View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 118 of 156 FirstFirst ... 1868108114115116117118119120121122128 ... LastLast
Results 2,926 to 2,950 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #2926
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ja izolaciju završio prije 3 dana.Prošlo odlično.Prva 2 dana klasika(malo temperature,bolovi u zglobovima,nalazi nakon 2 dana izolacije bili svi u granicama osim CRP-13.Saturavija 96-98.Ispio 6 hemomicina na svoju ruku.Nakon tih 6 dana nalazi i dalje svi OK+CRP pao na 3)
    REVAKCINISAN u junu kineskom.
    Žena izolaciju završila juče.sve kao i ja s tim da je njoj pored svih OK nalaza i CRP bio oba put oko 2.Na dvije kontrole kod pulmološkinje Milačić i dr u kovid ambulanti slušana-sve čisto,saturacija 99,isto dobila hemomicin...a onda preksinoć(13 dan izolacije) dobija temperaturu,slabo se osjeća.Juče izvadila 3. put nalaze-manje više se sve poremetilo a CRP odletio na 70.Hitno kod iste dr u Moj Lab:jasno je čuje po obje strane.Skener jasno pokazuje-upala po obje strane.Trenutno u Dom JNA prima trostruku antibiotsku terapiju iv+urbazon 80 i sve to x2 na dan.
    Ne znam zašto ću ovo napisati velikim slovima ali-NEVAKCINISANA(jbg.imala stav...ono visoka škola,diskutovanje sa antikovid "saborcima" iako je tehn.struke...)Što je najbitnije odmah se osjeća bolje posle 1 terapije,ali viđećemo za 5 dana što je učinjeno.
    Mlađi sin jedan dan imao glavobolju i temperaturu.Bez ikakve terapije cijelu izolaciju.Nije ni kašljucnuo.3. dan izolacije,standardno,mogao si ga naći na lusteru,ispod tepiha i obarao rekorde u skoku u dalj kroz kuću.
    Stariji sin,sportista...14 dana izolacije zbog nas,nije ništa osjetio i vjerovatno nije ni zakačio.Nije ni testiran.Nas troje jesmo i bili +

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sad će ti ovdje reći da ne znaš, i da je vakcinisana, možda bi isto bilo. Super da ide na bolje.
    Što se tiče starijeg djeteta, evo ti iskustvo moj edrugarice. Mladji sin koronu, svi su bili u ozolaciji, stariji spava u sobu sa njim i niko nij ezakačio. Stariji je dobio sad koronu, 15 dana pošto su svi izašli iz izolacije. Drugarica takodje par dana nakon njega dobila. Muž za sad ništa. Drugarica ok, samo malo glavobolj ei malaksalost. Vakcinisana je u junu kineskom a muž AZ.

  2. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  3. #2927
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,575
    Thanks Thanks Given 
    10,455
    Thanks Thanks Received 
    4,984
    Thanked in
    2,317 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Sad će ti ovdje reći da ne znaš, i da je vakcinisana, možda bi isto bilo...
    Sad i ja da kažem da ne znam i možda da je vakcinisana prošla bi isto.A zašto kažem da ne znam.Zato što od izučavanja medicine,konkretno virusologije i farmakologije imam završeno "čitanje CDM foruma","čitanje članaka,sajtova i sl." u količini 50-tak stranica.Ali,priklonio sam se savjetu većine medicinske struke koja je savjetovala vakcinaciju(za mene je bilo dovoljno i da je 51% doktora bilo za vakcinaciju) odnosno,sav uticaj okoline na mene(okoline koja je zastupala stav "NEKO oće nešto da nas ovo,ono sa ovom vakcinom")se završavao u kafani,na poslu...ili gdje god sam slušao te stavove.Žena nažalost nije,nego je čak imala jasan stav ko i zašto oće da nas "nagrdi sa vakcinom".Taj stav je imala i određena grupa,nek mi svi oproste",visokoškolaca u njenoj firmi.Međutim,većina tih visokoškolaca(tehn.struke) su uvjek imali i neke čudne teorije o Tesli,Edisonu,CIA,KGB...
    Odužih,pa da rezimiram:Mene boli što je diskutovala sa avetinjama i što se nije vakcinisala.Nju bole pluća(ne i zadnja dva dana,srećom) i za sad guta što joj mnogi nabijaju na nos da se trebala vakcinisati.Ja joj to ne spočitavam...JOŠ,čekam da ozdravi



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  4. The Following 7 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  5. #2928
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    318
    Thanks Thanks Received 
    918
    Thanked in
    467 Posts

    Default

    Joni, glavni argument ženama protiv vakcinacije je ako planiraju još đece. Poradi na fizikalijama kad prođe ta korona, što ti ja zla oću.

  6. #2929
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,931
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    249
    Thanked in
    134 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Joni, glavni argument ženama protiv vakcinacije je ako planiraju još đece. Poradi na fizikalijama kad prođe ta korona, što ti ja zla oću.
    jasno je da su ljudi zabrinuti zbog ovog aspekta, ali sa druge strane, ako se žena ne vakciniše, rizikuje da ostane sa nekim težim posljedicama. sa druge strane, struka tvrdi da ne postoji način da vakcina utiče na plod ili plodnost. to što je ženama ovo glavni argument nije argument samo po sebi, jer te žene, a ni muškarci, ne mogu da znaju da je nešto štetno isključivo na bazi sopstvenog osjećaja. dosadašnji empirijski podaci pokazuju da vakcine nijesu štetne po plod, i ne smanjuju plodnost

  7. #2930
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,575
    Thanks Thanks Given 
    10,455
    Thanks Thanks Received 
    4,984
    Thanked in
    2,317 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Joni, glavni argument ženama protiv vakcinacije je ako planiraju još đece. Poradi na fizikalijama kad prođe ta korona, što ti ja zla oću.
    Da ja i žena živimo u 19.vijeku ona bi "planirala" unučad(ako kad pročita ovo ugasio sam ga).Ne,mojoj nije to bio razlog.Teorije mi je neke spominjala, ali sam tokom tih njenih obrazlaganja ja gledao jednim okom nju a drugim EP u fudbalu,odnosno oba uveta i mozak su mi bili skoncetrisani na sastave reprezentacija.
    U vezi fizikalija?Pojasni.Nisam ni prije korone aktivno trenirao,vrlo rijetko i rekreativno,s tim što sam kad god je bila prilika plivao,pješačio podosta,planinario...ali,priznajem kampanjski.Sad ne osjećam nikakvo zamaranje prilikom hodanja kraćim distancama, penjanjem uz stepenice...u odnosu na prije.
    Takođe,ne zamaram se ni kad spremam doručak,ručak i večeru za 4-oro,kad usisavam,perem suđe,širim veš i odem u prodavnicu da biram higij.uloške,ali,nemam prethodni reper za sve ovo jer me sad zapalo...prije nisam imao ove aktivnosti.Kad tražim pomoć od starijeg sina(inače teškog pubertetlije) samo dobijem odgovor:"Radi,radi da vidiš kako je majki stalno tako!"
    No osveta se služi hladna.Sačekaću ga ja neđe,a znam i đe

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 22-10-21 at 13:37.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  9. #2931
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,325
    Thanks Thanks Given 
    5,457
    Thanks Thanks Received 
    4,863
    Thanked in
    2,033 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Takođe,ne zamaram se ni kad spremam doručak,ručak i večeru za 4-oro,kad usisavam,perem suđe,širim veš i odem u prodavnicu da biram higij.uloške,ali,nemam prethodni reper za sve ovo jer me sad zapalo..."
    Sve razumijem, sve, ali ne razumijem sto ce tebi higijenski ulosci
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  11. #2932
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,575
    Thanks Thanks Given 
    10,455
    Thanks Thanks Received 
    4,984
    Thanked in
    2,317 Posts

    Default

    A to mi vakseri koristimo tako što...ne bih sad da otkrivam tajne recepte
    A ne pitaj,žena ima upalu pluća.Strogo mirovanje a nije zalihe napravila.
    PS.Da mi je neko rekao da ima toliko vrsta uložaka ne bih mu vjerovao.Pa gondola za žensku higijenu je duža no vitrina za suhomesnato u Laković. Ali imam taktiku.Ponesem ambalažu od...a neeee nee,neću besplatno dijelit savjete.
    PS2:Sad OZBILJNO: Kakve ste preporuke dobijali vi što ste zakačili upale pluća? Njoj jedna dr reče strogo mirovanje,ali ni makac iz kreveta.Ovaj dr. u Patronažni centar malo drugačije:Moraš se po malo kretati.Ne ono-ne mrdaš iz kreveta. Kome vjerovati?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 22-10-21 at 17:07.

  12. The Following 5 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  13. #2933
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    Cus moras se pomalo kretati. Neka lezi, dovoljna joj je kretnja do wca i nazad, i nemoj da lezi bas lezi, nego neka se pripodigne necim dok lezi, bar po danu,
    ta druga oce da se rijesis zene pa da uskoci
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  15. #2934
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde da i ja kazem dvije

    Prvo je pocelo sa grlom, rasturalo, onda glava takodje, bolovi bas zestoki. Sledeci dan odose i cula, bukvalno 100%.

    Odoh na test, pozitivan.

    Dadise mi hemomicin 2x1 i 1000 vitamina nekih, ljekove za glavobokju i slicno.

    Uglavnom 3 dana me grlo razvaljivalo i isto tako glava, zalud sam pio sve, bar se cinjelo tako. Sledeci dan sam bio super, tacnije pola dana a onda uvece nevidjen bol u grudima, gore ledja do ramena, oko srca i svaki udah prebolan, vazduha sve manje.
    Posao sma u Milmediku, snimio pluca. Uglavnom nalaz sa 100 nekih komentara, upaljena oba krila itd itd. Kako je bila noc izgurao sam do jutra. Onda sam posao na Stari i tu me docekao neki kreten od doktora sav nadrkan sto sam donio 1000 nalaza i snimak al nisam zakazao, jbg tako to ide.
    Uglavnom prepisao mi je uz neke tabletice nov antibiotik, Pancef.

    E sad sudite kolko ocete, meni je to bilo bas previse i previse sam bio lose da nastavim istim tempom a ubacena mi je bubica o Ivermektinu tako da sam odlucio da idem na to, bar 1 dan da ne pijem nista pa ako ne bude bolje na Pancef i tablete.

    Popio sam 18mg koliko mi je jedan dr rekao da uzmem po kilazi mojoj. Tezak za zeludac, nekako odjecaj kao da se nesto krcka, trebao sam da jedem jacu hranu mada nisma mogao, jeo sam slabije. Uglavnom poslije 2 3 h zeludac je bio ok, stanje isto. Poslije nekih 10 h sam zaspao, boljela me glava, spavao kratko i kad sam se probudio disao sam mnogo mnogo bolje a bola nije bilo, tj bio je minimalan.
    Odlucio po savjetu da ponovim jos 1 dan, naravno samo to, bez antibiotika i to mi je bio preporod, nista vise nisam osjecao, glava prosla, bol u grudima prosao, upale na snimku nema.

    E i jos nesto, oba dana sam imao povreme o temp do 37.5, dok sam ranije imao 38-38.5.

    Sad fala Bogu sve super, oce li bit posledica vidjecemo, prije 2 dana sam zavrsio sa svim.

    Popio sam Ivermectin za ljudsku upotrebu jer su mi ga nasli mada sam htio kod veterinara uzet bez razmisljanja. Lakse sam se odlucio jer je par ljudi koje znam pilo inace ne volim eksperimente mnogo.

  16. #2935
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,325
    Thanks Thanks Given 
    5,457
    Thanks Thanks Received 
    4,863
    Thanked in
    2,033 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    PS2:Sad OZBILJNO: Kakve ste preporuke dobijali vi što ste zakačili upale pluća? Njoj jedna dr reče strogo mirovanje,ali ni makac iz kreveta.Ovaj dr. u Patronažni centar malo drugačije:Moraš se po malo kretati.Ne ono-ne mrdaš iz kreveta. Kome vjerovati?
    Nista bez da krevet pomjeras dok ona lezi
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  18. #2936
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,575
    Thanks Thanks Given 
    10,455
    Thanks Thanks Received 
    4,984
    Thanked in
    2,317 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ta druga oce da se rijesis zene pa da uskoci
    "Ova druga" je muški dr...tako da ako bi da uskoči...mislim da bi me boljelo...bukvalno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. #2937
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    diazepam za opustanje, najjace uceve pred spavanje, malo je lakse
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #2938
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lux View Post
    Ajde da i ja kazem dvije
    Jesi li se vakcinisao i je li ti ovo prva korona ?

    Kakva su iskustva ljudi koji su vec imali koronu, pa je ponovo zakacili ?

  21. #2939
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni prva da znam. Jesam Kinezom , 30 dana od druge doze.

    A znam ih koji su je imali 2 puta ,nema pravila ,nekom lakse a nekom teze.

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    Jesi li se vakcinisao i je li ti ovo prva korona ?

    Kakva su iskustva ljudi koji su vec imali koronu, pa je ponovo zakacili ?
    Last edited by Lux; 22-10-21 at 23:00.

  22. #2940
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,742
    Thanks Thanks Given 
    10,815
    Thanks Thanks Received 
    2,113
    Thanked in
    1,077 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    ... Za vrijeme "covid19 bolovanja" sam izgubio 10ak kg, i onda poslije sve vratio u ekstremno brzom roku...

    Ne jedem nit ista manje, niti vise nego inace ali mi se apsolutno sve "prima" a treniram istim intezitetom kao i ranijih godina (prije korone i lockdown-a). Upravo sam u fazi zestokog "brojanja kalorija" koja ca da traje 3-4 mjeseca, cisto da vidim sta se tacno desava ali sva je prilika da nesto ne stima.
    i ja sam izgubila 7 ili 8 kg ali se to poslije munjevito vratilo, što nije ni čudo kad se uzme u obzir da sam Urbazon primala skoro dva mjeseca....Sa apetitom se posle nijesam pitala i kao što ti kazeš imam osjećaj da je isto i ako jedem i ako ne jedem i ako setam i ako sjedim....kile se lagano slazu...imam apetiti sve na preskoke, u jednom momentu nemam i ista kilaza a onda nedelju dvije se najesti ne mogu....trenutno sam u toj fazi...
    Quote Originally Posted by joni View Post
    PS2:Sad OZBILJNO: Kakve ste preporuke dobijali vi što ste zakačili upale pluća? Njoj jedna dr reče strogo mirovanje,ali ni makac iz kreveta.Ovaj dr. u Patronažni centar malo drugačije:Moraš se po malo kretati.Ne ono-ne mrdaš iz kreveta. Kome vjerovati?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Mislim da je ta priča ne treba da leži nego da sjedi i sl individualna potreba i mogućost...ležanje je vrlo bitno, ne previše zamaranja, a meni je zamaranje bio odlazak do kupatila i nekoliko puta dnevno sam bila na ivici da padnem u nesvijest na putu do kupatila u vrijeme dok je ta upala kretala i napredovala....i ja sam čula te priče da kao ne treba ležati kad imaš koronu jer će se spustiti upala na pluća...pravo da ti kažem, nesam školovala, ali mi se čini da je to jedna od žešćih gluposti!
    Znači mirovanje i ležanje a položaj zavisno koji odgovara...neko ima gušenja kad leži a ja sam samo mogla da ležim jer kad se pridignem zglavom se nijesam pitala ali stvarno Kašljala nijesam u početku osim kad sam od aminofilina počela haos da iskašljavam i to je bilo kašljanje samo u svrhu toga, s vremena na vrijeme. Plitko sam disala ali nijesam imala gušenja...a doktori ka doktori tri doktora-četiri mišljenja! Odaberi da slušaš onoga koji te liječi.....ako ti se čini da ne valja, mijenjaj pa toga drugoga slušaj
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  24. #2941
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,350
    Thanks Thanks Given 
    597
    Thanks Thanks Received 
    606
    Thanked in
    491 Posts

    Default

    Ja sam prije 4, 5 mjeseci imao tu koronu. Mada se iskreno da kažem nikad nisam testirao, ali 20 dana nisam uopšte imao čulo mirisa i ukusa. Nisam uopšte kašljao hvala bogu i osim ta dva simptoma nisam imao nikakve druge simptome. Jedino me prvi dan glava boljela. I zbog toga što sam lako podnio tu koronu nekako nisam stekao strah od nje a samim tim nisam ni imao potrebu da se vakcinišem, za razliku od nekih mojih drugova i kolega koji su imali dosta teže simptome pa su se odmah iz straha vakcinisali. Ali kažu da je ovaj neki novi delta soj opasniji, nemam pojma.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Čupatelj

  25. #2942
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,917
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Brzo prođe izolacija prije 2 dana sam izašao

    Kašalj koji nije bio toliko strašan
    Ponekad osjetim mali bol u grudima
    Temperatura svaki put ispod 37
    Apetit na visokom nivou
    Nalazi i pluća sve odlično
    U kući I van kuće sa kojima sam imao kontakt svi negativni posebno sestrić od godinu dana koga sam ljubio,grlio i mazio
    Ostalo mi je još 3 kom pancefa od 20 kom


    I tako... osjećam se odlično


    poslato sa Ultra Galaxy mašine S21

  26. The Following 3 Users Say Thank You to cardozo For This Useful Post:


  27. #2943
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Ja sam koronu prelezao prije 2 mjeseca. Cuvao sam se dobro, bez blizeg kontakta sa ljudima jer sam vikendom isao kod mojih. Sam zivim.
    04.09. sam morao na sahranu, poslije koje sam uredno dezinfekovao ruke i drzao se na distanci od ljudi. U toku dana sam osjetio peckanje na nepcu i bol u gornjem dijelu ledja sto meni uvijek ukazuje unaprijed na pocetak prerhlade.
    05.09. sam dobio temperaturu i pozvao kovid centar. Rekli su da dodjem za 2 dana, da bi test bio tacniji. Primijetio sam da sam izgubio culo ukusa a culo mirisa se deformisalo - sve sto je blagog mirisa mi je postalo kao x100. Dove sapun koji je preblag i glicerinski su mi tako jako mirisali da nisam mogao da ih koristim.
    07.09. zakazem putem telefona testiranje i odradim bris iz nosa. Temperatura skoci, pa pane, pa skoci, ali nije bila previsoma, oko 37.5. U toku dana mi jave rezultat i kazu da sam pozitivan i da ce mi na email poslati odobrenje o izolaciji. Izolazija je cudna obzirom da idem do doktora i nazad pjeske.
    08.09. me primi doktorica 1 i da mi uput da izvadim krv.
    09.09. me primi doktorica 2. Kaze da mi je krvna slika odlicna. CRP blago povisen 8.3. Poviseni hematokrit i monociti, ostalo sve u fulu. Rece mi da pijem vitamine i da snizavam temeperaturu paracetamolom.
    od 09.09. do 11.09. krecu jace temperature 38.9. Spustanje, pa rast, pa spustanje i tako u krug. Sestra mi je donijela Hemomicin ali nisam htio nista da pijem na svoju ruku. U Subotu vece 11.09. mi je bilo toliko lose i tolikmo slabo sam disao da sam mislio da se necu probuditi ujutro i poceo sam da pijem Hemomicin. Odmah sam ujutro osjetio poboljsanje i naredna 2 dana dok sam popio sve 3 tablete. Sestra i brat mi skacu po glavi da idem da snimim pluca i da izvadim d dimer.
    15.09. zakazem pregled i zahtijevam od doktorice 2 da mi da da snimim pluca i izvadim D dimer. Ona kaze da je D dimer nepotrebno vaditi, da mi je saturacija dobra 97-98, ali na moje insistiranje, kad me poslusala, kaye da se cuje nesto po desnoj strani i da mi uput da izvadim krv i snimim pluca.
    16.09. dolazim kod doktorice 3. CRP 67.1, ostatak krvne slike bolji nego prethodni. Gleda snima i veli: A sto ste vi tek sad snimili pluca?? Rekoh ove vase koleginice me drze 10 dana na vitaminima i vodi i to sam jedva izmolio da me snime i da je doktorica 2 rekla da je vjerovatno pocetak upale pluca. Kaze doktorica 3 nije pocetak vec upala pluca po obije strane. Dala mi je infuziju 7 dana, svaki dan po jednu i rec mi: sta sad, moras dolaziti na infuzije. Nemoj da se umaras. Infuzija je sadrzala Lendacin.

    Karantin mi je istekao 21.09. a infuzije sam porestao da primam 22.09. Zovnem kovid br nakon isteka infuzija da zakazem pregled a od tamo mi jave da nisam vise kovid pacijent i da se javim izabranom ljekaru. Ja inace bas rijetko obolijevam i kod doktora idem jednom u 3-4 godine. Nadjem ezdravlje, zakazem kod doktorice pa nazovem za svaki slucaj da potvrdim. Iz mog doma zdravlja mi kazu da nazovem ujutro da zakazem. Ok, zovem ujutro, kazu mi da je moja doktorica na bolovanju, pa moze 26. ili 27. Rekoh ok ako budem ziv. Podjoh u IN vitro i izvadih nalaze. CRP+krvan slika+d dimer 23eura. CRP normalan, krvna slika super, D dimer povecan 1,30.
    Onda sam nekako sredio u bolnicu da odem da se snimim. Kayu pluca su ok, nema vise upale, da se cuvam, dosta tecnosti i da se ne umaram i da pijem aspirin 30 dana.

    Dva mjeseca nakkon toga sam ok ali se i dalje brzo umaram i i dalje izbacam slajm. Porucih maslo sa medom a poci cu opet da izvadim nalaze.

    Suma sumarum: doktori su uradili sve da me ubiju, a spasili su me brat i sestra.
    Kovid centar je radio odlicno. Kad god sam zakazao nisam morao da cekam duze od 10min, samo je problematiocno zakazivanje za ljude koji nemaju besplatne minute, jer sam ih zvao po 3-4 puta i cekam po 15 minuta a da se niko ne javlja.
    Zene koje daju infuziju su top. Imao sam strah od bodenja iglom jer me je neka med. sestra u mladosti izbusila po svim venama po rukama i sakama i nije mogla da mi nadje venu za infuziju, pa sam mislio da su svi takvi (:
    Sa ovima je sve proslo dobro, 6 uboda u istu venu, svaki dan po jedna, bez problema i podliva. Lijeva ruka mi je bila sva modra od vadjenja krvi jer su nesto zeznuli drugi put, pa nije mogla vena da se vidi i sve smo isli na desnu ruku.

    Od vitamina sam pio komplex Askorvita max, koji i inace koristim 1000mg vit C, 10mg Cinka i 2000 vit D u jednoj tableti. Uvece magnezijum.
    Kasnije sam promijenio i uzimao pojednicano jer sam malo povecao vid D3. Swiss Vit C 24 1000mg, Cink+Selen 14mg i vit D3 4000.

    Obzirom da sam u mladosti dosta bio po bolnicama od raznih bolesti vezanih za pluca i bolovao od asmaticnog bronhitisa, mislio sam da cu da umrem ako dobijem koronu.
    Nekad sam imao i alergiju na kucnu prasinu, grinje i perje, ali su me izlijecili jer sam godinama primao vakcine protiv alergije.
    Par godina treninga, zdrave ishrane i suplementacija vitaminima su mi izgleda pomogli da ojacam imunitet i popravim krvnu sliku.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  28. The Following 3 Users Say Thank You to JungleBoy For This Useful Post:


  29. #2944
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    PS2:Sad OZBILJNO: Kakve ste preporuke dobijali vi što ste zakačili upale pluća? Njoj jedna dr reče strogo mirovanje,ali ni makac iz kreveta.Ovaj dr. u Patronažni centar malo drugačije:Moraš se po malo kretati.Ne ono-ne mrdaš iz kreveta. Kome vjerovati?
    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Spavanje u sjedecem polozaju i da se proseta kroz stan, kroz sobu, oko stola...da ne bude kompletna nepokretnost. Ja sam setao kroz stan kad god sam mogao i kad sam mogao da se naceram. Tumarao malo na terasu, malo unutra po par minuta.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  30. The Following User Says Thank You to JungleBoy For This Useful Post:


  31. #2945
    Join Date
    May 2021
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Već poslije 5-6 dana boravka na covid odjeljenju infektivne klinike pacijenti baš počnu psihički da kriziraju. Traže da idu kući, plaču porodici na telefonu, prijete, traže da potpišu da na svoju odgovornost idu kući, čupaju katetere iz sebe i slično. Onda se i oni koji su mirniji uznemire. Tamo je izbor ili si dovoljno loše da ti se bore za život ili pa nemaš vremena da razmišljaš kako ti je, ili si dovoljno dobro da nijesi ugrožen ali nijesi dovoljno dobro da te otpuste kući i u tom slučaju ludiš. A prioritet je respiratorno stanje, sve ostalo je sporedno. Kapiram da par doktora i 3-4 sestre po smjeni na 50-70 pacijenata moraju tako da funkcionišu ali je stanje jezivo. I to stanje je tamo pozitivna stvar jer su respiratorno stabilni pa se računa da zahtijevaju manje pažnje. Osim toga, imaju samo jedna kolica i kad se pacijent šalje kući koriste se samo da se sprovede do kola. Ne postoji mogućnost da se kolica pozajme da bi se otpušteni pacijent iz kola prebacio do stana. Ko nema pomoć ima o jadu da se zabavi da pomogne članu svoje porodice na atrofiranim nogama pređe prag.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to elemental For This Useful Post:


  33. #2946
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    324
    Thanked in
    188 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    ...CRP normalan, krvna slika super, D dimer povecan 1,30.
    Onda sam nekako sredio u bolnicu da odem da se snimim. Kayu pluca su ok, nema vise upale, da se cuvam, dosta tecnosti i da se ne umaram i da pijem aspirin 30 dana...
    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Kontrolišeš li d dimmer?
    Znam dosta slučajeva gdje je povećan i nakon godinu dana od preležane korone.
    Isto tako, normalan je npr. pola godine, i onda skoči, a nažalost, malo ko to kontroliše, i to je jedan od najvećih problema i ubica u cijeloj korona priči.
    Gusta krv, stvaraju se trombovi, dobijaju infarkti, moždani...
    Apel na sve koji su imali koronu, da obavezno kontrolišu d-dimmer, koliko god su u mogućnosti...

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Evo je napisao @^^0LIvEr_QuEeN^^, da ne ponavljam.

  34. #2947
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,781
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    idem li u izolaciju, vakcinisan sam, ako je supruga pozitivna?

  35. #2948
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EOPOMALO View Post
    idem li u izolaciju, vakcinisan sam, ako je supruga pozitivna?
    Izgleda da vise ne...

  36. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  37. #2949
    Join Date
    May 2021
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Kada doktori daju informacije za hospitalizovane pacijente, uvijek naglase da su "respiratorno" ovakvi ili onakvi. Osim psihičkog rastrojstva, vrlo često se stariji i slabije pokretni ljudi potpuno upropaste od ležanja u bolnici po 15+ dana. Izgube snagu, prestanu da jedu i slično. I da ponovim da ni za koga ne pozajmljuju kolica da se otpušteni pacijent uvede u kuću pa da se vrate. Zanima me kakva je procedura ako bi se donirala kolica. Ima li neki način da čovjek bude siguran da će se koristiti za namjenu za koju su donirana? Tipa može da se koristi za svakodnevne potrebe infetkivne klinike, ali kad se neki pacijent otpušta iz bolnice, pozajmiće im se kolica na revers, pod uslovom da ih vrate čim se pacijent smjesti kući. Da ne bude da se kolica doniraju i da završe u ko zna kojem dijelu bolnice i za ko zna čije potrebe.

  38. #2950
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    ja izvadih spajka skoro mjesec nakon fajzera, valjda sam dobra


    nothing comes from violence and nothing ever could

  39. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


Page 118 of 156 FirstFirst ... 1868108114115116117118119120121122128 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 16:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 08:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 19:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •