View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 115 of 156 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119125 ... LastLast
Results 2,851 to 2,875 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #2851
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,950
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Je li bas intenzivan kasalj koji se povecava u nocnim satima?

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #2852
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Pa ono, kombo od 3-4-5 kašlja za redom na svakih 10-15 minuta do jutros. Danas za cio dan nisam kašnuo 10-ak puta ali isto odoh da snimim.

    Tokom noći nisam previše kašljao jer sam pio za umirenje svašta ali zato moj sin nije moga zaapati od kašlja uveče a recimo preko dana ništa...

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  3. #2853
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    @BiTrAtE da se nadovezem na tvoji pricu . Ovako prvo da naglasim da smo ja i zena vakcinisani drugom dozom Astre 20.05 . E ovako , u ponedeljak 27.septembra sam dosao sa posla i zena kaze nesto je topao sin koji ide u skolu da provjerimo temperaturu i njemu temp 36.9 ,zena mu da Rinostop sirup preventive jer je imao ranije problem sa krajnicima i laringijalnim kasljem ,i ujutru se probudimo njemu 37.3 da mu jos jednu dozu Rinostopa i to je to nije vise ni imao temperaturu ,malo je bio umoran 2 dana ali ok bez temp i u cetvrtak 30.septembra podjemo kod njegove DR da bi mu dala opravdanje za skolu ,pregleda ga i kaze sve je ok ,mada ajde za svaki slucaj da uradimo nalaze i test ,i naravno pozitivan . I tako krece polako ,testiramo se ja i zena ,zena pozitivna ja negativan . Posle 5 dana vadimo nalaze ,nalazi svi ok ,ja se opet testiram brzim testom 6.10 i negativan ,preslusa me dr kaze ostro se cuje propise mi hemomicin i dexason i snimim pluca , i kaze desno parakardijalno naglasen crtez ,hilusne sjenke i plucna vaskularna sara su naglaseni,uz trakasto mrljast intersticijum (sta god to znacilo ) . Kazu da nema upale ,ali je bilo krenulo ka tome ,i ja pozovem call centar i da zakazem za PCR ,i naravno pokaze da sam pozitivan ,pa cisto da se ne zavaras sa tim brzim testom ,da ne zapustis sta .

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
    Last edited by miko501; 08-10-21 at 21:07.

  4. The Following 4 Users Say Thank You to miko501 For This Useful Post:


  5. #2854
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Naravno, to mi i doktorka kaže, zato mi je i dala terapiju taman ka da je kovid

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 08-10-21 at 21:17.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  6. #2855
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    još škola da odradi svoje i onda baš neće imat više ko da se zarazi, sreća je što su djeca manje infektivna i manje šire virus, svadbe đe se dernja po pet sati su najveći problem najviše se ljudi nagrdilo od njih i kod nas i u Srbiji...
    She is only here to annoy herself!

  7. #2856
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Uhvati i mene korona od juče izolacija

    Danas vadio krv,snimio pluća i sjutra pregled...otišao u apoteku da uzmem antibiotike i rekoh ajd da pokažem radnici nalaze da vidi kako njoj sve ovo izgleda i rekla mi je pluća ok a krvni nalazi sve u granicama normale

    Temperatura svaki put kad sam mjerio ispod 37 malo kašalj koji nije toliko strašan ponekad osjetim mali bol u grudima i to je to...



    poslato sa Ultra Galaxy mašine S21

  8. #2857
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    još škola da odradi svoje i onda baš neće imat više ko da se zarazi, sreća je što su djeca manje infektivna i manje šire virus, svadbe đe se dernja po pet sati su najveći problem najviše se ljudi nagrdilo od njih i kod nas i u Srbiji...
    Kod mene na poslu vec je u zadnjih mjesec dana dostina ljudi zakacilo virus. Interesatnije mi je da niko od njih ranije nije prelezao virus, a velika vecina njih je i vakcinisana.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. #2858
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Potvrda od doktorke...nalazi odlični i čekamo utorak novi pregled



    poslato sa Ultra Galaxy mašine S21

  10. The Following 3 Users Say Thank You to cardozo For This Useful Post:


  11. #2859
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Vidim da se skoro i ne pominje na forumu Pronison, daje li se on uopšte kod nas kao covid terapija? Meni je on pripisan da pijem 5-6 dana, popio sam samo jednu tableticu od 20mg i dobio nus pojave koje sam zadnji put imao prije 15 godina mislim (svaki mišić boli kao posle tererane, bukvalno ka da sam sve grupe mišića isti dan radio atrofija totalna, baš odvratna nelagoda.

    Vidim da se pominje kao neželjeno dejstvo, konsultovaću se naravno s ljekarem no me baš interesuje kakav je ovo lijek s obzirom da ga niko ođe ne pomenu.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  12. #2860
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,016
    Thanks Thanks Given 
    3,952
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    Daje se kod kovid pacijenata.

    kad si vec kod nus pojava, bolje i ta nego da imas halucinacije. pa mozes mislit sta sve daju bolnici
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  14. #2861
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    i to se daje ljudima koji su imali malo teži oblik, makar mi je tako rečeno, mada ja doktorima ođe ne vjerujem ništa. moj otac ga je pio mjesec dana nakon izlaska iz bolnice (nekako je preživio, pisao sam o tome)

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  16. #2862
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Pronizon je bas jak i opasan lijek ,moja majka ga je pila prije 15god zbog svoje bolesti zvane sarkoidoza ( bilest pluca ),naravno lijek je pomogao u sprecavanju toka bolesti ali je hormonski napravio stetu ,mada ga je ona dugo pila ,mozda ti ne bude nista od 5 tableta .

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока

  17. The Following User Says Thank You to miko501 For This Useful Post:


  18. #2863
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Ma svakako ću i drugo mišljenje tražiti, dajte preporuku za nekog pulmologa, kod privatnika?

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  19. #2864
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,326
    Thanked in
    1,858 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Vidim da se skoro i ne pominje na forumu Pronison, daje li se on uopšte kod nas kao covid terapija? Meni je on pripisan da pijem 5-6 dana, popio sam samo jednu tableticu od 20mg i dobio nus pojave koje sam zadnji put imao prije 15 godina mislim (svaki mišić boli kao posle tererane, bukvalno ka da sam sve grupe mišića isti dan radio atrofija totalna, baš odvratna nelagoda.

    Vidim da se pominje kao neželjeno dejstvo, konsultovaću se naravno s ljekarem no me baš interesuje kakav je ovo lijek s obzirom da ga niko ođe ne pomenu.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    Koristio ja.
    Prvo 7 dana 2x dnevno po 5mg, pa 10 dana 2x dnevno po 10mg pa onda smanjivanje još 7 dana do prestanka.
    Koristio zbog Covida.

    Od nuspojava, želudac raznešen i ogroman apetit.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  21. #2865
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    A koji apetit crni da mi pojačava, cepelin mi ravan bio ne bi...

    Šalu na stranu, nosim snimak u ponedeljak da pogleda još jedan pulmolog pa da vidimo.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  22. #2866
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post

    Vidim da se pominje kao neželjeno dejstvo, konsultovaću se naravno s ljekarem no me baš interesuje kakav je ovo lijek s obzirom da ga niko ođe ne pomenu.

    Glukokortikoid. Potiskuje imunu reakciju organizma i važi za težak lijek kod kojeg je potreban stalan oprez - može da učini više štete no koristi kod niza situacija. Iz bližeg okruženja znam da baš treba detaljna analiza i jasno ustanovljena dijagnoza prije početka primjene. Inače, primarna upotreba je kod reumatskih i autoimunih bolesti. Obavezno potraži drugo mišljenje, pronison se ne prepisuje tako lako, pogotovo mlađoj osobi.


    The more things change, the more they stay the same.

  23. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  24. #2867
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Vidim da se skoro i ne pominje na forumu Pronison, daje li se on uopšte kod nas kao covid terapija? Meni je on pripisan da pijem 5-6 dana, popio sam samo jednu tableticu od 20mg i dobio nus pojave koje sam zadnji put imao prije 15 godina mislim (svaki mišić boli kao posle tererane, bukvalno ka da sam sve grupe mišića isti dan radio atrofija totalna, baš odvratna nelagoda.

    Vidim da se pominje kao neželjeno dejstvo, konsultovaću se naravno s ljekarem no me baš interesuje kakav je ovo lijek s obzirom da ga niko ođe ne pomenu.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    Daje se i kod nas ali za nesto teze slucajeve. Ja sam ga primao punih 15 dana (istina, premalu dozu pa kao da i nisam al' to je vec druga tema). Vecina kolega forumasa je prelezala koronu sa prakticno "gripa" simptomima, vjerovatno se zato i ne pominje.

    Ako stvarno nemas neke teze simptome ili zestoku imunu reakciju sistema (tipa konstantna temperatura 39+ na duzi period) doktor koji ti ga je propisao je budala. Em se ovaj kortikosteroid ne propisuje olako, em se ne ukljucuje u terapiju samo zato da bi se "nesto uradilo"...

    Naravno, ne vjeruj meni na rijec vec se konsultuj sa doktorom, ali nekim drugim obavezno da bi dobio jos jedno misljenje.
    Last edited by beatnological; 09-10-21 at 22:21.

  25. #2868
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Kod nas je obaveza chuti mishljenje o istoj stvari makar 3 doktora,pa onda bit' dovoljno promucuran i izabrati najispravnije rjeshenje,ovo se tiche i konkretne teme a i plombiranja zuba recimo.
    ...

  26. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  27. #2869
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Nemam nikakve simptome sem kašalj 4-5 dana koji se evo danas i smirio i blago začepljenje nosa i ono je skroz pustilo danas. Čak i kad duboko dišem nema onog zviždanja više. Ovo sam bukvalno kod random doktora upao, pojma nemam ništa o njoj niti sam kakvu preporuku čuo. Htio sam samo snimit pluća u Fenix pa sa tim nalazima tražit pulmologa, no kako mi rekoše tamo da im se oslobodio termin upravo, aj reko da završim to odma...

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 09-10-21 at 22:24.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  28. #2870
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Kod nas je obaveza chuti mishljenje o istoj stvari makar 3 doktora,pa onda bit' dovoljno promucuran i izabrati najispravnije rjeshenje,ovo se tiche i konkretne teme a i plombiranja zuba recimo.
    U potpunosti se slazem. Upravo radi toga sam nakon COVID19 bio kod, da se ne lazemo, 6-7 doktora sve zajedno. Nevjerovatno je koliko se dijametralno misljenja prakticno svih razlikuju...
    Mada nisu ni svi doktori u potpunostikrivi, sve je ovo novo za njih a kao sto pricah prije nesto manje od godinu dana, mi nemamo jasne protokole za klasifikaciju COVID19 oboljelih (mozda je upravo to i razlog nenormalnog broja preminulih...).

  29. #2871
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Meni je prepisan pancef od 400 mg deset dana po jedna

    I dalje me muči kašalj koji nije tako čest,temperatura u normali i tako...u suštini osjećam se dobro

    Non-stop sam gladan sad da jedem opet ću biti gladan za 2 sata colu od 2 l sam popijem a bez cigara nikako

    Ostatak u porodici su svi negativni

    poslato sa Ultra Galaxy mašine S21

  30. #2872
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    U potpunosti se slazem. Upravo radi toga sam nakon COVID19 bio kod, da se ne lazemo, 6-7 doktora sve zajedno. Nevjerovatno je koliko se dijametralno misljenja prakticno svih razlikuju...
    Mada nisu ni svi doktori u potpunostikrivi, sve je ovo novo za njih a kao sto pricah prije nesto manje od godinu dana, mi nemamo jasne protokole za klasifikaciju COVID19 oboljelih (mozda je upravo to i razlog nenormalnog broja preminulih...).
    Pa ne bih sad da ulazim ko je kriv i za protokole o klasifikaciji oboljelih,a i za protokole o terapijama,kao shto vidimo,i u okruzenju tj. bivshoj YU je veliki broj preminulih,puno mladih osoba,i jedino logichno objashnjenje mi je da su nazalost kada je vec bilo kasno poshli da traze spas.
    Nash narod generalno ne voli ici kod dr,jednostavno se plashimo,a navodno smo svi junaci samo takvi,
    Treba skinuti kapu svim tim tehnicharima i med. sestrama koji su najdirektnije izlozeni,a sumnjam da su isposhtovani kako zasluzuju.

    Ovo oko mishljenja,pa davno smo pisali na raznim temama,oni isti,govorim o doktorima,kada trebaju da operishu prst na nozi,odlaze vani,iako su puni hvale za svoje ovdashnje kolege,ali pusti...estetika noznog prsta je bitna,pa cemo to vani,itd.
    ...

  31. #2873
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pa ne bih sad da ulazim ko je kriv i za protokole o klasifikaciji oboljelih,a i za protokole o terapijama,kao shto vidimo,i u okruzenju tj. bivshoj YU je veliki broj preminulih,puno mladih osoba,i jedino logichno objashnjenje mi je da su nazalost kada je vec bilo kasno poshli da traze spas.
    Ima tu svega po trunku, ali kada ne postoje adekvatni protokoli da se klasifikuju pacijenti, vec se pretezno samo gleda oksidacija i dal' neko ima upalu pluca ili ne onda imamo situaciju koju imamo. Nije u bivsoj YU bas svugdje kao kod nas (broj preminulih), mi sa BiH prednjacimo, al' su zato npr. CRO i SRB u daleko, daleko boljoj situaciji.
    Last edited by beatnological; 09-10-21 at 23:38.

  32. #2874
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ima tu svega po trunku, ali kada ne postoje adekvatni protokoli da se klasifikuju pacijenti, vec se pretezno samo gleda oksidacija i dal' neko ima upalu pluca ili ne onda imamo situaciju koju imamo. Nije u bivsoj YU bas svugdje kao kod nas (broj preminulih), mi sa BiH prednjacimo, al' su zato npr. CRO i SRB u daleko, daleko boljoj situaciji.
    Ne bih da ispolitizujemo sad temu,znamo svi da je bivshi NKT pratio protokole i sve procedure od Inf.klinike iz Zagreba...

    Da li ovi sad nekoga prate,konsultuju,shta rade,ne znam,znam samo da ovima na prvoj liniji nije nimalo lako,i ubijedjen sam da nisu uvazeni i isposhtovani kako treba.
    ...

  33. #2875
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ovo sam bukvalno kod random doktora upao,
    jesi li siguran da je to bio doktor..
    She is only here to annoy herself!

Page 115 of 156 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119125 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •