da sam mnogo nervozniji (pogovoto bio) nego inače, dekocentrisan,
    zamaranje i fizičko i psihičko lagano.

    Zdrastveni sistem i cijelu organizaciju oko borbe sa ovim virusom bih okarakterisao kao katastrofa!
    Ti ljudi ne znaju šta rade! Od toga da sesta u covid centru ne nosi niti rukavice niti masku,
    do toga da niti znaju kad mi počela izolacija niti kada mi se završila (ja sam naravno sjedao kući i štitio druge od sebe),
    do toga da su mi rekli da nema ponovnog testiranja da bi mi jedan dan banuli na kuću da me testiraju ponovo,
    opšte ludilo! Oni niti komuniciraju među sobom (epidemiolog<->covid centar i doktori<->sanitarni inspektor), to je rasulo.
    Ja zaista nisam maliciozan i zlonamjeran tip i nije mi cilj da nekoga napadam niti imam nešto od toga,
    ali oni (zdrastveni radnici tj. sistem) zaista ne znaju šta rade.

    Kažem, prošao sam sa lakšom kliničkom slikom i blagim simptomima,
    cijelo vrijeme ležanja kući (cijeli ovaj mjesec) sam se osjećao dobro,
    ali tek treba da se vidi i sazna šta ovaj virus ostavlja u organizmu.
    Mada će i to biti individualno vjerovatno.

    Odužih ja priču, oprostite, ali eto, trebalo mi da "izdušim" malo možda...
    Nisam skapirao, koji dan od pocetka simptoma si otkrio upalu pluca?

  19. #316
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ako si izgubila miris imaš je sigurno a ako test bude negativan to je zato što se već spustila pa ti je neće naći PCRom
    Ovaj komentar mi je zapao za oko.
    U pravu si, kod PCR testa ti uzimaju bris iz grla i nosa,
    a ti ovdje tvrdiš da sam ja negativan na poslednjem PCR-u ali možda ipak pozitivan,
    jer mi se korona spuštila "dolje"??!

    Opasne teorije iznosiš ovdje , odakle ti ova teorija?

  20. #317
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Nisam skapirao, koji dan od pocetka simptoma si otkrio upalu pluca?
    U srijedu sam imao tu jaku kijavicu cijelog dana,
    u nedelju sam se probudio sa bolovima i umorom kada sam shvatio da "imam nešto",
    u ponedeljak sam uradio brzi test koji je bio pozitivan i sa njim otišao u covid ambulantu
    gdje su mi dali da sutra dan (dakle u utorak) uradim krv i snimim pluća gdje se vidio
    početak procesa na plućima. Tog dana (u ponedeljak) su mi uzeli i bris za CRP,
    ali rezultati su bili tek u četvrtak ili petak, ja sam u utorak već bio pod terapijom naravno.

    Sad opet vidim da testovi kasne, ranije se čekalo i po 7 dana, to je ludilo totalno!
    Ja da nisam uradio test privatno i prijavio raniju upalu pluća, kasnio bih fino sa liječenjem sigurno!
    Last edited by Pashtro.PtC; 21-11-20 at 23:48.

  21. #318
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pashtro.PtC View Post
    Tog dana (u ponedeljak) su mi uzeli i bris za CRP,
    Vjerovatno misliš bris na covid, jer CRP, c reaktivni protein je parametar koji se dobija uzorkovanjem iz venske krvi.

  22. #319
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kod ovog virusa je sve do srece ili bolje reci, nesrece, kako koga uhvati valjda. Ja sam bio jedan od tih srecnih pa mi je jedini simptom bio gubitak mirisa, i prvi dan mali kasalj, nisam ni pretpostavio da imam kovid dok nisam skroz izgubio miris, tad sam nesto posumnjao, ipak se nijesam testirao, proslo je sve lako, ne samo meni nego i ukucanima, pa cak i babi od 85god. Testirao se na antitijela poslije 10tak dana i bivao pozitivan. Ja se iskreno nadam da ce mi ubuduce svaki grip i svaka infekcija biti kao ovo, jer je ovo bila sprdnja.

  23. #320
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pashtro.PtC View Post
    Ovaj komentar mi je zapao za oko.
    U pravu si, kod PCR testa ti uzimaju bris iz grla i nosa,
    a ti ovdje tvrdiš da sam ja negativan na poslednjem PCR-u ali možda ipak pozitivan,
    jer mi se korona spuštila "dolje"??!

    Opasne teorije iznosiš ovdje , odakle ti ova teorija?
    si bio pozitivan pa si bio i en odnosi se na tebe.... a to nije njegova teorija nego su mnogi ljekari konstatovali da ukoliko se virus spusti u pluća iz nosa i ždrijela odakle se uzima bris za PCR onda zna nalaz da pokaze da je negativan a čovjek dobije upalu pluća tešku koju ne osjeti i niko ga ne liječi jer nema koronu po PCR....imas mnogo slučajeva ljudi koji su imali teški oblik a PCR pokazao da su negativni...prvo bris mora izuzetno energino i duboko da se zavuče i da se izvadi ...mnogi su kukali da im je teže to bilo nego bolest....."krvničko" zabijanje štapića u nos i grlo su opisali način uzimanja brisa
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #321
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Vjerovatno misliš bris na covid, jer CRP, c reaktivni protein je parametar koji se dobija uzorkovanjem iz venske krvi.
    Izvini, da, mislio sam na PCR a ne na CRP.


    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ... a to nije njegova teorija nego su mnogi ljekari konstatovali da ukoliko se virus spusti u pluća iz nosa i ždrijela odakle se uzima bris za PCR onda zna nalaz da pokaze da je negativan a čovjek dobije upalu pluća tešku koju ne osjeti i niko ga ne liječi jer nema koronu po PCR....imas mnogo slučajeva ljudi koji su imali teški oblik a PCR pokazao da su negativni...prvo bris mora izuzetno energino i duboko da se zavuče i da se izvadi ...mnogi su kukali da im je teže to bilo nego bolest....."krvničko" zabijanje štapića u nos i grlo su opisali način uzimanja brisa
    E pa sad me već hebete! Ne mislim na tebe naravno, ali to je sad da čovjek poludi!
    Pa zašto se onda radi PCR, ako on može tako lako da slaže?! Zašto se ne radi još neki test kada je to tako?
    Ne zamjeri, ali mislim da lupate.
    Za njega se kaže da je najpouzdanija metoda, zar ne? A sada ovdje tvrdite da uopšte nije tako, nego kontra.

    A država je ljetos na osnovu TOG TESTA odlučila da pušta turiste u državu, jer TAJ TEST je pokazivao da oni nemaju koronu.
    A vi sada tvrdite da je "virus mogao da sidje dolje" i da ga ovaj test ne detektuje?
    Pa da ga ima u plućima, ali da ga nema u grlu?!

    Pa koji je onda najpouzdaniji test na Covid-19??!

    Da, uzimanje brisa jeste neprijatno, nabiju ti štapić duboko u sinuse.

  25. #322
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Brate, kad ti je test pozitivan sve je ok jer se zna da si pozitivan i virus se zadrzava koliko se zadrzava, prema dosadasnjim saznanjima 15 dana od momenta kad saznas da si pozitivan i to se racuna kao bezbijedno vrijeme uz one dane od kako si imao kontakt sa zarazenim....medjutim ukoliko imas sve simptome a test pokaze da je negativan (a ti slučajevi postoje i te kako) onda se zna desiti i da tek iz trećeg puta pokaze covid a pacijent lezi na kiseoniku...ovo je istina pod jedan....
    a a pod dva...tek si se pojavio na forumu i nije lijepo da u prvoj komunikaciji sa nekim kazes "vi lupate" jer ne lupamo nego pokusavamo da diskutujemo sa tobom....
    izvoli procitaj ovo:
    https://www.vijesti.me/kolumne/47483...-smrt-i-ljubav
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  26. #323
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pashtro.PtC View Post
    Izvini, da, mislio sam na PCR a ne na CRP.



    E pa sad me već hebete! Ne mislim na tebe naravno, ali to je sad da čovjek poludi!
    Pa zašto se onda radi PCR, ako on može tako lako da slaže?! Zašto se ne radi još neki test kada je to tako?
    Ne zamjeri, ali mislim da lupate.
    Za njega se kaže da je najpouzdanija metoda, zar ne? A sada ovdje tvrdite da uopšte nije tako, nego kontra.

    A država je ljetos na osnovu TOG TESTA odlučila da pušta turiste u državu, jer TAJ TEST je pokazivao da oni nemaju koronu.
    A vi sada tvrdite da je "virus mogao da sidje dolje" i da ga ovaj test ne detektuje?
    Pa da ga ima u plućima, ali da ga nema u grlu?!

    Pa koji je onda najpouzdaniji test na Covid-19??!

    Da, uzimanje brisa jeste neprijatno, nabiju ti štapić duboko u sinuse.
    Ne lupa vjeruj mi. Znam lično slučaj gdje test je rađen nekoliko puta, svaki put negativan, a teška obostrana upala pluća na snimku pokazala covid infekciju. Snimak ne može da pogriješi.

  27. #324
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Brate, kad ti je test pozitivan sve je ok jer se zna da si pozitivan

    Izvučeno iz konteksta, baš dobro zvuči...


    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    a a pod dva...tek si se pojavio na forumu i nije lijepo da u prvoj komunikaciji sa nekim kazes "vi lupate" jer ne lupamo nego pokusavamo da diskutujemo sa tobom....
    Izvini, to korona izbija iz mene još uvjek!
    Kad pročitah ovo sinoć, baš se "uznemirih", jer niko ništa pouzdano ne zna i sve je neko nagađanje.
    A kad se radi o sopstvenom zdravlju i zdravlju bližnjih, to i ne pada tako lako, kad možeš samo da nagađaš što treba da radiš i šta te čeka.

    Jeste, nov sam na forumu, ali sam ga čitao neko vrijeme prije registracije, i očigledno je da na forumu ima dosta djece koja često što lupaju, što troluju.

    Izvini još jednom ako si shvatila komentar lično,
    tebi nije upućen svakako!

  28. The Following User Says Thank You to Pashtro.PtC For This Useful Post:


  29. #325
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Ne lupa vjeruj mi. Znam lično slučaj gdje test je rađen nekoliko puta, svaki put negativan, a teška obostrana upala pluća na snimku pokazala covid infekciju. Snimak ne može da pogriješi.
    Hmmm... Pa koji je onda test siguran, da pokaže da li ima virusa ili ne?
    Iz krvi neki pretpostavljam, jer ona ne laže, valjda.

Page 13 of 156 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •