View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 152 of 156 FirstFirst ... 52102142148149150151152153154155156 LastLast
Results 3,776 to 3,800 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #3776
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa ima koristi kad ti zaposlenje od toga zavisi.

    Imam dvije opcije... jedna je da primim vakcinu (koju najradije ne bih) i potpisem solidan ugovor ili da ostanem kuci i jedem g0vna po drustvenim mrezama kako ce ljudi gusteri da nas pojedu dok ja uzimam od majke 2e za kafu.

    Teska vremena zahtjevaju jako teske odluke.
    Evo ja sam prije neki dan pričala sa nevakcinisanim koji je prešao put preko pola zemaljske kugle. Rekao mi je da tamo gdie živi, uređena jedna zapadna zemlja, vlada fašizam jer njemu nevakcinisanom do skoro nijesu dali da ide gdje hoće. Takođe, da ću sigurno umrijeti ako sam se vakcinisala i da ljudi ne umiru od korone nego od pogrešnog liječenja. Da su moji poznanici koji su umrli od korone umrli zato što su bili vakcinisani, kad rekoh da nijesu bili on mi objasni da je sve ovo namjerno smisljeno da nas razdvoji.

    Tako da pustite ljude neka vjeruju i rade šta hoće.

  2. #3777
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa ima koristi kad ti zaposlenje od toga zavisi.

    Imam dvije opcije... jedna je da primim vakcinu (koju najradije ne bih) i potpisem solidan ugovor ili da ostanem kuci i jedem g0vna po drustvenim mrezama kako ce ljudi gusteri da nas pojedu dok ja uzimam od majke 2e za kafu.

    Teska vremena zahtjevaju jako teske odluke.
    Stvar prioriteta, odbrana ličnog integriteta ili popuštanje pod politički motivisanim pritiscima i 'kupovanje' slobode.

    Prošle godine sam žrvovao stranu poslovnu ponudu zbog nametnutih ograničenja kretanja i mojeg 'prava na izbor' . Ove godine sam bez ikakvih uslovljavanja istu ponudu prihvatio i spreman sam da otkažem ukoliko se uslovi promijene. Mada, šanse za tako nešto su minimalne u zemlji gdje su maske ukinute još u februaru a 4. doza se ne preporučuje opštoj populaciji. No, oni koji ipak žele da im se ubrizga zastarjela formulacija pripravka to zadovoljstvo plaćaju oko 60€.

    U proteklih mjesec dana sam bio u kontaktu sa dosta novozaraženih kolega (sve dvodozaši i trodozaši), neki su završili i na produženom bolovanju, no čini se da se moj prirodni imunitet i dalje drži (prebolio sam covid u januaru uz blage simptome).
    __________________



    Zvanična info je da dominantna podvarijanta omikrona BA.5 koja zahvata gornji respiratorni trakt uz blaže simptome ne prestavlja rizik za opštu populaciju te da formulacija namjenjena suzbijanju vuhanske varijante - ne radi posao.
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #3778
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,285
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne mozes to objasniti internet nindzama

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Jedna od najmnogobrojnijih vrsta modernog interneta.

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    To je to!

    Od kad je pocela korona, tj. bolje receno od kad je pocela vakcinacija, mojih par kolega sa kojima sam radio skoro 15 godina su poceli da filozofiraju i odbijaju da se vakcinisu i svi su dobili otkaz…
    Kod nas su vec u Februar 2021 poceli da daju otkaz svima koji su odbili da se vakcinisu.

    Meni, iskreno, teze je padalo PCR testiranje svakih 72h i raznorazne samo-izolacije i karantini dje god da smo morali da idemo vezano za poso, nego sama vakcinacija!

    Kao sto sam vec rekao, prije 10-ak dana sam primio četvrtu Fajzer vakcinu i nikad nisam imao bilo kakav problem osim blagog bola u rame…

    Razumijem ljude koji nece da se vakcinisu, iz ovog ili onog razloga, ali isti oni moraju da shvate da nidje iz maticne drzave nece moci da putuju a da ih neko ne “drka”…

    Sve te teorije zavjere su nista vise od idiotizma sto se mene makar tice…

    Vakcine su nesto najbolje sto se covjecanstvu desilo! Da nije istih, crkavali bi kao gamad od najobicnijih gluposti!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam apsolutno protiv svake vrste uslovljavanja ali ja svijet ne mogu da mijenjam nego mogu da mu se prilagodim ili vjerovatno crknem.

    Meni tesko padaju sve te stvari al' opet moram da ih radim.. I vakcinu i PCR dan pred putovanje i karantin nakon dolaska u zemlju destinacije, bez obzira na pravila same zemlje (u ovom slucaju Svedska).

    Za vakcine se djelimicno slazem, samo djelimicno. Sa jedne strane vakcine su spasile vise zivota nego mnoga (da ne kazem sva) dostignuca u medicini ali sa druge strane se i to baca u sjenku kad ogromne 'pharma' kompanije gledaju iskljucivo na profit sto povlaci mnoge druge probleme a posebno stvara 'gorivo' za milion teorija zavjere i sl. Nego nije tema pa ne bih dalje o tome...

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Evo ja sam prije neki dan pričala sa nevakcinisanim koji je prešao put preko pola zemaljske kugle. Rekao mi je da tamo gdie živi, uređena jedna zapadna zemlja, vlada fašizam jer njemu nevakcinisanom do skoro nijesu dali da ide gdje hoće. Takođe, da ću sigurno umrijeti ako sam se vakcinisala i da ljudi ne umiru od korone nego od pogrešnog liječenja. Da su moji poznanici koji su umrli od korone umrli zato što su bili vakcinisani, kad rekoh da nijesu bili on mi objasni da je sve ovo namjerno smisljeno da nas razdvoji.

    Tako da pustite ljude neka vjeruju i rade šta hoće.
    Vjerovatno je nevakcinisan presao polja zemaljske kugle prije korone, ne tokom iste. Jer vecina zemalja je, pogotovo do skoro, onemogucavala kretanja bez vakcine.

    Zvuci mi kao da pricas o nekom co'eku gusteru pa da mu se ne zamjeram mnogo...


    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Stvar prioriteta, odbrana ličnog integriteta ili popuštanje pod politički motivisanim pritiscima i 'kupovanje' slobode.
    Svakako. Meni je prioritet, kao i vecini vjerovatno, da (pre)zivim a pritiske i slobode diktira neko drugi, ja tu nemam niti mogu imat' apsolutno nikakav uticaj. Mogu da se inatim samo sebi i da stetu napravim iskljucivo sebi a moguce da imam malo vise pameti od inata sto je opet dobra stvar ako planiras da prezivis u danasnjem svijetu.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Prošle godine sam žrvovao stranu poslovnu ponudu zbog nametnutih ograničenja kretanja i mojeg 'prava na izbor' . Ove godine sam bez ikakvih uslovljavanja istu ponudu prihvatio i spreman sam da otkažem ukoliko se uslovi promijene. Mada, šanse za tako nešto su minimalne u zemlji gdje su maske ukinute još u februaru a 4. doza se ne preporučuje opštoj populaciji. No, oni koji ipak žele da im se ubrizga zastarjela formulacija pripravka to zadovoljstvo plaćaju oko 60€.
    Dobro je kad imas izbor al' treba da si svjestan da nemaju svi taj (ili bilo koji drugi) izbor. Kad tako sagledas stvari onda mnogo lakse mozes da razumijes i onoga koji krade i onoga koji glasa Mila za 50 eura. Ne moras nuzno da se slozis sa njim, ne moras da ga podrzavas i sl. ali mozes mnogo lakse da ga razumijes. Nerijetko je lako iz svojih udobnih cipela cjepat' g00zicu al' se bos mnogo lakse izrezes i (is)krvaris.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    U proteklih mjesec dana sam bio u kontaktu sa dosta novozaraženih kolega (sve dvodozaši i trodozaši), neki su završili i na produženom bolovanju, no čini se da se moj prirodni imunitet i dalje drži (prebolio sam covid u januaru uz blage simptome).
    Vakcine nikad i nisu bile kao prevencija dobijanja virusa vec za ublazavanje simptoma. A kako su organizmi razliciti... ne utice, tj. ne ublazava simptome do iste mjere za svakog. Neko nevakcinisan moze koronu da preboli lakse od nekog drugog koji se 4 puta vakcinisao ali to je samo dobar primjer za naslov u Informeru ili Kuriru ali ne i neki znacajan podatak koji treba uzet' za ozbiljnu pricu.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Zvanična info je da dominantna podvarijanta omikrona BA.5 koja zahvata gornji respiratorni trakt uz blaže simptome ne prestavlja rizik za opštu populaciju te da formulacija namjenjena suzbijanju vuhanske varijante - ne radi posao.
    Dobro je kad imas 'zvanicne informacije'. Ja sam to 'zvanicno' davno otpisao jer sve zavisi sa koje strane dolazi 'zvanicna informacija'. Danas istinu mozes iskljucivo sam da trazis, niko ti je nece sam dat'.

    Nego mislim da se malo udaljavamo od teme a i ja sam malo umoran od ove price tako da se necu vele ukljucivat' dalje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. The Following 5 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  5. #3779
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Iz svega ovoga jedino je sigurno da je @starwalker izgubio 12 plata zbog prava na izbor

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  7. #3780
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,174
    Thanks Thanks Given 
    15,100
    Thanks Thanks Received 
    3,752
    Thanked in
    2,681 Posts

    Default

    Ja sam se vakcinisala zbog drugih, u prvom redu onih koji su stari i nemoćni.

    Ipak ću uzeti Fajzer ako već nema ni u najavi sinofarma.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  8. #3781
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Kako mislis ti si se vakcinisala zbog drugih? Ne rade vakcine tako, one eventualno pomazu samo tebi ako se zarazis.

  9. The Following User Says Thank You to Vitis For This Useful Post:


  10. #3782
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,991
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Vakcine su nesto najbolje sto se covjecanstvu desilo! Da nije istih, crkavali bi kao gamad od najobicnijih gluposti!
    Antibiotici su nesto najbolje sto se desilo. Da nije istih, crkavali bi kao gamad. Samo njihova pogresna i bespotrebna upotreba (poput hemomicina koji se prepisuje "za svaki slucaj" kad se dobije kovid) moze nas veoma brzo desetkovati.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  12. #3783
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Antibiotici su nesto najbolje sto se desilo. Da nije istih, crkavali bi kao gamad. Samo njihova pogresna i bespotrebna upotreba (poput hemomicina koji se prepisuje "za svaki slucaj" kad se dobije kovid) moze nas veoma brzo desetkovati.
    Slazem se, tj. i vakcine i antibiotici su spasili nekih milijardu; dvije; tri - ljudi.
    I, naravno, kao sto je vec dokazano, zloupotreba antibiotika i korišćenje istih, kako za “liječenje” bolesti koje nemaju veze sa infekcijama, a onda i upotreba istih u masovnoj proizvodnji hrane, dovešće, ili već jeste, do toga da ćemo opet umirat od najobičnijih gluposti jer smo postali imuni na njih…

    Isto važi i za vakcine, problem je što teoretičari zavjera ne shvataju, ili, jednostavno - odbijaju da prihvate da evolucija, kako na mikro, tako i na makro nivou nema milosti i nije podležna, niti u obzir uzima mišljenja. Mada, iako surova, ujedno, nas i održava, makar joś uvijek - živima.



    p.s. Kao sto je Fidel, otprilike, rekao, nema potrebe mnogo raspravljati o naucnim cinjenicama, niti pokusavati mjenjati bilo cija misljenja; misljenja su kao šupak, svako od nas ima jedno…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. The Following 3 Users Say Thank You to assassinate For This Useful Post:


  14. #3784
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,174
    Thanks Thanks Given 
    15,100
    Thanks Thanks Received 
    3,752
    Thanked in
    2,681 Posts

    Default

    I sama nauka nije ništa drugo do vječito istraživanje a ne dogma.

    To za ab je logično jer bakterije se prilagođavaju novim uslovima samim tim prenose narednim generacijama kako da ojačaju i šta je opasnost.

    Borimo se mi protiv njih,bore se oni protiv nas,vječita borba.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  15. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  16. #3785
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa ima koristi kad ti zaposlenje od toga zavisi.

    Imam dvije opcije... jedna je da primim vakcinu (koju najradije ne bih) i potpisem solidan ugovor ili da ostanem kuci i jedem g0vna po drustvenim mrezama kako ce ljudi gusteri da nas pojedu dok ja uzimam od majke 2e za kafu.

    Teska vremena zahtjevaju jako teske odluke.
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Vjerovatno je nevakcinisan presao polja zemaljske kugle prije korone, ne tokom iste. Jer vecina zemalja je, pogotovo do skoro, onemogucavala kretanja bez vakcine.
    Pa pričamo o skoro, nema više ograničenja. Nema prisile sem zbog tvog posla, nema kampanje peri ruke/vakciniši se/distanca, nema ni korone ni boginja. Nema vakcina za ove sojeve, nema imuniteta, živjeli!

  17. #3786
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ja sam se vakcinisala zbog drugih, u prvom redu onih koji su stari i nemoćni.

    Ipak ću uzeti Fajzer ako već nema ni u najavi sinofarma.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Mozda ti iskreno i jesi radi toga al' od prvog dana je bilo jasno da COVID19 vakcine apsolutno ne sluze toj svrsi, niti tako funkcionisu...

    ----
    Ne mora se ici dalje od ovog foruma da se vidi kako raste broj slucajeva.

    Nego mene interesuje kako dodjosmo od "Ne ogranicava niko nikoga, to su samo teorije zavjere!" do "Nismo mogli ni da radimo, ni da putujemo ako nismo vakcinisani te se zato vakcinisah!"?

    @Fidel nije upuceno tebi, oni koji trebaju da se prepoznaju prepoznat ce se.

  18. #3787
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,174
    Thanks Thanks Given 
    15,100
    Thanks Thanks Received 
    3,752
    Thanked in
    2,681 Posts

    Default

    Zbog toga a i zbog slobode kretanja,kao i ono da ne ulazim prerjerano u odluke vezane za vakcinaciju.

    Neko je u to vrijeme rekao kako Fajzer proizvodi vijagru ali se niko ne pita šta ima u vijagri dok se svi pitaju šta je u vakcini.

    Problem je što je to otišlo toliko daleko da roditelji odbijaju i one osnovne vakcine kod djece da se vraćaju bolesti koje su davno iskorjenjene.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  19. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  20. #3788
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Mozda ti iskreno i jesi radi toga al' od prvog dana je bilo jasno da COVID19 vakcine apsolutno ne sluze toj svrsi, niti tako funkcionisu...

    ----
    Ne mora se ici dalje od ovog foruma da se vidi kako raste broj slucajeva.

    Nego mene interesuje kako dodjosmo od "Ne ogranicava niko nikoga, to su samo teorije zavjere!" do "Nismo mogli ni da radimo, ni da putujemo ako nismo vakcinisani te se zato vakcinisah!"?

    @Fidel nije upuceno tebi, oni koji trebaju da se prepoznaju prepoznat ce se.
    Kada ljudi shvate kako, npr. vakcine za obicnu gripu funkcionisu, mozda svima postane jasnije zasto postoji re-vakcinacija za COVID-19 i u kom smjeru COVID virus ide.

    Vjerovatno COVID nece vise biti toliko smrtonosan kao sto je bio pocetkom 2020-e godine, (zahvaljujuci vakcinama u velikoj mjeri) ali moracemo da se naviknemo da zivimo sa istim.

    Nauka nije nikakva vrsta dogme i podlozna je promjenama i u tome nema nikakvih problema. Ljudi, svakako, umiru u desetinama hiljada, svakodnevno, iz ovog ili onog razloga, ali progres koji smo kao vrsta dozivjeli zbog naucnih otkrica, kao sto su - vakcine, antibiotici i sl. su neosporive cinjenice i jasno ukazuju da šuppja priča teoretičara zavjera nije ništa vise od idiotskog pre*eravanja!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. The Following 2 Users Say Thank You to assassinate For This Useful Post:


  22. #3789
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ne pripadam nijednoj "strani" jer sam transvakser ali sam zapanjen kolicinom ruznih rijeci ove dvije godine kojima su pocasceni antivakseri na covid topicima foruma. Evo i opet se nastavilo sa tim cim je opet pocela prica na istim temama. Svako svasta napise, ali da ne bude izbrisan komentar ili sankcionasan i opomenut od strane administratora...to mi nije jasno.

  23. #3790
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,586
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Ajde molim te izdvoj nam te postove, da se sankcionišu ako već kažeš da nijesu.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  24. The Following 3 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  25. #3791
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    Ne pripadam nijednoj "strani" jer sam transvakser ali sam zapanjen kolicinom ruznih rijeci ove dvije godine kojima su pocasceni antivakseri na covid topicima foruma. Evo i opet se nastavilo sa tim cim je opet pocela prica na istim temama. Svako svasta napise, ali da ne bude izbrisan komentar ili sankcionasan i opomenut od strane administratora...to mi nije jasno.
    Aludiraš na mene, “transvakser-u”, pretpostavljam?!
    Ako će me zbog zadnjih 2 komentara banovati sa foruma poslje 18 godina (+4 godine prije nego sto se odje pocelo brojati) neka me banuju!

    Idiotizam i sirenje razno-raznih gluposti koje nisu cinjenicno utemeljene ne zasluzuju nikakvo postovanje, niti ce ikada dobiti isto od mene!
    Koliko god se ti trans-ovo-ono osjećao uvrijedjen ili povrijedjen je irelevantno i beznacajno!

    Mozes da imas svoje misljenje, ali ne i činjenice! To su dvije diametarlno različite stvari!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. The Following 2 Users Say Thank You to assassinate For This Useful Post:


  27. #3792
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Svakako. Meni je prioritet, kao i vecini vjerovatno, da (pre)zivim a pritiske i slobode diktira neko drugi, ja tu nemam niti mogu imat' apsolutno nikakav uticaj.
    Pritiske trpiš, za slobodu se boriš. Ko je spreman da preda slobodu zarad obećanih 'privilegija', taj ih je izgubio i prije no ih je dobio.

    Mogu da se inatim samo sebi i da stetu napravim iskljucivo sebi a moguce da imam malo vise pameti od inata sto je opet dobra stvar ako planiras da prezivis u danasnjem svijetu.
    Šta je šteta stvar je perspektive.

    Preživljavanje u današnjem svijetu slijedio ti bespogovorno službena uputstva ili ne - biće sve teže i teže.

    Dobro je kad imas izbor al' treba da si svjestan da nemaju svi taj (ili bilo koji drugi) izbor. Kad tako sagledas stvari onda mnogo lakse mozes da razumijes i onoga koji krade i onoga koji glasa Mila za 50 eura. Ne moras nuzno da se slozis sa njim, ne moras da ga podrzavas i sl. ali mozes mnogo lakse da ga razumijes. Nerijetko je lako iz svojih udobnih cipela cjepat' g00zicu al' se bos mnogo lakse izrezes i (is)krvaris.
    Poenta je u cijeni izbora.

    Na vagi je tjelesni integritet vs. opstanak u sistemu/materijalna korist/čari potrošačkog društva.
    Vrijednost kojoj smo privrženiji će prevagnuti. I to je sva priča.

    Vakcine nikad i nisu bile kao prevencija dobijanja virusa vec za ublazavanje simptoma. A kako su organizmi razliciti... ne utice, tj. ne ublazava simptome do iste mjere za svakog.
    Brzina kojom se oficijelni narativi mijenjaju a prethodni iščezavaju iz kolektivne memorije je.... Neću se iznenaditi ako jednog jutra ovdje pročitam od @assassinatea kako vakcine nemaju i nikad nisu imale nikakve veze sa covidom već isključivo služe kao sredstvo za dobijanje - green passa.

    Neko nevakcinisan moze koronu da preboli lakse od nekog drugog koji se 4 puta vakcinisao ali to je samo dobar primjer za naslov u Informeru ili Kuriru ali ne i neki znacajan podatak koji treba uzet' za ozbiljnu pricu.
    Za ozbiljnu priču su ozbiljne nuspojave. Ako su svi medijski i društvenomrežni primjeri samo puke teorije zavjere i ravnozemljaška naklapanja, šta onda predstavljaju nacionalni programi za kompenzaciju oštećenih nakon vakcinacije u razvijenim zemljama?
    Kako što veliš, svaki organizam reaguje drugačije. U situacija gdje je random lik relativno lako podnio zarazu no bio je primoran da zbog epidemiološke politike firme/države u koju putuje... uzme mrna koja ga ni u teoriji ni u praksi neće zaštiti od virusa.. koja nema sterilizirajući efekat i koja neće onemogućiti dalju transmisiju... kakvi su onda benefiti iste ako mu covid ne predstavlja opasnost a pritom kao nuspojavu te poslušnosti izvuče Guillain-Barrea ili neki drugi poremećaj sa oficijalne Fajzerove liste 'rijetkih' nuspojava?

    Dobro je kad imas 'zvanicne informacije'. Ja sam to 'zvanicno' davno otpisao jer sve zavisi sa koje strane dolazi 'zvanicna informacija'.
    Trenutno zvanične preporuke med. struke.
    Ako okreneš na preporuke big pharme i njihovih lobista, računaj da si doživotni potrošač.

    Danas istinu mozes iskljucivo sam da trazis, niko ti je nece sam dat'.
    ...
    Interesantna crtica. Hmm, zar tad nisi nindža iz internet kanalizacije (kako veli ova srednjestrujaška ekipa koja se kune u korporativnu nauku) i prijetnja opstanku civilizacije?
    Last edited by starwalker; 11-07-22 at 00:20.
    The more things change, the more they stay the same.

  28. #3793
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

    @starwalker, ne znam zbog cega se uopste potencira sva ova prica, i zbog cega sada pricamo o koroni kao respiratornoj bolesti, a prije 30-40 godina kada je ista otkrivena niko je, takoreci, u “mainstream” medijima nije spominjao?!

    Licno se sjecam kada je SARS prije skoro 20 godina pogodio Singapore, ali je zaobisao Evropu (pogotovo CG) i kada je nastala panika, srecom taj soj koronavirusa, iako vrlo smrtonosan, nije bio toliko zarazan kao sto je COVID-19, pa je ubrzo i zaboravljen…

    Nikoga nije bilo briga ni kada je MERS pogodio Bliski istok, i upravo zbog svega toga, kao sto su naucnici i upozoravali, ali svi smo isto ignorisali, jer nas je bolio Q. doslo je do mutacije virusa koji je na kraj izazvao globalnu epidemiju od koje su milioni umrli (pa i u velikoj vecini slucajeva i nama bliski clanovi porodice, prijatelji i poznanici!).

    Kao sto se vec desetljecima ljudi vakcinisu svake godine zbog virusa gripe, i ta vakcina, istina, nekada uspijesnija ili manje nego predhodnih godina, u mnogo, svakako, smanjuje smrtnost onih koji se, ipak, i pored svega - zaraze!

    To je sva poenta, a ujedno i pros kada je rijec: da li se vakcinisati ili ne!

    Vakcine, kao ni antibiotici, ili bilo koji drugi ljekovi i sl. nisu svemoguci i uzrokuju razno-razne konsekvence kada su odredjene individue u pitanju, ali na globalnom nivou i gledajuci kroz istoriju, spasili su na milijarde ljudi…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to assassinate For This Useful Post:


  30. #3794
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,991
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Sve sto je trebalo je da se vakcinacija ostavi kao slobodan izbor.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  31. #3795
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Isto bih ja rekao i za semafore, raskrsnice i magistrale. Neka se sve samo-reguliše.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  32. #3796
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Uhhh kako ce ova tema opet da gori ze nekih 3-4 mjeseca... Uzevsi u obzir kojim putem ide globalna situacija na svim poljima mozda nam je pametnije da ushtekamo malo kukurza za kokice.

  33. The Following 4 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  34. #3797
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,991
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Isto bih ja rekao i za semafore, raskrsnice i magistrale. Neka se sve samo-reguliše.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Pricamo o kovid vakcinaciji Bugi.
    Price o saobracaju, kruznim tokovima, sporroj i brzoj traci imas na drugoj temi.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  35. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  36. #3798
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Iz svega ovoga jedino je sigurno da je @starwalker izgubio 12 plata zbog prava na izbor

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    To je smiješno, Bugi brate moj?

    Zamisli, zbog prava na izbor izgubio 12 plata, evo od smijeha ne mogu sebi doći.



    Uslovljavanje vakcinama je nekad svrstavano u teorije zavjere, da podsjetimo one sa dominantno kratkoročnom memorijom.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  37. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:


  38. #3799
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ja sam lično vidjela ove što im magnetni čipovi po organizmu od fajzera privlače kasike i viljuške...ne znaju koja je posledica vakcine, osim što mogu da se nakupeljaju escajga za unučad ako ih docekaju jer vakcina i na to utice, , ali su posledice STRASNE!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  39. #3800
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    u zadnjih mjesec dana mislim da nije umro niko mlađi od 70 godina a imali smo 5000 slučajeva, neću nikoga da odgovaram od vakcine ali ne treba biti paranoičan
    She is only here to annoy herself!

  40. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


Page 152 of 156 FirstFirst ... 52102142148149150151152153154155156 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •