View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 120 of 156 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130 ... LastLast
Results 2,976 to 3,000 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #2976
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    dokon um djavolje igraliste
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  3. #2977
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,074
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Jel ovo dobar broj antitijela...kovid zvanično nisam imao...revakcinisan u junu sinofarmom.



    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  4. #2978
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,846
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Ja sam 5 mjeseci nakon prve astra zeneca imao 398. Odradio sam revakcinu tada. Sad mogu vjerovatno zakucat sa slobodnog

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  6. #2979
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,074
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Dobra je Astra posle prve doze imaš masu antitijela

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  7. #2980
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    In Re-Analysis, Ivermectin Benefits Disappeared as Trial Quality Increased
    https://www.medpagetoday.com/special-reports/exclusives/95333

    Nazalost, anti-vaxxeri su vec napravili nepopravljivu stetu i doprinijeli ranoj smrti vise hiljada ljudi. To ce da se nastavi jer ogroman broj ljudi izuma ovaj lijek u nadi da ce ih spasiti od korone, umjesto da se vakcinisu.

    @starwalker, spavas li mirno?
    Čekaj, više nije horse dewormer?
    Predstava je dovedena do apsurda, genijalan obrazac su koristili:


    For the re-analysis, Andrew Hill, PhD, of the University of Liverpool in England, and colleagues included 12 studies ( that was flagged for including potentially fraudulent research) with 2,628 participants, and assessed them for bias. Overall, four studies had a low risk for bias, four studies had moderate risk, three studies were at high risk for bias, and
    one was potentially fraudulent
    FunFact: Centre for Global Vaccine Research - University of Liverpool
    Funded by the Bill and Melinda Gates Foundation



    Neka neko kaže ovim šarlatanima dolje da se bave lažnom naukom, treba da voze Uber kod Gandalfa:
    Database of all ivermectin COVID-19 studies. 127 studies, 83 peer reviewed, 64 with results comparing treatment and control groups


    Quote Originally Posted by goozica View Post
    nije ostala trudna od vakcine sigurno, ali i ove avax price o sterilitetu isto tako nisu tacne. samo dajem primjer iz blize okoline, kao i uvijek, a ne internet naklapanja i nedokazane stvari. drugo, ne pada mi na pamet da bilo koga nagovaram da se vakcinise, svako sebi bira.
    sto se mene tice, mogu i domestos popit ako im internet kaze. .
    Čestitke drugarici, sa srećom.

    Podsjetila si me na tvoj post iz avgusta u kojem prenosiš info med. autoriteta sa terena:

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kolektiv zdravstvene ustanove u kojoj moja sestra radi u minhenu je dobio obavjestenje da, ukoliko neko planira da ima djecu, ne prima vakcinu jer nemaju potvrdu da ne utice na sterilitet.
    U tom postu si imala dobru poentu (bold), no sada se ne držiš istih kriterijuma kod prosuđivanja:

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    uopste mi nisu jasne te tvrdnje doktorice samo zato sto je u praksi posle korone bilo zaceca, bilo kojim putem, ne znaci da nekome nece praviti problem.
    Dalje, zašto je antivax naklapanje ako u konkretnoj formulaciji koronu zamjenimo vakcinom? Još uvijek ne znamo stvarne razmjere kako u prvoj tako ni u drugoj varijanti, trebaće nam godine. Plus, stvari se ovdje doživljavaju prilično bukvalno; niko ne prognozira momentalni Children of Men scenario nakon što se svaka reproduktivno zdrava žene imunizuje, već se ukazuje na klizav teren kod donošenja takvih odluka što izaziva ozbiljnu zabrinutost za moguće posljedice po reproduktivno zdravlje u globalu a gdje je za punu sliku potrebno vrijeme.

    Uz to je sve aktuelnije pitanje trudnica. Kod EU komšija glavna epid. Markotić daje sl. izjavu:

    Upitana o tome trebaju li se cijepiti trudnice protiv COVID-a 19, kazala je sljedeće: - Pitanje nije s da ili ne. Znači zbog toga i još uvijek nije provedena treća faza kliničke studije u svijetu što je dosta komplicirano s obzirom na populaciju, Europska agencija za lijekove nije službeno odobrila to cijepljenje, međutim s obzirom na to da se sve više vidi u znanstvenim stručnim krugovima da su trudnice pod povećanim rizikom onda su preporuke brojnih stručnih društava da se cijepe. Međutim tu bi u svakom slučaju trebale one sa svojim ginekologom ili nekim drugim liječnikom vidjeti, prvi prioritet bi trebali biti oni koji imaju rizične faktore ako što je pretilost, kao što je viša dob za trudnicu.
    https://www.vecernji.hr/vijesti/mark...jepiti-1535417
    +
    https://cf5e727d-d02d-4d71-89ff-9fe2...f1d7384dd4.pdf
    The more things change, the more they stay the same.

  8. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  9. #2981
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Moj Starky dobro ti nije teško popamtiti za svakoga diskutanta ponaosob te postove "a prije si ovako pričao" (imaš neku posebnu pretragu kad hoćeš nekome da repliciraš?) ...pa kakve veze ima, pobogu, covid je nova bolest, nepoznanica i za nauku a ne za nas, ako je neko razmisljao je li potrebno imati rezervu prema davanju vakcine osjetljivim kategorijama u startu?!
    Mi prvo u startu nijesmo tri mjeseca kuce napustali, pa smo sad ka veseli pioniri, pa onda je krenuo najgrozniji italijanski senario u naše krajeve, pa nijesmo smjeli tać ljude da se ne zarazimo preko brava, ručki od kolica i sl, danas ne vjerujem da iko razmislja da se ovo dodirom prenosi....potpuno je normalno ne trčati dati trudnici vakcinu....uostalom gore ne pise da vakcina dokazano utiče na sterilitet, nego da nema dokaza da utiče ili ne utiče....bitno drugačije...i ja sam za vakcinu hiljadu posto ali ne bih svojoj trudnoj ćerki ili snahi rekla "trci primi vakcinu"....e sad bih joj rekla, naravno da trea da primiš vakcinu...što reče Goozica, neka svako radi kako hoće i misli ali nije grijeh prateći situaciju na terenu oslobadjati se i prilagodjavati tj procjenjivati za sebe je li nešto dobro ili nije...i eto za neverne tome lijepa vijest, neko je i pored primljene vakcine ostao trudan....Montenegrina ima slučaj svoje sestre koja je dobila zdravu bebu nakon prelezane korone i upale pluca, ako se dobro sjećam...sve smo to učili usput
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. The Following 3 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  11. #2982
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    "pa nijesmo smjeli tać ljude da se ne zarazimo preko brava, ručki od kolica i sl, danas ne vjerujem da iko razmislja da se ovo dodirom prenosi"

    nije problem što se mišljenje mijenja (samo ga budala ne mijenja), problem je što se nazivaju debilima ljudi koji misle drugačije i što im se to toleriše...pa kad ispadne da su takvi bili u pravu onda se nađe druga priča, što ćemo da radimo ako se sjutra utvrdi da su upravo vakcine izazvale širenje opasnijih mutacija?
    She is only here to annoy herself!

  12. #2983
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Moj Starky dobro ti nije teško popamtiti za svakoga diskutanta ponaosob te postove "a prije si ovako pričao" (imaš neku posebnu pretragu kad hoćeš nekome da repliciraš?) ...pa kakve veze ima, pobogu, covid je nova bolest, nepoznanica i za nauku a ne za nas, ako je neko razmisljao je li potrebno imati rezervu prema davanju vakcine osjetljivim kategorijama u startu?!
    Mi prvo u startu nijesmo tri mjeseca kuce napustali, pa smo sad ka veseli pioniri, pa onda je krenuo najgrozniji italijanski senario u naše krajeve, pa nijesmo smjeli tać ljude da se ne zarazimo preko brava, ručki od kolica i sl, danas ne vjerujem da iko razmislja da se ovo dodirom prenosi....potpuno je normalno ne trčati dati trudnici vakcinu....uostalom gore ne pise da vakcina dokazano utiče na sterilitet, nego da nema dokaza da utiče ili ne utiče....bitno drugačije...i ja sam za vakcinu hiljadu posto ali ne bih svojoj trudnoj ćerki ili snahi rekla "trci primi vakcinu"....e sad bih joj rekla, naravno da trea da primiš vakcinu...što reče Goozica, neka svako radi kako hoće i misli ali nije grijeh prateći situaciju na terenu oslobadjati se i prilagodjavati tj procjenjivati za sebe je li nešto dobro ili nije...i eto za neverne tome lijepa vijest, neko je i pored primljene vakcine ostao trudan....Montenegrina ima slučaj svoje sestre koja je dobila zdravu bebu nakon prelezane korone i upale pluca, ako se dobro sjećam...sve smo to učili usput
    Bojim se da nisi pročitala sve napisano te tako svojim odgovorom mjenjaš stvarnu poruku mog posta. Čovjek svakog dana uči i nadograđuje ili mijenja mišljenje o nečemu, pa pričati različito o istoj stvari nakon protoka vremena i novih saznanja je - jedno, dok imati različito mjerilo za prosuđivanje stvari je nešto sasvim drugo i na šta se i odnosio moj komentar.
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #2984
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Čekaj, više nije horse dewormer?
    Predstava je dovedena do apsurda, genijalan obrazac su koristili

    FunFact: Centre for Global Vaccine Research - University of Liverpool
    Funded by the Bill and Melinda Gates Foundation
    Pa jesi li ti normalan? Znas li ti nesto o toj fondaciji sto nije bazirano na desnicarskim teorijama zavjere najglupljih ljudi na svijetu ili si odlucio da se pridruzis njihovim redovima na dnu kace?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #2985
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Odradio dvije astre tokom proljeća, među prvima.
    U avgust se vjerovatno zarazio na najidealnijem mjesto đe sam mogao, kući na par kilometara od mora, sa odličnim pogledom i svojim bazenom. Uspjeli produžiti rentu kuće i provesti tamo samoizolaciju, sa sve online nabavkama iz Volija.
    Dva-tri dana temperatura, par dana bez mirisa i po par sezona sezona serija i podebljih knjiga. Bješe lagano.
    I kad zaroniš u bazen odma pritisak u uši .
    Elem, dobilo neko dijete malome u vrtićku grupu Covid, da ne bi moj išao u izolaciju izvadih mu antitijela kojih je imao dovoljno.
    Izvadih sebi i... 5150. Mogu izgleda bez maske na covid odeljenje .
    Vakcinišite se ljudi. Tada je korona povod da se odgledaju zaostale sezone i pročitaju zaostale knjige.
    A bez toga, igra se ruski rulet. Samo je jedan metak u burencetu pištolja, ostali su prazni. Neće valjda mene... Jesi li siguran?

  15. The Following 4 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  16. #2986
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    10,866
    Thanks Thanks Received 
    5,138
    Thanked in
    2,394 Posts

    Default

    Realno levor ima burence sa malo više ležišta,ali to je to,kako si i napisao

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  17. #2987
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    "pa nijesmo smjeli tać ljude da se ne zarazimo preko brava, ručki od kolica i sl, danas ne vjerujem da iko razmislja da se ovo dodirom prenosi"

    nije problem što se mišljenje mijenja (samo ga budala ne mijenja), problem je što se nazivaju debilima ljudi koji misle drugačije i što im se to toleriše...pa kad ispadne da su takvi bili u pravu onda se nađe druga priča, što ćemo da radimo ako se sjutra utvrdi da su upravo vakcine izazvale širenje opasnijih mutacija?
    Ja i dalje ne dodirujem kvake shakom,laktom da!
    ...

  18. #2988
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Zato se nisi ni zarazio :-)

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  19. The Following User Says Thank You to bojankov For This Useful Post:


  20. #2989
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Da li u CG moze da se primi Pfizer vakcina bez zakazivanja? Ako moze, u kojim domovima zdravlja? Hvala.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  21. #2990
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Može na svakom vakcinalnom punktu ili u domu zdravlja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #2991
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Da li u CG moze da se primi Pfizer vakcina bez zakazivanja? Ako moze, u kojim domovima zdravlja? Hvala.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Studentski sportski centar ,može

  23. #2992
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Hvala momci pa da se i ja vakcinisem konacno.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  24. #2993
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,295
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

    Da vam se javnem. Juče cijeli dan i prekjuče od podneva nisam i imao temp. Ali ne lezi vraže, od jutros ona pospanost od temp (pola dana prespavao, opao apetit) , jutros bila 37, sada 37.7 sto nije bilo ni jednom u prethodnim danima.
    Danas radio i nalaz za crp, gle sada on pao na 9 sa pocet ih 17.6. (Od 03.11.2021 pijem antibiotike).

    Taman sam se bio ponadao juče evo ga prolazi, kad ono prc. To mu dodje onaj drugi talas sto svi pričaju, taman se osjetis evo ga nema ga više kada on još jače. Generalno sem pospanosti sam ok.
    Last edited by GaD; 06-11-21 at 17:50.

  25. #2994
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,295
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Dopuna: 38. Popih dva paracetamola.

  26. #2995
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Da vam se javnem. Juče cijeli dan i prekjuče od podneva nisam i imao temp. Ali ne lezi vraže, od jutros ona pospanost od temp (pola dana prespavao, opao apetit) , jutros bila 37, sada 37.7 sto nije bilo ni jednom u prethodnim danima.
    Danas radio i nalaz za crp, gle sada on pao na 9 sa pocet ih 17.6. (Od 03.11.2021 pijem antibiotike).

    Taman sam se bio ponadao juče evo ga prolazi, kad ono prc. To mu dodje onaj drugi talas sto svi pričaju, taman se osjetis evo ga nema ga više kada on još jače. Generalno sem pospanosti sam ok.
    Ne postoji ništa što te više deprimira od toga lažnog poboljšanja kod ovoga mrznovčeta od korone! Znači i 11 dan poslije dana i dana 39.6 temperature ona mi je pala i ja se sva srećna digoh oprah kosu kad u toku noći 40! UH! Najmrznije bolovanje ikad!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  27. #2996
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Sto kaze Zvoncica, to lazno poboljsanje je uzas i svako ko je imao iole srednje-ozbiljnije simptome, a da ga ja poznajem, je prosao kroz isto (pa i ja).

    @GaD
    Opusti se malo, CRP je ok, nije to strasna temperatura, ne daj psihi da napravi samo gore.

  28. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  29. #2997
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,295
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Ma lagan sam, no me ubi dosada. Nešto ne vjerujem da će doc do komplikacija. Maaaada ko zna

  30. #2998
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    vakcinisan si, pij tih čajeva i supica i ne opterećuj se
    She is only here to annoy herself!

  31. #2999
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Dopuna: 38. Popih dva paracetamola.
    Mozda je rano da skidas 38 i jos dva paracetamola.
    A dje dosadno, kako smo ga počinuli, uh. Mada ja sam bila ok i sa 5 dana temperature 37.4, kući čistila, kolača svaki dan, tijesta kojeg hoćeš, filmova, poamlo rada od kuće. 14 dana je baš brzo prošlo.
    Samo da bude sve ok pa ćeš lako za dosadu. Pij tečnosti u neograničenim količinama.

  32. #3000
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,295
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Pijem, poštujem sva ta pravila. Jutros drugačija prica, kada sam se probudio oko 6:30 bila 37, a onda posle toga sama od sebe došla na normalu (u roku od nekih 30 min).

  33. The Following 2 Users Say Thank You to GaD For This Useful Post:


Page 120 of 156 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •