View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 83 of 156 FirstFirst ... 337379808182838485868793133 ... LastLast
Results 2,051 to 2,075 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #2051
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Vjerovao ili ne - jeste. Grip je mnogo manje prenosan od COVIDa tako da je distanciranje i ostale mjere globalno svelo slučajeve gripa skoro na nulu... Daleko od toga da gripa nema uopšte, samo nema aktivnih slučajeva, do te mjere da nemaju pojma kako će da naprave godišnju vakcinu ove godine.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  2. #2052
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Sta te sprijecava da se testiras? Otidji za par dana i to je to, barem ces biti miran (koliko-toliko) kada dobijes rezultate.

    Pa vecina simptoma za covid su simptomi gripe, nije valjda gripa "izumrla" u potpunosti te je sada sve COVID19?
    Mjerih temperaturu pa sigurno 15 x danas,nema,ne prelazi 36,tako da sumnjam da je neki virus pkupio mali bratanić negdje,a iskreno ne ide mi se da mi zabijaju taj shtapic do mozga ako nema potrebe.
    Osim ovog curenja iz nosa kao s chesme,i glavobolje,nemam kashalj niti groznicu,shto se pominje gdje god chitah chlanke o tom novom delta soju,e da,i stomachne probleme nemam a i oni se pominju ponegdje.
    ...

  3. #2053
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Vjerovao ili ne - jeste. Grip je mnogo manje prenosan od COVIDa tako da je distanciranje i ostale mjere globalno svelo slučajeve gripa skoro na nulu... Daleko od toga da gripa nema uopšte, samo nema aktivnih slučajeva, do te mjere da nemaju pojma kako će da naprave godišnju vakcinu ove godine.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    Ima smisla u potpunosti da je sezona gripe drasticno umanjena na globalnom nivou al' da je prakticno nestao nema, pogotovo sto nisu sve zemlje u svijetu nit bile zakljucane, nit imale neke pretjerane mjere (koliko god mi zeljeli da vjerujemo da jesu).
    Ovo o cemu pricas za vakcinu o gripu je bez nekog pretjeranog smisla. Vakcina za grip se "pravi" na osnovu statistike za grip koji je "harao" godinu ranije, a statistika se moze izvuci iako je gripe bilo nenormalno manje u 2020-oj. Svejedno, ionako mogu da uzmu statistiku za 2019. umjesto 2020. Ipak ne bi me ni tu cudilo da su uveli neka nova pravila tako da mozda i grijesim.

    @AL no1
    Simptoma je toliko da se voditi samo sa njima nema smisla, nebitno o kojem se soju radi. U svakom slucaju GL, vjerovatno nije nista ozbiljno.

  4. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  5. #2054
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Kako "nema smisla" za vakcinu za grip? Ako je tipa 1% slučajeva gripa u odnosu na normalno, nemamo aktuelne podatke o sojevima. Sa toliko sojeva koji konstantno kruže, nemati pojma o dominantnima može da znači da se lako desi da ništa od vakcina nema ikkavog efekta.

    A ne kapiram ovu nevjericu, kao da sam ja izmislio podatke, o "uspavljivanju" gripa kao posljedici karantina i o mogućim budućim problemima se piše već neko vrijeme i to naširoko.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  6. The Following User Says Thank You to Roy Fokker For This Useful Post:


  7. #2055
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Kako "nema smisla" za vakcinu za grip? Ako je tipa 1% slučajeva gripa u odnosu na normalno, nemamo aktuelne podatke o sojevima. Sa toliko sojeva koji konstantno kruže, nemati pojma o dominantnima može da znači da se lako desi da ništa od vakcina nema ikkavog efekta.

    A ne kapiram ovu nevjericu, kao da sam ja izmislio podatke, o "uspavljivanju" gripa kao posljedici karantina i o mogućim budućim problemima se piše već neko vrijeme i to naširoko.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    To sto se o necemu prica i pise nasiroko ne znaci da ima ogromnih problema sa vakcinama za grip vec da je statisticki teze pogoditi pravi "soj". Svake godine za sezonu gripa se vakcine prave na osnovu statistike i nicega drugog, te svake godine postoji sansa da se ne pogodi sta ce da cirkulise u toj sezoni (nije da nismo imali ovakvih slucajeva, Italija prije par godina je najbolji primjer).

    Totalno nebitna prica za ovu temu svakako, samo mi je interesantno kada neko napise nesto u stilu "vjerovao ili ne jeste" a onda ipak u istoj recenici kaze kako je to nesto "ipak prisutno". Bottom line, nije gripa eliminisana, bilo je drasticno manje nego ranijih sezona i to nam je valjda svima jasno zasto i kako.

  8. #2056
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,987
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    O iskustvima pričamo.
    O teorijama i drugačijim pogledima ima posebna tema.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #2057
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Volio bih kontakt sa novim sojem da vidim hocu li se zaraziti.

  10. #2058
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Grip maltene jeste "nestao", pretvorio se u statističku grešku, ali dobro, pametuj koliko hoćeš.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Roy Fokker For This Useful Post:


  12. #2059
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Volio bih kontakt sa novim sojem da vidim hocu li se zaraziti.
    ako si preležao ili vakcinisan nekom krštenom vakcinom najvjerovatnije nećeš ali ni to nije garancija, zavisi i od tvog trenutnog imuniteta
    She is only here to annoy herself!

  13. #2060
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,017
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    ima li neko pcr sa qr kodom da mi posalje?
    od priv. a da nije in vitro
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #2061
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Primih juce Astra Zeneku,zbog posla morah, a da ne rizikujem, jer me strah da i njih ne fali kako su krenuli sa
    lagerovanjem Ruskih i Kineskih. Dan posle vakcinacije temperatura 37.5 ako je to uopste temperatura, sjutradan nista, kao nov. Inace sam primio do sad sve moguce vakcine, MMR vakcina i revakcina, Hepatitis A, zuta groznica, tetanus...

  15. #2062
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Juce oko 17h primih revakcinu...do jutros pred zoru ok a onda počela groznica, temperatura do 39.2 bolovi u nogama bez pretjerivanja ne mogu da ustanem, glabobolja, naravno samo voda se pije i od jutros 3 × 2 paracetamola i prije sat rapten duo...uzas...i cojek mi isto...nema 39.2 no ima 38.2 eto to je razlika...

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #2063
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,359
    Thanks Thanks Given 
    1,337
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Juce oko 17h primih revakcinu...do jutros pred zoru ok a onda počela groznica, temperatura do 39.2 bolovi u nogama bez pretjerivanja ne mogu da ustanem, glabobolja, naravno samo voda se pije i od jutros 3 × 2 paracetamola i prije sat rapten duo...uzas...i cojek mi isto...nema 39.2 no ima 38.2 eto to je razlika...

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    To ti je zbog podgoricke vrucine.

    Inace jedno pitanje za ove doktore formuske, zasto nakon primanja vakcine osoba u ovom slucaju zvoncica, a i mnogi drugi koje licno znam moraju da se kljukaju antibioticima, paracetamolima, vitaminima, cajevima ako je vakcina tu da sve to jelte sprijeci?
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  17. #2064
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Juce oko 17h primih revakcinu...do jutros pred zoru ok a onda počela groznica, temperatura do 39.2 bolovi u nogama bez pretjerivanja ne mogu da ustanem, glabobolja, naravno samo voda se pije i od jutros 3 × 2 paracetamola i prije sat rapten duo...uzas...i cojek mi isto...nema 39.2 no ima 38.2 eto to je razlika...

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Koja vakcina je u pitanju?

  18. #2065
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    fajzer vjerovatno
    She is only here to annoy herself!

  19. #2066
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,897
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Ispade kineska vakcina najbolja...

  20. #2067
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    najbolja po čemu to?

  21. #2068
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja se juče bocnuh. Jutros se osjećam kao da sam se probudio prije 3 dana. Nemam temp ali slomljen ka da me voz pregazio.

  22. #2069
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Koja vakcina je u pitanju?
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    fajzer vjerovatno
    jeste, fajzer

    Quote Originally Posted by Director View Post
    @zvoncica jesi li bolje?
    Jesam, danas...juce sam bila onako malaksala ali znatno bolja nego prekjuce i preksinoc pogotovo, znači ravno 24h mi temperatura nije spala ispod 39...glavobolja, bolovi u kostima, misicima, nesnosan osjećaj koji sam prezivjela prije 4 mjeseca i nimalo nije prijatan...
    Što se fajzera tiče u mom okruzenju u istom danu primili moj muz, komsinica (mlado čeljade od tridesetak godina-porodilja) i ja...ja i vakcinu sam imala dva dana malo tegoba doduše prilično blagih, revakcina jake tegobe, moj muž je na vakcini imao mozda povisenu temperaturu na37.1 i to je to, bukvalno nista više i to svega jedan dan, a revakcinu je imao do 38.2 i bol u ruci...malo mu je kao bilo muka ujutro ali je to prošlo brzo...a komšinica od 30 godina ni vakcinu ni revakcinu osjetila nije! Bukvalno! Baš je individualno...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #2070
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jeste, fajzer

    Jesam, danas...juce sam bila onako malaksala ali znatno bolja nego prekjuce i preksinoc pogotovo, znači ravno 24h mi temperatura nije spala ispod 39...glavobolja, bolovi u kostima, misicima, nesnosan osjećaj koji sam prezivjela prije 4 mjeseca i nimalo nije prijatan...
    Što se fajzera tiče u mom okruzenju u istom danu primili moj muz, komsinica (mlado čeljade od tridesetak godina-porodilja) i ja...ja i vakcinu sam imala dva dana malo tegoba doduše prilično blagih, revakcina jake tegobe, moj muž je na vakcini imao mozda povisenu temperaturu na37.1 i to je to, bukvalno nista više i to svega jedan dan, a revakcinu je imao do 38.2 i bol u ruci...malo mu je kao bilo muka ujutro ali je to prošlo brzo...a komšinica od 30 godina ni vakcinu ni revakcinu, osjetila nije! Bukvalno! Baš je individualno...
    Znam. Meni je sestra oba puta sa fajzerom baš se mučila sa temperaturama. Važno je da kratko traje, ipak mnogima treba dan, dva da se vrate u normalu, sve je to prirodna reakcija. Kod mene u firmi niko nije imao simptome. Ja sinoć oka sklopio nisam, to me podsjetilo na noći kada sam imao koronu, kada nema šanse da sam mogao da spavam, samo sada bez temperature. Ti si imala reakciju ali vjerujem da će ti antitijela biti na 300 za 15 dana

  24. #2071
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Nadam se, ako je logično, onda bi ova reakcija trebala to da znači...medjutim, po nekoj logici stvari i to što smo prebolovali koronu bi moralo da znači da imamo antitijela...ja ih nijesam kontrolisala ali znam par njih koji su bas jake simptome imali i ništa, negativan test na antitijela
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  26. #2072
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nadam se, ako je logično, onda bi ova reakcija trebala to da znači...medjutim, po nekoj logici stvari i to što smo prebolovali koronu bi moralo da znači da imamo antitijela...ja ih nijesam kontrolisala ali znam par njih koji su bas jake simptome imali i ništa, negativan test na antitijela
    Ja sam se nakon preležane korone poslije mjesec dana počeo osjećati jako dobro. Rano sam odradio antitijela, a pretpostavljam da su se duplirala nakon 30 dana. Sačekao sam par mjeseci za vakcinu, a revakcina za avgust mi je pretpostavljam logično i neki garant da jesen provedem mirniji. Svakako je bolje vakcinisati se nego gatati što i kako. Posebno to znamo mi koji smo je pregurali da nije ni malo naivna.

  27. #2073
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,731
    Thanks Thanks Given 
    10,799
    Thanks Thanks Received 
    5,113
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kako brate minus 70? ti si u deficitu, wtf?! Znam da ljudi nemaju ni malo tj oko nole, ali u minus? Nije mi jasno?
    Pa ja sam se osjećao bolje dva tri dana poslije kineske no prije nje.
    Bez zezanja-reakcija na vakcinu-nije postojala.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  28. #2074
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Primih juče Fajzer vakcinu. Ruka me boli kao da me neko udarao u nju, ne mogu ni da je dodirnem. To je sve.
    Inače nisam imala koronu kao i niko u porodici a nismo se nesto cuvali sad preterano. Sve dok mi sestra i njen momak u Bg ne dobise skorije. On 86 godiste plućni infarkt ona jedva se oporavila... tj. jos se oporavlja. Pored njega u bolnici lezao covjek revakcinisan- sa koronom na kiseoniku non stop. Ne znam...

  29. #2075
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Because View Post
    Primih juče Fajzer vakcinu. Ruka me boli kao da me neko udarao u nju, ne mogu ni da je dodirnem. To je sve.
    Inače nisam imala koronu kao i niko u porodici a nismo se nesto cuvali sad preterano. Sve dok mi sestra i njen momak u Bg ne dobise skorije. On 86 godiste plućni infarkt ona jedva se oporavila... tj. jos se oporavlja. Pored njega u bolnici lezao covjek revakcinisan- sa koronom na kiseoniku non stop. Ne znam...
    Auuuuuu jada od boga....
    Ne znam sto da mislim..

    Kovid smo imali porodicno u Septembru mjesecu....svakoje je imalo probleme na svoj nacin.
    Otac temperaturu, znojenje prestrasno...
    Majka povracanje, dijareju, nemoc...osjecaj i odlazi....
    Ja sam imala osjecaj da cu umrijeti od nrmoci jer sam morala sve oposljavati a jedva sam mogla. Stalno sam imala nagon na povracanje....hrana mi na um nije padala. Briga o roditeljima je bila prioritet.
    Sad, zelim najzad da vakcinu primimo...odluka je pala na Fajzer....kao najbolju.
    No zavisi koliko je kome najbolja a koliko beskorisna....to je fakat sustina mog pisanja i razmisljanja uopsteno...

Page 83 of 156 FirstFirst ... 337379808182838485868793133 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •