View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 3 of 156 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    a jes taj baxuz 100%
    She is only here to annoy herself!

  2. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  3. #52
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    269
    Thanks Thanks Given 
    216
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Evo ja cu vam napisati moje iskustvo. Radio sam prvo privatno test jer je koleginica sa posla isto to uradila i bila pozitivna, odradim i ja i pozitivan. Bas se kako kazes ,,krvnicki'' zabije stapic u nos. Rezultat mi je javila poslije sat ipo. Nakon toga odma se javim u lokalnu covid ambulantu i zakazu mi testiranje za preksjutra od tada. Naravno ni ja ni porodica nidje izlazili nismo. Uradim zvanicni PCR test, pozitivan. Zeni mi zakazu test poslije mene 2 dana. Ona u medjuvremenu dobije temp. Sve iste simptome kao i ja, stalno temperatura,bol u grudima, lopaticama, bubrezi. Njoj PCR bude negativan. Zamislite to! Obrazlozenje, spustio se virus iz nosne duplje i grla dolje.
    Hvala bogu izgurali smo bez upale pluca i tezih posledica

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Alexinho11 For This Useful Post:


  5. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexinho11 View Post
    Njoj PCR bude negativan. Zamislite to! Obrazlozenje, spustio se virus iz nosne duplje i grla dolje.
    to je validno obrazloženje, takva osoba ima virus ali nije više infektivna, i to se dešava obično 10ak dana od početka infektivnosti
    She is only here to annoy herself!

  6. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  7. #54
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Koliko god da trube da je pod kontrolom, da sve funkcionise, najbolje se vidi kad ti nešto ne daj bože zatreba.
    Evo moja situacija ovih dana:

    Petak - zdrav potpuno, bio normalno na posao.
    Subota - kući, sve ok.
    Nedelja - čim sam ustao, jak umor u kosti i sve mišiće, ali dan nešto bješe posran pa reko mora da je zbog toga. Kako odmiče dan, mišići sve više bole, kad stojim na noge kao da ću da se srušim.

    Noć između nedelje na ponedeljak, minut zaspao nisam, osvićem znatno gori. Glavobolja ubija, tabletu popijem i prestane na sat dva i onda opet. Temperatura 37.5 - 38. Gubim čulo ukusa i mirisa.

    Oko 18.00 u ponedeljak okrećem 1616, daju mi brojeve mobilnih za Covid ambulante. Zovem, prijavljujem sve.
    Gospođa kaže ok, nemojte dolazit na pregled u Covid ambulantu ( !? ) pođite ujutru u neki dom zdravlja i izvadite nalaze pa zovite śutra.
    Već tu jedna strašna neorganizacija da ja kao potencijalno pozitivna osoba idem među narod i dajem krv i čekam red.

    Utorak, ustajem i u laboratoriju. Nalazi relativno ok, pokazuju početak neke upale. Zovem ponovo istu ženu u Covid ambulantu. Još me ne poziva da dođem na pregled nego mi daje antibiotik a nije me ni pogledala. Uzimam to i pijem.
    Kaže tretiraćemo to kao prehladu ili grip, ako stanje potraje javite se opet, pa da razmotrimo pregled u Covid ambulanti i da vidimo oćemo li radit test.

    Srijeda, danas, nemam temperaturu ali osjećaj kao da me zgazio voz. Ukus i miriš ništa, 0.

    Poslije ovoga, stvarno mi nije jasno koga oni testiraju, i kakvi treba da su simptomi da bi te pozvali na test?
    Ili testiraju samo ko se sa dušom dijeli?

    Ili se ide na to da se što manje testira da se prave brojke ne vide...

    Što se tiče mene ok je, proć će naravno, ali bi mnogo više značilo da su me testirali da znam jesam li opasan za druge ljude...

    Na posao sam najavio odsustvo, ne izlazim evo iz kuće ali mi je nejasno što dalje...



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Last edited by Petronas; 14-10-20 at 19:57.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  8. The Following 7 Users Say Thank You to Petronas For This Useful Post:


  9. #55
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Poslije ovoga, stvarno mi nije jasno koga oni testiraju, i kakvi treba da su simptomi da bi te pozvali na test?
    Ili testiraju samo ko se sa dušom dijeli?
    Baš ne razumijem, jer su to su tipični simptomi Covida. Posebno mi je nevjerovatno da su te poslali da vadiš nalaze (wtf?), a ne da se testiraš.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  10. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  11. #56
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Koliko god da trube da je pod kontrolom, da sve funkcionise, najbolje se vidi kad ti nešto ne daj bože zatreba.
    Evo moja situacija ovih dana:

    Petak - zdrav potpuno, bio normalno na posao.
    Subota - kući, sve ok.
    Nedelja - čim sam ustao, jak umor u kosti i sve mišiće, ali dan nešto bješe posran pa reko mora da je zbog toga. Kako odmiče dan, mišići sve više bole, kad stojim na noge kao da ću da se srušim.

    Noć između nedelje na ponedeljak, minut zaspao nisam, osvićem znatno gori. Glavobolja ubija, tabletu popijem i prestane na sat dva i onda opet. Temperatura 37.5 - 38. Gubim čulo ukusa i mirisa.

    Oko 18.00 u ponedeljak okrećem 1616, daju mi brojeve mobilnih za Covid ambulante. Zovem, prijavljujem sve.
    Gospođa kaže ok, nemojte dolazit na pregled u Covid ambulantu ( !? ) pođite ujutru u neki dom zdravlja i izvadite nalaze pa zovite śutra.
    Već tu jedna strašna neorganizacija da ja kao potencijalno pozitivna osoba idem među narod i dajem krv i čekam red.

    Utorak, ustajem i u laboratoriju. Nalazi relativno ok, pokazuju početak neke upale. Zovem ponovo istu ženu u Covid ambulantu. Još me ne poziva da dođem na pregled nego mi daje antibiotik a nije me ni pogledala. Uzimam to i pijem.
    Kaže tretiraćemo to kao prehladu ili grip, ako stanje potraje javite se opet, pa da razmotrimo pregled u Covid ambulanti i da vidimo oćemo li radit test.

    Srijeda, danas, nemam temperaturu ali osjećaj kao da me zgazio voz. Ukus i miriš ništa, 0.

    Poslije ovoga, stvarno mi nije jasno koga oni testiraju, i kakvi treba da su simptomi da bi te pozvali na test?
    Ili testiraju samo ko se sa dušom dijeli?

    Ili se ide na to da se što manje testira da se prave brojke ne vide...

    Što se tiče mene ok je, proć će naravno, ali bi mnogo više značilo da su me testirali da znam jesam li opasan za druge ljude...

    Na posao sam najavio odsustvo, ne izlazim evo iz kuće ali mi je nejasno što dalje...



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Brate racunaj kao da si opasan i pod obavezno se izoluj. Sve su simptomi korone.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  12. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    zbog petronasove priče računajte da je zaraženih bar 10-20 puta više, pogotovo ako uračunamo i one bez simptoma, ovo prolazi prirodnim putem samo se treba sačuvat još malo, hrane vitamina tečnosti to je najbitnije
    She is only here to annoy herself!

  13. #58
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Baš ne razumijem, jer su to su tipični simptomi Covida. Posebno mi je nevjerovatno da su te poslali da vadiš nalaze (wtf?), a ne da se testiraš.
    Ja sam je još priupitao jer tačno ne mogadoh da vjerujem proceduru...
    Sa simptomima ideš vani da se vadiš nalaze, i daje mi antibiotike preko telefona...

    Ovako čoek kad sluša u medijima, to je sve besprekorno organizovano, kapaciteti spremni, prati se sve, a realnost totalna koma.

    Ne vidim zašto mi test nisu uradili. A taj razgovor imam snimljen, đe ja nabrajam simptome, i đe me upućuje u proceduru, pa ću još malo ispitat i priložit ga ako bude trebalo.

    Vjerujem da je više od pola ovih brojki ljudi koji se testiraju po službenoj dužnosti, sportisti za utakmice, osoblje raznorazno u ustanovama i sl, po nekoliko puta jer ima nalazi trebaju za obavljane posla...

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  14. #59
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Koliko god da trube da je pod kontrolom, da sve funkcionise, najbolje se vidi kad ti nešto ne daj bože zatreba.
    Evo moja situacija ovih dana:

    Petak - zdrav potpuno, bio normalno na posao.
    Subota - kući, sve ok.
    Nedelja - čim sam ustao, jak umor u kosti i sve mišiće, ali dan nešto bješe posran pa reko mora da je zbog toga. Kako odmiče dan, mišići sve više bole, kad stojim na noge kao da ću da se srušim.

    Noć između nedelje na ponedeljak, minut zaspao nisam, osvićem znatno gori. Glavobolja ubija, tabletu popijem i prestane na sat dva i onda opet. Temperatura 37.5 - 38. Gubim čulo ukusa i mirisa.

    Oko 18.00 u ponedeljak okrećem 1616, daju mi brojeve mobilnih za Covid ambulante. Zovem, prijavljujem sve.
    Gospođa kaže ok, nemojte dolazit na pregled u Covid ambulantu ( !? ) pođite ujutru u neki dom zdravlja i izvadite nalaze pa zovite śutra.
    Već tu jedna strašna neorganizacija da ja kao potencijalno pozitivna osoba idem među narod i dajem krv i čekam red.

    Utorak, ustajem i u laboratoriju. Nalazi relativno ok, pokazuju početak neke upale. Zovem ponovo istu ženu u Covid ambulantu. Još me ne poziva da dođem na pregled nego mi daje antibiotik a nije me ni pogledala. Uzimam to i pijem.
    Kaže tretiraćemo to kao prehladu ili grip, ako stanje potraje javite se opet, pa da razmotrimo pregled u Covid ambulanti i da vidimo oćemo li radit test.

    Srijeda, danas, nemam temperaturu ali osjećaj kao da me zgazio voz. Ukus i miriš ništa, 0.

    Poslije ovoga, stvarno mi nije jasno koga oni testiraju, i kakvi treba da su simptomi da bi te pozvali na test?
    Ili testiraju samo ko se sa dušom dijeli?

    Ili se ide na to da se što manje testira da se prave brojke ne vide...

    Što se tiče mene ok je, proć će naravno, ali bi mnogo više značilo da su me testirali da znam jesam li opasan za druge ljude...

    Na posao sam najavio odsustvo, ne izlazim evo iz kuće ali mi je nejasno što dalje...



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Kako si ti dome danas? Je li ti što bolje? Obično ovo zlo oće da dva tri dana nije dobro a onda kao bude dan dva bolje pa opet krene katastrofa?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #60
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Kako si ti dome danas? Je li ti što bolje? Obično ovo zlo oće da dva tri dana nije dobro a onda kao bude dan dva bolje pa opet krene katastrofa?
    Dobro je Zvone
    Najteže mi pada glavobolja koja nema šanse da prođe i to što ne ośećam nikakve mirise i ukuse, a ka za inat žena obrnula sa nekim specijalitetima za ručkove
    Danas opet se čuh sa doktorkom u Covid ambulantu, prenijeh joj, veli moraš se testirat sad, ovo je već peti dan.
    Śutra veli će doć na kućnu adresu da mi uzmu bris i da ne mrdam niđe...

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  16. The Following 5 Users Say Thank You to Petronas For This Useful Post:


  17. #61
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Budi odgovoran i stroga izolacija

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  18. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  19. #62
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Cura ide na fakultet. Osjecala sa lose, temperatura, malaksalost. Da ne bi nekog zarazila, otisla privatno da uradi brzi test.....i ispalo da ima Covid.
    E sad krecu komplikacije. Na fakultetu ima vjezbe i predavanja kojima mora da prisustvuje. Zvala da kaze da je pozitivna, ali oni opravdanje mogu da napisu samo ako potvrdu ima od IJZ.
    Zvala tamo....ali oni ne priznaju brzi test. Uputili je u Covid ambulantu. Oni joj rekli da moraju prvo da je pregledaju da vide da li ispunjava uslove za testiranje...tj da li ima simptome.
    Ona mlada, pa su simptomi koje je imala 2 dana u medjuvremenu prosli. Nece da je testiraju sa PCR testom, jer po njima nema uslova. Bez toga testa MORA na fakultet, a ona ne bi da zarazi kolege.

    Koji je pametnjakovic smislio da pozitivan brzi test nije dovoljan razlog za PCR test??????
    Micite vise ovog strucnjaka za krompir i ove doktore - politicare.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  20. #63
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Gospodo meni su uzeli bris u petak, 16.10. i nalaz mi još nije gotov.
    Pet dana evo...

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  21. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    biće gotov kad te prođe, a onda ćeš da dobiješ rješenje da sjediš kući 14 dana tako negativan
    She is only here to annoy herself!

  22. #65
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Evo mali od komšinice 7-8 godina dijete, već 2 dana ima 38,5 temperaturu, takođe ima i groznicu zima mu je ne može se utoplit, a ima još i dijareju.
    Niko od roditelja nema ni jedan jedini simptom,izgleda da je pokupio u školu koronu.
    Treba prvo kod pedijatra, ne može odma da se testira dijete...

  23. #66
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    675
    Thanks Thanks Given 
    1,001
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Supruga je radila test na antitijela prije 15ak dana, i bili su pozitivni. 25 nekih jedinica a od >1 se smatra valjda da se imaju antitijela. Negdje krajem jula je bila nesto blago prehladjena, ja gotovo nista, ko promaja ili od klime preko ledja. Uradicu i ja ovih dana cisto da vidim drzi li se to kako.

  24. #67
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Drugu sinoć PRELOŠE, bukvalno kaže kao da umire, zvao u bd kažu sjedište kući, doći ćemo sjutra.

    Djevojka ga prebaci do covid ambulante u bd tamo opet kažu kako vas nije sramota, oćete li druge da zatražite, doći ćemo sjutra....

    Na kraju ga povezu u Bar, tamo ga prime, upala pluća.....

    Tako mi naših doktora...

  25. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  26. #68
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja po preporuci sjutra idem na test u Moj Lab.
    Nadam se da priznaju njihove rezultate.

    Simptomi bas blage prehlade, grebanje u grlu, povremeno kasljucanje i blagi bol u ledjima.
    Za svaki slucaj sam kuci, ali da se ne bi cekalo na rezultate 10 dana, ne bi mi zao da platim da sto prije znam sta mi je cinjet.
    Ako nije corona da bar mogu prosetat ulicom ujutru kad nema nikog dok traje prehlada, ako jeste da se svi u kuci izolujemo 15tak dana.

    —————————————————
    ♡♡♡
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  27. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  28. #69
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default [COVID 19] - Lična iskustva

    Posto nema otvaranja novih tema i uzalud pitam za novu, napisacu ovdje licna iskustva da bi ljudi znali sta da rade jer ja nisam znala.

    Prvi simptomi:
    Blago grebanje u grlu crvenilo i povremeno nakasljavanje, bez bola. Vise kao kad se pojede nesto ljuto pa se nadrazi grlo.

    Drugi dan:
    Temperatura 37.4 - konstantno bez promjene
    Bol u citavom tijelu - kao fiskanje preko ledja, kroz zglobove, misice, posebno noge.
    Malaksalost.
    Jak kasalj sad dublje iz pluca i cesci.
    Gubitak daha i zamaranje i pri sporom hodanju.

    Zbog posla i kolega, a familije odlucih da zakazem privatno PCR.
    Preporucise mi Moj Lab (kod restorana Vuk).
    Zvala sam na njihov broj 19989, pritisnula prvo broj 1 i saznala cijene (PCR je 80€)
    A zatim 2 gdje se javio operater i zakazano mi je za sjutradan ujutru.
    Nista posebno ne pitaju - samo broj tel i kazu gdje da se ode.
    Inace, njihova je laboratorija u Moskovskoj, ali uzorkuju u Dalmatinskoj (preko puta Bazara).

    U medjuvremenu sam saznala da je za dvoje ljudi s kojima sam bila u kontaktu prosle nedjelje rezultat bio pozitivan.

    Treci dan:
    Temperatura do 38, bol u misicima, crvene oci i kasalj iz pluca.

    Na testiranje u Moj Lab se ne ceka dugo. Dok se ceka donesu da se popuni upitnik (osnovni podaci, JMBG, da li je bilo kontakata, putovanja, datum prvih simptoma itd...). Kad se udje traze licnu kartu.

    Sjedne se na neku stolicu odmah tu, uzmu jedan bris iz grla i jedan iz nosa.
    Iznenadilo me je sto iz nosa kad uzimaju uopste ne zavlace onaj stapic toliko duboko kao sto sam gledala na nekim snimcima po inostranstvu kako uzorkuju. Na tim snimcima je to bio stap od bar 15cm i cini mi se da seze do sinusa

    Plati se, daju racun i pozdravljaju te.
    Rezultate ce poslati na mail adresu koja je upisana u upitnik, rekose u toku dana ili ujutru.

    Svakako, za svaki slucaj odoh da se javim i u Covid ambulantu na Zlatici (adresom pripadam tom reonu).
    E tamo se ispred cekalo oko sat ipo.
    Ljudi nervozni, vecina vec dokazano pozitivni. Svi bi samo da nesto pitaju oa ulaze preko reda, pa se svadjaju, pa sestra izadje i pita za neko prezime i uvede momka s kraja reda (valjda neko zvao da urgira, sta li), ali nema veze, to je standardno svuda po domovima zdravlja.
    Problem je samo sto je isti red za sve, i za one koji dolaze po nalaze i za one koji cekaju pregled, a mozda su to mogli da razdvoje pa bi brze islo.
    Ali svakako, kad se udje sve korektno.
    Na salteru se da maticni broj (ne uzimaju knjizicu), izmjere temperaturu i saslusaju o simptomima.
    Posalju te ispred ordinacije ljekara, saceka se da izadje prethodni pacijent i odmah prozivaju.

    Ljekar uzima osnovne podatke, poslusa la mi je pluca s ledja i poslala me je u laboratoriju par prostorija nize da mi uzmu krv.
    Prepisala mi je Hemomicin i preporucila da se pije vitamin D, C, Cink i Selen.
    Rekla mi je da ce me tokom dana zvati iz Instituta za uzorkovanje, a da ujutru zovnem sestru na broj koji sam uzela na salteru i da u dogovoru sa njom podignem nalaze (pretpostavljam krvi).
    Znaci - ne uzorkuju tamo, samo selektuju pregledom ko je za Institut, a ko ne.

    Onda u apoteci pored, na osnovu maticnog broja preuzeh Hemomicin.
    Treba da se pije prvi dan 2 tablete, poslije po jedna.

    To je to za sad.

    Cekam poziv iz instituta i mejl iz Moj Lab.

    Ja mozda i nemam koronu, ali ne moze da skodi barem ovaj dio gdje se ide i sta se radi

    Izvinjavam se na predugom postu, nadam se da ce nekome biti od koristi, jer meni bi znacilo da procitala ovako nesto lrije nego sam bar petoro zvala da se raspitujem gdje, sta i kako.

    —————————————————
    ♡♡♡
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  29. The Following 13 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  30. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ako si izgubila miris imaš je sigurno a ako test bude negativan to je zato što se već spustila pa ti je neće naći PCRom
    She is only here to annoy herself!

  31. #71
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Nisam gubila miris i ukus.
    Bar ne jos.

    Zato se jos uvijek nadam da nije Covid.

    —————————————————
    ♡♡♡
    Last edited by Kliker17; 29-10-20 at 17:06.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  32. #72
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Imaš li vrtoglavicu? Pisalo se da je i to jedan od netipičnih simptoma

    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  33. #73
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Stigli su mi rezultati iz Moj Lab.

    Pozitivni, nazalost.

    Sad mi je temperatura skroz pala, ali se zato kasalj bas pogorsava, postaje skripuci i cini mi se da vuce sve dublje i pocelo je da me reze po plucima dok kasljem.

    Nos mi ne curi (ponekad po malo) i nije zacepljen.
    Imam culo i ukusa i mirisa.
    Imam cak sad i energije generalno makar za kucne poslove.

    Eto da znate da nema pravila.


    P.S.
    Da napomenem da je malaksalost isla u talasima. Naidje nekih sat vremena da sam nizasta, da mi se manta, spava, da ne mogu oci da otvorim, a onda odjednom nalet energije da mogu volu rep da iscupam, a onda opet naidje talas kad mi je bas lose.

    Inace to sam cula i ranije od ljudi da im nekad bude skroz dobro, misle da se oporavljaju, a onda se naglo pogorsa.

    Posto je i par mojih kolega zarazeno, ispricacu vam i njihove simptome cisto da znate kako je na terenu.


    —————————————————
    ♡♡♡
    Last edited by Kliker17; 29-10-20 at 20:08.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  34. #74
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Stigli su mi rezultati iz Moj Lab.

    Pozitivni, nazalost.

    Sad mi je temperatura skroz pala, ali se zato kasalj bas pogorsava, postaje skripuci i cini mi se da vuce sve dublje i pocelo je da me reze po plucima dok kasljem.

    Nos mi ne curi (ponekad po malo) i nije zacepljen.
    Imam culo i ukusa i mirisa.
    Imam cak sad i energije generalno makar za kucne poslove.

    Eto da znate da nema pravila.


    P.S.
    Da napomenem da je malaksalost isla u talasima. Naidje nekih sat vremena da sam nizasta, da mi se manta, spava, da ne mogu oci da otvorim, a onda odjednom nalet energije da mogu volu rep da iscupam, a onda opet naidje talas kad mi je bas lose.

    Inace to sam cula i ranije od ljudi da im nekad bude skroz dobro, misle da se oporavljaju, a onda se naglo pogorsa.

    Posto je i par mojih kolega zarazeno, ispricacu vam i njihove simptome cisto da znate kako je na terenu.


    —————————————————
    ♡♡♡
    Pluca snimi, bolje na vrijeme nego da se igras posle pa da dobijes upalu ili nesto. Bolje sprijecit nego lijecit

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  35. The Following User Says Thank You to Fitnespro For This Useful Post:


  36. #75
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    675
    Thanks Thanks Given 
    1,001
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Supruga je radila test na antitijela prije 15ak dana, i bili su pozitivni. 25 nekih jedinica a od >1 se smatra valjda da se imaju antitijela. Negdje krajem jula je bila nesto blago prehladjena, ja gotovo nista, ko promaja ili od klime preko ledja. Uradicu i ja ovih dana cisto da vidim drzi li se to kako.
    Uradih danas test na antitjela u Milmediku posto je i supruga imala pozitivnu potvrdu na antitijela prije mjesec dana i rezultat je sljedeći ,pozitivan, 20.4 tih jedinica.

    Svakako smo u i tom periodu bili oprezni prema drugima, jer u bliskom okruženju imamo dosta starijih,80+ cak i sa ozbiljnim dijagnozama i niko od njih nije u tom periodu razvio ni simptome ni posljedice.A nemaju ih ni danas.

    Znači, otprilike 3 mjeseca od infekcije. Ne mogu da nadjem sto tacno znači taj broj i te jedinice.

Page 3 of 156 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 16:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 08:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 19:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •