View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 125 of 156 FirstFirst ... 2575115121122123124125126127128129135 ... LastLast
Results 3,101 to 3,125 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #3101
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Dan 3 nakon vakcinacije, temperatura laksa, rame lakse, ali zlijezde ispod pazuha unistavaju.
    Uvecane mi mnogo, ruku ne mogu spustiti, bolne na dodir.

    Nimalo prijatan osjecaj.

    Nisam ni znao da je ovo simptom moguci pa sam se cudio, ali vidim po netu pise normalno, e sad ne znam je li normalno u ovoj granici da boli.

    A ruku spustiti ne mogu, jos kako sam razvijeniji podosta u dijeli grudnih misica i ruku, pa mi pritiskaju grudi ruke, boli brate haos.

    Nastavljam da pratim i obavjestavam, eto, imajte i taj simptom u obzir.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Trebao bi prijaviti tu reakciju Agenciji za ljekove.

  2. #3102
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,531
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Trebao bi prijaviti tu reakciju Agenciji za ljekove.
    Već je prijavljena ta nuspojava od strane mnogih, samo ja do sad nisam čuo da se neko žalio od ljudi koje znam za to. Ali ima evo.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  3. #3103
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ja sam pisao prosle nedelje, da sam imao tu nus pojavu. Posle 5-6 dana sve normalno, povuce se taj otok. Ovo je posle prve doze bilo ( vidjecemo na drugu)... jel tebi isto prva ? Ja isto treniram, ali sam nedjelju pauzirao. Inace ostali ukucani primili fajzera, malaksalost i to standardno, ostalo sve normalno

  4. #3104
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,709
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Mozda je kod ljudi na hemiji ta nuspojava


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  5. #3105
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,531
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Ja sam pisao prosle nedelje, da sam imao tu nus pojavu. Posle 5-6 dana sve normalno, povuce se taj otok. Ovo je posle prve doze bilo ( vidjecemo na drugu)... jel tebi isto prva ? Ja isto treniram, ali sam nedjelju pauzirao. Inace ostali ukucani primili fajzera, malaksalost i to standardno, ostalo sve normalno
    Jeste, prva doza

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  6. #3106
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Već je prijavljena ta nuspojava od strane mnogih, samo ja do sad nisam čuo da se neko žalio od ljudi koje znam za to. Ali ima evo.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Nema veze sto je vec prijavljena. A pozeljno bi bilo posjetiti i doktora.

  7. #3107
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Moj otac je primio treću dozu (2xSino + Pfizer) i isto je imao žlijezdu na vratu i bol u ramenu.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  8. #3108
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Meni je 3 dana ruka boljela, bukvalno,posle samo na dodir. Jes,meni bila 3 al svako ima neke siptome blaze i teze. Meni koleginica 3 dana temp 38 od fajzera, sve zavisi od organizma

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Prvu dozu Kineske kad sam primio osjetio nisam ni kad me je ubola ni kad je izvadila iglu.Ama bas nista.Kad sam primo drugu dozu,rame me je boljelo tri dana sve joj je***.Sve vam je to do osobe koja vam daje vakcinu
    Last edited by Randy Orton; 19-11-21 at 07:57.

  9. #3109
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,469
    Thanks Thanks Given 
    1,630
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Prvu dozu Kineske kad sam primio osjetio nisam ni kad me je ubola ni kad je izvadila iglu.Ama bas nista.Kad sam primo drugu dozu,rame me je boljelo tri dana sve joj je***.Sve ti je to do osobe koja ti daje vakcinu
    Ja sam dvije kineneske,ruka nije uospte boljela. Fajzer,meni je dala svega za 3,4 sec,a supruzi jedno 15-20sec onu bebi vakcinu. Nju je takodje ruka odvalila isto kao mene
    Tako ja mislim da je fajzer jaca,i prica kolega koji isto primili fajzer.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  11. #3110
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Posle 2 x AZ vjerovatno ću Fajzera.. Doduše, zakačio sam koronu u međuvremenu pa mi rekoše da se treća doza prima tri mjeseca nakon prelezavanja...

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  12. #3111
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Instrukcije su bile da ko prelezi ne mora da prima trecu dozu.
    Last edited by Apolo; 19-11-21 at 17:13.

  13. #3112
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    406
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    E ja sam primio 2x kineza u Aprilu i medju prvima primio trecu dozu Fajzera.

    6 dana nista, malo ruka boljela, to je to. 7 dan, upalilo mi se citavo tijelo, temperatura, sinusi, glavobolja kakvu nikad iskusio nijesam u zivotu i plus su mi se aktivirale hronicne bolesti koje sam koliko toliko drzao pod kontrolom. Mjesec dana pakla i na kraj sam cak zavrsio u kbc-u radi jedne od ovih bolesti. Sve sam ispregledao i zakljucak je da od Fajzera koji je mnogo jaci i koji izaziva jaci imuni odgovor moze tijelo ovako da reaguje kao meni. (posebno meni jer pijem dosta ljekova, razlicitih terapija) Da mogu ponovo da biram, primio bih kineza.

  14. #3113
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Meni malo nije jasno,niti mi ima puno logike,mixat vakcine...da maximalno uprostim,svi smo doshli odavno do informacija da su kineske ne toliko efikasne,je li istinita info ili ne,niko ne zna sigurno,ali ako su dvije doze obavile posao,osoba je ostala neinficirana,chemu treca doza bilo koje druge?
    Ne razumijem,odnosno jasno mi je da narod hoce shto jachu,vecu,bolju zashitu,ali chemu mijenjati konja koji pobjedjuje.
    ...

  15. #3114
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    1,854
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    132 Posts

    Default

    Ja imam prijatelje u Srbiji koji su primili treću dozu Sinofarma bez problema...

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  16. #3115
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Meni malo nije jasno,niti mi ima puno logike,mixat vakcine...da maximalno uprostim,svi smo doshli odavno do informacija da su kineske ne toliko efikasne,je li istinita info ili ne,niko ne zna sigurno,ali ako su dvije doze obavile posao,osoba je ostala neinficirana,chemu treca doza bilo koje druge?
    Ne razumijem,odnosno jasno mi je da narod hoce shto jachu,vecu,bolju zashitu,ali chemu mijenjati konja koji pobjedjuje.
    Narod samo slusa ono sto im se kaze i ne pita puno. Ako nastavimo ovim tempom i kod nas ce se nevakcinisanim smatrati onaj koji nije primio trecu dozu, pa onda cetvrtu itd.

    Nista vise nema logike... Da se islo logikom i zdravim razumom ne bi imali situaciju u kojoj mediji namjerno sabotiraju vakcinu X, ne bi li se poboljsala percepcija o vakcini Y, situaciju u kojoj radi politickih razloga vakcina A i B nisu priznate u dobrom dijelu svijeta i slicne stvari. Ne bi imali situaciju gdje u pojedinim drzavama oni koji su prelezali covid imaju "covid pass" na 6 mjeseci, dok oni koji su vakcinisani za sada imaju neogranicen covid pass, ili pak u nekim drugim zemljama oni koji su prelezali covid19 imaju "covid pass" na godinu dana...

    Sta vise ima logike? Nista, osim da smo gadno zaglibli bili vakcinisani ili ne. No ajd, barem se neke zemlje lagano bude i shvataju da nesto mora da se mijenja.

  17. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  18. #3116
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skodilak View Post
    Ja imam prijatelje u Srbiji koji su primili treću dozu Sinofarma bez problema...

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    Mozes i kod nas da primis trecu dozu Sinofarma bez problema btw.

  19. #3117
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Narod samo slusa ono sto im se kaze i ne pita puno. Ako nastavimo ovim tempom i kod nas ce se nevakcinisanim smatrati onaj koji nije primio trecu dozu, pa onda cetvrtu itd.

    Nista vise nema logike... Da se islo logikom i zdravim razumom ne bi imali situaciju u kojoj mediji namjerno sabotiraju vakcinu X, ne bi li se poboljsala percepcija o vakcini Y, situaciju u kojoj radi politickih razloga vakcina A i B nisu priznate u dobrom dijelu svijeta i slicne stvari. Ne bi imali situaciju gdje u pojedinim drzavama oni koji su prelezali covid imaju "covid pass" na 6 mjeseci, dok oni koji su vakcinisani za sada imaju neogranicen covid pass, ili pak u nekim drugim zemljama oni koji su prelezali covid19 imaju "covid pass" na godinu dana...

    Sta vise ima logike? Nista, osim da smo gadno zaglibli bili vakcinisani ili ne. No ajd, barem se neke zemlje lagano bude i shvataju da nesto mora da se mijenja.
    Nije bash da je narod vishe prenaivan kao prije,imaju ogromni spektar izvora informacija,a velika vecina se vodi i iskustvom prijatelja,rodjaka,kolega...

    Ja sam i prije 10ak dana ovdje napisao kad sam primio Kineskinju,treca doza,majka moja recimo trecu je uzela Pfizer,jer eto i sestra joj je isto uradila,shto ne bi ona,i ajde i to mogu opravdati i svakako nije moje da nekome namecem svoju volju...ali samo mi je nejasno,ako sam primio dvije kineske,koje su napravljene starim metodom,shto bih ja sad isprobavao sasvim drugu vakcinu,koja je napravljena na sasvim drugi nachin.

    No,da ne palamudim,ovo shto su ovdje par kolega iznijeli,su nikakve nuspojave takoreci,mozda nisu stavili hladne obloge nakon vakcine,pa eto malo vishe otoka ili bola,i mene je ruka boluckala par dana i prodje i to.
    ...

  20. #3118
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    E ja sam primio 2x kineza u Aprilu i medju prvima primio trecu dozu Fajzera.

    6 dana nista, malo ruka boljela, to je to. 7 dan, upalilo mi se citavo tijelo, temperatura, sinusi, glavobolja kakvu nikad iskusio nijesam u zivotu i plus su mi se aktivirale hronicne bolesti koje sam koliko toliko drzao pod kontrolom. Mjesec dana pakla i na kraj sam cak zavrsio u kbc-u radi jedne od ovih bolesti. Sve sam ispregledao i zakljucak je da od Fajzera koji je mnogo jaci i koji izaziva jaci imuni odgovor moze tijelo ovako da reaguje kao meni. (posebno meni jer pijem dosta ljekova, razlicitih terapija) Da mogu ponovo da biram, primio bih kineza.
    i šta ćeš da radiš kad bude trebala četvrta dogodine, a vjerovatno će trebat?
    She is only here to annoy herself!

  21. #3119
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    342
    Thanks Thanks Received 
    923
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    A može li da se primi odma treća, pošto ispada da ove prve dvije nisu dovoljne?

  22. #3120
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    406
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i šta ćeš da radiš kad bude trebala četvrta dogodine, a vjerovatno će trebat?
    Ne znam, vidjecemo.

  23. #3121
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Primio trecu dozu Fajzera posle 2 Astre.Nisam mogao da zaspem kapi.Blaga bol u zglobovima kao i dan posle.Posle 2 dana sve ok.

  24. #3122
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Inače, zdravstveni sistem trenutno ovako funkcioniše...otac mi je operisan prije dvadesetak dana, pušten na kućno liječenje poslije 6 dana od prilično teške operacije i za mladje čeljade a ne za starog čovjeka i sjutradan se zbog komplikacije vrati u KBC preko urgentnoga u kome smo proveli bukvalno cijeli dan pa nas jednom kuci poslali pa ponovo se vratili oko 7 uveče i tada su ga ponovo primili (oba puta testiran na covid) pa se odradi još jedna intervencija i iscrpljen, prebolestan sa parametrima CRP 187, D-dimmer 10,5 ga pušte kući...kako je ušao u kuću izmjerim mu temperaturu jer vidim da se trese, 38.5....ok, pokriven je antibioticima, računam da nije upala pluća pošto su mu snimili pluća tek pred izlazak i od toga je zavisilo da li će ga pustiti ili ne...e sad kad smo došli doma agonija počinje....
    Rez od grudi do karlice, ne smije i ne moze da mrdne, samo uz pomoc a i taj pokret smeta tom rezu temperatura 39 i rana koja blago krvari nakon izlaska jer svaki pokret pravi to krvarenje....uz svu tu muku čovjek kija i kašlje....znači HOROR. Zovem hitnu da ih zamolim da dodju da mu poslušaju pluća i eventualno ukljuce neku infuziju, vikend je, nemam uput za UC a tamo bez uputa jedino ako si iz pucnjave i teškog udesa ili te hitna transportuje......veli mi dispečerka (dezurna dr) kad je čula da ima temperaturu "aaaa, on mora prvo da se testira...znate, čim je iz bolnice to je najvjerovatnije korona jer tamo je najinfektivnije kad je kovid u pitanju" ...dobro, rekoh, vikend je, kako da ga testiramo kad je vikend? "Aaaa, ima ekipa znate, orate zvati IJZ i oni će poslati ekipu da ga testiraju"...ok rekoh.
    Zovnem ja covid ambulantu da se konsultujem i dr divna, pre preljubazna, lijepo je sa mnom pričala, punih 20 minuta, sve me je saslušala (govorim o suboti ujutro oko 9 ujutro) i rekla sve sam zabiljezila odmah cu da ga prijavim za testiranje i da pošaljem ekipu da dodje da ga pregleda....pozvacu da vam javim kad će doći, insistiraću...nakon desetak minuta zena me zove i kaže, da je sramota da mi kaže to što će mi reći i da jednostavno ne zna kako da mi pomogne...vidno je blam i kaže da je sramota što sa mjesta ne kojem je nema uticaja na to da se pomogne pacijentu...kaže, testiranje sam zakazala, zvaće vas dala sam vaš br telefona a ekipa neće da dodje...kažu da oni nemaju ingerencije da liječe one koji nemaju potvrdjen covid! Onog momenta kad bude potvrdjen oni će doci....eto narode...tako nam zdravstvo funkcioniše....eto super, oni neće da dodju jer MOŽDA nije covid a ovi drugi neće jer MOŽDA jeste covid.... međuvremenu, on neka ide u PM i neka crkne!

    Inače, kad čuh da je možda korona pravo da vam kažem počeh da osjećam sve moguće simptome...ko je prebolovao taj zna kako se boje od korone oni koji su imali malo teže simptome...nabavih oximetar i i mjerim mu saturaciju kad ono 90! Ja se uspaničih i odmah nazvah hitnu opet dr, lijepo sasluša i veli da oni mogu da dodju samo ako saturacija padne ispod 90 i da transportuju direktno u KBC tj u UC...da pratim pa da ih zovem ako padne ispod i oni će doci. Srećom nijesu trebali, pregurasmo tu noć, već sjutradan pade temperatura, nakon trećega pancefa stanje se popravi a evo danas je saturacija bila čak i 97....mada je mahom 95 ili 96.
    Testiran je juče (ponedeljak) jer mi je receno u subotu popodne kad sam zvala ponovo i pitala zasto ih još nema jer to jutro u 9 smo ga prijavili, da oni vikendom samo skupljaju pozive a onda u ponedeljak idu i testiraju one koji su nepokretni ili se tretiraju kao nepokretni...negativan je, preladio se nagrdi i fasovao jaki bronhitis u bolnici ali eto da znate st sve moze da vas saceka u našem zdravstvenom sistemu...ne treba se čuditi što imamo mnogo smrtnosti od svega! Sklona sam povjerovati da, nazalost, nama može pomoći samo sreća i jak organizam...i sa i bez korone
    Last edited by zvoncica; 23-11-21 at 23:00.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #3123
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Mene moj izabrani jedva primio imao sam prehladu slicnu covidu ali testiran i negativan. Haos.

  26. #3124
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    2,189
    Thanks Thanks Received 
    578
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    Koliko je opasno ovo sto se deblja krv poslije korone? Cujem da jos ako uzmes fajzer jos gore… i kako brate onda covjek dobije trombe koje su opasne po zivot….

    Drug mi imao koronu u mart, sad odlezao 10 dana zbog toga sto mu se krv udebljala i dobio trombe koje mogu izazvat katastrofalne posledice po covjeku.

    Mjesec dana mu dali inekcije i to 2x dnevno…

    Neko zna nesto o ovome, iskustva, bilo sta?!

  27. #3125
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Koliko je opasno ovo sto se deblja krv poslije korone? Cujem da jos ako uzmes fajzer jos gore… i kako brate onda covjek dobije trombe koje su opasne po zivot….

    Drug mi imao koronu u mart, sad odlezao 10 dana zbog toga sto mu se krv udebljala i dobio trombe koje mogu izazvat katastrofalne posledice po covjeku.

    Mjesec dana mu dali inekcije i to 2x dnevno…

    Neko zna nesto o ovome, iskustva, bilo sta?!
    Pa od pochetka je to najopasnija posljedica,no si mlad pa nisi mnogo ni chitao izgleda o tome.

    Komshija moj,nikad pio,nikad pushio,aktivan stalno,nakon covida infarkt,a chovjek zivi mirno,bez stresa...shto je najgore radio ne nalaze i chuveni D dimer,uzalud,struchnjak kojeg ti znash isto,da ga ne imenujem,prije infarkta nu je rekao da je sve ok.

    @zvoncica Drago mi je da ti je otac na kraju ipak ok,a inache nam je zdravstvo otishlo u 3 lijepe p m!

    Bivsha vlast,kakva god bila,po pitanju zdravstva,neka pricha ko god shta god hoce,radila je ovaj posao mnogo bolje,organizovanije,savjesnije,toliko.
    ...

  28. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


Page 125 of 156 FirstFirst ... 2575115121122123124125126127128129135 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •