View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 141 of 156 FirstFirst ... 4191131137138139140141142143144145151 ... LastLast
Results 3,501 to 3,525 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #3501
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Moze li da se uzme amoksikcilin ako me kasalj ne prestaje? Muka mi je da idem kod dr i cekam 3 sata da me primi.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Krvna slika + crp košta 10 eura da se odradi u privatnim lab.
    Ako se ne osjećaš dobro, svakako kod doktora.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  2. #3502
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Moze li da se uzme amoksikcilin ako me kasalj ne prestaje? Muka mi je da idem kod dr i cekam 3 sata da me primi.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    On ide samo uz recept, tako da ne moze.
    Manja je guzva kad se otvorio kovid centar u Donjoj Gorici.
    Ja sam cekala nekih pola sata.
    Podji u vrijeme rucka, najmanja je guzva.


    Sent from my M2101K6G using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  3. #3503
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Imam ja zubara koji mi pise na recept sto god mu trazim
    Dobro sam danas, ne kasljem pa mi i ne treba. Inace ne bih ni posao da se testiram da moji nisu panicari. Zovem call centar i kazu da se radi prvo brzi test u DZ na Stari (tu mi je najblize) pa onda ako bude negativan zovem da zakazem za PCR. Rekoh wtf, kakav brzi test kad nije pouzdan. Ranije se odmah radio PCR.

    Ja tamo kad oko mene svi kaslju, nagrdjeni, rekoh i da sam negativan sad cu se zarazit. Test negativan iako sam imao temperaturu 2-3 dana prije testa, kasljao, grlo boli, toliko o pouzdanosti brzog jer sam 100% pozitivan. Ali kakva organizacija ono je za nevjerovati. Znaci i ko je negativan postace pozitivan kad ode da se testira.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Last edited by Tripleta; 18-01-22 at 12:00.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  4. #3504
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Imam ja zubara koji mi pise na recept sto god mu trazim
    Dobro sam danas, ne kasljem pa mi i ne treba. Inace ne bih ni posao da se testiram da moji nisu panicari. Zovem call centar i kazu da se radi prvo brzi test u DZ na Stari (tu mi je najblize) pa onda ako bude negativan zovem da zakazem za PCR. Rekoh wtf, kakav brzi test kad nije pouzdan. Ranije se odmah radio PCR.

    Ja tamo kad oko mene svi kaslju, nagrdjeni, rekoh i da sam negativan sad cu se zarazit. Test negativan iako sam imao temperaturu 2-3 dana prije testa, kasljao, grlo boli, toliko o pouzdanosti brzog jer sam 100% pozitivan. Ali kakva organizacija ono je za nevjerovati. Znaci i ko je negativan postace pozitivan kad ode da se testira.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Oba testa su pouzdana na svoj nacin ali kljucnu ulogu igra ko ti je uzeo uzorak i kako, kao i kada je uzet. U Herceg Novom u Moj Lab odredjeni laboranti prakticno kao da ni ne uzmu uzorak, ista stvar u jos jednoj labaratoriji. Gledaj na testove na ovaj nacin...

    Antigeni > odredjena sansa da bude lazno negativan ali veoma mala vjerovatnoca da bude lazno pozitivan
    PCR > velika sansa da bude lazno pozitivan ali mala sansa da bude lazno negativan

    ---

    To sto kasljes, te imas ostale simptome ne znaci nista a pogotovo ne da si 100% pozitivan. Pa nije valjda da je samo korona prisutna i sve ostalo je magicno nestalo?

  5. #3505
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    CRP nije zgoreg uraditi svakako.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  6. #3506
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,753
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    @zvoncica

    Red je na tebe. Bugi je tu, evo i ja ponovo izgleda, moras i ti ili to nije to. Cekam i rezultat PCR testa (odradih jutros) ali poslije dva pozitivna brza testa nema tu previse razmisljanja. Istina, gospodjica mi je uzela uzorak za PCR daleko od propisa pa me ne bi cudilo ni da bude negativan.

    E samo da me posle 1. februara uhvati jer imam naredne dvije nedjelje jako bitne ispred sebe....a inače, što moraš nakon dva pozitivna brza radii PCR??? Zar nije pravilo da je pozitivan brzi test obavezno pozitivan a negativan je MOŽDA i pozitivan?
    Kako nse osjećaš ti? Jesi li kao prošli put? Počela sam da se nerviram, pošto sebe hvatam da odustajem od odlaska na kafu sa drugaricom zbog korone, odlaska u prodavnicu...ovo moze da preraste u paranoju...mada, moze biti zbog putovanja da sam malo opreznija...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #3507
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,753
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Antigeni > odredjena sansa da bude lazno negativan ali veoma mala vjerovatnoca da bude lazno pozitivan
    PCR > velika sansa da bude lazno pozitivan ali mala sansa da bude lazno negativan

    ---
    uh, ne znam da li se sjećaš Željka Ivanovića jednoga od prvih koji je fasovao koronu negdje 2020. godine i koji nam je preko kolumni prenosio tok bolesti (Nije JBB još bila ministarka nego je bila pulmolog na covid odjeljenju) i koji je skoro završio na respiratoru...nešto poput Bugija, koji nam je posle, tj krajem 2020. i početko 2021. prenosio svoj slučaj...Željko je testiran ako se dobro sjećam isključivo PCR (tada nije ni bilo brzih testova) i tek mu je peti ili čak šesti pokušaj bio pozitivan iako su svi parametri govorili da ima teški oblik korone...

    Takodje, u februaru 2021. moja prijateljica je imala koronu sa svim simptomima i 5 PCR testova i par ovih brzih je bilo negativno, pored evidentne karakteristične covid upale pluca....lezala je na internom odjeljenju a ne na covidu dok nije poslije skoro dvije nedelje konacno test bio pozitivan pa je prebacena na covid odjeljenje i jedva pretekla....tako da zna PCR da bude lazno negativan i te kako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #3508
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,941
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Da se javim, pošto je i supruga u međuvremenu pozitivna da nam nisu identični simptomi, ja imam jake glavobolje i imao sam temperaturu nekoliko dana, te suv nos, ona temperaturu jedan dan, bez glavobolja, sa bolovima u nogama (zglobovi) i curi joj nos. Terapija nam je ista (cipranol, cardiopirin, detical 1000) pa ćemo vidjeti kako će biti. Da, od kada je došao pozitivan nalaz (PCR, oko 18 časova) nije prošlo puno da je zvao sanitarni inspektor (oko 10 ujutro) da provjeri kakvo je stanje. Glavobolja slabo popušta.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Last edited by wulfy; 18-01-22 at 15:36.

  9. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  10. #3509
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    E samo da me posle 1. februara uhvati jer imam naredne dvije nedjelje jako bitne ispred sebe....a inače, što moraš nakon dva pozitivna brza radii PCR??? Zar nije pravilo da je pozitivan brzi test obavezno pozitivan a negativan je MOŽDA i pozitivan?
    Kako nse osjećaš ti? Jesi li kao prošli put? Počela sam da se nerviram, pošto sebe hvatam da odustajem od odlaska na kafu sa drugaricom zbog korone, odlaska u prodavnicu...ovo moze da preraste u paranoju...mada, moze biti zbog putovanja da sam malo opreznija...
    Sto se tice simptoma prakticno nista, jucer me bukvalno, sto bi se reklo, iz vedra nebo pocelo grlo da boli + zacepljen nos... Uzeh test cisto reda radi da odradim kad imam sta vidjeti (a imamo jos brzih testova, srecom), pozitivan, ponovih jos jednom kad opet pozitivan... Supruga negativna x2, sestra i otac negativni x1 (dosli prije par dana).
    Otisao sam i PCR da odradim cisto radi znatizelje + jer mi je supruga negativna a u zadnjih 5-6 dana nismo imali prakticno niti jedan razlicit kontakt. Biti ce najveca fora kada bude ista situacija kao prosle godine, ja pozitivan, supruga oficijalno negativna a na kraju za par mjeseci ona sa istim brojem antitijela kao i ja.

    Iskren da budem i pored toga sto nemam prakticno nikakve simptome ovaj put svako malo se prisjetim da mi je prosle godine poceo pakao tek poslije par dana...


    Ko me shisha... Mogao sam kao i veliki broj "hardcore vaxera" da se ni ne testiram i setkam naokolo sa potvrdom, jer jel' vakcinisani mogu gdje hoce i ne sire zarazu.


    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    tako da zna PCR da bude lazno negativan i te kako

    Znam. Ali u vecini slucajeva jer laborant neadekvatno uzme uzorak, ista stvar kao i za antigeni prakticno.
    Last edited by beatnological; 18-01-22 at 16:26.

  11. #3510
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Dosli rezultati, PCR pozitivan.

  12. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  13. #3511
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,203
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Meni jos nikako nije jasno kako se ne zarazismo na kosarkaskoj utakmici prosle srijede, dje je bilo 18,000+ gledalaca. Jes da smo nosili KN95, ali smo i povremeno skidali da bi jeli i pili. Čudo.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. #3512
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    868
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    368
    Thanked in
    256 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Dosli rezultati, PCR pozitivan.
    A kako... Sta bi s imunitetom od prelezavanja, vitaminima, radu na sopstvenom imunitetu i bespotrebnoscu vakcine, koja uostalom nicemu ni ne sluzi?

    Da prodjes bolje ovog puta.

  15. #3513
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    beatnological se vakcinisao valjda? inače ništa od toga što si nabrojala ne pomaže baš kod omikrona kad je u pitanju sama infekcija, ali prilično pomaže da je prođeš mnogo blaže
    She is only here to annoy herself!

  16. #3514
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,753
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    sad imam pitanje za vas "omikronce"....da li ste imali vise dana uzastopno "pripremu" tipa nekakve sitne simptome, te grlo, te nos, te groznica, ili ste samo iz čista mira kako reče Beatnological ujutro osjetili bol u grlu i to je bilo to?
    Ja sam na muke.....treba da odem kod starijih ljudi koji uz to jesu vakcinisani ali nemaju kontakte ni sa kim i jedino bismo im nas dvoje, čojek i ja mogli donijeti koronu...bas sam u bedaku sad...a moramo poći...da se ovo čludo ne prenosi ovako ludo ne bih se sjekirala ali ovaj mali skita po cijeli dan te na sastanke te na posao....samo čekam simptome...ovo me bas nervira
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  18. #3515
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Blago grebanje u grlu 24h prije ostalih simptoma.
    Znam još dosta ljudi kojima je grebanje u grlu bilo uvod u omikron.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:


  20. #3516
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Isto prvo grebanje u grlu
    Zatim blaga temperatura. Kasalj zbog grebanja, zapusen nos.

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  21. #3517
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Znam dosta njih koji su dobili pozitivan test a nikakve simptome nisu imali.
    Testirali su se jer su bili u kontaktu sa zarazenima.
    Vecina zarazenih koje ja poznajem je prosla sa blagim simptomima (temperatura, glavobolja koja traje 2-3 dana max), bez nekih komplikacija. Pola ih nije dobilo terapiju osim vitamina i cajeva

  22. #3518
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    868
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    368
    Thanked in
    256 Posts

    Default

    Ljekar mi je objasnio da testovi i sezonski grip mogu detektovati kao koronu, tako da tome pripisuju "blagost" ovog talasa ili ono što percipiramo kao slabost omikrona u odnosu na ranije sojeve.

    Znam samo da dosta ljudi sa istim simptomima ima različite rezultate na testu, kao i da ljudi sa pozitivnim testom prijavljuju veoma različite simptome.

  23. #3519
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    ne može se grip detektovati kao korona jer su to 2 potpuno različita virusa, ali se može dobiti grip uz prisustvo virusa korone u organizmu koji uopšte nije aktivan a koji PCR detektuje
    She is only here to annoy herself!

  24. #3520
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Evo opet me grlo boli i kasljem. Sto da uzmem? Slobodno preporucite i antibiotike ako znate koje. Cajevi, rhinostop i zagorela varenika ne pomazu.
    I danas sam negativan

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  25. #3521
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Evo opet me grlo boli i kasljem. Sto da uzmem? Slobodno preporucite i antibiotike ako znate koje. Cajevi, rhinostop i zagorela varenika ne pomazu.
    I danas sam negativan

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Koji ti je dan od simptoma kad si radio test? Gdje si radio brzi test?

    Antibiotike ti ne mozemo preporuciti. Evo ni meni koja sam imala omikron nisu dali, jer jednostavno oni su protiv bakterijskih infekcija koje nastaju udruzeno sa koronom. Tako da ti ne bi pomoglo.

    Nazovi 1616, pritisni dugme za osobe koji su negativni, ali imaju simptome korone, pa ce ti tamo reci najbolje sta da radis. Ili podji do izabranog doktora najbolje.

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk
    Last edited by the_lady_marianna; 19-01-22 at 15:14.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  26. #3522
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Samo da kazem ne radite testove u Ars medici, samo uzmu bris iz jedne nozdrve.

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  27. #3523
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Evo opet me grlo boli i kasljem. Sto da uzmem? Slobodno preporucite i antibiotike ako znate koje. Cajevi, rhinostop i zagorela varenika ne pomazu.
    I danas sam negativan

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Podji do izabranog da odradis nalaze, nemoj se zajebavat sa tim, neka ti stavi samo hitno da odradis odma i da vidis na cemu si, mozda je to jaca prehlada u koju treba da se ukljuce antibiotici, sad od nalaza zavisi koje jacine antibiotici...najlakse mi je napisati da pijes hemomicin, ja sam popio dvije table i meni je proslo, ali isto nisam doktor da mogu da ti kazem sta i kako, ja sam na osnovu mojih nalaza dobio da pijem hemomicin...isto sam radio 2 puta test, negativan, ali kasalj me razbijao, ali sam otisao do izabranog da uradim nalaze i na konto toga dobijes terapiju...
    Last edited by Whisperer; 19-01-22 at 15:14.

  28. #3524
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Peti dan od simptoma. Brzi test oba puta na Stari. Imam energije i sve ali grlo je problem. A kod izabranog mi se ne mili ici jer znam da cu cekati minimum 2h da me primi

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Last edited by Tripleta; 19-01-22 at 15:17.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  29. #3525
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Peti dan od simptoma. Brzi test oba puta na Stari. Imam energije i sve ali grlo je problem. A kod izabranog mi se ne mili ici jer znam da cu cekati minimum 2h da me primi

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Ja i kad nisam bila zakazana nisam cekala vise od 45min. Podji na eZdravlje i zakazi termin, onda neces cekati vise od 5min.


    Druga opcija je da nazoves broj koji sam rekla.

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

Page 141 of 156 FirstFirst ... 4191131137138139140141142143144145151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •